Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#103) And válasza Hegyirabló (#102) üzenetére


And
veterán

A CD/DVD-olvasók hátlapján lévő SPDIF-kimenet tudomásom szerint csak audió CD normál lejátszásakor (nem grabbeléskor) működik, amikor az előlapi fejhallgató-kimeneten - ha van - hallod is a hangot. Olyan, mintha egy asztali CD-lejátszón lenne digitális kimenet. Egy műsoros DVD-n lévő audio stream - legyen az PCM, DD v. DTS - lejátszáskor nem fog rajta megjelenni.
Ha meg is jelenne, a hangkártya nem fog semmit kidekódolni belőle, mert az nem a hangkártya feladata. A Hollywood+ kártya kimenetén tényleg megjelenhet 5.1-es digit jel (beállítástól és természetesen lemeztől függően), de ezt csak egy külső dekóder v. erősítő fogja Neked diszkrét analóg csatornákra bontani.
A hangkártya SPDIF-kimenetére történő 5.1-es jeltovábbítást szoftveres lejátszáskor a DVD-lejátszó programok ill. (pl. DivX-lejátszáskor) az AC3-filterek is támogatják, összekábelezés nélkül is. A H+ kártya más tészta, mivel neki saját digit-kimenete van, amit mellesleg én nem tudtam összehozni még egyetlen hangvezérlő SPDIF-bemenetével sem. (Fizikailag összekábeleztem, de nem tudtam elérni, hogy a hangkártya SPDIF-kimenetén kiadja ezt a jelet, hogy ne kelljen hol a hangkártya, hol a H+ kimenetére dugdosni az erősítő/dekóder felé menő digit. jelkábelt.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.