Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#29901) maross válasza cskamacska (#29900) üzenetére


maross
veterán

Mondasz valamit.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#29902) BigBlue69


BigBlue69
őstag

50% OFF Any Saints Row: The Third DLC

Kaptam egy ilyet.. Valaki?

(-.-(-.-(-.-(-.-)-.-)-.-)-.-) Chinese Mafia's watching you! Viselkedni Magyarországon rang. Máshol a létezés része. Steam: http://tinyurl.com/8h4dfu2

(#29903) hjanos1 válasza BigBlue69 (#29902) üzenetére


hjanos1
senior tag

Én is kaptam tegnap.

The Factory Must Grow

(#29904) Csabee. válasza maross (#29899) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Végtelen pénz :DD

Üdv: Csabee.

(#29905) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

Első hsz-ban nem találtam erre konkrét választ: C-n kívül lehet más meghajtóra is telepíteni a steamet? Mert már felraktam a G meghajtóra, és épp töltöm is le a CS:GO-t. (Konkrétan csak ezért a játékért csináltam steamet, szóval nem akarok túlzottan belemerülni a témába.)
Közben meg azt mondja haver, hogy C-n kellene legyen.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#29906) Gabás válasza vzsryl (#29905) üzenetére


Gabás
addikt

lehet, nem kell

(#29907) Csabee. válasza vzsryl (#29905) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Én is megerősítem az előttem szólót. Annyit hozzátennék hogy ha a G-partícióra rakod, fontos hogy az a mappa ahol lesz a steam, az ne tartalmazzon ékezetet. Egyes játékoknál problémát okozhat az ékezet..

Üdv: Csabee.

(#29908) vzsryl válasza Gabás (#29906) üzenetére


vzsryl
nagyúr

De nekem is rémlik valami úgy 1-2 évvel ezelőttről, hogy ismerősömnek összeraktam a zsír új gépét, felosztottam néhány particióra az 1TB-os vinyóját, de csak 50GB-ot hagytam a C-nek, és akkor valami olyasmit panaszkodott nekem, hogy túl kicsi a C, és nem tud minden játékot telepíteni a steamnek. Én meg mondtam, hogy tegye másik meghajtóra, mert a többi kb. 300GB-os volt, de akkor azt mondta, hogy nem lehet átrakni a steamet.
Előfordulhat, hogy csak újabb steammel kivitelezhető ez?
Továbbá. Hányszor tölthetek le egy játékot az accountomra? Van korlát egyáltalán?

(#29907) Csabee.: Rendszergazda végzettségem van, nincs ékezetes mappám, sőt saját magam által létrehozott ékezetes fájlom sem. :)

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#29909) Csabee. válasza vzsryl (#29908) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Amikor tisztán telepíted akkor nincs semmi gond ha más partícióra rakod. Ha már tele van rakás játékkal akkor lehet egy egyszerű áthelyezés nem vezet jóra. Mert akkor újra a steam mappából a játék fájlokat lekell menteni. Uninstallálni a stamet. Feltelepíteni a másik partícióra, a játékok fáljjait bemásolni az új steam könyvtárba és fel kell telepíteni újra minden játékot.. tudtommal.

Játék letöltés - felhőből korlátlanul tölthetsz le játékokat. Vannak játékok amiket revoke-olni kell mielőtt uninstallálod, különben csak pár alkalommal telepítheted.

szerk: Nekem is van Rendszergazdai végzettségem :D de én nem tudhattam, csak tanácsot adtam.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#29910) ollie válasza vzsryl (#29908) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Már kezdettől fogva bárhová lehetett telepíteni a Steam-et, és max akkor lehet gond, ha speciális/ékezetes betű van az elérési útban, de ugyanez igaz arra is, ha a bejelentkezett felhasználó login nevében van valami speciális karakter vagy ékezet (de utóbbi mondjuk független a Steam-től, viszont pár játék hanyatt dobja magát tőle).

***

(#29911) BigBlue69


BigBlue69
őstag

Puszi :DDD

Sorsolás

[ Szerkesztve ]

(-.-(-.-(-.-(-.-)-.-)-.-)-.-) Chinese Mafia's watching you! Viselkedni Magyarországon rang. Máshol a létezés része. Steam: http://tinyurl.com/8h4dfu2

(#29912) vzsryl válasza Csabee. (#29909) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Értem, köszönöm.

Azt csak azért írtam le, mert így próbáltam ironikusan kifejezni, milyen a rendszergazdák észjárása. :D

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#29913) Csabee. válasza BigBlue69 (#29911) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ez m?:)

vzsryl: oké

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#29914) BigBlue69 válasza Csabee. (#29913) üzenetére


BigBlue69
őstag

Sorsolás.. Csak kivételen a Magyarország Csoportnak.. :B

(-.-(-.-(-.-(-.-)-.-)-.-)-.-) Chinese Mafia's watching you! Viselkedni Magyarországon rang. Máshol a létezés része. Steam: http://tinyurl.com/8h4dfu2

(#29915) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Amazonon szeretném megvenni a Black ops-t. Nem kell vpn el szarakodni meg ilyenek ?

(#29916) cskamacska válasza BigBlue69 (#29911) üzenetére


cskamacska
addikt

Azért kell egy fajta elvetemültség, hogy egy ingyenes játékot contributor onlynak jelöljön meg valaki. ;] És éppen ezért közröhej tárgya már Steamgift contributor rendje, mert az is többszáz dollárnyi felajánlással rendelkezhet, aki egy fityinget nem költött eddig SteamGiften felajánlott játékokra. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#29917) Csabee. válasza BigBlue69 (#29914) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Jaa, köszii! :)

Üdv: Csabee.

(#29918) Lewzke válasza BigBlue69 (#29911) üzenetére


Lewzke
őstag

Köszi, de már én beszereztem. Aki még nem hallott róla annak szólok, hogy ingyen beszerezhető a Men of War:Vietnam Steam-re a Gamefly-on. Érvényes bankártya szükséges hozzá, ez azért kell, hogy kiszűrjék a farmolókat.

(#29919) BigBlue69 válasza Lewzke (#29918) üzenetére


BigBlue69
őstag

Na de itt is volt már akinek nem volt.. vagy csak nem szivesen adja meg.. Nekik kapóra jönn:D Az 1 dolcsi meg 1 dolcsi..:D a Farmolók miatt ;)

(-.-(-.-(-.-(-.-)-.-)-.-)-.-) Chinese Mafia's watching you! Viselkedni Magyarországon rang. Máshol a létezés része. Steam: http://tinyurl.com/8h4dfu2

(#29920) Lewzke válasza BigBlue69 (#29919) üzenetére


Lewzke
őstag

Azt az egy dollárt nem adja vissza? Úgyis megéri.

(#29921) SenorGrande válasza Csabee. (#29909) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Semmi gond nincs az áthelyezéssel, és nem kell az általad leírt macerát végigcsinálni.
Nekem a harmadik különböző op. rendszeremet (XP x86 -> Vista x86 -> 7 x64) éli meg ugyan az a Steam install, hibátlanul.
Meg kell hagyni a steamapps (letöltött tartalmak), és a userdata (ezt csak a mentett képernyőképek, beállítások miatt, mindenki saját belátása szerint) könyvtára(ka)t, meg a steam.exe-t, és csókolom. Rendbe teszi magát első indításnál.
Eddig egy játéknál volt - icuripicuri - gondom. A Portal 2-höz egy az egyik dll más x86 és x64 alatt. Indításnál asztalra dobott, de a szokásos integrity check megoldotta a gondot.

(#29920) Lewzke:
Az nem az az egy dolcsi. Ezt BigBlue állította be a sorsolásra, jelentkezési limitnek.

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#29922) Niczo


Niczo
senior tag

Új Indieroyale
hát ezt kihagyom (a Shattered Horizon már megvan)

Indiegala 8
ezt viszont szerintem beszerzem, bár érdekes módon sok benne a DRM Free :K

csak úgy jönnek a bundlik egymás után :Y

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#29923) peter9228


peter9228
aktív tag

Elég rég voltam fent Steamen, ma léptem be kb. egy hónapja. Erre látom, hogy kaptam 2 "Steam Community Beta Access"-t, úgyhogy ha kell valakinek szóljon. Tudom, hogy már valószínűleg mindenkinek van aki akart, de azért megpróbálom odaadni:)

(#29924) 004


004
tag

Valaki fel tudna világosítani ezzel a revoke dologgal kapcsolatban, mert számomra nem igazán tiszta.

Példa.: steam sale-en szert tettem GTA complete pack-ra, amiből a GTA IV-et fel is telepítettem, majd uninstalláltam de nem revok-oltam, akkor most elveszítettem egy telepítési lehetőséget, vagy ez hogy működik?

[ Szerkesztve ]

(#29925) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

nem akarom megvenni a the walking dead-et, nem akarom megvenni a the walking dead-et, úccse veszem meg, míg ki nem jön az összes rész úccse... ááá szóljatok rám, nagyon csábít az a purchase gomb :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#29926) Alien83 válasza Agyzuzo (#29925) üzenetére


Alien83
senior tag

Nézz rá mennyibe kerül ha az nem eléggé elrettentő, akkor nemtudom mi lehet az.
15 euro az ~4250ft...NOORMÁLIS?

[ Szerkesztve ]

(#29927) ayo válasza Agyzuzo (#29925) üzenetére


ayo
addikt

lesz az meg olcsobb is mostanaban sokszor volt mar ennyi. jon a helovin meg a tel akkor ezek sztem hangulatosabbak is mintha most venned meg + termeszetesen olcsobbak is:)

http://jateknaplo.blog.hu

(#29928) ViharVadász válasza Alien83 (#29926) üzenetére


ViharVadász
őstag

Engem ez tántorít el :D Megvenném szívesen, mert sok jót hallottam róla. Na de azért 15 eurót most nem tudok sehogy kifizetni :(

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#29929) Csabee. válasza SenorGrande (#29921) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Köszi, mindig tanul az ember! :) :R

Üdv: Csabee.

(#29930) Alien83 válasza ViharVadász (#29928) üzenetére


Alien83
senior tag

Amúgy ezt tudjátok hogy ez nem egy normál játék, hanem egy Arcade jellegű interaktív mozi?
Mint pl a Jurassic Park vagy a Back to Future???

Mert ezekért kifizetni nemhogy akciósan de még full árnak is sok ez a 15 euro.

Én inkább dollárban vennék egy 15 dolláros Dead Island-ot.

[ Szerkesztve ]

(#29931) Csabee. válasza 004 (#29924) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Van olyan játék, ami úgy van levédve hogy5 alkalommal telepítheted fel/aktiválhatod be, s utána újra meg kell venni. Ezért van a revoke-os megoldás, hogy úgymond deaktiválod a játékot, és úgy távolítod el. Ilyenkor nem számít bele az 5 telepítésbe az adott telepítés. Revokolni tudtommal korlátlanul lehet.

Én így tudom, ha tévedek bocsi..

Üdv: Csabee.

(#29932) Иван válasza Csabee. (#29931) üzenetére


Иван
őstag

"Van olyan játék, ami úgy van levédve hogy5 alkalommal telepítheted fel/aktiválhatod be, s utána újra meg kell venni."

:Y Az azért elég erős seggberakás a kiadó részéről. mintha egy könyv elégetné magát az ötödik kiolvasás után.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#29933) Csabee. válasza Иван (#29932) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Én sem hittem el az elején, de a Test Drive Unlimited 2 például úgy van levédve.

Üdv: Csabee.

(#29934) Alien83 válasza Иван (#29932) üzenetére


Alien83
senior tag

Pedig van ilyen.
Csak oda kell figyelni nem nagy gond.

Illyesztő lehet elsőre, de nem olyan bonyolult.
Ráadásul úgy emlékszem hogy supporttal bemutatva az eredeti cd-kulcs vagy számlát a játékról esetleges problémáknál kérhető hogy állítsák vissza, persze a régi aktivációkat törlik...

(#29935) 004 válasza Csabee. (#29931) üzenetére


004
tag

Értem, akkor az előbb említett eset miatt, most egy telepítést már kilőttem, mert nem revoke-oltam uninstall előtt.

Másik kérdés: Borderlands GOTY DLC-it szintén kell revokeolni, mert steam nem írja, hogy lenne DRM, viszont neten láttam, hogy van DLC-hez revoke tool. Akkor most ez hogy van?

(#29936) Alien83 válasza Csabee. (#29933) üzenetére


Alien83
senior tag

Batman AA (steam)
vagy EA origin játékok...

Ha jól emlékszem BF sorozat, Medal of Honnor, Dead Space 2 (5 aktiválás ez tuti), meg ilyenek.

#29935.
DLC-kre nem is halottam és nem is láttam ilyet, mert az amint aktiválod a profilodhoz csatlakoztatja a játék, mert ugye a játékok is csatlakoznak valamihez...

Steam-Origin-GFWL...vagy valami.

[ Szerkesztve ]

(#29937) Csabee. válasza 004 (#29935) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ebben sajnos már nem tudok segíteni, csak Cs Source , Maffia, és Tdu2 van amit megvettem. Többi játékról "sajnos" nem tudok nyilatkozni:)

Üdv: Csabee.

(#29938) Agyzuzo válasza Alien83 (#29926) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Belefér az, nagyon szeretem a sorozatot meg a Telltale játékokat is, még a sokat köpködött Jurassic Park is iszonyatosan bejött, erről a Walking Dead-ről meg aztán nem sok rosszat hallani. Csak az tart vissza hogy nem akarok a 2. rész után heteket-hónapokat várni míg folytathatom a történetet, így valószínűleg kivárom, míg kijön a többi rész. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#29939) maross válasza Agyzuzo (#29938) üzenetére


maross
veterán

Egy bajom volt vele, iszonyatosan rovid (az elso resz, masodikat nem probaltam).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#29940) Alien83 válasza Agyzuzo (#29938) üzenetére


Alien83
senior tag

Ezesetben hajrá! :)
Csak megveszed még ma...:D

Amúgy nem azt mondtam hogy nekem a játék nem tetszik...hanem hogy ENNYI sok érte...de ha neked megéri, és úgy látod hogy van rá kereted, akkor én nem tartalak vissza. :P

[ Szerkesztve ]

(#29941) Mardel válasza Alien83 (#29934) üzenetére


Mardel
őstag

Én úgy tudom, hogy ez a Securomos aktivációs korlátozás ez csak arra vonatkozik, hogy egyidejűleg a játék maximum 5 vagy amennyit megadnak gépen lehet fent.

De ha letörlöd az egyikről akkor visszakapsz egy aktiválási lehetőséget.

A revoke tool-al, ami nagyjából minden ilyen játékhoz van (max supportól kell kérni), ki lehet tolni ezt az aktiválási korlátot + annyival kb. ami meg van szabva de talán többel is.

Egyetlen jákról tudok eddig, és az a Two Worlds II, ahol olyan korlát van, hogy bekérik a géped adatait és ha valamilyen módosítás van rajta ami több mint 3 pl oprendszert cserélsz vagy VGA-t. És minden egyes cserénél mondjuk újra felrakod a játékot, akkor többször már nem engedi használni és ilyenkor tőlük a kiadó fórumán lehet "újraindítani" ezt a 3 lehetőséget.

Viszont a Two Worlds II steames verziója (a kiadó fórumán lévő site adminok szerint) nincs ilyen korlátozás alatt.

Viszont olyan tudomásom szerint nincs, hogy ha túllépsz egy korlátot akkor újra meg kell venned. FUD-ot ne terjesszünk.

(#29943) Alien83: Nem látom hol írtad azt, hogy a játék hányszor telepíthető egyidejűleg és nem összesen.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#29942) 004 válasza Alien83 (#29936) üzenetére


004
tag

Borderlands DLC-vel kapcsolatban: http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=2801497

hidden drm mad moxxi illetve dr. ned-re

[ Szerkesztve ]

(#29943) Alien83 válasza Mardel (#29941) üzenetére


Alien83
senior tag

Tök jó mert ugyanezt írtam én is. :D

(#29944) DeFranco válasza Csabee. (#29937) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Össze kellene szedni azokat a játékokat amelyek steames állapotukban igénylik a revoke-t, és beletenni az 1. hsz-be. Nagyon hasznos lenne. Valaki ismer ilyen listát?

(#29945) Csabee. válasza DeFranco (#29944) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Na ez jó meglátás.

Üdv: Csabee.

(#29946) 004 válasza DeFranco (#29944) üzenetére


004
tag

Támogatva. :K

Listát viszont nem ismerek, különösen az előbb is említett hidden DRM-ek amik szivatósak, nem is tudod hogy jött a programmal.

[ Szerkesztve ]

(#29947) olly


olly
aktív tag

Sziasztok!
Egy elég érdekes kérdésem lenne.
Páran összegyűlve fejlesztünk egy Indie game-et (portal 2d).. Egész jól halad a fejlesztés, de most ami kérdezni szeretnék: van arra lehetőség, hogy a steam-re felkerüljön? Ha igen kiknek kell írni/beszélni? :)
a választ előre is köszönöm :R

(#29948) Alien83 válasza 004 (#29942) üzenetére


Alien83
senior tag

Ezt nem értem...lehet akkor rejtett dolog, de nekem semmi ilyen nem volt még.

Érdekes lehet ha ez mind igaz, mivel a DLC-ket nem tudod törölni egyesével hanem csak a játékkal együtt...szóval most akkor nem értem még ha így is van mit tudnánk ellene tenni?
Ha belépsz a Vezérlőpult->Programok telepítésa/törlése menüpontba ott mivel nem látod a dlc-ket bejegyezve el sem tudod távolítani...szóval ez érthetetlen.

(#29949) 004 válasza Alien83 (#29948) üzenetére


004
tag

22-es csapdája. Csak DLC-re van DRM, de azt meg nem tudod az alapjáték törlése/telepítése nélkül eltávolítani/felrakni.

(#29950) Alien83 válasza 004 (#29949) üzenetére


Alien83
senior tag

Ha a DLC törlése egyben a játék törlésével megoldható akkor nemgond...hiszen egyben van úgyis a 2-ő.

Ettől függetlenül még iszonyatnagy baromság DLC-kre DRM.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.