Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Team Fortress 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-22 15:29:11

LOGOUT.hu

Kiadó: Valve
Fejlesztő: Valve
Megjelenés: 2007. október 10.
Motor: Source Engine
Platformok: PC, Mac OS X, Linux, Xbox 360, PlayStation 3

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) fLeSs válasza ricsy888 (#2446) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a sniperek ideális célpontjai a spynak (legalábbis nekem). ;]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2452) fpeter07 válasza ricsy888 (#2447) üzenetére


fpeter07
veterán

consoleba bind F5 jpeg (vagy bármi más)

szerk: pár napja dél fele szent koronán elég jó volt a hangulat :)

[ Szerkesztve ]

(#2453) ricsy888 válasza fpeter07 (#2452) üzenetére


ricsy888
senior tag

Köszi! :K

fLeSs: Remélem valamelyik szerón találkozunk majd. ;]

[ Szerkesztve ]

(#2454) fLeSs válasza ricsy888 (#2453) üzenetére


fLeSs
nagyúr

szeretem amikor ott állnak egy ablak mögött vagy egy sarokban, és csak bambulnak a távcsövön keresztül, én meg odamegyek és elkezdem lövöldözni a fejét vagy szúrkálni innen-onnan (direkt nem backstab), kb. a harmadik hitre veszik észre, hogy vmi nem stimmel :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2455) Larry303 válasza fLeSs (#2450) üzenetére


Larry303
addikt

szerencsére vannak kivételek, hidd el!

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#2456) fLeSs


fLeSs
nagyúr

mai (nem überchargeos heavyvel csináltam :D): [link]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2457) ricsy888 válasza Larry303 (#2455) üzenetére


ricsy888
senior tag

Ez az előtted lévő hozzászólásra is igaz. :DD
fLeSs: :C

(#2458) Larry303 válasza fLeSs (#2456) üzenetére


Larry303
addikt

ha majd belejöttél a játékba, és vmelik este épp tolod, nézz fel kartelre, ha sok Calis van fent....átlag életkort eléggé emeli a csapat, nincs anyázás, csak ökörködés meg játék :)

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#2459) fLeSs válasza Larry303 (#2458) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ip?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2460) Doki16 válasza fLeSs (#2459) üzenetére


Doki16
addikt

ITT megtalálod az összes magyar szerót, köztük a kocsmát is.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#2461) fLeSs


fLeSs
nagyúr

mai termés:
10 backstab egy élettel
10:05 perc egy élettel

1934 healing a medic-kel, ez nemtom, hogy sok vagy kevés, mondjuk a többinél sem :D

és volt egy körmérközés, 30/11 gyilok/meghalás, 11 destruciton, 26 backstab, 4 domination :D 1 defenses 2 revenge 70 pont

spyjal sztem a fort2 a legkönnyebb, vagy az a well? nemtom, még nem ismerem annyira a pályákat. az egyiken az ellen spawnjánál lehet észrevétlenül körözni mert mindig van mit felszedni és így nem kell láthatóvá válnom. kész :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2462) pachito válasza fLeSs (#2461) üzenetére


pachito
őstag

"10 backstab egy élettel
10:05 perc egy élettel" Hm, ez nem is rossz, nekem már 70 órám van spy-jal, de eddig csak 7 stab sikerült és 9 percig éltem. :))

"1934 healing a medic-kel", erre még gyúrhatsz( ;] :DD ), nálam 12k healing (igaz, 99 órával :) )

(#2463) fLeSs válasza pachito (#2462) üzenetére


fLeSs
nagyúr

medic-kel nem szoktam jáccani, csak ha rámjön, amikor kell egy végső push és látom, hogy van 2-3 heavy, akkor medicet választok, ha meg medicből van 2-3 akkor heavy vagy soldier aztán szétzúzzuk az ellent. :D
spyjal kb. 1 napom van.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2464) pachito válasza fLeSs (#2463) üzenetére


pachito
őstag

"spyjal kb. 1 napom van" Annyi játékidő alatt, mint az enyém, egészen a mesterévé fogsz válni, emellett főleg a pályák minden egyes négyzetcentiméterének ismerete a fontos, nagyon sokat segít ennél a kasztnál :))

[ Szerkesztve ]

(#2465) Larry303 válasza fLeSs (#2463) üzenetére


Larry303
addikt

spyoknak megvannak az útvonalai, tudják hol nem szabad bökniük, megvannak a tuti helyek decloakra....ezeken múlik általában, hogy mennyire leszel sikeres, tehát a pályák ismerete tényleg nagyon fontos...illetve meghozni a döntést..hogy érdemes e meegbönkii a kolleagát, vagy egy kicsit még kivársz odébbmész stb...monnyuk nem asentry mellett ölöd meg a csipát :)
emellett vannak az ügyességi begyakorolandó dolgok engi és sentry elintézése, lépcsőről visszaugrás => backstab stb...
ja és, hogy mikor milyen karakterre álcázod magad...egy noob kémet nagyon könnyű kiszúrni, szal az alapvető hibákat nem illik elkövetni, ha sikeres spy akarsz lenni, de gondolom ezeket a videokat már uis megnézted párszor!

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#2466) Larry303


Larry303
addikt

itt pedig egy nagyon jó fragmovie europa legjobbjaival:
random damage

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#2467) Darahian


Darahian
tag

A múlt hét végén végre nekiálltam feltérképezni a TF2 -t. Az első négy óra játékidőt konkrétan szinte folyamatos röhögéssel töltöttem (asszony meg is sértődött, jogot tanult VOLNA...), ilyen gyagya játékkal még életemben nem találkoztam, jáááj :D

"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

(#2468) Darahian


Darahian
tag

Ja, valaki tudja, hogy lehetséges a goldrush kezdőn a rácson KEZDÉS ELŐTT átlőni?
Nekiálltam scouttal hergelni a népet, rágták is a rácsot vadul. Ott tettem magam, erre az egyik kém laza eleganciával úgy pofánlőtt, hogy csak néztem :))

"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

(#2469) fLeSs válasza Larry303 (#2465) üzenetére


fLeSs
nagyúr

töltöm a videót.

közben rájöttem, hogy a well az a pálya, ahol elég könnyedén lehet írtani spyjal.

viszont az egyiptomi pályán ha én vagyok a támadó akkor nincs sok értelme spy-jal lenni, max ha nagyon összehangolt a csapat és a felállított sentriket pont akkor sappolom amikor a többiek elkezdik a támadást. viszont én még eddig csak olyan meccset láttam, ahol az egész egy nagy káosz volt, mindenki összevissza támadott. :D a másik érdekes dolog, hogy az egyiptomi pályán még sosem voltam védekező, ez nemtom mitől van.

egyelőre ennek a két pályának tudom a nevét, a többit névről nem azonosítom be, de amúgy már nagyjából ismerem őket. asszem a badlands is jó még (kocsitolós?), az ellen spawnpontjánál nagy a tér, lehet szivatni, tegnap már szabályosan sajnáltam egyeseket. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2470) fpeter07 válasza Larry303 (#2466) üzenetére


fpeter07
veterán

jó kis muvi :)

(#2471) BalaNce87 válasza Larry303 (#2466) üzenetére


BalaNce87
addikt

A Soldier-es és Demoman-es frageket lehet értékelni, többi megcsinálható, alapvetően szerintem ezzel a két kaszttal a legnhezebb lőni, ez igényeli a legtöbb gyakorlást. Spy-al is nehéz, de az más szempontból.

(#2472) fLeSs


fLeSs
nagyúr

vettem egy TF2-es steam accountot (eddig ugyanis a játék kipróbálása céljából ilyenem nem volt :D).
ezzel csak közvetlenül telepíteni lehet a játékot vagy vhogy le lehet tölteni a telepítőt is?
ha csak telepíteni lehet, akkor a másik kérdésem, hogy a telepítést fel lehet függeszteni? mert mondjuk 6 GB-ot letölteni nekem nem kevés idő, és ha használni is akarom közben a netet akkor ez jópár napig el fog tartani.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2473) fLeSs válasza BalaNce87 (#2471) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a soldieres fragek sztem nem különösebben problémásak, q3-as múlttal ezeket megcsinálom. demomannel nem szoktam lenni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2474) Darahian válasza fLeSs (#2472) üzenetére


Darahian
tag

Mennyiért vetted? Munkatársam érdeklődik és hirtelen nem is tudtam neki árat mondani. Érdemesebb valami akciójukra várni... Állandóan jönnek a pop-upjaik, hogy most ez olcsóbb, most azt ajánlják...

Szerintem a steam van annyira intelligens, hogy akár meg is szakíthatod a letöltést. (most hogy így gondolkodom, írt is valamit amikor installáltam - de nem mernék megesküdni hogy pontosan vissza tudom idézni) de azt hiszem, engedi.

[ Szerkesztve ]

"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

(#2475) Preda válasza fLeSs (#2472) üzenetére


Preda
aktív tag

"ezzel csak közvetlenül telepíteni lehet a játékot vagy vhogy le lehet tölteni a telepítőt is? "
Nincs külön telepítő egyben leszedi az egészet és utána simán indítod. Viszont ha leszedte el lehet menteni backup ként. Van egy ilyen opció így később nem kell újra leszedned.
"ha csak telepíteni lehet, akkor a másik kérdésem, hogy a telepítést fel lehet függeszteni?"
Lehet közben pasueálni. Simán jobb katt a játék nevére és ott lesz.

(#2476) fLeSs válasza Darahian (#2474) üzenetére


fLeSs
nagyúr

simán megvettem steamen, 15 euro volt.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2477) fLeSs válasza Preda (#2475) üzenetére


fLeSs
nagyúr

köszi.
még1 kérdés.
hogyan tudom a C:\-től eltérő meghajtóra installálni? ott ugyanis nekem nincs 6 GB helyem. :F a rendszernek van egy partícióm, minden másnak meg egy másik, ott van a hely.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2478) ollie válasza fLeSs (#2472) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Bármikor letöltheted az összes játékot, ami Steam-es. Mindig oda települnek, ahova a Steam is van telepítve. Ha át akarod mozgatni a játékokat egy másik meghajtóra, akkor a Steam könyvtárát egy az egyben másold át egy nmásik meghajtóra, majd uninstalláld az eredeti helyéről (le is törölheted a maradvány fájlokat, ha nem törli a könyvtárat), majd telepítsd újra oda, ahova otmozgattad. Tökéletesen fog minden működni utána a nélkül, hogy újratelepítetted/töltötted volna a játékokat.
A letöltést pedig bármikor megszakíthatod. Ha kilépsz/belépsz a Steam-ből/be, onnan folytatódik a letöltés, ahonnan abbahagytad, sőt, ezt a Steam-ben is tudod elindítani és szüneteltetni (jobb gomb a játék nevén).

***

(#2479) ollie válasza Darahian (#2474) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én speciel "sok" játékot veszek akciósan Steamen (pl: Bioshock, Universe at War: Earth Assault, Lost Planet, Painkiller Gold: mind-mind 5€-ért), de soha nem lehet tudni, hogy épp az mikor lesz akciós, amit meg szeretnél venni, ezért szerintem nem érdemes erre várni. Az elmúlt fél évben csak egyszer láttam akciósan az előbb említett játékokat, szóval gondolom a következő fél évben nem valószínű, hogy a TF2 megint akciós lesz (mivel talán 1-2 hónapja volt az pár napig).

***

(#2480) Preda válasza Darahian (#2474) üzenetére


Preda
aktív tag

Ha igaz akkor a Cd galaxisban most 3k körül lesz ilyen nyári csomag. De nem néztem meg.

(#2481) fLeSs válasza ollie (#2478) üzenetére


fLeSs
nagyúr

OK, köszi, így áttéve másik partícióra már jó.
A letöltést majd otthon kipróbálom.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2482) fLeSs


fLeSs
nagyúr

miután letöltöttem a játékot azt utána én le tudom archiválni, hogy utána már ne kelljen újra letölteni ha mondjuk kinyiffan a vinyó vagy ilyesmi?

ez a backup game files az akar lenni?

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2483) Preda válasza fLeSs (#2482) üzenetére


Preda
aktív tag

Aha az pont az.

(#2484) Debilon válasza fLeSs (#2482) üzenetére


Debilon
addikt

igazából ha az egész steam, vagy csak a steamapps mappát kimented, már jó vagy.. :)
gcf-eket ha jól emlékszem frankón lehet tömöríteni

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#2485) fpeter07 válasza ollie (#2479) üzenetére


fpeter07
veterán

Orange Box 4000ft lesz júli közepén, ez már szinte ingyen van komolyan :D

(#2486) ollie válasza fLeSs (#2482) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De az is működik, hogy a Steam könyvtárat egy az egyben bezippeled és kiírod valamire, majd kicsomi után elég csak ráinstallálni a steam-et, és minden ok.

***

(#2487) ollie válasza fpeter07 (#2485) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na az már elég baráti ár.

***

(#2488) fLeSs


fLeSs
nagyúr

bármikor próbálok csatlakozni erre a kocsmára, megtelt.
egyszerűbb külföldön nyomni, ott mindig van hely. :D és többféle ellenféllel találkozom.

felmentem arra a szent korona szerverre, ott meg mi a pöcsnek kellett megváltoztatni a játék beszólásait? :O

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2489) fLeSs


fLeSs
nagyúr

egy kis tapasztalat magyar vs külföldi szerver témában, csak 3 percet jáccottam a magyaron, de elképedtem. :DDD
fort2:
az intelligencehez vezető úton sehol egy sentry (külföldön legalább kettő szokott lenni állandó őrizettel azon a részen ahol a spawnpont is van és ott beljebb van a kijárat a teraszhoz)
pyrókat alig láttam (erről jobb nem is beszélni)
sniper beáll az alsó kijárathoz, tálcán kínálja magát (ezen a pályán sniperrel mindenki halálra van ítélve, esetleg ha felmegy a "teraszra", de ahhoz kellene a sentrys védelem, hogy a spyok nem juthassanak fel)
sappolok, engie meg csak néz mint rozi a moziban, simán kinyírtam. külföldön ha ottvan az engie, akkor megközelíteni sem tom a sentryt, már futtomban leüt hiába van a disguise :D

hirtelen ennyi. remélem nem ez az átlagmagyar meccs. :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2490) munky válasza fLeSs (#2488) üzenetére


munky
őstag

Sajnos a Kocsma általában tele van és néha csak hosszas várakozást követően enged be. Viszont ahogy mostanában játszogattam rajta elég kiábrándító társaság alakult ki ott. Nagyon hiányoznak a "nagy öregek". Emlékszem a poénos szavazásokra, beszólásokra és a jó hangulatra ami régen esténként jellemezte azt a szervert.

Az egyik fő gond a hlstatsx ami jó dolog, mert szinte minden apró mozdulatod rögzíti és így akár fény derülhet a gyenge pontjaidra is, de sajnos igen könnyen át lehet vele esni a ló túloldalára. Az állandó pontvadászat és küzdelem a minél előkelőbb pozíció megszerzésért teljesen tönkreteszi a játékélményt és irigységet, indulatokat is gerjeszt.

Szóval mára többnyire megtelt a szerver "statvadász" a csapat érdekeit semmibe vevő emberekkel. (Tisztelet persze a kivételnek, mert azért szerencsére akad!)

Szent Korona szerverben jómagam is érintett vagyok/voltam, mert a volt klánommal kezdtük el csinálni és erősen ragaszkodtunk a TF2 hagyományaihoz. Azóta sajnos útjaink részben különváltak és az új "vezetés" úgy néz ki semmibe veszi a régi alapelveket.
Ha rajtam múlna sürgősen le lenne takarítva az a plugin, mert tönkreteszi az egész TF2 hangulatot.
Egyesek szerint jópofa én viszont ha ilyen hangokra vágynék akkor elővenném a quake-et vagy valamelyik UT-t. :W

(Egyébként az idegesítő feliratok és hangok kikapcsolhatóak a !quake parancsra előugró menü segítségével, de ezt miden pályán újra és újra meg kell tennünk :( )

Egyébként nagyon ritka pillanatot kaphattál el ha nem nagyon volt Pyro és Egni.

(#2491) munky


munky
őstag

2X

Bocs már késő van. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2492) munky


munky
őstag

Nocsak! Végre kaptunk egy jó adag bugfixet.

(#2493) Darahian


Darahian
tag

Ki_szottul fel vagyok mostan háborodva. Tegnap az egyik szerveren olyat láttam, hogy vagy megtalálom a választ rá, vagy levadászom a csíter köcsögjét, vagy letörlöm az egész játékot a retekbe.

Goldrush - az egyik első (UK) szerveren, amit a játék szerverlistája kidobott, tegnap este mocskosul megraktak (na jó, nálam ez nem művészet, kicsit ki kell még művelnem a mozgáskultúrámat, de amit műveltek a seggünkkel, az nem semmi beavatkozás volt). Már röviddel a visszaszámlálás megkezdése után a kék kezdő tele volt minden földi jóval: pyro hegyek, természetesen übercharge -s medikkel támogatva, mondom ez lesz fasza. Semmi baj, elbuktuk. Új kör. Akkor védjünk mi.

Kezdés után 3-5 másodperccel ELREPÜL (WTF???) a fejem felett egy ENGINEER, és spurizik a vörös kezdő felé. A legdurvább az, hogy kb hangsebességgel repült, és végig levegőben (értsd: vízszintesen, ~ 5 m magasan). Látszólag senki nem vette észre, én is épp csak a kék villanást láttam a szemem sarkából, mikor odanéztem, már a kanyart vette és eltűnt jobb hátul. És ami ennél is durvább volt: spurizok utána (mint pyro, igyekeznem kellett vadul, a lábam majd leszakadt), még éppen láthattam, hogy lepakolt egy teleport kijáratot és elszaladt a retekbe. Éppen szét tudtam csapkodni a teleportot, de hamar rájöttem, hogyan sikerült nekik a kezdőn sárba taposni minket... :(((

Kérdés: Létezik, hogy kezdőről egy demoman olyan kezdő lökést tud alád pakolni hogy átrepülöd a pályát, vagy csítert láttam??? :Y

"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

(#2494) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Pyro videó: kb. erről beszéltem. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2495) ollie válasza fLeSs (#2489) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tényleg láma mecsnek tűnik. De... azon a pályán sniperrel az egyik legjobb hely pont ott lent van. Részben azért, mert nehezen vehető észre (többnyire a sötét sarok miatt), részben azért, mert a pálya nagy részét belátja a sniper. Tegnap este én pl. így írtottam az ellent, kb 4:1 arányban. Persze ehhez az is kell, hogy a csapat kiegyensúlyozott legyen, mert abban az esetben ritkán jut be az ellenfél abba az alagútba. A spyok ellen meg ott van a pajzs (persze észnél kell lenni, és rögtön futni az első hátbabökés után).
A statokról meg annyit, hogy ha pl. pyroval vagyok, nem sokat törődök azzal, hogy mennyiszer halok meg. A csapatomnak pont az kedvez, ha berontok az ellenség közé (garantált halál, de úgy részben feltartom, részben megfutamítom őket). Persze kis odafigyeléssel lehet minimalizálni a veszteségeket.

***

(#2496) ollie válasza Darahian (#2493) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hmm, VAC secured pályán játszottál? Elvileg az engineernek nem szabad más fegyverétől (a saját csapatában) elszállnia.
Esetleg a saját csapatodból pörkölhetett oda egy demo vagy soldier, és pont ilyen "szerencsésen" röpített az engit.

[ Szerkesztve ]

***

(#2497) fpeter07 válasza fLeSs (#2488) üzenetére


fpeter07
veterán

quakes hangok? azt kilehet kapcsolni, én nem szoktam ilyen szemet hangokat letölteni :D

(#2498) fpeter07 válasza fLeSs (#2494) üzenetére


fpeter07
veterán

nemtom miért mennek ezzel a sz.rral mikor blasttal sokkal funabb játszani :N

(#2499) Lonsi válasza ollie (#2496) üzenetére


Lonsi
tag

Egyszer játszottam már én is egy külföldi szerveren, ahol szinte mindenki repkedett, de magasabbra mint egy demo, vagy egy soldier és természetesen eredeti játékkal játszom.

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#2500) Darahian válasza ollie (#2496) üzenetére


Darahian
tag

Jó, ezt eddig értem (ha akarom megértem), de a jobbkanyar után továbbrepülés egy kicsit betette nekem a kaput. Az a probléma, hogy még akkor is nehéz az ilyet levadászni, ha állandóan be van kapcsolva a fraps (or equ), elmondva meg tudom, hogy elég érdekesen hangzik. :B

A VAC secured táblát meg hol látom, hol nem - még nem tudom eszik-e vagy isszák. Majd utánaolvasok annak is :D Legközelebb majd jobban odafigyelek, meg okosabban fényképezgetek.

Ja, még valamit akartam kérdezni is: hogyan lehet "elsütni" egy taunt kill" -t? Símán [G] az is, vagy...? Pl a scoutnál a labdás cselhez nyilván kell a SANDMAN. De pl a Pyro -hoz...?

[ Szerkesztve ]

"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Team Fortress 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.