Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83501) AiRLAC válasza TomPack (#83498) üzenetére


AiRLAC
addikt

Igazából feltöltési időt néznek, nem mennyiséget, szóval szerintem mindegy ilyen szempontból.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#83502) jozsi252 válasza Patice (#83115) üzenetére


jozsi252
veterán

Szia

Szeretném a jelenlegi NAS-omban a HDD bővíteni az általad is telepített Exos X18 18TB-os winyóval. Nekem is 8TB-os WD RED winyó van (WD80EFAX). Megkérdezhetem hogy neked milyen WD RED van?
Próbálok keresni valami review-t arról hogy az Exos X18 18TB-os verzió mennyivel hangosabb mint az én winyóm. Tudsz esetleg valami infót mondani hogy a te winyóddal összehasonlítva mennyivel hangosabb az Exos?
Nekem a NAS a hálószobában van, ezért vásárlás előtt mindenképp kellene valami infó erről az adatról.

Köszönöm! :R

iPhone 13 Pro Max

(#83503) AiRLAC válasza jozsi252 (#83502) üzenetére


AiRLAC
addikt

Exos-ok nem halkak

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#83504) jogibeer


jogibeer
csendes tag

Tisztelt Fórumtársak!
Egy ideje küzdök egy DS220+ docker qbittorrent klienssel. Minden szépen működik. Kivétel az, ha lejön egy torrent, akkor az erőltetett folytatásra kell rá böknöm. Nem folytatja automatikusan a seed- et. Találkozott már ezzel a problémával valaki?

(#83505) IRO21 válasza jogibeer (#83504) üzenetére


IRO21
aktív tag

Az aktív torrentek/kapcsolatok száma nem lépte túl valamelyik beállított korlátot?
Beállítások/Kapcsolatok vagy Beállítások/BitTorrent fül.

Pl. ha 10 feltöltés van engedélyezve, és már van 10 torrented seedben, akkor csak force resume-vel tudsz elindítani egy tizenegyediket.

(#83506) Patice válasza jozsi252 (#83502) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nekem klasszik 8TB RED-ek vannak, sima efrx, ezek utódjai most a RED Plus-ok. Ezek elég halkak.
Az Exos X18 nem az ha nem mozog a fej, akkor OK, de ahogy mozgásba lendül hasonló a hangja, mint a régi vinyóknak, amikor még csak pár száz gigás modellek voltak.
Ezek nem valók csendes szobába.
Mondjuk én NAS-t sem raknék oda.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#83507) TomPack válasza AiRLAC (#83501) üzenetére


TomPack
őstag

Tudom, csak mint írtam szeretem látni.

(#83508) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.
Annó gyugyo79 kolléga segített én csak leírtam egy blogba....

Most próbáltam megint megcsinálni az : Unregistered Torrent-ek lekérdezését. Leíráskor még DSM6 volt....most meg már 7.1 van.
DSM 6 - Unregistered torrent

1. Web Station felmegy ...ok.
2. PhP 5.6 nem létezik....csak 7.3 , 7.4 és 8
Csomagkezelőben a csomagforrásoknál hozzá van adva pluszban a :
https://packages.synocommunity.com

3. A Kiterjesztések résznél az openssl-t és a curl-t kell bejelölni !
Ezt megtaláltam de ugye nem a PhP5.6-ban...hanem a 7.3-ban.

4. Virtuális Állomás fület nem találtam....
Ami az eredeti leírás szerint kellene.

Valaki esetleg rá tudna nézni, hogy mit és hogyan kell .... ?
Sajnos ez nekem magas....sosem tanultam ilyesmit.
Van 939 torrentem és NMag szerint csak 936....
Tehát 3 db unregistered lesz....csak nincs humorom végignyálazni a listát.

Köszönöm előre is ha valaki veszi a fáradságot !


Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#83509) bexinho23


bexinho23
őstag

Sziasztok! A napokban vettem egy DS218Play-t. Szerintetek mi lehet a gond, hogy az LG Oled CX nem látja? Telefonról, laptopról működik a média lejátszás a NAS-ról, de TV-n egyszerűen nem látja. Egy Zyxel 326-t váltottam le, amivel ilyen problémám sosem volt. A TV-n beállítási lehetőség nincs, így a NAS oldaláról kéne megközelítenem a problémát.

(#83510) IRO21 válasza bexinho23 (#83509) üzenetére


IRO21
aktív tag

Mivel akarod nézni?
A TV gyári lejátszója szerintem csak DLNA-t tud, a Media Server csomagra, vagy valami third party DLNA szerverre van hozzá szükség.
Vagy használhatsz valami egyéb megoldást, mint Emby, Plex, Jellyfin.

(#83511) IRO21 válasza Borisz76 (#83508) üzenetére


IRO21
aktív tag

Egy gyors megoldás parancssorból:
grep '2023.*unregistered' /volume1/@download/transmissiond.log

A logban az is benne lesz amit már töröltél (ha van ilyen), de elvileg a legutoljára listázottak még aktuálisak lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#83512) jozsi252 válasza AiRLAC (#83503) üzenetére


jozsi252
veterán

Akkor nem ő lesz a választottam. Pedig ár érték arányban hibátlan lenne.

Patice
Lehet hogy akkor inkább maradok a WD Red Plus vagy Pro-nál. Csak az X18 18TB-os árban iszonyat jó vétel lenne. Én a WD80EFAX mellett bőven tudok aludni mert nagyon halk. Néha van valami kibaszott nyekergő hangja, bár nagyon ritkán de akkor a NAS-ra belépek vagy újraindítom és akkor abba is hagyja. Bár ez már újkora óta meg van, de másnál is hallottam már.

Köszi akkor inkább hagyom. :R

Borisz76
Nem értem hogy miért nem képes a Syno beépíteni a DS-be hogy kijelezze. Nekem is van egy csomó torrentem és ritkán veszem rá magam hogy egyesével átnézzem őket. :(

iPhone 13 Pro Max

(#83513) Borisz76 válasza IRO21 (#83511) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm, hogy próbálsz segíteni !

Már csak azt áruld el, hogy hová is írjam be ?
Mert PC-n a "parncssor"-t már használtam...de a DSM-ben nem találok ilyet. Bocs....béna vagyok :B

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#83514) IRO21 válasza Borisz76 (#83513) üzenetére


IRO21
aktív tag

Be kell jelentkezni telneten vagy SSH-n egy terminál programból (mondjuk putty).
(De akár futtathatod feladatidőzítőből is egy felhasználói scriptként, ha be van állítva az email küldés.)

Vezérlőpult-on engedélyezed mondjuk az SSH-t. (Terminál és SNMP, ssh pipa)
Letöltöd a putty-ot, elindítod.
Beírod a NAS ip címét, majd enter.
Bejelentkezel egy admin jogú felhasználóval.
Kiadod a parancsot, amit írtam.
Ha megvan amit kerestél exit-tel, vagy CTRL+D-vel kilépsz.
Letiltod az SSH-t.

A putty-ot letölteni csak Windows-on kell, linuxon meg azt hiszem mac-en is alapból van ssh parancs.
Ha mondjuk használsz WSL-t a Windowson, akkor próbálhatod onnan is, talán van ssh alapból.
Első alkalommal megkérdezi, hogy elfogadod-e a túloldal kulcsát, ott igennel kell válaszolni.

Szerk:
Jut eszembe, múltkor találtam egy jópofa docker image-t a putty-hoz.
Így egy böngészőből is tudod futtatni, ha az szimpatikusabb. Nem kell neki semmi extra, csak lefixálni az egyetlen portot, amit felajánl, és arra csatlakozni böngészőből.

[ Szerkesztve ]

(#83515) bexinho23 válasza IRO21 (#83510) üzenetére


bexinho23
őstag

Köszönöm, ez volt a megoldás. Nehezen jottem volna rá, mert az előző NAS-on ez alapértelmezetten működött. Most már csak azt kell kitalálnom, hogyan lássa a TV az alap music/video/photo mappa trión túl az általam létrehozott mappát.

(#83516) Borisz76 válasza IRO21 (#83514) üzenetére


Borisz76
veterán

SSH engedélyezve.
Putty indul.
IP cím alapján beléptem.
Név jelszó párossal bejelentkeztem.
Viszont a kiadott parancsra ...látszólag semmit sem csinál.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#83517) IRO21 válasza bexinho23 (#83515) üzenetére


IRO21
aktív tag

Vezérlőpult/Indexelési szolgáltatásnál vedd fel a saját mappákat.

(#83518) jozsi252 válasza Borisz76 (#83516) üzenetére


jozsi252
veterán

Megcsináltam én is mert kíváncsi voltam rá hogy jelenleg van-e unreg torrent de nekem se dobott ki semmit. Hallottam hogy a NAS dolgozott kicsit de ennyi.

iPhone 13 Pro Max

(#83519) IRO21 válasza Borisz76 (#83516) üzenetére


IRO21
aktív tag

Próbáld meg, hogy kihagyod a 2023-at a parancsból:
grep 'unregistered' /volume1/@download/transmissiond.log

Akkor nem ír ki semmit, ha nem talál a logfájlban a keresésre illeszkedő szöveget.
Lehet, hogy nincs is unregistered torrented jelenleg? :F

[ Szerkesztve ]

(#83520) Borisz76 válasza IRO21 (#83519) üzenetére


Borisz76
veterán

Ugyanúgy semmi.

Biztosan van 3 db unregistered.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#83521) bexinho23 válasza IRO21 (#83517) üzenetére


bexinho23
őstag

Köszönöm! Működik!

(#83522) IRO21 válasza Borisz76 (#83520) üzenetére


IRO21
aktív tag

Hmm...igazatok lehet.

Most megnéztem unokatesómnál (unregistered torrent ügyben rá mindig lehet számítani :)), és nála is szeptember 29-i az utolsó bejegyzés, annak ellenére, hogy jelenleg is van ilyen torrentje.
Gyanítom, hogy változtattak valamit, és ezt már nem logolja a DS, mert azóta már csak tracker hibákat látok a logban. ("Tracker gave HTTP response code 502 (Bad Gateway)")
Akkor ez így már nem használható, bocsi. :((

(#83523) jogibeer válasza IRO21 (#83505) üzenetére


jogibeer
csendes tag

Ezen már túl vagyok sajna. Frissítésen töröm az agyam, de abba nagyon bele kell mélyednem, mert a beállítás duplikálással nem működik. SSH mókolással meg nem vagyok toppon.

(#83524) Borisz76 válasza IRO21 (#83522) üzenetére


Borisz76
veterán

Akkor marad az eredeti kérésem.... : hsz_83508-83508
Amúgy is jobban tetszett annak az eredménye.
Szép letisztult, jól átlátható.

Nálam amúgy is induláskor adott oldalak nyílnak meg.
Alapból 15-20 weboldal van nyitva szinte folyamatosan.
Ezekből a NAS főoldala és régen az Unregistered "oldal" is meg volt nyitva minden eggyes alkalommal ha a böngésző indult.
Így azonnal láttam ha valamit esetleg töröltek a torrent oldalról mert szépen látszódott az unregistered oldalon.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#83525) kgymac válasza Borisz76 (#83508) üzenetére


kgymac
őstag

Nálam sem fut 7.1.1 alatt, kb. egy hete próbáltam beállítani a VS-t upgrade után.
A scriptben kétféle api hívás van a bejelentkezéshez, a v1-es kommentelve, a v2-es meg login hibát ad. A DS és a DS api változása miatt valami újabb bejelentkeztető url kellene, így valószínűleg gyugyo79 fog tudni segíteni rajtad (és rajtam is , remélem olvassa). Egy topictárs által forkolt, a githubon lévő komolyabb verzió is elég régen frissült, bár abban még nem néztem meg, hogy benne van-e újabb api használata.

(#83526) kgymac válasza kgymac (#83525) üzenetére


kgymac
őstag

@borisz76:
Login error ->login:{"error":{"code":103},"success":false}
A 103-as kód az api szerint "The requested method does not exist."
Az api doksija szerint v6-nál járnak, arra van példa.

(#83527) IRO21 válasza kgymac (#83526) üzenetére


IRO21
aktív tag

Én a dockeres verziót néztem most meg.

Abban a log szerint sikeres a bejelentkezés, de nem listáz ki semmit, csak egy fekete háttéren az oszlop fejlécek látszanak.

Valószínű kellene egy frissített verzió belőle.

(#83528) kgymac válasza kgymac (#83526) üzenetére


kgymac
őstag

@borisz76:
javítanod kell a scriptet (index.php), két lépésben.
Én ssh-n csináltam, "sudo -i" után mc-vel. index.php-t megkeresni, majd F4 szerkesztés:
1)
valószínűleg neked is megváltozott az user/pass, ezeket frissíteni kell a script elején a változókban.
2)
A login-t egy olyan sor végzi, amiben az
$u2='https://' ... &version=2& ...
sorban a version=2 helyett version=6 kell.
Én a tc szerkesztőjében kijelöltem a sort, majd egy új sorba beszúrtam. A version=2 tartalmú sor első két karakterére // került, így megjegyzéssé vált, a login-t az utána következő version=6 sor végzi.
3)
F2 - save

Marad benne egy php warning üzenet, mely szerint a 'sid' nem ajánlott, kivezetésre kerül, ezt egy kicsit bonyolultabb lesz eltüntetni, ha nem php programozó az ember. De a lényeg, hogy megy az eredeti gyugyo79 féle script, látszanak a torrentek.

@IRO21:
ehhez is felesleges docker, az eredeti WS alól meg bármikor módosítható. Persze, tévútra viheti az embert, ha két könyvtárban is benne van :), jó 5 perc volt, mire leesett, hogy a WS nem a módosított file-ból működik :)

[ Szerkesztve ]

(#83529) IRO21 válasza kgymac (#83528) üzenetére


IRO21
aktív tag

Én csak Borisznak akartam megnézni, nem használom.
Tesztelni tökéletes a docker, mert nem szemetel, törlöd a konténert és kész. (image prune meg amúgy sem árt néha)
Örülök, hogy működésre bírtad!

(#83530) Borisz76 válasza kgymac (#83528) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszi, hogy foglalkoztál vele de sajnos ez most nekem nem segít.
Nem olyan régen újraraktam a DS918+ -ban a 4 db lemezt...
Azaz gyalulva lett minden....nincs rajta a régi rendszer és a index.php vagy egyéb más fájlok.

Tehát a 0-ról kell intézni mindent....
És mint írtam a korábbi hsz-ban már a php 5.6 sincs ...stb...

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#83531) IRO21 válasza jogibeer (#83523) üzenetére


IRO21
aktív tag

Ha megállítod az összes meglévő torrentedet, és úgy adsz egyet hozzá, azt sem kezdi el seedelni?

(#83532) IRO21 válasza Borisz76 (#83530) üzenetére


IRO21
aktív tag

Kipróbáltam egy VirtualDSM-ben.
Megy PHP7.3-mal és 8.0-val is, szerintem mindegy melyiket használod.
Virtuális állomást az új Web Station-ben a webszolgáltatás-portál alatt tudsz létrehozni, utána kb. ugyanaz, mint a leírásodban.

Én ezt töltöttem le, nem tudom, hogy Ti ugyanezt használtátok-e.
Ebben is át kellett írni a bejelentkezési sort kgymac leírása szerint, utána már jó.

(#83533) kgymac válasza Borisz76 (#83530) üzenetére


kgymac
őstag

Megy az a jelenleg elérhető legkisebb php-vel is, ugyanazokat kell beállítani, amit gyugyo79 írt.
WS-ben telepíteni, az "Állapot" fülön, ha nincs:
apache 2.4
php 7.3 (ez ugye "fejlettebb", max a nyelv változásait kell majd átvezetni, de most még egy warning-gal működik)
A "webszolgáltatás portál"-on egy új felhasználó által definiált portál,
network, backend: lásd a képeken.



a backend-en a könyvtár nálam a képen látszó néven egy megosztás a volume1-en, benne az 1 db index.php (gyugyo79 eredeti file-ja, kiegészítve a belépéshez szükséges adatokkal: ip, port, usernév, password, a két ////////////////////// sor között.)
Ha a belső megosztásodon van, akkor win alól is másolhatod a file-t vagy szerkesztheted pl. notepad++-szal, még ssh-zni sem kell.
Fel kell ide másolnod az index.php-t, majd a két /////////////// sor közötti részt beállítani a nasodnak megfelelően, ill. az "$u2='https://..." sort a következő sorba lemásolni, benne átírni a "&version=2&" részt "&version=6&" -ra, ill. az eredeti $u2 sor elejére beírni "//".
kb. ennyi is lehet, de ssh-n sem sokkal több.
Ha az alapértelmezett nginx helyett az apache 2.4-et választod, azzal is működik, ha a csomag el van indítva. Értelem szerint a WS-t is fel kell telepíteni és elindítani, ha nem lenne.
Utána már csak böngészőből kell megadnod az nc-s api keyt és már fut is, a php-s warninggal.

szerk: lemaradt, hogy a php-t engedélyezni is kell.

@IRO21: én még az eredeti gyugyo79 félét használom, nekem ez túl csicsás volt. Arra pont elég, hogy kiderüljön, melyik torrent áll, a DS-ben leg le tudom lőni ha kell.

[ Szerkesztve ]

(#83534) Borisz76 válasza kgymac (#83533) üzenetére


Borisz76
veterán

Közben nekem is sikerült.....majdnem.
Bejött a kívánt oldal de hibaüzenetet dob :
invalid argument index.php on line 62

Erre emlékszem de a megoldására nem....
Név , jelszó és port száma beírva az index.php-ba.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#83535) IRO21 válasza Borisz76 (#83534) üzenetére


IRO21
aktív tag

Ti honnan szedtétek azt a régi verziót?
Az eredeti leírásodban én csak azt találtam meg, amit linkeltem.
Az megy simán egy mappából is, nem kell neki külön virtuális állomást létrehozni, és hibaüzenetet sem látok benne.

Mondjuk csicsásabbnak sem tűnik, pont ugyanúgy néz ki, mint a leírásodban a képen. :F

[ Szerkesztve ]

(#83536) kgymac válasza Borisz76 (#83534) üzenetére


kgymac
őstag

Nézz rá, hogy a 62. sorban az "$sid=...." sor van-e. Ha igen, a php verziód nagyobb, mint 7.3. A 7.3-on nálam megy, csak a használati mód miatt kapok egy warning-ot

Warning: Use of undefined constant sid - assumed 'sid' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /volume1/ncore/index.php on line 67

Ellenőrizd a php verziódat, ha nincs 7.3, akkor telepítsd fel, ill be is kell állítani ahogy a 3. képen látod. Az újabb verziókban elég sok nyelvi változtatás van, úgy évente előkerül nálam a mantisbt miatt (5.3->5.4->5.6, stb), munkából kifolyólag, személy szerint én kissé utálom, de ez van.

@IRO21: még a gyugyo79 félét használom, az fehér alapon egy excel szerű táblázat, zölddel a jó, pirossal a problémás torrentekkel.
Ahhoz képest a guthubos verzió elég csicsás, torrentet eltávolítani meg ott a DS, felesleges funkció. Inkább tett volna be egy oszlopot a tracker hibaüzenetéről, ha van. Nálam akkor van bibi a torrentekkel, ha kijön egyben egy ser és érvénytelenítik a korábbi x részt az egyben lévő miatt. 2-3 nap után letilt a tracker (ip alapon lehet, a tűzfala, mert másik fizikai ip-t előhalászva (tréhome gw áramtalanítás 30mp-ig, majd vissza) simán csatlakozik.

[ Szerkesztve ]

(#83537) gyugyo79 válasza Borisz76 (#83534) üzenetére


gyugyo79
addikt

gary89 elkezdte a 7.x -hez megcsinálni ha jól sejtem WaterWave nyösztetésére. Ha jól tudom ő kapott teszthez is egy valamennyire működőt (mármint alapokat tuti jól tudó csak + funkciók miatt nem készet tippem szerint). Ezt azt át kell írni hogy jó legyen az API lekérdezés az új DSM-ben. Kérdezzetek rá mielőtt felesleges + köröket fut vele valaki.

Az enyémet ne használjátok pláne mert az nem jól kéri le az adatokat (soronként ment végig nem egybe kérte át az egészet) . Sok torrent esetén jó esélyel nem fog lefutni!

[ Szerkesztve ]

(#83538) Borisz76 válasza Borisz76 (#83534) üzenetére


Borisz76
veterán

Név , jelszó és port száma beírva az index.php-ba.
Elírtam....az a config.php-ba lett írva.

gyugyo79 :
Köszi az infót !
Rákérdezünk.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#83539) Borisz76 válasza kgymac (#83536) üzenetére


Borisz76
veterán

Feltettem a 7.3-t , 7.4-t és a 8-t is az egész kezdetekor.
Kiválasztva a 7.3 van.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#83540) kgymac válasza Borisz76 (#83538) üzenetére


kgymac
őstag

Ha nem a gyugyo79 féle verziót használod, akkor a githubos leírása szerint kéne konfigolnod. Olyan hiba esetleg lehet user error miatt, hogy nincs lezárva egy szöveg, lemarad valami jel, stb.

@gyugyo79:
az api nem engedte be a te kódodat (version=2), de a 6-ossal már bemegy, mást nem kellett változtatni. Ill nálam a felhasználó/jelszó párost, mert az admin újabban nem divat, még lokálisan sem.
Ha kiveszem a kommentjeidet az ellenőrző echo-k elől, rögtön kiadja a hibát.

@borisz76: ott akkor más bibi van.

[ Szerkesztve ]

(#83541) Borisz76 válasza kgymac (#83540) üzenetére


Borisz76
veterán

Ezt dobja most.... Elviekben az index.php-ban van a hiba.
Rémlik, hogy volt hasonló hibám is korábban de nem rémlik , hogy annó mi volt a megoldás.

Mod :
Letöltöttem megint a GitHub-ról a cumót.
Átírtam a config.php-t.
Ugyanúgy hibát dob mint a képen is látszik...

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#83542) gyugyo79 válasza kgymac (#83540) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen tudom, hogy annyi ott amit változtatni kell ilyen szinten . A probléma azzal az, hogy én csak egy mintának dobtam azt össze (a hibáját fentebb írtam, nálad vagy egy teszt környezetbe lefut de pld. Borisznál meg nem mert időtúllépésre fut ), amit finomítani kell és még az előtt abba hagytam, hogy rendesen meg lett volna csinálva. Így nem jó alapnak :) . Gary csinált jobbat meg jobbat én meg kódjából kiszedtem magamnak ami kellet de azt amit csináltam nem tettem közzé:) mert ott volt amit ő javítgatott mindig (nekem nem kellet annyi funkció). Viszont abba pont a sok + funkció miatt tippre több dolgot kell átírni, hogy aktuális legyen.

(#83543) kgymac válasza Borisz76 (#83541) üzenetére


kgymac
őstag

Szia,

Akkor neked ma nem lesz megoldás, csak ha gery kijavítja.
A githubos index.php 62. sorában egy ciklus van a $tasks globális tömbre, foreach ($tasks['data']['tasks'] as $task) { melynél tömbelemenként fut le a ciklus. Valószínűleg valami olyan változott a php-ben, hogy nem enged tömbindexet egy ciklus definícióban ( pl. a $tasks as $task jó, indexekkel meg nem, sérülékenységgel szokták magyarázni) esetleg változott a $tasks szerkezete.
Mondjuk nekem egy if ($tasks) { foreach .... } is hiányzik, mert futási hiba van, ha üres a tömb. De én csak bele vaú a php-ba, nem érteni hozzá.

(#83544) Gardaai válasza Borisz76 (#83541) üzenetére


Gardaai
senior tag

Synohoz nem értek, de PHP-ban szoktam programozni.
Így elsőre: ezt akkor szokott tobni, ha úgy adod át a foreach függvénynet a tömböt, hogy üres. Előtte kéne egy feltétel, hogy ha üres, akkor ne fusson le a ciklus (foreach).

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#83545) Borisz76 válasza Gardaai (#83544) üzenetére


Borisz76
veterán

A gond az , hogy utoljára Commodore64-en programoztam Basic-ben.
:K :B
Öreg vagyok és bár szeretem a számítástechnikát ...ennyire nem mélyedtem el benne.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#83546) Gardaai válasza Borisz76 (#83545) üzenetére


Gardaai
senior tag

Egy szóval elvileg nem hiba.. csak szimplán nincs torrented amit listázna.
Próbálj meg hozzáadni egyet, ha eltűnik a hiba, akkor jók vagyunk. Ha nem, akkor mi a hiba?
Gondolom nem lesz sosem üres, de ha igen és zavar, akkor lehet egy else ágat írni neki.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#83547) Borisz76 válasza Gardaai (#83546) üzenetére


Borisz76
veterán

Több mint 900 torrent fut most is....azzal nem lehet gond :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#83548) gyugyo79 válasza Gardaai (#83546) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ennél "bonyolultabb". Ha jól emlékszem már a loginnál ha hibára fut is tovább megy és csak a hibakezelésnél látszik a hiba (külön bekapcsolható opcióként emlékszek rá). Viszont úgy már nem fog a Synotól adatokat kapni így pont az történik amit látsz. Szóval van ott torrent csak nem kap adatot valamirét. Nem tudom látod e a kódot mert én ezt csak emlékezetből írom.

[ Szerkesztve ]

(#83549) Gardaai válasza gyugyo79 (#83548) üzenetére


Gardaai
senior tag

Nem néztem semmilyen kódot, csak a hibára reagáltam.
Ez lenne az? [link]

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#83550) kgymac válasza gyugyo79 (#83548) üzenetére


kgymac
őstag

gery a session.php-ba tette a logint, abban még &version=2& van.
Borisznak át kéne javítania &version=6& -ra.

@borisz76:
kipróbálnád ? ugyanabban a könyvtárban van, mint a config.php
De ha nem szeretnéd módosítani, ezt akkor is ki tudnád próbálni böngészőből, csak az ip-t, a portot, a nevet és a jelszót kellene beírni az url-be:
https://ip:port/webapi/entry.cgi?api=SYNO.API.Auth&version=6&method=login&account=<account>&passwd=<passwd>

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.