Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#80251) Lackki válasza F_Zolee (#80250) üzenetére


Lackki
senior tag

nálam is szarakodott :) 20 próbálkozás után belépett

Privátot hamarabb észreveszem

(#80252) bul07 válasza jozsi252 (#80249) üzenetére


bul07
nagyúr

Nálam ez akkor írta ki mikkor ugyan azt a paypal-t akartam használni másik fiókomnál
Tehát sok fióknál használni ugyan az a paypal fiókot nem engedi és ezzel a hiba üzenettel gátolja
Próbáld meg bánkártyáról feltölteni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#80253) csaba951 válasza jozsi252 (#80249) üzenetére


csaba951
veterán

Vagy pl. akkor ír ki ilyet, ha rajtakapnak a VPN használatán, hogy mégsem abban az országban élsz, ahol feltölteni/vásárolni szeretnél.

(#80254) Samus válasza F_Zolee (#80250) üzenetére


Samus
addikt

Dettó ugyanez a helyzet...

Mod: két perc frissítés után belépett.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#80255) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Hallottam olyan lehetőségről, hogy ha van egy megvásárolt lemezes játékom (esetemben Microsoft Flight Simulator X) akkor annak a termékkódját be tudom írni a Steam kliensben és akkor a Steam-en hozzáadják a fiókomhoz a Steam-es verziót, ez igaz? Ha igen, akkor hogyan működik/kivitelezhető a dolog?

Matthew 24:42

(#80256) tomsolo válasza @matthew@ (#80255) üzenetére


tomsolo
őstag

Kliensben -

Games ->Activate Product on steam

beírod a kódot, örülsz

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#80257) F_Zolee válasza Samus (#80254) üzenetére


F_Zolee
veterán

Na most már megjavult itt is.

(#80258) genndy válasza SenorGrande (#80248) üzenetére


genndy
addikt

Hm. Ez új infó, eszembe nem jutott volna hogy Steames játék is létezhet legalább a saját DRM-jük nélkül.
De ezekben biztos nincs achi, és TUTI nem kártyások!!4! ;]

@matthew@: ez igen ritka eset. Van egy lista ezekről a játékokról [link], de ez elég régi, ki tudja mikor frissítették. Megpróbálhatod nyugodtan, de inkább az a jellemző hogy ami rögtön első telepítéskor nem kéri a Steamre regisztrálását, az utólag sem lesz Steames.
Flight Simulator pl. nincs a listában, meg amúgy is Microsoft cucc, ők meg a Live! kliensükbe szerették regisztráltatni a játékokat (amíg meg nem szüntették).

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#80259) #65537792 válasza tomsolo (#80256) üzenetére


#65537792
törölt tag

Huhuhuhu, de nyers vagy. :D

(#80258) genndy

Nem kell listát nézegetni. Beírja jó, ha nem, nem jó. :D

[ Szerkesztve ]

(#80260) #58000384 válasza genndy (#80258) üzenetére


#58000384
törölt tag

A Fox & Flock ad kártyákat is, achit szintén bármelyik játék tartalmazhat.

@matthew@: Steamen a Steam Edition van a játékból, az nem a retail kiadás, de ha megpróbáltad, írd meg, hogy sikerült-e.

(#80261) viharhozo


viharhozo
addikt

Masnal sincs benne a haromnapos free-to-playben a Napoleon TW, vagy csak en vagyok bena? Az osszes tobbi jatszhato, viszont pont ez erdekelne.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#80262) @matthew@ válasza #58000384 (#80260) üzenetére


@matthew@
őstag

Próbáltam, sajna nem megy :(((
De legalább GTA IV-t ahogy nézem elfogadja :D

Matthew 24:42

(#80263) S1M0N válasza viharhozo (#80261) üzenetére


S1M0N
senior tag

A játék adatlapján vagy egy játék indítása opció, és oda van írva, hogy "Játssz ingyen! Vége: 3 nap és 2 óra".

Megnézni nem tudom, mert már megvan a játék.

De amúgy meg van ott demó is!

[ Szerkesztve ]

(#80264) jozsi252 válasza bul07 (#80252) üzenetére


jozsi252
veterán

Szoktam segíteni még 2 ismerősnek vásárlásnál, és ugyebár én PayPal fiókom használjuk. Akkor valószínű hogy ez lesz a gond.
Köszi!

(#80253) csaba951

VPN miatt biztos nincs, mert ezzel soha nem ügyeskedtem én sem, meg akinek segítek ők sem. Elég sok játék van az accomon, nagy értékbe, úgyhogy én nem kockáztatok azért hogy pár ezerrel olcsóbban megkapjak egy játékot.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#80265) genndy válasza #65537792 (#80259) üzenetére


genndy
addikt

Akkor, ha alapból van Steamje. De csak a megnézés miatt regeljen esetleg feleslegesen fiókot? Jó az a lista, csak nem teljes.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#80266) csaba951 válasza @matthew@ (#80255) üzenetére


csaba951
veterán

Egész biztosan nem regelhető a dobozos Steam-re. Csak akkor lesz Steam-es, ha ott veszed meg. DLC-k szintén. Ez nagyjából az összes Steam-en kapható játékra érvényes (kivéve a dobozos verziók, amiket egyébként is Steam-en kell aktiválni, meg néhány játék, de ezekből nem túl sok van). Kb. 1 hete volt -80%-os akcióban az alapjáték, tehát pont lemaradtál róla. De semmi gond! Év vége előtt biztosan lesz még ennyiért.

#80264 jozsi252
OK, semmi gond! Viszont jó ha tudod, hogyha a te PayPal-odal vásároltak ezeken a fiókokon, akkor jogilag ezek a te fiókjaid, nem a haveroké!

Úgy kellett volna csinálni, hogy haverok nyitnak külön-külön PayPal fiókot. Te oda küldesz nekik pénzt a saját PayPal számládról. Ők meg a saját PayPal fiókjaikkal kifizetik a játékot. Haverok meg átutalják (bank) neked a pénz vagy odaadják kp-ban.

Mások korábban arról számoltak be, hogy ugyanazt a fizetési módot 2 Steam fiókról tudták használni. A harmadiknál viszont már tiltott a Steam, és lehetett menni az Ügyfélszolgálathoz adategyeztetésre.

[ Szerkesztve ]

(#80267) @matthew@ válasza csaba951 (#80266) üzenetére


@matthew@
őstag

Tudom ismerős épp úgy vette meg Steam-en csak nekem már megvolt így nem izgultam miatta :D

Matthew 24:42

(#80268) unrealnoise


unrealnoise
senior tag

Nah, ma jöttek meg a PC-s alkatrészeim, gyorsba összeraktam a PC-t, steam-et egyből feltelepítettem. Éss... Bejelentkezek, kaptam a kdot emailben, beírom belépek, majd kapok egy korlátozást. WTF!

Most egy hete vettem meg egy 50 EUR-es Raceroom pakkot, semmit nem csináltam csak beléptem a steambe.
Rohadt mérges vagyok, írtam nekik valamit, remélem reagálnak, mert így meg használhatatlan a steam. :/

Nem értem miért kell mindent ennyire túlbonyolítani, konzolon ilyenekkel sosem volt problémám, ott nem küldözget kódokat orrba szájba emailbe, és még így is mindig élek...

Ha valaki tudna valami tippet adni: Mert se játékot nem tudok venni, a közösségi dolgok is erősen meg lettek vágva... :/ Szóval előre is köszönöm.

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#80269) regener válasza unrealnoise (#80268) üzenetére


regener
veterán

Ha most raktad össze a gépet akkor 7 napos tiltásod van valószinűleg, amint lejár utána minden rózsaszín, kék és üres pénztárcaszínű lesz.

(#80270) Vertigo18 válasza unrealnoise (#80268) üzenetére


Vertigo18
addikt

Dehát ez mindig is így volt... :K

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#80271) Assimilator válasza unrealnoise (#80268) üzenetére


Assimilator
őstag

A szabalyok nem ismerete nem mentesit azok betartasa alol.
Ez evezredek ota igy van.
Egyebkent kivedheto lett volna.

(#80272) unrealnoise válasza Assimilator (#80271) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Oké, de sosem voltam igazán steam user, főleg konzolon játszottam, és ez így akkor is baromság.
Kivédhető lett volna? Miért nem szólt a rendszer, hogy ha új géppel próbálkozok satöbbi, akkor ezt vagy azt tegyem meg?

így egy valakit idegesítenek fel, a potenciális új vásárlót...

Egyébként viszont köszi az infókat, akkor nem parázom túl. :)

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#80273) Assimilator válasza unrealnoise (#80272) üzenetére


Assimilator
őstag

A rendszer soha nem szol. Bizonyos fajlokat kellett volna atmasolni a regi gepedrol az ujra.
Vagy sutiket a bongeszohoz.
De egyebkent ha soha nem voltal igazan Steam user akkor miert zavar, hogy a marketen kaptal 7 nap korlatozast?

(#80274) eami válasza unrealnoise (#80272) üzenetére


eami
Topikgazda

szóval nem nagyon vagy steam user, akkor mi is a problémád? Játszani tudsz, nem? :)

(#80275) unrealnoise válasza eami (#80274) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Mi a probémám? játszani tudok, azzal az egy játékkal, amit mobilról vettem meg, amikor még nem volt PC-m.
Mert amikor átálltam konzolokra, eladtam a PC-m, két évig nem volt semmi ilyesmi a kezemben otthon, max egy iPad....

Szóval igen, játszani tudok azzal az egy játékkal amely megvan, vásárolni semmit nem tudok, plusz egyebeket sem nagyon, ez szerintetek így oké?

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#80276) Samus válasza unrealnoise (#80275) üzenetére


Samus
addikt

Látom senki nem mondta el, miért van ez, így megpróbálom én elmondani.
Nagyon pörgős üzlet lett a Steam accountok ellopása, ami ellen a Valve valahogy védekezni próbál.

Ha belépsz egy olyan gépről, ahonnan eddig még nem tetted meg (legyen az kliens, mobil vagy webes felület), az alapértelmezetten bekapcsolt Steam Guard a beállított e-mail címre egy kódot küld, amit a bejelentkezésre használt felület kér is (illetve itt el is kell nevezni az eszközt, ahonnan belépsz, például "Chrome" vagy "Asztali gép").

Teszem azt, ellopják az accountod adatait, amin épp akad 300 eurónyi wallet pénz, egy hozzácsatolt bankkártya, amivel nemrég vásároltál, vagy Paypal fiók, amihez ugyanazt a jelszót használtad, a raktáradban pihen pár gift és jópár értékesebb item, amit csere esetére gyűjtöttél.

Ha nem lenne semmi korlátozás, a lenyúlt adataiddal belépve bárhonnan, bárki könnyedén kiürítené a raktárad, lenullázná a számlád (főleg, ha még értesítést sem kapsz a kártyás vásárlásról) anélkül, hogy észrevennéd. És a cuccaid illetve a pénzed már más accountján csücsülnek itemek vagy giftek formájában,a mit kis veszteséggel könnyű újra pénzé tenni.

Te csak annyit vennél észre, hogy nem oké a jelszavad, mert nem tudsz belépni. Így viszont van lehetőséged ez esetben arra, hogy írj a supportnak, akik zárolni tudják a fiókot, amíg azonosítod magad, és visszakapod a hozzáférést.

A fent leírt példák csak elméletiek, de gondolj bele, ha aktív gyanútlan felhasználó lennél.

Csak azt nem értem én sem, ha két évig rá sem néztél a fiókodra, amin egyébként is egy játék van, most miért vagy így kiakadva? A Te védelmed érdekében van az egész, még ha ez idegesítőnek is tűnik.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#80277) emiki6


emiki6
veterán

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy ha megpróbálom elindítani steamen a Thief- et, akkor kiírja, hogy:
(Steam-es ablak:) preparing, to lunch game Thief...
majd windows-os ablak: Failed to initialize Steam

3 napja még simán el tudtam indítani... Mi ilyenkor a teendő?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#80278) csaba951 válasza unrealnoise (#80268) üzenetére


csaba951
veterán

Nincs semmi gond, ha átmásolod a régi gép Steam mappáját az új gépre. Már csak lustaságból is könnyebb így, mint újra letölteni a játékokat.

>Miért nem szólt a rendszer, hogy ha új géppel próbálkozok satöbbi,
>akkor ezt vagy azt tegyem meg?

Hát hogyne! Naponta küldjön százmillió üzenetet az ÖSSZES felhasználónak, hátha valamelyik egy új gépről akar belépni. ;]

Egyébként amikor megvetted a játékot, a vásárlási folyamatban kipipáltad, hogy elfogadod az SSA-t. Az már a te bajod, hogy nem olvastad el, hogy mit hagytál jóvá!

>Nem értem miért kell mindent ennyire túlbonyolítani, konzolon ilyenekkel
>sosem volt problémám, ott nem küldözget kódokat orrba szájba emailbe,
>és még így is mindig élek...

Kérlek sorold már fel, hogy konzolon mik azok a javak, amik a Store vásárlás után nem kötődnek végleg a fiókodhoz, hanem tovább el lehet raktározni, és később el lehet adni és/vagy ajándékozni valaki másnak!

(#80279) emiki6 válasza emiki6 (#80277) üzenetére


emiki6
veterán

Újraindítottam a gépet és most jó... ki érti ezt? :R

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#80280) csaba951 válasza unrealnoise (#80268) üzenetére


csaba951
veterán

Azért az fura ha vásárolni sem enged, mert ezt nem szokták letiltani! Ha ilyen/olyan/amolyan ablakod volt, akkor valami másról van szó, mint a sima 7 napos korlátozás.

(#80281) Assimilator válasza csaba951 (#80280) üzenetére


Assimilator
őstag

Nekem az egesz sztori eleg erdekes.

(#80282) sixpak


sixpak
nagyúr

Hi.
Ki szeretném próbálni a Trine 2-őt 3D-ben, viszont a TV egy másik helyiségben van, mint a PC.
Lehet, hogy hülyeség, de mintha olvastam volna olyasmiről, hogy a Steamen valahogy más képernyőre is rá lehet küldeni a képet.
Ha van rá lehetőség, akkor valaki megoszthatná a menetét a dolognak...ha baromság, akkor meg..... :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#80283) Lackki válasza sixpak (#80282) üzenetére


Lackki
senior tag

igen, hdmi kábel vagy steam link ami még nem elérhető :D

nzxt doko viszont már kapható :P

[ Szerkesztve ]

Privátot hamarabb észreveszem

(#80284) sixpak válasza Lackki (#80283) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszi.
Kábel nem játszik, szerintem a feleségem nem örülne a kígyózó kábelnek a nappaliban. :D
Viszont ez a Steam link jól hangzik.
Tehát kell vennem egy kontrollert (az durva lesz, egyszer próbáltam konzolon játszani, de nem volt felhőtlen a hangulatom utána :D ) és ezt a kis dobozt?
Mi ez és mennyibe kerül?

Szerk.. megnéztem az NZXT-t is...a 30fps nem hangzik túl jól. :(

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#80285) djculture


djculture
félisten

Szörnyes szél összesítés:

(#80286) Lackki válasza sixpak (#80284) üzenetére


Lackki
senior tag

steamen már látható az ár, de angliában van egy helye ahol packot lehet venni steam gift card-val együtt és úgy jobban megéri.

egyébként 34ezer ft körül van a kettő együtt (controller + link), de ehhez még hozzájön a szállítás.

[ Szerkesztve ]

Privátot hamarabb észreveszem

(#80287) Assimilator válasza djculture (#80285) üzenetére


Assimilator
őstag

CS:GO igy is elso. Nagyon kemeny. :)

(#80288) sixpak válasza Lackki (#80286) üzenetére


sixpak
nagyúr

OK, thx. :R

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#80289) eami válasza Lackki (#80286) üzenetére


eami
Topikgazda

én pont ma rendeltem elő a steam controllert. 71.7 euró a vége itthonra(ár + áfa + szállítás) . Link nem érdekelt mert szobán belül már össze van kötve a gép a tv-vel.

szerk: akit érdekel az siessen mert már erősen fogy a készlet. csupán 5% szabad az elorendelheto mennyiségből.

[ Szerkesztve ]

(#80290) bul07 válasza Assimilator (#80287) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát nem magért a játékért az első az biztos
Kell a sok másod harmad negyed fiókra hogy farmolják a cuccokat

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#80291) Lackki válasza eami (#80289) üzenetére


Lackki
senior tag

gondolkozom én is, hogy megvegyem, de mindig arra jutok hogy mi a fenét játszanék vele? :D
FPS kizárt, autószimre ott a kormány (főleg hogy most bejelentették a G29et, lehet le is cserélem a 27et, mert én nem vagyok elájulva tőle), így marad a platform kb. amit nem nagyon szoktam játszani.
Ezért szerintem én linkkel együtt veszem majd és befekszem a nappaliba a kontrollerrel FEZ-t játszani, vagy abe-t, de azokat is csak nosztalgiából :D

Privátot hamarabb észreveszem

(#80292) eami válasza Lackki (#80291) üzenetére


eami
Topikgazda

mondjuk én simán játszok most is casual fpst. pl wolfensteint is xbox controllerrel toltam ki. Steam controllerrel szerintem kényelmesebb lesz fpst játszani is. Na majd meglátjuk :-D

(#80293) Diopapa válasza eami (#80292) üzenetére


Diopapa
addikt

"Steam controllerrel szerintem kényelmesebb lesz fpst játszani is."

Na majd ha a kezembe kapok egyet, kipróbálom Arma 3-al... ;]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#80294) eami válasza Diopapa (#80293) üzenetére


eami
Topikgazda

competitive fps nyilván nem. De ott más paraméterek is számítanak.

(#80295) SenorGrande válasza sixpak (#80282) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Kell hozzá egy másik, majdnem mindegy milyen teljesítményű számítógép, amit rá tudsz kötni a tv-re, és a Steam In-Home Streaming-gel helyi hálózaton átlövöd rá a képet, hangot. Pontosan ennyit csinál a Steam Link is, gondolom azon SteamOs lesz. Érdekes, hogy nem lehet kideríteni a Steam Link hardverfelépítését. Mi lehet benne, Raspberry Pi, vagy mi?! ;] Úgy gondolom az Xi3 csinálhatja őket, mert anno ugye a Piston elterjedt mint Steam Box, és tudvalevő hogy tárgyaltak a Valve-vel. Lehet ők kalapálnak össze valami egyszerű hardvert bagóért.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#80296) Lackki válasza eami (#80292) üzenetére


Lackki
senior tag

20+ év egerezés után én mai napig nem tudok fps-t játszani kontrollerrel... GTA V se ment.

Privátot hamarabb észreveszem

(#80297) Csapoati válasza djculture (#80285) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az Ark eleg kemeny... Ennyire jo, vagy csak szuperul idozitettek a Jurassic Worldhoz?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#80298) eami válasza Lackki (#80296) üzenetére


eami
Topikgazda

pedig nagyon jó volt a gta v controllerrel :-D

(#80299) wjbhbdux válasza Csapoati (#80297) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Ez a következő hype survival game dayz rust h1z1 után. Ami érdekes benne, hogy kb fél éve kezdték csak a fejlesztését.

/s

(#80300) bul07


bul07
nagyúr

Amúgy elégé kitolás ez a 2óra utáni kártya hullás

Mert nekem a legtöbb játékom nem a steam-en van vásárolva és arra is ugyan úgy vonatkozik a 2óra pedig azokra aztán nem lehet refundot kérni
Simán megtudták volna oldani hogy csak azoknál legyen 2órás várakozás amelyiknél lehetőség van a refund-ra

Bár amilyen instabil mostanában a steam lehet annak is örültek nagyobb gond nélkül be tudták tenni a 2órás várakozást

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.