Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83401) Mano66 válasza IRO21 (#83395) üzenetére


Mano66
senior tag

Még egy kérdés. Sorozatoknál nálad mi van bekapcsolva?

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#83402) €uro válasza Borisz76 (#83398) üzenetére


€uro
őstag

Igen, közben én is rájöttem, hogy valószínűleg egy switch beiktatása lehet a megoldás. Bár azoknak is megkérik az árát.

(#83403) IRO21 válasza Mano66 (#83401) üzenetére


IRO21
aktív tag

Nálam ez a sorrend:
Sorozat: TheMovieDb, TheTVDB, The Open Movie Database
Évad: TheMovieDb
Epizód: TheTVDB, TheMovieDb, The Open Movie Database
Nincs benne semmi tudományos, csak az elején próbálgattam hogyan kapok jobb találatokat.
Lehet, hogy érdemes lenne már újra tesztelni.

Fentről lefelé sorban keres oldalakon, ha valamelyiken megtalálja a keresett infót, akkor nem lép tovább.
Most megnéztem egyébként. A szerver logok szerint magyar és angol metaadatot keres, vagyis ha valahonnan oroszt kapott az valószínű az oldal hibája volt.
Azt hiszem a TheTVDB-re írtak olyat, hogy néha a készítő ország nyelve szerinti infót ad.

(#83404) Magnat válasza Gardaai (#83399) üzenetére


Magnat
veterán

Keress rá, "Synology DS220+, DS720+, DS920+ HDD, SSD, RAM Stb. NAS bontatlan új eladó 3év granciával!" Vagy 5 éve hirdet már itt ...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#83405) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

DS118 van digin otthon (1000 le, 300 feltöltési sebesség - rámérve ezt szokta kb hozni is szokta, de a 300 feltöltést eddig mindig hozta). Most szeretném távolról elérni a NAS-t itt 450/150-et mérek aktuálisan speedtest-tel.

Egy 3-4 MB-os képet a fentiek mellett kb 3-4 sec alatt tudok betölteni a NAS-ról (photos-zal). Elvileg a NAS nem csinál semmi mást közben. Ez normális, hogy ennyire lassú?
Ha letölteni próbálom (quickconnect-es csatlakozáson keresztül) az még rosszabb: 50-55 KB/s-et produkál.
Ha nem normális, akkor mit kellene tegyek?
Esetleg ha sikerül beállítanom az openVPN-t az segít? (az folyamatban, talán este sikerül...)

(#83406) Magnat válasza Lasersailing (#83405) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

QC az normális, h lassú (keresztül megy a Syno szerverein), próbálj meg egy nagyobb filet (legalább 100MB, nem kell Photos-on át, lehet sima http megosztás is) megpróbálni, az pontosabb adatot fog hozni. Meg http-n sztem alapban lassabb a rendszer mint smb-n, az biztos..

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#83407) cigam válasza Lasersailing (#83405) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Az, hogy mit mérsz az nem számít. Ez csak a szolgáltató/mérést végző szerver és a gép közötti kapcsolat sebességét méri. Ez pedig biztosan nem a két gép közötti kapcsolat sebessége.
Ha kíváncsi vagy a 2 gép közötti kapcsolatra, akkor azt az iperf-el tudod kimérni. Plusz relatíve kis fájlokról van szó, nem pedig egy folyamatos adatfolyamról.
A VPN nem befolyásolja a két gép közötti internetkapcsolat sebességét. Azt otthonról nem tudod befolyásolni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#83408) Magnat válasza cigam (#83407) üzenetére


Magnat
veterán

Hát konkrétan az internetkapcsolat sebességét nem befolyásolja, de vpn-en biztosan lassabb lesz az elérés, főleg egy viszonylag lassabb nason, mert terheli a vasat, meg a plusz layer miatt az adatforgalom is több lesz valamivel ...

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#83409) Juzzie71


Juzzie71
tag

Sziasztok!
Ma megjött az rendelt Synology DS 218-am. Rendeltem mellé két WD Red NAS drive 4TB-s HDD-t. Azonban a Synology adatbázisban ez nincs benne: WD40EFAX - 68JH4N1
Merjem azért használni?

Köszi előre is a válaszokat!
Üdv.

(#83410) mikrofon válasza AiRLAC (#83352) üzenetére


mikrofon
veterán

Megnéztem és be is állítottam @Borisz76 fórumtárs sorozatából, RSS könyvjelző résznek megfelelően a NAS-om automatikus letöltését. Köszönöm!

Az lenne a kérdésem, hogy valamilyen hasonló megoldás nincs arra, ha valamelyik letöltés bekerül az "Aktivitás" oldalamra, akkor azt a NAS is letöltse és elkezdje a seed-elést?
Ez azért lenne számomra hasznos, mert sokszor csak a megnézés kedvérét töltök le egy-egy tartalmat egy készülékre. Onnan nem tudok a kötelezettségemnek eleget tenni. Viszont ha a NAS monitorozná az infót, hogy van egy új aktív letöltésem, akkor letölti ő is és már mehet is a visszatöltés.

(#83411) IRO21 válasza mikrofon (#83410) üzenetére


IRO21
aktív tag

Amit szeretnél, hogy a NAS is letöltsön add hozzá a könyvjelzőkhöz is! :)

(#83412) mikrofon válasza IRO21 (#83411) üzenetére


mikrofon
veterán

végülés létrehozok ehhez egy beszédes nevű könyvjelzőcsoportot és kész is!
köszi!

(#83413) Mano66 válasza IRO21 (#83403) üzenetére


Mano66
senior tag

Kösz. Még egy kérdés. A Plexnél volt egy olyan lehetőség, hogy a megnézett filmet a végén a Kodiban tudtam törölni. Az Embynél ilyen lehetőséget nem találtam. A Kodi saját törlése meg nem törli a NAS-ról a fájlt. Valahol engedélyezni lehet a törlést?

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#83414) Borisz76 válasza Juzzie71 (#83409) üzenetére


Borisz76
veterán

Nyugodtan mehet bele.
Én olyan Toshiba lemezeket használtam sokáig, amik listán sem voltak.
Megesznek ezek minden lemezt !

Különbség a lemezek melegedésében és a hangjukban lesz.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#83415) Juzzie71 válasza Borisz76 (#83414) üzenetére


Juzzie71
tag

Szia!

Köszönöm szépen a választ és az információt! Indítom a kötegkezelést! :)

(#83416) IRO21 válasza Mano66 (#83413) üzenetére


IRO21
aktív tag

Mi a natív Emby klienseket használjuk minden eszközön, és törölni sem nagyon szoktam, ezért ebben nincs tapasztalatom.

Találtam egy Emby fórumbejegyzést, ahol ezzel foglalkoztak, nem olvastam végig, de nézd meg, hátha: [link]

Illetve van egy script, ami automatikusan törli a megadott felhasználó által megnézett cuccokat: [link]
Személyesen ezt sem használtam, de ránézésre egy próbát megérhet.

Esetleg nézd meg az Emby plugineket is, hátha van közte valami használható...

(#83417) IRO21 válasza mikrofon (#83412) üzenetére


IRO21
aktív tag

Egyébként nem egyszerűbb, ha csak a NAS torrentezik, te meg a NAS-ról töltöd le?
Így az arányodat sem terhelné dupla letöltés.

(#83418) gyuri81


gyuri81
veterán

Androidon ti hogy állítjátok be a vpn klienst? Nem igazán akarok ezért külső app-ot telepíteni.

(#83419) #46824192 válasza gyuri81 (#83418) üzenetére


#46824192
törölt tag

Vpn -ből van többféle. Ha (ajánlott)open vpn -t akarsz azt valszeg nem tudja a droid. Tehát app kell hozzá.

(#83420) IRO21 válasza gyuri81 (#83418) üzenetére


IRO21
aktív tag

Nekem Android 12 van, azon még működik az l2tp is, csak figyelmeztet, hogy nem biztonságos.
Android 13-tól szerintem nem oldható meg telepítés nélkül. Vagy a NAS-ra, vagy a mobilra telepítened kell valamit.
Talán a Synology is fejleszt már valamit a VPN szerverén, ráférne.

Terveztem már, hogy kipróbálok valami IKEv2 VPN szervert a NAS-on, de még nem jutottam el odáig. Azt tudja az Android 13 is alapból.
Ha valaki tesztelt már ilyet, az engem is érdekelne.

(#83421) Multibit válasza gyuri81 (#83418) üzenetére


Multibit
veterán

Nem igazán akarok ezért külső app-ot telepíteni.
Miért :F
Manapság az OpenVPN és WireGuard a legnépszerűbb. Mindkettőhöz kell telepíteni appot.

(#83422) Orcsi


Orcsi
aktív tag

Sziasztok, nem sokat szoktam a NASomhoz nyúlni, tipikus user vagyok összeraktam megy teszi a dolgát nem kérdez frissíti magát automatán, de PLEXet szeretnék használni Apple TV-n és ehhez kell a DS215j-re egy Plex Mediaserver progi is ... jelenleg DSM 6.2.4-25556 Update 6 van rajta de amikor elkezdetem keresni a Plex honlapján realizáltam hogy már 7.1-es DSM is van ...

Kérdéseim:
- érdemes frissíteni 6.2-ról 7.1-re 215j esetén
- miért nem frissül automatikusan?
- ha telepítem fogja lassítani a NASt a PLEX?

Üdv,

Orcsi

[ Szerkesztve ]

Same shit, different day!

(#83423) Lasersailing válasza Magnat (#83408) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Köszi Mindkettőtöknek, de nem értem amit írtok :(

Azt odáig értem, hogy a quickconnect az nem lesz jó nekem, mert beteszek felesleges műveleteket (synoserver), amiről ráadásul nem is tudom, hogy mennyit lassít a folyamaton.

Nagy file-okkal próbálkozásnak nem látom értelmét: Ha a 3-4 megabyte (amekkora egy file) is ~30 sec. akkor a nagyobb file-on mit teszteljek? (amiket nem is akarok áttölteni)
(elfogadom, hogy egy kis file -on elérhető sebesség kevesebb, mint a nagy file-on, de 50kilobyte vs. 300 megabit/s között sokszáz szoros a különbség, azaz nem a file méret miatt lassú.) Vagy mit gondolok rosszul? :F

Sajnos most már nem vagyok ott, de legközelebb megpróbálok mindkét helyről egy azonos pl. pesti szerverre mérni, az úgy már kb jó, nem?

Hogyan tudok úgy letölteni a NAS-omról, hogy az adat a lehető leggyorsabb úton közlekedjen?
(bocsánat az amatőr megfogalmazásért, de csak így tudom érzékeltetni, hogy mit szeretnék)

SMB-n keresztüli elérést hogyan tudok kiépíteni a NAS-hoz?

Holnap mérek egyet a cégnél, szerintem oda még korrekt sebességgel megy a letöltés, (pedig csak 60/60 ott a net)

(#83424) #46824192 válasza Orcsi (#83422) üzenetére


#46824192
törölt tag

A napokban tértem át DS120j -vel az elérhető legújabb DSM7 -re. A felület látványosan szebb lett,a dsm gyorsabb. (plexet nem használok)

(#83425) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok, abban kérném a segítségeteket, hogy a fiamnak elfogyott a tárhely az apple telefonján és előfizetett az ICloudra +200GB-ot.

Sajnos igazából nem ismerem az almás termékeket, operációs rendszerüket ezért nem tudom mit tudnak ezek a szolgáltatások de hátha van Köztetek olyan aki a témát jobban vágja esetleg NASsal használja.

Mivel nekünk itthon a NAS és van egy csomó tárhely szerintetek ki lehetne valami hasonlóval váltani? Gondolom főleg képek és videókról lenne szó.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#83426) IRO21 válasza Orcsi (#83422) üzenetére


IRO21
aktív tag

"- miért nem frissül automatikusan?"
6.x-ről 7.x-re az egy nagy ugrade.
Vannak olyan változások, amit nem lehet automatikusan kezelni, mint pl. az USB adapterek támogatásának a megszűnése, néhány alkalmazás kivezetése, ext3 támogatás megszűnése...stb.
Javasolt végignézni a release notes-ot, hogy van-e olyan ami Téged érint.
Ha nincs, akkor mehet rá, nem szokott gond lenni.

(#83427) IRO21 válasza Bacusuz (#83425) üzenetére


IRO21
aktív tag

Képek/videókhoz a gyári alkalmazás a Synology Photos.
Pontosabb specifikáció: [link]

Vagy van általános fájlkezelő, illetve a Synology Drive, egy Google Drive/Onedrive/Dropbox-szerű alkalmazás.
Ezen kívül lehet használni valamilyen általános fájlkezelőt is, ami távoli kapcsolatokat tud kezelni. A NAS megfelelő beállítás esetén többféle protokollon keresztül is tudja fogadni a kapcsolatokat (AFP, FTP, FTPS, SFTP, SMB, NFS, WebDAV).
Plusz biztos van még egy pár, ami hirtelen nem jutott eszembe. :)

Én kb. ennyit tudok hozzátenni, az apple termékeket/szolgáltatásokat sajnos nem ismerem.

(#83428) Lasersailing válasza Bacusuz (#83425) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Szia,

Én photos-zal próbálkoztam, sem Iphone-on sem androidon nem sikerült normálisan beállítanom:
(normális nálam = beállítom és a NAS-on megjelenik a fotó max. 1-2 nap csúszással (ha pl. nincs wifi közelben az eszköz))

synology drive-ot viszont sikerült androidon már beállítanom, tegnap reggeli fotókat már látom a NAS-on (azóta nem is fotóztam)
iphone-on 1-2 napon belül megpróbálom a drive-ot. Azt, hogy automatikusan menjen ott eddig nem sikerült beálíltanom (manuális meg nem érdekel, mert feleségem nem akarja manuálisan indítgatni (én sem akarnám...))

Szerintem a photos-t azért nem sikerült beállítanom mert az oprsz.ek folyton lelövik az appot és nem sikerült a múltkor beállítanom, hogy ne tegye. Most meg talán android alatt sikerült. Iphone-on még nem próbáltam (nem igazán vagyunk barátok ezért húzom az időt...)

[ Szerkesztve ]

(#83429) IRO21 válasza Lasersailing (#83423) üzenetére


IRO21
aktív tag

"Hogyan tudok úgy letölteni a NAS-omról, hogy az adat a lehető leggyorsabb úton közlekedjen?"
Ne használj köztes szervereket, mint pl. a Synology QuickConnect megoldása!
Közvetlenül csatlakozz a NAS-odra egy DDNS címmel, akkor a lehető legrövidebb útvonalon közlekedik az adat!
Ha ez megvan, akkor a használt protokoll, és az, hogy VPN felett használod-e az alkalmazást, még befolyásolja a sebességet, de nem olyan mértékben, mintha minden forgalom keresztülmegy egy külön (általában külföldi) szerveren.

"SMB-n keresztüli elérést hogyan tudok kiépíteni a NAS-hoz?"
Ha VPN-en keresztül használod, ugye az olyan mintha a belső hálón lennél, ugyanúgy tudod megnyitni/csatlakoztatni a megosztott mappákat, mint otthon. (\\nas_ip_cime\megosztott_mappa)
Ha VPN nélkül, akkor a 445-ös TCP portot kell átirányítani hozzá és a DDNS címet használni (\\example.net\megosztott_mappa)
Fontos, hogy a Microsoft (és mások) szerint csak az SMB3+ alkalmas az internet feletti közvetlen használatra, ők is így állítják be titkosítással a saját felhős tárhelyüknél. A Windows verziók által támogatott SMB protokollokat itt találod: [link]
Vannak önjelölt biztonsági szakértők, akik szerint még az SMB 3.1.1 sem elég biztonságos az internethez.
Ha így akarod használni, és ezt meg is osztani a fórumban, inkább készülj fel rá lelkileg :)

(#83430) lange04


lange04
csendes tag

Sziasztok!
Megjöttek a csere vinyók, újra nekiálltam a telepítésnek (723+). Csináltam egy NAS2.synology.me ddns címet, kértem hozzá a let's encrypt tanusítványt, elkészült. Beírom a böngészőbe, hogy NAS2.synology.me:5001, erre a vele 1 hálózaton lévő NAS1.synology.me bejelentkező oldala jön be(216play)....az első telepítésnél is ugyanezt csinálta, azt hittem az a baj, hogy a routeren nem voltak nyitva NAS2 portjai....most nyitva van minden, biztonság fülön NAS2.synology.me tanusítvány az alapértelmezett, mindent frankónak mutat....
Mi a túrót rontottam el? Van valami ötletetek?....vagyinkább arra, hogy gyógyítsam meg.... :W

Ja a régi nason a let's encrypt évek óta gond nélkül működik, frissíti magát....

[ Szerkesztve ]

(#83431) IRO21 válasza lange04 (#83430) üzenetére


IRO21
aktív tag

A port forwardnál írd át az ip címet a NAS2 belső címére!

(#83432) lange04 válasza IRO21 (#83431) üzenetére


lange04
csendes tag

...és tényleg...csak ez segített....NAS1-re címére már nem kell ezután a portforward? próbáltam a NAS2-t másik portra állítani, de sehogy nem volt jó, csak az segített, amit írtál...mindenesetre hálás köszönet :R :R

(#83433) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

Sziasztok,
Ds220+ memóriát bővítenék. +8GB-t gondoltam. Az alábbi linken találni sok "kompatibilis" modult. Van itt tapasztalat, h mely gyártó memóriáit eszi meg nagy eséllyel a Synology? Vagy hiába volt jó pl a Kingston egy korábbi kiadása, amit ma találok a boltban, már nem biztos, hogy használható?
[link]
köszönöm

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#83434) IRO21 válasza lange04 (#83432) üzenetére


IRO21
aktív tag

Ha mindkettőt el akarod érni egyszerre, azt vagy külön porton tudod, vagy az egyiken beállítod a reverse proxy-t.

Külön port esetén mindkettőt forwardolni kell a routerben.
Mondjuk 5000/5001-et NAS1-re, 6000/6001-et NAS2-re.
A belső port elvileg maradhat, én nem teszteltem, de biztos van aki így használja.

Ha ugyanazt a portot akarod használni mindenhol, akkor mondjuk a NAS1-en a reverse-proxy konfigban fel kell venned a NAS2 domainjét és megadni a belső ip címét, és a külső és belső portot.
Fontos, hogy ilyenkor a tanúsítvány azon a NAS-on legyen, ahol a proxy konfig van, a belső hálón meg nem is fontos az SSL, így ez mehet már a HTTP portra is. Ebben az esetben a NAS1-nek is mennie kell, ahhoz hogy a NAS2-t elérd.

Remélem nagyjából sikerült érthetően leírni :)

(#83435) Lasersailing válasza IRO21 (#83357) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Visszatérek a VPN-es problémámra:

CGNAT:
whatsmyip és router szerinti ip cím megegyezik, távolról a kamerát elérem a synology.me-s ipcím segítségével. Ha jól értem, akkor a fentiek mellett ezt a hibát kizárhatjuk

port forward:
Így van beállítva, szerintem ez is OK:

EXT port és INT port megegyezik a NAS-on beállított nem gyári portszámmal, ill. erre is hivatkozik a log file (amiben benne hagytam, szóval ha majd működik ezeket írhatom át) :W

tűzfalon letiltva?
ezt hogyan ellenőrizzem?
most elvileg csak windows van gyári beállítással (vírusírtóval a próbaidőm pont most járt le, megújítom hamarosan)

(#83436) IRO21 válasza Lasersailing (#83435) üzenetére


IRO21
aktív tag

CGNAT:
Jól, akkor ez nem probléma.

Port forward:
Ha az OpenVPN beállításainál a protokoll UDP-re van állítva, és ez a NAS-od belső ip címe, akkor ez is jó.

Tűzfal:
Legegyszerűbb, ha egy teszt erejéig kikapcsolod a tűzfalat. Ha úgy működik és bekapcsolva nem, akkor majd foglalkozunk vele.

Ha minden megvan, akkor kb:
Kiexportálod az OpenVPN konfigot, kicsomagolod a zip fájlt.
Beírod a remote kezdetű sorban a YOUR_SERVER_IP helyére a synology.me-s címedet. A portot ellenőrzöd a biztonság kedvéért.
(Opcionálisan, ha szeretnéd, hogy minden forgalom a NAS-on menjen keresztül, a redirect-gateway def1 sor elejéről kiveszed a kommentet.)
Felteszed az OpenVPN klienst.
Beimportálod a módosított konfigot és csatlakozol.

Ja, a tűzfalat a NAS-on gondoltam. Kifelé egy alap Windows tűzfal nem blokkol.
Hacsak nincs valami third-party internet security alkalmazásod, akkor ott nem lesz probléma.

[ Szerkesztve ]

(#83437) Lasersailing válasza IRO21 (#83436) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Szóval:
tűzfalat kikapcsoltam (laptopon), mindent ugyanúgy beállítottam, majd próba mobilneten: működik.
Mondom akkor tűzfal a ludas. visszakapcsolom: működik így is.

Innentől nem értem, de öröm és boldogság, mert végre működik.
(biztos user error, más nem lehet, de mindegy is működik ez a lényeg)

Ráadásul a hétvégi probléma (lassú letöltés rokonnál) is megoldva:
1.5 MB/sec sebességgel tudtam letölteni mobilneten keresztül. Ha legközelebb ott leszek tesztelem, de az már tuti, hogy nem a NAS és itthoni környezetben van a hiba.

(A szerkesztett részt Nálad csak utólag láttam)

De száz szónak is egy (kettő) a vége:
KÖSZÖNÖM SZÉPEN!

ill. szerk:
Nem lehet, hogy a lapos bitdefender beállítása blokkolta, csak az most inaktív (még kb. fél óráig, amíg előfizetek rájuk?)

(#83438) Bacusuz válasza zjuhasz (#83433) üzenetére


Bacusuz
őstag

Szia
Nekem DS420+ ban ugyan az a HW ez van bent
Használtan kb 8k volt
Ha hasonló tulajdonságú ramot teszel bele valszeg befogadja. Nekem ezekben mindig Micron es Hynix volt.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#83439) lange04 válasza IRO21 (#83434) üzenetére


lange04
csendes tag

Köszönöm, a külön porttal végül sikerült :R :R :R

(#83440) szuper94


szuper94
tag

Sziasztok
A Synology Photos alkalmazásban valahogy meg lehet jeleníteni a nason lévő összes fotót? ( alapból csak a mobilról szinkronizáltakat látni )
vagy van esetleg erre valami alkalmazás ami össze gyűjti az összes fotót az összes mappából és egy helyen jeleníti meg?

(#83441) IRO21 válasza szuper94 (#83440) üzenetére


IRO21
aktív tag

A Személyes tárhely a /home/Photos mappában lévő képeket jeleníti meg. Minden felhasználónak a sajátját.
A Megosztott hely a /photo megosztott mappában lévő képeket jeleníti meg. Mindenki, aki jogosultsággal rendelkezik látja az összeset. (Ezen belül tudsz egyéni engedélyeket adni az albumokhoz)
Ami ezeken kívül található azzal a Photos nem foglalkozik.

Nem hivatalosan CLI-ből megoldható, hogy bemountolsz külső mappákat mondjuk a /photo mappába, akkor megjelennek a meglévő képek onnan is. Viszont az indexelésre nem találtam automatikus megoldást, ha új képeket másolsz be, akkor amíg nem futtatsz egy kézi indexelést nem fognak látszani. Ezt lehet időzíteni, mondjuk a feladatütemezővel, de így nem teljes értékű megoldás. Ha valaki megtalálja, hogy mi indítja el automatikusan az indexelést, akkor jó lehet.

Van egy csomó php alapú ingyenes fotó szerver alkalmazás.
Azok között esetleg körülnézhetsz, hátha valamelyik jobban megfelel a célnak.
Ha nincs semmi különleges igénye, akkor jó eséllyel tudod futtatni a Web Station segítségével. A kiválasztott php profilban az open_basedir direktívát módosítanod kell, hogy hozzáférjen a kívánt mappákhoz, és a szükséges modulokat engedélyezni.
Én valamikor nagyon régen néztem egyet, már a nevére sem emlékszem, de az semmivel sem volt jobb, mint az akkori Synology Photo Station.

(#83442) cucuska79 válasza zjuhasz (#83433) üzenetére


cucuska79
tag

[link] Szia

Én ezt vettem bele, tökéletes!

[ Szerkesztve ]

(#83443) kmarci25 válasza IRO21 (#82907) üzenetére


kmarci25
veterán

Szia! Megint előjött a hiba, most szerencsére időben elcsíptem. Hogy lehetne arra valami automatizmust beállítani hogy hetente törölje a tmp mappa tartalmát? Mert ez így annyira nem kényelmes...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#83444) Syl


Syl
nagyúr

Tud valaki fehér embernek való leírást Bitwarden Synology Dockerbe való telepítésről és beállításáról? Mert amiket én találok, az kb a Háború és béke kategória. Nyolcmillió lépés, reverse proxy meg domain név, mifene... Nincs valami mód, hogy az egész kóceráj sima local IP-címen működjön, ahogy pl. a Synology Photos is?

szerk.
A külvilágból nem akarom elérni. Vagy ha mégis, akkor azt OpenVPN-en keresztül tenném, tehát ismét csak elegendő a sima, local IP-cím.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#83445) zsamiatt válasza Syl (#83444) üzenetére


zsamiatt
őstag

Sajnos nincs. Kell a https hozza. On alairt tanusitvannyal megoldgato, de nem next next finish lesz. Nekem is igy fut. Miutan a syno volt olyan kedves es kivette (hogy ba****na meg) local cert generalast igy egy gepen le kell generalnod. Vagy keresni valami webes toolt ami tud kesziteni sajat tanusitvanyt.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- Érdeklődés privátban!

(#83446) AiRLAC válasza zsamiatt (#83445) üzenetére


AiRLAC
addikt

synology.me-s tanúsítvánnyal nem működik?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#83447) IRO21 válasza kmarci25 (#83443) üzenetére


IRO21
aktív tag

Érdemes lett volna megnézni, hátha a tulajdonos vagy a fájlnév alapján ki tudjuk találni, hogy mi okozza.

A feladatidőzítővel létrehozhatsz egy ütemezett felhasználói scriptet.
root-ként kell futtatni, a parancs ugyanaz amivel parancssorból is törölted.

(#83448) Sanya válasza Syl (#83444) üzenetére


Sanya
nagyúr

1.: Csinálsz magadnak egy Let's Encryptes tanusítványt, mert a saját tanusítvány olyan, mint ha nem is lenne semmi. kövesd ezt: [link] FONTOS!!!! az utolsó lépésnél

A Subject Alternative Name sorba a te Synology.me-s címedet írd be így:
*.prohardversly.synology.me
*. legyen elöl. Ezt azt jelenti, hogy wildcardot kapsz, ami neked kell.
2.: Bekapcsolod a HTTPS-s, és hogy mindent irányítson át https-re:
vezérlőpult --> Hálózat --> Csatlakozási lehetőségek --> http/2 engedélyezése
és
Biztonság --> SPeciális HTTP tömörítés engedélyezése
Bejelentkezési portál-> DSM: HTTP-kapcsolat automatikus átirányítása HTTPS-re a DSM asztali környezeté esetében

3. Reverse proxy: Ennek az a célja, hogy te amikor nem otthon vagy és helyi hálózaton, akkor ne úgy kelljen elérned a https://prohardversly.synology.me:8086, hanem így: https://bitwarden.prohardversly.synology.me és kész. Ezt úgy képzeld el, mint egy parancsikon, csak hálózati.
Szóval elnavigálsz a
vezérlőpult --> Bejelentkezési portál --> speciális --> fordított proxy --> létrehozás

Állomásnév: bitwearden.prohardversly.synology.me
A többi ugyanaz, mint, amit ott látsz.

Jó. Eddig, ha valaki meghívja a https://bitwarden.prohardversly.synology.me címet, akkor az a nasod 8085-ös portjára jut. Csak még nincs ott semmi, tegyünk oda valamit!

Dockert felrakod.
A /docker mappába létrehozol egy bitwarden mappát:
tehát /docker/bitwarden jöjjön létre

Dockert elindítod --> nyilvántartás --> Vaultwarden-re rákeresel.
Föl is dobja a vaultwarden/server-t, amit letöltesz (jobb click): a latest verziót. Erre várni kell vagy 40 másodpercet.
Ha lejött, akkor a docker/kép alatt kikeresed a vaultwardent és elindítod:
1.: hálózat: Bridge, magyarán minden bepipálva. A docker host által használt hálózat használata nem kell bepipálni. Nyomd meg a továbbot
2.: általános beállítások: automatikus újraindítás engedélyezése pipáld be, majd nyomd meg a speciális beállításokat.
3.: Környezet
add hozzá:
változó: SIGNUPS_ALLOWED értéke: true
ADMIN_TOKEN ide_egy_nagyon_HOSSZU_jelszot_kell_v4l4ssz!!!!! legalább 20 karakter, kis, nagybetű, szám.

4.: hivatkozások: semmi

OK, majd tovább:
portok:
80-as portnak megadod a 8085-öt, a 3012-t nem bántod.
kötet:
fájl/mappa:
docker/bitwarden --> telepítési útvonala: /data (a csak olvashatót be ne pipáld!!!!)

Indítás
Ha mindent jól csináltál, akkor elindul.
a https://bitwarden.prohardversly.synology.me-n bejön a regisztrációs felület és beregisztrálod magad, meg akiket akarsz.
Utána leállítod a dockerben a vaultvarden szervert, szerkeszted és a signups_allowed értékét átrakod false-ra.
Ha letöltesz böngészőbeépülőt, akkor a a frissen felrakott addonnak a kezdőlapján nyomd meg a fogaskereket és a felső sorba írd be: https://bitwarden.prohardversly.synology.me
utána már minden menni fog.

Hajrá! nem bonyi ez, csak úgy tűnik!
BTW ha 1 lépés kimarad, akkor nem lesz lyau.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#83449) zsamiatt válasza AiRLAC (#83446) üzenetére


zsamiatt
őstag

Ha nyitsz portot a routeren neki...

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- Érdeklődés privátban!

(#83450) IRO21 válasza zsamiatt (#83449) üzenetére


IRO21
aktív tag

Ha minden igaz újabban a Synologys tanúsítványhoz nem kell, mert már DNS-01 challenge-t használ. (persze ők üzemeltetik a DNS szervert is, így könnyű :))
Bármilyen egyéb domain továbbra is HTTP-01, ott kell a 80-as port.
Nem próbáltam ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.