Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) Iomega válasza Gyusz (#2150) üzenetére


Iomega
őstag

Köszi az infót.
Ez szomorú hír, pedig jó kis sorozat volt. :U

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#2152) Viszlát válasza Chosen (#2146) üzenetére


Viszlát
addikt

Egyértelműen az angol, iszonyatos a magyar szinkron (na meg a poénok sem ülnek úgy).

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#2153) gyuromoj


gyuromoj
veterán

A hétvégén végignéztem a The River-t és bejött. Tetszett hogy ilyen dokureality-s volt az egész sorozat, csak sajnos nagyon úgy néz ki hogy kaszálják a gyenge nézettség miatt.
Részemről ajánlom bárkinek aki szereti az ilyen témát, meg amugy is csak 8 rész, szóval simán kibírható.
Most be van készítve:
Alcatraz S01
Justified S01-S02
Pretty Little Liars S01-S02

Ezekről valaki tud véleményt mondani?

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#2154) bAtt001 válasza gyuromoj (#2153) üzenetére


bAtt001
addikt

alcatraz netezés mellé néha odapillantani tökéletes, én így szoktam nézni :D pretty little meg amilyen butának néz ki egész kellemes, mindig van benne valami fordulat igazából. na meg a főszereplők elég szépek, volt amikor csak azért néztem és nem a történetért :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2155) lvnt válasza gyuromoj (#2153) üzenetére


lvnt
őstag

A Justified az egyik kedvenc futó sorozatom. A hangulata nagyon hamar beszippant hétről hétre.
Az Alcatraz viszont nálam kasza volt, ha jól emlékszem, négy vagy öt rész után. Az amúgy érdekesnek ígérkező főszálat nagyon elhanyagolták, és inkább csináltak egy egymilliomodik semmitmondó epizodikus nyomozós sorozatot. Félreértés ne essék, van minőségi darab ezek között is, csak éppen az Alcatraz nem tartozik közéjük.
A kritikák alapján ez a tulajdonsága kitart egészen az évadzáróig, amely pedig szintén a nézői és egyéb vélemények szerint felháborítóan kevés kérdést válaszol meg, annak ellenére, hogy nagyon kevés a sorozat esélye a túlélésre. (A Terra Novát ennél nagyobb nézettséggel is kaszálta a Fox. Igaz, az valószínűleg egy drágább projekt volt a számukra.)

(#2156) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Gondolom sokan ismerik a WhatNext oldalt. Hogy tudom ott megjeleníteni az összes sorozatot? Tehát elindulok "A" betűtől, és végig szeretném böngészni a teljes adatbázist...nem találok ilyen listát, csak keresni tudok. Ha tudnám, hogy mi érdekel, vagy mi az amit kifelejtettem, akkor nem ott mire kéne a lista?

(#2157) norbi0604 válasza TazLeacher (#2156) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Nincs kilistázási lehetőség, rengeteg sorozat be van importálva, itt nem is lenne könnyű végignyálazni az összes címet. A Követőbe fel lehet venni a sorozatokat, airdate/premier/random funkciók is segíthetnek a keresésben.

(#2158) TazLeacher válasza norbi0604 (#2157) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszi, az megvolt... :R

(#2159) Iomega válasza gyuromoj (#2153) üzenetére


Iomega
őstag

Alcatraz? Ez a címe alapján, nem lehet rossz. Mikor kezdődik?

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#2160) lvnt válasza Iomega (#2159) üzenetére


lvnt
őstag

Hétfőn adták le az első évad (és valószínűleg a sorozat) utolsó részét.

(#2161) Iomega válasza lvnt (#2160) üzenetére


Iomega
őstag

Akkor annyira nem nagy durranás? Na rákeresek a youtubon valami trailerre.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#2162) Iomega


Iomega
őstag

Szerintem jó ez az Alcatraz. A Terra Novát valaki nézi? Vélemény?

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#2163) gyuromoj válasza Iomega (#2162) üzenetére


gyuromoj
veterán

Én 2 nap alatt ledaráltam, így egész kellemes volt(szinte még tetszett is), de nagyon sokan pár rész után kaszálták.
Amúgy is kaszát kapott, szóval nem vesztesz sokat, pedig a második évadra érdekes sztorit vezettek fel. Kezdd el és meglátod hogy neked tetszik-e vagy nem.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#2164) Vladi válasza Iomega (#2162) üzenetére


Vladi
nagyúr

naon gyenge. Sajnos.
Azt hiszem törölték is.

Egy évados ilyen az Outcasts, inkább azt nézd, az valahogy hangulatosabb.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2165) Iomega válasza Vladi (#2164) üzenetére


Iomega
őstag

A nagyon gyengét a Terra Novára érted, vagy az Alcatrazra?

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#2166) Vladi válasza Iomega (#2165) üzenetére


Vladi
nagyúr

Igazából mindkettő. :D Terrát néztem, jól indult, reménykedtem. Az alkatrazból 1 részt bírtam ki, a fejem fogtam. :(

Más: Homelandot nem nézte senki?? :U

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2167) Iomega válasza Vladi (#2166) üzenetére


Iomega
őstag

Lehet, hogy nekem tetszene, mert mindenkinek más jön be.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#2168) kisgyerek85 válasza Vladi (#2166) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Homeland nagyon jó !!! :)

(#2169) Iomega


Iomega
őstag

Én azóta, mióta láttam a Prison Break-et, nem láttam annál jobb sorozatot. Valaki tudna ajánlani valami hasonlót? Mármint ami hasonlóképpen izgalmas.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#2170) bzoley válasza Vladi (#2166) üzenetére


bzoley
veterán

Néztem. Rohadt unalmas volt, és nyüglődés végig. Történés közel nulla. Szerintem elég megnézni az első, és az utolsó részt.

(#2171) gyuromoj válasza Iomega (#2169) üzenetére


gyuromoj
veterán

PB nekem is nagy kedvencem volt a maga idejében.
Esetleg egy dráma nem érdekelne?(ált. ebben a kategóriában jelölik)
Ha igen akkor nagyon ajánlom a Dextert, ha még nem láttad. :R

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#2172) kisgyerek85 válasza Iomega (#2169) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Ha pörgős sorozat kell akkor a 24 vagy a Kemény zsaruk.

(#2173) Vladi válasza bzoley (#2170) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mi? A homelandban? Ugyan arról a sorozatról beszélünk? :Y

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2174) Iomega válasza gyuromoj (#2171) üzenetére


Iomega
őstag

Köszönöm, majd rákeresek a youtube-on a Dexterre, belekukkolok az előzetesbe, vagy megnézek egy részt.
kisgyerek: A 24-ből néztem egy-két részt, valahogy nem nyerte el a tetszésemet, pedig sokan, nagyon dicsérik.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#2175) bzoley válasza Vladi (#2173) üzenetére


bzoley
veterán

Nekem nem tetszett. Az elmúlt hónapokban végignéztem pár dráma-sorozatot(TWD, BB, SoA), és bár voltak bennük nyüglődős részek, szinte megszakítás nélkül néztem őket végig, ill. vártam az új részt, és összességében jó sorozatnak tartom őket. Ezzel szemben a HL-et csak azért néztem végig, hátha végre történik valami. Az utolsó két részt mintha összecsapták volna, ésszerűnek sem tűnt, kiábrándító volt számomra.
Sp: elmegyek öngyilkosmerényelni, de azért viszek magammal telefont, hátha felhív a lányom lebeszélni, akit egyébként is rohadtul idegesít, mi van abban a csomagban a csomagtartóban, és minden áron meg akarja tudni.

[ Szerkesztve ]

(#2176) GrandeP


GrandeP
őstag

Sziasztok!

A Bárka 2. évadjáról tud valaki valamit?

Elsősorban az érdekelne, h mikor lesz szinkronosan és melyik csatornán?!

Magyar szinkronosan kezdtem, nem akarom eredetivel folytatni.... ellenben már vagy 4 hónapja várom, de még mindig semmi info az axn honlapján...

Köszi.

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#2177) gyuromoj


gyuromoj
veterán

True Blood S05 promo
Ha valaki megérti hogy mi hallható a monológban, az legyen szíves leírni. :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#2178) n0rbert0


n0rbert0
senior tag

Valaki esetleg tudja, hogy a Breaking Bad 5. évadot mikortól adják?

(#2179) RexpecT válasza n0rbert0 (#2178) üzenetére


RexpecT
addikt

Júliusban tér vissza Walter :)

(#2180) n0rbert0 válasza RexpecT (#2179) üzenetére


n0rbert0
senior tag

:R
Már nagyon várom :)

(#2181) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Lost Girl
Valaki tudna mondani róla pár szót, hogy megéri-e elkezdeni.
Most lett vége az S02-nek.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#2182) Iomega


Iomega
őstag

Sikerült megnéznem 2 részt az Alcatraz-ból. Nem jött be, nagyon vontatott, így elköszöntem a sorozattól, ennyi elég volt belőle.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#2183) #04441088


#04441088
törölt tag

The Mentalist, House, The Walking Dead, American Horror Story, The IT Crowd ,Supernatural, Tru Blood, How i met your mother

Ezeken kivul tudtok meg valami jo sorozatot ? :R

(#2184) lvnt válasza #04441088 (#2183) üzenetére


lvnt
őstag

Ha már nem írtál konkrét műfajt, csak így ömlesztve egy pár: Breaking Bad, Dexter, Game of Thrones, Homeland, Justified, Modern Family, Sons of Anarchy, Spartacus, The Big Bang Theory, The Killing, The Wire.

(#2185) rétisün válasza gyuromoj (#2181) üzenetére


rétisün
veterán

én nézem, de kicsit már unom....az évadot még leküzdöm, de sztem a 3.-iknak már nem állok neki :(

alapfelállás: tündék (tündérek?), világosak/sötétek, itt élnek az emberek között titokban. a főszereplő csaj nem is tudja, hogy ő tünde (konkrétan succubus, aki ki tudja "szívni" az életerőt másokból) aztán mikor rádöbbentik, amolyan semlegesként (se világos, se sötét, ezt neki kéne eldönteni) éldegéli tovább a kis életét, belebonyolódva mindenféle tünde ügyekbe, afféle magánnyomozóként.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2186) kisgyerek85 válasza lvnt (#2184) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

The Shield, The Sopranos, Lilyhammer, Sherlock, The Office, Entourage, Shameless

(#2187) doc válasza rétisün (#2185) üzenetére


doc
nagyúr

en elkezdtem, 2-3 reszt birtam belole :(
akkor mar inkabb Charmed, az jo :C

(#2188) rétisün válasza doc (#2187) üzenetére


rétisün
veterán

charmed, az "bűbájos boszorkák" vagy milyen magyar címmel ment?

sose láttam egy részét se (esetleg ha kapcsolgattam a tv-t nagy ritkán belebotlottam) valahogy nem érdekelt :N

de hogy ajánljak is valamit, ami talán még nem volt: raising hope, wilfred, archer

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2189) mondomén válasza #04441088 (#2183) üzenetére


mondomén
őstag

How to Make It in America, Louie, House of Lies, Being Human, Skins, Misfits, Luther, Sherlock, The Vampire Diaries, Two and a Half Men, Boardwalk Empire,
Hirtelen ennyi.

(#2190) bAtt001 válasza #04441088 (#2183) üzenetére


bAtt001
addikt

entourage :K

(#2191) petymeg


petymeg
addikt

sziasztok!
a hivatalt hol lehetne megnézni vagy letölteni? szinkronosan.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#2192) kisgyerek85 válasza petymeg (#2191) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Én a 4.évad végégig magyarul néztem, de azóta sem jött ki több rész, ezért áttértem az eredeti hangra. Magon fent van az első 4.évad magyarul.

[ Szerkesztve ]

(#2193) Ps Vita válasza #04441088 (#2183) üzenetére


Ps Vita
őstag

The Big Bang Theory,Prison Brake,Games of Thrones,Simpsons Family,Family Guy,Office

[ Szerkesztve ]

(#2194) Ps Vita válasza Ps Vita (#2193) üzenetére


Ps Vita
őstag

plusz Borgias

(#2195) #04441088 válasza Ps Vita (#2193) üzenetére


#04441088
törölt tag

:R

(#2196) Ps Vita válasza #04441088 (#2195) üzenetére


Ps Vita
őstag

Pont most kezdtem el nézni a Scherlock-ot és eddig minden sorozatot üt nálam,pedig hihetetlen sokat nézzek :R :R :R
Mindenkinek nagyon-nagyon ajánlom :K

(#2197) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

es egyutt a regi banda vegre, orom es bodotta van:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2198) bok92 válasza Ps Vita (#2194) üzenetére


bok92
addikt

Hatalmas +1
Nagyon szeretem azt a sorozatot .:K

(#2199) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Tudnátok ajánlani valami jó kis scifi sorozatot? Ki vagyok éhezve.

Amiket láttam eddig:
Seaquest
Odyssey 5
BSG
Stargate összes
Time Trax
Time Cop
Primeval
Sanctuary
The Lost Room

Valami hasonló érdekelne, akár minisorozat is.

Thx előre is. :R

Live-Die-Respawn

(#2200) Jadro


Jadro
veterán

No elkezdtem ledarálni a Spartacus második szezont. Az új srác szerintem jól hozza a karaktert, s bár nem feledjük Andy-t soha, az átállás szerintem zökkenőmentes.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.