Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60001) Gyöször válasza Qtya123 (#59997) üzenetére


Gyöször
senior tag

Első itthoni cserémkor 3,4et sikerült 3,3 helyett a k14c be. Semmi gondom nem volt. Volt valamelyik fórumon akinek vagy 1 centivel túltöltötték a nívón ugyan ezt a motort. Ja tudom indexen volt, ott válaszolt rá egy srác, hogy ő mindig ráborítja a 4et mert mit csináljon a 7 decivel a flakonban meg különbenis kell az bele. :Y
Azért én második óta tartom a 3,3at. Enni kér belőle neked? Ha kicsit igen akkor csere végére pont jó leszel, ha nem akkor szerencse.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#60002) PeterPH válasza Xtomi (#59999) üzenetére


PeterPH
senior tag

"Clutch master cylinder"-re keress.

(#60003) Qtya123 válasza Gyöször (#60001) üzenetére


Qtya123
őstag

Nem tudom csipeget-e kb 1000 km van benne olajcsere és vétel óta. Az alatt nem.
+7 dl? Bátor! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60004) 2ozzmexy válasza SyMbioTe (#59994) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Én nem tudom, olvasom itt a "nyerőszámokat" tőletek, hallgatom bent a kollégák sztorijai hogy a sajátját mennyit használja...
Nekem ez magas, áprilisban volt két utam a bimmerrel, 2 hét alatt belecsavartam majd' 6ezret... A Vitaraba még mindig nincs annyi... Főnök már néz hogy megint olajat cserélünk a bomosben!? Hát ja, illene, a márciusi olaj már 12k-nal jár a 320dbe...
Erre még a tesla is karcsú, de a Vitara helyett simán ha lenne töltő nálunk és lenne egy normális aru eauto a springen kívül... Egy elektromos Vitara vagy Cross ilyen 7-7,5 között már elinditana bennem a vezerhangyat hogy cseréljük le a mostanit... De jelenleg ami alulról meguti az ingerkuszobot az az id vagy a modell y, aztán meglatom az arcedulat és az visszarant a rög magyar valóságba... ;]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#60005) szabonagyur válasza 2ozzmexy (#60004) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ebbol is latszik, hogy a nagy magyar atlag az jo ha kijon eves 10e-re, es egyben is 200 km-tol tobb ritkan van, tehat egy jo elektromos sokaknak eleg lenne.

Persze sokan futnak napi 200at, oda nem alternativa.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60006) Qtya123 válasza Qtya123 (#60003) üzenetére


Qtya123
őstag

Amúgy most olvasom, hogy lényegesen túl kell ahhoz tölteni, hogy gond legyen. Annyira, hogy a kartrer már ne tudjon szellőzni. Valószínűleg a plusz 7 decivel a srác még nem érte el ezt. :) De azért elég merész.

Amúgy akár én vagyok túl precíz és szőrszál hasogató, akár nem, legyen már egy egyszerű olajcsere is teljesen pontos... Erre az 1 decire figyelhetett volna.
Pont az ilyenek miatt csináltam meg én magam mindent az autóimon, amit tudok. Olajat is mindig én cseréltem. Most azért nem, mert végig vezetett szervizkönyves ez az autó, amit vettem és ezért elvittem olyanhoz, aki pecsétel bele tovább.

Ezt leszamitva az korrekt volt, hogy minden kicserélt alkatrész (fék, szíjak, gyertyák, de még a leengedett hűtőfolyadék) is ott várt a kisasztalon, hogy megmutassa. Csak gondolom ezzel úgy volt plusz 1 deci nem a világ, bele az egész, nem fog tökölni vele, hogy nézegesse kb mikor marad 1 dl a kannában.

Én azért mindig kitököltem a 3.3 litert a 4 literesből. Inkább ötször álltam meg a betöltéssel és néztem a pálcát, hogy mikor éri el a maxot.

[ Szerkesztve ]

(#60007) Xtomi


Xtomi
tag

Köszönöm a tippet.
1. Hát igen, ebben kuplungban egy deka bowden sincs, a pedál valami rudat mozgat ami hidraulikusan működteti(né).
2. A kifolyt olajra is magyarázatot kaptam, hát az bozony az fékojaj volt.
3. Kuplung munkahenger csere rendel meg egy kis fékolaj :)

(#60008) AMD Power válasza szabonagyur (#60005) üzenetére


AMD Power
titán

Mivel én sokat használom városban, sokszor rövid tavon nekem egy elektromos autó tök jó lenne. Vagy valami csoda hybrid. :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#60009) Cunaja válasza Xtomi (#60007) üzenetére


Cunaja
addikt

Sziasztok!
Mi itt a Suzukisok vagyunk, ( jó, én hamarosan) , de remélem más is ide téved.
Itt egy videó, amit mindenki nézzen végig!
Ha már egy élet megmenekül, volt értelme linkelnem.
Egy valami nem hangzik el a videóban. Ha villogó fehér fény jelzés van, az nem azt jelenti, hogy nem jön a vonat!
Azt jelenti, hogy müködik a fénysorompó!!!
Ettől függetlenül, ha hamis foglaltság miatt valaki kikezeli a bizbert, és nem tájékoztatja a közeledő mozdonyvezetőt írásbeli rendelkezésen, akkor nem 15-el, hanem akár 120-al fog jönni a vonat, fehér jelzés esetén is!
Csak egy emberi hiba és lehet valaki ártatlanul meghal.
Egyszóval, ha fehér a fény, akkor is nézzetek körül!!!
Naponta megyek át a filmben bemutatott vasúti átjáróban és a vezetők, körül tekintés nélkül mennek át. Ilyesztő! Mentem mozdonnyal, hogy nyitva volt a sorompó és szabad jelzés volt a közút felé és képzeljétek el, közvetlenül a mozdony elött ment át a szerencsétlen mert a fehér fény villogott. Pedig egy Taurus nem kis mozdony, ráadásul még piros a is színe.
Pont most lesz 4-én hatósági vizsgám is ilyenekből.
Egyszer kiugrásra készültem a mozdonyból, mert egy kamion volt előttünk az átjáróban. 1 méterrel elötte álltunk meg. Ne hajtson be senki, ha nem tudja elhagyni az átjárót. Mondjuk a kereszteződéseknél is így lenne helyes és kevesebb dugó lenne.
Egy 2000tonnás vonat fékútja majdnem 1000 méter.
A végére ami fontos! Legtöbb helyen már a közeledő vonat kezeli a sorompót, vagyis ha pirosra vált, a vonat már jön!
Bocsi, hogy ennyit írtam, de mindenkit várnak haza!

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60010) AtHoS válasza Cunaja (#60009) üzenetére


AtHoS
nagyúr

+1 :R

read-only mode on the forum

(#60011) szabonagyur válasza AMD Power (#60008) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem is jo lenne varosra elektromos, most erre 2. autot tartok.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60012) Janusz001


Janusz001
őstag

Ma vettem észre, hogy a vezető oldali ajtón apró fekete pöttyök vannak, nagyon nehezen lehet őket levakarni, lehet valami friss aszfaltra mentem rá, mivel merjek nekiállni eltávolítani? Fehér szín nagyon kiadja.

(#60013) aattilaa80 válasza Janusz001 (#60012) üzenetére


aattilaa80
újonc

Kátrányoldó spray. :)

(#60014) hemaka válasza Cunaja (#60009) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ezt a videót úgy se nézik meg azok a sötétek, akik keresztül-kasul mennek mindenen. Úgy csinálnak az emberek, mintha a vasút mostani találmány lenne, és még új nekik, hogy mit kell ott cisnálni. :DDD

(#60015) szabonagyur válasza hemaka (#60014) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha latnad fbn milyen kommentek vannak ilyenkor.. :(

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60016) tboldi válasza hemaka (#60014) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem is pont ez jutott eszembe, hogy akinek valójában kellene, hogy szóljon ez a hosszú hsz és videó, ahhoz úgysem jut el. :D

Amúgy szerintem a legtöbb hülye vakmerőségből megy át a vonat előtt. Látják, hogy közeledik, de gondolják, hogy "én akkor is átférek, az autóm qrva erős!!!!", vagy valami hasonlót képzelek.

És azt szoktam mondani, hogy a fehér fény nem azt jelenti, hogy működik, hanem csak annyit, hogy áram alatt van.

[ Szerkesztve ]

(#60017) tboldi válasza szabonagyur (#60015) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én inkább el sem olvasom, még szükségem lehet a maradék agysejtjeimre. :DDD

(#60018) hemaka válasza szabonagyur (#60015) üzenetére


hemaka
nagyúr

Amilyen sotet (minden ertelemben) emberek jarnak oda, nem csodalom.

(#60019) mefistofeles

Sajnos tele van a világ idióta, felelőtlen, buta emberekkel, akik azt hiszik, sérthetetlenek és sebezhetetlenek. Igaz ez az éjszaka a városban driftelgető fiataloktól a pirosokon átszáguldókig, de nálam minden ökörállat koronázatlan királya az a vasúti átjáróban balesetező!
Ha tilos a jelzés az evidens, de ha nem az akkor is körültekintően megyek át MINDIG!
A vonat az nem egy másik autó, egy kerékpáros vagy egy motoros, az egy böhöm nagy, többezer tonnás vasszörnyeteg. Az autóban, lehet akárhány csillió légzsák, bármilyen gyűrődőzónák, stb. az csak egy konzervdobboz a vonatnak.

Lehet, hogy most megbotránkoztatok sok embert de inkább a vonat darálja le azt az ökörbarom állatot, mint, hogy egy karambollal öljön meg családokat!
Persze ez sem fekete vagy fehér, a mozdonyvezetőnek pl. érthetően nehezen feldolgozható trauma az egész, mikor ő sajnos csak ártatlan szemlélője a dolgoknak.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60020) AtHoS válasza mefistofeles (#60019) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Valamelyik ismeretterjesztő csatornán láttam egy filmecskét, ahol egy kocsiba beraktak sok kamerát, ráállították egy útátjáróra és talán 80 mérföldes sebességgel érkezett egy vonat. Ha jól emlékszem kb. 2 tized másodperc alatt jutott a mozdony ütközője a kocsi egyik oldalától a másik oldali ajtóig. Az ütközők magasságában nincs semmi védelem

read-only mode on the forum

(#60021) Cunaja válasza mefistofeles (#60019) üzenetére


Cunaja
addikt

Sajnos van olyan kollégám, aki egy családon ment át és 35-évesen szellemi nyomorék lett. Olyan kollégám is. van, aki egy nyerges vontatóval találkozott és ott halt meg.
Mentem csütörtök reggel a Hungárián melóba és egy BMW versenyzett egy Hondával. Nem igazán érdekelte őket a piros lámpa sem. :W Feltölteném a videót, csak rengeteg rendszámot és arcot kellene kitakarni. Most arra nincs időm, mert tanulok a vizsgámra. A vasutas dolgozó, nyugdíjas koráig csak tanul és vizsgázik.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60022) dunc válasza Cunaja (#60021) üzenetére


dunc
nagyúr

Ne töltsd fel, add át a rendőrségnek! Lehet azzal mentesz életet!

(#60023) mefistofeles válasza AtHoS (#60020) üzenetére

Nincs az a védelem ami megment ha frontálisan beléd rohan egy vonat. Volt fent valami régebbi videó, mikor a mozdony egy katonai csapatszállító darált le.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60024) dunc


dunc
nagyúr

Hadd osszam meg az örömömet! Kb egy hete vettem meg az ezüstmetál Swiftemet, ami 2013/6 havi, Magyarországi, és kemény 36000km van benne. :)) Egy 1944 es születésű hölgytől vásároltam, (férje elhunyt, örökölte) végig vezetett szervízkönyv, (még egy olajat se kell cserélnem, most volt nagy szervizen) összes számla, gyári két kulcs, két szett új gumi, még új szag van az autóba végig garázsos volt. Nulla napos korától ülés huzat rajt. (na azt dobtam ki, alatta pici por, és makulátlan állapotú ülések. ) Hátsó lökhárítón pici karcok, de amúgy makulátlan, pont ilyen autót akartam ami nem új, de gyönyörű állapotba van. (volt új autóm is) :))

Eredet vizsgás képem van, mert még nem fotóztam, és nem is takarítottam.

[ Szerkesztve ]

(#60025) mefistofeles válasza dunc (#60024) üzenetére

Gratula! Ez jó ideig szépen ki fog szolgálni!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60026) szabonagyur válasza dunc (#60022) üzenetére


szabonagyur
félisten

Beküldi BP autósoknak ők tudtommal ki is takarják és simán megcsinálják a feljelentés részét is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60027) Chereiose válasza dunc (#60024) üzenetére


Chereiose
addikt

Gratula, bár gondolom többe került most, mint 2013-ban :D

(#60028) AtHoS válasza Cunaja (#60021) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor most még megtanulod a régi rendszert, aztán jövő tavasszal ismét előveszed az eltéréseket és újra megtanulod. Bár, ha még nem volt eltérés oktatásod/vizsgád akkor nem is jártál túl rosszul, legalább nem kavar rá az újdonság :B

mefistofeles
"Nincs az a védelem ami megment ha frontálisan beléd rohan egy vonat"

Az lenne a védelem, ha nem lenne ilyen eset. De majd minden napra jut egy vonatbaleset sajnos :O

read-only mode on the forum

(#60029) AMD Power válasza szabonagyur (#60011) üzenetére


AMD Power
titán

Simán. Évente kb 4-5x ha megyek 300-400km napi távot. De még ez sem jellemző. A Többi mint "rövidebb" táv. Nekem nagyon jó lenne egy olyan autó. Kollégám kb 2.5 éve vette egy teljesen elektromos Hyundai Kona. Most drágább használtan mint amennyiért akkor vette. :DDD

dunc Gratulálok! Szép autó ,jó vétel!! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#60030) Kolondrum válasza Cunaja (#60021) üzenetére

Te is vasutas vagy? [link]

dunc! Gratulálok hozzá :R

[ Szerkesztve ]

(#60031) Cunaja válasza Kolondrum (#60030) üzenetére


Cunaja
addikt

Je!
Csak alkalmazott. ;] Mi van a sínszáloon? Reggel van és ilyenkor még nem látok.Te is melóba mész, vagy haza?
Arhos: Szerencséra az csak szeptemberben lesz. Mondjuk az okosok januárban akarták.
Dunc: Jól néz ki. Szerintem jó vétel volt! :C
Az enyém, Ciprus környékén hajózgat.
Az Ukrán harcok elött, vonattal jött és 8-nao volt. Most 52-nap. 12 csomóval halad és minden komolyabb kikötőben megáll 16-órára.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60032) Kolondrum válasza Cunaja (#60031) üzenetére

Most megyek majd haza. Éjszakás voltam. Mindig kiderül, hogy akadnak itt is kötött pályások. :R

(#60033) Cunaja válasza Kolondrum (#60032) üzenetére


Cunaja
addikt

:) Jo pihenést!
Csal 30-éve vagyok kötött.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60034) ugri77 válasza Kolondrum (#60030) üzenetére


ugri77
tag

Mi is van a sínfejen ? Teamécses

(#60035) dunc


dunc
nagyúr

köszönöm :R

(#60036) Janusz001 válasza aattilaa80 (#60013) üzenetére


Janusz001
őstag

Ez megfelel? [link]

(#60037) Kolondrum válasza Cunaja (#60033) üzenetére

Mik vannak :C

Ugri77! [link]

(#60038) laca891 válasza dunc (#60024) üzenetére


laca891
aktív tag

Mennyi volt az ára?

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#60039) Kolondrum

Értitek, megcsináltatom a fékcsöveket minden szrt. Viszem vizsgára az Ignist. Átment. De : nem világít a rendszámtábla izzó és matt a fényszóró. Előttem: nem világ a fejlámpa, repedt fékcsövek, törött burák, hiányzó sárvédő miegymás. és van pofájuk ezzel jönni nekem.

(#60040) sattak


sattak
csendes tag

Kérdezem a szerelőt, számla nélkül, külső csukló, meg ugyanott kerékcsapágy csere. Másfél óra, minimum 30. Mondja ő.. Kèrdem, mi a 30? Munkadíj. 30? Másfèl óra sufniban, zsebbe? Óránként 20? Hát basz...d meg, inkább leszopom magam és megcsinálom.Egy szakadt helyen óránként 20. Dögöljön meg az összes

(#60041) sattak


sattak
csendes tag

Két éve jártam így, a subarummal. Hörgött, füstölt, nem ment. Az összes nagy: ez nem lesz olcsó, épített, ki tudja mi a baja. Megnèznèd? Hát...őőő. Oké,majd èn akkor. Vettem benzinnyomás mèrőt, turbónyomásmèrőt, hisz a nagy órabèrt bemondó szerelőknek nem volt. Nekem lett. Leszoptam magam, de a vègèn lett megoldás Megoldottam. Ézt is

(#60042) ugri77 válasza Kolondrum (#60037) üzenetére


ugri77
tag

(#60043) mefistofeles válasza Kolondrum (#60039) üzenetére

De átment nem? Ne stresszelj annyit.... :D :R

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60044) sattak


sattak
csendes tag

így szól most hátul az ignis :) [link]

(#60045) szabonagyur válasza sattak (#60040) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hékás, finomabban, ez nem kocsma topik.

Lehet tudatni kulturált formában is a nem tetszésed.

Egy szerelő meg annyit kér amennyit kifizetnek neki, van egy tudása ami neked nincs, ezért viszed oda az autót.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60046) DarkByte


DarkByte
addikt

Itt beindult a mozgás. Ma szabadságon voltam, gondoltam bemegyek a szalonba új lízing ajánlatot számoltatni. Szalonos hölgy azzal kezdik hogy amúgy épp hívni akartak, mert pont van mai friss új lista a gyártól és van benne nekem is ajánlat. Pont az a felszereltség amit akarok, csak színben van eltérés, titánszürkét szerettem volna, selyemezüst metál van (ebben a tesztben vannak fotók róla). Le is van gyártva, ha kérem két héten belül átvehetem. Hárman várnak mögöttem, dönteni kellene 4-ig. Rágódtam rajta egy fél napot, de végül elfogadtam.

Sajnos ha most nem fogadom el, jövő hó végéig nincs újabb ajánlat, és semmi garancia hogy akkor majd pont lesz olyan amit szeretnék. Másrészt augusztusban le fog állni a gyártás nyári szabadságolás miatt. Utána pedig már szeptember jön, ott megint lehet lesz ár emelkedés. Plusz ugye indul az 1.5 hybrid AT gyártása is, szóval megint meglassul a manuális gyártás gondolom. Közben romlik a Forint is, sőt hát a Merkantil ajánlatot épp néztem hogy már azért észrevehetően rosszabb mint amit márciusban összeraktunk :( Az se lesz kedvezőbb addigra. (minél hamarabb vég törleszteni kell majd amúgy)

Egyébként azt mondta az értékesítő kb. úgy képzeljem el hogy a gyár összerak egy listát amit utána valami stratégia szerint szétszabdal a szalonok között és a szalonok nem látnak rá a teljes havi kínálatra, csak a nekik kiosztott sajátra. Szóval lehet hogy amúgy másik szalonnak feldobtak egy pont olyat amit szeretnék de az itt nem elérhető. Hát, "jópofa"..

[ Szerkesztve ]

(#60047) mefistofeles válasza DarkByte (#60046) üzenetére

"Hárman várnak mögöttem, dönteni kellene 4-ig"
Hát igen, most a gyártó diktál. Az ember vagy belemegy kompromisszumokba, vagy beleőszül a várakozásba.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60048) Kolondrum

Egy képen az, ahogy nekem egy parkoló megfelelő.
[kép]

Itt valahol 3100km-nél voltam ma este.

[ Szerkesztve ]

(#60049) eami válasza Kolondrum (#60048) üzenetére


eami
addikt

két fa között, hátha racsavarja őket egy vihar? :DDD

(#60050) mefistofeles válasza Kolondrum (#60048) üzenetére

A holdon jártál? Ilyen üres parkoló mifelénk nem létezik. :D

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.