Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#7101) BUZZLGHTYR válasza MrChris (#7100) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

Valamiért mindig kicsi, hihetetlen :D a display valamiért 159x282 :F

(#7102) Sirandrish válasza BUZZLGHTYR (#7101) üzenetére


Sirandrish
legenda

A display az azért kicsi, mert annyira összehúzod, de ha beállítod a tényleges videó kívánt méretét, akkor a kettőnek semmi köze nem lesz egymáshoz.. :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#7103) BUZZLGHTYR válasza Sirandrish (#7102) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

Rarakom a telefonra es ugyan ugy kicsi a video, a hyari video merete pesig teljesen beteriti a telefonon a kepernyot, sajnos ez a video nem lesz megszerkesztve mert hulye vagyok a programhoz meg bonyolult is :DDD

(#7104) Sirandrish válasza BUZZLGHTYR (#7103) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én is most ismerkedem vele, szóval nem vagy egyedül :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#7105) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Sziasztok! Vegas Pro 18-at nemrég kezdtem használni. Annyi apró kérdésem lenne, hogy valahogy megoldható, hogy az Import media ablakban (ha jól tudom a nevét) amikor le akarok a videósávra húzni egy fájt, akkor azt megtegye és ne a képen is ábrázolt két csíkot húzza be. Számomra nagyon idegesítő, hogy azt a két vonalat kell huzogatni, mire jól eltalálom, hogy mikor tudom a videó sávra lehúzni. Köszönöm! :))

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#7106) flash-


flash-
veterán

youtube-on a feltöltés után 1 órás(10gb) 1080p 50fps videó elég sokáig feldolgozás alatt áll, kb fél óra után már 360p elérhető, de mire hd az van hogy több óra.
ez mindenkinél így van vagy fel lehet ezt gyorsítani ha megadott módon konvertálom a videót?
Magic AVC/aac mp4 módon vbr peak-be,two pass,26.000.000bps-be szoktam konvertálni.
(high profile,AMD VCE) high quailty preset-el.

lehet fullhd-re ez feleslegesen sok? hogy kódolnátok inkább?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7107) Dolphine válasza flash- (#7106) üzenetére


Dolphine
addikt

Szerintem a two pass is felesleges, de a bitráta különösen magas. Full HD-hoz YouTube-ra szerintem értelmetlen.
Ha változtatsz rajta ettől még nem biztos, hogy gyorsabban kódol a YouTube. Szerintem ez a servereik aktuális leterheltségétől függ.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7108) Márton


Márton
nagyúr

Kijött a 636-os build Vegas19-ből, sok újítással, bugfix-szel.
Apropó: nem kéne a topik nevét átnevezni? Már rég nem Sony :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7109) Márton válasza Márton (#7108) üzenetére


Márton
nagyúr

Ha nem megy a link, vágjátok le a végéről a pont karaktert.
A hivatalos beljelentés itt van: [link]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7110) MrChris válasza Márton (#7109) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mióta Nvidia kártyám van azóta nem túl jó a timeline lejátszás (4k 422/10bit), Radeonnal ellentétben. Vegas Nv-vel hagyományosan CPU-ból oldja meg, ezért inkább Resolve-ban tolom. Ez vajon javult? Meg az OFX-nek írt Neat video nem megy vele, Vegas verzíó kellene, csak abból nincs okosított. :D

(#7111) Márton válasza MrChris (#7110) üzenetére


Márton
nagyúr

Esetleg próbáld ki a Trial-t, vagy küldj egy mintavideót, megnézem neked a legutolsó 19-esben hogy megy 1660Ti-vel.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7112) MrChris válasza Márton (#7111) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem sima 1070 van. Itt egy minta. Mostanában a raw videót próbálgatom, minden frame egy .dng fájl. Ezt be tudja olvasni? Mert nálam a 18-as csak lehal tőle.

(#7113) Márton válasza MrChris (#7112) üzenetére


Márton
nagyúr

Megnéztem, a 10 bites videót ilyen 10fps-sel viszi.
A DNG-ket nem olvassa be.
De most nem értem, miért DNG? Fotószerkesztőt keresel vagy videót?
A videód is MOV. Mac-en vagy? Az odavaló. Ha PC, MP4 sokkal szárazabb, tisztább érzés :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7114) MrChris válasza Márton (#7113) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hát az nem valami sok, nálam elviszi valós időben, de ha (vlog lévén) rádobok egy LUT-ot akkor akadozik, vagy kb bármi FX-et, már nem megy 25fps-el.
Most látom, hogy fent van nálam egy 19-es 341 build. Be tudtam emelni 10 másodperc dng-t, csak teljesen lehal a gép, egy képugrás kb. 10 másodperc és akármilyen szerkesztés után 10 másodperc várakozás. :DDD Hát ez így használhatatlan.

A Pana G9-nek 4:2:2/10bit-ben .mov a videó formátuma, mp4-ben tudtommal nincs 10 bit és talán 422 színminta. Mást nem is tudok beállítani.

A telefonom tud raw videót lőni .dng-be, létezik direkt C(inema)DNG formátum, komolyabb videókamerák abban is tudnak felvenni. Resolve ezt a dng képsort videóként be tudja olvasni és olyan mintha sima videó fájl lenne a raw előnyeivel. Most egy ilyen tesztet lőttem, eléggé sok vele az utómunka.

[ Szerkesztve ]

(#7115) peti_s


peti_s
addikt

Halihó Mindenki!

Én még mindig a Vegas 16-t használom, megelégedettséggel, érdemes frissíteni?

Stabilak az újak is?

Köszi,

üdv. peti_s :)

(#7116) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
van több forrásom. Javarészt videó, de képek is. Lehetséges, hogy ha rádobok egy videót, meg képeket akkor azokat időbélyeg alapján a megfelelő helyre dobja be? Mint pl itt is van. Kényelmesebb lenne, mint pásztázni a videót, és keresni a pillanatot :D Esetleg másik videó vágó képes rá? pl premier, davinci?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#7117) imis


imis
senior tag

feliratnál a betű felületétre hogyan tudok mozgóképet varázsolni?
Megy a film és a felirat felületén egy eltérő színnel beállítva szintén mozgókép van?

(#7118) BigBadPlaYeR válasza imis (#7117) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Text Mask: [link] és
Multiply Mask: [link]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#7119) Hulk24


Hulk24
aktív tag

Sziasztok! Ismerkedek a programmal! A 17es verzió van fent. Igazából szöveg animálás miatt kezdtem el.
Érzem azért, hogy technikailag nem top a gép! :DD
Proci: Intel i3 10105 3.7Ghz
Memória: 2x8Gb 2666Mhz Kingston DDR4
És egy alaplapi videókártya: Intel 630 azt hiszem!

Mindenképpen kell szereznem egy VGA kártyát? :)
Köszönöm! :R

(#7120) imis válasza BigBadPlaYeR (#7118) üzenetére


imis
senior tag

Köszi :R

(#7121) hito


hito
nagyúr

Sziasztok!

Hátha tudja valaki: miben jobb/más a Twixtor Vegas plugin, mint a Premiere Pro optical flow megoldása? 30fps videóból gyúrok 60fps-t (még mindig). Kipróbáltam mindkét megoldást. Látványra semmi különbség nincs, ezért érdekelne, hogy mi szól a Twixtor mellett (?), ha egyáltalán jobb valamiben ez az eljárás. Mindkettő köztes képkockákat számol és illeszt be két valós képkocka közé, ha jól gondolom.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#7122) flash-


flash-
veterán

üdv

van egy videó a vegsban amit felszeleteltem(split) több részre mert vannak halk részek és hangos részek. Na most van valami egyszerű mód hogy egyszerre egy megadott decibelhez vagy hangerőhöz állítsam a szeleteket hogy a ami hangos az halkabb legyen illetve ne erősítse, ami halkabb az meg rendes hangerővel szóljon? vagy ezt nem lehet kötegelve egyenként kell minden egyes felszeletelt részletnek a hangerejét állítani Audio event - volume fx addonnal?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7123) Hulk24


Hulk24
aktív tag

Sziasztok!

Hogy tudok Vegas Pro. 17-ben külön kezelni sávokat? Szeretnék a videóból vágni, de nem akarom, hogy a hangfájl sérüljön! Hogy tudom külön-külön kezelni a sávokat?
Köszönöm!

(#7124) MrChris válasza Hulk24 (#7123) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szüntesd meg az event-nek az audio-video kapcsolatát (U) és akkor külön kezelhetők. Összekapcsolni meg aszem a G-vel lehet.

(#7125) Hulk24 válasza MrChris (#7124) üzenetére


Hulk24
aktív tag

Köszönöm!

(#7126) flash-


flash-
veterán

youtube feltöltesnél ajánlott beallitasoknal ez van:

"

No Edit Lists (or the video might not get processed correctly)
moov atom at the front of the file (Fast Start)"

ezeket vegasban hogy kell beállitani?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7127) imis


imis
senior tag

Sziasztok,
adott egy laptop aminek a felbontása 2880x1800 + monitor 2560x1080
a laptop képernyőjén a vegas 16 és a 17 is oké, de a monitoron a vegas 17 betűmérete meghülyül, nem kezeli rendesen a vegast a monitor.
Vegas 16:

vegas 17 a fülek jók, de a többi összecsúszik nagy betűméret lesz:

(#7128) imis válasza imis (#7127) üzenetére


imis
senior tag

bocs ezzel megoldódott:

(#7129) SchumiBácsi

Üdv all!

Van nekem egy hót régi ma már ócska verziójú Vegas editorom: Pro10.a Build 387 Portable.

Ez egy sima exe, amely WinXP alatt sallangmentesen futott annak idején, Win7 alatt kompatibilis módban, de ugyanúgy futott, W10 alatt kifagyásokkal teletűzdelve, de elfut - ecdl végzettség előnyben... ;]

Ma egy renderelés közben rájött, hogy nincs elég memóriája a rendereléshez egy kb. 9GB memóriakihasználtságú, egyébként 32GB memóriájú gépen... itt még türelmesen újraindítottam, pedig ilyen mondvacsinált dolgoknál tutira belepöckölök a reset gombra, hogy legalább a leállást megspóroljam - lehet most is jobban jártam volna így ;]

Szóval szabályosan újraindult minden, folytatnám a renderelést de megint túlcsordul.
Már nem emlékszem pontosan mit állítottam el, de végül tudott renderelni, és látszólag rendbe jött.

Most (3órája...) folytatnám a többi dolgomat és kettő verzió van: a videónak egyáltalán nincs hangja, vagy van hangja 5-10mp-ig sőt, az elején volt olyan, hogy egy percig is szólt a 32perces videóban. A mai szopás kezdetén 1perces videó végig szólt, most már az se szól...

Gépen ez idő alatt semmi nem változott, legalább is én nem változtattam rajta, talán Redmondot kellene megkérdezni ez ügyben, lehet ők jobban tudják mit qrtak el a winfosuk felől a háttérben...

A hangra emlékeim szerint mindig MPEG Layer-3 volt beírva, most kipróbáltam AC-3 ACM Codec móddal is, ott egyáltalán nincs hang.

Van még ezen kívül jó néhány mód, azokat most csak átfutottam és tutira nem használtam soha őket, mert csak a kettő felsoroltnál van lehetőség pl. egy 192kbit/s, 44100Hz, Stereo módot megadni, a többinél az általam megszokottól teljesen eltérő megoldásokat látok.

Vicces de közvetlen mp3, tehát nem videóba renderelve ugyanazt az anyagot, végig szól. Videóban mától kezdve nem szól, pedig a múlt héten rendesen szólt.

Valaki 5let? :F

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#7130) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Az lenne a kérdésem, hogy a képen pirossal bekarikázva a videósáv elején kis ikonnal ha jól emlékszem lehetett állítani az adott videósáv eltolását. Azaz ha mondjuk egy képet beraktam egy újabb videósávra, de a kép arányai nem azonosak a videóéval, akkor ha kihúztam a kép széle felé akkor eltűnt a kép, ezért az említett ikonnal ezt a sávot el lehetett tolni. Nem tudom érthető-e, amit írok? :D
Szóval, ezt hogy tudom megcsinálni Vegas Pro 19 esetében is például, mert ott már nincsenek ikonok. Köszönöm!

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#7131) kriszwells válasza kriszwells (#7130) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Megtaláltam, bocs, már nem tudom törölni a kérdést! :))

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#7132) Dolphine válasza kriszwells (#7131) üzenetére


Dolphine
addikt

Azért írd le a megoldást hátha másnak is szüksége lesz rá ;)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7133) Hulk24


Hulk24
aktív tag

Sziasztok!

Egy rövidebb anyagot, hogy tudok folyamatosan lejátszásba tenni a Vegasban? Tuti, hogy a szemem előtt van, de nem látom!

(#7134) Urna válasza Hulk24 (#7133) üzenetére


Urna
tag

Mármint hogy loopoljon egy videósáv alatt?
Két megoldás jut erre eszembe:
Az egyik hogy ha a beillesztett hangot megpróbálod jobbra húzni (de nem a ctrl nyomva tartásával) mintha képet illesztenél hosszabb időre. Amint túlléped a default hosszát, elindítja előröl a hangot (de a videót is) és loopolni fog.
A másik hogy az adott részt kijelölöd, copy-paste és eligazgatod a csatlakozásokat (vagy csak fade az elejére meg a végére) és ezt az egészet copy-pastelgeted.
Nem a legelegánsabb, de ha nem mondjuk 4sec hosszú audiót loopolsz 3 órára akkor kényszermegoldásnak megfelel.

S10 + Galaxy Watch 3

(#7135) Hulk24 válasza Urna (#7134) üzenetére


Hulk24
aktív tag

Köszönöm szépen!
Van egy 10mp-es videóm hanggal. Azt szerettem volna betenni folyamatos lejátszásba. Amikor a végére ér, automatikusan induljon újra.
Kipróbálom, amit írtál! :R

(#7136) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok ! segitsetek lécci a következőkben :

adott egy 2560x1080 as videó

hogy tudnám a két szélét levágni, hogy 1920x1080 (FULLHD) legyen ?
és full hd ba is renderelném....
veg 14 et használok !

elöre is köszönöm a segítségeteket !
:R :R :R

(#7137) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! Vegas PRO 15-el szerkesztgetek videókat. A vágás erős túlzás lenne!
Két kérdésem is lenne. Az első. Nem tudom mit csinálok ilyenkor, de a videó sáv fölött egyszercsak megjelenik két kis sárga háromszög között egy kijelölés. Ezt, hogy lehet visszavonni? Elfelejtem, és csak ezt a részt rendereli le a Vegas. Törlés, egész projekt kijelölése, újre renderelés. Csomó idő és ideg...
Másik kérdés: van egy videó, ahol a kamera fel lett rakva egy állvánnyal, asztalra. A hangosabb zenei részeknél, de főleg a mély hangoknál, berezonált az asztallap, vele együtt a kamera, és erős brrrr-brrr van normális hang helyett. A beépített EQ-val nem sikerült valamennyire is normális hangot létrehozni. Van ebben a PRO 15-ben valahol olyan lehetőség, hogy javítson ezen?
Köszönöm!

(#7138) Urna válasza maxika2004 (#7136) üzenetére


Urna
tag

Igazából nem tudom pontosan, hogy hogy működhet eltérő forrásfile-render képarányoknál.. szóval csak azt tudom írni amit én csinálnék (remélem segít):
Amikor behúzod a timeline-ra a videót, akkor ahhoz fogja igazítani a projekt-tulajdonságokat (bár előtte rákérdez), szóval a rendereléskor külön be kell állítanod hogy ne a projekt settings alapján menjen a render, hanem fhd-be tegye. A másik hogy minden egyes klipre ami nem fhd-s oda én be tennék egy maskot, középre igazítanám és akkor megkapod a levágott képet. Esetleg magát a Projectet állítod be előbb 1080p-re és amikor beilleszted a képet, valószínűleg hozzá akarja igazítani valahogy, de sajna ezzel kapcsolatban nincs sok tapasztalatom.

herrká: a két sárga háromszög ki tud jelölni neked egy szekciót, hasznos tool, mert idő-mértékeket tudsz mérni vele, majd arrébb tenni hogy megnézd hogy a két helyen megegyezik-e pl az áttünések hossza, mintha egy vonalszóval néznéd barkácsolás közben.
Mindkét végét tudod arrébb húzni, közéjük pedig ha dupla klikkelsz (vagy csak a sávjukra) ki kéne hogy jelölje a teljes projekt elejét-végét.
(audio-editingbe sajnos nem tudok segíteni)

S10 + Galaxy Watch 3

(#7139) herrká válasza Urna (#7138) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm a segítséget!

(#7140) SchumiBácsi válasza herrká (#7137) üzenetére

Hali!

Renderelés előtt a "Render loop region only" pöttyöt kiveszed és akkor nem veszi figyelembe azt, de egyébként editorba inaktiválod és akkor végig renderel emlékeim szerint.

Ha minden kötél szakad ezt a régiót kiterjeszted az egészre és akkor ugyanott vagy mint a fenti módszerek bármelyikével.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#7141) herrká válasza SchumiBácsi (#7140) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget!

(#7142) flash-


flash-
veterán

sziasztok!

az alábbi kérdésem lenne!
egy videóban csak egy részt akarok felhangosítani akkor kijelőlöm a tól-ig részt és splittel felosztom hogy amikor a volume-t állítom akkor az csak arra a szakaszra legyen érvényes.
na de ha több felosztott rész is van amit fel akarok hangosítani(mert a kamera ugye darabokban vesz fel) akkor egyenként mindegyik szakaszt fel kell külön hangositani vagy van bármi mód arra hogy egyszerre több ilyen általam megjelölt-kijelölt szakaszt lehessen hangosítani,zajszürni,stb...?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7143) SchumiBácsi válasza flash- (#7142) üzenetére

Master volume?

Én ha felosztok általában azért van, mert egy adott szakaszt halkítani szeretnék. Ha viszont mindennek hangosabbnak kell lennie vagy a mastert, vagy az adott sáv hangerejét nyomom fel amelyeken a kérdéses hangsáv van.

Olyat is szoktam csinálni, de akkor minden egyes darab elejét és végét le kell "kerekíteni" hogy van 2dB eltolással 6-8dbsáv és az egyes darabokat külön sávokba teszem függően attól hogy -2, -4, -6, stb. dB csökkentés kell.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#7144) flash- válasza SchumiBácsi (#7143) üzenetére


flash-
veterán

hát az azért nem jó mert mondom hogy van egy anyag aminek a közepén mondjk van 5 perc ami halk távol a mikrofontól stb és csak azt kell felhangositani,zajszürni,eq-val hallhatóvá tenni, magasakat felhúzni ,mélyet le,így lehet hallatóvá tenni ha valaki a mikrofontól távol beszél.(jobb megoldást még nem találtam)

na meg egy eseményen ahol adogatják a mikrofont egymásnak és mindneki más hangerővel szól bele ezt csak hallásra lehet emberenként belőni,ha 20 emberét 20 féleképpen akkor úgy kell csinálnom hogy mind hallható legyen jól. nem találtam erre még egyszerübb megoldást.
na meg hát 4185 megánként a kamera új mp4-et kezd egyiken beállitom a hangot stb de ha pont egy ember beszédje közben kezdődik a következő mp4, akkor külön azon is be kell megint mindet újra... hát pepecselős mert nem tudom hogy lehet eggyé tenni két egymásután következő mp4-et....legalább arra rájöttem hogy amit én vágok fel darabra azt utána össze lehet egyeseíteni vissza..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7145) maxika2004 válasza Urna (#7138) üzenetére


maxika2004
őstag

"Esetleg magát a Projectet állítod be előbb 1080p-re és amikor beilleszted a képet, valószínűleg hozzá akarja igazítani "

sajna igen ugy nemjo, fekete sávok maradnak
nekem az kellene hogy a 16:9 nél szélesebb videónál levágja a 2 szélét és csak a fullhd-s részt renderelje..

erre valami ötlet?
másoknak esetleg?

:R :R :R

(#7146) Urna válasza maxika2004 (#7145) üzenetére


Urna
tag

Lehet keresek a neten valami ilyen felbontásű sock videót aztán megnézem vele a hétvégén ha lesz időm rá, sajna videó hiányában nem tudom. Nálam képarány változás nincs, a 1440ps alapot simán tudom 1080p-be renderelni.

S10 + Galaxy Watch 3

(#7147) maxika2004 válasza Urna (#7146) üzenetére


maxika2004
őstag

nagyon köszi ! :R :R :R

(#7148) Urna válasza maxika2004 (#7147) üzenetére


Urna
tag

Nos.. megoldottam de biztos lesz ennél jobb megoldás is, először leírom a megoldást aztán azt hogy miért nem ez a legjobb.
Csináltam egyúj projektet, erről csatolom is a képet, de egy sima 1080p, semmi extra.
Fogtam két file-t, egyik a sima, 16:9-es fhd, majd egy szuperszéles 21:9-es. Na itt jött az érdekes rész, mert amelyiket először tettem be a timelinera ahhoz igazodott, szóval a "jó" megoldásom az volt, amikor először a 16:9-eset tettem be, majd a 21:9-et. Ezután csak annyi volt a dolgom, hogy a 21:9-es fileon az Event Pan/Crop részében jobb klikk az "előnézetére" és ott a match output aspect-re klikkelve beállította a 16:9-es zoomot.
Pár dolog ezzel még: ez ugye egy keyframe-et csinál szóval ha az újdonság akkor azokra nézz rá, ne egy pillanatban legyen jó a zoom (tötölj minden más keyframe-et az eventben és akkor jó lesz végig). Másik, hogy nekem egyrészt 19-es vegasom van, másrészről viszont emlékszem, hogy beállítottam hogy mindig matchelje az output aspectet az elsőre betett mediafile-éval. szóval .. ez a beállítás nem tudom milyen mélyen lehet benne, de ott van és így megoldottam.
Remélem tudtam segíteni :D

S10 + Galaxy Watch 3

(#7149) maxika2004


maxika2004
őstag

megpróbálom, köszi szépen!
:R :R :R

(#7150) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Üdv!

Vegas 21 Pro-ban valahogy tudok olyat csinálni, hogy napos környezetben készült felvételek úgy tűnjenek, mintha felhősben készültek volna?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.