Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83851) AiRLAC válasza dannnzzzz (#83847) üzenetére


AiRLAC
addikt

Általában a sima torrentet szokták büntetni, mert ott fel is töltesz. Csinálj neki VPNt ha nagyon parázik.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#83852) HUTCHDB válasza IRO21 (#83850) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Én nem találtam konkrétan WAN címet a router beállításai között, de szerintem erre gondolhatsz:

"Subnet mask: 255.255.255.0"

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#83853) TomPack válasza dannnzzzz (#83847) üzenetére


TomPack
őstag

Külföldön erre ennyire rá vannak feszülve a hatóságok? :Y
Kíváncsi vagyok, hogy itthon meddig tart még ez az aranyélet.

(#83854) IRO21 válasza HUTCHDB (#83852) üzenetére


IRO21
aktív tag

Állítani nem is tudod, automatikusan kapod.
Valami státusz fülön kellene látni.

(#83855) heaven válasza IRO21 (#83846) üzenetére


heaven
tag

A célom a port nyitással annyi, hogy a megosztott mappán lévő fájloket el tudjam érni más gép fájlkezelőjéből.

(#83856) Borisz76 válasza heaven (#83855) üzenetére


Borisz76
veterán

Most visszanéztem a legelső hsz-t amit írtál ....célod elérni a megosztott mappát.

Azt viszont nem írtad, hogy mivel.
Androidos teló / tablet :
File Station , QC-el használom, tökéletes.
Photos-al szintén megy a friss képek feltöltése.

Nyaraláskor viszem magammal a mini PC-met és azzal elérem a Video Station-t ...szintén QC-el. A Nas-on tárolt, letöltött filmeket a nyaralóban , este nézzük a kis családdal.

Nincs semmiféle port nyitogatás a routeren.....

Távoli PC-re még van valami WebDav megoldás....na azt viszont sosem próbáltam. Állítólag fel lehet csatolni a megosztott mappát mint hálózati meghajtó.....külső hálózatról is. S ekkor elviekben lehet mondjuk egy Total Commander-el böngészni a fájlok között.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#83857) Borisz76


Borisz76
veterán

Frissítés érkezett : [Version: 7.1.1-42962 Update 4]
DS918+ , frissítve, restart után megy tovább.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#83858) TomPack


TomPack
őstag

Miért nem tudok otthon, a böngészőban egy könyvjelzőt létrehozni a DS asztalhoz?
QuickConnect-el lépek be, majd felhasználó-jelszó páros, és az asztalt elkönyvjelzőzöm a böngészőben, de csak pár napig működik.
Mit rontok el?

(#83859) heaven válasza Borisz76 (#83856) üzenetére


heaven
tag

Igen az utóbbit szeretném, tehát felcsatolni a hálózati mappát és fájlkezelőben látni.

Ezek szerint a WebDav szolgáltatásra kell beállítni a portot?
Ezt hol lehet?

(#83860) AiRLAC válasza TomPack (#83858) üzenetére


AiRLAC
addikt

Milyen böngésző? Mi az hogy nem működik, timeout, nem található stb?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#83861) IRO21 válasza TomPack (#83858) üzenetére


IRO21
aktív tag

Nézd meg, hogy milyen címre mutat a létrehozott könyvjelző!
Nem az éppen aktuális ip címedet menti el esetleg?

(#83862) TomPack válasza IRO21 (#83861) üzenetére


TomPack
őstag

De, az aktuális IP-címre mutat a könyvjelző, de az nem változik. A tévémen a DS Video is megtalálja azon az IP-én, ott sosem kell átírni.

(#83863) TomPack válasza AiRLAC (#83860) üzenetére


TomPack
őstag

Chrome a böngésző!
Simán csak annyit ír, hogy az oldal nem található.

(#83864) IRO21 válasza heaven (#83859) üzenetére


IRO21
aktív tag

Eddig milyen porttal/protokollal próbálkoztál, amire azt írtad, hogy nem megy?

WebDAV a NAS-ra nincs már telepítve, külön csomag lett: [link]

(#83865) IRO21 válasza TomPack (#83862) üzenetére


IRO21
aktív tag

LAN vagy WAN címet ment el?

(#83866) TomPack válasza IRO21 (#83865) üzenetére


TomPack
őstag

Jaa, szóval lehet úgy is csatlakozni a DSM-hez, hogy csak simán beírom az IP-t ha helyi hálón vagyok? :DDD
Na nekem ez eddig sehonann nem derült ki.
Írtam is, hogy a QuickConnect-el lépek be.

(#83867) Phülöp válasza TomPack (#83866) üzenetére


Phülöp
addikt

Igen, IP-vel direkt lan kapcsolaton tudsz belépni. Minek menjen nagy kört az az adat, ha nem muszáj...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#83868) IRO21 válasza TomPack (#83866) üzenetére


IRO21
aktív tag

Írtad, ezért tippeltem azt, hogy a QC átirányít a WAN címedre, és ez kerül a könyvjelzőbe.
Ez szolgáltatótól függően maximum egy héten blül megváltozik, és utána már nem fog működni a könyvjelző.

Ha a LAN címet mentette el, akkor nem ez volt a baj.
Mondjuk elvileg LAN-on a LAN címre kellene átirányítania, a WAN-hoz meg kell a port forward vagy UPNP.
Szóval csak egy tipp volt, hogy induljunk el valamerre, de simán előidézhető a fent vázolt állapot.

(#83869) TomPack válasza IRO21 (#83868) üzenetére


TomPack
őstag

Köszi! :R Így már már működnie kell a könyvjelzőnek egy hét múlva is!

(#83870) Borisz76 válasza TomPack (#83869) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem csak egy hét múlva ....évek óta így használom.
Persze fix ip-t kell adni a routerben vagy a dsm felületén kell beállítani ...így mindig azt kapja.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#83871) Flashback


Flashback
addikt

DS218+ mellé (A. NAS) jó lenne egy második (B.) NAS egy másik lokáción (másik országban).

A B. NASnak nem is lenne sok feladata csak hogy tükrözze az adott könyvtärakat ha vältozás van bennük, hogy aztán a lokál hálózaton is elérhetö legyen. Erre mi a legjobb szoftveres megoldás?
A B NAS-nak elég ilyenkor egy entry 1 lemezes Syno?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#83872) Sanyi.mTs válasza Flashback (#83871) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

2. kérdésre a meglátásom: ha tőled távol lesz a nas (külföld), akkor érdemes megfontolni 2 lemezes nas-t (raid/shr-be). HDD hiba esetén még mindig elérhető a nas és egy HDD cserét "könnyebb" levezényelni távolról és raid/shr helyreállítást csinálni, mint egy 1 lemezes nasnál HDD hiba esetén, újrakonfigurálást, hibabehatárolást. Erre elég lehet egy DS220J is.

(#83873) PhoenixK válasza Flashback (#83871) üzenetére


PhoenixK
őstag

Bár Sanyi.mTs-nek is igaza van, én hasonlóan vagyok: Itt nálunk egy DS918+ van, otthon, M.o.-on egy DS118. DS220j volt először, de mivel sóherkedtem bele a második lemezzel, van rajta Download station meg 2 kamera is, valamint került hozzám egy "hibás" DS118, ezért lecseréltem a dupla RAM miatt.
Mellesleg van ott a közelben, akiben megbízok annyira, hogyha vinyó-katasztrófa lenne, akkor intéz nekem egy lemezt bele, aztán 2-3. nap alatt megint ottvan minden mentés, meg a kamera-sync.

DS118 "hiba": Realtek RTD1296 CPU-val szerelt egységeknél van a fals venti-riasztás, ami csak akor jön elö, ha a vinyó-hibernálás be van kapcsolva vagy a Low-Power mode aktív... Egy riasztásom se volt ezen beállítások nélkül.

szerk.: A tükrözést nem feltétlen javaslom, max a Drive Sync-et, verziózással. Fontosabb adatoknak jobb pl egy Hyper Backup

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#83874) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok. Coax kábelen jön a tv adás a digis ontból.
Miként lehet megoldani, hogy tv adást rögzítsek a ds420+ nasomon szerintetek?
a tv is fel tud venni de pont azt szeretném kiváltani.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#83875) heaven válasza IRO21 (#83864) üzenetére


heaven
tag

Nagyon köszi!
A WebDAV-ot telepítettem HTTPS protokoll 5006 portot próbálom most.
OpenPortTesterviszont most már mutatja, hogy nyitott ez a port! :)

(#83876) AiRLAC válasza Bacusuz (#83874) üzenetére


AiRLAC
addikt

USB-s eszközök támogatása eléggé korlátozott lett DSM7 óta, ezt inkább valami másik eszközön (Raspberry Pi vagy miniPC és USBs TV tuner) lehetne jobban megoldani.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#83877) heaven válasza IRO21 (#83864) üzenetére


heaven
tag

Köszönöm a segítséget, RaiDrive szoftverrel működik most már!

[ Szerkesztve ]

(#83878) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Próbálnám beállítani a plexet

Valamiért nem tudok könyvtárat hozzáadni. Miket kellene még beállítanom?

(Megosztott mappa plexnek írás/olvasás engedély megadva.)

Tűzfal vagy router port nyitás esetleg?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#83879) Patice válasza hódmaci (#83878) üzenetére


Patice
Topikgazda

Restart volt?

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#83880) IRO21 válasza hódmaci (#83878) üzenetére


IRO21
aktív tag

Portnyitás akkor kell, ha kívülről is el akarod érni, egyébként nem fontos.
Ha úgy adtad meg a mappához az engedélyt, hogy a Plex már futott, akkor állítsd le a csomagkezelőben és indítsd újra.
A Plex oldalán újabb verzió van, mint a csomagkezelőben, ha nem onnan telepítetted az is megérhet egy próbát.

Ha egyik sem segít... próbáld meg az Emby-t :)

(#83881) IRO21 válasza heaven (#83877) üzenetére


IRO21
aktív tag

Elvileg mehet RaiDrive nélkül is, nemrég néztük meg itt valakinek, de a lényeg, hogy működik. :)

Ha netán belefutsz megoszthatnád, hogy mekkora a maximum fájlméret, amit kezel.
Elég ellentmondásos értékeket láttam különböző fórumokban és a Synology oldalán nincs róla semmi.
Úgy rémlik mintha a Synoval többet tudott volna, mint egy default apache WebDAV, de olyan régen használtam már, hogy semmi sem biztos :)

(#83882) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Ez a Synology cég nem tudom, mit művel: a 920+ -ra a 7.1.1-42962-3 frissítést nem ajánlotta fel a NAS, de a 7.1.1-42962-4 -et jelzi, holott azt sem a DSM felület nem tudja letölteni (az internet kapcsolatra üzenget, hogy ellenőrizzem, holott a DDNS frissítés megy neki, lol) sem ebben a hivatalos Syno elérési mappában nincs még benne, amiből manuálisan le lehetne tölteni.. kész káosz..

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#83883) IRO21 válasza MrCsiT (#83882) üzenetére


IRO21
aktív tag

Én pár napja automatikusan tudtam frissíteni egy DS220+-at 2-ről 4-re, a hármast ott sem ajánlotta fel.
Ez még szerintem normális, mert a kisebb updatekről csak akkor szól, ha érinti az eszközt.

Viszont most, hogy írtad, megnéztem egy RS2414RP+-on, az ugyanazt csinálja mint neked.
A 3-as update van rajta jelenleg, írja, hogy van 4-es, de nem tudja letölteni. (Failed to Download DSM. Please check your Internet connection.)

Megnéztem még egy ismerős DS718+-át is, neki automatikus frissítés van beállítva.
Rajta van a 4-es update, 14-én este települt.

Úgy látszik ez most modellfüggő. Talán bizonyos típusokra visszavonták a frissítést?
(Már sem a DS220+, sem a DS718+ frissítés nem látszik a letöltési mappában. Jelenleg töredéke van csak ott a szokásos mennyiségnek.)

(#83884) AiRLAC válasza MrCsiT (#83882) üzenetére


AiRLAC
addikt

Internet szolgáltatód a Digi esetleg?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#83885) gyugyo79 válasza MrCsiT (#83882) üzenetére


gyugyo79
addikt

https://archive.synology.com/download
Itt fent van minden, ami nincs azt nem véletlen szedték le.

(#83886) hódmaci válasza IRO21 (#83880) üzenetére


hódmaci
senior tag

IRO21 ; Patice

Köszönöm.
Sikerült leállítottam a csomagkezelőben majd indít és így jó lett.
Most már itthonról látom a filmeket.

Viszont ha szeretném távolról is elérni akkor hogyan kell nyitnom a routeren a portot?
Illetve Vezérlőpult--> router beállítása résznél mit és hogyan?
A tűzfal beállításainál kell valamit beállítani?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#83887) IRO21 válasza hódmaci (#83886) üzenetére


IRO21
aktív tag

A 32400-as portot kell átirányítani, és a tűzfalon átengedni.

A vezérlőpult/router beállítása fülön ugyanúgy a port forwardot tudod beállítani, mint a router saját felületén.

(#83888) hódmaci válasza IRO21 (#83887) üzenetére


hódmaci
senior tag

port forward TCP?

Tűzfal:
Vezérlőpult--> biztonság--> tűzfal--> szabályok szerkesztése
(beépített alkalmazások listájában miért nem lelem?)

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#83889) €uro


€uro
őstag

DS212+ NAS készülékemet árulom. Egy érdeklődő azt kérdezi, hogy az eSATA portja kétirányú kommunikációra képes-e.

Ezzel kapcsolatban tudtok segíteni? Nem tudom, hogy pontosan mire gondolhat az illető. Illetve fogalmam sincs, hogy milyen egy kétirányú eSATA port.

(#83890) Borisz76 válasza €uro (#83889) üzenetére


Borisz76
veterán

Persze, hogy 2 irányú....különben hogyan működne.
Kérsz valamit a külső egységtől....az meg megadja neked.

Az eSata az a klasszikus alaplapi SATA "külső" verziója : Express

Külső merevlemez házat lehet rákötni a NAS-ra.
Volt nekem is olyan 5 lemezes RAID képes külső házam amin a klasszikus USB porton kívül volt eSata is.
Ez volt az : Sharkoon 5-Bay RAID Station

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#83891) IRO21 válasza hódmaci (#83888) üzenetére


IRO21
aktív tag

TCP, igen.

Nem minden csomag készítője foglalkozik azzal, hogy bekerüljön a tűzfal szabályok közé.
Ne foglalkozz vele, csak add meg kézzel! :)

(#83892) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

Ds220+ torrent problémám akadt. RSS-ről váltanék klasszikus .torrent fájl használatára.
Azaz a PC böngészőjében letöltöm a torrent fájlt a letöltés mappába és onnan szeretném rászinkronizálni a NAS-ra, ahonnan majd a Download station felolvassa. Abban kérnék segítséget, h hogyan állítsam azt be, h a szinkron csak ezt a kiterjesztést tolja át a NAS-ra, nem az egész letöltés mappa tartalmát? Drive-ban csak olyan fájlszűrést találtam, ahol azt a kiterjesztést lehet megadni, amit NE szinkronizáljon. Nekem ugye pont az ellentétje kéne.
köszönöm

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#83893) V!ck


V!ck
aktív tag

Sziasztok srácok!
Segítséget szeretnék kérni, baromi amatőr vagyok, alig egy hónapja van meg a DS218play, nem nagyon értek még hozzá.

Torrentezésre a Download Station-t használom, eddig tökéletesen működött, ha végzett a letöltéssel, rányomtam, hogy folytatás és seedelte amíg le nem állítottam vagy töröltem.
Viszont ma bármit letöltök, egyrészt nagyon lassan akar nekikezdeni, azt írja hogy "várakozás" aztán amikor letölti végre , és rányomok hogy folytatás, "dupla torrent file" hibát kapok, mindegy mit töltök le, és honnan, nem seedel.
2db 6TB-os HDD van benne raid-ben, egy kötet az egész. Ezen a köteten van létrehozva egy "Vick" megosztott mappa (a video, music és photo mappákat nem használom), és ezen belül egy "Torrent" mappa, ahova a torrent letöltések kerülnek.
Széttúrtam a netet, láttam hogy évekkel ezelőtt kb mindenkinek ez volt a gondja, de a megoldást nem találtam meg...

köszönöm szépen előre is!
:R

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#83894) TomPack válasza zjuhasz (#83892) üzenetére


TomPack
őstag

Én még csak kezdő vagyok a témában, és bocs ha hülyeséget kérdezek, de annak mi a célja, miért jobb ha egy külön mappából olvassa be a torrent filet?

Mert eddig én csak simán beleejtettem egérrel a letöltött torrent fájlt a böngészőm tálcájáról a DS ablakába.

(#83895) V!ck válasza V!ck (#83893) üzenetére


V!ck
aktív tag

Egy tippem van esetleg, hogy a DSM update óta van ez (DSM 7.1.1-42962 Update 4), de megerősíteni nem tudom, mert pár napig egy torrent sem volt a listámban...

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#83896) zjuhasz válasza TomPack (#83894) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

én is kezdő vagyok :)
A terv az, hogy amelyik torrent tetszik, azt csak egy kattintással letöltöm (ahogy a PC-s torrentezésnél szoktam) és semmi mást nem kell csinálnom. A DS meg sincs nyitva, nem molyolok közben a NAS-on. A te megoldásoddal be kéne lépnem böngészőben a DSM-be, kitallózni a DS-ben a torrent állományok mappáját és odaejteni.

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#83897) V!ck válasza V!ck (#83893) üzenetére


V!ck
aktív tag

Bocsi skacok, kicsúsztam a szerk. időből....

Ami különös, hogy amikor elindítom a letöltést, kb 2-3 perc várakozás után először értesítéseknél kiírja hogy sikertelen letöltés, majd elindul....
Letöltés után megint rányomok a folytatásra, 3-4 perc "várakozás" felirat után hiba, dupla torrent fájl.

A torrent trackeren viszont a teljesen letöltött torrentem "befejezetlen" torrentek közé került, illetve a legutolsó 14 letöltött torrentem is ott van, nem a befejezettek között. mindegyik aránya erősen pluszos, mégsincsenek a "pozitív" listában sem...
.
Azt hiszem erős pánik kezd elfogni, mert ez így használhatatlan :(

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#83898) V!ck válasza V!ck (#83897) üzenetére


V!ck
aktív tag

Egyre jobban nem értem...

Amit letöltöttem, eltávolítottam a download station-ből, és töröltem a célmappából is.
Le akartam újra tölteni, mér el sem indul a letöltés, jön a szokásos dupla torrent fájl hiba, de a trackeren meg seedben vagyok, a célmappában meg nincs is meg a letöltés sem....

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#83899) TomPack válasza zjuhasz (#83896) üzenetére


TomPack
őstag

Én nem tallózok semmit!
Ugye a Chrome alján megjelenik egy tabon az összes elkészült letöltés (jelen esetben a .torrent file) és azt egy másik lapon fogom és beleejtem a megnyitott DownloadStation közepébe. Pont mint PC-n való torrentezésnél a torrent kliensbe.
Persze ehez meg kell nyitni a DSM-et, ha nincs nyitva, de az csak 1 kattintás a könyvjelzősávon.
Szerintem egyszerűbb, de kinek mi! :)

[ Szerkesztve ]

(#83900) IRO21 válasza V!ck (#83898) üzenetére


IRO21
aktív tag

A Download Station-nek van egy rejtett mappája, amit nem látsz a File Station-ben.
A seed onnan megy. Azt normál esetben egy idő után törli, miután a listából eltávolítottad a torrentet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.