Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82401) cigam válasza AiRLAC (#82394) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Hopsz :B Én Catalina-n ragadtam, ott még jó...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#82402) Scrym válasza AiRLAC (#82397) üzenetére


Scrym
tag

Na hálás köszönet! Ezt a problémámat megoldottad! :C
Viszont most átalakult több 100 mappának a neve... :Y
Gondolom valamelyik ékezet nem tetszik neki?
Ezzel mit tudok kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#82403) IRO21 válasza #46824192 (#82400) üzenetére


IRO21
aktív tag

Mi nem sikerül pontosan?

(#82404) Scrym


Scrym
tag

További AFP nélkül nem tudok távolról rácsatlakozni a szerverre.. :F Több bajom talán nincs.. :U

(#82405) AiRLAC válasza Scrym (#82404) üzenetére


AiRLAC
addikt

SMB-t írj be helyette

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#82406) Scrym válasza AiRLAC (#82405) üzenetére


Scrym
tag

Hibát ír rá. Nem tud csatlakozni. De ez a kisebbik baj, a mappanevekre nincs valami ötleted? Az a baj így be sem lehet azonosítani egy adott mappa nevet... :O Pedig hogy megörültem mikor szépen működött... :W

(#82407) Scrym


Scrym
tag

Most visszakapcsoltam próbából az AFP-t és a Finderben egyből ezt veszi elsődlegesnek és ugyan úgy bejön a kifagyás szóval egyértelműen ezzel van baja! Amennyiben a mappák megfelelően jelennének meg tökéletes lenne az SMB mert mint ha gyorsabban is elérné a könyvtárakat, csak ennyi mappát átnevezni, úgy hogy lényegében nem is lehet kivenni a mappa nevét... :(

(#82408) AiRLAC válasza Scrym (#82407) üzenetére


AiRLAC
addikt

Sajnos Mac oldalon ennyire nem ismerem ki magam. Próbáld a "Speciális Mac...VFS modul"-t kikapcsolni.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#82409) Scrym


Scrym
tag

Sajnos nem oldottam meg, de úgy nézz ki ez a helyes beállítás mert így mint ha sokkal gördülékenyebben működne a NAS. Valamit ki kell találjak az átnevezésekre meg a távoli elérésre, ha az meg lesz akkor jó lesz. Nagyon nagyon köszönöm a segítségedet!!! :R :R :R És persze másét is, hogy reagáltatok! Pacsi!

[ Szerkesztve ]

(#82410) pedro7


pedro7
tag

Ha NAS-omhoz egy Dune mediaplayer-el csatlakozom, a teljes könyvtárszerkezetet látom és le tudok játszani mindent.
Ha viszont egy Denon AVR-el szeretném ugyanezt,akkor nem lát semmit.Ha feltelepítem a Mediaszerver alkalmazást akkor már jobb a helyzet.3 könyvtár jelenik meg elöször.Music-Photos-video majd ezekbe belépve jönnek elő kategóriák vagy mappák és csak utána lehet elérni a fájlokat.
Hogy lehetne megoldani, hogy a lehető leghamarabb elérjem a file-okat ?

(#82411) Patice válasza pedro7 (#82410) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az alap könyvtárakat a médiaindexelés alatt tudod megváltoztatni.
Add meg az összes helyet, amit látni szeretnél majd nyomj rá az újraindexelésre.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#82412) Multibit válasza pedro7 (#82410) üzenetére


Multibit
veterán

Igazából rossz topikban vagy. A “problémádnak” (ami nem probléma) nincs köze a NAS témához. Az AVR csak DLNA-val tud a NAS-hoz kapcsolódni. A Dune ennél okosabb. Ő más protokollal is képes erre. Miért nem jó, hogy csak Dune-t használod? Kezelje a mediaplayer a media fájlokat. A Dune-t meg HDMI kábellel kapcsold a házimozi rendszerhez.

(#82413) Borisz76 válasza pedro7 (#82410) üzenetére


Borisz76
veterán

Miért a Denon házimozi erősítőt használnád lejátszásra? Arra ott a Dune.

UTP kábel a Dune-be, onnan HDMI kábel az erősítőbe, onnan másik HDMI kábel a TV készülékbe.

Ez a normális sorrend.

Ha a Dune-t kihagyod , akkor a Denon belső szoftvere lesz a lejátszó,ami DLNA-n kapcsolódik a NAS-hoz.
Ezért nem látod a mappa szerkezetét csak a 3 kategóriát : music , photo , videó.....amit a NAS-on lehet beállítani , hogy melyik mappa melyik kategóriához tartozik.

De mint előttem is írták a Dune sokkal jobb lejátszásra mint akármelyik DLNA képes eszköz ( erősítő, tv ).

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#82414) pedro7 válasza Borisz76 (#82413) üzenetére


pedro7
tag

Köszönöm szépen a válaszokat.Tehát akkor a DLNA protokoll felelős a problèmámért.
Igy vannak összekötve az eszközök ahogy írtátok csak gondoltam egy eszközzel, egy távirányítóval vagy mobil alkalmazássl el tudom indítani a zenehallgatást.
Annak meg még nem voltam tudatában,hogy a mediaplayer jobb lejátszó mint az AVR.

(#82415) IRO21 válasza pedro7 (#82414) üzenetére


IRO21
aktív tag

Ha csak a zenét akarod így használni nézd meg a gyári Audio Station csomagot.
Elvileg a hozzá tartozó mobilalkalmazásból ki tudod küldeni DLNA lejátszóra a zenét.

Itt van, hogy miket tud pontosan: [link]

[ Szerkesztve ]

(#82416) Perzeusz


Perzeusz
tag

Router cserélésekor miket kell megcsinálni, hogy működjön a NAS? Most állítgatom az új routert, de megakadtam kicsit.

2 db WD Red 2TB eladó

(#82417) PhoenixK válasza Perzeusz (#82416) üzenetére


PhoenixK
őstag

Kell neki adni egy fix IP-címet.
Bövebben: Minden hálózati eszköznek van egy MAC-címe, ami állandó. A formája: xx:xx:xx:xx:xx:xx Ehhez a MAC-címhez állítsd be ugyanazt az IP-címet, amivel elötte elérted. Ennél részletesebb leírást a router-ed topic-jában tudnak szerintem adni (de legalábbis az új router típusa kell!).
Ezen felül jó lenne tudni, milyen szolgáltatásoknak milyen logikai port volt kinyitva, vagy legalábbis mit használtál eddig, és mi nem megy most.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#82418) Perzeusz válasza PhoenixK (#82417) üzenetére


Perzeusz
tag

Asus RT-AX92U
Eddig mindig TP-Linkem volt, még szoknom kell az új felületet. Közben láttam, hogy a router topikjában is vannak hasonló jellegű kérdések, megnézem ott is.
Sok szolgáltatást nem használok a NAS-on. Gyakorlatilag csak fotó/zene/film tárolására használom, plusz a Download station ugyebár. (külön médialejátszóval történik a lejátszás)

2 db WD Red 2TB eladó

(#82419) szuper94


szuper94
tag

Sziasztok!
Van egy Synology ds218play nas-om 1x10tb és 1x6tb wd red merevlemezekkel, RAID nincs beállítva, két különálló kötet van.
A 10tb-os kötetre másoltam kb 1.8tb adatot de a Windows intéző és a nas is úgy látja hogy legalább kétszer annyi adatot foglal valamiért. 2tb helyett 4tb-ot mutat foglaltnak. :Y :Y :Y Mi lehet a probléma? :F

(#82420) nt0524


nt0524
tag

Download station-t használ-e valaki vpn-en keresztül? Kell-e egyáltalán, ha igen, hogyan működik? Hogyan érdemes/kell beállítani?
Mindenhol azt olvasom, hogy torrentezni vpn-en keresztül szabad csak. Én ilyent még sosem csináltam. Ugyan a gépemen működik a psiphon, de hát az ugye a gépen van, semmi köze a syno-hoz...
kérek szépen tanácsokat, tapasztalatot a témában!

köszönöm előre is!

(#82421) AiRLAC válasza nt0524 (#82420) üzenetére


AiRLAC
addikt

Magyarországon vagy külföldön torrenteznél?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#82422) nt0524 válasza AiRLAC (#82421) üzenetére


nt0524
tag

Magyarországon

(#82423) Borisz76 válasza nt0524 (#82422) üzenetére


Borisz76
veterán

Akkor nem kell a VPN.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#82424) nt0524 válasza Borisz76 (#82423) üzenetére


nt0524
tag

Köszönöm!

(#82425) IRO21 válasza szuper94 (#82419) üzenetére


IRO21
aktív tag

Synology Drive verziókövetés, Download Station torrent seedelés, megosztott mappa lomtár, Hyper Backup verziókövetés esetleg iSCSI LUN foglalhat el "titokban" helyet.
Használod valamelyiket ezek közül?
Lehet, hogy van más is, de most nem ugrik be.

Hol nézted a helyfoglalást? Egy adott mappa mérete, vagy a szabad helyből a meghajtón?

[ Szerkesztve ]

(#82426) szuper94 válasza IRO21 (#82425) üzenetére


szuper94
tag

Szabad helyből néztem + a rámásolt adat mennyisége is ismert, igazából egy újan üzembe helyezett nas alapértelmezett beállításokon van minden.

(#82427) AiRLAC válasza szuper94 (#82426) üzenetére


AiRLAC
addikt

Kellene pár képernyőkép, tároló/kötet-ről ahol ezeket látod.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#82428) szuper94 válasza AiRLAC (#82427) üzenetére


szuper94
tag

Itt látszik az összes felmásolt adat, konkrétan kétszer annyi helyet foglal mit amennyi valóban rajta van

(#82429) AiRLAC válasza szuper94 (#82428) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ezek közül van bármi?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#82430) szuper94 válasza AiRLAC (#82429) üzenetére


szuper94
tag

erre gyanakszom de nem tudom mit kéne beállítani

(#82431) Borisz76 válasza szuper94 (#82430) üzenetére


Borisz76
veterán

Te telepítetted és használod is a Synology Drive-t ?
A verziók ( mentett adatok mennyiségi száma ) száma mennyi ?
Volt olyan alkalmazás ami ....ha jól emlékszem .... alapból 32 -re volt állítva ! Ezt a verzió-számot kell levenni 1-2-3-ra ahogy neked jobb.
Így jóval kevesebb helyet fog el a mentések verziója.

Vagy ha nem is használod, akkor töröld le a csomagkezelési központban.

Bármelyiket is választod...utána egy lomtár ürítés nem árt !
Esetleg egy teljes restart sem...
Vezérlőpult / Megosztott mappa / Tevékenység : összes lomtár ürítése.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#82432) IRO21 válasza szuper94 (#82430) üzenetére


IRO21
aktív tag

A csapatmappa fülön nézd meg, hogy melyik megosztott mappákra van engedélyezve. Ott ki is tudod kapcsolni, vagy beállítani, hogy hány verziót őrizzen meg.

Milyen fájlrendszert használsz ezen a köteten?
Ha be van kapcsolva a drive egy mappára, akkor kapásból csinál egy másolatot egy rejtett mappába. (/volumeX/@synologydrive/@sync/repo)
- Ha a fájlrendszer ext4, akkor ténylegesen le kell másolnia a tartalmat. Ilyenkor dupla helyfoglalással indítasz, és ehhez jönnek még a további másolatok.
- Ha a fájlrendszer btrfs, akkor ezt a másolatot snapshottal oldja meg. Alapból nincs duplázás, csak akkor kezd el nőni a tárhelyfoglalás, ha változik a mappa tartalma.

Synology doksi a drive-ról: [link]

(#82433) Pocpet


Pocpet
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Adott DS116 nas, router csere történt és azóta nem találom nas-t a hálózaton ip cím alapján. Az az érdekes, hogy a \\nasnev-re keresve elérem tartalmat és normál módon tudok használni fájlszinten, de nem tudok böngészőből a DSM-be belépni. A probléma hogy sem a dsFinder alkalmazás sem a find.synology.com nem találja. A nas nevére pingelve sem kapom vissza az ip címet és a routerben sem találom az eszközlistában. Valamilyen ip címe gondolom kell legyen. A régi ip címe ez volt 192.168.1.8, viszont az új router 192.168.0.XXX tartományból oszt. Itt lehet a probléma? Mit lehetne tenni? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#82434) Patice válasza Pocpet (#82433) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen, megtaláltad a problémát. Külön alhálóban van a router és a NAS.
Talán a legegyszerűbb, ha fogod és a routeredet átállítod a menüjében 192.168.1.XXX tartományra.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#82435) Pocpet válasza Patice (#82434) üzenetére


Pocpet
csendes tag

Köszönöm. Nem lehet valahogy elfelejtetni a nas-al az ip-jét amit kapott előtte?

(#82436) Pocpet válasza Pocpet (#82435) üzenetére


Pocpet
csendes tag

Elvileg neki kapnia kéne a DHCP-től az ip-t, nem?

(#82437) Magnat válasza Pocpet (#82436) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

ha dhcp-n volt a nas, akkor most az új tartományból kellene kapjon címet. Ha kézzel volt neki beállítva a cím, akkor a gépnek ahonnan próbálod elérni, állíts be mondjuk olyan címet, h 192.168.1.10, ekkor el fogod érni a nast a 192.168.1.8-on, belépsz rá, dhcp-re állítod, utána a géped címét is visszaállítod és kész is.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#82438) Pocpet válasza Magnat (#82437) üzenetére


Pocpet
csendes tag

Szia, ez volt a megoldás. Eszembe sem jutott, hogy statikus ip volt beállítva. Köszönöm a segítséget. :R

(#82439) Jim74 válasza Pocpet (#82438) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ezért érdemes a NAS-ban fixálni az IP címet és egy router cserénél a korábbi router IP címére átírni rögtön az új router IP címét. Legalábbis én így szoktam eljárni és akkor nem kell az új routerben újra minden eszköznek, aminek korábban fix IP cím volt osztva beállítani egyesével az IP címet.

(#82440) AiRLAC válasza Jim74 (#82439) üzenetére


AiRLAC
addikt

Hát ez ilyen nyakatekert megoldás szerintem. Statikus DHCP a legkényelmesebb, mert ha új router van akkor ugyanarra a subnetre állÍtod, és a meglévő kliensek nagy része az eddigi IP-t fogja kérni az új routertől, az meg kiadja ugyanazt megint ha nem foglalt. Utána lefoglalod a fontosakat és kész is vagy.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#82441) zsamiatt válasza AiRLAC (#82440) üzenetére


zsamiatt
őstag

Miutan a routert ugy is ujra kell konfiguralni, baromira nagy dolog beirni a regi ipt neki.. Onnantol meg mukodik ujra a lanon barmi. Cserebe visszont a dhcpn veheted fel ujra az osszes statikus cimet. Ami sokkal nagyobb macera.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- Érdeklődés privátban!

(#82442) Magnat válasza zsamiatt (#82441) üzenetére


Magnat
veterán

Az a baj, h a port forwardok miatt a routert úgyis tákolni kell, de kinek mi a kényelmesebb/mit használ.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#82443) Jim74 válasza AiRLAC (#82440) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én úgy szoktam megoldani, hogy a fixeket a 200-299-ig foglalom, de a kliensekben, hogy router cserénél ne kelljen minden eszköznek a routerben újra beállítani.
A dinamikusakat pedig a 100-199 tartományból oszthatja.

(#82444) IRO21


IRO21
aktív tag

Itt mindenki olyan gyakran cserélget routert, hogy nem mindegy, hogy esetleg pár perccel több az újat beállítani? :F

(#82445) AiRLAC válasza IRO21 (#82444) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem, de aki cserél és az új router másik privát subnetet használ az a statikus ip-vel többet szív mintha kapna a NAS (vagy bármelyik eszköz) egyből egy új DHCP címet (új gateway-el, új dns címekkel esetleg stb).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#82446) Magnat válasza AiRLAC (#82445) üzenetére


Magnat
veterán

Én mondjuk eddig mindig átállítottam az előző subnetre amikor routert cseréltem :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#82447) Multibit


Multibit
veterán

Legutóbb, mikor routert cseréltem, csak a config xml-t kellett visszatöltenem. Nem szórakoztam IP címekkel meg port forwardokkal :)

[ Szerkesztve ]

(#82448) AiRLAC válasza Magnat (#82446) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ez így van, de egy kezdő nem gondol erre egyből ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#82449) IRO21 válasza Multibit (#82447) üzenetére


IRO21
aktív tag

Mi volt az, pfSense? :)

(#82450) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Sziasztok,

külső merevlemezről (USB) nem megy rendesen a torrent visszatöltés. Ha a belső vinyóra töltöm minden rendben működik. :U Van valami beállítás esetleg?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.