Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83201) Jim74 válasza IRO21 (#83200) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi a választ :R
A Sonarr és a Radarr is pilótavizsgásnak tűnik nekem :DDD. Igazából csak a sorozatokat kellene automatizálnom és arra már elég jól bevált az RSS szűrővel.
De lehet, hogy ezt a Sonarr-t is megpróbálom megtanulni. :B

A következő problémám az lenne, hogy hogyan tudom megoldani, hogy active legyek egy trackeren.
A Qbittorentben beállítottam egy portot, azt a routeren forwardoltam, de ez nem hozott eredményt. Gondolom a konténer hálózati beállításainál is kellene valamit csinálni, de azt nem tudom, hogy ott mit. :F

(#83202) Patice válasza Jim74 (#83201) üzenetére


Patice
Topikgazda

A 6881 portot írd át sajátra és a konténer beállításainál mindkét oldalon ugyanaz a szám legyen.
Ezt a portot kell csak forwardolnod a routeredben.
Tegnap raktam fel én is az új NAS-omra.
A webes felületet is át lehet rakni más portra az alap 8080-asról.

[ Szerkesztve ]

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#83203) Jim74 válasza Patice (#83202) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R
A konténer hálózati beállításainál 3 bejegyzés van
6881 - ennél automatikus a helyi port TCP és UDP is
8080 - TCP, itt a helyi portot átírtam 8080-ra.

A helyi portot kell átírnom arra a portra, amit a Qbittorrent-ben állítottam be, vagy a tároló portját? TCP-t és UDP-t is?

A 8080-at, ha VPN-en érem el kívülről a Webes felületet, akkor is érdemes átírni?

[ Szerkesztve ]

(#83204) Jim74 válasza Patice (#83202) üzenetére


Jim74
nagyúr

Azt hiszem sikerült megoldani :R.
6881 TCP bejegyzésnél átírtam a tároló portját 6881-ről a qbittorrentben általam megadottra és a helyi portot is ugyanerre.
Most már kívülről nyitva van a myportisopen szerint is.
A tracker passzívnak mutat továbbra is :(. Kell még valamit állítani, vagy valamennyi időbe telik, amíg a trackeren is átmegy az infó?

[ Szerkesztve ]

(#83205) Patice válasza Jim74 (#83204) üzenetére


Patice
Topikgazda

Király, ügyes vagy! :)
Szerintem még várj, amíg a tracker is frissül.
Ha megvan a portnyitás és egy ellenőrző oldal is megerősítette, akkor a te oldaladon nincs gond már.
Esetleg próbáld ki egy új torrenttel.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#83206) Jim74 válasza Patice (#83205) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi. Kipróbáltam új torrenttel, de azokat is passzívnak mutatja. :F
Mondjuk az is érdekes, hogy amit még DS-sel indítottam, azokat is látja a racker, szóval lehet, hogy több időt kellene várnom.
Elvileg jónak kellene lennie, mert a Qbittorentben a listening portnál beállított portot több portchecker oldallal is ellenőrizve nyitott kívülről.

Szerk: most már eltűntek a DS által korábban seed-ben lévő torrentek a trackerről, azonban a Qbit-tal hozzáadottak mind passzívak :(.

[ Szerkesztve ]

(#83207) IRO21 válasza Jim74 (#83206) üzenetére


IRO21
aktív tag

Ha a frissen hozzáadottaknál is passzívnak mutat, akkor a tracker nem látja a qbit-ben beállított portot.
Ugyanaz a port van beállítva a routerben a port forwardnál, a konténerben a port mapping mindkét oldalán és a qbitben a torrent adat portnál?
TCP és UDP-re is?

(#83208) Dawe24


Dawe24
tag

Sziasztok!
Sikeresen lezajlott a backup és a visszaállítás cirka 2 nap alatt :D
Minden király! Megszűnt a hibaüzenet is, szóval jah, új vinyó beiktatva.
A régi winyón ott van még a rendszer, az létezik, hogy a Trasmissiont onnan valahogy átrakjam? csak mert rohadtsok torrent fájl volt benne, főleg programok, zenék, amik mentek 0-24 órában, azokat vissza töltögetni egyesével halálomig menne.

(#83209) thibeni


thibeni
csendes tag

Sziasztok!

OpenVPN-el akadt egy kis gondom. Eddig minden normálisan működött, de most valamiért egyik gép sem tud csatlakozni. A tanúsítványok nem jártak le, azt ellenőriztem. Valahányszor csatlakozni akarok az alábbi hibaüzenetet dobja fel. [kép]
A hibaüzenet után a NAS oldaláról úgy tűnik mintha minden rendben lenne, azt mutatja, hogy csatlakoztatva vannak a kliensek.
Fogalmam sincs mi lehet a probléma, nem tudom mit csináljak vele. Újraindítás stb megvolt, de nem segített. :(

(#83210) Jim74 válasza IRO21 (#83207) üzenetére


Jim74
nagyúr

A routerben az van forwardolva, ami a Qbittorrent beállításaiban a listening port-nál van, de csak TCP-re forwardoltam, mert én úgy tudom, hogy az elegendő.
Elnézést, hogy ennyit bénázok, de szeretném normálisan beállítani és meg is érteni, hogy mi mivel függ össze. Hiába látszódik nyitottnak kívülről a port, a tracker akkor sem biztos, hogy látja? :F
Ezeket állítottam be:

[ Szerkesztve ]

(#83211) merqree válasza Jim74 (#83210) üzenetére


merqree
őstag

Hasonló cipőben jártam….
https://mobilarena.hu/tema/synology_nas_a_nem_hivatalos_forum/hsz_81625-81625.html

Azóta minden ok, hátha segít Neked.

webUIban portot teljesen feleslegesen allítgatsz.

[ Szerkesztve ]

(#83212) Patice válasza Jim74 (#83210) üzenetére


Patice
Topikgazda

TCP-re és UDP-re is állítsd be ugyanazt a portot a Dockerben.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#83213) Jim74 válasza merqree (#83211) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R

(#83214) Jim74 válasza Patice (#83212) üzenetére


Jim74
nagyúr

A második képen az első két sorban a helyi és a tároló portokat is írjam át 55555-re? Az 55555 csak példa természetesen, ha működni fog, akkor kap egyedit az 50000-65000 tartományból.

(#83215) Jim74 válasza Patice (#83212) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én ezt nem értem. Nem csináltam semmit, csak leállítottam és elindítottam a konténert és most aktív a seed. :Y

(#83216) Patice válasza Jim74 (#83214) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen, mindkettőt. Mindkét sorban legyen ugyanaz a port mindkét oldalon.
Ugye ezzel azt engeded, hogy ugyanazon a porton jöhet TCP és UDP csomag is és a külső port meg fog egyezni a belsővel.

Restart: :C Van ilyen. Végre akkor működik.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#83217) Jim74 válasza Patice (#83216) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R
BH-s RSS-sel szívok most. Ugyanazt az RSS linket, amit Download Station hibátlanul kezel, a Qbit nem olvassa fel. :(
Az Nmagos működik, legalábbis felolvassa a Qbit az RSS feedet.

(#83218) IRO21 válasza Jim74 (#83210) üzenetére


IRO21
aktív tag

"A routerben az van forwardolva, ami a Qbittorrent beállításaiban a listening port-nál van, de csak TCP-re forwardoltam, mert én úgy tudom, hogy az elegendő."

A screenshotodon TCP és μTP protokoll van engedélyezve. A μTP UDP-t használ.
Én mindig mindkettőt szoktam engedélyezni. Csak korlátozod a lehetséges peerek számát, ha valakinél nincs engedélyezve a TCP. Ez a port nem csak a kliens-tracker kommunikációra van, a két kliens is ezen beszélget.

"Hiába látszódik nyitottnak kívülről a port, a tracker akkor sem biztos, hogy látja? :F"
Simán előfordulhat ilyen.
Pl. egy másik alkalmazás figyel azon a porton, amit a torrentnek hiszel, akkor a portcheckre az fog válaszolni.
Vagy mondjuk nem ugyanazt a portot adod meg port forwardnál, mint amit a torrent kliensedben (ebben a fórumban is láttam ilyet javasolni, torrentre is).

(#83219) IRO21 válasza thibeni (#83209) üzenetére


IRO21
aktív tag

Én a tanúsítványt csak akkor zárnám ki, ha biztosan nem a megújítás óta vannak a problémák.
Megnézted, hogy mikor kezdődtek a gondok, és mikor cserélődött a tanúsítvány? (érvényesség -90 nap)
Hátha mégis van összefüggés :F

(#83220) Jim74 válasza IRO21 (#83218) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R
uTP protokoll azért van, mert ezt a beállítást nem változtattam meg. De, ha jó így, akkor nem piszkálom.
Peer-ek számát mennyire érdemes állítani?

[ Szerkesztve ]

(#83221) IRO21 válasza Dawe24 (#83208) üzenetére


IRO21
aktív tag

A /volumeX/@appdata/transmission mappában (meg persze a letöltési mappákban :)) van a lényeg.

Lépésenként:
- Telepítsd fel az új lemezre a Transmissiont, indítsd el, menj végig a varázslón, majd állítsd le.
- A megosztott mappáknál add meg a jogosultságot az sc-transmission felhasználónak azokra a mappákra ahol a letöltött cuccok vannak.
- Nézd meg a /volumeX/@appdata/transmission mappában lévő fájlok és mappák tulajdonosát és csoportját és jegyezd fel. (Synocommunity csomag esetén sc-transmission:synocommunity vagy sc-transmission:transmission lesz)
- Másold be a régi lemezről a /volumeX/@appdata/transmission mappa tartalmát az új lemez /volumeX/@appdata/transmission mappájába.
- Ha nem egyezik a fájlok/mappák tulajdonjoga, akkor állítsd át az összeset arra, amit feljegyeztél.
- Indítsd el a Transmissiont a csomagkezelési központból.
- Lépj be a GUI-ba. Ha mindent jól csináltál a torrentek állapota paused és nincs hibajelzés. Indítsd el a torrenteket.

Tesztelve:
DSM 7.1.1, Synocommunity Transmission 3.00-20

(#83222) IRO21 válasza Jim74 (#83217) üzenetére


IRO21
aktív tag

Szerintem erre előbb kapsz segítséget egy BH vagy qbit fórumban. (Meg a torrent kliens beállítással kapcsolatos kérdésekre is.)

Nekem az ugrott be, sok évvel ezelőttről, hogy a BH RSS-e nem UTF-8 kódolású xmlt adott vissza és ezért még a Download Station sem szerette.
Nyitottam is egy jegyet rá, és valamelyik következő verzióban megoldották, de addig át kellett konvertálgatnom.
Én akkor úgy csináltam, hogy RSS-nek a saját PHP scriptemet adtam meg, ami letöltötte a BH-ról az RSS-t és UTF-8-ban köpte ki.
Ez nagyon régen volt, és nem biztos, hogy most is ez a probléma, csak egy ötlet, hátha.

Viszont ha túl sok energiát kellene beleölni (meg amúgy is 🙂), szerintem jobban jársz ha beüzemeled a Sonarr-t.

(#83223) Jim74 válasza IRO21 (#83222) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R.
Megpróbálok keresni Sonarr-ra is valami gyorstalpalót...

(#83224) kmarci25 válasza Jim74 (#83223) üzenetére


kmarci25
veterán

A Sonarr nagyon jó, kényelmes. Nem bonyolult, nekem ugyan nem Docker-ben fut, úgyhogy azt a részét nem tudom.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#83225) Jim74 válasza kmarci25 (#83224) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nekem bárhol futhat, csak még teljesen láma vagyok hozzá... :DDD

(#83226) IRO21 válasza IRO21 (#83222) üzenetére


IRO21
aktív tag

Na, kiváncsi lettem erre az RSS-re, kipróbáltam.

Lottóznom kellene! :D
Itt is ugyanaz a probléma mint annak idején, a qBittorrent RSS olvasója sem szereti a BH karakterkódolását.

"Nem sikerült a következő RSS csatorna olvasása '*'. Indok: Encoding iso-8859-2 is unsupported..."

(#83227) thibeni válasza IRO21 (#83219) üzenetére


thibeni
csendes tag

Hát, a tanúsítványt már nem most újítottam meg (kb 2-3 hete), de utána még működött a VPN. A problémák néhány napja kezdődtek. Azért nem értem a dolgot, mert nem nyúltam hozzá, semmit nem állítgattam, de egyik napról a másikra megadta magát. Végül mivel semmit nem tudtam kezdeni vele, ma reggel újratelepítettem a VPN server-t, ez megoldotta a problémát.

Egyébként elméletben attól hogy megújítom a tanúsítványt ugyanúgy működnie kellene tovább a VPN-nek, nem? Vagy ilyenkor mindenképp újra ki kellene exportálni a config fájlokat? (Bár az én problémámon ez se segített)

(#83228) Sanya válasza thibeni (#83227) üzenetére


Sanya
nagyúr

néha elég egy stop-start is.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#83229) IRO21 válasza thibeni (#83227) üzenetére


IRO21
aktív tag

Normál esetben a megújításnál nincs semmi teendőd.

Csak azért kérdeztem, mert a logban az első warning a tanúsítványra vonatkozott, és azt viszonylag gyorsan meg lehet állapítani, hogy a megújítás óta van-e probléma.
Amolyan első lépésnek szántam a hibakeresésnél.

(#83230) Jim74 válasza IRO21 (#83226) üzenetére


Jim74
nagyúr

Az az érdekes, hogy Windows-os Qbit simán megeszi.

(#83231) Dawe24 válasza IRO21 (#83221) üzenetére


Dawe24
tag

Köszönöm, sikerült!!! :) :R

(#83232) Jim74 válasza kmarci25 (#83224) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha a Sonarr nem Dockerben fut, akkor össze lehet hozni a Dockerben futó Qbittorrent-tel?
Nincs véletlenül valami jó linked, ami alapján elindulhatnék? Tudom, Google a barátom, de felhasználói tapasztalat alapján keresnék "tutorialt", ami használható. :R

(#83233) ugyes válasza Jim74 (#83232) üzenetére


ugyes
aktív tag

Ezt ajánlom pl.

(#83234) Jim74 válasza ugyes (#83233) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm, megnézem :R.

(#83235) IRO21 válasza Jim74 (#83230) üzenetére


IRO21
aktív tag

Ez alapján úgy tűnik csak a qt6-os verzióval nem megy.

Ki is próbáltam egy Windows10 Sandboxban és tényleg.
Ha a normál (qt5) verziót telepítem akkor megeszi a BH RSS-t, ha a qt6-ost akkor nem. :)
Mondjuk most, hogy mindjárt kész a Sonarr-od már nem számít :)

(#83236) IRO21 válasza Jim74 (#83232) üzenetére


IRO21
aktív tag

Mivel a qbit webui portját kimappelted a hosztra, nincs jelentősége hogy dockerben fut vagy sem, ugyanúgy éred el.

Sonarr is megy szépen dockerben és a prowlarr/jackett is.

(#83237) Jim74 válasza IRO21 (#83236) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R.
Sonarr-t Dockerben érdemes futtatni, vagy mehet normál üzemben is?
Még a Sonarr-t sem oldottam meg, erre itt van két új dolog (powlarr/jackett) :)) .

(#83238) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy "fordított mentést", hogyan tudnék beüzemelni?
Mármint azt hogy a NAS-on tárolt bizonyos könyvtárak legyenek lementve, illetve a változások szinkronizálva a PC bizonyos meghajtójára? Hab a tortán: nem állandóan, hanem csak ha én akarom ezt a PC-n?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#83239) AiRLAC válasza VGYke (#83238) üzenetére


AiRLAC
addikt

Például FreeFileSync a Windowsra.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#83240) poirot válasza AiRLAC (#83239) üzenetére


poirot
senior tag

Magam is a FreeFileSync-ot használom ugyanígy, vagyis a NAS-on lévő könyvtárról készítek egy külső winchesterre másolatot. Magyar nyelvű, mindent tud amit kell.

(#83241) fecke78


fecke78
senior tag

üdv
Hálozati helyeket akarom megosztani , hogy lássa az lg tv -m
jobb klikk tulajdonságoknál csak általános , elöző verziók vannak
hogyan tudom megcsinálni ?

[ Szerkesztve ]

(#83242) merqree válasza fecke78 (#83241) üzenetére


merqree
őstag

A csatolt windowsos sreenshot nem releváns, nem windowsból "kell" megoldani, ráadásul a látható mappák eleve hálozató meghajtók, amiket el kellene tudnod érni a TVvel is.
A TVnek a (saját) média lejátszójával kellene megtalálnod a NASt.

Tehát:
1. a TV saját média lejátszóját használva kell kitallóznod a hálózatról a "Filmek HD" mappát, vagy a "Fecke78" DLNA eszközhöz fog csatlakozni.
2. a TVre telepítesz média lejátszót (pl VLC), és abban állítod be a média tár helyét.

(#83243) fecke78


fecke78
senior tag

szia
a tv látja a mappát de a filmek hd mappában nem mutat semmit , ugyanot van egy video nevü mappa , amiben mese filmek vannak , azt meg mutatja ,illetve a music mappa i megy abban zene van (nyilván ) le is játsza a filmeket , ezért nem értem mi a gond.

(#83244) blakey válasza fecke78 (#83243) üzenetére


blakey
titán

Az LG TV-d lejátszója csak DLNA-t lát, tehát a NAS-on futnia kell egy DLNA szervernek, ha ez fut, és jól van beállítva, akkor mindent látni fog. DLNA helyett, mellett megoldás lehet a Plex, Emby is, itt a szerver mellett, a lejátszón futnia kell egy kliensnek is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#83245) fecke78 válasza blakey (#83244) üzenetére


fecke78
senior tag

Plexet nem szeretem , megnézek egy videot a dlna szerver beállitásáról . köszi
meg is van köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#83246) merqree válasza fecke78 (#83243) üzenetére


merqree
őstag

Akkor telepítsd a TVre, ha lehet a VLCt, és nem kell a DLNA és egyéb dolgokkal szórakoznod, mert a VLC sima SMB megosztásként megtalálja a NASon megosztott mappákat.

(#83247) IRO21 válasza Jim74 (#83237) üzenetére


IRO21
aktív tag

Én dockerben használom, főleg az egyszerű konfig mentés miatt, de úgy tudom csomagból sincs vele jelenleg probléma.

A Sonarr alapból csak néhány torrent oldalt kezel, pl. a magyarokat egyáltalán nem.
Ahhoz, hogy teljes funkcionalitással használhasd a többit is, szükség van egy kiegészítő proxyra. Ez fog közvetíteni neked a Sonarr és a kedvenc torrent oldalaid között.
Két ilyen elterjedt program van, a Prowlarr és a Jackett.
A Prowlarr újabb, többet tud, szebb a felülete (tiszta Sonarr), viszont kezdetben néhány kattintással bonyolultabb is. (Ami persze később, intenzív használatnál megtérül)
Viszont jelenleg az egyik nagy magyar oldal nem működik benne, ezért emiatt, és azért is mert talán elsőre egyszerűbb lesz, én azt javasolnám, hogy a Jackettet telepítsd.

Elvileg Prowlarr/Jackett nélkül is használhatod a Sonarrt, ha csak az oldal RSS-ét veszed fel (már amelyiknek van), viszont akkor funkcionalitásban kb. azon a szinten leszel, mintha csak a letöltő kliensedben állítanád be az RSS-t.
Szóval pl. nem tudsz olyat csinálni, hogy a felületen kiválasztasz egy régóta futó, vagy akár befejezett sorozatot és a Sonarr összevadássza neked a megjelent részeit.

Én azt javasolnám, hogy először tedd fel a Jackettet, állítsd be, teszteld le, és utána lépj tovább a Sonarra.
Dockerben letöltöd pl. a hotio/jackett image-t, és elindítod.
Ha csak next-next finisht nyomsz, akkor is működni fog, de azt ajánlom, hogy fixáld le a felajánlott portot, és mappelj be egy mappát a /config-ba, ahol a konfigurációt tárolhatja.
(A mappához ugye meg kell majd adnod a PUID/PGID változókat, ahogy a qbitnél is.)
Ha eléred a felületét, vedd fel a kedvenc torrent oldalaidat, majd a Manual Search-ben mindegyiket teszteld le, hogy ad-e találatot.
Ha mindegyik rendben működik, akkor jöhet a Sonarr.

(#83248) IRO21 válasza merqree (#83246) üzenetére


IRO21
aktív tag

LG-re nincs se VLC se Kodi. :(
Plex vagy Emby, plusz ezekhez néhány third-party kliens van.
Illetve az újabbakra (WebOS 5-től) Jellyfin.

(#83249) blakey válasza fecke78 (#83245) üzenetére


blakey
titán

A beépített médiaszerver teljesen jó DLNA-ra, gyors és minden támogatott. Vagy ott a Video Station, feltéve, hogy az LG-n elérhető a DS Video.

#83246 merqree
Másodszor írod, hogy mit telepítsen, de LG-re ezek nem mennek fel, zárt rendszer, csak azt tud telepíteni, ami az áruházból elérhető, nem Android fut a TV-n. Kizárólag DLNA vagy szerver/kliens (pl. Plex, Emby) fut az eszközön.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#83250) merqree válasza blakey (#83249) üzenetére


merqree
őstag

Másodszor írtam, mire elsőre válaszolt rá.
Nem nekem kell ellenőriznem azt, hogy kinek mi megy fel a TVjére, mire alkalmas.
Ezek a kérdések, mármint mi megy fel a TVre és mi nem, az adott gyártó/típus forumába való. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.