Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83451) Syl válasza Sanya (#83448) üzenetére


Syl
nagyúr

Nagyon köszönöm a hosszú hszt. :R
Sajnos rögtön az első pontnál leakadtam. Amit jelenleg használok OpenVPN-hez DDNS tanúsítványt (nev.synology.me), akkor az erre a célra nem jó?
Meg gondolom a routeren (újabb) lyukat kell ütnöm. Vagyis kellene, mert nem szívesen tenném.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#83452) Sanya válasza Syl (#83451) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nem jó. Lets encrytes kell, vagy olyan, amit minden böngésző elfogad. Ugyanis a bitwarden nem enged belépni.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#83453) AiRLAC válasza Sanya (#83452) üzenetére


AiRLAC
addikt

A synology.me az Letsenryptes.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#83454) Syl válasza Sanya (#83452) üzenetére


Syl
nagyúr

Ahogy AiRLAC is írja, a synology.me DDNS tanúsítványa Lets Encrypt-es. Annyiban tér el az általad leírtaktól, hogy nincs az elején a csillag.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#83455) kmarci25 válasza IRO21 (#83447) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszi, megpróbálom...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#83456) AiRLAC válasza Syl (#83454) üzenetére


AiRLAC
addikt

Csinálj belőle *-os (wildcard) certificate-t

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#83457) Syl válasza AiRLAC (#83456) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszi! Gondoltam, hogy megoldható. Viszont ez sajnos nem oldja meg a fő problémámat: hogy az egész dolog local IP-ről fusson, router portnyitás nélkül.
Asszem maradok továbbra is a kőkorszakban: Keepass.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#83458) AiRLAC válasza Syl (#83457) üzenetére


AiRLAC
addikt

DNS rewrite vagy NAT loopback képes router kell neked és akkor ugyanazon a címen eléred helyi hálózaton is.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#83459) IRO21


IRO21
aktív tag

Mivel ennyien foglalkoznak vele, kíváncsi lettem :)
Mi az előnye egy self-hosted Bitwardennek az ingyenes online-hoz képest?

(#83460) IRO21 válasza AiRLAC (#83458) üzenetére


IRO21
aktív tag

Szerintem a legtöbb router csak azt NAT-olja, amire van port forward szabály, hiába jössz a LAN felől.
Az Asusomban pl. (RT-AX55) biztosan nem müködik, próbáltam már.

(#83461) grabber válasza IRO21 (#83459) üzenetére


grabber
addikt

Ha a központit feltörik a te jelszavaid nincs ott.
Csak te férsz hozzá a sajátodhoz ha úgy csinálod.
Nem kell hogy kint legyen a neten akár belső hálózatodon is lehet.

Akkor nem jársz úgy mint a Lastpass,hogy a titkosított jelszavak az összes kint van valakinél és most törik ezerrel amit tudnak. Nekem is lehet át kéne állnom a Bitwardenre.

(#83462) IRO21 válasza grabber (#83461) üzenetére


IRO21
aktív tag

A Lastpass-ról mindenképp, azzal egyetértek.
Már az első alkalom után menekültem volna 🙂
Bitwarden-t nem törték még fel ha jól tudom.

Mondjuk én abban sem bíznék jobban, amit én kattintgatok össze mindenféle webes leírás meg fórum jótanács alapján a kis SOHO kategóriájú eszközeimen.
De lehet, hogy csak az önbizalom hiányzik :)

Talán kevesebben, vagy kevésbé hozzáértők támadják az otthonit, az mindenképp az előnye.

(#83463) Sanya válasza Syl (#83454) üzenetére


Sanya
nagyúr

akkor legyen csillagos és utána hajrá!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#83464) AiRLAC válasza IRO21 (#83460) üzenetére


AiRLAC
addikt

Lehet, többen írták itt hogy nekik NAT loopback-el működik, nekem sohasem kellett, mert már régóta Adguard Home-al meg DNS rewrite-al használom gond nélkül.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#83465) zsamiatt válasza AiRLAC (#83464) üzenetére


zsamiatt
őstag

En inkabb generaltam egy sajat tanusitvanyt aszem linuxon. Azt beteve tokeletesen megy a https minden buziskodas nelkul.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- Érdeklődés privátban!

(#83466) AiRLAC válasza zsamiatt (#83465) üzenetére


AiRLAC
addikt

És azt egy közönséges böngésző elfogadja hitelesnek?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#83467) zsamiatt válasza AiRLAC (#83466) üzenetére


zsamiatt
őstag

A firefox nem reklamál csak jelzi, hogy nem ismeri fel a kiállítót. A kaspersky reklamál. De ettől még működik. (weben, firefox addon, android kliens) Értelem szerűen a windowshoz is fel van véve mint megbízható tanúsítvány.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- Érdeklődés privátban!

(#83468) AiRLAC válasza zsamiatt (#83467) üzenetére


AiRLAC
addikt

Hát ez nem tökéletes megoldás, gondolom Chrome nem fogadja el.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#83469) zsamiatt válasza AiRLAC (#83468) üzenetére


zsamiatt
őstag

mit értesz tökéletes alatt? egyébként edge se reklamál kedvedért megnéztem. Amúgy az ön aláírt tanúsítványoknak is menniük kell. Lévén, hogy vannak cégen belül is szerverek/szoftverek amik igényelhetik és nem mennek ki külső szolgáltatóhoz.
Amúgy a webfelület pl csak ahoz kell, hogy kezelgesd/rendszerezd elsősorban a jelszavakat. Én 3-4 hónapja legalább nem is léptem be oda. A droid kliens és az addon emlékeim szerint http-n is kommunikál.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- Érdeklődés privátban!

(#83470) IRO21 válasza zsamiatt (#83469) üzenetére


IRO21
aktív tag

Te melyik docker image-t tetted fel?

(#83471) AiRLAC válasza zsamiatt (#83469) üzenetére


AiRLAC
addikt

Cégen belül általában van domain meg saját CA, azt ne keverjük ide.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#83472) zsamiatt válasza AiRLAC (#83471) üzenetére


zsamiatt
őstag

de ahoz a gépeden kell telepíteni a certet különben a chrome nem fogja használni azt se.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- Érdeklődés privátban!

(#83473) zsamiatt válasza IRO21 (#83470) üzenetére


zsamiatt
őstag

https://hub.docker.com/r/vaultwarden/server

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- Érdeklődés privátban!

(#83474) IRO21 válasza zsamiatt (#83473) üzenetére


IRO21
aktív tag

Köszi! :R

(#83475) AiRLAC válasza zsamiatt (#83472) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem igazán így működik, szerintem ezt engedd el ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#83476) lange04


lange04
csendes tag

Sziasztok!
Ha esetleg memória bővítésben gondolkodnék (723+), van értelme 4+4 GB-ot venni 1 db 8 GB-os helyet? Számít a dual channel, vagy nincs jelentősége / nem érzékelhető?

(#83477) IRO21 válasza lange04 (#83476) üzenetére


IRO21
aktív tag

Synology párban javasolja: [link]

(#83478) Csixi


Csixi
csendes tag

Sziasztok!
Tudnék olcsó pénzért szerezni DX510 5 lemezes bővítőt. Ez szerintetek működne a meglévő DS918+-al? A Synology a DX517-et ajánlja...

[ Szerkesztve ]

(#83479) IRO21 válasza Csixi (#83478) üzenetére


IRO21
aktív tag

Van aki szerint igen: [link]

(#83480) lange04 válasza IRO21 (#83477) üzenetére


lange04
csendes tag

Ahh, a legkézenfekvőbb helyen nem is kerestem... :))
Köszönöm :R :R

(#83481) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Srácok, kellene egy kis segítség
Van egy Rs822, amibe tettem 2 új 10 TB-os lemezt, a most használt 2 db 2 TB-os meg ki lenne dobva belőle.
Hogyan tudom biztonságosan a Dsm-et áttenni az új hdd--re? A lemezek nem lennének raid-be, minden nap van automatikus mentés egy másik nasra (ds214)

Az adatmásolás az megvan, de a rendszert merem csak úgy piszkálgatni, ezen fut egy vállalatirányítási rendszer adatbázisa, ha valamit elcseszek... bele se menjünk :O

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#83482) rpet


rpet
csendes tag

DS220j (vagy más) NAS-ban lehet-e időzítőt beállítani arra, hogy az USB csatlakozó mikor legyen bekapcsolva (engedélyezve) és mikor ne?
Rákötnék egy HDD-t, aminek a tápegységét rákötném egy 220V-os időkapcsolóra, ami hetente bekapcsolna. Beállítanám, hogy az USB csatlakozót is hetente kapcsolja be a NAS, és ekkor a NAS elvégezné a beállított heti mentést a külső HDD-re. Köszönöm

(#83483) AiRLAC válasza Sza_Sa (#83481) üzenetére


AiRLAC
addikt

Vállalatirányítási szoftver fut de nincs RAID? Lehet jobb lenne ha lenne, nem?

Amúgy kérj leállásra időt és akkor nyugodtan cserélheted és másolhatod az adatokat, illetve töltheted vissza a beállításokat.

Szerk.: Ja hogy négy lemezes. Az egy fokkal egyszerűbb, a DSM rákerül az új lemezekre amikor létrehozol rajtuk egy Storage poolt.
A telepített programokat kell majd újratelepíteni.

Én lehet csinálnék egy SHR tükröt egy régi (amin a Volume1 van) meg egy új lemezzel, aztán régi lemez ki, második új be a helyére, SHR szinkront megvárni, végén s kötet bővül, akkor van több helyed, második lemez megosztásait átmásolni/átállitani, második lemez ki.
Ezzel marad 2 lemez SHRben, egy új lemeznyi hellyel, ha kell több hely akkor további lemezekkel bővíthető és magasabb a rendelkezésre állás, meg egyszerűbb is a következő lemezzel bővítés nagy nagyobbra csere.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#83484) Csixi válasza IRO21 (#83479) üzenetére


Csixi
csendes tag

Köszi, akkor megpróbálom, majd kiderül, végül is postaköltségért adják, így nem vesztek sokat. :)

(#83485) IRO21 válasza Csixi (#83484) üzenetére


IRO21
aktív tag

:Y Akkor nem szabad kihagyni!
Én még úgy is megvenném, hogy az enyém nem bővíthető :D

(#83486) Sza_Sa válasza AiRLAC (#83483) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Szia,
utólagosan javítok, a két 2 hdd egy SHR kötetben van, azért valami védelem van.
Nagyon köszönöm az összefoglalót!

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#83487) Borisz76 válasza Sza_Sa (#83486) üzenetére


Borisz76
veterán

Akkor csak kikapcs , lemezcsere.
Bekapcs, kötet javítása.
Majd kikapcs másik lemez ki, új be.
Bekapcs, megint kötet javítás.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#83488) TomPack


TomPack
őstag

Sziasztok!
Azt hol lehet megnézni hogy mennyit töltöttem le, illetve fel download stationba?

(#83489) AiRLAC válasza Sza_Sa (#83486) üzenetére


AiRLAC
addikt

Akkor ahogy Borisz76 kolléga írta, egyesével lemezcsere és kész is vagy. Mindegyik lemezcsere után a rebuild jó pár óráig eltart, szóval légy türelemmel.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#83490) IRO21 válasza TomPack (#83488) üzenetére


IRO21
aktív tag

Én egy ilyen fájlban találtam némi adatot:
/volume1/@appconf/DownloadStation/download/stats.json

A formátuma ugyanaz, mint a transmission statisztikáé (le-feltöltött byteok, fájlok száma, aktív idő, session szám).
Ez alapján gyanús, hogy a built-in transmission hozza létre, és csak a torrenteket számolja bele, FTP/HTTP/NZB letöltéseket nem.
Úgy tűnik nem is frissül azonnal, mert nekem ma reggeli a dátuma, hiába adtam hozzá letöltést azóta.

(#83491) TomPack válasza IRO21 (#83490) üzenetére


TomPack
őstag

Köszi! És hogyan tudom elérni ezt a fájlt, ha nem látom a mappát a File Station-ben?

(#83492) IRO21 válasza TomPack (#83491) üzenetére


IRO21
aktív tag

File Station-ben csak a megosztott mappák látszanak, jogos, hogy ami azon kívül van azt nem látod.
Ezt csak parancssorból tudod elérni, miután bejelentkeztél telneten/SSH-n valami terminál programból. (Vezérlőpulton engedélyezni kell valamelyiket a Terminál és SNMP lapon)

Ha még sosem csináltál ilyet, akkor talán egyszerűbb, ha létrehozol a Feladatidőzítőben egy felhasználói scriptet, amit root-ként futtatsz, így az hozzáfér ahhoz is, amihez Te nem.
Nem kell beütemezni, sőt engedélyezni sem, elég ha egyszer kézzel lefuttatod.

Ha be van állítva az email küldés a NAS-odon akkor lehet ez a parancs:
cat /volume1/@appconf/DownloadStation/download/stats.json
Bepipálod, hogy küldje el a futtatási adatokat emailben. Ekkor kapsz egy emailt a fájl tartalmával.

Ha nincs beállítva email küldés, akkor mondjuk ilyesmi:
cp /volume1/@appconf/DownloadStation/download/stats.json /volume1/megosztott_mappa/stats.json
Ez átmásolja a fájlt egy megosztott mappába, amit utána már sima fájlkezelővel is elérsz.

A parancsokban a volume1 az első kötetre vonatkozik. Nálam oda van telepítve a Download Station, és ott van a megosztott mappa is, amivel próbáltam.
Ha nálad vagy a csomag, vagy a mappa másik köteten van, akkor cseréld le a parancsban a hozzá tartozó volume1-et a megfelelő kötetre. (második kötet volume2, harmadik kötet volume3... stb).

(#83493) TomPack válasza IRO21 (#83492) üzenetére


TomPack
őstag

Köszi a kimerítő választ de én igazából csak valami egyszerű beállításra gondoltam, mert zavarja a szemem, -vagy csak megszoktam a "rendes" torrent klienseknél-, hogy ezt az infót folyamatosan mutatja nekem.
Ez így túl macerásnak tűnik nekem, ahoz képest hogy lenézzek a jobb-alsó sarokba miközben reggel a kávémat szürcsölöm, hogy mennyit seedelt a masina az éjjel. :(

Bytban kaptam meg az eredményt. :DDD

(#83494) Borisz76 válasza TomPack (#83493) üzenetére


Borisz76
veterán

Ilyet a DS nem igen tud alapból....
Annyit tud, hogy amióta elindítottál egy adot torrentet mennyit töltött fel.
Nálam kb így áll most : ( feltöltött adatmennyiség szerint sorba rakva )

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#83495) IRO21 válasza TomPack (#83493) üzenetére


IRO21
aktív tag

Akkor szerintem kb. ezek a lehetőségeid:
- Felteszel egy olyan klienst, ami ezt tudja. Pl. Transmission, ott a Remote GUI-ban is láthatod a statisztikát.
- Időzítve futtatsz egy scriptet, ami minden reggel kávéidőben elküldi az adatokat emailben a kívánt formátumban. (esetleg email helyett használhatsz valamilyen notification servicet is)
- Írsz egy PHP scriptet, ami mondjuk egy weboldalt megnyitva kiírja az aktuális statisztikát.
- Nyitsz egy feature request-et a Synology-nál, és megvárod, hátha beépítik a DS-be.
- Lemondasz az igényedről 🙂

Lehet, hogy van más, jobb megoldás is, de most nem ugrik be.

(#83496) AiRLAC válasza TomPack (#83493) üzenetére


AiRLAC
addikt

A tracker oldala megmondja az összes feltöltést. Vagy Prémium előfizetés és akkor nem is kell nézegetni.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#83497) RockCNC válasza Borisz76 (#83494) üzenetére


RockCNC
senior tag

(#83498) TomPack válasza AiRLAC (#83496) üzenetére


TomPack
őstag

Jelenleg még prémium előfizetésem van, ami majd csak májusban fog lejárni. Csak addig is kiváncsi lettem volna hogyan muzsikál az új masina, a visszatöltéssel utána sem lesz gondom, ezért inkább IRO21 utolsó lehetőségét választom;
-Lemondok az igényemről

(#83499) TomPack válasza Borisz76 (#83494) üzenetére


TomPack
őstag

Igen, ez is egyfajta tájékozódási pont tud lenni! :)
Köszi a választ, és a munkásságod! :R

(#83500) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Köszi srácok a segítséget, hétvégén szerintem megcsinálom.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.