Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#5301) maxika2004 válasza BonFire (#5300) üzenetére


maxika2004
őstag

Nagyon köszi a részletes leirást ! :R :R :R

Sajna csak holnap délelött tudom kiprobálni ....

(#5302) BonFire válasza maxika2004 (#5301) üzenetére


BonFire
veterán

Ráér... Csak majd jelezz vissza, hogy működik-e ez a megoldás.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5303) maxika2004


maxika2004
őstag

:R :R :R :C :C :C

Sajnos a projekt választásával amit irtál , széthuzta a képet, de oldalt fekete sávval....

" a Maintain Aspect Ratio mellől kiveszed a pipát" na igy már jo lett !

Ezt csak egyesével lehet megtenni minden videoval ugye ? mert hálisten van vagy 69 millio kis darab.... :W
Nincs erre valami megoldás hogy egyben átállitsam?

(#5304) BonFire válasza maxika2004 (#5303) üzenetére


BonFire
veterán

Van lehetőség a Vegasban scriptek (makrók, automata műveletsorozatok) futtatására, de hogy kifejezetten erre lenne-e, azt nem tudom. A CreativeCow Sony Vegas fórumában lehetne szétnézni, mert millió +1 dolog van, lehet, hogy éppen erre is. Vagy arra, hogy hogyan kell létrehozni ilyen szkriptet önállóan.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5305) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok ! Off Topicra teszem, mert szerintem részben ideillik a problémám, meg részben nem. Azért folyamodok ezzel a kérdéssel ide, ebben a topicban, mert gyors segítségre van szükségem és bizok benne, hogy nem útálatot kapok, hanem segítséget.

Egyszerűen nincs tapasztalatom ezzel a kamerával.
Van nálam egy Panasonic HC-V100 FULL HD videokamera. Egy ilyen :
http://digistreet.hu/hirek/kamerazz-olcson-panasonic-hc-v100-full-hd-videokamera

Holnap kameráznom kell vele és a videónak 720p-nek kell, hogy legyen, de az sem ártana, ha 1080p lenne.

Ebben kérném a segítséget, hogy hogyan érjem ezt el ? Pinnacle Studio 12-ben van csak tapasztalatom. Ezt a szoftvert tudnám használni arra, hogy a felvett videót átvegyem.
A kamera beállításoknál milyen minőségűre kell állítanom a felvételt ?

A menüben csak ezt a 4 video beállítási lehetőséget látom :
- IFrame : 960x540p
- AVCHD : HA1920(legjobbnak írja), HG1920, HX1920(ezt normálnak írja)

Szóval ez a 4 beállítási lehetőség van. Én úgy gondolom, hogy a HA1920 ra kell állítanom és az lesz a legjobb minőség.
Csakhogy, ha kamerázok akár csak 10 másodpercet ezen és azt átveszem, akkor a számgépem ezt a videótípust nem képes lejátszani. A hang az megy, de a videó megakad. Gondolom, hogy nem bírja a gépem, mert annyira jó minőég és sűrű tömörítése, hogy sok neki.

De eddig jól csinálom ? Hogyan kellene ebből 1080p és 720p felvételeket csinálni ?, mert én azt hittem, hogy ez olyan lesz, hogy a kamera beállításainál beállítható lesz, hogy 702p, vagy 1080p és kész. Azt beállítom, a felvételt átveszem és csak össze kell vágnom Pinnacle Studio-ban a jeleneteket.

köszi szépen

[ Szerkesztve ]

(#5306) BonFire válasza Orionk (#5305) üzenetére


BonFire
veterán

Először is az összes felvételi módban kéne csinálni egy-egy felvételt, majd ezeket MediaInfóval megnézni, hogy milyen tulajdonságúak. Ami videoszerkesztésnél a legfontosabb, a felbontás (1920×1080 full HD), illetve a képkocka sebesség (23,976; 24; 25; 29,970, 30; 60). A videoszerkesztőben a forrásanyag tulajdonságai szerint kell beállítani a projekt tulajdonságait.

Lehet, hogy a bitráta óriási, vagy a kodek valami különleges, akkor előfordulhatnak lejátszási nehézségek. Én nem javasolnám, hogy a felbontást csökkentsd; 2014-ben már a full HD alap elvárás a full HD tévék korában. Aztán pár év, és jön a 4k meg a többi.

Ha túl nagy a bitráta, egy konverterrel alacsonyabbra kell venni. 16 Mbps egy 1080-as felvételnek elég.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5307) Orionk válasza BonFire (#5306) üzenetére


Orionk
senior tag

Köszi

Gyors letöltöm a Mediainfót és mindegyik felvételről beteszem ide az adatokat róla.
Csak pár másodperces felvételt csinálok mind a 4 módban.

Egyébként hogyan megy a konvertálás ?, mert szerintem az lehet a gond, hogy full HD nyers videó van és azt kellene lentebb konvertálni, de mivel ?, Pinnacle studioval

(#5308) BonFire válasza Orionk (#5307) üzenetére


BonFire
veterán

Én a Freemake Video Convertert használom mindenféle konvertálásra, de ajánlható még a FormatFactory is, vagy az XMediaRecoder. A Pinnacle az videoszerkesztő, ha nem tévedek. Azzal át kell renderelni, egy szimpla konverter olykor gyorsabban végez, mert nem kell neki egyéb dolgokkal foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5309) Orionk válasza BonFire (#5308) üzenetére


Orionk
senior tag

Tehát felveszed teljes nyers Full HD felvételként és azután a Freemake Video converterrel átkonvertálod 1080p, vagy 720p-re és azután rakod a jeleneteket SonyVegasba, ahol összevágod. Azután SonyVegas kikonvertálja és mehet fel YouTube-ra ?

(#5310) maxika2004 válasza BonFire (#5304) üzenetére


maxika2004
őstag

Hú ez még magyarul is elég kinai lenne... már legyürtem, egyesével....

Lényeg hogy megoldódott , köszi a segitséget ! :R

(#5311) Orionk válasza BonFire (#5306) üzenetére


Orionk
senior tag

SZia !

Itt van a 4 minőségre a 4 MediaInfó fájl.

Elméletileg a legjobb minőségű felvétel infója : http://postimg.org/image/sq9ympk43/

A 2ik legjobb minőség : http://postimg.org/image/ratbnsqnt/

A 3ik legjobb mindőség tulajdonságai : http://postimg.org/image/5211fd45f/

Ez meg elméletileg a legrosszabb minőség, amit a videokamera fel tud venni : http://postimg.org/image/sk1959i2t/

Mit gondolsz róluk ? Szerinted rendben vannak ?

Én azt szeretném csinálni, hogy a fenti legelső infó, ami elméletileg a legjobb minőség, abban felveszek egy eseményt és 720p és 1080p-ben szeretném konvertálni és összevágni Pinnacle Studio 12vel (SonyVegas használata még csak döcög) és feltölteni YouTube ra.

Ott akadtam el, hogy felveszem a felvételet és tényleg a fenti legelsőben vegyem fel és utána mi legyen a köv. lépés ? hogyan konvertáljam át ? Azt használjam, amit ajánlottál a Freemake-et ?

Csináltam már sokszor ilyet, csak még sosem készítettem felvételet HD kamerával. Eddig mindig még csak szalagos kamerával rögzítettem. Azt átvettem Pinnacle-ben úgy, hogy végig kellett nézni újra, amit felvettél. Elmehettél onnan, de végig kellett, hogy játssza. Ezután összevágtam Pinnacle-ben és Mpeg4es DVD minőségben konvertáltam ki, miután öszeraktam a jeleneteket.

De itt egyszerűen ott elakadok, hogy nem tudom, hogy abból, amit felveszek hogyan legyen 1080p és 720p felvételem, amit azután jelenetenként össze tudnék vágni Pinnacle-ben.

köszi szépen.

(#5312) BonFire válasza Orionk (#5311) üzenetére


BonFire
veterán

Ezek teljesen szabályos videoállományok. Szóval nem kell itt előtte konverterekkel varázsolni, mert csak rontanál a minőségen. A full HD állományok egyedül bitrátába különböznek egymástól. De a 17 és a 13 Mbps között nincs akkora óriási különbség, szemmel legalábbis biztosan nem veszed észre. Hang, képkockaszám és felbontás ugyanaz.

Ráadásul ez a 17 Mbps nem számít akkora adatmennyiségnek, hogy meg kéne bénítsa a gépedet. Ott valami más hiba lehet, amire én így fórumon keresztül nem látok hirtelen megoldást. Ha sehogy se megy, de a második legjobb igen, akkor én azt tanácsolnám, hogy bátran használd a 13 Mbps-os üzemmódot, és szerkesztéskor NE csökkentsd le a felbontást 720-ra, hacsak nincs rá valami különleges okod (pl. HD Ready készüléken nézed, de akkor könnyebb utólag egy 720-as változatot is konvertálni, mint eleve 720-ban megszerkeszteni a fő anyagot).

Nem ismerem behatóbban (sőt, semennyire sem) a Pinaccle-t, amint látod, mi, akik itt vagyunk, Vegassal dolgozunk. Ezért ennek a beállításaiban nem tudok segíteni. De aminek meg kell lennie:

felbontás: 1920×1080 px
video kodek: AVC, x264
audio kodek: AAC vagy AC3, ha az eredeti hang úgyis AC3. De az AAC szabványosabb, több készülék megeszi. YouTube például nem szereti az AC3-at!
képkockaszám: 25 (PAL)
video formátum: MP4 vagy M2TS – ezeket utólag akár egy MKV konténerbe is bele lehet tenni, feliratokkal, több hangsávval.

Tehát ilyen beállításokkal renderelj, és olyan videót kapsz végül, amit legtöbb mai készülék szeret.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5313) Orionk válasza BonFire (#5312) üzenetére


Orionk
senior tag

Elolvastam, amit írtál. köszi

Most kipróbáltam a Freemake Video Convertert, amit ajánlottál.

Átkonvertáltam a Full HD nyer videót 720p-be és tökéletesen lejátssza.

LEhet, hogy az lehetett a gond, hogy a kamera egy bizonyos *.MTS fájl ként mentette el amit felvettem ?, mert én ezt AVIra és 720p-re konvertáltam és így lejátssza.

(#5314) Orionk válasza Orionk (#5313) üzenetére


Orionk
senior tag

Átkonvertáltam MP4be is az *.MTS fájlt és már azt is lejátssza.

Lehetséges, hogy az MTS fájlokhoz 64 bites oprendszer kellene ?, mert nekem 32 bites van, 2BGram, és kétmagos 2.1GHz es CPU

(#5315) BonFire válasza Orionk (#5313) üzenetére


BonFire
veterán

De ne butítsd le a felbontást! – most mondom harmadjára! A 720 56%-kal kisebb, mint a 1080! Nem elhanyagolható különbség. Használd a kisebb bitrátát, nem veszítesz vele annyit, mint amikor a felbontást dobálod el!

Elárulod, miért ragaszkodsz a 720-hoz, amikor van egy 1080-as kamerád?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5316) Orionk válasza BonFire (#5315) üzenetére


Orionk
senior tag

Félreértettél, vagyis én írtam félre. bocsi. 1080pre konvertáltam át.
Azt természetesen értem, hogy mi a különbség 720p és 1080p között.

1080p re konvertáltam át, csak azt akartam hangsúlyozni, hogy AVIra és MP4re konvertáltam át, de maradt az eredeti felbontás, a Freemake Video Converterrel és így már lejátssza.

EGydül az MTS fájlokat nem játssza le valamiért a gépem. Talán gyenge hozzá a gépem ?

YouTube ra milyen kiterjesztést szokás feltölteni ?

(#5317) BonFire válasza Orionk (#5316) üzenetére


BonFire
veterán

Ha az MTS-sel van gondja, valamilyen kodek kellhet hozzá, de ha neked kényelmesebb konvertálni, akkor tedd azt. Csak a bitrátát is hagyd az eredetin.

A YouTube az MP4-et szereti, azon belül is az AVC-AAC kombót. De egyébként mindent megeszik (néha válogat) és átkonvertálja magának úgyis. Nagy bitrátát nem érdemes rá pazarolni, úgyis úgy lebutítja, hogy csak fogod a fejed.

Segédlet

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5318) Orionk válasza BonFire (#5317) üzenetére


Orionk
senior tag

Átvittem a fájlt egy másik laptopra, amin 64 bites oprendszer van. Ott már lejátssza az MTS fájlt, csak a játszása közben, amikor egyenes vonalak vannak, akkor zajos lesz egy pillanatra az egyenes vonal
Azt értem ez alatt, hogy pl. a fal, amit kameráztam, annak a sarkát is felvettem, ami egyenes függőleges "vonal" és ez bezajosodik egy pillanatra, amikor elhalad a felvétel. Viszont ugyanebben a minőségben, csak MP4ben és AVI ban, ott ez a zajosodás nincs.
Erről mit gondolsz ?

Egyébként melyik verzióját ajánlod a SonyVegasnak ?, ami minden téren tök jól el lett találva.

köszi

(#5319) maxika2004 válasza Orionk (#5316) üzenetére


maxika2004
őstag

Bocsi hogy beleugatok, de majd a nagyok megerősítenek:
Szóval a pana V100 csak 1080i ben vesz fel, ezért szerintem felesleges p be konvertálni.

(#5320) BonFire válasza Orionk (#5318) üzenetére


BonFire
veterán

Nem tudom megmondani, nem ismerem a videókártyát, a gépet, a lejátszót, a körülményeket. Meg kell állítani a lejátszást ezeknél a gyors mozgásoknál, és képkockánként léptetni. Ha ott nincs benne a zajosodás, széthullás, akkor csak a gép nem bírja lejátszani és nem a videóban van a hiba.

Melyik Vegast? Amelyikhez hozzá tudsz jutni, én a 11-est használom. Nagyjából ugyanazt tudja mind.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5321) Orionk válasza BonFire (#5320) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia !

Itt egy KÉP a Freemake Video Converterből.

Első sorba az a videó van beolvasva, amit a kamera közvetlenül felvett, az MTS fájl.
Azt átkonvertáltam úgy MP4re, hogy ugyanaz maradjon a forrás. Tehát semmit sem változtattam a konvertáláson, csak másik konténerbe, az MP4 be tettem.

Átalakítottam és a képen az alsó sorban meg az MP4 fájlt tettem be, hogy egymás alatt legyen a két videó és össze lehessen hasonlítani.

Az alsó MP4 fájl mégis rosszabb minőségű lett. Romlott a minősége attól, hogy én csak MP4 be tettem.

Ez miért van ? Ezen nem lehet változtatni, hogy ugyanaz maradjon ?

50 fps ról 25-re esett és a bitráta 8457 ről 6348-ra esett vissza.

köszi

(#5322) BonFire válasza Orionk (#5321) üzenetére


BonFire
veterán

Eleve 25 fps volt, miről beszélsz te? Ott a MediaInfo, ott a világ legegyszerűbb konvertere; szánj már rá tíz percet az áttanulmányozásukra! :O

A bitráta, a képkockasebesség és a felbontás az eredeti marad, ha azt az opciót állítod be, hogy „eredeti”.

De akár felül is bírálhatsz egyénileg minden beállítást. Ha beírod, hogy 17000, akkor garantáltan 17 Mbps lesz a bitrátája.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5323) Orionk válasza BonFire (#5322) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia !

Én erre gondoltam, amit most a képen pirossal bekarikáztam és aláhúztam, hogy romlott a minőség, pedig én eredetin hagytam, csak Mp4 konténerbe tettem át.
Vagy mit látok rosszul ?

(#5324) pulcsi


pulcsi
tag

Hogy tudom azt megcsinálni hogy a videoban ráközelítek egy pontra és csak azt mutassa egy ideig (ameddig akarom :) ), aztán megint vissza teljeskép?

''A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny áítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak, mkénit rdeeőzndenk el a btűek'' " Ezért a megrendelése teljesítése legkésőbb a hétfői (január 06) napon 15:00 - 18:00 óra között"

(#5325) Out válasza pulcsi (#5324) üzenetére


Out
addikt

Kivágsz egy képkockát a videóból, megadod, hogy az a képkocka hány másodpercig látszódjon, majd pan & crop-al rázoomolsz amire akarsz, ennyi.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#5326) BonFire válasza Orionk (#5323) üzenetére


BonFire
veterán

Ne bosszants már a hülyeséggel! A korábban belinkelt MediaInfo képek szerint minden videód 25 fps! A FVC nyilván téved vagy hazudik. Sose volt 50.

És igen, ha konvertálod, romlani fog mindig a minősége, akkor is, ha ugyanazt a bitrátát használod. Az egyetlen mód, hogy elkerüld a romlást, hogy tömörítetlen AVI-ba konvertálod és PCM WAV-ba a hangot. Ezt a videót vágod Vegasban és a végeredményt rendereled.

Bár nem biztos, hogy a tömörítetlen AVI-t egyáltalán kezelni is tudod, mert a legerősebb vasakat is térdre kényszeríti.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5327) lacibacsi válasza Orionk (#5323) üzenetére


lacibacsi
addikt

Szia!

Nem szeretném BonFire kenyerét elvenni, de muszáj, hogy beleszóljak a beszélgetésetekbe, mert már-már zavaró a vergődésed. Lehet, hogy nehezen megy a szövegértelmezés, ezért én is leírom: ne konvertálgass! Örülj inkább annak, hogy van egy jó nyersanyagod! Vedd figyelembe, hogy a Vegas igen alaposan átkonvertálja a nyersanyagot mire elkészül a végtermék. Egy kiló agyagból szebben lehet egy fél kilós tálat korongozni, mint 60 dekából. Bármilyen tömörítést használsz, a minőséged romlani fog. 1080-ból 720, majd ebből a Vegassal még valami... Felelőtlenség. Használd azt az alapanyagot, amid van. Szerkeszd meg és utána olyan formátumban rendereled, amiben csak akarod.

Na. Most jól kimorogtam magam... :)

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#5328) Orionk válasza lacibacsi (#5327) üzenetére


Orionk
senior tag

köszi neked is. Megfogadom a tanácsot.

Elkészítettem az első SonyVegas projektem. Most szerettem volna ki-renderelni egy videóba.

IGY CSINALTAM

A Render as-ra mentem és mivel MP4 be szerettem volna a végterméket, ezért a Sony AVC/MVC-t választottam, mert csak annál láttam a zárójelben MP4-et.

2 órán át renderelt és végül egy *.avc kiterjesztésű fájlt kaptam. Ezt valahogy még át kell alakítani MP4be ?, vagy elrontottam valamit ?

Freemake Video Converter nem tudja átkonvertálni.
Lejátszani nem tudom.

köszi szépen

(#5329) maxika2004 válasza Orionk (#5328) üzenetére


maxika2004
őstag

.. vagy elrontottam valamit ? .. HÁT EL !

egyrészt, mp4 van még a MAINCONCEPT AVC fülön is !

Másrészt ahol probáltad ott van a templatek közt, ott van 3 féle lehetőség :
- memoristick
- AVCHD
- Blu-ray

ezeknek mind más a kiterjesztése , sorban :
-mp4
-m2ts
-avc

amit egyépként a render as ablakban custom template-re kattintva --- majd a system fülön tudod megnézni !

Itt csúsztál félre!
De ha kijelölsz egy pár mp-es részt, akkor nem kell órákat várnod a renderelésre !

De én a helyedben m2ts-t kreálnék, és inkább a lejátszáson variálnék !
power dvd simán kell hogy vigye a gépeden !

ja igen .. ha a vége " video stream," akkor meg nem lessz hangod !!!

[ Szerkesztve ]

(#5330) bandika0626


bandika0626
senior tag

Sziasztok.

Tolja itt valaki a vegas-t GTX750TI-vel?

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#5331) bandika0626


bandika0626
senior tag

Na gyerekek.

Sony vegas pro 13 mpeg2 768x432 25p felvétel átkonvertálása sony AVC-codec-kel 1920*1080-25p-be.
A felvétel hossza 1 perc. I5 3570K 4.5GHZ, RAM:2400MHZ.

Annyi, hogy a bitrátát 16Mbit-re állítottam.
Először csak cpu-val ment a renderelés annak 50s-ig tartott. Utána GPU-t állítottam be azzal ugyanezt 24s alatt csinálta meg. A GPU 1150MHZ-ig van elengedve órajelben.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#5332) BonFire válasza bandika0626 (#5331) üzenetére


BonFire
veterán

És a villanyszámlád növelésén kívül mi értelme a 432-es képet 1080-ba felskálázni? Ráadásul 16 Mbites bitrátával? Bőven megtette volna neki a 3 is. De az átméretezésnek még mindig nem látom értelmét.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5333) bandika0626 válasza BonFire (#5332) üzenetére


bandika0626
senior tag

Az nem azért csináltam. Csak a múltkor ment itt a milyen kártyát vegyek, hogy gyorsuljon a vegas tőle kérdezz felelek játék. Semmi másért nem csináltam. De azért egy 750TI-re kíváncsi lennék, hogy mennyit gyorsít rajta.

[ Szerkesztve ]

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#5334) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne.
Csináltam múltkor Vegasban több videót ami egy zajos teremben, bemutatón egymás után mentek le.
Sajnos volt vele egy kis problémám.
Nem volt egyforma a hangerejük (többnek alacsony volt a hangereje, ahhoz amit egy Laptoppal és hangfallal el tudtam érni, de volt ami meg így a többihez képet hangos volt.)

Kérdésem:
1. Ha nulla DB-re ki van húzva, akkor utána már nem tudok semmit tenni ugye?
Nincs módom eszközökkel még egy kis hangerőt elérni?
2. Bár volt normalizálás, de szerintem az volt a gond, hogy ha van a videóban pár hangosabb peek, akkor azokat illeszti a 0 DB-hez, és az a pár pillanat a videó lényegi részét halkan hagyja. Van -e valami olyan szűrő ami a videó lényegi (átlagos) normalizálja 0db-hez közeli szinthez, és torzítás nélkül a hangos peekeket visszaveszi. Tudom, hogy ezek a csúcsok (pl. egy hangos ordítás) nem lesz annyival nagyosabb, de legalább a teljes videó hallatszódni fog a zajos teremben.

Ha van mód, akkor nem kézzel törölgetném le a hangos részeket, mert az sok munka.
Előre is köszi a segítséget.

Zoli

(#5335) BonFire válasza World-Soft (#5334) üzenetére


BonFire
veterán

Ott van minden sávban alapértelmezetten a Track compressor. Azzal ügyködj, csak vigyázz, mert könnyen klippelésbe futhatsz vele (sajnos ostoba plugin és nincs benne beépített limiter).

Tudnám ajánlani a Kjaerhus Classic Master Limiterét: egy potméterrel túlvezérlés veszélye nélkül tudsz hangosítani a hangsávon.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5336) World-Soft válasza BonFire (#5335) üzenetére


World-Soft
senior tag

Közben a "Track compressor"-t én is néztem, de nem teljesen (inkább szinte alig) értem a működését.
Megpróbálom a másik progidat is.

(#5337) World-Soft válasza World-Soft (#5336) üzenetére


World-Soft
senior tag

Leszedtem, feltettem a " Kjaerhus Classic Master"-t de nem találom sehol.
Sajna nem látom a telepítő hova telepíteni.
Amúgy Vegas 13.0-át használok.

(#5338) BonFire válasza World-Soft (#5337) üzenetére


BonFire
veterán

Be kell olvastatni a programmal a plugint. A Beállítosokban a VST fülön három útvonalat is be lehet tallózni. Ha a megadott mappában talál plugint, akkor azokat beolvassa (türelemmel kell várni), és utána már használhatók.

Több útvonalon is előfordulhat VstPlugin mappa. Nekem 64 bites Win 8.1-esen a következőbe telepedett:

C:\Program Files(x86)\VST

De alternatív helyeken is előfordulhat:

C:\Program Files(X86)\VstPlugIns
C:\Program Files\VstPlugIns

Illetve ha van telepíteve Cubase, akkor a C meghajtón a Steinberg mappán belül, ha Sonar van telepítve, akkor C meghajtón a Cakewalk mappán belül is fel lehet lelni pluginokat.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5339) World-Soft válasza BonFire (#5338) üzenetére


World-Soft
senior tag

Köszi.
Nekem semmi nem volt beállítva, és amúgy is a D-re van a progi telepítve, ami máskor is már csinált érdekes dolgot.
Így már megy a progi.
Ugye jól gondolom: Ha akár fullra feltekerem, akkor rajta a piros bogyók jelzik, hogy hol szabályozza (és mennyire) a dolgot (remélhetőleg torzítás nélkül), mert a Master kimeneten stabilan -0.2-is megy csak ki.

A kérdésem, hogy egymáshoz képest a különálló videók hangerejét hogy tudnám valahogy egy szintre hozni.
Sajnost itthon annyira fül alapján tuti nem fogom tudni belőni. Itt csak hallom, hogy mindkettő full hangerőn ordít, de amikor egy rendezvényen megy, akkor nagyon kihallatszik, ha valamelyik elkezd hangoskodni (nem csak a kiállítás asztal mellett hallatszik). És hát sajnos olyankor a hangerővel nem lehet játszani, mert nem lehet hozzáférni se a géphez, sem hangfalhoz (lásd a képen a monitor alatt a gép).

Sajnos a másik progit azt nem ismerem amit még írsz.
Én csak a Vegasaur-t használtam, mert kellett számlálót csinálnom, de sajna az trial és már lejárt.
Sajnos sok mindent gyalog módszerrel csináltam, bár így is csináltam egész komoly HUD-ost gyártani a videókhoz, ami mozognak, menüket választanak, stb.
Esetleg tudsz még pár hasznos dolgot is ajánlani?

(#5340) World-Soft válasza World-Soft (#5339) üzenetére


World-Soft
senior tag

Illetve miért van, ha a Master kimenetnél a nézem a jelszintet amint a felső tartományba ér (pl. -0.2), akkor az az érték kint marad.
A jobb egérgombbal a "Hold peaks"-ot kivettem, de akkor is ezt csinálja.

(#5341) BonFire válasza World-Soft (#5339) üzenetére


BonFire
veterán

Mindegy, hova van telepítve, a lényeg, hogy használni lehessen.

Az eltérő hangerőszinteket egyfelől kompresszor és limiter eszes használatával, másfelől automatizált burkológörbével tudod szabályozni. Ahol annyira kiugrik a hangerő (ez egyébként szemmel is látható a hangerő sávon), hogy kompresszorral és limiterrel értelmeten lenne megfogatni, ott a sáv burkológörbéjén kell létrehozni két referenciapontot, majd ezt a szakaszt halkabbra állítani a többihez képest. Jobb klikk a sáv vezérlőpaneljére, majd inzertálj be egy Volume Envelope-ot. KÉP

Az automatizáló vonalon dupla kattintással hozhatsz létre referenciapontokat. Egy szakasz megváltoztatásához négy pontot kell meghatározni. Utána a pontok által közrefogott egyenest meg kell ragadni és lejjebb húzni a hangerő csökkentéséhez. Az egérmutató melletti infó buborék mindig mutatja, hogy éppen hány decibellel csökken a hangerő. Tipp: Burkológörbe szerkesztéséhez jó szélesre szét kell nyitni a sávot és jól bele kell zoomolni a nézetbe. KÉP

A hangerőt mindig, minden esetben hallás után kell beállítani! Szerkesztés közben érdemes a fejhallgatót is kerülni, mert megcsalhat. Hangfalon kell hallgatni, mert az a legjobb monitorozás. +1! Nem csak a hangerő-különbség okozhat eltérést, hanem a hangszínbeli is. Előfordulhat, hogy egy-egy klip nem hangos, csak mondjuk a basszus rendkívüli benne. Ilyen esetben a klipre ekvalizert is kell alkalmazni. A megoldás nem a többi videó basszusát hozzá emelni, hanem az egyedüli kiugrót visszavenni.

Nem tudom, miért marad piros a Level Meter. Idétlenül van megcsinálva. Rá kell kattintani a piros klipre, és utána kialszik.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5342) World-Soft válasza BonFire (#5341) üzenetére


World-Soft
senior tag

Köszi.
Az általad írt hangerő szakaszos levétele az már ismerős.
Régebben más progit használtam és már ott is megszoktam, és nagy nehezen itt is sikerült előcsalnom.
Pont ezt szerettem volna elkerülni, de ezek szerint a kézi módszert nem árt így sem használni.

Amúgy nem fülessel dolgozom, de lehet az lesz, hogy azon a laptopon, és azon a hangfalon fogom az eredményeket összehasonlítani, amivel megyünk ki terepre, mert a nagy gép rendszerén, a szobában nem hallom annyira azt sem, hogy azt mondjam, hogy az a két videó volt a többihez képest túl hangos.

Amúgy a hangcsatornán most látom, hogy "Undefined Preset" módban alapban be van kapcsolva a "Track Nosise", a "Track EQ" és a "Track Compressor". Azokat hagyjam, vagy inkább kapcsoljam ki?

Amúgy "Level Meter"-nél ha 0dB fölé megyek, akkor a számérték pirosban miért marad kiírva, azt értem (hogy tudjam, hogy torzít), de ugye a -0.2 érték (mi még nem piros) az miért marad kint, azt nem tudom. Azt észrevettem, hogy ha rákattintok, akkor újra a valósat írja ki, de így azt veszítem el, hogy lássam az alap szöveg/zene hány dB-en megy ki (mert a limiter ezen határhoz próbálja pont belőni, ha megemelem a levlet).
FRISSÍTÉS: amúgy most figyeltem meg. Az a lényeg, hogy a szám csak felfelé változik (pozitív irányba), tehát a kattintástól számított legnagyobb csúcsot mutatja csak.

Amúgy szerinted kb. hány dB-re érdemes az átlagos hangot belőni, hogy minél hangosabb legyen, de a hangos kirohanásokra is még legyen valamekkora tartalék?

De nagyon hasznosak amiket írsz, amiket nagyon köszönök.
Jó lett volna ha nyár elején amikor Sony Vegas 0 ismerettel indultam neki a nagy projectnek, akkor is lett volna amit nem magamtól kellett volna kitalálni... :)

[ Szerkesztve ]

(#5343) World-Soft válasza World-Soft (#5342) üzenetére


World-Soft
senior tag

Ui.:
Most értettem meg az "automation settings" és "automation controls'" elemeket.
Így nem kell pontokat létrehozni, hanem akár real-time a lejátszás közben húzgálva a hangerőt abból elkészíti a szükséges pontokat a hangerő görbe beállításhoz.
A mester esetén is működik, de akkor érdemes az "Audio Bus Track"-et bekapcsolni, hogy lássuk is mit csinálunk.

(#5344) BonFire válasza World-Soft (#5343) üzenetére


BonFire
veterán

Igen, felvétel illetve lejátszás közben lehet rögzíteni, ha húzgálod a csúszkát.

Én a Master hangerőt -0,1 dB-re állítom, így a lehető leghangosabb lesz, túlvezérlés nélkül. Hangerő különbség abból is adódhat, ha van egy hangsávod, ami ugyanúgy 0 dB-ig van kivezérelve, mint a többi, viszont már eleve meg van kompresszálva. A kompresszált anyag mindig hangosabbnak tűnik a meztelen hangnál, ilyenkor pedig mindig a fülünkre kell hagyatkozni.

A Track Noise Gate egy egyszerű zajkapu, ami elég csúnya végeredményt ad, nem javasolt a használata. A Vegas Track Compressora már használhatóbb, de képes túlvezérelni.

Az ajánlott Classic Effektcsomagban van kompresszor is. Érdemes elsajátítani a használatát, mert nagyon jó szolgálatot tehet. Minden kompresszor alapvetően ugyanúgy működik, de persze nagy gyakorlat kell hozzá.

Kompresszor kezdőknek tutorial (szöveg és videó)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5345) World-Soft válasza BonFire (#5344) üzenetére


World-Soft
senior tag

Akkor bár valamiért alapban be van a projektjeimben a felsorolt 3 kapcsolva (lehet default módon), azokat inkább mindenhol kapcsoljam ki?

(#5346) BonFire válasza World-Soft (#5345) üzenetére


BonFire
veterán

Ezek csak be vannak rakva az alapértelmezett projektbe, azonban ha megfigyeled, egyik sem csinál semmit. Se a Gate, se a Kompresszor. Amíg te bele nem nyúlsz és el nem kezded állítgatni, akár ott is maradhatnak, mert nem oszt, nem szoroz.

Kompresszorral meg kell tanulni bánni, és elsőként nagyon óvatosan és körültekintően használni, mert nagyon el is lehet rontani vele a végeredményt. Pl nem kívánt mellékhatása a kompresszornak, hogy a szoba káros reverberációit felerősíti. Ez például előadóteremben nagyon nem kívánatos. Kinti felvételeknél is felerősödhetnek a környezeti zajok, amelyeket szintén mérlegelni kell. Tehát csak óvatosan.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5347) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Véletlenül eltüntettem a preview ablakot, és nem látom a videjót....
hogy is lehet előhozni ? lécci segitsetek... köszi !

Sajna van egy nagyobb gondom is :

Ha hosszabb videót renderelek 40-90 perc ( pana kamera mts file - ból m2ts-re )
akkor valami nemstimmel, mert pl ha elöbbre belekattintok a lejátszásnál, akkor
-gyorsulva
-akadozva
-kép hang elcsúszva ..... játsza le !

Szóval ha elörekattintok lejátszáskor akkor pár mp-ig gyorsitva játsza le, majd beáll de a folyamatjelző nem ott áll ahova kattintottam hanem időben elöbbre jóval.

Eddig ez csak akkor jelentkezett ha cpu-gpu val rendereltem, de ha átállitottam hogy csak a cpu rendereljen, akkor tökéletes lett !

De sajnos most az utolsó 2 alkalommal igy is szar lett !
és nem tudom mi lehet a baj,
Nagyon megköszönném ha ebben tudnátok segiteni ! :R

(#5348) BonFire válasza maxika2004 (#5347) üzenetére


BonFire
veterán

Most nincs előttem a gép, de gyanítom, hogy az előnézeti ablakot a View menüből tudod megnyitni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5349) BonFire válasza maxika2004 (#5347) üzenetére


BonFire
veterán

Milyen lejátszóval próbálod lejátszani azt az m2ts fájlt?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5350) maxika2004 válasza BonFire (#5349) üzenetére


maxika2004
őstag

Az ablak megvan köszi !

- mediaplayer , WDTV LIVE ....
- pc-n : Power dvd, és mediaplayer.... ( itt nincs gond - ez tuti )
Vannak hosszú régebben készült videóim, az tökéletes....

valami renderelés, vagy vegas gebasz lehet !
Megprobáltam másik gépen, egy laptopon... ott is ugyanaz ...

Amit észrevettem probálgatás alatt hogy 25000- re állitom a bitrátát,
akkor a mediainfo 14 - et mutat ( a nemjó vidinél)

amugy 15000 re szoktam ...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.