Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) drpele válasza Barohawk (#100) üzenetére


drpele
senior tag

Nem számít, mivel a hangkártyán a D/A konverter egy az egyben kimarad, egy audigy-nek ugyanolyan hangja van SPDIF-en mint egy CMI8738 chipes vacaknak.

Ha DVD-t nézel és kiteszed a DD jelet a SPDIF-re akkor a hangkártya ebből kimarad, tehát tök mind1 hány csatornás. A többi hang (ami nem DD-ben van) az meg úgyis csak stereo lesz.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#102) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Lenne egy kérdésem skacok!

Van a gépemben egy Sigma Designs Hollywood+ MPEG-2 kártya a DVD-zéshez. Eddig csak analóg sztereóban, esetleg surroundban szólt a dolog, de most szeretném felfejleszteni DD-re úgy, hogy veszek egy hangkártyát, amin van SPDIF bemenet.

Na most az lenne a kérdésem, hogy elég a DVD-olvasóból kijövő SPDIF-et rákötnöm a kártyára, és az onnantól kezdve bontaja 5.1-re a hangot, vagy az MPEG kártya SPDIF kimenetét kössem rá a hangkártya bemenetére?


Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#103) And válasza Hegyirabló (#102) üzenetére


And
veterán

A CD/DVD-olvasók hátlapján lévő SPDIF-kimenet tudomásom szerint csak audió CD normál lejátszásakor (nem grabbeléskor) működik, amikor az előlapi fejhallgató-kimeneten - ha van - hallod is a hangot. Olyan, mintha egy asztali CD-lejátszón lenne digitális kimenet. Egy műsoros DVD-n lévő audio stream - legyen az PCM, DD v. DTS - lejátszáskor nem fog rajta megjelenni.
Ha meg is jelenne, a hangkártya nem fog semmit kidekódolni belőle, mert az nem a hangkártya feladata. A Hollywood+ kártya kimenetén tényleg megjelenhet 5.1-es digit jel (beállítástól és természetesen lemeztől függően), de ezt csak egy külső dekóder v. erősítő fogja Neked diszkrét analóg csatornákra bontani.
A hangkártya SPDIF-kimenetére történő 5.1-es jeltovábbítást szoftveres lejátszáskor a DVD-lejátszó programok ill. (pl. DivX-lejátszáskor) az AC3-filterek is támogatják, összekábelezés nélkül is. A H+ kártya más tészta, mivel neki saját digit-kimenete van, amit mellesleg én nem tudtam összehozni még egyetlen hangvezérlő SPDIF-bemenetével sem. (Fizikailag összekábeleztem, de nem tudtam elérni, hogy a hangkártya SPDIF-kimenetén kiadja ezt a jelet, hogy ne kelljen hol a hangkártya, hol a H+ kimenetére dugdosni az erősítő/dekóder felé menő digit. jelkábelt.)

(#104) Hegyirabló válasza And (#103) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszi a kimerítő választ!

Ebből konstatáltam, hogy akkor egyelőre még sem ruházok be egy SPDIF bemenetes hangkártyára!

Még annyit, hogy ha a kártya maga 5.1-es, meg is van nekije az összes hangcsatorna kimenete (f, r, c/sw), akkor a hangkártya nem osztja le a hangszórókra a Hollywood SPDIF-éből kijövő AC-3 hangot?

H.

[Szerkesztve]

Aquila non captat muscas.

(#105) And válasza Hegyirabló (#104) üzenetére


And
veterán

Nem, mert a hangkártya nem tartalmaz 5.1-es dekódert. Az 5.1-es jelölés egy hangkártya esetén - ahogy írtad is - csak annyit jelent, hogy annyi analóg kimenete van, de egy becsomagolt 5.1-es DD- vagy DTS-folyamot nem fog elemeire bontani. Olyan vezérlő létezik, amely képes 5.1-es jel (egészen pontosan DD-formátumú) enkódolására, egy külső erősítő/dekóder részére, de dekódolni az sem tud (pl. az nF2-féle SoundStorm, ha egyáltalán létezik rajta kívül más is, amely ezt tudja).

(#106) Hegyirabló válasza And (#105) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Igen, de ha mondjuk PowerDVD-vel játszok le egy olyan lemezt, amelyen van 5.1 DD hang, akkora hangkártya kibontja az öt analóg csatornára a jelet. Akkor ezek szerint a bemenő jelet (ebben az esetben a Hollywood+ -tól érkezőt) nem képes lebontani 5 csatornára, csak a szoftveres DVD lejátszásnál illetve pl. játékoknál?!

Aquila non captat muscas.

(#107) edward2


edward2
addikt

Az én tapasztalatom köv.:
Yamaha dvd lejácco hangját probáltam átvinni gépen keresztül a gépem hangrendszerére (klipsch promedia), ugye Abit AN7-es alaplapom van spdif inputba kötöttem be mixerben beállitottam a digitális bemenetet és semmilyen hang nem jött át akármit is raktam a lejáccoba (audio cd,dvd DD vagy DTS hangal) teljesen mind1 volt.
Igazábol annyi kérdésem lenne akkormár hogy ne is probálkozzak tovább mert ez nem müködik vagy vmi szoftveres uton talán tudok vele vmit kezdeni?

(#108) And válasza Hegyirabló (#106) üzenetére


And
veterán

Sokadszorra is: nem a hangvezérlő ''bontja ki'' a hangot a digitális jelfolyamból. A hangkártya - ebben a folyamatban - csak arra képes, hogy a készen kapott, emészthető (pl. PCM) jelet analóggá alakítsa és megfelelő csatlakozóira kitegye. A lényeget, vagyis a dekódolást a lejátszószoftver (vagy kodek) végzi. Hasonló a helyzet a képpel: az mpeg-2 adatokat sem a dvd-meghajtó vagy a vga-vezérlő (bár utóbbi e feladatban kisebb-nagyobb részteendőket már végre tud hajtani, amit jobb lejátszószoftverek igénybe is vesznek) bontja ki, hanem a szoftver, ill. célhardver, mint a H+ kártya.

(#109) edward2 válasza And (#108) üzenetére


edward2
addikt

Nah ezzel a PCM szoval sokat segitettél átállitottam dvd lejáccom digital out-ját PCM onlyra és megy frankon a dolog. tehát akkor most átalakitom szobát és élvezem a hangzást. :)

(#110) Hegyirabló válasza And (#108) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Na így már értem!

De akkor minek van a célhardvernek, AC-3 kimenete? Hogy egy erősítőnek adja le a DD jelet? Ő magam vajon nem bontja ki?

Aquila non captat muscas.

(#111) And válasza Hegyirabló (#110) üzenetére


And
veterán

''De akkor minek van a célhardvernek, AC-3 kimenete? Hogy egy erősítőnek adja le a DD jelet?''
Pontosan azért. Ez több előnnyel is jár: 1.) a hangzást - a jelforráson felül - csak az erősítő határozza meg, 2.) a mai sokcsatornás (házimozi-) erősítők úgyis tartalmaznak mindenféle dekódert, 3.) a gépből nem fogsz analóg zajt kihozni, mivel a D/A-átalakítást az erősítő / dekóder végzi, 4.) egy szál árnyékolt vagy optikai kábel kell a sokcsatornás jel átviteléhez, nem pedig egy kábelrengeteg.
#109: Jó neked, én PCM-mel is hiába próbálkoztam (habár az átvitel úgy max. 2 csatornás lehet), nem jött össze, vagy valamit nagyon elszabtam :B. De neked mi volt ezzel a célod, nem volt az erősítőn elég bemenet?

(#112) BuktaSzaki


BuktaSzaki
tag

Hali!

Adott egy Asus A8n SLI, meg egy digi bemenetes sony erősítő. Az a fura, hogyha koaxon küldöm át, frankón működik minden, de optikán meg se moccan, pedig a kábelen látszik, hogy kiküldi a ''fényt''. Van valakinek valami ötlete?

(#113) Raymond válasza BuktaSzaki (#112) üzenetére


Raymond
félisten

Probald meg esetleg az erositon atallitani a bemeneti jelforrast az optikara. Ha nem automatikusan erzekeli akkor hiaba kuldesz be valamit az optikan, az erosito akkor is meg az elozoleg beallitott coax-ot nezi.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#114) BuktaSzaki válasza Raymond (#113) üzenetére


BuktaSzaki
tag

Az a ''baj'', hogy automatikusan kezeli, mindkét bemenetre ugyanaz a kapcsoló (dvd/ld) vonatkozik a hifi-n.. Azon belül is automatikusan érzékel mindent, jelforrástól függően ki is irja, hogy pl dolby digital 2.0, vagy dts, stb.
Azt vettem észre, hogy az nvidia driverével egyiket se tudja meghajtani, a realtek sajátjával meg csak a koaxot... (ugyanakkor van ''fény'' az optikai bábelen....)
Ez az egész csak azért fontos, mert a dvd lejátszómon csak koax kimenet van, így viszont nem lehet egyszerre feldugni mind a kettőt.
Számomra az is elég furi, hogy sima mp3 zeneszámokat ''szétbont'' 5.1-re a hangfalakon. Furi, hogy az énekes hangja a centerben szól, a zene meg a többi 5ön. ez jó így?

[Szerkesztve]

(#115) Raymond válasza BuktaSzaki (#114) üzenetére


Raymond
félisten

Milyen az erositod ? Eleg fura hogy nem lehet manualisan allitani.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#116) BuktaSzaki válasza Raymond (#115) üzenetére


BuktaSzaki
tag

SONY STR DE-585

(#117) dabadab válasza BuktaSzaki (#114) üzenetére


dabadab
titán

Ettol fuggetlenul be kell tudnod allitani, hogy coaxrol vagy optikairol vegye a jelet, nezd meg a kezikonyvben.
A hangot meg azert bontja szet, mert az erositon be van allitva vmi mu-5.1, Dolby Prologic, Prologic II, vagy vmi hasonlo. Ismet csak az erosito kezikonyvenek bongeszeset tudom javasolni :)

DRM is theft

(#118) kovasz válasza BuktaSzaki (#114) üzenetére


kovasz
senior tag

par napig nekem is volt egy ilyen sony erositom aztan kicsereltem egy dennon1905-re.

a szetbontast azert csinalja, mert dolby modban van a dsb ugy emlkeszem van rajta direct stereo, meg sima szetreo mod is. azoban csak a ket front szol. ez mindegyik hazimozi erositonel igy van.

egyebkent nem rossz a sony, mozira egesz kellemes tud lenni, a dolby dekodere talan a legjobb a kategoriajaban. de zenere nem az igazi mert a szuroi mozizashoz vannak belove es kicsit tompan szol, a beszed tartomanyt pedig nagyon kiemeli. ja es a rairt kimeno teljesitmeny kb 6-al kell osztani.

(#119) BuktaSzaki


BuktaSzaki
tag

Hát a kézikönyv elég béna, abból nem derül ki a megoldás....
Egyre inkább a driver-re gyanakszom. Ha bedugom az üveg kábelt, a hifi kijelzőjén megjelenik az 5.1 hangfal jele, de ennyi. hang egy szál se.... :D

(#120) BuktaSzaki válasza BuktaSzaki (#119) üzenetére


BuktaSzaki
tag

Na kiderült, én voltam a hülye, az opitát az erősítő nem a dvd/ld-n várja hanem a video2 nevün. pfff. :D

(#121) xmx0


xmx0
csendes tag

Hali,

Én se szerettem volna új topicot nyitni, stb...

Szal vettem egy 5.1es logi x-530as hangrendszert, felpakoltam mindent hozzá, 5.1 belőve az audiohq-val, mégse szólal meg a center, pontosabban a centerhez a kimenet vhogy blokkolva van (más kimenetbe dugom, megszólal). Kérdés: hogy lehet leoldani a blokkot?

Köszi,
xmx

(#122) ByB


ByB
addikt

Asus laptopomon van spdif kimenet és ha lehetséges szeretném rákötni a Gigaworks hangcuccom! Ez miként oldható meg, milyen cumók kellenek hozzá? :U

üdv

(#123) Kdani007


Kdani007
csendes tag

Sziasztok!

Nemrégiben vettem egy laptopot amin van egy SPDIF 5.1 kimenet. Ez egy 3.5 Jack dugó(aranyozott belsejű). Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudom ezt használni illetve hogy tudok ebből 5.1-es rendszert alakítani. Arról hallottam, hogy van ilyen illetve hasonló; optikai kimenetes hangkártyák és azt összekötöm egy dekóderrel egy optikai kábellel és arról működtetem a hangfalakat. Az lehetséges, hogy van olyan dekóder, hogy van ilyen 5.1 es Jack bemenete?
Előre is köszi a válaszokat, plz segítsetek!

Üdv.: Kdani

(#124) Raymond válasza Kdani007 (#123) üzenetére


Raymond
félisten

Egy sima 3.5mm Mono Jack -> 1x RCA kabel eleg. Az RCA-t dugd a dekodered Coax bemenetebe.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#125) ByB válasza Raymond (#124) üzenetére


ByB
addikt

Akkor kell egy dekóder?! :( Az nem olcsó mulatság... Például ez - [link]

(#126) Kdani007 válasza Raymond (#124) üzenetére


Kdani007
csendes tag

Köszi szépen a segítséget! Akkor igen, kell dekóder! :((

Üdv.

(#127) szamy0111


szamy0111
csendes tag

üdv!
Van egy creative live5.1 digital kari a gépemben,és ezt koaxal kötném össze az erősítővel.természetesen átállítottam a kimenetet 5.1-re és bekapcsoltam a digital out opciót.
a gond az,hogy átállítottam a power dvd-ben a kimenetet spdif-re,de változatlanul sztereo jön ki rajta.(a film egy eredeti cd-s gladiátor 5.1-es hanggal,a power dvd ki is jelzi,hogy dolby digital,tehát eddig eljutottam.)hiába kapcsolok bármit a a creative Hq-ban-pl:settingsben találtam egy olyat hogy ''Ac3 decode'' ez akár be van pipálva akár nem az erősítő csak nem kapcsol át.gyanítom hogy még valahol van mit átállítani,de én már széttúrtam az összes windózos audió opciót.gondolom jelen felállásban az ac3 filternek nincs jelentősége,az csak a divx-nél aktív.van még ötlete vkinek? MEGŐRÜLÖK...
u.i: asztali dvd-nél ugyanez az erölködő szépen átkapcsol dd-re.

(#128) M@M


M@M
csendes tag

üdv.

Van egy WinFast K8N alaplapon amin ALC 658 6 chanel output, S/PDIF out interface van. Az S/PDIF-re szeretném rákötni az Acoustic DS 633 5.1-es házimozirendszert. A mélynyomón van 1 AUX/CD és Coax csati. Milyen kábellel kel össze kötni,h a gépel tudjam használni a hangfalakat.

Remélem tud valaki segíteni.

(#129) hali01


hali01
őstag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem,h miért van az,h ha Audigy4-el a Powerdvd-ben átállitom 8 hangszororol (Inspire T7900) SPDIF-re akkor minden ugy szol ahogy kell de egy ha egy Live vagy egy Alaplapi 7.1-nél (AC97) csinálom ugyan ezt akkor nem szol egyáltalán.

Mi van az Au4-ben ami a többiben nincsen?

[Szerkesztve]

(#130) Panky válasza M@M (#128) üzenetére


Panky
tag

Gondolom a mélynyomóban van az erősítő....
Hát kétféle SPDIF ki/be menet van: optikai vagy coax digital.
Nézd meg, ha a gép SPDIF kimenetén van egy kis kupak, és ha leveszed piros fény jön ki belőle akkor az optikai. Ha sima jack akkor coax. Nézd meg az erősítőt is. Ha ott is van rajta kupak (ott nincs fény mivel az csak bemenet) akkor az is optikai. Ha jack akkor a coax.
Namármost a Coax digital kábel az egész occsó (600 Ft körül van métere) viszont az optikai az nagyon drága ( ezres 50 centi)

(#131) Deluxe00 válasza Panky (#130) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Ez természetesen nem általánositható!
Van 5 méteres optikai kábel fillérekért, ami müanyag!
Nekem pl coax kábel van másfél méter 10k...szal minden attól függ milyen minőségű!

(#132) Panky válasza Deluxe00 (#131) üzenetére


Panky
tag

Kösz ezt eddig nem tudtam. De az optikai-optikai (ami nem műanyag) (meg amiről aszittem csak olyan van :DD ) az drága.

(#133) Deluxe00 válasza Panky (#132) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Az üvegszálas, az métere 8-9-10.000 ft!
Csinálnak müanyagból is...nem kell félteni őket:D

(#134) hali01 válasza hali01 (#129) üzenetére


hali01
őstag

UP!

(#135) tuleon


tuleon
tag

Hi!
Egy kis segítségre lenne szükségem.

Van egy alaplapi Realtek-es hangkártyám SPDIF out-tal.
Hogyan tudom megoldani, hogy az AC3 hangot egy az egyben kinyomja az SPDIF-re, mert Power DVD-n rendesen működik amikor USE SPDIF-et állítok be, de gazából nekem a játékokhoz kellene. Játékoknál sima stereot nyom ki, még a FarCry nál is, ha 5.1 re van állítva. Lehetséges, hogy alapból ezek a játékok nem ac3 hangal dolgoznak?

(#136) Raymond válasza tuleon (#135) üzenetére


Raymond
félisten

'' Lehetséges, hogy alapból ezek a játékok nem ac3 hangal dolgoznak?''

Nem hogy lehetseges, de ugy is van :) Itt a topicban olvashatsz rola tobbet ha atnezed.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#137) tuleon válasza Raymond (#136) üzenetére


tuleon
tag

Köszi a választ.)

(#138) tuleon


tuleon
tag

Hát átnéztem a topicot de konkrétan nem nagyon találtam játékkal kapcsolatban semmit.

Azt nem értem, hogy ha egy játékban be lehet állítani 5.1 et, akkor az mért van hogy az alaplapi kártya lekódolja 5.1 re ( Vietcong 2 esetében a tesztnél különbontja a hangokat), de viszont SPDI-re stereóban küldi ki, amit a külső (z-5500) dekódere Prologic 2 nek érzékel nem DD-nak.

(#139) Raymond válasza tuleon (#138) üzenetére


Raymond
félisten

Lasd #23

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#140) Ijk


Ijk
nagyúr

Sziasztok
Notebookon hogy lehet spdif-en jelet kihozni?
high definition audio integrált hangártya van, és elvileg a fejhallgató kimeneten adja a digitális jelet is. Namármost laptopba benyomtam egy mono jack dugót, az erősítő digitális aljzatára pedig az rca-t de meg sem szólal, csak a síma analóg bal csatornát adja(adná) ki. A hangkártya programjában semmi spdif beállítás nincs, Ac3 filterrel is próbáltam a kimenetet spdif-re állítani, de semmi.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#141) klambi


klambi
addikt

Helló
Problémám akatt az 5.1 el ill. az Spdi-ef 2 gépen...
Az 1 ik az 1 Asus A8n Sli Delux, a másik szintén asus de az 1 A8V.
hol toom bekapcsolni az alaplapokon hogy mennyen a kimenet..????
FONTOS! :U :F :F :F :R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#142) Kowa


Kowa
tag

Nekemis A8N SLI van igaz nem deluxe hanem a sima. Amikor megvettem a lapot ha jól emléxem müködött az SP/DIF kimenet igaz egy KOAX és egy Optikai is van rajta ha jól emléxem én az optikait probáltam és jól müködött. Most a napokban valamiért nem birom életre kellteni az optikai kimenetet Koax ost nem probáltam még az Nvidia ujabb driverét is lenyuztam hogy az NVmixer ujabb legyen de azzal se müxik. Mi lehet a baj?
Power DVD ben még a kimenetet is átállitottam SP/DIF re és semmi.

(#143) pilu69


pilu69
csendes tag

Hellosztok !

Kellene egy kis segítség ,mert szeretnék hangkártyát venni csak nem tudok dönteni . Az egyik jelölt a Terratec aureon space 7.1 a másik az x-fi xtremmusic ( oem ) . Az lenne a probléma , hogy össze akarom majd kötni a hangkarit a a sony str dg-500-as erősítömmel . Az lenne a kérdésem hogy ezt melyikkel lenne érdemes megtenni . Úgy , hoy kihasználjam a hangkarit és az erősítőt is . Ja és a fontosabb , hogy hova milyen kábellel (csak eggyel, mer az erősítőn ha be van kapcsolva a multi channel in akkor nem lehet semmit állítani csak a kapot hangminőséget küldi ki) . X-fi vel kapcsolatban még annyit , hogy nem tudom hogy viselkedne a chaintech vnf4 ultra alaplapomban (mert régebben elég sokan panaszodtak h nem szereti egymást az x-fi és az nforce4) Tehát kéne valamilyen utbaigazitó jó tanács . :))

Köszi elöre is !

(#144) Kowa válasza pilu69 (#143) üzenetére


Kowa
tag

kéne tudni hogy a hangkarinak milyen kimenetei és az aerösitödnek milyen bemenetei vannak. ha mind2ön van KOAX és vagy TOSLINK es SPDIF akkor simán azt kevésbé szedi össze a zajokat stb. persze az ilyen kábelnek akkor van értelme ha pl. DVD filmet akarsz nézni pl. a gépröl és akkor a gép egy kodolatlan 5.1 jelet küld ki az erösitöd felé ami az majd szétoszt. Ha jól tudom a Terratec wolfson codecet használ ami elég jo söt nagyon jó minsöégű tehát a hangkari minöségével nem lesz gondod. Nekem a Terratec jobban bejönne mint a Crea. Azt tudom hogy a drivere anno elég kezdetleges volt amiben a Crea elörébb tart. A Sensaura opció kibe kapcsolása is csak gép ujrainditás után jöhetett létre.

(#145) pilu69 válasza Kowa (#144) üzenetére


pilu69
csendes tag

:B Azért irtam pontos tipusokat , h utána járhass :B :B

Na , közben változott a helyzet . Az erősítőn 2 optikai és egy darab DVD címkéjű digitális bemenet van . Semmi több :F . Szóval optikaival kéne összekötni ? Akkor viszont a terratec Aureon 7.1 . (mer x-Fi-n csak jackek vannak ) Csak ezzel az a baj h a SPACE verziót csak 30 felett lehet kapni :O . A sima meg 18 körül van . És nem tudom optakain ki jön e a különbség mer mindenhol csak az analog kimenetek teljesítményét tüntetik fel ? Na szóval ha ezt meg tudnád / vagy vki válaszolni akkor már rendelném is a karit . :))

[Szerkesztve]

(#146) uzsz


uzsz
senior tag

Nem vágom az SPDIF-el kapcsolatos dolgokat ezért lenne egy olyan kérdésem, hogy ha adott egy cucc amin csak optikai kimenet van arról valahogy rálőhető-e a jel egy Spdif bemenetre?

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#147) priti


priti
addikt

Adott az erősítőn egy DIGITAL IN mono RCA meg egy ABIT AU10-es hangarin egy spdif tűsor. A pinek kiosztása 2 darab +5V , 2 darab GND, 1 db spdif in, 1 db spdif out.
Na most én rákötöttem az spdif OUT -pint meg egy GND-t egy mono RCA csatival az erősítő bemenetére, de meg se mukkan. Ötlet? Ha volt vagy van valakinek ilyen karija, esetleg valami driver hozzá, amin az spdif et ki be lehet kapcsolni vagy akármi más ötlet? :F

Hardverlesen

(#148) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Kérdésem lenne,
Játékokat hogy trudok .5.1 ben megszólaltani ?
Az erősítő a legtöbb esetben DTS -t ír ki, de a hátsó 2 meg sem mukkan .


Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#149) Bandus99


Bandus99
őstag

Sorry de hatha valkin pont ez az atalakito segit. Batorkodom belinkelni ide

[link]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#150) Core2duo6600 válasza ByB (#125) üzenetére


Core2duo6600
veterán

ha digitális jelet továbitasz, szvsz egy házimozierősítőt kéne beledugni, azokban rendszerint elég sok dekoder van, esetedben az dts és a dolby digital kell, hogy legyen, de ha gamezni akarsz akkor gondoskodni kell, hogy a gép jeleit valami realtime bekodolja dts vagy dolby digital szabványak megfelelően, mert egyébként csak a DVD éknek, és az AC3 (Dolby digital)as 5.1 es aviknak lesz térhangja meg az olyan game eknek amiknek eleve valamely 2 be van rakva a hangja

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.