Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#69351) burgatshow válasza Qtya123 (#69344) üzenetére


burgatshow
veterán

Kiábrándításul a 14 millás VW is tudja a csillogást az ablaknál, csak ott nem a szellőző, hanem a műszerfal széles dekor fémcsík betéttől... ;]

(#69352) Napfénysüti válasza simonjoe (#69350) üzenetére

Kizashi mondjuk kivételesen jól nézett ki, lehet ott normáis dizájner csapatot alkalmaztak.

Més que un club!

(#69353) hemaka válasza slett27 (#69348) üzenetére


hemaka
nagyúr

Az a blokk meg az M16A is 20+ éves konstrukció, szóval nagy csodák nincsenek, Ott az volt a lényeg, hogy tartós legyen, nem az, hogy 4 liter egyen.

(#69354) slett27 válasza simonjoe (#69350) üzenetére


slett27
addikt

"Kizashi sem volt csúnya..." csak 1M-val lenne olcsóbb. :O

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#69355) AMD Power válasza Napfénysüti (#69349) üzenetére


AMD Power
titán

Az SX4 a maga idejében új korában... Nagyon szép és formás volt. Mondjuk az is tény,hogy egy Olasz férfi tervezte. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#69356) AMD Power válasza hemaka (#69342) üzenetére


AMD Power
titán

Vicc az egész. Amikor jött az új S-Cross, nagyon vártam az új belteret. Kàr volt. 10 éves design. Szinte változatlanul.

2013

2024
:U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#69357) Jadro válasza AMD Power (#69356) üzenetére


Jadro
veterán

Ezért kell 20 éves autóról váltani és lesz előrelépés 😁

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#69358) tboldi válasza slett27 (#69345) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mondjuk városban a pici dízel sem fogyaszt kevesebbet, saját tapasztalat: a 1.3 Multijet (90 pacis, változó geós turbós verzió) rendre 7-8 litereket hoz Móváron. Persze ha sikerül kiszabadulni vele a városból, akkor körülményektől függően 5,3-5,7 literes intervallumban mozog jellemzően.

(#69359) eddie17 válasza tboldi (#69358) üzenetére


eddie17
addikt

Az az 1.3 Multijet nekem egy D Corsaban volt, a 75 lovas. Valaki katasztrófa az a motor. 6 -7 liter volt a fogyasztás teljesen mindegy mit csináltam vele. És még lomha is volt :N

(#69360) tboldi válasza eddie17 (#69359) üzenetére


tboldi
nagyúr

VGT-vel és 90 pacival/200 Nm-rel* már egész kellemesen mozgatja az 1,1 tonnás Lancia Ypsilont. Bár nemtom, Opelék saját váltót használtak-e, de ha pocsék az áttételezése, amiatt is érezhetted lomhának.

*A klasszikus, adagolós VW 1.9 TDI, amit oly sokan imádnak, pont ennyit tud.

[ Szerkesztve ]

(#69361) Napfénysüti válasza AMD Power (#69355) üzenetére

Az előző leszámítva a fura hűtőrácsot nem volt rossz. A mostani az egy borzalom.

Més que un club!

(#69362) AMD Power válasza Napfénysüti (#69361) üzenetére


AMD Power
titán

2014-ben nem volt rossz. De ,hogy ugyan ott tartunk 2024-ben , az már viszont Nagyon gáz.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#69363) eddie17 válasza tboldi (#69360) üzenetére


eddie17
addikt

Utána lett egy 208 1.6 BlueHDi, az is 75 le volt talán 220Nm
185Nm (megnéztem :D ) körül na az egy megváltás volt, és simán 5 liter alatt volt a fogyasztás, tény annak nagyon hosszú áttételezése volt.
70-nél négyesben még 2000 alatt volt a fordulat :K
Valszeg ott tényleg a váltó lehetett a baj, de nagyon nem szerettem az Opelt.

[ Szerkesztve ]

(#69364) Napfénysüti válasza AMD Power (#69362) üzenetére

A retro most divat. ;] :DDD

Més que un club!

(#69365) burgatshow


burgatshow
veterán

"Poénból" kértem ajánlatot a 60 ezres szervizre + szelepfedélre a megszokott helyről, meg a Bosch Avalon-tól… Lehet hülye vagyok, de ha kardinális az eltérés akkor azért elgondolkodom majd. Párezres diff esetén viszont maradok a bevált márkaszerviznél...

(#69366) AMD Power válasza Napfénysüti (#69364) üzenetére


AMD Power
titán

8-9-10 millióért már a retro is drága. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#69367) Qtya123 válasza szabonagyur (#69346) üzenetére


Qtya123
őstag

Vegyék is a szalagról a népek, hadd válogassak majd 6-7 év múlva a most kiguruló gépek közül a használt piacon. :DDD
Nem bánnám, ha a dákót is vennék sokan, 6-7 év múlva lesz azzal is bőven tapasztalat, hogy milyen, van-e típushibája, milyen az 1.6 mild hibrid, stb...

Aztán akkor eldől, hogy Cross ismét, vagy Dákó.

[ Szerkesztve ]

(#69368) ViZo72 válasza Qtya123 (#69367) üzenetére


ViZo72
tag

Ezzel az a bajom, hogy addigra már a használt Hybridekből válogatsz/válogatunk majd.
Ami talán nem lenne baj, ha jó a konstrukció, de egy idézet Népítéletből:

"A 48V-os lítiumos akkumulátor hét hónapos korában tönkrement, pontosan 10.000 km-nél. Egy 900 km-es út másnapján az autó nem indult el, szerencsére a saját udvarunkban."
...
"Lényeg, hogy a harmadik hónap közepén a szerviz megkapta az új garis akkut (Bosch Li-ion 48V 350-380 Wh értéke: kb. 3 ezer euro, bő 1 millió Ft!) "

Szóval még egy feleslegesen drága és biztosan romlandó/elöregedő alkatrész...
(Gondolom van/lesz olcsóbb utángyártott is, de azért na...)

Csak azért idéztem az idevágó részt mert hosszú az írás, de ha érdekel az egész: ITT

[ Szerkesztve ]

(#69369) hemaka válasza ViZo72 (#69368) üzenetére


hemaka
nagyúr

Annyi ideig egyik akku sem fogja birni, latod hogy a mobiloknal is kb. 2-3 ev, utana mar pusztulat gyenge. Lesz egy csomo olcso ilyen hibrid, ami majd hasznalhatatlan lesz az akku miatt. Az uj akku bele meg rohadt draga lesz akkor is, ki fogja megvenni? Vagy majd mennek a kokanyolasok, kikotik, valami gagyi akkut tesznek a helyere stb.

(#69370) burgatshow válasza ViZo72 (#69368) üzenetére


burgatshow
veterán

Ez egy kiragadott pelda: persze attol meg az adott auto rossz volt de reszemrol ez volt az elso talalat ahol elromlott az akksi. Tomegevel nem latok elhullott turbos, hibrid Suzukikat.

A karbantartas korulmenyeirol semmit nem tudunk, pedig pl. az akksira vonatkozoan van teendo a kocsival bizonyos korulmenyek meglete eseten.

A csaladban van egy Vitara is, lassan 4 eves, az en Crossom is 3 eves lesz hamarosan de mindkettovel az a baj csak, hogy tankolni kell.

(#69371) AMD Power válasza Qtya123 (#69367) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem ahogy kúszik , mászik felfelé a Suzukit ára, úgy egyre több Dacia lesz az utakon. Ami teljesen érthető. Most kint voltunk 5 napot Szlovéniában. (Ami amúgy zseniális volt Minden szempontból). Egy olyan országban ahol lényegesen magasabb az életszínvonal mint nálunk. Tele volt Dáciával/Renault-val.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#69372) Qtya123 válasza ViZo72 (#69368) üzenetére


Qtya123
őstag

Én azért nem látom ennyire borúsan a helyzetet, főleg nem egy ilyen példa miatt, hogy 7 hónapos korban megkotlott az akksi.

Gondolj bele. Ha ezen logika szerint megyünk, hogy 5-6 éves korára megdöglik a legtöbb hibrid akkuja és milliós tételek a csere, akkor innentől kezdve majd az lesz, hogy mindenki vesz egy új autót, majd 6 évesen bezúzzák? Nyilván nem.

Főleg nem az olyan országokban, mint a miénk is, hogy az autók átlagéletkora 16 év. Amúgy meg a hibrid nem újdonság, régóta velünk van és valahogy nem látom a 6 évesen megkotlott Priusok, Aurisok, stb... tömegét, sőt 10+ évesen sem.

Mikor már csak ezek lesznek hasznát autók, és 15-17 évek korukra valóban kezd már kritikus lenni az akksi, addigra biztos vagyok benne, hogy kiforrja magát az aftermarket piac és nem az lesz az egyetlen opciód, hogy megveszed a Bosch akksit 1+ millióért egy nyamvadt mild hibridbe...
Lesz egy csomó utángyártott, bontott, továbbá ismerve a leleményességet az autó fenntartásban kritikusan árérzékeny országokban, ahogy a részecskeszűrőt ütik ki tömegesen, úgy az ilyen mild hibrid rendszereknél ki fogják kókányolni az akksit is.

Egy biztos, én eddig sem és ezután sem fogom autóvásárlásra költeni néhány havi családi bevételünknél több összeget. Ebbe jelenleg tipikusan 6-7-8 éves autók férnek bele típusfüggően. Ezen a jövőben sem kívánok változtatni.

AMD Power: Igen, náluk valahogy sokkal jobban elterjedt a Dacia, mint a Suzka. A németek/osztrákok zabálták. Arra tudok gondolni, hogy azért, mert jobb terepképességen, nagyobb hasmagassága van és inkább azt választották a dimbes-dombos hegyi utakon élők, plusz szerintem sokkal több renailt/dacia szalon van náluk, mint suzuki.

(#69373) beef válasza ViZo72 (#69368) üzenetére


beef
őstag

Azért az az akkupakk nem picit van túlárazva. Úgy kb. negyvenszeresen :)
Egy Tesla 50 000 Wh akku ~7000USD, azaz kb. 3,2 millió Ft áfával.

(#69374) burgatshow válasza beef (#69373) üzenetére


burgatshow
veterán

Az autóipar melyik alkatrésze nincs túlárazva fogyasztói szemmel nézve? :)

(#69375) szabonagyur válasza Qtya123 (#69372) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az átlag életkor már asszem 17, de talán 18 év majdnem. :DDD

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69376) kenguru99 válasza szabonagyur (#69375) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Közel 16 éves már egy átlagos magyar autó [link]

(#69377) szabonagyur válasza kenguru99 (#69376) üzenetére


szabonagyur
félisten

Érdekes, valahol 17et olvastam mivel B autóm pont annyi és mondom milyen jó, hogy követem a trendet :DDD

Nem mintha számítana.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69378) beef válasza burgatshow (#69374) üzenetére


beef
őstag

Jó, de a Tesla is az autóipar :D
Írhattam volna ebike akkut is, azzal van hasonló teljesítményben, de azok is ~150 000 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#69379) Gyöször válasza szabonagyur (#69375) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nekem a Lada 31 a Suzz 7, tehát 19es átlaggal húzzuk le erősen :-)

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#69380) hemaka válasza kenguru99 (#69376) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ez csak rosszabb lesz, mert a forint értéke szépen csökken, tehát egyre drágább minden használt és új autó is. Lassan idehaza van a csóró meg a gazdag, nincs köztük átmenet. :DDD

(#69381) AMD Power válasza Qtya123 (#69372) üzenetére


AMD Power
titán

Ott amilyen jó utak vannak (nem olyan sza* mint nálunk) szerintem Bármilyen autóval lehet közlekedni.

Németek/Ausztria melyiket zabálták? :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#69382) Qtya123 válasza AMD Power (#69381) üzenetére


Qtya123
őstag

Ja látom Szlovént írtál.

Németországban és Ausztriában is a low budget suv esetén a Duster volt népszerű, arra értettem.

(#69383) NYPD


NYPD
aktív tag

Sziasztok.

Adott egy 2004-es 1.3-as fapad Ignis. Az utóbbi időben elkzedte azt csinálni, hogy a központi zár ha ráfordítom a kulcsot, lezárja mindegyik ajtót, de egyből visszanyílik. Elfordítva kell hagyjam a kulcsot, és a második próbálkozásra (ha időben kihúzom :D ) bezár. Viszont a napokban észrevettem, hogy random nyitva van a kocsi, valamiért magától egyszer csak visszanyit.

Hol keressem a problémát?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#69384) dethroner válasza Gyöször (#69379) üzenetére


dethroner
veterán

Akkor én jó vagyok, swift 4,5 éves, citroen 23, átlag 14 év :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#69385) Brogyi válasza NYPD (#69383) üzenetére


Brogyi
senior tag

Az ajtók zárva, de a kapcsoló piszkos, és azt érzékeli, hogy nyitva. Ezért rányit. Minden ajtó kapcsolóját fújd be kontakt spray-vel, de ne alkohollal.
Természetesen ez csak egy tipp, de ha bejön nagyon olcsó.

(#69386) NYPD válasza Brogyi (#69385) üzenetére


NYPD
aktív tag

Köszi, jól sejtem, hogy ehhez bontani kell? Vagy kapcsoló alatt a gombot érted, az alá fújjam a cuccot? Bocs, kocsihoz hülye vagyok mint a segg, motoroztam mindig is, ott meg ilyen gond nincs :D

(#69387) Gyöször válasza NYPD (#69386) üzenetére


Gyöször
senior tag

Mert nem volt 6Voltos Jawad sose :-D

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.