Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82601) Borisz76


Borisz76
veterán

Ha valaki nem akar áldozni normális külső lejátszóra és a tv készülék beépített lejátszóját kívánja használni, akkor olyan verziót töltsön le magának amit visz a tv....Ennyi.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#82602) Magnat válasza blakey (#82599) üzenetére


Magnat
veterán

Kicsit túl van lihegve ez a lejátszó dolog sztem azért ... elhiszem, h te kényes vagy rá meg még néhányan, de nekem a véleményem az, h az emberek baromi nagy részének qrvára nincsen szüksége ilyen hókuszpókuszokra, h kadenciahelyes lejátszás, 120Hz, HDR meg hasonló varázsszavak ... elég csak megnézni (direkt figyelni szoktam, ha olyan helyen járok), h a tv-k képe hogy van beállítva: jellemzően a színek az egekbe csavarva, kontraszt és fényerő legtöbbször szintén ... legtöbbeknek egyszerűen arra sincsen igényük, h a tv képe a valósághoz konvergáljon, így ha a le tud játszani minden mkv-t ami a Magról lejön, plusz a streaming appok futnak rajta (amit kb egy alap androidos készülék vlc-vel röhögve megold), onnantól kezdve egy dedikált lejátszó semmi más, csak porfogó meg még egy felesleges távirányító. Pont mint a veszteségmentes audióformátumok ... biztos jó valakinek, de valahogy 99.99%-nak mégis tökéletes az mp3.
Ezzel persze nem azt akarom mondani, h akinek dedikált lejátszója van az idióta, csak sztem nem nagyon van rá tömegigény. :)

Transcoding meg sztem is felesleges (legalábbis nekem biztosan az), bár mintha azt olvastam volna vhol, h a Plex akkor is transcodeol, ha feliratot kell kitenni, szóval ez nem igazán tiszta, mert nálam az is működik, pedig tiltva van a transcode, v ilyenkor megoldja szoftveresen és csak a hw-hez kell fizetős Plex? Mondjuk a cpu használat sem nagyon ugrik meg ilyenkor a 718+-ban ..

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#82603) #46824192 válasza Magnat (#82602) üzenetére


#46824192
törölt tag

Én egy másik fórumban a veszteségmentes hang tömörítéssel kb. botfülű tróger voltam, csak mert nem bakelitet hallgatok :)

(#82604) Bandiahegyro válasza Multibit (#82584) üzenetére


Bandiahegyro
tag

Csak sok helyen szembejött, hogy egy gyártásból felépíteni a raidet kockázatosabb, mint több különbözőből. És backupom perpill nincs, ezért gondoltam, hogy megtöröm a 3 egyidejűt egy cserével és az lenne a backup.

(#82605) Bandiahegyro válasza gyugyo79 (#82593) üzenetére


Bandiahegyro
tag

És nekem mit mondanál ds920ra 4x12tb?
Raid6-ot kezdtem, de ahogy kezdek ismerkedni a témával, úgy bizonytalanodok el. Mert ekkora méretnél egy örökkévalóság lesz a rossz hdd utáni helyreállítás és kapják az ívet a megmaradt jók.

(#82606) Rage47


Rage47
veterán

DS214SE-re javasolnátok a DSM 7-et? Most a legutóbbi 6.2 van rajta. Szívesen felraknám a 7-et, de nem tudom, mennyire lassulna be és egyáltalán vissza tudnám-e rakni a 6-ot, ha szörnyű lenne.
A DS216-osomon a 7-es gyorsított a rendszeren, de nem tudom, hogy a DS214SE-n ez előfordulhat-e fele annyi rammal...

(#82607) #46824192


#46824192
törölt tag

Ha már DSM7 a téma , akkor én is beállok a sorba egy kérdéssel.

Érdemes ráengedni? Pro és kontra érvek érdekelnének.

Illetve konfig marad e vagy újra kell kezdeni?

(és persze csak éjszaka tudom csinálni és csak távolról :-) )

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#82608) zsamiatt válasza Bandiahegyro (#82604) üzenetére


zsamiatt
őstag

Ez hulyeseg. Semmivel nem kockazatosabb.
Backup pedig alapveto.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#82609) IRO21 válasza #46824192 (#82607) üzenetére


IRO21
aktív tag

A DSM konfig megmarad.
Nekem egyedül az Emby-nél kellett megoldanom a konfig migrációt, részben azért, mert akkor váltottam telepítési módszert. Persze ez attól függ, hogy Te milyen alkalmazásokat használsz.

Pár apróság: USB-n hivatalosan már csak külső HDD-t, vagy UPS-t tudsz csatlakoztatni.
Btrfs már nem fog menni, ha hivatalosan nem volt támogatott az adott modellen.
Valahol azt olvastam, hogy a quickconnectet újra engedélyezni kell. Megerősíteni nem tudom, mert én nem használom, de ha Te így éred el a NAS-t, a biztonság kedvéért inkább legyen valami tartalék megoldás a távoli frissítés idejére.

Nézz utána a változásoknak, hogy melyik érint téged, és készülj fel, akkor nem érhet meglepetés!
Én először egy virtual DSM-ben próbáltam ki a legfontosabb dolgokat.

(#82610) #46824192 válasza IRO21 (#82609) üzenetére


#46824192
törölt tag

Köszönöm.

Ami jelenleg használva van
-ext4 fájlrendszer
-tűzfal
-ddns elérés
-lets encrypt ssl
-open vpn
-smb
-ftp
-cloud sync (one drive business fiókkal)
-dwl station (linux iso letöltésre) + android ds get

Usb-t másra soha nem használtam , azt sem tudtam ,hogy másra is lehet...

Őszintén szólva ,nem igazán akarom virtualban próbálgatni. Mire mindent végig zongorázok , eljön karácsony :) :)

Nyilván ezért is kérdeztem inkább. De így marad a google.

Őszintén szólva ha a 6os dsm még fog kapni sec.updateket akkor maradhat ez is. Nekem sem hiányzik vele a fölösleges pazarlás.

(#82611) Ala válasza Varszegig (#82582) üzenetére


Ala
tag

Remélem az összes :D

(#82612) IRO21 válasza #46824192 (#82610) üzenetére


IRO21
aktív tag

A Cloud Syncet nem használom, a többivel biztos nem lesz gond.

Amúgy de jó, hogy említetted ezt a Cloud Syncet és a OneDrive for Business-t!
Nekem ez eddig kimaradt. A File Station-ben csak a sima OneDrive-ot tudtam csatlakoztatni. Most megnézegetem ezt is. :)

(#82613) gyugyo79 válasza Bandiahegyro (#82605) üzenetére


gyugyo79
addikt

Otthonra 4-es tárolóba én mindenkinek azt ajánlom amit fent írtam. #82593
A Raid1 -el + mentéssel kb 99% -osan le van minden szívás fedve.
Pld ígyTorrent -el 1/ 1-2 beállított HDD-t tudsz terhelni (Tehát nem a RAID -et) mind helyett stb. Lehet elsőre kicsit több munka a beállítások elvégzése, a jó mappa beállítások kitalálása, de ez utána bőven megtérül (Lehet variálni, hogy ext4 is meg BTRFS is van). A nagy helyet foglaló media állományok, meg manapság már úgyis adatbázisból vannak megjelenítve, miután valami beindexelte. Szóval az mindegy hány HDD-ről van össze szedve egybe lesznek megjelenítve (Ha a filmek, sorozatok pld nem férnek el egy HDD-n).

De persze vannak kivételek bizonyos felhasználásra.

Viszont azt tudni kell, hogy vannak hülyeségeim pld. RAID5 soha. Pláne nem ahogy nőnek a HDD méretek (értem, hogy te raid6 -ba gondolkoztál 1-re ;) ) ...
RAID6 -ot adatmentésre, adat tárolásra használok csak amire sokan RAID5 -t is még simán...

Ha használnál pld 2.5/5 gigabites alternatív hálózati megoldást és kellene + sebesség nagy fájlokkal való munkához akkor azt mondanám, hogy Raid10 ...
De ez már nem az átlag otthoni felhasználás ...

[ Szerkesztve ]

(#82614) Bandiahegyro válasza zsamiatt (#82608) üzenetére


Bandiahegyro
tag

picit régi, de talán annyira nem hülyeség:
[link]

(#82615) #46824192 válasza IRO21 (#82612) üzenetére


#46824192
törölt tag

Simán működik.

Bár jobb lenne ha a nas csak pl. egy adott mappát láthatna belőle.
(Lehet nem tud ilyet, vagy nem foglalkoztam vele eleget.)

(#82616) rjy08


rjy08
tag

Sziasztok,
Nem tudom volt e téma, de valaki megtudja mondani, miért csinálja ezt velem a Synology Drive? Beállítottam a telefonokról a szinkronizálást a NAS-ra. (DS918+)
A telefon értesítési sávjában ott figyel a fájlmódosítások figyelése. Időnként ránézek, és ilyenkor kiderül, hogy már vagy 2 hete semmit nem szinkronizált fel, de a program lóf*szt sem jelez, hogy gondja van. Bemegyek a szinkronizálási feladatok közé és ott látom az állapotnál, hogy sikertelen szinkronizáció, nem érhető el az útvonal, állítsam be újra. Ezt már kétszer eljátszotta. Én meg abban a hitben vagyok, hogy az adatok mentve vannak a telefonról.
A NAS előtt Syn Router RT1900-at használtam, DS Clouddal. Ugyanezt csinálta, időnként újra és újra be kellett állítanom a szinkronizációt, mert a háttérben elfosta magát a tanúsítványon vagy valami más egyéb hibán.

(#82617) zsamiatt válasza Bandiahegyro (#82614) üzenetére


zsamiatt
őstag

Jo oke. Par szervert es nast felepitettunk meg storageket. Ertelmetlen amit irsz. Legyen mentes. Ez a kulcs. Raid es a mentes is masra jo. Mas a funkcioja is.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#82618) Bandiahegyro válasza zsamiatt (#82617) üzenetére


Bandiahegyro
tag

beszéljünk már magyarul.
azt hiszem nem írtam, hogy nem kell backup, azt sem, hogy a raid helyettesíti.
arra voltam kíváncsi, hogy mi a véleményetek arról, amit sok helyen olvasok raid kapcsán, miszerint egy batch-ből felépíteni kockázatosabb, mint szétszórt gyártásból.
Erre azt írod:
Ez hulyeseg. Semmivel nem kockazatosabb.
Erre linkelek egy régi studyt, de linkelhettem volna naprakészebb véleményeket is, ugyanez.
Erre azt írod értelmetlen amit írok és legyen backup.
Ettől még tévedhetek a kérdésemmel, ha azzal lehet, csak valahogy félremegy.
A viccben régen pina szerepelt, lehet ma már ezt backuppal mesélik, mármint hogy mindenről az jut eszébe.

(#82619) #46824192 válasza Bandiahegyro (#82618) üzenetére


#46824192
törölt tag

egy batch-ből felépíteni kockázatosabb, mint szétszórt gyártásból.

Én ezt kb. úgy képzelem el , mint mondjuk az autógyártásban amikor bizonyos időintervallumokban más és más az alkatrész/a beszállítója/a beszerelése.

Az egyinek "A" a tipikus nyűgje, a másiknak meg "B" és nagyon ritka az amikor nincs semmi hiba.

+Ha most egy raid-et kell építeni (külön gyártásból) , akkor hogy kezded el összevadászni a lemezeket?

(#82620) Bandiahegyro válasza #46824192 (#82619) üzenetére


Bandiahegyro
tag

Mindig lesz hiba, kb egyetértek.
Horror sztorikat is olvastam, egy batchből hogyan hullottak szépen sorban a vinyók.
Igazából kár volt kérdeznem, azóta már el is döntöttem.
Egyszerű a helyzetem, van 4 hdd abból 3 kb egy batch. Kicserélem az egyiket, veszek még egyet a napokban, az megint más lesz.
Mások nulláról hogy oldják meg, szakaszosan pár hét alatt, vagy valami ilyesmi rémlik.

(#82621) Magnat válasza rjy08 (#82616) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

cert hiba adódhat abból is (ami valójában nem is hiba), h ha Let's Encryptet használsz, abból az ingyenes (tehát amit a nason alapban lehet használni) 3 havonta megújul és akkor megmakkan a Syno Drive ... egy irodában 2 gépre nálam is be van állítva a windowsos verzió, az is ezt csinálta, aztán inkább beállítottam ip-re (lanon van a nas), azóta nincs vele ilyen gond ... vagy beállítod az önaláírt certre, az sem jár le 3 havonta ... ha más gond is van vele, akkor lehet jobban jársz pl a Folder Sync-kel (Androidon) vagy más 3rd party appal, mégha fizetni is kell érte.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#82622) Tamarel válasza gyugyo79 (#82613) üzenetére


Tamarel
senior tag

Egy kötetre is be lehet symlink-elni mindent. Pár hónapja használom usb bekötésére (átmeneti állapot) és jól működik.

sudo vi /etc/rc.local
sudo mount --bind /volume1/music /volume2/share/music

(#82623) crissprivat


crissprivat
senior tag

Hali.
Nekem még egy régebbi 214+ gépem van. A spec szerint 2x4Tb amit kezel. De szeretnék bele 2x6Tb lemezeket, mert azok lennének a megfelelők méretileg a helyzetemben. Tudná kezelni szerintetek, vagy hibát dobna? Köszi.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#82624) Ursache válasza crissprivat (#82623) üzenetére


Ursache
senior tag

Olyat mar hallottunk hogy memoriabol tamogatott tobbet, mint a specben leirtak. Akkor talan ez is mukodhet.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#82625) crissprivat válasza Ursache (#82624) üzenetére


crissprivat
senior tag

Nemsokára pedig muszáj lesz vennem nagyobb lemezeket, majd meglátom.
Köszi :R

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#82626) Digger


Digger
senior tag

Telekomos üzleti csomagom van egy irodában, fix IP címmel, a NAS DS-220+ típusú. Csak fájlszerverként működik és lóg rajta kettő darab IP kamera is.
A szolgáltató eszköze után egy Asus RT-AX53U router van, amire OpenVPN-el csatlakozom néhány Windowsos és Androidos klienssel. A megosztásokat a távoli Windowsos gépeken a NAS fix IP-jét használva csatolom fel, az Androidos eszközök a Synology Drive alkalmazással érik el a csapatmappákat.
Jelenleg a NAS USB portjára dugott külső HDD-re történik naponta egy mentés a HyperBackup segítségével, valamint az egyik irodai gép SSD-jére van szinkronizálva az irodában használatos legfontosabb megosztás.
Van a lakásomban is egy régebbi DS-213j NAS. Itt Digi a szolgáltató, elvileg nem vagyok NAT-olva. Régebben sikertelenül küzdöttem azzal, hogy ide is készítsek egy mentést az irodai NAS-ról, de valamiért sehogy sem jött össze.
Mivel az iroda fontos adatai jelenleg csupán néhányszor 10 gigabájt méretűek, gondolkozom azon, hogy előfizetek a Synology C2 Backup felhő szolgáltatásra és akkor biztonságosan meg lesz oldva a backup téma.
Mi erről a véleményetek? Használja valaki a C2 Backupot?
A QC-re és a DDNS szolgáltatásra a fix IP miatt jelenleg már nincs szükségem. Biztonsági megfontolásból érdemes kikapcsolni ezeket, vagy ez nem valós kockázat?

[ Szerkesztve ]

(#82627) Borisz76 válasza crissprivat (#82623) üzenetére


Borisz76
veterán

Mehet bele nyugodtan.
Menni fog.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#82628) AiRLAC válasza Digger (#82626) üzenetére


AiRLAC
addikt

"Régebben sikertelenül küzdöttem azzal, hogy ide is készítsek egy mentést az irodai NAS-ról, de valamiért sehogy sem jött össze."
Ezt nem lenne egyszerűbb megoldani?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#82629) #46824192 válasza Digger (#82626) üzenetére


#46824192
törölt tag

Ha nem vagy natolva, akkor ddns elérés + hyper backuppal működnie kellene.

(#82630) Magnat válasza Digger (#82626) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

én is inkább a másik nasra mentést nézném meg h miért nem megy, de egyébként néhány 10GB felhős mentésre sztem bármelyik szolgáltató megteszi ... kikapcsolni mindent érdemes amit nem használ az ember, ami viszont a ddns mellett szól, h ha certet is csinálsz hozzá akkor tudod, h biztosan a te nasod van a vonal másik végén :) (Bár pont a Drive esetében problémás a free cert 3 havonta megújulása, szóval akár le is tilthatod, ha másra nem kell)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#82631) crissprivat válasza Borisz76 (#82627) üzenetére


crissprivat
senior tag

Köszönöm.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#82632) mobilizmo válasza blakey (#82597) üzenetére


mobilizmo
addikt

Igen ritka az amikor a tv(-m) lejátszója nem "normális". Transzkódolni meg aztán végképp nem fog semmit.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#82633) gyugyo79 válasza Tamarel (#82622) üzenetére


gyugyo79
addikt

A nem hozzáértőeknek inkább mountot szoktam javasolni ( Feladatkezelőbe indításkor futtatva a parancsokat) mert azt minden Syno alkalmazás "kezeli" míg a symlink-elt mappákat van ami nem mutatja. Aztán nyilván mint te tudod ezt kezelni míg legtöbben nem értenék ...
Mivel én is mindent mountolok mert nem csak én használok sok könyvtárat ahol erre szükségem van nem tudom jelenleg pontosan mi a helyzet 7.x alatt. Pld.: sok ismerősnek van FileStation hozzáférése a Filmek/Sorozatok mappákhoz ami nálam olyan 5 HDD és ezzel együtt különálló köteteken van, ami pont egy ilyen alkalmazás volt még 6.x alatt így viszont ők 2 mappában látnak mindent összevonva.

[ Szerkesztve ]

(#82634) #46824192


#46824192
törölt tag

Cloud sync naplót(előzmények) hogyan kell törölni?

(#82635) total90 válasza AiRLAC (#82591) üzenetére


total90
veterán

Erre mondjuk nem gondoltam, de a ház ahol lakom új építésű és CAT7 kábelek vannak a falban. 10 Gbit-es switchem van. A 923+-ba lehet venni 10 Gbit-es kártyát. Emelett kell egy átalakító Thunderboltra, de ilyen is létezik.

Egyre többet utána olvasok és a HDD is lehet probléma. 4k 60 fps ProResRAW fileok baromi nagyok és direkt a NAS-ról olvasva ha videó feldolgozó programban még effektezek stb., akkor nem fogja bírni. Ergo SDD kell.

#82593gyugyo79

Egy csere SSD mindenképp lesz. Nem szeretek várni ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#82636) AiRLAC válasza total90 (#82635) üzenetére


AiRLAC
addikt

NAS-ról olvasással nem lesz gond, ha szekvenciális és van benne 3-4 HDD egy tömbben.
Kérdés hogy miután beolvasta a filet mit kezd vele, mennyi írás és mennyire random, mekkora blokkokban stb.
Persze csinálhatsz egy SSD és egy HDD tömböt és a kész anyagokat elmozgathatod a HDD-re például. De itt már a 4 fiók lesz a szűk keresztmetszet, lehet a DS1621+ vagy DS1821+ is meg kellene nézned :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#82637) crissprivat


crissprivat
senior tag

Lenne még egy kérdésem. Az admin fiókom letiltva, kétlépcsős azonosítás bekapcsolva, tűzfal profil is beállítva, portok megváltoztatva és mégis ilyen van: [link]
Az automatikus blokkolás így van beállítva: [link] De a blokkoló listában meg semmi nem szerepel.
Fél óránként jön az üzenet. Ma délután kezdte :((

[ Szerkesztve ]

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#82638) jukiokin


jukiokin
csendes tag

Sziasztok!

Van egy ds220+ NAS-om, ami 2 éve szépen működik.
Szeretnék egy próbát tenni a 7-es DSM-el.

Tudok-e olyan mentés csinálni, hogy ha nem sikerül vagy nem működik valami,
akkor a jelenlegi állapotba tudjam visszaállítani a NAS-t?

Próbáltam a Synology oldalán a DSM 7 demót, de nem enged telepíteni csomagokat,
így nem tudok ott tesztelni.

Ha nincs más lehetőségem, akkor marad az, hogy HDD-t kiveszem a NAS-ból,
csinálok egy mentést egy HDD mentő programmal (Acronis, Aomei backupper, stb...).
felteszem a DSM7-et, ha jó, marad, ha nem, visszaírom az imageból a HDD-t.

Igazából a qbittorrent nem dockeres változatának futása a kérdéses, hogy DSM upgrade
esetén megmaradnak-e a beállítások, illetve maga az alkalmazás futna-e úgy, mint most.

Köszi!

(#82639) AiRLAC válasza jukiokin (#82638) üzenetére


AiRLAC
addikt

"Ha nincs más lehetőségem, akkor marad az, hogy HDD-t kiveszem a NAS-ból,
csinálok egy mentést egy HDD mentő programmal (Acronis, Aomei backupper, stb...).
felteszem a DSM7-et, ha jó, marad, ha nem, visszaírom az imageból a HDD-t."

Ez nem lesz elég, az alaplapi flash-t is frissíti és utána nagy nehezen lehet csak downgradelni (kell még egy üres lemez).

De mondjuk nincs nagyobb gond a 7-es verzióval egyébként se, nyugodtan upgradeld szerintem. A qbittorrent-re majd válaszolnak itt, ha Dockerben lenne akkor nem lenne gond vele.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#82640) #46824192 válasza crissprivat (#82637) üzenetére


#46824192
törölt tag

Tippem...

1.
A port megváltoztatás nyilván nem fog örökké védni, mert portscan megtalál, csak idő kérdése.

2.
Lehet a syno tűzfal úgy van megírva ,hogy a kikapcsolt admin fiók miatt is küldi a riasztást a próbálkozásra, attól függetlenül ,hogy inaktív.

3.
Nem kell ezen rugózni, főleg 2f mellett.

Ha nagyon zavar akkor 1 portot nyiss ki open vpn-nek és használd azzal. (De ha megtalálják azt az egy portot is próbálni fogják , max logabn nem lesz és nem fogsz tudni róla) :)

[ Szerkesztve ]

(#82641) Tamarel válasza gyugyo79 (#82633) üzenetére


Tamarel
senior tag

Igaz, pont ahogy mondod.
Hajnalban össze-vissza írok néha...

(#82642) crissprivat válasza #46824192 (#82640) üzenetére


crissprivat
senior tag

Rendben, köszi ;)

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#82643) Pasek


Pasek
csendes tag

Sziasztok! VPN Server-el létrehoztam egy L2TP VPN kapcsolatot, ami IOS készüléken tökéletesen működik, viszont WIN10 gépeken nem. Hibaüzenet: Nem lehet csatlakozni a következő eszközhöz, The remote connection was not made because the name of the remote acces server did not resolve. A neten levő összes leírást kipbáltam, de hiába... Van esetleg rá valamilyen tippetek? Köszi!

(#82644) maxisama


maxisama
tag

Sziasztok, tudnátok kérlek segíteni, hogy miért kapom az alábbi üzenetet lets encrypt cert igénylésekor?
"Please check if your IP Address, reverse proxy rules, and firewall settings are correctly configured and try again."

Megnyitottam a 80/443 portot, a reverse proxy beállításaim pedig a képen láthatóak (ugyanez megvan HTTPS-re is 443-ról 5001-re)

(#82645) IRO21 válasza Pasek (#82643) üzenetére


IRO21
aktív tag

A leírás alatt a registry módosítást érted? Az kell hozzá, ha NAT mögött vannak a végpontok.

(#82646) IRO21 válasza jukiokin (#82638) üzenetére


IRO21
aktív tag

A virtuális gépen ki tudod próbálni amit akarsz.
Én is ott teszteltem upgrade előtt, szintén egy DS220+-on.

(#82647) Pasek válasza IRO21 (#82645) üzenetére


Pasek
csendes tag

Az is megvolt. Illetve a gépen, amin el akarom érni a hálózatot: DNS átírás, tűzfal kikapcsolás, vírusírtó kikapcsolás stb.... Neked egyből működött registry átírás után?

(#82648) IRO21 válasza Pasek (#82647) üzenetére


IRO21
aktív tag

Plusz restart. Több gépen is megcsináltuk és mindegyiken ment, nem kellett semmi mást állítgatni hozzá.

Ezt mentettem el, csak hogy egyről beszéljünk:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\PolicyAgent]
"AssumeUDPEncapsulationContextOnSendRule"=dword:00000002

(#82649) Pasek válasza IRO21 (#82648) üzenetére


Pasek
csendes tag

Igen, ezt én is megcsináltam. De ha router vagy NAS probléma lenne, akkor IOS-en se működne szerintem.

(#82650) Bandiahegyro válasza gyugyo79 (#82613) üzenetére


Bandiahegyro
tag

azóta ezen agyalok, mármint a válaszodon.
ha a tárhely így is túl lett lőve (tudom ilyen nincs, egyszer minden elfogy, de mégis vegyük ezt), akkor a raid6 hátránya, hogy mindegyiket nyúzza és a lassú helyreállítás?
Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.