Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#5951) t0mmy válasza MrChris (#5950) üzenetére


t0mmy
csendes tag

Köszi :R

(#5952) hito


hito
nagyúr

Esküszöm nem értem én ezt a Sony Vegast :( Egy 2.5GB-os és egy 500MB-os 720p-s videót akartam összeilleszteni és némiképp lebutítani. Betettem szépen alulra egymás után a két videót és a Render as-nél kiválasztottam a video for windows résznél a HD 720p 50fps YUV-t, majd rámentem a Customize Template lehetőségre és beállítottam az 50fps helyett 25-öt. Erre valahol a 80%-nál kiírja, hogy nincs több szabad hely. Csinált nekem a kevesebb, mint 3GB-os fájlból egy 77GB-osat. Mit művelt ez?

Milyen módszerrel tudok a programban a legegyszerűbben 2 videót összefűzni és helytakarékosság miatt egy kicsit lebutítani a minőséget, a felbontást nem bántva?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5953) MrChris válasza hito (#5952) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az YUV egy tömörítetlen formátum, persze hogy gigantikus nagy lesz! Eztet kell állítani, configolni.

(#5954) hito válasza MrChris (#5953) üzenetére


hito
nagyúr

Köszönöm szépen! Viszont nekem sehogy nem akar az a video format felbukkanni, amit a képen be van pirossal keretezve.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5955) MrChris válasza hito (#5954) üzenetére


MrChris
nagyúr

Itten mi jelenik meg?

(#5956) hito válasza MrChris (#5955) üzenetére


hito
nagyúr

Hát, van ott minden, csak épp H.264 nincs.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5957) MrChris válasza hito (#5956) üzenetére


MrChris
nagyúr

Egyrészt azt installálni kell, másrészt az csak egy általam elnevezett template név. Úgy kell eljárni, hogy kiválasztod az egyiket és átállítod amilyen neked kell, felbontást, framet... és kiválasztod a korábban telepített kódeket és azt is beállítod, majd felül nevet adsz neki és mented a floppi ikonnal.
Ha ezt a kódeket használod ne felejtsd el bepipálni. FHD-ra én 16Mbps-t szoktam, HD-ra gondolom 10 is elég, de ki kell egy 10-20 másodperces darabon tesztelni. Ez a kódek sokkal hatékonyabb mint ami a fényképelőkben van.
Probléma lehet hogy 50p a videó és 25p-be renderelsz, még nem próbáltam, de lehet hogy ezeket a projekt paramétereket is be kell lőni. Ami értéket nem tudsz azokat ki kell próbálni egy kis darab videó rendereléssel, különben akadozás, fésűsödés, moiré meg kitudjamik lehetnek.

(#5958) hito válasza MrChris (#5957) üzenetére


hito
nagyúr

Hát, nagyon köszönöm a kimerito segítséget :R Már kilottem a gépet mára, holnap folytatom. Kiprobalom amiket írtál.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5959) Dragon27


Dragon27
senior tag

Sziasztok!

Vegas Pro 13.0 (64-bit) Win10 használok
Hogy tudom rávenni a Vegas-t hogy kezelje a MP4 videó formátumot :F De igazából nem értem,. mert kezeli de nem mindet :( YouTube videót ha letöltök azt kezeli... De ha játékról készítek videót Bandicam ezt az MP4 nem engedi be a Vegas szerkesztésre..

Bandicam MP4 formátum

Formátum : MPEG-4
Formátum profil : Base Media
Kódek azonosító : isom
Fájlméret : 6,74 GiB
Időtartam : 18 perc
Teljes adatsebesség : változó
Teljes adatsebesség : 52,5 Mbps
Kódolás dátuma : UTC 2016-02-02 14:47:05
Jelölés dátuma : UTC 2016-02-02 14:47:05
Kódoló szoftver : BandiMp4Muxer 1.0

Kép
Sáv száma : 1
Formátum : MPEG-4 Visual
Formátum profil : Simple@L1
Formátum beállítások, BVOP : igen
Formátum beállítások, QPel : nem
Formátum beállítások, GMC : 0 warppoint
Formátum beállítások, mátrix : Default (H.263)
Kódek azonosító : 20
Időtartam : 18 perc
Adatsebesség mód : változó
Adatsebesség : 52,3 Mbps
Legnagyobb adatsebesség : 186 Mbps
Szélesség : 1 920 képpont
Magasság : 1 080 képpont
Képarány : 16:9
Képkockasebességi mód : változó
Képkockasebesség : 30,000 fps
Legkisebb képkockasebesség : 14,993 fps
Legnagyobb képkockasebesség : 30,030 fps
ColorSpace : YUV
BitDepth/String : 8 bit
Sorváltás típusa : folytonos
Bit/(képpont*képkocka) : 0.841
Adatfolyam mérete : 6,72 GiB (100%)

Hang
Sáv száma : 2
Formátum : AAC
Formátum/adatok : Advanced Audio Codec
Formátum profil : LC
Kódek azonosító : 40
Időtartam : 18 perc
Adatsebesség mód : változó
Adatsebesség : 192 Kbps
Legnagyobb adatsebesség : 296 Kbps
Csatornák száma : 2 csatorna
Csatorna kiosztás : Front: L R
Mintavételezési gyakoriság : 44,1 KHz
Adatfolyam mérete : 25,2 MiB (0%)

(#5960) MrChris válasza Dragon27 (#5959) üzenetére


MrChris
nagyúr

Valszeg kódek probléma. Gondolom MPEG-4 Visual H.263 kell hozzá.

(#5961) MrChris


MrChris
nagyúr

Kaptam ingyé egy GTS250 kártyát és csináltam egy gyors GPU vs. CPU mérést, eddig nálam erre úgy sem volt lehetőség. Csak újratömörítés h.264-be. Xeon 5430 csak CPU-val egy 10 másodperces fhd AVCHD videót 41 másodperc alatt, gyorsítva 30 másodperc alatt tömörített. Egész jó.

(#5962) Dragon27 válasza MrChris (#5960) üzenetére


Dragon27
senior tag

Tudom hogy hiányzik kódek. :DDD Hogy tudom rávenni a Vegas-t hogy kezelje a MP4 videó formátumot?
1.kódeket : honnan lehet letölteni?
2.hova másoljam, vagy hova mit?

(#5963) MrChris válasza Dragon27 (#5962) üzenetére


MrChris
nagyúr

Sajnos nem tudok jó megoldást, örülök hogy amiket én készítek annak egy részét beolvassa. Másolásról nem tudok, megpróbálhatsz h.263 kódeket telepíteni. Packok nem szoktak működni.

(#5964) Dragon27 válasza MrChris (#5963) üzenetére


Dragon27
senior tag

h.263 kódeket próbálgattam de semmi használható :( ezek szerintem csak a Win10 lejátszókra van.
Szerintem a Vagas saját kódeket használ... és nem használ külső kódeket

(#5965) MrChris válasza Dragon27 (#5964) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nálam 12 pro van, klf videófájl megnyitáshoz már nem emlékszem mi kellett. Próbaképp egy darabot átküldesz kipróbálhatom hogy nálam megeszi e.
Renderelni kb csak tömörítetlenbe volt érdemes, olyan csíra a felhozatal. Feltettem az xvidet meg h.264-et és azok meg is jelentek azokat használom.
Mivel elég magas a bitráta a fájlodnál végszükség esetén átkonvertálhatod egy jó konverterrel.

[ Szerkesztve ]

(#5966) Dragon27 válasza MrChris (#5965) üzenetére


Dragon27
senior tag

[link] 14 másodperces videó
de szerintem maradok az előkonvertálásnál és utána szerkesztem :)

(#5967) MrChris válasza Dragon27 (#5966) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nálam se importálható.

(#5968) Dragon27 válasza MrChris (#5967) üzenetére


Dragon27
senior tag

Köszi

(#5969) Dragon27 válasza MrChris (#5965) üzenetére


Dragon27
senior tag

idegesítő ez a vegas :W most hogy átkonvertáltam MP4,m2ts,.,.,.,. és így teszem a vegas-ba a fájlokat így beengedi és szerkeszthető de nem lehet renderelni

Mivel érdemes konvertálni,mibe? én evvel próbálkoztam Any Video Converter,Handbrake :W

[ Szerkesztve ]

(#5970) MrChris válasza Dragon27 (#5969) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezt nem értem.
Ezt telepítettem és megjelent a vegasban majd így konfiguráltam.
Render ablakban az Output formats-nál a Viedo for Windowst *.avi-ból kiválasztod bámelyiket és belövöd ahogy neked kell, mented a beállítást saját néven és azt használod.
Ha ezt bepipálod akkor csak a kijelölt rész vagy semmit se renderel.

(#5971) hito válasza MrChris (#5957) üzenetére


hito
nagyúr

Na most jutottam el oda, hogy van egy kis időm erre. Telepítettem a codec-et, de rögtön elakadtam, mert nem tudom hol kell kiválasztani a renderelés testreszabásánál a telepített codec-et. :(

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5972) Dragon27 válasza MrChris (#5970) üzenetére


Dragon27
senior tag

töröltem a Vegast. mert egy sima JPEG is lefagyasztotta :DDD újratelepítettem most jó, de Bandicam túlsók gondot okoz + konvertálás ..... most váltottam Fraps-ra ezzel rögzített videó egyből mehet a Vegas-ba :) :C
De szereti a HDD :DDD 10 perc 40GB :DDD

Ha renderelt videót a youtub-ra szeretném feltölteni mibe érdemes? wmv találtam a legjobbnak

(#5973) MrChris válasza hito (#5971) üzenetére


MrChris
nagyúr

Itt kiválasztod a Video for Windows-ból bármelyik template-t (természetesen belövöd a felbontást, képváltást..) és beállítod a kódeket amit persze konfigurász is.
Mi nem megy? Hol akadsz el? Kodek telepítés után legalább a Vegast újra kell indítani.

(#5974) MrChris válasza Dragon27 (#5972) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az a legegyszerűbb. Valszeg nem nagyon tömöríti, 67mbájt vagyis 536mbit/s!!! 16-28mbit/s-al már jó minőségű FHD videót lehet tömöríteni.

Erre sajnos nem tudom a választ, viszont úgy tapasztaltam hogy mezei júzernek nem lesz olyan minőségű mint egy 'komoly' feltöltőnek. Tettem fel kiváló minőségűt és az is blokkosodik, szétesik, folyik, míg cégek, honlapok videóinál ahol adnak a minőségre ilyen nem nagyon fordul elő.
Töltöttél már fel ugyan azt az anyagot különböző formátumban, de azonos méretben? Ilyen tesztre még nem szántam időt jó lenne tudni az eredményt. Vimeot jobb minőségűnek tartják.

(#5975) hito válasza MrChris (#5973) üzenetére


hito
nagyúr

Már az első lépésnél, ugyanis nekem a video for windows résznél nem jelenik meg HD 1080-24p H.264 :U Tehát csak egy meglévőt tudok módosítani és ott beállítani azt a kodeket, de ismét sokkal nagyobb fájlt csinál az eredetinél, pedig a felbontást is visszavettem és a video format résznél azt a kodeket állítottam be, amit telepítettem.

Esküszöm nem értem ezt a Vegast, sok ez nekem. Nézni fogok egy másik videóvágó, szerkesztő programot. Csak az a baj, hogy nem találok másik olyan programot, amiben lehet a hangsávot EQ-ezni, csak a Vegast.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5976) MrChris válasza hito (#5975) üzenetére


MrChris
nagyúr

Természetesen nem jelenik meg mert azt a nevet hogy 'HD 1080-24p H.264' én adtam neki, az csak egy template! Itt nevezheted el! Ezt már múltkor is leírtam! Ha nem mented és átkattintasz egy másik templat-re és vissza akkor már érvényét veszti amit beállítottál.
Konfiguráltad így a kódeket? Ez esetben 120mbájt/ perc.

Premier szerintem még több okosságot kíván.

(#5977) Dragon27 válasza MrChris (#5974) üzenetére


Dragon27
senior tag

igen, feltöltöttem ugyan azt a videót wmv és MP4 a felbontás és bitráta azonos volt ... de az MP4 méretében kicsit nagyobb volt, de képileg szerintem észrevehetetlen :DDD .... Ha ezt visszanézem a youtube 1080p csak teljes képernyőn lehet észrevenni hogy minimálisan pixel torzulást :DDD megnéztem mások feltöltéseit is,. szerintem az enyém egész jó lett :)

Amit feltöltöttem wmv a mérete 934 MB ez 10 perc ha ezt a videót letöltöm már csak YouTube Video High Definition (1080p), size: 328 MB
Szerintem ha az eredeti Fraps anyagot tölteném fel a YouTube akkor is ezt a minőséget kapnám :DDD

made in külföld

(#5978) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Lassítás, Vegas 13 Pro

Van egy video, amiben 1-2 részt szeretnék lassítani, megcsinálom, hogy elején/végén megvágom, és a CTRL-t nyomva tartva szélesebbre húzom a videót, le is lassítja.

Hogy tudok átmenetet csinálni a lassított rész és a valós sebességű rész között? Maxra belassítom, így viszont kicsit bután néz ki a váltás, lehet rajta valahogy finomítani? :R

üdv

(#5979) MrChris válasza werszomjas (#5978) üzenetére


MrChris
nagyúr

Használd a velocity envelope-t.

(#5980) nem_tom


nem_tom
őstag

Sziasztok! Belefutottam, valami elég érdekes anomáliába. Van egy videó, amit nem tudok normálisan le renderelni. Mindig ilyen zavaros, bug-os, hibás lesz a kép, már ha egyáltalán ad képet. A nyersanyag sértetlen, a renderelési beállításaim ugyanazok mint mindig (720p youtube szabvány alapján beállított). Lőttem egy képet, ez alapján talán eltudunk indulni valamerre. Ilyen érdekességet ír ki renderelés közben és ilyenkor hirtelen fel is gyorsul a folyamat. Ötlet, hogy mi lehet a hasfájás? :F

KÉP

[ Szerkesztve ]

(#5981) MrChris válasza nem_tom (#5980) üzenetére


MrChris
nagyúr

Keress rá. Meg még van ez is. Szerintem úgy gondolja nincs szükség újratömörítésre. Valahogy ki kéne kényszeríteni... Szerintem.

(#5982) nem_tom válasza MrChris (#5981) üzenetére


nem_tom
őstag

Nem tudom miképpen keressek rá magyar nyelven, angolul meg nem tudok.

(#5983) HoriBali


HoriBali
csendes tag

Azt hogy tudom megcsinálni, ha betöltök egy videót, és utána még egyet, hogy az előző ne tűnjön el?

(#5984) nem_tom


nem_tom
őstag

Üdv ismét! Ha sony-ban a pixel formatot 32 bitre állítom, akkor egy hosszabb videót nem tudok lerenderelni, mivel valahol mindig megakad. Lehet, hogy kevés hozzá a gépem (konfig az adatlapomon), vagy más a probléma forrása? Pedig egy rövid teszt renderelés során úgy vettem észre, hogy szebb a kép. :F
Igen, próbáltam ráguglizni, de magyar nyelvű találat híján nem jutottam sokra.

(#5985) MrChris válasza nem_tom (#5984) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nálam 8 bit. 32(video levels) állítva tök ugyan az, 32(full range)-nél viszont elrontja a színeket.
Mivel 8 bites a színmélység a Full RGB rendszerben ezért ha bővíti az csak interpolálva teszi, de a végeredmény úgy is 3x8 bit lesz. Viszont vannak effektek és kódekkek amik nincsenek 8bitnél nagyobbra felkészítve ezért ott elakadhat. Az igaz, hogy a 32 bites tartomány jóval nagyobb teret enged és pontosabb, viszont emiatt ki is tud menni a 8 bites tartományból ami túlcsordulást/feketét eredményez, meg akkor illene valami LUT-ot (megfelelteti a bemenetek intenzitásaihoz tartozó kimeneteket) is használni hozzá... Mivel a bejövő csak 8 bites nincs igazán értelme a 32bitnek, csak a szívás van vele. Szerintem ha 32 bites lenne az elkészült videó azzal eléggé bonyolítanád a lejátszhatóságát. Ha milliós valódi 10 bitre képes videós eszközöd-megjelenítőd lesz akkor érdemes ezzel küzdeni.

(#5986) nem_tom válasza MrChris (#5985) üzenetére


nem_tom
őstag

Vagy úgy... őszintén szólva nem értem teljesen, de annyi világosan lejött, hogy ettől nem lesz jobb. :D :R

Kísérleteztem vele, igyekszem a lehető legtöbbet kihozni a 720p-ből... pláne, hogy YouTube-ra feltöltve romlanak a videóim minősége... hiába van a szabványok szerint renderelve. Na mindegy. :D

(#5987) MrChris válasza nem_tom (#5986) üzenetére


MrChris
nagyúr

Három színcsatorna van az elterjedt videó rendszerekben a vörös, zöld, kék azaz RGB. Mindegyikre 8-8-8 bit jut azaz 256 árnyalat színenként, ezt hívják 24 bites színmélységnek. 32 bit esetén lehetne 10 bites egy színcsatorna ami 1024 árnyalatot jelent és még marad 2 bit amit másra pl trükkre, alfa csatornának lehetne használni, vagy egyéb módon a képminőséget tovább növelni... 10 bit esetén akár veszteség nélkül lehetne utólag fehéregyensúlyt állítani meg egyebek. De ezek a mezei készülékek 8 biten ábrázolják a szín értéket a szoftverek és hardverek is ezt követik, csak pro júzereknek érdemes ettől eltérni, persze pro eszközökkel. Sok kütyü van ami még ezt se használja ki, csak névlegesen, pl a tn+film paneles monitorok ami a legelterjedtebb monitor és TV panel típus. 8 biten fogadják de 6 biten ábrázolnak, jelenítik meg, mert úgy se bír többet a panel.

(#5988) Dragon27


Dragon27
senior tag

Sziasztok!

Újra telepítettem a Win10,. és a Sony Vegas nem tudom hogy volt beállítva: a jobb felső videoablakban a kép
Renderelés indításkor a videó ablak lecsökken // Régen a beállításokat youtube tutorial alapján állítottam be,. de most nem találom :(


(#5989) TommyX_ válasza Dragon27 (#5988) üzenetére


TommyX_
őstag

Ha esetleg ezt kerested, akkor:
a videosávon jobb egér gomb->Properties->Maintrain aspect ratio elő pipát kiveszed, majd az Event Pan/Crop-nál tudod állítgatni, bár így nyújtott lesz valamivel a videó.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#5990) Dragon27 válasza TommyX_ (#5989) üzenetére


Dragon27
senior tag

nyújtani nem szeretném, a kép arány jó,. de nem tudom mit volt az .... hogy renderelés kor ugyan akkora maradjon a videoablak :F

(#5991) zolka95


zolka95
őstag

Sziasztok!
A maszkolásról lenne egy kérdésem.
Ez alapján csinálom.
Az lenne a kérdésem, hogy a képet, hogy tudom eltüntetni egy frame-nél? Úgy hogy egyáltalán ne látszódjon a videón.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#5992) zolka95 válasza zolka95 (#5991) üzenetére


zolka95
őstag

Megvan. :DD

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#5993) sz.atesz89 válasza zolka95 (#5992) üzenetére


sz.atesz89
tag

Helló! Ajánlottak nekem egy videóvágó progit a Boilsoft-ot, nem tudom ismeritek e. Szeretnék vágni vele, vagy akár más progival is ha segítetek, van 1 videóm, aminből kéne kivenni egy darabot, 00:02-21:09-ig tartó részt ami 00:02 előtt és 21:09 után van az kéne és a kettőt össze kellene hozni , egy játékról a felvétel amúgy, az elején kellene a játék logója, utána meg a játékról a felvétel. Előre is köszönöm a segítséget!

PSN: szuhi

(#5994) MrChris válasza sz.atesz89 (#5993) üzenetére


MrChris
nagyúr

Itt inkább sony vegas a téma, abban tudunk itt segíteni. Boilsoft egy splitter amivel újra kódolás nélkül tudod darabolni és illeszteni. Ha az elég akkor azt használd.
Vegasban egyszerű a feladat, ráhúzod a videót a videósávra ekkor elfogadod a project propertiest majd megkeresed az első vágási pontot, ott nyomsz egy 'S'-t majd a máspdik vágási pontra ott is S, a feleslegeket kijelölve törlöd, sáv elejére illeszted a képet és ráhúzod a videót, látod majd hogy mekkora lesz az átmenet. Majd rendereled a megfelelő formátumba...

(#5995) MrChris


MrChris
nagyúr

Kitakarás: Egy képszerkesztővel rajzolsz egy saját logót, de a háttér alfa csatornán transzparens legyen és a kép kb. a videó felbontásával egyezzen meg, mindezt .png-ben mentsd 24biten. Valahogy így. Majd ezt beteszed a videósáv fölé. Egy 0,3 Defocus-al a logót kicsit elmoshatod vagy valami hasonlóval. A Pan/Croppal pedig finoman pozicionálhatod. Ez a logó.

(#5996) makoss válasza MrChris (#5995) üzenetére


makoss
addikt

Köszi az infót, ez a pozicionálás ment a legnehezebben, mert mindig mindent az ellenkező irányba csinált, ez így normális, vagy én csinálom rosszul?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#5997) MrChris válasza makoss (#5996) üzenetére


MrChris
nagyúr

Normális, a szaggatott négyzet amit látunk, mintha egy lyukat mozgatnánk a képen.

(#5998) makoss válasza MrChris (#5997) üzenetére


makoss
addikt

Az biztos, hogy veszett nehéz, egy vagon idő kellett míg az egér görgővel is meg ide-oda húzogatással belőttem.
De ahhoz képest milyen gyenge vagyok a témában csak összejött!
Köszi!:R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#5999) MrChris válasza makoss (#5998) üzenetére


MrChris
nagyúr

Meg lehet adni számokkal is pixel pontosan, de a pan/crop ablakban a munkaterületet át lehet méretezni és akkor egerészéssel is lehet. De a pixelpontosságra sokszor szükség van. Animálni is lehet a kordinátáit és akkor a szerint mozog, sajnos trackinget nem tud.

(#6000) nem_tom


nem_tom
őstag

Sziasztok! Volna egy kacifántos kérdésem. :D

YouTube-ra csinálok videókat HD 720p -ben. Rendering quality best, minden a YouTube szabványok szerint van beállítva (bit ráták is), x264-es codec pipa, .AVI fájl formátum. Még is romlik a minőség. Tudom, minőség romlás minden esetben van, viszont összehasonlítottam más 720p-s videókkal is és az enyém csúnyábbnak bizonyult. Gondoltam akkor kipróbálom az .mp4 fájl formátumot, viszont ha abban renderelek jóval sötétebb lesz a kép mint ami valójában... ami elég kellemetlen, mivel legfőbb képen horror játékokról csinálok gameplay videókat, alapból sötét a kép így meg aztán semmit se látni. Már órák óta túrom a netet, codecec, beállítások meg minden franc után viszont megoldás az nincs. Ötlet? :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.