Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Team Fortress 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-22 15:29:11

LOGOUT.hu

Kiadó: Valve
Fejlesztő: Valve
Megjelenés: 2007. október 10.
Motor: Source Engine
Platformok: PC, Mac OS X, Linux, Xbox 360, PlayStation 3

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) ricsy888 válasza Larry303 (#2000) üzenetére


ricsy888
senior tag

Nekem sem, szintén xp32bit(sp3). Viszont kíváncsi voltam és megmértem a 2. mag kihasználtságát. Átlagba 34% körül használja.(azért átlag, mert van mikor 2x% van mikor 5x%) Viszont jó hír, hogy eddig 4-7%-ban használta a 2. magot TF2 alatt.(zene, op rendszer stb.) Ha tényleg azt szerették volna elérni, hogy többmagos redszereket is kihasználjon a motor, akkor azon még van mit javítani. :K

[ Szerkesztve ]

(#2002) Tomaaasz válasza Larry303 (#2000) üzenetére


Tomaaasz
aktív tag

Nekem se fagy Pista64 alatt.

Oda mentem, ahol vagyok!

(#2003) csana válasza csana (#1996) üzenetére


csana
senior tag

Megoldódott a rejtély: a cfossped suttyomba úgy osztotta ki a forgalmat, hogy bár a ping fain volt, mégis laggot csinált. Emiatt volt darabos.. Persze mindezt rejtve.

(#2004) ScouserHUN


ScouserHUN
tag

Gyerekek! Ez a játék hatalmas! Már vagy 1 éve megvettem, de viszonylag keveset játszottam vele, mert a WoW-oztam is régen. Most viszont, hogy újra elővettem, nem tudok leszakadni róla. Nagyon komoly!

Tudtok nekem mutatni valami taktikai FAQ-ot, amit elolvashatok? Mert ugye ebben azért nem csak arról szól, hogy jól célzok-e:)

(#2005) munky válasza ScouserHUN (#2004) üzenetére


munky
őstag

Hello!

Üdv a TF2 világában ! :C

Szerintem ezt bogarászd át. Igaz van benne néhány hiba meg elég régen frissült, de elég sok hasznos tudnivaló van benne.

Itt pedig a magyar szerverek listáját találod.

(#2006) Larry303 válasza ScouserHUN (#2004) üzenetére


Larry303
addikt

ezt kifelejtette Szasza

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#2007) munky


munky
őstag

Azért azt nem gondoltam, hogy még Core i7-es procival is ennyire CPU limites a TF2. :(

Test System
CPU: Intel Core i7 920 @ 3.8 GHz (Bloomfield, 8192 KB Cache)
Motherboard: Gigabyte X58 Extreme Intel X58
Memory: 2x 1024MB OCZ DDR3 Platinum @ 1140 MHz 6-6-6-19
Harddisk: WD Raptor 740ADFD 74 GB
Power Supply: BFG ES-800 800W
Software: Windows Vista SP1
Drivers: NVIDIA: ForceWare 181.20, ATI: Catalyst 9.1

Bár gondolom a többszálas futtatás még nem volt bekapcsolna.

[ Szerkesztve ]

(#2008) pachito


pachito
őstag

Hi!

Az normális, ha 80 fokot jelez a Rivatuner a gpu-ra Tf2 közben? Nekem elég magasnak tűnik, pláne, hogy WoW alatt 65 körül van...ezen nem lehet valahogy segíteni?

üdv

(#2009) munky válasza pachito (#2008) üzenetére


munky
őstag

Nem írtad, hogy milyen kártya ettől függetlenül szerintem normális.

Egy TF2 nagyobb terhelést jelent a VGA-nak mint a sokkal régebbi WoW.

(#2010) Larry303 válasza munky (#2007) üzenetére


Larry303
addikt

netcode miatt van így, ha egy offline játékról lenne szó, maga a game és a fizikai render nem lenne ilyen cpu limites

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#2011) pachito


pachito
őstag

Jólvan akkor megnyugodtam köszi :) Egyébként most a napokban már nem szokott 65 fölé menni, nem is értem, de nem is bánom :))

[ Szerkesztve ]

(#2012) pachito válasza munky (#2009) üzenetére


pachito
őstag

(8600 gt)

(#2013) Tomaaasz válasza pachito (#2012) üzenetére


Tomaaasz
aktív tag

Passzív? Ha igen tolj rá egy ventit...

Oda mentem, ahol vagyok!

(#2014) pachito válasza Tomaaasz (#2013) üzenetére


pachito
őstag

Igen, szerintem is az lesz... :K

(#2015) csana


csana
senior tag

Egy újabb érdekesség ami megakadályoz hogy TF2-vel csapathassak:
Amint indítom a gamát valami eszeveszettül megugrik az updétom. Gondoltam lecsekkolom hátha a steam szórakozik. Erre látom, hogy a hl2.exe a ludas. Ilyen helyzetben mit lehet tenni? Már többször előjött korábban, de valahogy megoldotta magát a problema.. Most viszont eléggé kitartó ahogy elnézem.. A játékot még nem uninstaláltam, nem is akaródzik egyenlőre, mert mire mindent frissítene újratelepítés után, nagypapa lennék.. Szóval ez a hl2.exe upload jó kis felfelé stagnáló pinget eredményez. Valaki találkozott már ilyesmivel? (ja igen és néha kifagy a gépem a steam bezárásánál, mivel szintén ez a file még használatban van steam szerint, mikor már rég kinyomtam a játékot..érdekes)
Elvileg nincs vírusom, többször meglestem, meg fut folyamatosan mindíg valami szűrő a gyanús elemekre.. Még megkérdezem a gogli barátom de ha jól rémlik korábban sem mondott semmi használhatót..

Ja még azt kérdezném, hogy ez a multicore cucc a videó konfignál az a 2magos vidkártyákra vonatkozik, vagy a többmagos procikra?

[ Szerkesztve ]

(#2016) Unbaised-Ben válasza csana (#2015) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

Csak a többmagos procikra ha jól tudom, és nekem is vannak steam problémáim :O , de ennyire durva azért nem!

(#2017) Rage47 válasza csana (#2015) üzenetére


Rage47
veterán

Win reinstall? Rakj fel xp-t.

(#2018) munky


munky
őstag

A következő frissítést a Sniper kapja.

Már élezem is a késem. ;]

[link]

(#2019) pachito


pachito
őstag

És mi a helyzet a következő "Meet the" videóval? Nem hallani róla szinte semmit.

(#2020) Sonja


Sonja
veterán

Meet the Ludas! :C :DD

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#2021) Sonja


Sonja
veterán

Team Fortress 2 Played On a Mario Kart Track :D

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#2022) C^^ válasza Sonja (#2020) üzenetére


C^^
őstag

Ez hatalmas. :))

(#2023) Dizson


Dizson
tag

Kéne egy kis segítség mert valami elcsesződött. :(( Elég fura hogy 50-70 fps van jétékba mediumon és kb. 2 másodpercenként beszaggat. Nem értem mi lehet a gond mert eddig normálisan futott a játék. Ami még fura hogy ha csontra leveszem a grafikát akkor sincs változás. Gépem: Intel Pentium Dual E2160 @ 1.80 Ghz 3.02 Ghz , 2 GB ram , Nvidia 6600GT (húzva). Már csináltam víruskeresést és újraraktam a TF2-őt is. :/

(#2024) kovsol


kovsol
titán

sziasztok
azon gondolkozom, hogy megvásárolom a játékot steamen és arra lennék kiváncsi, hogy menyire élvezhető a játék egy kezdőnek klán nélkül egyedül tolva? bf2 -t toltam csak eddig komolyabban ami FPS game.
másik kérdésem, hogy laptopomon is szeretnék játszani amiben egy Intel T3200@2Ghz (core2duo mag 1MB L2 vel) meg 2GB ddr2 667, mellé egy ATI mobility HD3470 256MB kártya ami 750/950 Mhz en van járatva game közben szerintetek ezen a nativ 1280x800 ban valami közepes grafikán elmehet?

May the Force be with you!

(#2025) Larry303 válasza kovsol (#2024) üzenetére


Larry303
addikt

tán a legélvezhetőbb játék, amit klán nélkül publikon elkezdhetsz...hidd el baromira fogod élvezni! A gépeden vszeg el fog döcögni, de a nagyob darákban azért le egy kis szaggatás sztem...és nem is vga hanem a proci miatt, sajnos a játék netcodja nagyon proci zabáló, az esetek nagyrészében mindenhol procilimitbe ütközik az ember így azonban nem gond ugye a native felbontás :) pár hete jött multicore patch azt feltétlen pipáld be, mert jól jöhet a másik mag ilyen alacsony órajelnél...és reménykedj bent, hogy ne fagyjon :)
ha rászántad magad itt a serverünk címe...esténként már idősebb társaság jár fel, és elég jó szokott lenni a hangulat...
kartel kocsma: 94.199.180.16:27100

Dizson: az 50-70fps sztem reális azzal nincs gond, a szaggatás már viszont az...memória oldali teljesítménnyel nem változott semmi?
strap, frekvencia stb...
esetleg még az lehet, ho virtuális memória miatt érzed a szaggatást, egy teszt erejéig kapcsold ki a swap fájlt...
illetve még annak az nvidia sorozatnak asszem memory leak gondjai voltak, hátha az okozza, próbáld más driverrel, illetve a texturákat vedd legkisebbre, hogy garantáltan elférjen minden a vramban
nincs jobb ötletem sajna..ja és persze monitorozz abból is sok minden kiderül...lehet eszi vmi más is azt a procit...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#2026) Sonja válasza kovsol (#2024) üzenetére


Sonja
veterán

Rettenetesen élvezetes! Nekem elhiheted! :K :D Én már (szinte) csak ezzel játszom PC-n, annyira meg tud fogni. Amúgy baromi béna vagyok, pedig kb. fél éve játszom vele. Igaz, nem is nagyon hajtom magam, hogy jobb legyek. :B Nem is azért játszom vele. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#2027) Larry303 válasza Sonja (#2026) üzenetére


Larry303
addikt

több "bénának nevezhető" haverral játszok akik szintén mocskosul élvezi a játékot, és sztem pont ez az ami ennyire megfog sok embert, hogy nem kell kiemelkedő ügyesség hozzá, mert alapvető játékintelligenciával is kurva jól lehet érvényesülni bent...nem csak az élvezi aki röptében lelövi a légynek a szárnyát...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#2028) kovsol


kovsol
titán

hazafele végül megvásároltam egy Orange Box -t és már települ is a game :) izgatottam várom tényleg olyan jó lesz-e mint amiket olvastam róla
csak öcsém megne tudja steam accoma :DDD

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#2029) kovsol


kovsol
titán

emlékszem annó cs-s -t ilyen 100KB/s el updatelte ezt most 4-5MB/s között töltötte, végre megcsinálták ezt is bár lehetett volna még kétszer gyorsabb is :DDD jó ne legyek telhetetlen gondolom

játék high/medium beállításokkal szépen megy még nagyobb csatánál is
és eddig olyan mint amilyennek képzeltem igaz totlam eddig kb 10 kört :)

May the Force be with you!

(#2030) kovsol


kovsol
titán

eszméletlen láma kérdés következik
hogy tudok váltani castot menet közben? m -t megnyomom és ott akarok váltani, de azt írja No items found yet és respawn után se vált

May the Force be with you!

(#2031) fpeter07 válasza kovsol (#2030) üzenetére


fpeter07
veterán

kasztot ,-vel
csapatot .-al

(#2032) Sonja


Sonja
veterán

Erről a választásról jut eszembe, hogy nekem néha meggajdul és "befagy" a játék, mikor a csapatot kell kiválasztani. :F Ez csak akkor van, mikor gyors vagyok és pont akkor választja (gondolom én) egy másik user is pont azt a csapatot. Ilyenkor olyan, mintha spectator módba lépnék, de nem reagál se a ",", se a "." gombra. :( Marha idegesítő, mert csak a disconnect/reconnect a megoldás. :(( Gondolom ez is bug lehet, nem?! :B :U

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#2033) Larry303 válasza Sonja (#2032) üzenetére


Larry303
addikt

ilyenkor írd be chatbe, hogy: kill

kovsol: ott majd az unlockolt cuccokat tudod "magadra aplikálni" :)
az alap fegyverek amúgy az esetek 90% ban a legjobbak...csak medic esetében van értelme az összes többinek sztem

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#2034) Sonja válasza Larry303 (#2033) üzenetére


Sonja
veterán

Chat-et elő lehet hívni ilyenkor is? :F Még soha nem próbáltam, de leközelebb kipróbálom (úgy is lesz még ilyen esetem :U)! Köszi! :R

Szerk.: Nem tudom, de én több hasznát vettem a Flare Gun-nak Pyronál, mint a shotgun-nak. :B

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#2035) Larry303 válasza Sonja (#2034) üzenetére


Larry303
addikt

igen spect alatt is ugyanúgy előjön y gombra a chat...

vízalatt, illetve pyro vs pyro (amiko csak gumiruhában lehet túlélni a mapon a harcot)
jól jön a shoti...pyro mirrorban mindig shoti balta kombót használok

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#2036) kovsol válasza Larry303 (#2033) üzenetére


kovsol
titán

ez az unlock hogy megy amugy? bizonyos játék után magától megadja?

amugy nagyon bejön a game :) ma reggel is játszottam egyet még mielött elindultam, eredményeimen még van mit javítani, de nem az a lényeg :))
pingemmel is megvagyok elégedve :DDD [link] (Pécsről bp-i serverre nem is rossz :) )
olvasgattam tippeket, hogy melyik class -al hogy érdemes játszani és nagyon sok hasznos dolgot találtam már

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#2037) fpeter07 válasza kovsol (#2036) üzenetére


fpeter07
veterán

4 kasztnak volt update-je, kaptak 35 achievementet, ezekből ha megszerzel 10 16 22-t akkor kapsz fegyót

legjobb kaszt a spy :K

(#2038) Larry303 válasza kovsol (#2036) üzenetére


Larry303
addikt

azzal a pinggel vmi nem stimmel....számolj csak utánna, gyakorlatilag lehetetlen....
vmi rate beállítással lehet gond...figyelj rá, mert emiatt (haxx) több serverről is bannolhatnak, még ha nem is szándékos a dolog!
amúgy meg rossz szerveren jársz kollega :)
az a vérpistik gyűjtőhelye :DDD

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#2039) Sonja válasza Larry303 (#2038) üzenetére


Sonja
veterán

Ezt kikérem magamnak, én is oda járok. :P :D

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#2040) kovsol válasza Larry303 (#2038) üzenetére


kovsol
titán

áá reggel volt és csak ezen a szerveren voltak emberek, oda szoktam menni amit te adtál
amugy meg az a ping kb fél percig volt meg alapból ilyen 4-5 szokott lenni, de 100/100Mbit a net amin tolom

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#2041) fpeter07 válasza kovsol (#2040) üzenetére


fpeter07
veterán

nekem 10-30 szokott lenni magyar szerón, netem 4/0.25mb :D

(#2042) Tomaaasz válasza fpeter07 (#2041) üzenetére


Tomaaasz
aktív tag

nekem 5-6... 15/5... asszem.

Oda mentem, ahol vagyok!

(#2043) Larry303 válasza kovsol (#2040) üzenetére


Larry303
addikt

az 5ös ping az nagyon jó, persze azt tudnod kell, ho a server oldalon is jónak kell lennie a dolgoknak, hogy ilyen alacsony pingek legyenek...mind server oldali fps terén, mind rate beállításokban és természetesen sávszélességben!
a serverünk amúgy a victor hugo utcai bixben van szal ott adott minden :)
nekem sajnos szhelyről ilyen 20 körüli szokott lenni, de bőven játszahtó sztem 40ms ig

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#2044) Sonja válasza Larry303 (#2033) üzenetére


Sonja
veterán

Na, ma is volt egy ilyen "kifagyásos" eset. Beírtam, amit mondtál, de semmi hatása. :( Csak a disconnect/reconnect a megoldás. :(((

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#2045) munky válasza Sonja (#2044) üzenetére


munky
őstag

Mondjuk azt hiszem, hogy ez OGC-n nem használ csak Kartelen.

(#2046) kovsol


kovsol
titán

tegnap kezdtem el pyroval játszani egy kicst, és most az lett a kedvemcem :) az első unlock fegyom meg is lett, bár még csak kiprobálta, mert még a shotira szükségem van Combined Fire Achievement miatt :) ma reggeli szárnypróbálgatásom :)

és nagyon tetszik a game :) nem bántam meg, hogy hétfőn megvettem
WoW mellé jó muri

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#2047) nepszter1


nepszter1
addikt

http://totalsteam.hu/hirek/2009-04-24_hatalmas_orange_box_akcio

igen segítségeteket kérném sajnos nem tudok várásolni pedig van bankártya +visa elektron is

Your purchase has not been completed. Your credit card information has been declined by your credit card company.

Note that in some cases, your credit card company may put a 'hold' on funds in your account, but you will not be charged. After reviewing the information below, if you believe your card has been declined in error please try your purchase again.

és ezt a feliratot kapom gondoltam ide irok

a paypal meg ezt irja: We are not able to process your payment using your PayPal account at this time. Please return to the recipient's website to complete your transaction using their regular checkout flow.

[ Szerkesztve ]

(#2048) pachito válasza kovsol (#2046) üzenetére


pachito
őstag

"nem bántam meg, hogy hétfőn megvettem
WoW mellé jó muri"

Ááh, tehát más is kedveli a wow+tf kombót, nem csak én :))

(#2049) Tomaaasz


Tomaaasz
aktív tag

Még egy nagy csalódás ért... ( 1$ = 1€ után).

Ma megvettem az OB, mondom olcsó, legyen meg. Előtte már megvolt a TF2, de gondoltam - én kis naiv - majd eladom egy ezresért, vagy valami. Kérlek, a TF2, nem ajándékozható játék, ezért én KÉTSZER fizettem ki...

A @@@Đđ#&>@&#{-at, mocskos lehúzó banda...

Oda mentem, ahol vagyok!

(#2050) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Tervezem, hogy megveszem a játékot, csak annyi lenne a kérdésem, hogy az ATi vagy az nVidia kártyákat szereti jobban a TF2? Gondolok itt pl. a következőkre:

9800 GTX+ vs. HD 4870/90 :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Team Fortress 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.