Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) iGabor


iGabor
csendes tag

hi mindenki,
sorry ha szerepel már a forumban a téma de nem akarom végig olvasni a 30000 hozzászolást...
FS415B gépem van, 1 éve használom tökéletesen műküdik.
nemrég tette rá egy win vista ultimate op rendszert (amitől egyébként légyeneseb gyorsabb lett a gép mint az XP-vel) és azóta nem tudom használni a touchpad scroll funkcioját használni. leszedtem a vaio supportrol a utilityket de nem sgitett... van vkinek vmi ötlete?

másik kérdésem pedig, vettem 2x1 GB samsung DDR2-es ram-t de sajna ha beleteszem a gépbe akkor nem bootol. DDR2-t kezel ez a modell, ha jol tudom... erre van vkinek vmi ötlete?
köszi előre is..
Gabor

[ Szerkesztve ]

(#652) k. válasza iGabor (#651) üzenetére


k.
őstag

Érdekes egy dolog.Szerintem az okozhatja hogy nincs hozzá vistás driver(a touchpadhoz).Nézd meg a sony amcsi honlapján.Hátha az segit. :U

(#653) iGabor


iGabor
csendes tag

köszi,
rammal kapcsolatban vki ?
ha nem tudom vele működtetni akkor elado, 12.000 rugóért oda adom a 2 gigát.
G

(#654) parandroid válasza iGabor (#651) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nézd meg (pl Everesttel), hogy milyen touchpad van a gépedben, és a touchpad gyártójának honlapján nézd meg, hogy van-e Vistához driver.

A RAM-gondod inkompatibiltásnak tűnik, próbáld ki a modulokat egyesével is, és lehetőség szerint más gépben is, mert a RAM-hiba sem kizárható.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#655) iGabor


iGabor
csendes tag

ramot probáltam már mindenhogy össze vissza a slottokban régiekkel kombinálva..... nem ment. usa-bol jöttek a ramok, elvileg újak. :(

everesttel kapcsolatban... ez egy program vagy? sorry de nem világos.
ez segit meghatározni a tácspád gyártóját, vagy?
nem értem... help plz

(#656) iGabor


iGabor
csendes tag

ok már értem mi ez az everest, futtatom.... ;)

(#657) iGabor


iGabor
csendes tag

had kérdezzek még vmit hardwarrel kapcsolatban, más szakmában dolgozom, sorry hogy diletáns vaok...
a ram dual vagy a slot ahova betesszük?:)
tehát a ramnak van dual tulajonsága vagy a notesznak amibe teszem?
:W

(#658) parandroid válasza iGabor (#657) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A notesznek. Illetve az alaplapra integrált lapkészletnek, ami kezeli a memóriát (is).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#659) iGabor


iGabor
csendes tag

köszönöm a korrekt választ :R

(#660) furio


furio
aktív tag

Tudom, hogy nem ide kéne írnom, de van egy új vaio sz6-om ( santa rosa / led háttérvilágítás, carbon fiber ház ) eladó, 429 000 Ft ért, 1 év garival ( legolcsóbb helyen is 650 ezer felett van itthon az ára )

Hírdetés linkje: [link]

Lorem ipsum dolor et sit amet

(#661) #17718528


#17718528
törölt tag

Üdv mindenkinek, a következő kérdésem lenne, hogy a memóriabővitésnek van-e valami feltétele a mérete és a sebességén kivül a sony vaio notebookban? A kingston ddr2667 sodimm memóriáknál láttam,hogy márkák és tipusonként eltérőek vannak. Előre is köszönöm a segitségeket

(#662) xedos válasza #17718528 (#661) üzenetére


xedos
addikt

A legtöbb notinál vannak ajánlások de....
Veszel egyet belepróbálod, ha megy akkor OK -ha nem...

(#663) BluEyes válasza iGabor (#659) üzenetére


BluEyes
őstag

Milyen sebességű a ram, amit vettél? Ha jól látom (gugli), a notidban ddr2 400MHz ram van gyárilag. A 667MHz-es modulokat az ilyen lapok nem nagyon szokták szeretni. Az 533-as meg próba-szerencse hogy megy-e benne.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#664) #17718528


#17718528
törölt tag

Jelenleg is 667mhz-es van benne 1db 1gb-os modul. Azért szeretnék venni 2x1 gb-ot,mert a dual channel-hez csak egyformát javasolnak. A mostani Qimonda ramhoz nem találtam párat.

(#665) derkrisz


derkrisz
csendes tag

Üdv!

Néhány kérdésem lenne, kinéztem magamnak ezt a laptopot

http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp?skuId=8604646&productCategoryId=abcat0502002&type=product&tab=2&id=1192232563624#productdetail

Úgy-ahogy böngészgettem a fórumot, de szeretném tudni, hogy nektek mi a véleményetek erről a gépről, megéri ezt ilyen áron? Olvastam, hogy az fz széria nagyon jó, de mégis félek egy picit a vételtől. Másrészről, amerikából hoznák haza a gépet...a kinti garit itthon is lehetne érvényesiteni? Állítólag igen, de nincs biztos infóm. Gondolom, a szervizelést, ha nem is garisan, meg lehet oldani itthon is.

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#666) k. válasza derkrisz (#665) üzenetére


k.
őstag

Nagyon jó kis laptop.
Maga a gép minőségileg jó olvastam pár külföldi forumot és elégedettek voltak vele.A garanciát itthon nem lehet érvényesiteni.Max bécsben.Itthon van ugyan szerviz de ott nem él a hivatalos gari.
Szerivzelést több helyen meg lehet oldani
Pl mi itt vettük jó,korrekt cég :[link]

(#667) burikg válasza derkrisz (#665) üzenetére


burikg
csendes tag

Hello, nekem egy VGN-FZ11M gepem van, igen jo gep, bar az aksi egy kicsit iyeg mozog (moygatni tudom) de egyeb gond nincs. garancia csak becsben, sajnos ez van :(
Ha meg nem keso akkor rendelj egy nVidia 8600GS 256Gb karival rendelkezo gepet.

(#668) k. válasza burikg (#667) üzenetére


k.
őstag

Aksi minden vaionál picit mozog sajna.

(#669) #81522432


#81522432
törölt tag

sziasztok.
azt szeretném kérdezni hogy egy vaio vgn-fs660w alaplap milyen árba lehet és hol lehet kapni?
köszi ;)

(#670) xedos válasza #81522432 (#669) üzenetére


xedos
addikt

Hát...
Azt hiszem noti csere előtt állsz!
Ha sikerül is szerezned ilyet, az annyiba fog kerülni mintha vennél egy másik notebookot :-(
ebay-en sem találtam.

(#671) Tyren válasza xedos (#670) üzenetére


Tyren
aktív tag

Egyet értek. A VAIO cuccok arany árban vannak, még notebookos viszonylatban is.
Együtt érzek veled :O

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#672) k. válasza Tyren (#671) üzenetére


k.
őstag

Esetleg e-bayról rendelj 1 hibás gépet.Talán ugy sikerülhet.

(#673) #81522432


#81522432
törölt tag

hát,szomorúan hallom:S
azért kösz

(#674) kalmin


kalmin
csendes tag

Sziasztok!

Igyekeztem átböngészni az eddigi hozzászólásokat, de nem találtam a kérdésemre választ.

Segítségre lene szükségem:

FS215S vaio-m rendszerórája nem működik... minden rebootoláskor a rendszeridő visszaáll, és ez elég sok kellemetlenséget okoz. :W Nem tudjátok, hogy mi lehet a gond? Angol fórumokon is előfordul a panasz, csak válasz nem jön rá.

Köszönöm és BÉKÉS KARÁCSONYT!!!!!!!

Kalmin

(#675) k. válasza kalmin (#674) üzenetére


k.
őstag

Van az alaplapon 1 kis gombellem szerintem az merült ki.

(#676) Csepy válasza k. (#675) üzenetére


Csepy
senior tag

Hát, az a kis gombelem a VAIO-kban egy aksi, spéci csatlakozóval.
Rendelni kellene olyan típusú akkut.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#677) k.


k.
őstag

Ugylátszik nagyon durvul a sony:

Sony VAIO SZ791
Intel Core 2 Duo T9300 with 6MB L2 Cache
Genuine Microsoft Windows Vista Business
13.3" widescreen display with XBRITE LCD technology
4GB RAM

Sony VAIO SZ770NC:

Intel Core 2 Duo T9300 2.50GHz Processor (Intel Penryn)
4GB RAM
250GB (5400RPM) G-Sensor Shock Protection Hard Drive
13.3" WXGA (1280 x 800) razor thin LCD XBRITE™ Display with White LED back lighting
Built-in Webcamera and Microphone
NVIDIA GeForce 8400M GS
DVD±R/RW Drive
Intel PRO/Wireless 4965 802.11A/B/G/N
Sprint Mobile Broadband Service WWAN
Bluetooth
Fingerprint Reader
10/100/1000Base-T Ethernet
Built-in Memory Stick Duo with MagicGate Card Reader
5-in-1 Memory Card Adaptor (MS, MS Pro, SD, XD, MMC)
ExpressCard 34 Slot
PCMCIA Slot
2 USB 2.0, Headphone out; Microphone-in, VGA, IEEE 1394, RJ-11 (Modem), RJ-45
Approximate Unit Dimensions: 12.5" (W) x 9.3" (D) x 1.5"(H)

Sony VAIO TZ298

11.1”WXGA XBRITE-HiColor display
White LED backlight
U7700 (1.33GHz) Intel Core 2 Duo CPU
2GB RAM DDR 2 533Mhz
314GB HDD
64GB SSD + 250GB HDD (5400RPM)
External DVD+-RW/+-R DL optical drive
Premium carbon fiber casing on LCD lid
Fingerprint sensor + TPM
EV-DO Wireless broadband connection
Windows Vista Business
Weight: 2.65 lbs

Más: Csepy hogy haladsz a tesztel(bocs gondolom nem érsz rá csak jó lenne vaio tesztet olvasni)

[ Szerkesztve ]

(#678) Bash válasza k. (#677) üzenetére


Bash
őstag

Ez az SZ7 csak a processzorban jelent erősítést a gépemhez képest (SZ691), szerintem ezért az aprócska frissítésért nem kellett volna új sorozat. Számítási teljesítményre eddig sem volt panasz, inkább a grafikus teljesítményen kellett volna frissíteni vagy több dedikált memória vagy erősebb grafikus vezérlő formájában.

http://bashtravel.com/

(#679) k. válasza Bash (#678) üzenetére


k.
őstag

Igazad van figyelgettem az sz6osokat is éppen és tényleg nincs hihetetlen különbség.Bár a TZ szériában 1 11 colos gépben 1 vinyó és 1 hdd.Az nem semmi.(vagy csak én vagyok nagyon hozzá nem értő)
Egyébként Bash irhatnál egy rövidke irást a tiedről.

(#680) Tyren válasza k. (#679) üzenetére


Tyren
aktív tag

Hát lehet, hogy csak én néztem el valamit, de mintha régebben a tz-kben lett volna optikai drive. Ebben meg most már csak külsőt ír? Talán annak a helyére ment a hdd?

Amúgy az SZ szériára szerintem is ráférne már egy rendes újítás. Az egy dolog, hogy pakolják bele a jobb videokarit, meg a jobb procit, meg memórát, de emiatt új számozást adni?? Nemtom, hogy az SZ691-essel hogy vagy, de az én SZ5-ösöm azért nem azt aszintet hozza, amit egy ilyen géptől elvárna az ember. Szót se róla, nagyszerű gép, de azért ...
Röviden összefoglalva: melegszik, hangos és az akksiidő sem az igazi.
Az enyémben csak 2Ghz-s proci van, annál kisebbel a carbonosokat nem is adjkák, DE túlontúl melegszik. Az egy dolog, hogy szinte folyamatosan megy a venti, de volt már, hogy így is felment a proci 80°C-ra. Engem ez idegesít benne legjobban. Nem tudom magam túlteni rajta. :W Az meg, hogy 13,3"-os, LED-es és 3 órát alig bír normál haználat mellett wifi-vel, azért... Ezt egy 14"-os Thinkpad is produkálja.

Bash: Nem próbáltad te valahogy visszafogni a kicsikét, hogy ne melegedjen, meg hogy tovább bírja az akksi? Én NHC-vel próbálkozom, de nincs valami átütő siker. Esetleg, ha lenne valami tuti tipped, akkor megköszönném, ha megosztanád velem. :R

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#681) Bash válasza Tyren (#680) üzenetére


Bash
őstag

62°C-nál melegebb még sosem volt, értelemszerűen a ventilátor ritkán pörög hallhatóan, pedig 2.4GHz-es proci van benne. A grafikus kártyával egyetlen gondom, hogy a 30"-s monitoromat nem tudta meghajtani a dock-on lévő DVI-n keresztül, így le kellett cserélnem egy 24"-esre. Akksiidőt 1,5 hét múlva fogom tesztelni érdemben, a billentyűzete jóval hangosabb, mint a diNovo Edge-m, másra igazán nincs panaszom. A hangja nagyon meglepett, nem számítottam rá, hogy ilyen jó hangot produkálnak ilyen pici hangszórók. Dolgozni vettem, a munkát maradéktalanul el tudom látni vele, Vista-n is működik minden kritikus programom.

http://bashtravel.com/

(#682) k. válasza Tyren (#680) üzenetére


k.
őstag

Nekem van egy ötletem.Nem tudom mennyir hatásos de a procit lefogja az fix.
Rámész az aksi ikonra a tálcán rákattintasz és ott more power options.Ezután rákattintasz kiválaszott mod(nálam vaio optimized)alatt hogy change plan settings.Ezután valahol középtájt rkattintasz a change avanced power settings.Ha ez megvan a kis ablakban megkeresed a power processor management és ott beállitod hogy mekkora legyen a max kihasználtság az aksin és mikor a 220ról megy.Remélem ez jó lesz

Egyébként tényleg érdemes lenne komolyabban frissiteni a modellpalettát a sonynak.Irták is hogy csökkent az eladásuk a felső kategoriában mivel az alsó kategoriát fejlesztették.Szerintem a 2008as év sok sok ujdonságot hoz majd vaiok terén ha nem akarnak lemaradni.

(#683) xedos válasza k. (#682) üzenetére


xedos
addikt

11"-os notiban biztos a SONY-k közül választanék, de a 13.3"-osok között azt hiszem DELL-t. Neki van a legjobb ár-érték arányú ilyen notija. A SONY majd 2x annyiba kerül, az ASUS csak 1.5x ...DELL XPS M1330.

(#684) Bash válasza xedos (#683) üzenetére


Bash
őstag

Járt nálam XPS M1330 is pár hónapja, nem voltam elájulva az anyagválasztástól. Ugyanabban a konfigurációban, mint az én gépem még drágább is lett volna, nem csoda, hogy most már $700-s diszkonttal árulják.

http://bashtravel.com/

(#685) iGabor


iGabor
csendes tag

hello mindenkinek,
elöször is boldog uj kivánok minden kedves forumozonak!
had fárasszam a tisztelt társaságot 1-2 diletáns kérdéssel, segitségetek előre is köszönöm...
VGN - FS415B tipusu Vaio-m van, 1gb rammal de sajna ohne video card.
mivel kénytelen vagyok egyre több grafikus tervezői programot használni a gépen (autocad, psd, arhitec) ezért arra gondoltam hasznos lenne egy video kártyával bővíteni a gépet és vmi 2gb ramra fejleszteni vmi 800 Mhz körüli egységekkel.
kérdéseim,
milyen tipusu VGA-t tudok bele tenni a laptopba, olyan 256 Mb körülire gondoltam... hol érdemes ilyet vennem? mit bir el az alaplap?
rammal kapcsolatban pedig szintén jo lenne tudni elbirja e az alaplapom....

üdv mindenkinek!

(#686) Tyren válasza iGabor (#685) üzenetére


Tyren
aktív tag

Hello!

Azért az túlzás, hogy "ohne video card", csak épp nem dedikált (asszem Intel GMA915 lehet benne). Namost legjobb tudomásom szerint (CÁFOLJATOK ÁM MEG, HA TÉVEDEK!) nem is tudsz bele tenni "normális" VGA-t.
Vigasztaljon a tudat, hogy ha tudnád is cserélni (olyan gépekben lehet, ahol alapban dedikált kárya van benne), akkor is egy új gép árával vetekedne a procedúra...

A RAMmal kapcsolatban nincs akadálya a bővítésnek, akár te is belerakhatod, nem bonyolult, és garivesztéssel sem jár. 2GB-t szerintem még elbír, de biztosat nem tudok mondani. Ha 1db gigás modul van benne, akkor elég veni bele mégegyet, de ha 2x512, akkor azok bizony ugrottak. Annyira nem értek a grafikai programokhoz, de a memóriabővítés biztosan jó hatással lesz a teljesítményre. (úgy tudom, hogy pl a photoshop kifejezetten a memóriára érzékeny, de mondjuk az nem éppen ez a kategória)
Remélem tudtam segíteni...

[ Szerkesztve ]

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#687) iGabor


iGabor
csendes tag

ettől féltem én is hogy nem lehet bővíteni VGA_val :(
2x512mb van a 2 slotban, ugyhogy ugrik .... (vkit nem érdekel esetleg, elado!)

(#688) iGabor


iGabor
csendes tag

probálok hozzá keresni friss drivert ( FS415B ) ezen a [link] -en de vista-hoz nem találok semmit.
valaki tudna ebben segiteni?

[ Szerkesztve ]

(#689) iGabor


iGabor
csendes tag

irtam az intel support-nak egy levelet, nagyon kiváncsi vagyok jön e vissza kejzés...
:U

(#690) k. válasza iGabor (#688) üzenetére


k.
őstag

Szerintem drivert a sony honlapján keress,Ugyanis nekem amikor frissiteni akarom jelez hogy ez nem ehhez a géphez való beszéljek a gyártójával.Igy go sony és ott találok.Szerintem te is ott keress.(Vagy én vagyok még nagyon betonfej és az a bajod hogy ott nincs semmi :U )

(#691) iGabor


iGabor
csendes tag

szia "k" , a vista-hoz szerintem nem tökéletes pl a utility support.
a vaio event service (amivel lehet állitani tasztaturárol az LCD fényerőt, hangerőt stb ..) az xp alatt tökéletesen működött, miota vista -t :W használok azota ezt a funkciot elsem tudom érni...

[ Szerkesztve ]

(#692) k. válasza iGabor (#691) üzenetére


k.
őstag

Nem tudom hogy jóe de ha az enyém driverjét elküldöm az segitene neked?

Azért mutatom a linket hátha(az enyémen vista van a support is vistára épül):
[link]
Ez tartalmaz mindent(nekem egyben van sajna)
Probáld ki hátha....... Max utánna kell csinálnod 1 rendszer visszaállitást.

(#693) iGabor


iGabor
csendes tag

a link amire mutatsz a VGN-N250N tip. vaiohoz valo.
ha megadom ugyanezen az oldalon az én modellemet (VGN-FS415B) akkor elnavigál ide [link].
ahol nem találom az én gépem :(

én eddig ezen az oldalon probáltam a vistához supportot keresni de nem volt eredméyes a letöltött csomag... http://support.vaio.sony.co.uk/downloads/updates/updates.asp?site=voe_en_GB_cons&c=0&s=VGN-FS&m=2153&os=7&osl=1

[ Szerkesztve ]

(#694) k. válasza iGabor (#693) üzenetére


k.
őstag

Sosem fogod a magyar honlapon megtalálni ugyanis itthon hivatalosan nincs vaio

Na de megtaláltam a géped:
[link]
Itt minden fennvan. :)
Mod:
Látom neked az nem volt jó.Sorry

[ Szerkesztve ]

(#695) iGabor


iGabor
csendes tag

:) ugyanezt az oldalt mutatom neked elözö irásomban legalul.
ezt már kiprobáltam de nem az igazi, nem nagyon akart működni.
amugy te a utility-k közül mit használsz? szerintem a 90% teljesen felesleges, contorl center meg power management, hát szentem nincs sok értelme...
nekem egyedül az event serive kéne.

(#696) iGabor


iGabor
csendes tag

az is érdekes hogy xp alatt elindult a win movie maker de miota vistat használok már nem megy, hiányzo video kártyára hivatkozva... :(((

(#697) k. válasza iGabor (#695) üzenetére


k.
őstag

Azon elmélkedtem-lehet hogy full hülyeség bár régebben panaszkodtak erre is hogy ezért nem megy- hogy magyar a vista.Irták hogy magyaron nem megy.esetleg-tudom ez a legrosszabb- probálj ki 1 angol vistát. :(
Más tippem nincs....De keresgélek...

(#698) iGabor


iGabor
csendes tag

:W pont amiatt szedtem le az xp-t mert magyar volt!
angol vista van a gépemen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#699) k. válasza iGabor (#698) üzenetére


k.
őstag

Elmélkedtem rajta.......... :W :W

Semmi sem ugrott be....És nagyon használhatatlan a gép?

(#700) iGabor


iGabor
csendes tag

nem, erről szó sincs, a gép használható de azért az even serive jól jönne hogy letudjam venni az LCD fényerejét, mindig max_on üzemel, sötétben néha erős... tullehet élni :)
de ha vmi eszedbe jut..... nagyon köszi! :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.