Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) genius1334


genius1334
csendes tag

nem köszi nagyjábol minden oké csak azt nemértem hogy ismerősömnek van egy logitech x530 as technikája és azis össze van dugva a géppel és neki minden hangszóró szol tökéletesen ha elindít egy zenét a winampba :)

(#402) vnx


vnx
csendes tag

Sziasztok!

Tv-re szeretnék hangot átvinni.
Van egy geforce 9600 gt-m, (amin nincs hdmi) de nem tudom hogy van e rajta spdif bemenet, ill. azt se hogy a hangkártya/alaplapon van e spdif kimenet. Őket kéne összekötni egy spdif kábellal.
Próbáltam neten nézni képeket 'spdif out' címen hogy megnézzem hogy néz ki de minden szart beadott.
Valaki segítene? köszi.

(#403) rascalyjo válasza genius1334 (#401) üzenetére


rascalyjo
tag

Helló! :)

Jó lenne tudni hogy az ismrősödnek milyen gépe ill. hangkarilya van, hogyan van összekötve a két eszköz?
Mert lehet olyan a hangkártyája ami virtuálsan kikever egy mű 5.1-et és azt küldi ki csatornánként külön -külön vagy pedig Spdifen. :D

(#404) rascalyjo válasza vnx (#402) üzenetére


rascalyjo
tag

Helló!

Amit az imént említettél "geforce 9600 gt" az tudtommal videókártya azon nem fogsz találni Spdif kimenetet.

Olyat keressél a gépeden egy kis négyzet alakú fekete aljzat (ez optikai), vagy egy sima RCA aljzat. És ugyan ezeknek meg kell lennie a tévén is! :K

(#405) vnx


vnx
csendes tag

Helló!

A gépem hátulján inkább kör alakú fekete kimenet van. (ami megint nem tudom hogy mi.)
Elvileg ez vinné a hangot ha ha tv-n is lenne ilyen, és összekötném őket?

(#406) schawo válasza vnx (#405) üzenetére


schawo
titán

Ha a tvn van ilyen bemenet, csak akkor. Az én tvnem csak kimenet van, ha neked is, akkor nem fog menni. Ha van bemenet is, akkor egy un. Toslink kábel kell hozzá. Bármelyik hülye boltban kapsz ilyet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#408) Tomasman1985


Tomasman1985
csendes tag

Hali!

Lenne egy kérdésem!

A házmozimon csak 1 optikai bement van! Az a baj hogy a Xbox 360 és az Asus Oplay hez is kellene a port az 5.1 miatt! Ha bedugom a kábelt akkor kiírja hogy dolby digital! Nah de elég macerás mindig átdugni a kábelt! Meg az eszközök hátuljához is nehéz hozzáférni! Vettem egy Toslink Y elosztót, de a fényt elosztja de a hang nincs! Mivel tudnám megoldani a két eszközt egy bemenetre rakni! Ha lehet elkerülném az átkapcsolós módszert!(meg nem tudom működne-e! :W :W :W Valakinek valamilyen tapasztalata van ez ügyben?

(#409) bigmasterg válasza Tomasman1985 (#408) üzenetére


bigmasterg
addikt

Legegyszerűbb talán az lenne, ha az egyiket nem toslink-el kötnéd rá.

Amúgy kapcsolás nélkül szerintem nem lehet megoldani az elosztást, viszont cserébe létezik távirányítós.

[link]

(#410) Tomasman1985 válasza bigmasterg (#409) üzenetére


Tomasman1985
csendes tag

Az a baj hogy a másikat nem tudom toslink nélkül 5.1e rákötni:S Csak egy Aux in van Left right:S Az meg másnak kell! Vettem egy kapcsolósat remélem jó lesz!

(#411) genius5000


genius5000
tag

Sziasztok.

Van egy Acer Asrpire 5745G Laptopom, amin elméletileg a sima 3,5 es jack-je SPDIF-es

A kérdésem,h a sima jack-es kimenetnél az spdif mire szolgál? hogy lehetne életre kelteni?
Vagy csak valami "dísz", hogy van és kész? Milyen kábel kéne hozzá?

Köszi elöre is

Ne akarj mindent megszerezni! Ne akarj tökéletes lenni! Te egyszerűen csak élj a világba!!

(#412) cannibal válasza Tomasman1985 (#410) üzenetére


cannibal
senior tag

Hali, szerintem neked egy ilyenre van szükséged: [link] Én is egy ilyen beszerzését fontolgatom. Valaki próbálta már?

[ Szerkesztve ]

(#413) Lewontius válasza cannibal (#412) üzenetére


Lewontius
csendes tag

Sziasztok!

Nekem van egy olyan elosztóm, amilyenről Cannibal írt, én csak ajénlani tudom, mert nagyon hasznos, csak kicsit macerás váltogatni, de mindenképpen kényelmesebb, mint átdugogatni a kábeleket naponta többször akár.

Viszont lenne nekem is egy kérdésem, korábban már valaki felvetette, csak nem jött rá válasz (Boxer83 - #362). A lényeg, hogy XP alatt nem volt gond, hogy a hangkártyán egyszerre két kimeneten is menjen a hang, analógon és SPDIF (optikai)-en is. Win7 alatt ez már nem működik, ugyanaz a gép (Gigabíte alaplap G780-as chipset), de egyszerre csak egy kimenet működhet, az alapértelmezettként beállított.

Van valamilyen megoldás arra, hogy az SPDIF kimenetre az analóggal egyszerre menjen ki a hang WIn7 alatt?

Előre is köszi a választ!

Üdv,
Lewente

(#414) cannibal válasza Lewontius (#413) üzenetére


cannibal
senior tag

Remélem nálam is beválik :)) Sajnos a másik kérdésben nem tudok segíteni :N

(#415) GuMiSZu


GuMiSZu
tag

:)

[ Szerkesztve ]

ITAL is YOURS

(#416) Lenist


Lenist
tag

Hali
Lett egy új alaplapom, amin csak Tolsink csatlakozó van aszt hiszem így hívják(Jobb oldali), a házimozimon csak Spdif RCA (Bal oldali). Eddig mindkettő RCA volt ment is minden rendesen.

Na most ezt hogy tudnám összekötni?
Elegendő lenne egy ilyen? Toslink RCA
Vagy pedig kell vennem egy ilyet?+ kábel? Koax Optikai konverter

Kössz mindent.

[ Szerkesztve ]

(#417) rascalyjo válasza Lenist (#416) üzenetére


rascalyjo
tag

Helló!!

Nem kell semmit venned csak egy sima coax kábelt amin a digitális jeled megy.
Olyan ez mind egy rca átjátszó kábel csak egy darab van belőlle.
Nekem van egy ilyenem nem használom. Kell??
Az meg a másik kérdés milyen messze van egymástól a két cucc?

Én nekem is optikaival van összekötve az erölködőm a sz.géppel és nagyon praktikus megoldás. Minden át megy rajta a sztereótól a 7.1-ig minden, csak az utóbbit nem képes kódolni az erősítöm. Minőségi zene hallgatáshoz kiválló. :))

(#418) Ursache


Ursache
senior tag

Hello mindenkinek!
A helyzet: van egy Z-5500-as hangfalszettem, van egy Acer 5739G laptopom, amin van S/PDIF kimenet (ez ugye digitális koaxiális formában?). Ezt a kettőt szeretném összekötni. Van olyan kábel, hogy egyik oldalán RCA másik oldalán 3.5mm-es jackdugó van? Létezik ilyen? Vagy tévedek?

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#419) Ursache válasza Ursache (#418) üzenetére


Ursache
senior tag

RCA - mono Szereztem egy ilyen átalakítót + koax kábelt, átállítottam digital outputra a laptopot de nem talál jelet. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#420) StormBlade


StormBlade
csendes tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne hozzátok.

Van egy asus p8p67 pro alaplapom van rajta s/pdif coaxiális rca(narancssárga) csatlakozónak kinéző kimenet a hangnak. Van egy logitech z5500-am ugyan úgy coaxiális bemenettel(fekete).

Megpróbáltam a kettőt összekötni rca csatlakozós kábellel, de a következőt tapasztaltam.
A z5500 ba simán be tudtam dugni az rca csatlakozós kábelt. De az alaplapom csatlakozójába nem megy bele egyáltalán az rca kábel. Nem tudom van erre egy speckó kábel vagy egyéb megoldás?

Előre is köszönöm!

(#421) rascalyjo válasza StormBlade (#420) üzenetére


rascalyjo
tag

Helló!

Megnéztem a lapod hátulján a csatikat. Igen az valóban coax-os.
Lenne egy javaslatom hogy ne sima RCA kábellel próbálkozz. Van kifejezetten ilyen coax kábel (nem antenna) hanem házimozis.

Meg ha rám hallgatsz inkább optikain vidd át a jelet sokkal jobb, persze ha van rá letetőség.

Remélem tudtam segíteni!!

(#422) hesszusz


hesszusz
tag

Üdvözletem!
Beszereztem egy Deneon 1906-ot optikán keresztül rákötöttem az asus xonar ds-re és egyszerüen az erősítőn nem jelenik meg a dts hang!próbáltam kmplayerrel foobarral splash-el.ha a xonar menüjéből kiveszem a PCM elől a pipát akkor semmi hangom nincs..
Mit csinálok rosszul?Előre is köszönöm a rám szánt időtöket:)

Keresek Mission M30-31-et!

(#423) rascalyjo válasza hesszusz (#422) üzenetére


rascalyjo
tag

Helló!

Megvígasztalak nekem is optikaival van összekötve a pc-ém az erölködővel. Még nekem sem sikerült DTS jelet küldeni kivéve a windows 7 tesztjével. 5.1 simán megy gond nélkül.

De ami neked ven hangkari azon van optikai kimenet??

(#424) hesszusz válasza rascalyjo (#423) üzenetére


hesszusz
tag

kaptam hozzá egy adaptert és a mikrofon jack-jén "jön a fény"...:)
Hogyan érjük a DTS jelet??elvileg a kari tudja...

Keresek Mission M30-31-et!

(#425) rascalyjo válasza hesszusz (#424) üzenetére


rascalyjo
tag

Aha értem.

Elvileg az enyém is tudja. :F
De nagyon nem is szoktunk olyan filmeket nézni ami DTS.
"Hogyan érjük a DTS jelet" ezt hogy érted?

(#426) hesszusz válasza rascalyjo (#425) üzenetére


hesszusz
tag

Szóvel helyesen írva:hogyan érjük el hogy a DTS jel megjelenjen at erősítőn? :)

Keresek Mission M30-31-et!

(#427) rascalyjo válasza hesszusz (#426) üzenetére


rascalyjo
tag

Hát igen!

Tuti hogy lejátszó beállítás lessz a baj.
Mert ha a win7 tesztjelével működik akkor nem a hardwerrel van a gond.
Egyébként már próbáltál tesztjelet küldeni?

(#428) elnokkur


elnokkur
csendes tag

Helló

az LCD TVmen USBs külső HDDről nézek 5.1-es filmeket...

a TVn van optikai kimenet,

ha én veszek egy SPDIF csatlakozóval is rendelkező külső (USBs) hangkártyát és optikai kábelen összekötöm a TVt a külső hangkártyával, a hangkártyát meg az 5.1-es hangrendszerrel, akkor nekem működni fog-e szerintetek?

a tápellátást megkaphatja-e az optikain keresztül? vagy ha nem akkor a TV másik USBjébe ha bedugom a hangkártyát onnan kap-e elég áramot?

előre is köszönöm a segítséget!

Ha 2 hétig hasmenésem van, utána 2 hétig székrekedésem, akkor statisztikailag 1 hónapig kiváló volt a bélműködésem!

(#429) rascalyjo válasza elnokkur (#428) üzenetére


rascalyjo
tag

Helló!

A javaslatom az hogy ne vegyél USB-és külső hangkarit mert az csak virtuálisan fogja neked előállítani az 5.1-et.

Meg ha van eleve olyan rendszered ami fogadni tudja az optikai jelet akkor meg minek.
Optikán keresztül csak az audió jel megy semmi más!!!

Egyébként a külső hangkártyát hova szeretnéd dugni??

(#430) elnokkur válasza rascalyjo (#429) üzenetére


elnokkur
csendes tag

rascalyjo

"virtuálisan fogja neked előállítani az 5.1-et." ??

-ez mit is jelent? mert ha nem virtuális, akkor milyen?

"Meg ha van eleve olyan rendszered ami fogadni tudja az optikai jelet akkor meg minek."

-még nincs, vásárlás előtt állok, infókat gyűjtök

nekem számítógépekhez való 3db jack dugós 5.1-es Logitech hangrendszerem van,
laptopon játszok, ehhez vettem egy Creative-Labs Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro külső USBs hangkártyát, de sajnos ezen optikai out van.....

de a tényállás

a TVm USBjébe bedugom a külső HDDmet amiről olyan 1080p-s filmeket nézek, aminek 5.1-es hangja!, de a TVn nincs 5.1-es kimenet.....

ezért gondolkodok olyan külső 5.1-es hangkártyán, aminek szintén van USBs csatlakozása a laptopomhoz

"Optikán keresztül csak az audió jel megy semmi más!!!"

az kártya áramellátását akkor megoldom a TV másik USBjéről, nem gond,

ÉS

optikai bemenete!!!

a tervem: ha én így összekötöm a:

a TV optikai kimenete => hangkártya optikai bemenete => 5.1-es hangrendszer

dolgokat és a TVn a külső HDDről nézek filmet, akkor 5.1be fog-e nekem szólni a cucc?

Ha 2 hétig hasmenésem van, utána 2 hétig székrekedésem, akkor statisztikailag 1 hónapig kiváló volt a bélműködésem!

(#431) rascalyjo válasza elnokkur (#430) üzenetére


rascalyjo
tag

Helló!!

Viszont ha laptoról néznél filmet is akkor egy csapásra mególdódna a roblémád!

TV össze a laptoppal HDMI-in keresztül márha van HDMI csati. Laptopodban benne a külső hangkari, hangkari össze a hangrendszerrel és enyi.

Akkor valamilyen hangrendszert szeretnél venni amin van optika out??

(#432) elnokkur


elnokkur
csendes tag

rascalyjo

a laptopon van hdmi, de ki akarom hagyni a filmezésből; /játéknál működik/

van egy PChez való 5.1-es hangrendszerem, ami 3db jack dugóval csatlakozik; ezt egyelőre nem akarom cserélni

azt szeretném tudni,h ha veszek egy "SPDIF"-es, vagyis inkább csak az optikai bemenettel rendelkező /külső USBs/ hangkártyát,
akkor a TV optikai kimenetét és a hangkártya optikai bemenetét összekötöm egy optikai kábellel és a hangkártyára rákötöm hangrendszert akkor 5.1-be fog-e nekem szólni az 5.1-es hangú film?

köszönöm az eddigi és az ez utáni segítséget

[ Szerkesztve ]

Ha 2 hétig hasmenésem van, utána 2 hétig székrekedésem, akkor statisztikailag 1 hónapig kiváló volt a bélműködésem!

(#433) rascalyjo válasza elnokkur (#432) üzenetére


rascalyjo
tag

Több mind valószínűn.

(#434) elnokkur


elnokkur
csendes tag

egy "Creative labs SB X-Fi Surround 5.1 PRO"

http://www.argep.hu/product_1499852.html

kártyát vagyok kénytelen lecserélni,

esetleg tudnál-e ajánlani valamit helyette?

szintén külső USB csatlakozó is kell hozzá, valamint a csere oka az optikai bemenet hiánya

minden esetre a hangkártya csere után megírom a tapasztalatomat ide

Ha 2 hétig hasmenésem van, utána 2 hétig székrekedésem, akkor statisztikailag 1 hónapig kiváló volt a bélműködésem!

(#435) rascalyjo válasza elnokkur (#434) üzenetére


rascalyjo
tag

Hát sajnálom de usb-ésben nem tudok segíteni.

Nem tudom miért de egyre jobban úgy vannak az emberek hogy nem költenek asztali PC-re
inkább laptopot vesznek. Ennek is meg annak is megvannak az előnyei hátrányai.
Az Asztalit jobban lehet bővíteni gondolok itt a hangkarira.
A laptoppal meg nincs anyira az ember helyhez kötve.

Most csak ezt a kártya miatt mondom!
Ezért mondtam neked pár résszel ezelött a HDMI-t. Nem kell külső winyó stb....
Egy kábelen megy minden Hang is meg a 1080p-és film is. :)
Vagy ha a hang nem mert akkor ott van amitől meg akarsz válni, - szerintem fölösleges!!

Gondol át mindened megvan.....

(#436) predakon


predakon
őstag

Sziasztok!
Van egy logitech z-5300as szettem amin nincs s/pdif csatlakozási lehetőség csak RCA, létezik olyan átalakító amivel optikán keresztül köthetem össze a hangrendszert az X-fi hangkártyámmal?
Valami converterre gondolok ami olyan minőséget produkál mintha natív optikát használnék (nem hiszek ebben, de azért megkérdezem biztos ami biztos).

Kösz a válaszokat.

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#437) rascalyjo válasza predakon (#436) üzenetére


rascalyjo
tag

Helló!!

Sajnos ilyen átalakító nem létezik. Milyen x-fi kártyád van pontosan??

(#438) predakon válasza rascalyjo (#437) üzenetére


predakon
őstag

x-fi titanium, de sajnos a logitech z5300-on nincs optikai kimenet ezért gondoltam h azért feldobom a kérdést

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#439) rascalyjo válasza predakon (#438) üzenetére


rascalyjo
tag

Aha!

Nekem Xtreme Audiom van + egy Audigy 2 ZS.
Tök jól működnek együtt.

Én úgy oldom meg ha zenét hallgatok akkor a 2 zs dolgozik analógon mert az tudja 24/192-es felbontást ha meg mozizunk akkor az xtreme lép színre optikain persze ehez egy Onkyo erőlködő párosul.

Szóval ha mindenképpen optikaival szeretnéd összekötni a rendszert le kell cserélned a kis z5300.ast :)
Vagy pedig analóg és minden eggyes csatornának egy fél kábel.
Ha leginkább zenét hallgatsz ezt tudom ajánlani.

(#440) jooker82


jooker82
nagyúr

Jól kihalt ez a fórum....
Szóval,a mai laptopokba mért nem raknak már digitális audio kimenetet??spdif,v optikai??Hogy a vigyem át a hangot a házimozimra digitálisan :F :F

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#441) Core2duo6600 válasza jooker82 (#440) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nekem meg az alaplaponon csak optikai van, azt gondolják, hogy HDMI a menő mostanában !
Csak az a gond, és a monitoron akarok játszani, nem a TV én !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#442) nagysandor88


nagysandor88
tag

Üdv!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy Philips LX3700D típusú házimozi erősítőm, valamint egy Ashrock Z68 Pro3 Gen3 alaplapom. Digitálisan szeretném átvinni az 5.1 hangzást a gépemről. Ha jól sejtem, akkor erre a házimozi használatijának 15. oldalán a 7-es számú purt lenne alkalmas (ha jól sejtem ez egy digitális RCA). A kérdés a következő. Honnan tudok az alaplapról ehhez jelet szerezni? Ahogy nézetem az alaplap használatijában, úgy látom, hogy a második oldalon, a bal alsó sarokban van egy 27-es számmal jelölt tüskepár "HDMI_SPDIF Header" néven. jól sejtem, hogy csak erről tudom meghajtani a házimozit? HA van egyszerűbb megoldás, azt megköszönném, de azért az jó lenne, ha nem kellene ilyen 5000 Huf körüli optika-digitális átalakítókat vennem.
Előre is köszi a válaszokat.
Üdv: Sanyi

Általában telóról írok, így gyakran elgépelek dolgokat, találd ki mit akarok! #### Kedvenc hirdetéstípusom: Eladó laptop, Ár megegyezés szerint Aztán álmodd meg mit adna el és mennyiért!?

(#443) rascalyjo válasza nagysandor88 (#442) üzenetére


rascalyjo
tag

Helló!!

Az a helyzet hogy vagy olyan lapot kellet volna venned amin mind a kétfalyta digitális kimenet megtalálható: van optikai vagy coax, ebből az első optikai van az alaplapodon( 3. oldal 6-os pont)

Vagy olyan erősítőt amin mind a kettő van. A te esetedben az erősítődön egy coax bemenet van és egy optikai kimenet.

Az alaplapokhoz szokta opcionálisan készíteni olyan paneleket amiket arra a bizonyos tüskesorra rá lehet csatlakoztatni amit említettél.De ilyen barkácsolásba ne menjél bele mert zárlatot okozhatsz és kampec a lapodnak.

Én azt tudom neked mondani hogy ezt a házimozis ketyerét add el és abból a pénzből vegyél egy normális házimozi erősítőt amin van optikai bemenet. Igaz kell szerezned hozzá hangfalakat de sokkal dinamikusabb lessz vele filmet nézni ill hallgatni.

Ha van még valami kérdésed tedd fel, otthon vagyok a témában.

(#444) nagysandor88 válasza rascalyjo (#443) üzenetére


nagysandor88
tag

Köszi a válaszod. Egyenlőre jó nekem akkor csak sima sztereó analóg összekötéssel. Az igazság az, hogy úgy maradt rám a rendszer, hogy a lakásba amit vettem otthagyták a cuccot, mert be vannak húzva a vezetékei gipszkarton mögé. Az én igényeimnek megfelel, hisz egy 18nm-es szobába van egy genius fadobozos 2.0 monitor hangfalszettem (kb 2x30W) plusz ez. Max veszek egy nem túl drága hangkártyát(5000HUF>), aminek van megfelelő kimenete. Ha lesz pénzem,na meg helyem akkor van vidéken egy házi építésű 2x100W-os quad erősítőm, ahhoz csak két hangfal kell, és az még a gipszkarton falat ks leszedi.

Általában telóról írok, így gyakran elgépelek dolgokat, találd ki mit akarok! #### Kedvenc hirdetéstípusom: Eladó laptop, Ár megegyezés szerint Aztán álmodd meg mit adna el és mennyiért!?

(#445) tomee007007


tomee007007
őstag

Sziasztok!

A következő problémám van: vettem a laptopomhoz egy külső usb-s 5.1-es hangkártyát, amin van analóg, és SPDIF kimenet. Az analóggal nincs gond, de ha az SPDIF-et rákötöm optikai kábelen a házimozira, a filmeknél adja az 5.1-et, de játékoknál nem, pedig már minden beállítást kipróbáltam...Van esetleg valamilyen ötletetek?

(#446) FuShengLee


FuShengLee
csendes tag

Sziasztok! Van egy Radeon 6770 HD kártyám, azon spdif kimenet. Optikai és koaxális. Minde a kettővel próbálkoztam már. Összedugtam koxbábellel és optikai kábellel is az erősítőmmel. Nem adja le az 5.1 hangot a VLC Media Playerrel, viszont ha átállítom a hangsávot a media playeren "a/52 spdif"-re akkor az erősítő kijelzőjén megjelenik, tehát érzékeli, azonban akadozva jön a hang. Mi lehet az oka? A Win7 alá telepített Media Center viszont tökéletesen leadja az 5.1-et. Azzal viszont nem tudok nézni mkv fájlkoat. Ötlet?

(#447) jooker82 válasza FuShengLee (#446) üzenetére


jooker82
nagyúr

Tedd fel a Splash pro ex lejátszót,azon be lehet állitani ,h Spdif-en menjen ki a hang... és az a legjobb MKV lejátszó...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#448) shark55555


shark55555
csendes tag

Sziasztok. A segitsegeteket szeretnem kerni. Acer aspire 5740 G laptopot hogyan tudnam osszekotni 5.1es erositovel hogy tudja az 5.1et? Elore is koszonom a segitsegeteket!

(#449) vmatyko


vmatyko
tag

Egy Intel alaplapon lévő S/PDIF csatlakozóhoz hol kapok olyan kábelt aminek a másik vége RCA?

(#450) vmatyko


vmatyko
tag

Ha jól értem egy ilyen kábelre volna szükségem

(#451) rascalyjo válasza vmatyko (#450) üzenetére


rascalyjo
tag

Összebarkácsolsz eggyet:)

(#452) vmatyko válasza rascalyjo (#451) üzenetére


vmatyko
tag

Nem értek hozzá :O

(#453) rascalyjo válasza vmatyko (#452) üzenetére


rascalyjo
tag

Mi a lapod tipusa?

(#454) vmatyko válasza rascalyjo (#453) üzenetére


vmatyko
tag

intel DH61WW

Ahogy elnéztem nekem egy hátlapi spdif kivezetés kéne :)

[ Szerkesztve ]

(#455) rascalyjo válasza vmatyko (#454) üzenetére


rascalyjo
tag

Hát ja. necces.

(#456) kukamatyi


kukamatyi
tag

Sziasztok!
nem tudom jó helyen vagyok-e,de a következő kérdésem lenne:

5.1 -es házimozi erősítőt szeretnék pchez csatlakoztatni,az erősítőn optikai,illetve rca kimenet van...
valahol azt olvastam,hogy az optikai kábellel csak akkor lehet összehozni,ha az alaplap támogatja a Dolby Home Theater funkciót...na mármost az enyém nem támogatja...kérdésem,hogy a maradék rca-val megoldható-e ez a dolog,vagy egyéb más megoldással?illetve milyen hangkártyát javasoltok,az 5.1-hez?
(pci,vagy pci-e x1 csatolóval)

előre is köcce a segítséget! :R :R :R

kuka

PÉNZT ér a véleményed(1-6 euro/kérdőív):------ http://www.marketagent.com/f.asp?RefUID=290279-----15 eurónál ingyenes kiutalás....

(#457) rascalyjo válasza kukamatyi (#456) üzenetére


rascalyjo
tag

Helló!

"az erősítőn optikai,illetve rca kimenet van... " nem azt akartad mondani hogy bemenet??

Ha nem támogatja a lapod akkor nem lesz 5.1-ed max szimulálja az erőlködőd ha van rajt ilyen funkció.

(#458) kukamatyi válasza rascalyjo (#457) üzenetére


kukamatyi
tag

üdv!

lehet,hogy bemenet :)) ..
és akkor valóban csak a "theater-es" lappal lehet megoldani a dolgot?

üdv:kuka

PÉNZT ér a véleményed(1-6 euro/kérdőív):------ http://www.marketagent.com/f.asp?RefUID=290279-----15 eurónál ingyenes kiutalás....

(#459) rascalyjo válasza kukamatyi (#458) üzenetére


rascalyjo
tag

Milyen lapod van?

(#460) kukamatyi válasza rascalyjo (#459) üzenetére


kukamatyi
tag

ilyen

PÉNZT ér a véleményed(1-6 euro/kérdőív):------ http://www.marketagent.com/f.asp?RefUID=290279-----15 eurónál ingyenes kiutalás....

(#461) Mátító


Mátító
csendes tag

hali
lenne egy olyan kérdésem, hogy.. van egy kenwood v5050d erősítőm ami elvileg tudja az optikán az 5.1 et dts és dolby-n keresztül és vmi lpcm 96khz-t szval ez az össz amit tudok róla de van hozzá leírás is ha esetleg ti többet láttok benne és ehez lenne egy asus xonar d1 em amivel össze is kötöttem beállítottam 96khz de semmi nincs hang és akárhogy próbálgattam nem jött össze valami tippet tudtok mondani?

(#462) Mátító válasza Mátító (#461) üzenetére


Mátító
csendes tag

most olvastamegy olyat, hogy lehet másik bemenett kell választani de ezt majd csak holnap tudom kipróbálni, attól függetlenül érdekelnének az ötletek mi lehet még a gond

(#463) schawo válasza Mátító (#462) üzenetére


schawo
titán

Ezt leginkább házimozi topicban kérdezd: [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#464) Mátító válasza schawo (#463) üzenetére


Mátító
csendes tag

már sikerült megcsinálnom most viszont 96khz-n akad a hang

(#465) Mátító válasza Mátító (#464) üzenetére


Mátító
csendes tag

már minden ok csak figyelni kell h ne fordítva dugja be vki az optikai szálat..-.-"

(#466) adodaniel


adodaniel
őstag

Sziasztok,
5.1 USB-s külső hangkártya + erősítő beállításban tud valaki segíteni privátban? Egyszerűen az erősítő nem ismeri fel a DTS jelet.

(#467) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki! Olyanban szeretnék segítséget kérni, hogy van egy Biostar TZ77XE!-es lapom mai nem rendelkezik coaxialis se optica ditális hangkivezetéssel(SPDIF OUT) de az alaplapon van neki 3 pines lehetőség, így vettem hozzá egy hozzá való hátlapi kivezetést amin van optica és coaxiális kivezetés is, bekötöttem elméletileg mindent beállítottam de nem jön ki hang rajta ez mitől lehet? elméletileg a realtek cucca látja h az van használva de mégsem adja ki rajta hangot akármit csinálok az optica sem világit tehát egyik kivezetésen sem jelenik meg a hang, végignéztem a biost de ott sem találtam semmi rá vonatkozó beállítási lehetőséget, hát ebben kérnék segítséget valaki találkozott-e már ilyennel? Mert úgy gondolom autómatikusan érzékelni kellene ha aktív az a kivezetés és van rácsatlakoztatva eszköz. Köszönöm!

(#468) zack


zack
nagyúr

Sziasztok!

S/PDIF csatlakozáson keresztül csak stereo hang jön ki, vagy érdemes rákötni a hátsókat is (5.1)?
Mert ha csak stereo, úgy ezt fogom használni zenére, a Creative-ot játékra. Csak így baromi sok a hangfal a közelemben. :DDD Jó lenne ha menne az 5.1 is, és akkor a Creative-ot ki tudnám váltani. :K

Hangkártya: Creative Sound Blaster Zx
Hangrendszer: Sony HT-DDW750

Tehát optikai kábelen ezt szeretném 5.1-ben használni, és akkor kiváltaná a Creative T7900-et.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#469) mycso válasza zack (#468) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Szia, megy rajta az 5.1 is, ha a hangkártyád tudja, de szerintem már nincs is olyan integrált hangkeltő, ami ne tudná.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#470) zack válasza mycso (#469) üzenetére


zack
nagyúr

Közben megtaláltam, de olyan gány minőséget tud, hogy ebből szerintem csak a stereo-t fogom használni. :F
Van a szoftverben egy "DTS Neo: PC" mód, de nagyon gyenge lesz a hangminőség. Stereo-ban viszont profi.
Remélem előbb utóbb majd javítják, és kiválthatja a T7900-et, de egyelőre nem.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#471) mycso válasza zack (#470) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ha 5.1-ben (DD, DTS) szeretnél valamit hallgatni, ahhoz ezt tudnia kell a hangkártyádnak (ez tudja), tudnia kell az eszközödnek, amire megy a hang (gondolom az erősítőd tudja) és a forrásnak is tartalmaznia kell ezt a hangsávot (+ ugye a megfelelő beállítások a lejátszószoftverben).

Amit te írsz, "DTS Neo: PC" az egy "kreált" 5.1, magyarán bármilyen hanganyagból csinál egy ál DTS-t, amik valóban elég rossz minőségűek.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#472) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

Kéne nekem valami olcsó hangkártya, digitális kimenettel. Házimozi erősítőre kötném, az analóg hangkimenetek minősége lényegtelen ( esetleg fejhallgató lesz rajta ), a digitális kimenet a lényeg, lehetőleg RCA-s kéne.

Mit ajánlanátok?

(#473) bela85


bela85
aktív tag

Sziasztok!
Előre is bocsi, ha rossz helyre írom..de félig ide is vonatkozik a kérdésem.

Adott egy frissen telepített Win7 Home Premium asztali gép. Feltettem minden drivert, köztük a Realtek hangkárytát is.. és lett hang.. nos gép kikapcs.. és mikor újra be lett kapcsolva.. már nem volt hang..csak a digitális verziója.. SPDIF.. szóval analog nem volt. (Hangszórók).
Újra feltettem rá a drivert.. és megint van hang.. ha csak újraindítom a gépet.. akkor megmarad.. de ha kikapcsolom akkor megint eltűnik..
Alaplapi elem cserélve.. Bios beállítás megmarad.. szóval itt hiba nincs..

Van valakinek valami ötlete mi lehet mégis a gond??

Köszönöm előre is!

(#474) smrJoe


smrJoe
tag

Létezik olyan átalakító ami SPDIF et alakít át 5.1 analóggá? A tv-n csak ilyen hang kimenet van és ezen szeretném használni a PC házimozi 5.1 et....
Tud valaki ilyen átalakítóról?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.