Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

az enyém nem :DDD :N

(#7002) stangli válasza NoX (#6998) üzenetére


stangli
senior tag

ha már 700-800at rászánsz akkor valami más is kijönne belőle... és speciel, amikor vettem elhatároztam 500nál többet nem akarok suzukira adni és nem is adtam... 500felett már lehet találni jobb autót is mint suzuki, de mindenki saját maga dönti el, hogy mennyit ér egy suzuki... :)

(#7003) NoX válasza stangli (#7002) üzenetére


NoX
senior tag

Naponta böngészem a hasznaltauto.hu-t a kritériumaimnak megfelelő autók után, és hát nincs sok választék (tudom, túl nagyok az igényeim...), leginkább Suzukik, de nincs bajom velük, sőt, olyat is szeretnék első kocsinak.

Aktuális kinézettek:
- SUZUKI ALTO 1.1 GLX PS AC, bár jó lenne lealkudni 800E-re.
- SUZUKI ALTO 1.1 GLX PS AC, szintén adnék érte 800E-t.

Alto állítólag 4-5 litert fogyaszt, ami nem elhanyagolható szempont a jövőre 400 fölé emelkedő benzinárak miatt.
Nem vagyok nagy darab, és az esetek 90%-ában egyedül fogok benne ülni kis távokat megtéve. Teljesen jó lenne kicsi (fő)városi kocsinak. Elkocsikázgatnék vele:)

A nagy Suzuki Swift visszahívásról gondolom olvastatok.
Azért nem semmi, le a kalappal, hogy egy 13 éves Swift-ben lévő alkatrészt cserélnek bőven garanciaidőn túl ingyen és bérmentve, mert kiderült, nem a legjobb minőség és balesethez vezethet.

[ Szerkesztve ]

(#7004) SzalaiG válasza NoX (#7003) üzenetére


SzalaiG
addikt

Hidd el kicsi és nem valami jó kocsi az Alto. :K

Vegyél egy 2003as Swift-et!
Vagy nézd meg a totalcar.hu-n a Saxo dízel tesztjét. 800ért már nagyon jót adnak és az tényleg keveset eszik. Olcsó a fenntartása és modernebb, mint a Swift.

(#7005) burasu4 válasza NoX (#7003) üzenetére


burasu4
senior tag

Maradj szerintem is a Swiftnél.

Nekem tegnap cserélték ki az első lengéscsillapítókat. Teljesen ingyen!!! :C

(#7006) g4besz válasza burasu4 (#7005) üzenetére


g4besz
tag

Na az zsír! :D
Én még csak most értesültem erről a visszahívásról, neked hogy ment? Levelet kaptál, vagy csak simán bevitted egy szervizbe?

(#7007) k. válasza SzalaiG (#7004) üzenetére


k.
őstag

Én is a swiftet javaslom. Ha lehet ezt így mondani mégolcsobb hozzá minden. És ha egy 1.0ás swiftet veszel, akkor a benzin is megvan 4-5 literből 100on.

(#7008) burasu4 válasza g4besz (#7006) üzenetére


burasu4
senior tag

Nem kaptam levelet, mivel én nem az első tulaj vagyok.
A regiswift.hu oldalon értesültem róla. Tagja vagyok ott is a fórumnak. Majd felhívtam a Suzuki Tafákot, és kaptam egy időpontot. Ennyi. :K

(#7009) t1 válasza burasu4 (#7008) üzenetére


t1
addikt

Én is tag vagyok ott Kaller néven :D Matricás tag már egy jó ideje.

SzalaiG:
Nekem volt ezüst 5ajtós szépen megcsinálva, most meg egy fekete 3ajtós sport van :D már a fekete lett a kedvencem

[ Szerkesztve ]

(#7010) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!
Van egy Ignisem(2005) és a következő problémám van vele:
Elszállt a fogyasztás (9l). Lambda szenzor ellenőrizve, co ellenőrizve, gépre rá volt kötve, nem jelez hibát.
Gyertyák ki lettek cserélve vadonat új készletre, bár nem gyárira. Az egyetlen dolog ami gyanús, hogy egyszer kicserélték a hátsó fékbetéteket, és utána két tankolásig jó volt a fogyasztás (6,3-6,5), de utána megint visszamászott magasra (átlag 8 körül). Fékezés nélkül mentünk 5-6 km-t, de nem melegedtek a hátsó fékek.
Ezek után van valami ötletetek, hogy mi lehet még a baj?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#7011) NoX válasza SzalaiG (#7004) üzenetére


NoX
senior tag

Ezek az igényeimnek megfelelő autók a kereső szerint.
Swift Sedan-t nem szeretnék, hiába ugyan az a motor, mint a sima Swift-ben, én azt már nagynak érzem... Nem is tetszik, olyan nagypapás szerintem...

Jah, olvastam a Saxo dízel tesztjét, de nincs belőlük klímás változat, vagy egyet találtam, de az 1.5-öt motorral van sok kilométerrel.

Részletesebben miért nem olyan jó kocsi az Alto? Pont az a lényeg, hogy kicsi:)

(#7012) stangli válasza NoX (#7011) üzenetére


stangli
senior tag

Én a Kalos-t is megfontolnám ennyi pénzé.

Szerk. félre ne érts, nem lebeszélni akarlak, hisz nekem is swiftem van, csak én már ennyit nem adnék a swiftért. :B

[ Szerkesztve ]

(#7013) NoX válasza stangli (#7012) üzenetére


NoX
senior tag

A Kalos-ról rosszakat hallottam. Az autonavigator.hu sem épp a legjobb dolgokat írja róla, meg állítólag sokat fogyaszt.

Ennyi pénzért egy qrva jó nagyon megkímélt swiftet várnék. Jelenleg nincs ilyen, így lehet várok.
Én azt az Alto-t mondjuk megvenném 800E-ért, ha a mostani felhozatalból kéne választani.
Nem akarom később megbánni, hogy vehettem volna kevesebb fogyasztásút is, mert nem érdekelne, hogy az kisebb kocsi, sőt.

Hogy is van ez? Év végén könnyebb autót venni, mert akinek január 1-én a nevén van, az fizeti ki egész évre az adót? Ezért mindenki meg akar tőle szabadulni?

[ Szerkesztve ]

(#7014) SzalaiG válasza NoX (#7011) üzenetére


SzalaiG
addikt

Én ezt venném: [link]

(#7015) cellpeti


cellpeti
veterán

Erre valaki?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#7016) Ck. válasza NoX (#7013) üzenetére


Ck.
addikt

Nem hiszem hogy emiatt annyiran eladnák év végén a kocsit... Inkább azt mondom, hogy év elején, jan.1-jét követően kell autót venni, mert akkor arra az évre már nem kell teljesítményadót fizetned. Nem beszélve a biztosításról, ha idén kötöd, akkor még a 2010-es tarifák szerint megy, de ha jövőre, akkor várhatóan lényegesen kedvezőbb kötelezővel számolhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#7017) SzalaiG válasza Ck. (#7016) üzenetére


SzalaiG
addikt

:K

Most már csak ki kell bírni jövőhétig és ennyi.

(#7018) t1 válasza cellpeti (#7015) üzenetére


t1
addikt

Én a helyedbe megnézném élőben és ha nincs szétkarcolva stb a kasztni akkor megvenném mert a km is valósnak tűnik meg szép rendbe tartottnak tűnik. Az árba meg alkud bele a friss műszakit. Tök jó vétel.

(#7019) zsoltinnó


zsoltinnó
aktív tag

Nekem Suzuki wagor+ van.Most valami jobb zenét szeretnék beletenni!De hihetetlen hogy elöl az ablakban csak egy vacak 10cm- nek csináltak helyet! :W De még farigcsálni se lehet benne hogy kibővítenem!Hátul meg fent a tetőbe szintén zenész!Az ajtó is úgy van csinálva hogy véletlenül se tudjál belevágni hangszórót!Valakinek esetleg van ilyen autója és megoldása rá valami? :R

[ Szerkesztve ]

Őrült kell egy őrült ellen!!!

(#7020) cellpeti válasza t1 (#7018) üzenetére


cellpeti
veterán

sztem ezt nem nekem akartad

Tigris, tigris, csóvafény...

(#7021) NoX válasza cellpeti (#7020) üzenetére


NoX
senior tag

Lehet nekem akarta, de hogy konkrétan melyikre, azt nem tudom...

(#7022) t1 válasza NoX (#7021) üzenetére


t1
addikt

Sorry a 7014#-re írtam.

(#7023) SzalaiG válasza t1 (#7022) üzenetére


SzalaiG
addikt

Én Nox1nek írtam. :)

(#7024) t1 válasza SzalaiG (#7023) üzenetére


t1
addikt

Én is neki akartam, hogy jó vétel lehet.

(#7025) cellpeti


cellpeti
veterán

Erre valaki még mindig?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#7026) stangli válasza cellpeti (#7025) üzenetére


stangli
senior tag

A hátsó fékbetétnek mi köze van a fogyasztáshoz?

(#7027) zsoltinnó válasza cellpeti (#7025) üzenetére


zsoltinnó
aktív tag

Nézd meg a gumi nyomásokat a kerekekben!Nekem a wagoner+ is eszik ha nincs meg a nyomás benne!Amúgy észre se veszem hogy lapos!Csak mikor rárakom a benzinkúton a kompresszort azt látom hogy 1.5bar van valamelyik kerékben!De azért én felemelném helyedben a kocsit és levenném a hátsó kerekeket és ellenőrizném hogy valóban nem-e szorul a kerék esetleg!De városi tesztekben 8-10l is írnak!

[ Szerkesztve ]

Őrült kell egy őrült ellen!!!

(#7028) zsoltinnó válasza NoX (#7013) üzenetére


zsoltinnó
aktív tag

Én a helyedben annyi pénzért egy Peugeot 206 vennék! jó árban vannak és mutatós kocsi is!Itt is van egy 1.1motorral tök jó áron! pl: [link]Azért különb egy altónál!Csajok biztosan ebbe ülnének be! :DDD

[ Szerkesztve ]

Őrült kell egy őrült ellen!!!

(#7029) SzalaiG válasza zsoltinnó (#7028) üzenetére


SzalaiG
addikt

:W

De ő megbízható és olcsó fenntartású autót keres. :U

(#7030) zsoltinnó válasza SzalaiG (#7029) üzenetére


zsoltinnó
aktív tag

Na ne mond hogy nem megbízható a Peugeot 206 és drágább lenne a fenntartása?viccnek is rossz!Minden autóra kell idővel költeni! "ű
És ez az autó nem prémium kategória hogy drágább lenne a fenntartása!olcsó fenntartásún mit értesz? Bővebben szeretném ha kifejtenéd!"

[ Szerkesztve ]

Őrült kell egy őrült ellen!!!

(#7031) SzalaiG válasza zsoltinnó (#7030) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ez a Suzuki topik.
Nézz szét a népítéleteknél! Olajszivárgás és a kis motorhoz képest nagy fogyasztás.
Plusz a srác az Alto és a Swift között dilemmázik, mert mindnél kisebb fogyasztású autót szeretne...

(#7032) zsoltinnó válasza SzalaiG (#7031) üzenetére


zsoltinnó
aktív tag

Nem kell a Swiftet bemutatni mert volt nekem is!Olajszivárgás itt is van ám rendesen! :K Most Wagonr+ van erre tudtam becserélni kedvezményesen!Szuper kis autók! Tudom hogy Suzukis topik!De már elhangoztak itt Dévok meg Citroënek is!Nekem mindegy hogy ki milyen autóért ad ki pénzt!De mindenki majd rájön későbbiekben hogy mi is számított volna igazán ennyi pénzért!!Akkor ha nagyon mindnél kisebb fogyasztású autót szeretne!Altot vegyen! NE Swiftet :( !!!! Igaz irgalmatlanul kényelmetlen mert nagyon picike..stb De kevesebbet fogyaszt jóval Swiftnél! Ennyi..:K

[ Szerkesztve ]

Őrült kell egy őrült ellen!!!

(#7033) zsoltinnó


zsoltinnó
aktív tag

Ja.. és a népitélet arról a Swift 1,3GLX fajtáról amit belinkeltél! itt csemegézhetsz! [link] Meg hát ezt írtad: a srác az Alto és a Swift között dilemmázik, mert mindnél kisebb fogyasztású autót szeretne... Akkor miért ajánlod neki a swiftet mikor az többet eszik az altónál?!Gondolom azért mert vajuk be neked is inkább a swift kellene mint az altó mert azért különb nem de? ;) "ne haragudj ám!!" :R

Őrült kell egy őrült ellen!!!

(#7034) SzalaiG válasza zsoltinnó (#7033) üzenetére


SzalaiG
addikt

Mert az Alto használhatatlanul kicsi. Ár/érték arányban a legjobb.

De kedves troll hagyjuk jó! Álld meg, h nem írsz rá mindenre! Köszi!

(#7035) g4besz válasza zsoltinnó (#7033) üzenetére


g4besz
tag

Azért egy Peugeot beajánlani egy Suzuki topicban nem kicsit pofátlanság. :C :DD
Népítéletből ha már kiemeltél egyet, akkor nézzük már meg azt a fránya statisztikát, ami ugye nem hazudik: Peugeot 2006 (1998) 452 ítéletből 65-en adtak neki kettő vagy annál kevesebb csillagot, ugyanez Suzuki Swift-nél ('89-2003) 1066 ítéletből 56-an.
És hidd el, volt már itt is jó néhány embernek (köztük nekem is) francia autónk, így tudunk róluk véleményt alkotni. :K

(#7036) zsoltinnó válasza SzalaiG (#7034) üzenetére


zsoltinnó
aktív tag

Ja..ezt te döntöd el hogy használhatatlanul kicsi??Más véleményét meg le oltod!Ez meg a másik amit írtál nekem: Ez a Suzuki topik. De ha feljebb olvasol már saxot ajánlasz neki suzukis topikban!Szóval te ajánlasz itt más típust én nem!?Tényleg hagyjuk!

g4besz mielőtt ezt írod olvasd el ezt mit írt!: ő itt ajánlhat Citroënt az is francia! [link]

[ Szerkesztve ]

Őrült kell egy őrült ellen!!!

(#7037) burasu4 válasza zsoltinnó (#7036) üzenetére


burasu4
senior tag

Ez Suzuki topik! A Peugeot csak szeretne megbízhatóságban olyan lenni mint egy Swift!!!!
Remélem ezt a márkát Te is csak viccből irtad be...

Amúgy gratulálok hogy az 1066 beírásból megtaláltad a legrosszabbat és azt linkelted be...

[ Szerkesztve ]

(#7038) zsoltinnó


zsoltinnó
aktív tag

Most már akkor is megfogalmazom amire gondoltam! :C Tényleg semmi bajom a suzukival mert az van nekem!De ha van egy olyan összegem amin más jó kocsit is tudnák venni erősen elgondolkoznék rajta!Mondhattam volna pl: Opel corsat is!
OPEL CORSA C 1.0i 12V 800.000ft vannak!Ha viszont 400ezrem lenne Swiftet vennék mert ennyi pénzér már kapok olyan ami kivisz a világból ugyan úgy!Mert vannak kényelmi szempontok is!Ha ez nem volt fontos majd a használásból később kijön!Használt autónál nagyon át kell nézni a kocsit ki mit vesz!Mellé lehet bármilyen autóval nyúlni!Szóval mindenképpen autószerelővel mennyen el a srác autót venni! Én így gondolom! :K :R :R :R

Őrült kell egy őrült ellen!!!

(#7039) burasu4 válasza zsoltinnó (#7038) üzenetére


burasu4
senior tag

Az autószerelő az tényleg fontos! De remélem ez alap! :R

(#7040) SzalaiG válasza zsoltinnó (#7036) üzenetére


SzalaiG
addikt

:C

:Y :W

Felfogtad a lényeget... :(

(#7041) zsoltinnó válasza SzalaiG (#7040) üzenetére


zsoltinnó
aktív tag

Persze neked van igazad!Hogy is gondoltam komolyan!elnézést! :R :R

Más: Használ valaki itt sport légszűrőt?

[ Szerkesztve ]

Őrült kell egy őrült ellen!!!

(#7042) burasu4


burasu4
senior tag

NoX1

Hogy áll az autóvásárlás téma?

(#7043) SzalaiG válasza burasu4 (#7042) üzenetére


SzalaiG
addikt

Úgy tűnik sehogy. Pedig az először linkelt Swift nagyon jó vétel lett volna.

(#7044) Zewa


Zewa
senior tag

Szerintem egész pofás lett. Nem követtem az eseményeket.
Ára igen meghatározó lesz de mindenképpen érdekes a vas. Formavilágilag is egész jó. :)
A nagyobbacska benzines motor viszotn nem igazán fog kedvezni az eladásoknak...

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#7045) joshua7 válasza Zewa (#7044) üzenetére


joshua7
veterán

Külsőre bejön nekem is, de szvsz nálunk teljesen piacképtelen lesz ezzel a motorral, főleg, h lesz vagy 7 misi... Illetve jobban belegondolva akármilyen motorral az lesz ebben a kategóriában.

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#7046) athomi válasza Zewa (#7044) üzenetére


athomi
veterán

Így huszonévesen tuti nem állítanék be sehova egy középkategóriás Suzukival, főleg nem, ha Kizashinak hívják. :DDD

(#7047) NoX válasza burasu4 (#7042) üzenetére


NoX
senior tag

Nehéz helyzetben vagyok, mert túl sok ismerőst vontam be a dologba :U
Mindenki mondja a magáét, hogy ilyet-olyat-amolyat. Ha ezeket az embereket összehoznám, akkor tuti nem tudnának egy olyan kocsit mondani, ami mindenki szerint jó:)
Úgyhogy tanácstalan vagyok kire hallgassak.

Az egyik profin ért az autókhoz, veterán kocsikat tart karban, neki is olyanja van, és tényleg vágja a témát, csak pl. köze nincs az internethez, és inkább rossz véleménnyel van a neten meghirdetett autókról, mert szerinte, amit már feltesznek a netre, azt már végső elkeseredésükben teszik...
Másik felfogása, hogyha magánember hirdet autót, akkor az bűzlik, mert kb. azt jelenti, hogy az autókereskedők SEM vették be az autóját. Ezzel nyilván lehet vitatkozni... meg az előzővel is.
Na de vannak ismerősei autókereskedésekben, és szólt néhányuknak az igényeimről. Visszaszóltak neki egy 10 éves 1.4-es Peugeot 306-osról, amit érdemes lenne megnézni. Megnézi nekem a héten, és ha ő is jónak találja, akkor elmegyünk együtt.

Na mind1. Én továbbra is naponta böngészem a használtauto.hu-t, és jelen pillanatban ezzel szemezek:
[SUZUKI SWIFT Sedan 1.3 16V GLX KLÍMA.ABS.CSERÉLHETŐ]
[SUZUKI SWIFT Sedan 1.3 16V GLX Cool IV. 37.721-Km]
[SUZUKI SWIFT Sedan 1.3 16V GLX Cool III.]
Láttok bennük valami kivetnivalót?

Az Alto-ról letettem, többen is meggyőztek, hogy valóban nagyon picike és kényelmetlen. Néztem sokat élőben, és olyan mint egy játékautó.

Azért ne vesszetek össze miattam, de annak nagyon örülök, hogy foglalkoztok velem :B

[ Szerkesztve ]

(#7048) SzalaiG válasza NoX (#7047) üzenetére


SzalaiG
addikt

Én a pirosra szavazok. :)

Szép, kevés km, legfiatalabb.

(#7049) burasu4 válasza SzalaiG (#7048) üzenetére


burasu4
senior tag

Én is a pirosra szavazok. És nem Budapesti, szóval lehet, hogy megkímeltebb is...

(#7050) stangli válasza NoX (#7047) üzenetére


stangli
senior tag

ennyiért már egy új daciát is kapsz :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.