Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#31801) sith7


sith7
nagyúr

Ilyen számlát küldenek a vásárlásról

Ezzel tudod bizonyítani, hogy ha baj van, - de szerintem nem lesz baj - , akkor Te jóhiszeműen jártál el :)
Kalóz kulcsot nem fogad el a steam :N

(#31802) AxBattler


AxBattler
félisten

Kérdésem lenne!

Mostani gépemen a c:\-n volt a Steam, és a játékok is, viszont költözök, és az új gépen a d:\-re szeretném tenni a cuccokat.
Ez hogy megy? Minden a d:\-re megy, vagy csak a játékok, a Steam meg a c:\-re?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31803) wwenigma válasza jozsi252 (#31797) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem tudjuk hogy tiltott e a VPN-es aktivalas VAGY pedig csak a VPN-es steam shop átverést buntetik... tovabbra sincs példa bannolt emberkére augusztus óta... :U

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#31804) AxBattler válasza wwenigma (#31803) üzenetére


AxBattler
félisten

Lehet, de azért én nem kockáztatnám a kb. €250+-os account-omat... :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31805) po1son válasza wwenigma (#31803) üzenetére


po1son
addikt

Próba szerencse... ;) :DDD

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#31806) sith7 válasza wwenigma (#31803) üzenetére


sith7
nagyúr

Ez nem vpn - es kód, ez normális, free regiós :U

Van ilyen is, olyan is

[ Szerkesztve ]

(#31807) AxBattler válasza sith7 (#31806) üzenetére


AxBattler
félisten

Oké, hogy a F1 ilyen, de Ő most általában írt a VPN-ről.
Szerintem legalábbis...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31808) sith7 válasza AxBattler (#31807) üzenetére


sith7
nagyúr

ja, akkor nem szóltam, elnézést kérek :R

(#31809) danih válasza wwenigma (#31803) üzenetére


danih
addikt

De, tudjuk, az előfizetési szerződés (SSA) szerint mindkettő tiltott. Ettől kezdve sajnos lottó, én pl. már nem foglalkozom VPN-es dolgokkal... IP-ket logolja a steam.

[ Szerkesztve ]

(#31810) Niczo válasza danih (#31809) üzenetére


Niczo
senior tag

A Gamersgate letiltotta a Paypalomat mert túl gyorsan akartam egymás után blue coint venni (2-őt vettem, még 2 kéne). Mennyi időre tiltja le ilyenkor az oldal a Paypalt?

Szerk: mármint 2x1000 db-ot úgy értettem.

danih: sebaj, várok :K

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#31811) olly


olly
aktív tag

Az Amazon-on nemtudok sehogysem paypal-al fizetni? Mivel bankkártyám nincs, így egyik ismerősömtől kapom a pénzt rá.. de most pl a bf3 7,5$ ami jó ár érte.. csak ugye nemtalálok olyan fizetési opciót, hogy paypal. :\
az offért bocsi, azért írtam ide, mert úgy gondolom, itt többen fordulnak meg naponta.

(#31812) danih válasza Niczo (#31810) üzenetére


danih
addikt

Én sajnos nem tudom, lehet pár perc, lehetnek órák...

(#31813) po1son válasza olly (#31811) üzenetére


po1son
addikt

Nem lehet paypalal fizetni hiszen a konkurencia az e-bay, aminek a tulajdona a paypal...

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#31814) VGYke


VGYke
addikt

Erre a kérdésre egy őstag, PH! addikt, hozzáértő guru?
Döntenem kellene hogy előlről kezdjem az újratelepítéseket, vagy ne!
Az az érdekes, hogy újratelepítés előtti rendszerem és felépítése (Win7, stb=SSD, pl. Stema=HDD) ugyan ez volt és nem voltak gondjaim.
Tud valaki segíteni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#31815) ollie válasza Niczo (#31810) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem a bankod tiltotta, de amúgy tudsz egyszerre 3 csomag blue coint tenni a kosárba, tehát akár 3x1000-et is.

***

(#31816) Niczo válasza ollie (#31815) üzenetére


Niczo
senior tag

Csak 2-őt engedett a mocsok :N
De a 3 amúgyis kevés lett volna.

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#31817) SityiSXT válasza VGYke (#31814) üzenetére


SityiSXT
őstag

Szerintem nézd meg a Steam mappádon a felhasználói jogokat, mert van egy olyan érzésem, hogy nincs meg minden jogod ott (jobb klikk a mappán, tulajdonságok, biztonság, majd a sima user felhasználói fiókodnak biztosíts teljes hozzáférést, és ezt érvényesítsd az almappákra is).

A türelem pedig kivételes erény... ;)

(#31818) maross


maross
veterán

Egy-ket kerdes steam klienssel kapcsolatban:

Really Big Sky Paused : 8276545792205% of 222.9 MB, nem tunik el, idegesit, mit csinaljak vele? szerk: hiaba nyomom a folytatast, nem csinal semmit.

Mas: van egy csomo jatekom, csomo konyvtarba rendszerezve. Hasznalom neha a laptopon is a steamet, mivel az van a tv-re kotve, es parommal kozos jatekokat azon jatszanank. Namarmost pl legutobb is beleptem, aztan vissza a rendes pc-men, es a konyvtarak mar megint valami regebbi allapotba rendezodtek vissza, es kezdhettem megint szortirozni oket. Van erre valami megoldas? Pl atmasolok valami aktualis gepemen tarolt filet, es megelozom a bajt?

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#31819) SenorGrande válasza maross (#31818) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Really Big Sky nem tudom mekkora, ha nem gond, töröld le, indítsd újra a klienst, és töltsd le újból. Hátha. . .

Könyvtárak alatt a kliensbeli kategóriákra gondolsz?
Azt, hogy melyik játék melyik kategóriába van téve, a . . .Steam/userdata/<ID>/7/remote/sharedconfig.vdf tárolja, ami egyébként szinkronizálódik a felhővel is.
Kliens futás közben érdemes bemásolni a fájlt, és újraindítani, mert bezáráskor szinkronizál, indításkor csak letölti.

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#31820) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Na, megvettem a daily deal-ben ezt a Cursed akármit, hogy büntessem magam valami gagyi gámával, erre csak ez nem ajánlja fel hogy máshová települjön... Valakinek van tippe, hogy miért? :D Pedig már kezdtem örülni az új fícsörnek, de úgy látszik egyelőre szelektív a dolog. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#31821) maross válasza SenorGrande (#31819) üzenetére


maross
veterán

Köszi, igen, erre gondoltam.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#31822) kervantas


kervantas
aktív tag

(#31823) csaba951 válasza werszomjas (#31796) üzenetére


csaba951
veterán

Ez az oldal egy sima kulcsokat árusító oldal. Nem hivatalos bolt. Bizonyára nem a véletlen műve, hogy nincs sehol feltüntetve a cég adószáma, székhelye, telefonszáma. Gond esetén lehet, hogy nem válaszolnak az e-mailjeidre, és nem hajlandóak visszaadni a pénzedet. Az alacsony árért cserébe te ezeket a kockázatokat vállalod be.

Vita esetén a Steam aligha fogja elfogadni egy cdkulcs oldal "számláját".

(#31824) sith7 válasza csaba951 (#31823) üzenetére


sith7
nagyúr

De ha a steam elfogadja a kulcsot, és engedi telepíteni, akkor abból mi baj lehet ? :F

2 nap múlva rájönnek, hogy mégse jó a kulcs ? :F

(#31825) pecze válasza sith7 (#31824) üzenetére


pecze
aktív tag

Pl. dobozos változatból szedték a kulcsot, eladják a kulcsot, aztán eladják dobozosan is. Te meg nem tudod bizonyítani, hogy sikerült a kulcshoz jutnod, akinél a doboz van, az meg tudja és amikor belefut a steamen a duplikált kulcs üzenetbe, meg is teheti.

(#31826) Ilsyde válasza pecze (#31825) üzenetére


Ilsyde
őstag

Ezért kell kérni egy ilyet. De a legtobb bolt alapból így kuldi a kulcsot.

(#31827) po1son válasza Ilsyde (#31826) üzenetére


po1son
addikt

Hát ha így küldik, hogy a fele hiányzik, akkor elégé fail... ;] :DDD

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#31828) BigBlue69 válasza Ilsyde (#31826) üzenetére


BigBlue69
őstag

Cseszheted ha a support kéri, hogy írd mellé a ticket számot.. Te nem tudod, ő megtudja csinálni.. Ugyanott tartunk..ez se biztosíték ám..

(-.-(-.-(-.-(-.-)-.-)-.-)-.-) Chinese Mafia's watching you! Viselkedni Magyarországon rang. Máshol a létezés része. Steam: http://tinyurl.com/8h4dfu2

(#31829) csaba951 válasza sith7 (#31824) üzenetére


csaba951
veterán

Ekkor általában te nyertél! :)

Azért leírok még néhány dolgot amit érdemes mérlegelned. Tavaly a MW3 megjelenésekor több kamionnyi játékot loptak el a bűnözők. Nyilván el is adták őket az utolsó darabig valahol. Semmi garancia nincs rá, hogy 1-2 hónap múlva még létezik a bolt. A fizetésnél megadott adataiddal akár vissza is élhetnek (bár erre még nem halottam példát).

Korábban én is vásároltam ilyen kulcsos üzletekből. Volt olyan, hogy a küldött kulcs nem volt jó, már be volt aktiválva másnál. Volt olyan is, ahol nem küldtek kulcsot. Egyik cég sem reagált a folyamatos reklamációmra, hetekig. Végül sikerült visszaszereznem a pénzem, de nem ment könnyen. A legtöbb bolt simán azt csinálja, hogy megvásárolja Oroszországban a dobozos változatot, és ezt adja el haszonnal. Viszont te is vásárolhatsz hivatalos orosz boltból, legálisan, olcsóbban.

Ezek miatt mára teljesen felhagytam az ilyen boltokból való vásárlással. Most már kizárólag hivatalos boltokban vásárolok. Mindig találni valahol valami jó akciót, tehát anyagilag nem járok rosszabbul. Még soha nem kaptam használt kulcsot vagy hogy nem kaptam meg a kifizetett játékot. Az ügyfélszolgálatokat még nem próbáltam, mert soha nem volt rájuk szükségem, így erről nincs tapasztalatom. :)

Tehát azt tanácsolom, hogy inkább várj egy jó akcióra valamelyik hivatalos boltban. Anyagilag sem jársz rosszul, és ha valami gond van, ők biztosan reagálni fognak a problémádra.

(#31828) BigBlue69
+1
Valamint mit csinálsz, ha nem fogadják el a képet, és kérnek mondjuk egy közös képet, amin látszik a lemez, a kézikönyv, az aktivációs kulcs? Persze bele lehet photosopolni a hibajegyszámot, de ezt én rögtön account ban-t adnék.

Egyébként volt olyan bolt, ahol ilyet ígértek, aztán mégis egy sima szöveges e-mailben küldték a kulcsot. Az eredeti meg szerintem már nekik sem volt meg.

[ Szerkesztve ]

(#31830) VGYke válasza SityiSXT (#31817) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm válaszod. Az az érdekes, hogy újratelepítés előtt is ilyen volt a felépítés (rendszer itt, steam ott + korlátozott fiókból játszom) és csak 1-2 régi játékkal gyűlt meg a bajom, a megoldásról itt írtam.
Újratelepítettem a steamet, kár volt.
Összesen 2 játékkal próbáltam; Alan Wake és L.A. Noire.
Alan Wake immár rendesen elindul rendszergazda kódkérés nélkül is, ő valami extra bizbaszinát telepített magának, ahoz kellett a rendszergazda, de telepítés után már nem kéri.
Bukásom a L.A Noire. Ő kér egy Rockstar Games Social Club extra bejelentkezést. Bejelentkeztem a klubba rendszergazdaként, ennek ellenére korlátozott fiókból indítva a játékot, rendszergazda jelszót kér, ha nem adom meg, nem indul el a játék.
Egyenlőre uninstall a L.A.Noire.

Pótkérdés: hányszor lehet telepíteni-törölni a L.A.Noire játékot?
A fenti problémába belefutott már valaki és talált megoldást?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#31831) werszomjas válasza csaba951 (#31829) üzenetére


werszomjas
őstag

Hello.

Köszi a részletes válaszokat.

Tudnál mondani néhány ilyen megbízható boltot akkor, ahonnan bátran lehet kulcsot vásárolni?

üdv

(#31832) Alien83 válasza werszomjas (#31831) üzenetére


Alien83
senior tag

Steam. :)

(#31833) jozsi252 válasza Alien83 (#31832) üzenetére


jozsi252
veterán

Nyilván azért próbál az ember máshonnan vásárolni mert spórolni akar. ;)

iPhone 13 Pro Max

(#31834) werszomjas válasza Alien83 (#31832) üzenetére


werszomjas
őstag

Ott drágább mint a boltban :U

üdv

(#31835) SityiSXT válasza VGYke (#31830) üzenetére


SityiSXT
őstag

Az L.A.Noirenak van valami GameShield (vagy mi a szösz) védelme, az mindig rendszergazdai jogokat fog kérni. Legális kerülőút nincs, vagy rendszergazdaként futtatod, vagy sehogy. Sajna még mindig nem divat pár fejlesztőnél a Windowsos fejlesztési alapelvek maradéktalan betartása - vagy a másolásvédelmek kiagyalóinál, nem tudom.

(#31836) Alien83 válasza werszomjas (#31834) üzenetére


Alien83
senior tag

Jogos. :)

#31833 De ő biztosra akart menni. :D

[ Szerkesztve ]

(#31837) sith7


sith7
nagyúr

Köszönöm a választ mindenkinek, én azt hittem ez egy normális bolt, ugyanolyan,mint a Green Man Gaming , meg a Gamersgate :((( ... szóval én onnan vettem / kaptam / egy F1 2012 kulcsot, de nem VPN - et ... de ha azt írjátok, hogy lopott is lehet, akkor nem tudom mi lesz, ha a másik tulajdonos jelentkezik a dobozzal ... :U

Szóval akkor lehet recegni ? :F

(#31838) Alien83 válasza sith7 (#31837) üzenetére


Alien83
senior tag

Kaptál e-mail-ben számlát a vásárlásról?
Ha igen akkor no para.

(#31839) csaba951 válasza werszomjas (#31831) üzenetére


csaba951
veterán

Hivatalos boltok:
* yuplay.ru
* Amazon USA
* www.gamersgate.com
* www.greenmangaming.com (GMG)
* www.getgames.com
* www.impulsedriven.com
* www.gamefly.co.uk
* www.gog.com (GOG, itt régi játékok vannak, DRM mentesen)

Ezekről a helyekről bátran vásárolhatsz. Ha előnyben részesíted a Steam-es vagy Origin-es játékokat, akkor vásárlás előtt nézz utána, hogy aktiválható-e az adott rendszerben a játék. Ezen kívül Yuplay.ru-ból való vásárlás előtt alaposan utána kell nézni, hogy az adott játék nyelvi (csak orosz nyelv) és / vagy régiózáras e (aktiváció / játék csak Oroszországból).

Ha nem vagy biztos, hogy az boltban kapható megfelel-e neked, akkor írj ebbe a fórumba és válaszolni fogunk.

(#31837) sith7
Szerintem már nem lesz belőle bajod. Ha a kedvező ár miatt vásároltál itt, akkor tudnod kell, hogy ezeket az árakat megkapod a "rendes" boltokban is, amikor akciókat tartanak. Szóval nem olcsóbbak, persze csak ha nem tudsz várni 1-4 hónapot egy akcióra.

Pl. Amazon USA-n (akciós kóddal) most kapható a Darksider II 18,74 USD-ért, ami augusztus 10-én jelent meg. Az összes kulcs boltban drágábban kapható. (És az USA változat nem régiózáras.)

[ Szerkesztve ]

(#31840) VGYke válasza SityiSXT (#31835) üzenetére


VGYke
addikt

Ismét köszönöm, megnyugtattál hogy nem vagyok 100%-ban gyagyás (50% :F )
Valóban, a korábban vásároltakból csak most próbáltam először újratelepítések után a L.A. Noire-t, előzőleg nem volt telepítve (vártam a csiszolt magyarításra).

Na de tényleg: kerestem, de nem látom a fától az erdőt: Hányszor lehet a steamen telepíteni, törölni az L.A.Noire játékot?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#31841) csaba951 válasza VGYke (#31840) üzenetére


csaba951
veterán

L.A. Noire: The Complete Edition; GameShield Ironwrap & Patcher. Machine limit explicitly not available per Rockstar policy, but is likely unlimited on Steam. Source

(#31842) VGYke válasza csaba951 (#31841) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! Konyhanyelv angolommal: valószínűleg nincs korlát :F

Más kérdés: megelőzhetem illetve korlátozhatom a rendszergazdi belépési igényeket játékok telepítése majd futtatása előtt azzal, ha előre telepítem a MS DirectX összes bizbaszináját (ami nincs a Win7-ben)?
Ha igen innen indítsam?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#31843) SenorGrande válasza VGYke (#31842) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Nem tudod megelőzni/megkerülni, mert az összes játék - aminek kell - első indításkor telepíti a DX-et, plusz a saját szükséges biszbaszait.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#31844) pecze válasza VGYke (#31842) üzenetére


pecze
aktív tag

Esetleg (nem mindegyik játéknál) van egy fájl (installscript.vdf) az egyes játékok könyvtárában, abban szerepelnek a telepítendő komponensek (directx, vcredist és társai). Próbáld ezt átnevezni, áthelyezni és tudtommal, akkor nem fog telepíteni játékindítás előtt semmit.

[ Szerkesztve ]

(#31845) SityiSXT válasza pecze (#31844) üzenetére


SityiSXT
őstag

Ez csak azért nem javasolt lépés, mert előfordulhat, hogy az adott játék valami olyasmit is fel akar rakni, ami még nincs fenn a gépeden vagy más verziót rakna fel. A Win7 egész ügyesen szortírozza ezeket a dolgokat (bár ez a WinSxS mappa hízásával jár). Én azt mondom, annyi kényelmetlenséget megér, hogy első indításkor adminként induljon a játék (legfeljebb rögtön kilépsz belőle a főmenünél), hogy tényleg minden rendesen települjön, és ne azt kelljen nyomozni, hogy mi nincs telepítve...

(#31846) ZsZso


ZsZso
Közösségépítő

Amazonon 9.99 USD -ért adják a Batman: Arkham Asylum GOTY -ot és a Batman: Arkham City (síma verzió) -t. Steamre aktiválható.

OCTOFUN1 kóddal további 25% jön le az árból ami így 7.5 USD lesz ( ~ 1650 Ft)

LINK

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#31847) Tomy Yayo válasza ZsZso (#31846) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Megkérdezhetem, mi az az Octofun1 kód? :B

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#31848) tupacamaru válasza Tomy Yayo (#31847) üzenetére


tupacamaru
veterán

Igen, egy olyan kód, amit ha beírsz a vásárlásnál akkor 25%-al kevesebbet kell fizetni. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#31849) ZsZso válasza Tomy Yayo (#31847) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Gift codes & promotions alá kell beírni ... kupon.

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#31850) tupacamaru válasza ZsZso (#31849) üzenetére


tupacamaru
veterán

És csak egyszer lehet használni. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.