Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#6701) MrChris válasza Orionk (#6699) üzenetére


MrChris
nagyúr

Próbáld ki az MPCHC lejátszóval, elindítod, jobb gomb, médiainfó és abban megnézheted mivel van kódolva. De ezt valszeg a VLC is tudja.

[ Szerkesztve ]

(#6702) Orionk válasza bandika0626 (#6700) üzenetére


Orionk
senior tag

Köszi. Ezzel működött.

Pontosabban az AVI videókat már lejátssza, de sajnos a videók alatti, kamera által felvett hangokat nem. :F

Esetleg erre is lenne valami ötletetek?
Köszönöm szépen!

(#6703) StLui


StLui
veterán

Sziasztok!
ThiEye T5e kamerával, 1080P 120fps-sel (más felbontással, fps-sel nem próbáltam) rögzített felvételeknél elég jelentősen csúszik a hang. Mivel általában csak a bringa zörgését, gumi hangját hallani, nem zavaró, de ha néha megszólal valaki, akkor persze már feltűnő. Gondolom ez egy egyre növekvő mértékű elcsúszás, lehet ezt valahogy korrigálni?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#6704) MrChris válasza StLui (#6703) üzenetére


MrChris
nagyúr

Így jön ki a kamerából? A hangsáv hossza különbözik? Ha egyenletes a csúszás akkor az event végén helyére kell húzni a hangot, leválasztva a videóról. Gondolom a projekt meg egyéb beállítások rendben vannak.

(#6705) StLui válasza MrChris (#6704) üzenetére


StLui
veterán

Olyan mintha így jönne ki, másik kamerámon ezt nem vettem észre. Próbáltam ezt a leválasztást, és akkor gondoltam, hogy egyre nő a csúszás, mert csak ha daraboltam akkor tudtam nagyjából helyre hozni, de ennyi babrát meg nem ért meg, hogy 10 percet 5 felé még elvágja (kamerák csinálnak ugye kb 10 perces blokkokat)
Nem más a hossza a hangnak, gondolom a vége eltűnik így? Majd rábeszélek egyszer a végére :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#6706) MrChris válasza StLui (#6705) üzenetére


MrChris
nagyúr

Tehát egy médialejátszóval is elcsúszik az eredeti fájlban a hang? Az cumi. Lehet, hogy a fájlban ott van a teljes audió, próba képpen ffmpeg-el ki lehetne másolni és külön betéve a videó alá ellenőrizni...
Még próbáld ki más formátumokban is a készüléket, legegyszerűbb tv képernyőn pofázós műsort felvéve. A 120fps gondolom inkább slowmo-ra van kitalálva, ekkor általában a valós felbontás is kisebb.

(#6707) StLui válasza MrChris (#6706) üzenetére


StLui
veterán

köszi, kipróbálom amiket írtál :R

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#6708) flash-


flash-
veterán

üdv

az érdekelne hogy ha vegasban már megszerkesztettem videót vágások vannak stb, utólag a legelejére hogy tegyek be bármit hogy az utána levő vágások videók, ne csússzanak össze?
mert ha elhúzom az első videót jobbra hogy elé be tudjak tenni egy másik videót vagy képet akkor rácsúszik a következőre,vagypedig ha a másik húzókával csinálom akkor meg az elejét levágja...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6709) StLui válasza flash- (#6708) üzenetére


StLui
veterán

Bal klikk az elsőre, majd shift lenyomva, és bal klikk az utolsóra, így ki lesz jelölve az összes, és egyben mozgathatod őket. Tegnap úgy is sikerült kijelölni az összeset, hogy nem csak egy videó és hangsáv van, hanem több. (régen egyesével húzogattam arrébb a videókat, 20-30 db-ot :D )

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#6710) flash- válasza StLui (#6709) üzenetére


flash-
veterán

köszi:)

"égen egyesével húzogattam arrébb a videókat, 20-30 db-ot "
ismerős, én eddig így csináltam :DD

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6711) StLui válasza flash- (#6710) üzenetére


StLui
veterán

Annyira mugli vagyok ez ügyben (is), hogy sokkot kaptam az örömtől, hogy tudok valami hasznosat mondani :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#6712) StLui


StLui
veterán

[link]
Ha esetleg valakinek lenne ötlete a linken található hozzászólásommal kapcsolatban :R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#6713) Rakman válasza flash- (#6708) üzenetére


Rakman
tag

Az Edit menüben van olyan opció, hogy "Select All", az kijelöl mindent, akkor is ha több videó illetve hangsávod van. Utána annyit tolsz hátra az egész anyagon, amennyire szükséged van.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=rakman

(#6714) winben


winben
aktív tag

Vegas Pro-nál a Huawei P20 Pro-val felvett videók néha szétcsúsznak nálam - főleg ha a DJI go alkalmazást használom. Másik topicban is megírtam már ezt, bocsi a redundanciáért, de itt is ugyanúgy releváns.

Szóval ha más is érintene a probléma akkor itt egy lehetséges megoldás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#6715) winben válasza winben (#6714) üzenetére


winben
aktív tag

Nos, végülis csak a linket nem sikerült rendesen betennem. :)
Szóval: [link]

(#6716) StLui válasza MrChris (#6706) üzenetére


StLui
veterán

Most jutottam még csak odáig, hogy le tudjam játszani végre az eredeti fájlt, nem gondoltam, hogy csak azért nem sikerült eddig, mert az A10 proci nem bírta a 120fps-sel felvett videókat, beraktam egy 660Ti-t és minden szuper. Remélem eljutok a hangig is lassan.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#6717) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok.
Nagyon uj vagyok a témában, segitsegetekre lenne szuksegem.
A video alatt, amit szerkesztek(kepek, videok ossze vagva, stb, nyaralos emlek lenne) ha berakok egy videot, hiaba nemitom,lealitja a teljes projekt ala beszurt zenet, arra a par masodpercre.... hiaba nemitom a videot, a zenenek sincs hangja.
Sajnos nem talaltam erre semmit youtubeon, vagy csak nem jol kerestem.
Elore is koszi.

(#6718) asthma válasza d3tox1c (#6717) üzenetére


asthma
tag

Hol próbálod meg némítani olyankor? Bal oldalt a trackeknél vagy a master busnál? Dobsz egy screent?

https://www.youtube.com/user/asthmajt0

(#6719) d3tox1c válasza asthma (#6718) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Melozok, de holnap, vagy még ma este feldobom, koszi :)

(#6720) d3tox1c válasza d3tox1c (#6719) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Egyebkent ha jól emlékszem, csak siman jobb eger rajta, es mute.....

(#6721) winben válasza d3tox1c (#6717) üzenetére


winben
aktív tag

Rákattintasz arra a klipre a timeline-on amit le akarsz némítani
Nyomsz egy U billentyűt, így szétválik a videó a hangtól.
Kattintasz a hangsávra, del billentyű
Most már nincs hangsáv az adott klipp esetén.

(#6722) d3tox1c válasza winben (#6721) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Koszonom :)
Viszont a kepek, illetve videok ossze fesulese meg mindig nem tiszta.... egymasra kell huzni oket, es ott opacity, vagy egymas ala?
Nem ertem....
Ez a pinnacle studioban valahogy egyszerubb, viszont meg akarom tanulni a vegas-t is :/
Tudsz ebben segiteni? :)

(#6723) belph


belph
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék vegas pro 13 használatában. Gondolom hogy alap kérdés de eddig hiába kerestem , nem találtam a megoldást. Hol tudom a programban beállítani hogy az eredeti videó képméreteit megtartsa, ne vágjon ki egy részt belőle? A felbontás változhat illetve változtatni is akarok rajta, de a teljes kép megmaradjon.
Gopro kamerával felvett videókat akarok összefűzni, szerkeszteni, ezek 1920x1080-as felbontású videók, az összefűzés után akartam belőlük egy HDV 720-as wmv videót renderelni, mikor kész lett, akkor láttam hogy a videók széleit elég alaposan megvágta, van hogy hiányzik valakinek a feje, vagy bármi, szóval nem az eredeti teljes videó van ott, hanem egy kivágott rész. Előre is köszi a segítséget!

(#6724) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok!, egy fekete fehér videót hogy tudnék színesíteni?

(#6725) flash-


flash-
veterán

szerintetek ez a magix avc renderelési mód jó?

eddig a sony avc-t használtam, amit észrevettem hogy a magix avc-nél hiába állitom be az 50mbit-es bitrátát ,21 nél nagyobbal nem csinálja, még a a sony avc-vel 25mbit-es bitrátát beállitottam használtam ,
viszont ami jó hogy ez valóba használja a vga-t és gyorsabb is a renderelés (r9 290 oc)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6726) MrChris válasza flash- (#6725) üzenetére


MrChris
nagyúr

Attól függ mit szeretnél, jó minőséget kis méretben a vfw x264 tud, sőt kb ez a legjobb h264 variáns. A sony xavc azonos méretben gyengébb, nekem úgy tűnt nem is lehet olyan minőséget elérni vele még a magas bitrátával sem.

(#6727) flash- válasza MrChris (#6726) üzenetére


flash-
veterán

youtube-ra (50fps) 1080pre milyen x264 beállításokat ajánlanál? (minőség nembaj ha jó, bár itt nem kell csúcsminőség nem filmet csinálok csak előadást veszek fel)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6728) flash-


flash-
veterán

közbe próbálgattam de van egy elég nagy gond ezzal a x264 vfw-vel
bárhogy renderelek a kép az fátyolosabb-kontrassztalanabb vagy hogy is mondjam , ...
cabac avc-vel vagy amd-móddal nincs ilyen gond..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6729) MrChris válasza flash- (#6728) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mennyire lesz kontraszttalan? Ha látványosan akkor valszeg ebben az irányban kell kutatni. Bocs, csak így tudtam linkelni.

(#6730) flash- válasza MrChris (#6729) üzenetére


flash-
veterán

köszi utána nézek,bár itt már az angol tudásom véget ér..
mondjuk ilyetn beállítást én nem találtam a vegasba sehol sem

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6731) Athes88


Athes88
tag

Üdv.

Nem túl régen kezdtem el használni a programot, azelőtt a Cyberlink Powerdirector-t használtam. Szerencsére ez a Vegas-t is gyorsan megtanultam legalábbis az alapokat, azonban az elkészült videóval komoly bajok vannak. Full HD-ban 60 fps-sel felvett videókat készítettem digitális fényképezővel majd ezeket vágtam össze eggyé, de sajnos egy percig sem jut el aztán megáll az egész, az alatta lévő zene megy tovább, a kép viszont áll, hiába tekerek bele csak zene van. Render As-nél a Magic AVC/AAC MP4 menüpontban az Internet HD 1080p 59.94. fps-t használtam. Kérdésem hogy mi lehet a gond és milyen beállítást javasoltok hogy jó legyen a videó? (YouTube-ra szeretném feltölteni, a netem nem rossz feltöltés szempontjából de kb 500 Mb és 1 Giga között legyen max a mérete. Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#6732) Jarod1 válasza Athes88 (#6731) üzenetére


Jarod1
addikt

ssd t használsz ?

(#6733) Athes88 válasza Jarod1 (#6732) üzenetére


Athes88
tag

Csak a rendszer van ssd-n amúgy nemrég vettem új konfigot hat magos ryzen 5 2600.at. Kb olyan 45 perc alatt csinálta meg a majdnem 9 perces videót csak hát ugye nem lett jó...

[ Szerkesztve ]

(#6734) bandika0626 válasza Athes88 (#6733) üzenetére


bandika0626
senior tag

És renderelés előtt elindítod az idővonalon a videót akkor sem jó?
Egyébként használd a Sony avc codeket meg 60p-re állítsd 59.94 helyett ha minden videód 60p-s.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#6735) Athes88 válasza bandika0626 (#6734) üzenetére


Athes88
tag

"És renderelés előtt elindítod az idővonalon a videót akkor sem jó?"

Ott jó csak a kész videónál rossz. Megpróbálom azt a codeket amit írtál meg a 60 fps-t hátha. Köszi.

(#6736) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Tudja valaki, hogy miért jön ez elő mindig amikor indítanám a vegas pro 16.0-át?
Hogyan lehetne ezt megszüntetni? :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6737) Gaberiellb


Gaberiellb
senior tag

Sziasztok! Segitséget szeretnék kérni! Windows xbox felvevővel rögzitem a játékaimat 1080p-ben, 60 fps-el. Vegas prót használok 12-es verziót, mp4-ben szoktam feltölteni a youtube-ra, a projec-tet, temlate-kat nyilván ehhez szerkeztem, 1080p, 59,6-60fps, best renderingre, mindent szerintem jól állitok be. Viszont azt észre vettem főleg ha pl egy lg 4k-s tévén nézem vissza elég sok a kockásodás, néha borzalmas, gépen nem látom, de ma kipróbáltam egy q7-es samsungon, és hihetetlen szép volt, viszont random itt is előjött, mintha 400x300 ba lenne. undoritoan nézett ki. Ha a renderelt videót nézem hibátlan, álltalában 20-25 mb/s-el renderelek, de mivel a youtube vissza konvertálja igy levettem 10-15-re, de mindkettőnél jelentkezik, viszont nyilván nem mindegy a render idő. Mi lenne a legjobb beállitás, illetve van-e erre opció hogy ezeket a képhibákat valahogy kijavitsam? Nagyon fontos lenne, próbáltam a sony templatet is használni, valamennyivel jobb, de nem az igazi. :U

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#6738) makoss válasza makoss (#6736) üzenetére


makoss
addikt

Erre valaki?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6739) MrChris válasza makoss (#6736) üzenetére


MrChris
nagyúr

Link, be kell írni a googleba minden egyes problémát és általában videós tutorial van a megoldásról.

(#6740) MrChris válasza Gaberiellb (#6737) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ott a youtube lesz a hibás, töltsd le a youtuberól a saját videód és úgy ellenőrizd. Így elvileg kizárod a streamimg hibát.

(#6741) makoss válasza MrChris (#6739) üzenetére


makoss
addikt

Jó volna ha jó volna de nem. :( már 0:27-nél nem hozza fel azt az ablakot ami a videóban van!
Más ötlet? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6742) Gaberiellb válasza MrChris (#6740) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

Igen, értem, de ha pl natívba teszem fel ahogy a felvevő, akkor teljesen hibátlan, ezért gondolom hogy valamit nem jól konvertálok, főleg sötétebb részeknél van sok nagy kocka pixel... :U

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#6743) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Sziasztok!

Ide irányítottak a processzor topikból. Kérdésem annyi lenne, hogy Sony Vegas renderelési idöben mekkora a különbség egy i7-8700K és egy Ryzen 2700X között? Van tapasztalat velük vagy tudtok forrásokat linkelni? Stock és emelt órajel is érdekelne.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#6744) makoss válasza MrChris (#6739) üzenetére


makoss
addikt

megoldva, és ez még ingyenes is! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6745) Kaci84


Kaci84
őstag

Hello, kisfiam rátenyerelt a billentyűre és valamit elállithatott mert hiába vágok ki egy részt az egész videót rendereli. Előtte jó volt csak azt csinálta amit kijelötem. Melyik beállítást kell visszacsinálni. Remélem ez a gond.

[ Szerkesztve ]

(#6746) Johnny_vT válasza Kaci84 (#6745) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

"vágok ki egy részt az egész videót rendereli"

Jelöld ki a renderelni kívánt szakaszt, kattints a renderelésre és mielött elindítanád, pipáld ki a "Render loop region only" feliratot. Ez volt a gond?

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#6747) Kaci84 válasza Johnny_vT (#6746) üzenetére


Kaci84
őstag

Koszi, úgy tűnik ez volt a gond igen.

(#6748) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Renderelés közben állandóan kifagy a program, a gép nem.
A CPU max 64 fokos, a GPU 57 Celsius fokos, ettől még nem fagyhat be.
Laptop, aláírás szerinti.
Az alap Sony kodekek miért 1 GB/perc mérettel dolgoznak?

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#6749) Sztlaci válasza Sztlaci (#6748) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

[kép]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#6750) Johnny_vT válasza Sztlaci (#6748) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Kapcsold ki a GPU-acceleration-t és próbáld újra. Nekem ugyanezt a tünetet megoldotta.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.