Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20651) kalozhun100 válasza Kornel (#20576) üzenetére


kalozhun100
őstag

A benzinpumpa az tutira jó, de még mindig nem indul az autó:(

Samsung Galaxy S7 Edge

(#20652) roberto211


roberto211
őstag

Jók ezek a régi reklámok. :D

[link]

[link]

Régi gl reklámnak azért megvan a hangulata. :DDD

[link]

Meg ennek is. :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#20653) pjen válasza kalozhun100 (#20651) üzenetére


pjen
félisten

Szikra van?

(#20654) Mercutio_ válasza roberto211 (#20634) üzenetére


Mercutio_
félisten

Régi swiftre ilyen drága? :Y Ismerős 2-es golfra 6-8k bontóból azt hittem ez is hasonló árban van :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20655) kalozhun100 válasza pjen (#20653) üzenetére


kalozhun100
őstag

Van, gyertyák átnézve. Motort megpörgeti, úgyhogy az akksi is jó. A benzinpumpa nem megy, de mégis. Vagyis lehet hogy az indításgátló zavar be csak nem tudom azt hol tudom lekötni. 2001-es Suzuki Swift GL ferdehátú 1.3-as.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#20656) Halo válasza kalozhun100 (#20655) üzenetére


Halo
senior tag

ha van riasztó, kapcsold ki, kösd le, próba utána - hátha - ha úgy jó, akkor...
akkor csak add meg a lakcímed... ;)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#20657) lolka1980 válasza kalozhun100 (#20655) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Szia!
Vagyis kivetted a gyertyákat és láttad hogy szárazak.(gondolom én)

A szivattyújú abszolút nem is zúg? Vagy zúg és az injektornál levetted a visszatérő benzincsövet és ott nem jön a benzin mikor ráadtad a gyújtást?

Benzinszűrőt mikor cserélted?Dugulás nincs a rendszerben?
A szivattyúnak úgy adtatok villanyt hogy a szerelőasztalon volt beépítve?
Akkumulátor rendben?Csatlakozó steakkereket fújkáld be kontakt spray-vel hátha.

(#20658) roberto211 válasza Mercutio_ (#20654) üzenetére


roberto211
őstag

Ez még olcsónak számított :D Legdragabb alkatrész a swifthez a motorháztető.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#20659) kalozhun100 válasza lolka1980 (#20657) üzenetére


kalozhun100
őstag

Autószerelő ismerősöm nézte meg a gyertyákat, azt mondta jó mind. Ha ráadom a gyújtást, hangosan zúgott a szivattyú, de most nem hallani. Le lett véve elöl a cső, oda nem jutott el a benzin. Benzinszűrő olajcserekor lett cserélve, szóval 1-1,5 éve. Dugulás szerintem nincsen. Szivattyú ki lett próbálva másik autóban, ott ment. Sőt direktben is lett rá kakaó adva. Akksi rendben van, mert az is most lett nem olyan régen cserélve. Minden elektronika megy a kocsiban. Saruk rendben vannak. Viszont Immo csatija a kormány alatt a bal hangszórónál van. Ha azt lehúzom nem hülyül mg az autó?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#20660) Harkovz


Harkovz
aktív tag

Kamionosként az országot járva egyre több Vitarát és S-Crosst látok!Már nincs olyan nap,hogy ne lássak új generációs Suzukit.Kellemes látvány mind.Megint nem jött be a Suzukifóbiások és nagy autós szakemberek jóslata,hogy"senki nem fogja mert drága van jobb ennyiért".Ár-érték arányban,fenntartási költségben és megbízhatóságban szerintem nincs ellenfél!És már kényelemben,felszereltségben sincs elmaradás ahogy minőségben sem!

(#20661) Tigi válasza Harkovz (#20660) üzenetére


Tigi
őstag

Azért van még némi lemaradása, de az tény, hogy szépen jön felfele.
Néha azon gondolkodok, hogy pár év múlva lecserélem a Skodát egy turbós Vitarára.

Voltam kint vasárnap a ringen a kamion verseny miatt, de ha már ott voltam megnéztem a Swift kupa versenyét is.
Azt kell mondjam, hogy nagyon jó volt, a második helyről induló versenyző egy 14 éves lány volt :Y , igaz, hogy a verseny végére visszaesett a 8. helyre, de azért derekasan küzdött.
Ja, és a Safety Car egy Vitara volt. :)

Az első kamionos futamon Kis Norbi olyat vert a többire, hogy már sajnáltam őket. :R

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#20662) roberto211 válasza Tigi (#20661) üzenetére


roberto211
őstag

"Azért van még némi lemaradása"

Mint például ? Most a műszerfal anyaghasználatot meg ilyen "komfort-kényelmi " dolgokat ne nézzünk valszeg ezt a tartossag miatt csinálják vagy valami oka csak van. De ezen kívül mi a lemaradása ?

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#20663) Tigi válasza roberto211 (#20662) üzenetére


Tigi
őstag

Konkrétan főleg arra gondoltam amit írtál. :)
Mint korábban írtam, leírhatatlan a különbség a Swift-hez képest, de nem akarok vitát indítani a témában. :R

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#20664) roberto211 válasza Tigi (#20663) üzenetére


roberto211
őstag

Nem is azért kérdeztem. :)

Csak kíváncsiságképpen.

Suzuki sose a fullfull műszerfallal ,csili vili műszerekkel ,meg a punnyadós krémszínű bőrüléseivel adta el magát hanem motorjaival,megbízhatóságával,es azzal h költségkímélő.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#20665) Tigi válasza roberto211 (#20664) üzenetére


Tigi
őstag

Ezzel nem tudok vitába szállni. :)

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#20666) gerii válasza roberto211 (#20664) üzenetére


gerii
addikt

Pedig ha csinálnának egy finomabb belteret, akkor még többen vennék őket, sokakat irritál már a kopogó műanyag - 2015-ben jogosan.

(#20667) roberto211 válasza gerii (#20666) üzenetére


roberto211
őstag

Komfort ,minőségérzet szempontjából valóban nem mindegy hogy kopogós műanyag vagy puha "habos" műszerfal ,viszont tartossag szempontjából a kemény műanyag a nyerő. Ha vigyáz ra az ember akkor ugyanúgy néz ki 10ev múlva mint mikor kigurult a gyárból.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#20668) gerii válasza roberto211 (#20667) üzenetére


gerii
addikt

Sőt, ha az üléseket lefóliázom azok is ;]

(#20669) roberto211 válasza gerii (#20668) üzenetére


roberto211
őstag

Az nem feltétlen a súrlódás miatt :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#20670) Harkovz


Harkovz
aktív tag

Engem 3 dolog zavar a mostani SX-emen.1:nagyon kemény rugózás,szinte nincs is.Igaz,kanyarban ez előnyére válik,de unom a zötyögést a szar magyar utakon.2:amikor hideg a motor megemeli az alapjáratot amég be nem melegszik 1500-as fordulatra.Ilyenkor a váltás is nehézkesebb.Más kocsik alapjárata ugyanaz mint melegen vagy csak kicsit emeli meg.3:hiába 1,6 120Le a motor a klímát eléggé észrevenni mikor kapcsol a kompresszor.Ezen a téren nincs tapasztalatom hasonló benzines más gyártmányon,hogy másoknál van-ilyen.És kíváncsi vagyok az új Suzukik javultak-e ezekben?Tervezek is egy S-Cross tesztvezetést.Ezek ellenére szeretem a kocsimat.

(#20671) kalozhun100 válasza kalozhun100 (#20659) üzenetére


kalozhun100
őstag

Szóval ez a szitu. Nem tudom mi legyen. Szerintem teszek bele benzint azt szólok suzuki szervíznek, ha más ötlet nincs:(

Samsung Galaxy S7 Edge

(#20672) gerii válasza Harkovz (#20670) üzenetére


gerii
addikt

Az SX4 rugózása/csillapítása elég szar valóban, úgy tud billegni oldalra mintha 2-2 ember borogatná, miközben egy kicsit kemény a rugózás (felüt), de ezek a nagy tömeg + malomkerekek miatt is vannak. (Egyszer lemérem mennyit nyom az alufelnis szett.)
A klíma 2006 Swiftnél nem ennyire drasztikus szerintem, bele kell törődni hogy ilyen az SX4. Cserében elég jól pakolható, és bírja a strapát. - azt viszont nem tudom melyik bolond találta ki, hogy a hátsó üléssor a bal oldalon 2-es és a jobbon 1-es, mert így hosszú tárgyaknál csak a sofőr fér be...

(#20673) a_tesz válasza gerii (#20672) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Segítek, japán autó, ott a másik oldalon vezetnek... :) Mondjuk az hiba, hogy a balkormányos piacokra nem fordították meg...

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#20674) Joe.36


Joe.36
addikt

Sziasztok hol lehet kapni 2000 Suzuki Swift GLS Sport IV hez első üléshuzatot ? Joe

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#20675) pjen válasza Joe.36 (#20674) üzenetére


pjen
félisten

Ha szerencséd van a 23.ker ben Templom utcában készítenek egyed megrendelésre is.

(#20676) Joe.36 válasza pjen (#20675) üzenetére


Joe.36
addikt

Köszönöm, van valami elérhetőségük ?

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#20677) HUNPSP


HUNPSP
aktív tag

Sziasztok!

1 hónap és másfél hete használom a Swift-et (2001-es szedán), egy kérdésem már volt is előzőleg hogy milyen olajat javasoltok (végül Castrol lett) és hogy hogyan/meddig érdemes nagyobb fordulaton pörgetni a motort kikormoláshoz, nagyon szépen köszönöm a segítségeteket az előzőekkel kapcsolatban!

Az autóban most az elmúlt időszakban lett cserélve a hátsó csapágy, a szokásos "kötelező" dolgok új használtautó vásárlásnál, első és hátsó fékbetétek, olajteknő (szivárgás), szimeringek, és gyertyacsere. A szelepek is állítva lettek. Most nagyon halk, és semmi gond nincs vele. A fogyasztás meglepően alacsony, kb. 6-7 liter nagyátlagban, vegyes (sok városi és ritkább autópálya) használat mellett.
- Ma láttam, hogy a vezetőoldali ajtónál a nyitó kis fül kicsit kijött, gyakorlatilag enyhén lóg, és két kis drót is kiáll mögüle, ez kis szereléssel, pepecseléssel remélem orvosolható. :-)
- Bal első tompított lámpa izzója kezd nagyon halványan világítani a jobboldalihoz képest. Néztem hogy H4-est ajánl mindenki, 50-55W-ost olvastam, de ebből a típusból eddig csak 60/55-öst találtam. Ezt nyugodtan tehetem bele előre, nem lesz sok neki? Egyúttal cserélem mindkettőt, ez a biztos. A jobb pedig megmarad, ha esetleg majd sos kellene. :)
Egyébként imádom az autót, és nagyon vigyázok rá, szép az állapota is, volt hogy akár naponta is lemostam, ha olyan esős idő volt... :) Nagyon sokat számít, hogy külsőre is tiszta. Sötétkék metál, nagyon jól mutat neki.
- Télire szeretnék majd még hozzá egy téli gumi szettet felnire szerelve, illetve a vásárlás óta keresek rá 4db eredeti Swift dísztárcsát is, de lehetetlen találni. Van valakinek eladó, vagy elfekvőben 2 pár? :-)

Köszönöm a segítséget, további szép estét!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#20678) roberto211 válasza HUNPSP (#20677) üzenetére


roberto211
őstag

Ajtónál a kilincs szokott sokszor eltörni valószínűleg a felső műanyag "pöcök" tört el azért lóg.
Kb 500ft de akkor egyúttal vegyél új kilincskeretet biztonság kedvéért mert nagy eséllyel ha lefogod szedni akkor eltörik mivel elég vékony es törékeny anyagból van.

Mögötte a zár"rudazat" van. 2 vékony fémrúd szerűség. Bele van pattintva a kilincsbe. Ezzel nyitod/zarod.

Gyári dísztárcsa nagyon ritka,ha van akkor is aranyáron. Én vennék helyette egy szép könnyűfém felnit.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#20679) kenguru99 válasza HUNPSP (#20677) üzenetére


kenguru99
aktív tag

A castrol jó, a szabványos H4-es izzó 60/55-ös, olyat vegyél bele. (50/55-os nem létezik)

(#20680) Angel1981


Angel1981
veterán

Üdv Urak!

Nekem is van egy "mi autónk", amit már 7 éve használok a legnagyobb megelégedettségemre.
1999-es évjáratú 1.3-as, 8 szelepes, 5 ajtós Swift. 90.000 Km-t tettem bele amióta nálam van, minden nap használom, és semmi komoly bajom nem volt vele.
A fogyasztást a kezdetek kezdete óta vezetem, mindig ugyanazon az útvonalon járok, mindig ugyanannál a benzinkútnál tankolok, mindig egy kattanásig, úgyhogy pontosan tudom, hogy melyik évszakban mennyit kell fogyasztania, + / - 3 deciliter ugyebár, forgalmi dugóktól függően.

Három hónapja gyakorlatilag egyik egyik tankolásról a másikra 15-20%-os többletfogyasztást kezdett produkálni - igen, tudom, megjött a nyár, elkezdtem klímázni, ahhoz számolva mondom!
Termosztát volt cserélve, nem oldotta meg, lambda szonda volt cserélve, nem oldotta meg.
A motordiagnosztika nem ír ki semmit, nem rángat, nem ad ki furcsa hangokat, de a fogyasztás fixen több, 15-20%-al! Korábban egy tankkal gyakorlatilag óramű pontossággal el tudtam menni 460-480 Km-t, most 400-at is alig.
Az autó becsülettel karban van tartva, 10.000 Km-ként mindig megkapta kötelező szervizt; szűrök, olaj, gyertyacsere. (Most 154.000 van benne).

Ötlet?
Köszi előre is!

(#20681) Halver válasza Angel1981 (#20680) üzenetére


Halver
csendes tag

Üdv!

Hirtelen ez jutott eszembe:

1.: A kúton változott meg a nafta összetétele.

2.: Esetleg gyertyacsere?

Üdv: H

(#20682) Studi válasza Joe.36 (#20674) üzenetére


Studi
addikt

2000 darab szerintem sehol nem lesz raktáron... :DDD

Nekem egyelőre a huzat jól bírja, de a szivacs része az szépen morzsolódik, minden takarításkor egy szép adag kijön a szőnyegről. :( De félek erre nem lesz megoldás, használt ülésből is csak hasonló korút tudnék venni.

(#20683) pjen válasza Angel1981 (#20680) üzenetére


pjen
félisten

Másik kúton próbáltab?

(#20684) Angel1981


Angel1981
veterán

Köszi a válaszokat!

Igen, két másik márkánál is tankoltam, az eredmény ugyanaz.
Hogy őszinte legyek, csak kínomban próbáltam meg, mert kizártnak tartottam, hogy 95-ös, és 95-ös között ekkora különbség lenne - sajnos igazam lett.

Lehet, hogy a 150.000-es szerviznél sz*r gyertyákat kapott? :F

[ Szerkesztve ]

(#20685) pjen


pjen
félisten

Üdv Urak.Ma olyant tettem amit nem szoktam.Elvittem a Swift t márka szervízbe olaj cserére mert a szerelőm nem tudott időt adni,én meg lusta voltam alá feküdni.Cserélték a motor olajat és a szűrőt.A számlán ez van10w30 gyári olaj.+olaj szűrő.A hordót előttem bontotta mert pont elfogyott.
Hajtóműolaj:Castrol 75 w 90.
Ezért fizettem összesen:20124ft.
A szervizes azt mondta minden normál Swift be ezt öntik.10000 km et biztos kibír.

[ Szerkesztve ]

(#20686) Kornel válasza pjen (#20685) üzenetére


Kornel
veterán

Vigyazz, mert ha +30 fok felett lesz a homerseklet, akkor tokremegy a kocsid ;]

Angel1981: en is gyertyara tippelnek...

[ Szerkesztve ]

(#20687) roberto211 válasza pjen (#20685) üzenetére


roberto211
őstag

Biztos kibír persze, de ennyiért már tudtál volna venni nem hordós olajat.. Én kevesebből hoztam ki pedig nem hordós olaj meg gyári szűrőket használok..

Otthon kb fél óra lett volna az egész művelet..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#20688) Skizz


Skizz
addikt

Hahó

Ez túl olcsó?

(#20689) Harkovz


Harkovz
aktív tag

Most lesz nagy autós hétvége a világítás.eu-n!Menetfények,egyéb ledek. Ajánlom figyelmetekbe.

(#20690) pjen válasza roberto211 (#20687) üzenetére


pjen
félisten

Elsô sorban nem az ár volt a lényeg,nincs aknám,ebben az idôben nem volt kedvem felbakolgatni.Ha a gyárnak jó a gyári szûrô akkor nekem is.A hordós olajról pedig annyit,a nagy forgalmú szervizek nyilván hordós olajat használnak.Nem kell minden 1 vagy 4 liter után venni egy kannát.A Castrol is a hordóban van.És a kannában sokkal egyszerûbb hamisítani mint egy fémzárolt hordóban amit elótted bontanak ki.

(#20691) tboy93 válasza Skizz (#20688) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem reális :)

(#20690) pjen nem a hordós olajjal van a baj, hanem hogy 10w :Y 5w köll bele ha nem napi szinten 2x100km-t autópályázol :))

(#20692) Skizz válasza tboy93 (#20691) üzenetére


Skizz
addikt

Télleg? Mert elég jó árban van akkor. Klíma, abs, lufik, elablak... :U s nem is túl öreg.

(#20693) eddie17 válasza Skizz (#20692) üzenetére


eddie17
addikt

Ha ezres lenne, drágább lenne. Szerintem is reális 1.3-as Swfit-ért.

(#20694) Skizz válasza eddie17 (#20693) üzenetére


Skizz
addikt

Ennek mi az oka? :D

(#20695) pjen válasza tboy93 (#20691) üzenetére


pjen
félisten

A márka szervíz szerint nem "köll"bele,én nekik hiszek,de nem akarom megint kezdeni.Te olant teszel amilyent akarsz.100000 elment a10 w olajjal,ha még megy 100000 nekem megfelel.

(#20696) eddie17 válasza Skizz (#20694) üzenetére


eddie17
addikt

"Picit" magasabb az 1.3-as fogyasztása, és ugye most a válság autó a keresett, így drágábbak az alacsony fogyasztású autók.

Csak egy példa: Hasonló kivitel, hasonló évjárat, hasonló műszaki állapot. :)

Igaz nem sport, de felszereltség hasonló, és ezres.

[ Szerkesztve ]

(#20697) roberto211 válasza pjen (#20690) üzenetére


roberto211
őstag

Nekem sincs aknám, vagyis van de most nem használható ,kézi emelővel megoldottam.. Na mindegy, ha jó és szerinted jó döntés volt akkor használd örömmel :R

eddie: Ez nem drága hanem irreális összeg... Ennyit az életbe nem adnék még egy 1.3 16v ért sem.. Akkor spórolok még 150et mellé és veszek egy ignist ....

Skizz: Nagyon picit van ár alatt.. 1.3 16v nek reális ára 4 és 440 között van kb ha megfelelően felszerelt.. 1.3 16v hajlamos néhol néha olajfolyásra/evésre de ritkán fordul elő... Ami legmegbízhatóbb 1.0 és 1.3 8v..
De 1.3 16v megy a legjobban ha most nem nézzük az 1.6 ot mert az csak sedaneba van.. 16v ből is kilehet fogni jókat amúgy.. Nézd meg, menj alá aztán kiderül,hogy jó e vagy sem.. Van egy helyi ismerősöm, 1.3 16v sportja van.. Úgy vigyáz rá mint a szeme fényére.. És most elkezdte enni elég keményen az olajat... Én ezresemnek meg kinyomom a szemét néha, 4-ből 2.-ba stb stb és 1 cl olajat nem evett.. Még azután sem ahogy összetörtem ugyanott áll mind a szervó mind a motorolajszint. :DDD

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#20698) eddie17 válasza roberto211 (#20697) üzenetére


eddie17
addikt

Pedig ilyenekkel van tele a piac. Nem tudsz olcsóbban venni, csak ha vársz, és kifogsz valami jó ajánlatot.
GLX meg a GS nem egy olcsó mulatság, mondjuk ennyiből én is VAG autót vennék. :D

(#20699) roberto211 válasza eddie17 (#20698) üzenetére


roberto211
őstag

Ha elakarják adni akkor lejjebb mennek árba..

"ennyiből én is VAG autót vennék. :D" Pffff.. És melyiket? A szakadt rozsdahalom golf3at, vagy esetleg valami szejáttot? :))

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#20700) pjen válasza roberto211 (#20697) üzenetére


pjen
félisten

:R. Én is cserélem bakról ha csak sima motorolaj és ha nincs ilyen taknyos idô. Most váltóban is cseréltem 5 évig megint nem kell.Más. Nekem az ignissel fenntartásaim vannak,igaz csak pár 1000 Km et vezettem,de pályán pici oldalszében mindig azt hittem,hogy felborul(persze tudom,hogy nem,de mégis).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.