Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#30451) #57919488


#57919488
törölt tag

Ez ma már nagyon érdekes mert inkább a szokásos igénytelen konzol átiratokra szokták írni, hogy arcade mint, hogy a játék besorolására. Nem azért mert annak készült hanem mert az lett és nem több.

(#30452) danih válasza #57919488 (#30451) üzenetére


danih
addikt

Nem, arra azt írják pl. hogy "konzolátirat" játék. Az arcade nem ezt jelenti, soha nem is fogja. Ez egy stílus, és semmi köze a játék színvonalához, megvalósításának minőségéhez, árához, stb.

[ Szerkesztve ]

(#30453) Ilsyde


Ilsyde
őstag

Azért szeretem ezt a fórumot mert jókat lehet rohogni :DD

Az arcade játéktípusra vonatkozik, de az XBLA-n megjelent olcsóbb, kisebb méretu (azaz nem teljesértéku) játékokat is ugyanígy hívják az egyszeruség kedvéért.

I Am Alive arcade játék, de nem azért mert ez a mufaja (lévén survival horror) hanem mert az XBLA-n jelent meg.

(#30454) abteam2008 válasza Ilsyde (#30453) üzenetére


abteam2008
tag

Ilsyde-nél a pont! :K

Xbox Series X

(#30455) SityiSXT válasza Ilsyde (#30453) üzenetére


SityiSXT
őstag

Javíts ki, ha tévednék, de az arcade nem jelent játéktermet is? Csak mert szerintem az XBLA-ben ezt a jelentését szeretnék szerintem használni, és talán így is van a legtöbb értelme...

[ Szerkesztve ]

(#30456) danih válasza Ilsyde (#30453) üzenetére


danih
addikt

Mondatod helyesen:
"I Am Alive budget játék, de nem azért mert ez a mufaja (lévén survival horror) hanem
mert az XBLA-n jelent meg."
Vagy ami PSN-es az network játék? De nem azért mert van benne multi, hanem mert PSN-en jelent meg :))

( #30455 ) SityiSXT : (te) nem tévedsz. Persze, mint a mellékelt ábra mutatja, lehet vannak olyanok, akik még ha szimulátorral is játszanak, az nekik akkor is arcade, ha fent van az XBLA-n :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30457) Alien83 válasza ollie (#30448) üzenetére


Alien83
senior tag

Akkor mi az ami nem Arcade? és nem teljes értékű?
Mert nekem ezek Arcade-ok, amíg nem mondtok egy szuperebb jezőt rá...Indie kilőve....

Amúgy ott van hogy Arcade Action a menübe de senkit ne zavarjon....
[link]

(#30458) Alien83 válasza Ilsyde (#30453) üzenetére


Alien83
senior tag

"Az arcade játéktípusra vonatkozik, de az XBLA-n megjelent olcsóbb, kisebb méretű (azaz nem teljesértékű) játékokat is ugyanígy hívják az egyszerűség kedvéért."

Pontossan...ki mire értelmezi az Arcade szót, van akinek a Limbo és a hasonlók meg a kocsmai street fighter, nekem meg azok amik nem teljes értékűek, vagyis...Arcade játékok, mármint a Limbo szerű játékokhoz mérten 99.9%-ban csak digitálisan léteznek, rövidek, és max 15dollár/euro

(#30459) danih válasza Alien83 (#30457) üzenetére


danih
addikt

Budget játék. Vagy ha nem jó: definiáld a 'teljes értékű'-t mert az az érzésem itt is elve lesznek érdekességek.

(#30460) csaba951 válasza Alien83 (#30457) üzenetére


csaba951
veterán

>Amúgy ott van hogy Arcade Action a menübe de senkit ne zavarjon....

Ne már! Az azért van ott mert megválaszthatod a játékmenet stílusát. Ha "normális" nehézséggel akarsz vele játszani, akkor válaszd a "Story Mode"-ot. Ha meg csak "hülyéskedni" akarsz vele, mert pl. csak 10 perc szabadidőd van játszani, arra ott van az "Arcade Action".

Train Simulator 2013 pletyka
All current TS2012 users will get a free upgrade to the TS2013 core technology. TS2012 users will not receive any of the routes included in the TS2013 pack. All current DLC which you have already purchased will be unaffected. If you own TS2012 and pre-order TS2013 you will get all the routes mentioned added to your collection (including the fabulous Sherman Hill, London to Brighton, Northeast Corridor and Isle of Wight) for the price of TS2013 making a huge saving over buying them individually

Ezzel csak felhúzott a cég! Semmi baj, ha nem akarnak nekem ingyen adni egy 2013-as verziót, de ez az adok is meg nem is, ez nagyon nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#30461) abteam2008 válasza csaba951 (#30460) üzenetére


abteam2008
tag

Tényleg vannak olyanok, akik játszanak, és teszem azt, pénzt is adnak ilyen Train - meg mit tudom én még milyenek vannak - szimulátorokért? :U

Xbox Series X

(#30462) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

Uram atyám. Ki a frászt érdekel, hogy az Xbox milyen névvel lát el egy kategóriát? Ha anno azt adják neki, hogy shit, akkor ezek sz*r játékok?! Ez az Xbox (Microsoft) bar*msága, hogy már egy régen létező stílus/műfaj nevével hozott létre egy saját kategóriát, amiben - ahogy nézem - minden van.

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#30463) csaba951 válasza abteam2008 (#30461) üzenetére


csaba951
veterán

Mondom, hogy nyertem! :))
Nem lelkesedek annyira a vonatszimulátorért, hogy pénzt is adjak érte, de ha ingyen van akkor már hajlandó vagyok vele játszani. Persze ettől ez még lehet a világ legjobb vonatszimulátora. Ha jól tudom, akkor egyik változatát oktatási célokra is használják.

(#30464) Иван válasza Ilsyde (#30453) üzenetére


Иван
őstag

Régen az arcade játék nem az volt, ami ilyen ugrabugra stílus? Pl a COD1-et sokáig hívták arcade szarnak gúnyból, mert mindenféle eszement ugrás közbeniség volt.

SZERK
Nem tudok gépelni...

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#30465) danih válasza Иван (#30464) üzenetére


danih
addikt

Nem csak ugrabugra lehet arcade, ilyen még jellemzően pl. a side-scroller shooterek... Lényegük, hogy a valósághoz képest borzasztóan le vannak egyszerűsítve, csak a játékmenethez minimálisan szükséges mechanika van benne.

(#30466) #73540608 válasza SenorGrande (#30444) üzenetére


#73540608
törölt tag

Igen, igen, most hogy böngésztem a bankom lehetőségeit, van ilyen webkártyás dolog náluk is, és ez a dolog valamelyest biztonságosabbnak tűnik... Még1x köszönöm mindenkinek.

(#30467) Иван válasza #73540608 (#30466) üzenetére


Иван
őstag

Nem tudom ez a biztonság dolog miért fontos mindenkinek, ilyen szinten borzasztó sötétség van kicsiny országunkban.

Gondolod, hogy majd a VALVe jól lenyúlja majd a kártyádról a kis összespórold forintjaidat? :F

Kedvencem, amikor valaki nekem azt ecsetelte, hogy azért nem rendel amazon.co.uk-ről, mert meg kell adni a kártyája adatait, és majd biztos leemelik az összes pénzét.

Mondom akkor ne rendelj b+...

Ha valaki egy kétes kókusz szigetekre bejelentett, orosz lapról akarna rolexet/viagrát venni 3 dollárért, még megértem...

danih: a te megfogalmazásod valóban pontosabb :K De akkor meg minek kell az emberek fejét azzal tömni, hogy az arcade nem "teljes játék". Könyörgöm, az arcade egy zsáner... Legzközelebbe a "teljes értékű játék" meg mér FPS lesz? :(

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#30468) Youri válasza Иван (#30467) üzenetére


Youri
veterán

akinek van esze nem attól tart, hogy majd a forgalmazó nyúlja le, hanem valami ügyes hekker, amire persze volt már példa sokszor

RTX ON

(#30469) Иван válasza Youri (#30468) üzenetére


Иван
őstag

Azon viszont nem segít a webmoney/webkártya sem. A kártya adatait ígyis-úgyis be kell pötyögni.

Na meg vigyázni kell, acchoz nem kötünk kártyát, warezt nem töltünk le, reklámokra nem kattintunk stb stb.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#30470) BigBlue69 válasza Иван (#30469) üzenetére


BigBlue69
őstag

....és az asszonynak se mondjuk meg stb. stb. :DDD

(-.-(-.-(-.-(-.-)-.-)-.-)-.-) Chinese Mafia's watching you! Viselkedni Magyarországon rang. Máshol a létezés része. Steam: http://tinyurl.com/8h4dfu2

(#30471) Иван válasza BigBlue69 (#30470) üzenetére


Иван
őstag

LQL

Van az a vicc, két férfi beszélget:
- Ellopták a bankkártyámat, a tolvaj minden nap használja.
- Nem tesz feljelentést? Hátha megkerül.
- Dehogyis! Még így is kevésbé fogy róla a pénz, mintha a feleségemnél lenne.

Bocs, a lényege ez, de az eredeti viccesebben van megfogalmazva. Rossz viccmesélő vagyok.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#30472) SenorGrande válasza Иван (#30467) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Én sem azoktól a helyektől féltem a kártyaadatokat, ahol vásárolok. Nem szabad elfelejteni, hogy feltörhetetlen rendszer NINCS!
És nem, nem fogom azt a kártyát netes vásárlásra használni, amire a fizetésem jön, és a tartalékomat tartom. Persze mindenki azt csinál, amit akar.

(#30469) Иван:
Miért ne segítene? Nekem nincs rajta pénz, közvetlenül a vásárlás előtt átvezetek rá annyit, amennyi kell (+1€). Ha ki is kerülnek a kártyaadatok, nem tud vele vásárolni sehol, mert kong az ürességtől. (Most pl 12 huf van rajta :DDD )

"acchoz nem kötünk kártyát" - Ahol vásárolni szoktam, mindenhol hozzá van rendelve a webkártya.

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#30473) Youri válasza Иван (#30469) üzenetére


Youri
veterán

a webmoney/webkártya azon segít, hogy nem a főkártyádat húzzák be a teljes fizetéseddek, hanem csak egy kis részét

RTX ON

(#30474) Alien83 válasza danih (#30459) üzenetére


Alien83
senior tag

Értelek, de a Budle nálam a teljes értékű játék, leértékelt nem eredeti változatú dobozos változata...
Az már más... :)

(#30475) danih válasza Alien83 (#30474) üzenetére


danih
addikt

Hogy jön ide a bundle? Illetve nem definiáltad a "teljes értékű játék" fogalmat.

(#30476) cskamacska válasza Alien83 (#30474) üzenetére


cskamacska
addikt

Ahelyett hogy offtopik fingreszeltek az arcade szó jelentésén, inkább mondjátok meg nekem hogyan lehetne szaggatós/fagyós/lost konnektáló Steam kliensből újra működőt faragni. :R

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#30477) danih válasza cskamacska (#30476) üzenetére


danih
addikt

Megmondom, ha segítesz az Originnel :DDD

(#30478) ollie válasza cskamacska (#30476) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha megmondanám, meg kéne, hogy öljelek. :DDD

***

(#30479) djculture


djculture
félisten

Az új need for speed most wanted is lehetne arkade akkor mert bejelentették hogy száguldás közbe lehet egy gombkombinációval kereket meg motort cserélni:D
Ez a sorozat egyre kókányabb.

[ Szerkesztve ]

(#30480) ayo válasza djculture (#30479) üzenetére


ayo
addikt

nfs pont hogy egy arcade:) es igen a legutolso resz szornyu volt:D

szerk: nagyon nagyon nagyon szornyu volt.

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#30481) albert8 válasza djculture (#30479) üzenetére


albert8
addikt

Ahogy mondod, de én úgy mondanám, hogy az elmúlt pár rész nem lett jó :))

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#30482) Youri válasza cskamacska (#30476) üzenetére


Youri
veterán

vegyél új gépet :DDD
szokásos minde törlés kivéve steamapps, meg steam.exe megvót?

RTX ON

(#30483) ViharVadász


ViharVadász
őstag

Úgy imádom a SteamGift-en azt, amikor valaki több ezer kópiát ajándékoz el, és a kisebb része csak azért jelentkezik, hogy ugyanitt elajándékozhassa :( Ilyenkor munkába látnak néha szegény moderátorok is az tuti :D

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#30484) Spet válasza ViharVadász (#30483) üzenetére


Spet
addikt

Körül belül akkor már azokat is megbüntethették volna akik a Gotham City Impostors FB oldalán hozzájutható kártyákat is felajánlják.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#30485) wwenigma válasza Spet (#30484) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Steamgifts szabalyzataban benne van, hogy az oldalon nyert jatekokat az accountodon KELL aktivalni.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#30486) Mardel válasza ViharVadász (#30483) üzenetére


Mardel
őstag

Azért ez is ritka. 5 perccel azután, hogy kirakta a Clones regiftjét, törölték a felajánlást és kitiltották a felhasználót.

(#30487) albert8: Igaz de volt olyan is akinél vagy 4-5 regift volt mégsem tiltották még ki. Most online volt a moderator. :D

(#30488) BirkaZoli: Igen többek közt ezért is tilos a regift.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#30487) albert8 válasza Mardel (#30486) üzenetére


albert8
addikt

Mert nem ez volt az első amit visszaajánlott, hanem a harmadik. :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#30488) ViharVadász válasza Mardel (#30486) üzenetére


ViharVadász
őstag

Szerkesztve: Most nézem, hogy többször is regiftelt, akkor szerintem viszont megérdemli. Ezzel végül is ingyen növeli a "kreditjét"

[ Szerkesztve ]

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#30489) Alien83 válasza danih (#30475) üzenetére


Alien83
senior tag

Sorry a budget-et akartam írni, már elnéztem a betűket.

(#30490) Niczo


Niczo
senior tag

Belinkelem ide is hátha találkozott valaki már ilyennel:
[link]
Nyertem Bluegiften egy Shogun 2 dupla gift-et, ami miután megkaptam a tárgytárolómba, valóban azt mutatta hogy a játék 2 példánya van a giftben (nem a játék logo-ja volt rajta, hanem a szokásos masnis steam gift logo)
Aktiválás után azonban a másik példány sehol sincs, viszont a DLC fül alatt a linkelt hsz-ben lévő kép szerint van egy Shogun 2 :F
Rejtvény feladva :K

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#30491) Иван válasza SenorGrande (#30472) üzenetére


Иван
őstag

Az, hogy külön van kártyánk netes vásárlásokra, az azt hittem alap. Azon nem is kell többet tartani pár ezer forintnál. :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#30492) Alien83 válasza Niczo (#30490) üzenetére


Alien83
senior tag

Ez ha szabad tudni honnan van?
mert érdemes ennek a weboldalon utánajárni ahol lett vásárolva, mert vagy hibás vagy kamu.
Ritkán halottam ilyet hogy 2 példány egybe van és utána válik szét. :S

mindenképpen eléggé fura a dolog.

#30491:

Ez oké, csak akkor van gond ha van rajta mondjuk 200ft, és megterhelik mondjuk 10000-el, mert tudtommal akkor lemegy 9800 tartozásba, és csak utána nem enged vásárolni vele...:S

[ Szerkesztve ]

(#30494) Иван válasza Alien83 (#30493) üzenetére


Иван
őstag

Akkor előtte nap teszel rá, amennyit kell. Amúgy érdemes rajta minimum 10-15 ezret tartalékból.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#30495) Niczo válasza Alien83 (#30492) üzenetére


Niczo
senior tag

Bluegift sorsolás oldala
18. hsz-be linkelt kép szerint steamen lett véve szerintem, mivel ilyen gift logoja van. sajnos a felajánló nem volt online azóta hogy megkaptam a játékot, így még nem tudtam megkérdezni hol vette.

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#30496) Bluerainbow válasza Alien83 (#30492) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

TESCO-Zsömle felajÁnlása , és vissza kelett volna kapjam az egyik példányt hogy ujra sorsoljam. Úgy is lett beszámolva neki ruti statjába

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#30497) Alien83 válasza Иван (#30494) üzenetére


Alien83
senior tag

Várj félreértesz...:D
ha idegen kezekbe kerül, arra írtam hogy enged 1x minuszba futni, vagyis pár ezerrel elvileg meg tudnak kopasztani...D:
Legalábbis nálam 1-2 webshop-nál ment már mínuszba, igaz csak 1x ha már minuszba lép akkor stoppol...:D

#30495-496!

Már értem!
De mondok egy baromságot!
Mivan ha akkor kapod meg a 2. példányt ha bemész a Total War Shogun 2 store oldalára, és mintha megvennéd berakod a kosárba? :D

(#30498) SenorGrande válasza Иван (#30491) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Persze, csak a webkártya éves díja jelentősen kevesebb, mint egy - ha jól értem - másik bankkártyának. A webkártya csak netes vásárlásra jó, nincs rajta se mágnescsík, se chip.
Mert ha jól értem, akkor neked kettő bankkártyád van.

(#30495) Niczo:
Írtam a másik topikba.

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#30499) ollie válasza Bluerainbow (#30496) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De hogy létezhet dupla pack? Tudtommal ilyen soha nem volt.

***

(#30500) Alien83 válasza ollie (#30499) üzenetére


Alien83
senior tag

Szintúgy ezt nem értem, főleg úgy hogy kiválik egy másik példány belőle és a tárolóba marad...:S
Vagy talán olyan és úgy kell elképzelni mint a The Ship Complete packot? Mert ott hallottam hogy kap az illető egy másodpéldányt is.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.