Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) rascalyjo válasza vmatyko (#450) üzenetére


rascalyjo
tag

Összebarkácsolsz eggyet:)

(#452) vmatyko válasza rascalyjo (#451) üzenetére


vmatyko
tag

Nem értek hozzá :O

(#453) rascalyjo válasza vmatyko (#452) üzenetére


rascalyjo
tag

Mi a lapod tipusa?

(#454) vmatyko válasza rascalyjo (#453) üzenetére


vmatyko
tag

intel DH61WW

Ahogy elnéztem nekem egy hátlapi spdif kivezetés kéne :)

[ Szerkesztve ]

(#455) rascalyjo válasza vmatyko (#454) üzenetére


rascalyjo
tag

Hát ja. necces.

(#456) kukamatyi


kukamatyi
tag

Sziasztok!
nem tudom jó helyen vagyok-e,de a következő kérdésem lenne:

5.1 -es házimozi erősítőt szeretnék pchez csatlakoztatni,az erősítőn optikai,illetve rca kimenet van...
valahol azt olvastam,hogy az optikai kábellel csak akkor lehet összehozni,ha az alaplap támogatja a Dolby Home Theater funkciót...na mármost az enyém nem támogatja...kérdésem,hogy a maradék rca-val megoldható-e ez a dolog,vagy egyéb más megoldással?illetve milyen hangkártyát javasoltok,az 5.1-hez?
(pci,vagy pci-e x1 csatolóval)

előre is köcce a segítséget! :R :R :R

kuka

PÉNZT ér a véleményed(1-6 euro/kérdőív):------ http://www.marketagent.com/f.asp?RefUID=290279-----15 eurónál ingyenes kiutalás....

(#457) rascalyjo válasza kukamatyi (#456) üzenetére


rascalyjo
tag

Helló!

"az erősítőn optikai,illetve rca kimenet van... " nem azt akartad mondani hogy bemenet??

Ha nem támogatja a lapod akkor nem lesz 5.1-ed max szimulálja az erőlködőd ha van rajt ilyen funkció.

(#458) kukamatyi válasza rascalyjo (#457) üzenetére


kukamatyi
tag

üdv!

lehet,hogy bemenet :)) ..
és akkor valóban csak a "theater-es" lappal lehet megoldani a dolgot?

üdv:kuka

PÉNZT ér a véleményed(1-6 euro/kérdőív):------ http://www.marketagent.com/f.asp?RefUID=290279-----15 eurónál ingyenes kiutalás....

(#459) rascalyjo válasza kukamatyi (#458) üzenetére


rascalyjo
tag

Milyen lapod van?

(#460) kukamatyi válasza rascalyjo (#459) üzenetére


kukamatyi
tag

ilyen

PÉNZT ér a véleményed(1-6 euro/kérdőív):------ http://www.marketagent.com/f.asp?RefUID=290279-----15 eurónál ingyenes kiutalás....

(#461) Mátító


Mátító
csendes tag

hali
lenne egy olyan kérdésem, hogy.. van egy kenwood v5050d erősítőm ami elvileg tudja az optikán az 5.1 et dts és dolby-n keresztül és vmi lpcm 96khz-t szval ez az össz amit tudok róla de van hozzá leírás is ha esetleg ti többet láttok benne és ehez lenne egy asus xonar d1 em amivel össze is kötöttem beállítottam 96khz de semmi nincs hang és akárhogy próbálgattam nem jött össze valami tippet tudtok mondani?

(#462) Mátító válasza Mátító (#461) üzenetére


Mátító
csendes tag

most olvastamegy olyat, hogy lehet másik bemenett kell választani de ezt majd csak holnap tudom kipróbálni, attól függetlenül érdekelnének az ötletek mi lehet még a gond

(#463) schawo válasza Mátító (#462) üzenetére


schawo
titán

Ezt leginkább házimozi topicban kérdezd: [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#464) Mátító válasza schawo (#463) üzenetére


Mátító
csendes tag

már sikerült megcsinálnom most viszont 96khz-n akad a hang

(#465) Mátító válasza Mátító (#464) üzenetére


Mátító
csendes tag

már minden ok csak figyelni kell h ne fordítva dugja be vki az optikai szálat..-.-"

(#466) adodaniel


adodaniel
őstag

Sziasztok,
5.1 USB-s külső hangkártya + erősítő beállításban tud valaki segíteni privátban? Egyszerűen az erősítő nem ismeri fel a DTS jelet.

(#467) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki! Olyanban szeretnék segítséget kérni, hogy van egy Biostar TZ77XE!-es lapom mai nem rendelkezik coaxialis se optica ditális hangkivezetéssel(SPDIF OUT) de az alaplapon van neki 3 pines lehetőség, így vettem hozzá egy hozzá való hátlapi kivezetést amin van optica és coaxiális kivezetés is, bekötöttem elméletileg mindent beállítottam de nem jön ki hang rajta ez mitől lehet? elméletileg a realtek cucca látja h az van használva de mégsem adja ki rajta hangot akármit csinálok az optica sem világit tehát egyik kivezetésen sem jelenik meg a hang, végignéztem a biost de ott sem találtam semmi rá vonatkozó beállítási lehetőséget, hát ebben kérnék segítséget valaki találkozott-e már ilyennel? Mert úgy gondolom autómatikusan érzékelni kellene ha aktív az a kivezetés és van rácsatlakoztatva eszköz. Köszönöm!

(#468) zack


zack
nagyúr

Sziasztok!

S/PDIF csatlakozáson keresztül csak stereo hang jön ki, vagy érdemes rákötni a hátsókat is (5.1)?
Mert ha csak stereo, úgy ezt fogom használni zenére, a Creative-ot játékra. Csak így baromi sok a hangfal a közelemben. :DDD Jó lenne ha menne az 5.1 is, és akkor a Creative-ot ki tudnám váltani. :K

Hangkártya: Creative Sound Blaster Zx
Hangrendszer: Sony HT-DDW750

Tehát optikai kábelen ezt szeretném 5.1-ben használni, és akkor kiváltaná a Creative T7900-et.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#469) mycso válasza zack (#468) üzenetére


mycso
veterán

Szia, megy rajta az 5.1 is, ha a hangkártyád tudja, de szerintem már nincs is olyan integrált hangkeltő, ami ne tudná.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#470) zack válasza mycso (#469) üzenetére


zack
nagyúr

Közben megtaláltam, de olyan gány minőséget tud, hogy ebből szerintem csak a stereo-t fogom használni. :F
Van a szoftverben egy "DTS Neo: PC" mód, de nagyon gyenge lesz a hangminőség. Stereo-ban viszont profi.
Remélem előbb utóbb majd javítják, és kiválthatja a T7900-et, de egyelőre nem.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#471) mycso válasza zack (#470) üzenetére


mycso
veterán

Ha 5.1-ben (DD, DTS) szeretnél valamit hallgatni, ahhoz ezt tudnia kell a hangkártyádnak (ez tudja), tudnia kell az eszközödnek, amire megy a hang (gondolom az erősítőd tudja) és a forrásnak is tartalmaznia kell ezt a hangsávot (+ ugye a megfelelő beállítások a lejátszószoftverben).

Amit te írsz, "DTS Neo: PC" az egy "kreált" 5.1, magyarán bármilyen hanganyagból csinál egy ál DTS-t, amik valóban elég rossz minőségűek.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#472) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

Kéne nekem valami olcsó hangkártya, digitális kimenettel. Házimozi erősítőre kötném, az analóg hangkimenetek minősége lényegtelen ( esetleg fejhallgató lesz rajta ), a digitális kimenet a lényeg, lehetőleg RCA-s kéne.

Mit ajánlanátok?

(#473) bela85


bela85
aktív tag

Sziasztok!
Előre is bocsi, ha rossz helyre írom..de félig ide is vonatkozik a kérdésem.

Adott egy frissen telepített Win7 Home Premium asztali gép. Feltettem minden drivert, köztük a Realtek hangkárytát is.. és lett hang.. nos gép kikapcs.. és mikor újra be lett kapcsolva.. már nem volt hang..csak a digitális verziója.. SPDIF.. szóval analog nem volt. (Hangszórók).
Újra feltettem rá a drivert.. és megint van hang.. ha csak újraindítom a gépet.. akkor megmarad.. de ha kikapcsolom akkor megint eltűnik..
Alaplapi elem cserélve.. Bios beállítás megmarad.. szóval itt hiba nincs..

Van valakinek valami ötlete mi lehet mégis a gond??

Köszönöm előre is!

(#474) smrJoe


smrJoe
tag

Létezik olyan átalakító ami SPDIF et alakít át 5.1 analóggá? A tv-n csak ilyen hang kimenet van és ezen szeretném használni a PC házimozi 5.1 et....
Tud valaki ilyen átalakítóról?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.