Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83901) zjuhasz válasza TomPack (#83899) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

Aha, akkor nem kell a NAS fájlkezelője sem, egyből mehet a letöltéskezelőbe. Ez így valóban barátibb, meg így választhatok is, hogy pontosan melyik fájlt akarom letölteni, mint a PC-n. Köszi, akkor ez lesz.

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#83902) IRO21 válasza zjuhasz (#83901) üzenetére


IRO21
aktív tag

A PC-s torrentezésre legjobban szerintem a Transmission a Transmission remote GUI-val hasonlít.
Olyan a felülete mint régen az uTorrent-nek, csak a letöltések a NAS-on indulnak el.
A GUI is villámgyors.

(#83903) V!ck válasza IRO21 (#83900) üzenetére


V!ck
aktív tag

Csak benéztem, nem seedel semmit sem, egyik trackerre sem... Szimplán ki van allva dupla torrent hibával a download station 😢

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#83904) AiRLAC válasza V!ck (#83893) üzenetére


AiRLAC
addikt

"eddig tökéletesen működött, ha végzett a letöltéssel, rányomtam, hogy folytatás és seedelte amíg le nem állítottam vagy töröltem."

Állítsd át a seed feltételeit és nem kell nyomkodni, letöltés után egyből seedbe áll magától.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#83905) chemand válasza TomPack (#83899) üzenetére


chemand
tag

én nem a DS-t használom (hanem a qBittorrent-et), de mindkettőhöz van böngésző bővítmény ami szerintem a legegyszerűbb módja a letöltés indításnak
pl: 1, 2, én pedig ezt használom.

(#83906) AiRLAC válasza zjuhasz (#83896) üzenetére


AiRLAC
addikt

De az egy kattintással letöltés az pont megy az RSS könyvjelzővel, amiről váltanál. Mi a gond az RSSel?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#83907) V!ck válasza AiRLAC (#83904) üzenetére


V!ck
aktív tag

Kipróbáltam, amit írtál, bevallom őszintén nem gondoltam, hogy a seed feltételeinek megadásával megszűnik a "dupla torrent" problémám és hirtelen minden megjavul, hibamentes lesz és seedelni is fog... pedig de, tökéletesen működik :Y

Hihetetlen!
Köszönöm szépen :) :R

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#83908) AiRLAC válasza V!ck (#83907) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ez mással is előfordult már (már hogy nem hitték hogy segíthet amit javaslunk itt a topicban), majd belejössz :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#83909) TomPack válasza chemand (#83905) üzenetére


TomPack
őstag

Ez tök jó ötlet!
Van valami trükkje a beállításának? Hiába töltöm ki értelemszerűen a bejelenzkezési adatokat, nem csatlakozik. :(

(#83910) chemand válasza TomPack (#83909) üzenetére


chemand
tag

a DS bővítményhez nem tudnék hozzászólni, mert nem használom a DS-t, de keresek valamit a beállításáról a neten

(#83911) TomPack válasza chemand (#83910) üzenetére


TomPack
őstag

Köszi, de ne fáradj miatta! Én is utána tudok nézni. :)
A harmadik amit linkeltél, a Remote Torrent Adder is csak "félig" működik.
Oda is beírtam a login adatokat, és ha a bővítményre kattintok akkor bedob a DSM asztalra. Tehát sikerül csatlakoznia, de amikor letöltenék egy torrent filet, felbukkan egy chrome értesítés, ahol valami SID-konfigurációt hiányol.

(#83912) Phülöp válasza AiRLAC (#83908) üzenetére


Phülöp
addikt

:DDD

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#83913) zjuhasz válasza AiRLAC (#83906) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

Bithumenen remek, de ncore-on nem tudtam egyenként rss-t letölteni.
Most találtam egy szuper leírást Borisz76-tól:
https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_dsm_6_rss_beallitasa_download_station_nco.html
Így már könyvjelző csoportokkal meg tudom oldani.
Viszont az alapprobléma még mindenképp érdekelne:
Hogyan lehet könyvtárszinkronizálást beállítani a NAS-on úgy, hogy nem feketelistával szűrök, hanem fehérrel?
Azaz azt akarom megadni, hogy melyik fájllt szinkronizálja, nem pedig azt, hogy mit ne.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#83914) zjuhasz válasza chemand (#83905) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

ÁÁÁÁ, ez a legjobb megoldás, ráadásul FireFox alá is van, szuper, köszi!
Egyszer, ha már nagy leszek, még a most PC-n használt qbitorrentet is felrakom a NAS-ra:
https://mariushosting.com/how-to-install-qbittorrent-on-your-synology-nas/

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#83915) AiRLAC válasza zjuhasz (#83913) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ezért kérdeztem, nekem nincs egyszerűbb a + jelre kattintani és OK-t nyomni RSSel. Nem kell kiegészítő, mobilon, távolról is működik stb.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#83916) arkone


arkone
aktív tag

Sziasztok!

Vartam a 923+ t, de plex miatt ugy gondolom, hogy 920+ lesz. Kerdesem, hogy 920+ tamogatasa meddig lesz es miben fogom erezni hatranyat, ha nem kap tamogatast egy ido utan?

Plex, torrent, otthoni felho kepeknek, videoknak, amit telefonrol toltene ra a csalad. Ezekre lenne hasznalva.

koszi elore is a valaszokat.

(#83917) Borisz76 válasza arkone (#83916) üzenetére


Borisz76
veterán

Általánosan elmondható , hogy a termékekre 10 év szoftveres támogatás van.

DS920+ esetén 2030-ig lesz támogatás.

Ezek után is üzemel a NAS gond nélkül legfeljebb nem jönn DSM rendszer frissítés...." csak " biztonsági frissítés.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#83918) arkone válasza Borisz76 (#83917) üzenetére


arkone
aktív tag

Koszonom!

Akkor nem kell aggodnom!? 👍🏻

(#83919) €uro válasza Borisz76 (#83890) üzenetére


€uro
őstag

Köszi a megerősítést. Én is így tudtam. Csak ennek tükrében értelmetlen a kérdés. Ezért kérdeztem inkább rá - hátha valamit nem ismerek a csatlakozó kapcsán.

(#83920) Belka


Belka
friss újonc

Szeretnék egy másik helyszínen lévő NAS-ra menteni, de eléggé speciálisak a körülmények.
Először is a mentendő NAS helyi hálózata a WAN felől fix IP-n érhető el, a munkatársak egy routeren futó OpenVPN szerveren keresztül csatlakoznak a munkahelyi hálózathoz.
A másik NAS egy lakásban van. Ha a kolléga el szeretné érni az irodai szervert, akkor felépíti a VPN-t és dolgozik, majd bontja a kapcsolatot.

Ha élő VPN kapcsolat van, akkor gondolom egyszerű dolog a mentés, de hogyan oldjam meg az ütemezett mentéseket? Van arra mód, hogy a mentés időtartamára felépüljön a kapcsolat?
Gondoltam arra is, hogy a lakás Asus routerére felrakok egy VPN klienst és így állandó kapcsolat lenne a munkahely és a lakás között.
Van valami ennél egyszerűbb megoldás, ami nem ront a biztonságon sem?

(#83921) AiRLAC válasza Belka (#83920) üzenetére


AiRLAC
addikt

Persze hogy van. Beállítod a VPN-t (kliensként) majd időzített indulást és leállítást is. Induláskor automatikusan felcsatlakozik, ment (ezt is időzítsd), majd leáll a megadott időben.

Szerk. most elolvastam még egyszer, nem teljesen tiszta hogy mindig fut-e a NAS.
A VPN kapcsolódást is lehet időzíteni parancssorban ha jól emlékszem valaki írt már róla régebben.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#83922) hódmaci válasza IRO21 (#83887) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm.

Működik. :)

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#83923) Belka


Belka
friss újonc

Csak úgy óvatosan kérdezem a guruktól, hogy szentségtörés azt kérdezni, hogy távoli mentés elképzelhető egy olyan távoli router segítségével amire rsyncd van telepítve és egy külső SSD van rádugva?
Ha igen, akkor nem kellene csak a mentés miatt egy NAS-t üzemeltetni, elég lenne a router mellett egy SSD és a probléma kipipálva.
Ez a kósza gondolat ma éjszaka kezdett el foglalkoztatni, aztán keresgélni kezdtem a neten és találtam is olyan posztokat, ahol arról írnak, hogy az Asuswrt-Merlin firmware-re rsync csomag telepíthető.

(#83924) €uro


€uro
őstag

Egy DS723+ 2 db hálózati portja jelenthet számomra bármilyen előnyt akkor, ha egy olyan környezetben használom, ahol alap esetben a NAS és egy PC ugyanarra a TP-LINK AX55 routerre csatlakozik?

(#83925) Hebehebe


Hebehebe
tag

Sziasztok,

Arra van valami ötlet hogy az miért lehet hogy totalcommanderrel egyszer ha mozgatok fileokat a nas mappái között van hogy csak átrakja azonnal, de van hogy elkezdi másolni és utána törli (a fileok nincsenek használatban, szóval nem fogja semmi)

(#83926) McAdam6 válasza Hebehebe (#83925) üzenetére


McAdam6
tag

Fizikailag azonos, vagy különböző hdd-n vannak a fileok.

(#83927) Multibit válasza Hebehebe (#83925) üzenetére


Multibit
veterán

Egyik esetben ugyanazon köteten van a forrás/cél mappa, másik esetben különbözőn.

(#83928) Hebehebe válasza McAdam6 (#83926) üzenetére


Hebehebe
tag

Raid5ben van 4 disk, szóval egy kötet. Max más Shared folder.

De Syno- felületen simán mozgat mindent csak több file-nál ez szenvedős.
Esetleg van valami TC szerű app syno-ra? (eddig nem találtam)

[ Szerkesztve ]

(#83929) Patice válasza €uro (#83924) üzenetére


Patice
Topikgazda

Pl. futtathatsz rajta egy PiHole-t, vagy AdGuard Home-ot Dockerben és odaadod a második LAN csatit dedikáltan a reklámblokkolónak.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#83930) Intelligencs válasza Belka (#83920) üzenetére

A #79742 hozzászólásban írtam erről. Szólj ha kell még segítség.

The Amiga, Born a Champion

(#83931) Intelligencs válasza zjuhasz (#83896) üzenetére

Többféle módon meg tudod oldani az egykattintásos letöltést. Leírom én milyen megoldásokat alkalmaztam különféle esetekre.

1. A NAS tud figyelni egy megadott mappát, ami torrent fájl oda bekerül azt azonnal elkezdi letölteni. Öcsém gépén, aki teljesen satu az informatikához, az Opera böngészőt úgy állítottam be, hogy az abba a mappába töltsön le, amit a NAS figyel, így amikor Operán megnyitja az ncore-t, és letölt benne egy torrent fájlt, akkor az azonnal elkezd letöltődni, nem kell neki csinálni semmi mást. Az Operát egyébként nem használja semmire, általánosságban Chrome-ban böngészik és tölt le, az Opera kifejezetten torrentezési célra van dedikálva.

2. Meg lehet azt is csinálni, hogy simán, a gépeden lévő letöltési mappát egy asztali kliens programmal szinkronizálod a NAS-ra, és a NAS azt figyeli. Így amikor letöltesz egy fájlt a számítógépedre, akkor az szinkronizálásra kerül a NAS-ra, és ha .torrent fájl, akkor a NAS letölti automatikusan. Ez a megoldás akkor is jó, ha te otthon letöltve egy fizikailag teljesen máshol lévő NAS-on akarsz letöltést indikálni. Én így töltök le szüleim NAS-ára, hogy otthon leszedem a .torrent fájlt, bedobom egy gépemen lévő mappába, ami le van szinkronizálva a szüleim NAS-ára, és náluk letöltődik a kívánt fájl. Ha zavarja az embert, hogy minden egyéb letöltött fájl is átkerül a NAS-ra, akkor a) kombinálja az Operás módszerrel, azaz dedikált böngészőt használ erre a célra ami egy speciális mappába tölt le, vagy b) beállít fájlszűrést a szinkronizáló programban, pl. a túl nagy fájlokat kiszűri (meg kell nézni mekkora a legnagyobb .torrent fájl, és annál nagyobbakat), és akkor kb. csak a torrent fájlok kerülnek át a NAS-ra.

Fenti megoldásokban közös elem, hogy még véletlenül sem kell megnyitni a DSM-et. Rajtam kívül senki sem ért a családban a NAS-okhoz, de nem is kell, mert minden funkció úgy van beállítva, hogy nem is kell érteni hozzá.

Haverom már több mint egy éve használja a DS220+ NAS-át teljes megelégedéssel úgy, hogy még az életében nem lépett be a menedzsment felületére, mert minden automatizálva van. Az előző hozzászólásomban említett VPN újracsatlakozást is azért kellett megoldani, hogy ne kelljen belépni a NAS menedzsment felületére, és kézzel elindítani a VPN-t.

Szerk.: közben látom már írtak más megoldásokat is. Az a jó ebben a fórumban, hogy mindenki máshogy gondolkodik, és ugyanarra a problémára többféle megoldást gondolnak ki az emberek. Így mindenki azt tudja használni, ami neki a legkényelmesebb. :DDD

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#83932) TomPack válasza Intelligencs (#83931) üzenetére


TomPack
őstag

Én inkább leteszek az egykattintásos letöltésről, mert így egykupacba "ömlesztve" lesznek a videók és a sorozatok, tv-műsorok.
Vagy esetleg azt is meglehet valahogy oldani, hogy külön kezelje a VideoStation?

(#83933) IRO21 válasza Hebehebe (#83928) üzenetére


IRO21
aktív tag

Két megosztott mappa között másolsz, vagy egy megosztott mappán belül?

A Total Commander SMB-n látja a NAS-t?
Ha igen, hogyan? Be vannak mappelve a megosztott mappák, vagy hálózati helyként egyben látja a NAS-t?

File Station-ben is tudsz copy-paste-tel másolni, egyszerre több fájlt is, nem kell a menüben bohóckodni.

Midnight Commandert a Synocommunity repo-ból fel lehet tenni, de ha azzal másolsz pl. media fájlokat akkor nem működik az indexelés. Legalábbis régen nem látta a Media Server az így keletkezett fájlokat, mostanában nem használom.

(#83934) IRO21 válasza TomPack (#83932) üzenetére


IRO21
aktív tag

A Video Station szerintem nem tud ilyet.
Emby-ben van mixed content média mappa, de nagyon sokan panaszkodtak rá, hogy nem mindent ismert fel jól.
Én nem próbáltam.

Amúgy szerintem legtöbben nem a letöltési mappát adják meg a Media szerverekben, hanem különálló filmek/sorozatok mappákat, ahova át van linkelve a megfelelő tartalom.

Sonarr/Radarr ezt önállóan is megcsinálja, nem kell vele foglalkozni. Ha Btrfs-en instant copy-t használsz, akkor meg akár Te is másolhatsz így mondjuk File Station-ben, nem foglal dupla helyet.

Ha külön kötetre töltesz, mint ahol a média tartalom van, akkor meg már úgyis megoldottad a szortírozást valahogy.

(#83935) AiRLAC válasza TomPack (#83932) üzenetére


AiRLAC
addikt

Erre csinálsz három különböző RSS könyvjelzőt, mindegyik a megfelelő mappába mutat.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#83936) poosgabor


poosgabor
újonc

Synology 718+ NAS-OM van. Egy hibás HDD miatt a Tárolás kezelőben taláható napló bejegyzéseít szertném törölni, de nem tudom. Tudtok-e segíteni?

(#83937) Hebehebe válasza IRO21 (#83933) üzenetére


Hebehebe
tag

2 megosztott mappa között nincs mountolva a gépre meghajtónak.

\\nas\A - > \\nas\B pl

A-ba megy a letöltött cucc, B-be meg átrakom ha megtartom. De ez sok cuccnál file stationban csinálni macerás, totalcomm kényelmes, de lassú.

[ Szerkesztve ]

(#83938) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok!

Transmissionn ka kellene portot nyitnom, de valamiért nem látja nyitva. 64444 -et nyitottam routerben, meg 9091-et, mert synology-n fut a transmission. Ha egy webes open port checkert nézek, ő látja, hogy nyitva van.
Miért lehet ez?
KÖszi!

[ Szerkesztve ]

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#83939) TomPack válasza AiRLAC (#83935) üzenetére


TomPack
őstag

B@sszus kulcs! :DDD Tényleg... Erre nem is gondoltam. Talán azért nem, mert elfelejtettem hogy több könyvjelző csoportot (talán 10-et) is létre lehet hozni nCore-on.
Köszi!

(#83940) IRO21 válasza Hebehebe (#83937) üzenetére


IRO21
aktív tag

Ha Btrfs a fájlrendszer instant copy be van kapcsolva?

Windows intézőből nézted már?
Abban a másolás is azonnali instant copy esetén.
TC-t nem használok.

(#83941) kgymac válasza Hebehebe (#83937) üzenetére


kgymac
őstag

Ha azonos köteten van az A és B megosztás, beállíthatod a TC-ben, a Beállítások->Másolás/törlés-ben, szakértő módban, Azonos fizikai lemez-nél. Persze, ehhez map-elni kell a megosztásokat, ha nem lenne.

(#83942) IRO21 válasza RoryBreaker (#83938) üzenetére


IRO21
aktív tag

Ha engedélyezve van az ipv6 az meg tudja zavarni a transmission beépített port tesztjét.
Ha a tracker aktívnak lát, és a GUI-t is eléred távolról ne foglalkozz vele!

Ha nem, akkor pontosan mi a baj?

(#83943) TomPack válasza AiRLAC (#83935) üzenetére


TomPack
őstag

Már csak egy dolog nem tiszta nekem ezzel a könyvjelzős rss-módszerrel;
Ha letöltés után mondjuk pár héttel letörlöm a filmet mert mondjuk kell a hely másra, akkor letölti nekem újra a listából?

(#83944) IRO21 válasza TomPack (#83943) üzenetére


IRO21
aktív tag

Csak az újonnan hozzáadott torrenteket tölti le, a régiekkel nem foglalkozik.
Amikor frissen hozzáadsz egy RSS linket, a már a listán lévő torrenteket sem tölti le automatikusan.

(#83945) AiRLAC válasza TomPack (#83943) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem, az RSSt beolvassa, letölti, az adott bejegyzést ezután olvasottként kezeli és ignorálja. Kivéve ha azt mondod az RSS-nél hogy töltse le az egészet újra (nincs most előttem hogy pontosan hogy hívják).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#83946) TomPack válasza AiRLAC (#83945) üzenetére


TomPack
őstag

Köszi, ez így tényleg egyszerűbb. :R Meg is van a válasz az egykattintásos letöltésre, amit fenntebb a topiktársunk keresett.

(#83947) RoryBreaker válasza IRO21 (#83942) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

A transmission remote gui ezt írja: portTested: http error 400: Bad Request
Ha a nas-ról indítok egy transmissiont, az is ezt írja: Port is closed.
Közben bármilyen open port tester nyitva látja, a synology a router beállításoknál OK-ot ír a kapcsolat tesztre.

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#83948) IRO21 válasza RoryBreaker (#83947) üzenetére


IRO21
aktív tag

Ja, az admin GUI nem megy a 9091-es porton?
Azt akartad kívülről elérni a 64444-en?
Vagyis a routerben a port forwardnál a külső port 64444, a belső 9091?

Akkor a Transmission Remote GUI-ban is át kell írnod a portot, mert az alapból a 9091-re akar csatlakozni.
Más port forwardok mennek, vagy ez lenne az első, amit beállítasz?

Nem keverted össze az adat és a GUI portot?

[ Szerkesztve ]

(#83949) RoryBreaker válasza IRO21 (#83948) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Az admin gui a 9091-es porton megy.
A remote gui -t közben visszaállítottam alapértelmezettre, azaz 51413-ra.
Egyik sem lát nyitva portot. A routerben is ezeket forwardoltam (9091, 51413)
canyouseeme nyitva látja mindkettőt.
15:47-kor töltöttem valamit, abból már visszatöltöttem 200mb-t.
Ahogy olvasom, ez a transmission hülyesége, hogy zárva látja a portot. Sok külföldi fórumon ezt írják.
(De a fene se tudja.)

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#83950) IRO21 válasza RoryBreaker (#83949) üzenetére


IRO21
aktív tag

Ha engedélyezve van az ipv6, akkor ne foglalkozz a transmission beépített tesztjével, mert tévesen úgy láthatja, hogy zárva van a port.
Ha csak ipv4 van engedélyezve akkor többnyire jól mutatja.
Az a lényeg, hogy a tracker aktívnak lásson.

Egyébként ez független attól, hogy töltesz-e fel. Aktívan (nyitott porttal) és passzívan (zárt porttal) is tudsz feltölteni, csak abban van különbség, hogy kihez tudsz csatlakozni. Két passzív torrentező ugye nem tud egymással adatot cserélni.

Ja, az fontos még, hogy az adat portnál a routerben ugyanaz legyen megadva mindkét oldalon, ne válts portot kívülről belülre.
Ellenkező esetben egy port checker nyitottnak lát, viszont továbbra is passzív maradsz.
Az admin portnál ez nem számít.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.