Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) MobilosFeca válasza Krisszz (#299) üzenetére


MobilosFeca
tag

Háth én voltam acomp-nál 3 napja... ritka bunkó eladó, még azt se engedte meg hogy fizetés nélkül hozzáérjek a géphez... LOL, ha már veszek valamit, akkó tudni szeretném milyen anyagból van, meg hogy nem recseg, ropog, stb... :((( :((

(#302) Peetee(tm) válasza Krisszz (#299) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

Légyszives tanulj meg linkelni, a rugalmasság érdekében.
amikor linkelni akarsz akkor meg kell nyomnod a Link gombot amit smile-k felett találsz és oda beillesztened az általad megosztani kívánt linket
azután így fog kinézni:
[link]
szólj ha nem érthető



[Szerkesztve]

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#303) Peetee(tm) válasza Krystal_s (#297) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

hajrá Krystal_s, csak így tovább. lendítsd fel a topicot :R :C

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#304) Krystal_s válasza Peetee(tm) (#303) üzenetére


Krystal_s
addikt

köszi, igyekszem ;)

(#305) supesz


supesz
aktív tag

Hello,

Mi a speckó a Sony Vaio-ban? Mit kell róla tudni? Van valami link? Elolvasnám. Előre is köszi...

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#306) MobilosFeca válasza supesz (#305) üzenetére


MobilosFeca
tag

Sony minőség. :D Nem azér de szerinted mi a különbség egy lenovo c2d-val 1giga ram-mal és 7400go-val szerelt gép és egy sony c2d-val 1giga ram-mal és 7400go-val szerelt gép között?

[Szerkesztve]

(#307) Krisszz


Krisszz
csendes tag

Nagyon köszönöm az eddigi segítséget. Szűkítettem végül már 2 típusra és most ehhez kérnék segítséget.

1. [link]
2. [link]
A másik problémám, hogy nem tudom melyik grafikus kártya a jobb:
-ATI Mobility Radeon X700 with 256MB VRAM + AV Kimenet
-NVIDIA GeForce Go 7400 TurboCache 256MB

Illetve, szerintetek ezekre a típusú laptopokra lehet valami nagyobb hangfalat kötni?




„SONY VAIO gépek de nem tudom melyik lenne számomra igazából a megfelelő.
Grafikus programokra használnám, pl.: Adobe Photoshop CS2(9.0), Macromedia,stb., és szeretnék vele játszani is pl. Need for speed Carbon –al, ha ez jól elmegy rajta akkor már nekem bőven jó(de ne a legalacsonyabb minőségre állítva)
Melyiket ajánlanátok? Vagy ha ezek közül semelyiket, akkor melyiket?
Előre is nagyon köszönöm a segítséget. „

(#308) MobilosFeca válasza Krisszz (#307) üzenetére


MobilosFeca
tag

Nekem Go 7400 TurboCache 256MB-os vidkarim van és nagyon meg vagyok elégedve!!! San Andreas 1440*900-as felbontáson full grafikán 1es antianalising-gel nem akad... :R

(#309) Peetee(tm) válasza Krisszz (#307) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

Teszteredmények vga-k-ról: [link]
[link]

a linkek amiket bellesztettél azok nálam elég hülye oldalra lépnek fel, semmi nnotifajta nincs ott :F na mind1 nézd meg jót linkeltél-e :F
őszinte leszek, nem akarlak lebeszélni sony notiról, de sztem pontosan járj utánna mi hogyan működik a sony esetén, pl.: garanci hogyan működik? pótalkatrészek mennyibe kerülhetnek mellé(akku), bármi egyéb amit a sony a saját kollekcióüjához gyárt, stb...

Én mit ajánlanék? ha szinte neked csak munkaállomás jellegű masszív, stabil sok garos gép akkor DELL -inspiron 6400-es. vagy egy picivel olcsóbb, de nagyobb grafikus teljesítménnyel rendelkező gép, akkor MSI 655/677/735/745 széria valamelyike. viszont nem tudom mi az az ár amit rászánsz, ha ezt tudnám akkor szívesen segítenék megtalálni neked a legoptimálisabb notit...
hangfalat lehet rájuk kötni, méghozzá a 2 jackdugós kiszerelésű noti max 2.1-es hangcuccal bír el, de a már 3jackes tudja a 6csatornás, azaz 5.1-es hangszórást.

előljáróban ennyit, ha lenne valmi egyéb kérdés, vagy nem igazán értesz valamit akkor nyugodtan kérdezz!!! :R :DD :C

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#310) MobilosFeca


MobilosFeca
tag

Sziasztok! PLZ valaki mondjon valami nagyonb okosat mert már nagyon ki vagyxok akadva a gépre... az arc akinek odaadtam mindent megcsinált rajta, kivéve a hangkártyát... akármit csinálok nerm jó neki és már olyan szinten felhúztam magam... több mint 4 órája (talán 5) itt ülök a gép előtt és sehogy se jó :O :O :O A gép típusa vgn-ar21b, valaki valami nagyon okosat PLZ! :W

(#311) Peetee(tm) válasza MobilosFeca (#310) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

MSN?
de mi nem jó neki? nem tudod telepíteni? telepítetted, de nem ad hangot?
:F :F :F :F :F :F :F

[Szerkesztve]

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#312) MobilosFeca válasza Peetee(tm) (#311) üzenetére


MobilosFeca
tag

Hali! Köszi az ajánlatot, de így 5 óra szenvedés után reggel 1:30-ra kész vok :D Arra nem tudok választ adni, hogy mi nem volt jó neki :DDD előszőr megpróbáltam azt felrakni ami volt a vinyón, amikor megvettük... ez persze nem ment :/ utánna az intel honlapjáról leszedtem egy drivert ami elméletileg jó lenne hozzá (5.10.5208_XP32_XP64_MCE_2K_AC97FP_IAS.EXE) ezzel már azt elértem hogx legalább felismerje a hangkártyát és ne csak pci eszköznek írja ki, ez után az inteles drivert ''frissítettem'' az eredetivel és most minden ok :D eddig a win kikapcsolni se volt hajlandó de már megy minden :D most már csak le kell takarítani ezt a sok szemetet amivel összegányoltam az egész gépet... :B

(#313) Krisszz válasza Peetee(tm) (#309) üzenetére


Krisszz
csendes tag

Először is nagyon köszi az eddigi segítséget :R . Most már legalább tudom melyik videó kártya a jobb :) . És a link :U :

http://www.acomp.hu/usr_cikkek.php?cikk_id=78&session=MTgxMTg2MTM=

http://www.acomp.hu/usr_cikkek.php?cikk_id=89&session=MTgxMTg2MTM=

Esetleg ha jó árban lesz:
http://www.acomp.hu/usr_cikkek.php?cikk_id=336&session=MTgxMTg2MTM=

Egyébként az ár amit rászánnék az 260- 300e körül gondoltam. Ezért is gondoltam hogy az acomp-nál nézelődöm és ha lesz egy nekem jó ár akkor megveszem. De ha ezért az árért lehet jót kapni akkor várnám az ötletet :F .

(#314) Krisszz válasza Krisszz (#313) üzenetére


Krisszz
csendes tag

Jajjj sorry :W :
1. [link]

2. [link]

3. Esetleg ha jó árban lesz:
[link]

(#315) supesz válasza MobilosFeca (#310) üzenetére


supesz
aktív tag

most akkor hogy is van azzal a sony minőséggel? :P

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#316) MobilosFeca válasza supesz (#315) üzenetére


MobilosFeca
tag

A vindóz tehet mindenről :DDD

(#317) Peetee(tm) válasza Krisszz (#313) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

300ig pl: Dell inspiron 6400, MSI 677x, MSI L735, ASUS A6T AP008, Toshiba Satellite A100-847
egyenlőre ennyi, csak nem tudom pontosan mi az elképzelésed a belbecs terén... :F

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#318) Peetee(tm)


Peetee(tm)
aktív tag

Tényleg elég halott ez a totyik... :(

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#319) Krystal_s válasza Peetee(tm) (#318) üzenetére


Krystal_s
addikt

Lehet h azért mert akinek Vaio-ja van legtöbb esetben megvan vele elégedve, egyszerüen nincs mit írjanak jelenleg... :)
a másik hogy kevesebb felhasználónak van ilyen gépe mert drágább mint a többi márka...

(#320) Csepy


Csepy
senior tag

Igaz, hogy Sony minőség, de a driverekről inkább ne is beszéljünk. A szoftvertámogatottság nevetséges, kritikán aluli, nem is beszélve a help-desk-ről...

De azért mindennek ellenére elégedett vagyok a SONY VAIO-mmal.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#321) Krystal_s válasza Csepy (#320) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nem tapasztaltam még driver vagy szoftver gondot...magyar vagy angol Xp alatt (persze még bármi lehet)
1ik haverom pár hete Vistát-val használja és eddig minden ok állítólag...,win update után felismert neki mindent...

Azért írd le h konkrétan melyik driverekkel vagy szoftverekkel volt gondod..lehet h van rá megoldás... :U

Amiről konkrétan tudom h nagyon macerás az az alkatrészek vétele,cseréje stb.De megszoktam h vidéken ez van bármiről is legyen szó...Pesten van szaküzlet és szervíz is... :B

(#322) Csepy válasza Krystal_s (#321) üzenetére


Csepy
senior tag

Ugye nekem egy FS szériás van és ha leveszem a kijelző fényerejét a maxról akár 1 vonalkával is, akkor egy érdekes elektromos zizegést hallani a kijelző alól. Hosszas külföldi fórumozgatások után kiderült, hogy ez egy invertergond, és éppen a szar szériából kaptam. Jeleztem Acomp felé, akik basztak foglalkozni velem, azt mondták, önköltségemen kicseréltethetem, vagy ki is vihetem Ausztába. Szóval ennyit a garanciáról. :F Pár nap múlva lesz 1 éves a vas, így nem is reménykedem már megoldásban...

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#323) Peetee(tm) válasza Krystal_s (#321) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

puszi szépség! majd vasárnap leszek!

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#324) Krystal_s válasza Csepy (#322) üzenetére


Krystal_s
addikt

Próbáltad már úgy is levenni a fényerőt hogy nem a billentyűzetről hanem a VGA beállításainál a Colors részen ? Igaz nekem Ati VGA van a gépben de sztem hasonló beállítási mód az NVidia-nál is lehetséges...

(#325) Csepy válasza Krystal_s (#324) üzenetére


Csepy
senior tag

A driveres fényerőállítás nem ugyanazt csinálja, mint a hardveres. A hardveres a háttérvilágítást csökkenti/növeli, amire szükségem lenne. A driveres csak torzítja a színeket/kontrasztot/gammát... és a kurzor ugyanolyan színű és fényerejű marad...

Regards: Csepy

[Szerkesztve]

Regards: Csepy

(#326) b.janko


b.janko
tag

Sziasztok.. azonnali kerdes lenne.. :)
Itt ulok egy sony vaio laptop elott... es erre kene valahogy magyar XPt tenni... de a driverek kellenenek.. es nincsen semmi cd hozza... ?? :F

Honnet lehetne letolteni valami drivert ehhez a xarhoz... (nem az enyem.. en nem vok hulye hogy nemetbe vegyek lapit...)
VGN-SZ3XWP/C tipus... esetleg akiknek ilyen van kerem jelezzenek....


Koszi. es sory az ekezetek miatt...

www.marinero.hu

(#327) Shadowfax válasza b.janko (#326) üzenetére


Shadowfax
addikt

Itt érdemes körülnézni: [link]

(#328) bbazsy


bbazsy
őstag

sziasztok

újra előkerült, h lehet, h vaiot veszek. fe széria.
kérdésem, h az angol billentyűzetre van-e valami megoldás? (h magyar legyen;))

ilettve régen követtem nyomon, supportja milyen most a notinak? driverek, szervíz?


köszi
bébé

..

(#329) blueye


blueye
veterán

FJ-270-esem van. Ha netezés közben (WLAN a kapcsolat, ha számít) simán csak becsukom a gépet lefagy. Képernyő világítása lekapcsol, de lehet látni az utolsó állapotot, csak az akku le-fel segít.

Van erre segítség?

(#330) blueye válasza blueye (#329) üzenetére


blueye
veterán

Megoldódott.

(#331) Atuuu válasza Krisszz (#299) üzenetére


Atuuu
csendes tag

Szia!

Ha árakra van szükséged akkor: www.hamex.hu 236-4040
Korrektek nagyon!

(#332) tom.bo


tom.bo
csendes tag

Sikerült memóriát bővítenem (Vaio VGN-T1XP)!
Persze nem volt egyszerű, mert microDIM kell bele - és nem akartam kicsengetni az 512Mb-ért a 68 ropit, hogy Sony legyen benne...

MacBook Unibody, MacBook Air, iMac, Nikon ForEver!

(#333) blueye válasza tom.bo (#332) üzenetére


blueye
veterán

Mennyit???

Hogy ''oldottad'' meg?

(#334) zion0004


zion0004
csendes tag

hellóztok,

szerintetek egy Sony Vaio VGN FE 41Z mennyire jobb egy ASUS Lamborghini VX1 5E001P-nél. A sony szerrintetek megbízhatóbb?

Üdv, Zion :R

(#335) szkorhetz


szkorhetz
őstag

nem tudom. nekem is nagyon bejönnek kinézetre de így is ha laptopról van szó csak a lenovo jöhet szóba.
Ku**a drága az is de olyan minőséget kapsz amit más álmában sem képes megteremteni.
Én nem rég vettem újjat egy t60-ast 521 -ezerért siemens-ben kb ugyanez 190k lett volna. de a minőség megéri . szerintem!
Főleg úgy hogy cég fizeti:D

(#336) xedos válasza blueye (#333) üzenetére


xedos
addikt

www.center.hu-nál vette

(#337) teyfel


teyfel
csendes tag

Sziasztok. Nemrégiben vettem Sony Vaio VGN-FE31H notit.

Sajna francia nyelven volt ra telepítve minden (francia a notebook), így sikeresen ujratelepítettem. Viszont sikerült letörölnöm a driver-eket róla, így van egy-két problémám.

Tudna valaki segíteni, esetleg küldeni nekem drivereket?

A másik problémám a géppel, hogy leállytáskor még a touch-padot kikapcsolja, de teljesen nem áll le. Elképzelhető, hogy valami driver-hiba, amit a sony vaio honlaprol töltöttem le?

Nem vagyok túl járatos a témában, tudna valaki nekem segíteni?

Egyébként tud valaki valami jót/rosszat szólni a FE, esetleg FE31H típusú notikról?

Nagyon szépen köszönöm:

teyfel

(#338) Tanto


Tanto
csendes tag

Hello

Én egy PCG/GRX 57o tulajdonosa vagyok.
Most vagyok váltás előtt, mivela gép nagy, 16''-os és egy ideje a sok utazás miatt igencsak zűrös vele utazni.
Egyébként kisebb hibáktól eltekintve a 3,5 év jól telt, most még jobban muzsikál az újabb RAM bővítés és tisztítás révén.
Most fogom eladni vagy beszámítatni ...és egy 12, 13,3 vagy esetleg 14 méretben gondolkodom ..... SONY-ban is .....

Én a kisebb hibákat a Smart Mobile-nél javítattam olcsón, amit máshol 45-ért ajánlottak, azt itt 15-ért megcsinálták ... ettől függetlenül maguk az eladók nem biztos, hogy a legprofibbak, akik vannak Pesten ...d e ez van.

Üdv
Tanto

tanto

(#339) jaymz


jaymz
csendes tag

hali! ajánlatom van 1 éves vaio 2s-re, ellenőrizetten tiszta, nem ''leesett''.
német xp;
változtatás, h 100 G-re lett feltornászva, minden más eredeti. 150 pénz. hm?
miért igen, miért nem. 10telettel várom a javallatokat! előre is köszönöm!

(#340) jaymz


jaymz
csendes tag

elfelettem! t41-em van. ez lenne cserélve...

(#341) Kicker válasza teyfel (#337) üzenetére


Kicker
senior tag

sony honlapján a notidhoz tartozó drivereket megtalálod... keress, keress... ha már magyar xp rajt van akkor elvileg a net megy, onnan már nem olyan bonyolult..

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#342) teyfel válasza Kicker (#341) üzenetére


teyfel
csendes tag

Hay!


Kösz a tippeket, a sony honlapon en is jartam.
:)

Üdv:


teyfel

(#343) Jani007


Jani007
csendes tag

Hi!

Most vettem egy szerzett VGN-FE21H notit és szeretnék hozzá töltőt is. Néztem gyárit, de az 35 k körül mozog és az a laptop 130 ezres beszerzési árrához képest vészesen sok. Valaki pls segítsen, hogy honnan tudok olcsóbban utángyártott töltőt venni. THX

(#344) blueye válasza Jani007 (#343) üzenetére


blueye
veterán

vatera, e-bay?

(#345)



csendes tag

Heló helló

Olvasgattam itt ezt azt utána néztem a gépeknek de szerintetek nem veri az egész bagázs sony-t egy Mac Book?
Ugyanis majd valamikor szeretnék venni gépet a kettő között vacillálok de a Mac-i nagyon viszi a pálmát szerintem.
Ti hogy látjátok?

(#346) k.


k.
őstag

Azzal kapcsolatban fordulok az általam mélyen tisztelt vaosokhoz hogy néztem vaio gépet.Namost sokan lehurrognak hogy miért vio meg hülyevagy stb...Mivelhogy a proci amiket néztem legalábbis pentium Mes.Engem ez annyira ne mzavar.240ért meg fQleg.Ami viszont meglep hogy szinte mindenhol 1gb ramot írnak ami az összes gépen 512mbs felirat van.Vajon bQvitik?

(#347) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Na, mostmár több mint 5 (6?) éves a VAIOm:

[link] (512 MB RAM, 60 GB)

Tényleg jó laptopok ezek. Ami durva, hogy még mindig bír az akksi 1,5 órát, pedig nem mai darab, egy idős a géppel. Ráadásul soha nem szedem ki, akkor sem ha esetleg hetekig hálózaton van.

3 éve használom, elég rendesen, és semmit probléma nincs vele. Továbbra is hangtalanul megy az 1.2 GHz-es PIII, 41 fokon, pedig egyszer sem tisztítottam le a bordákat. Nincs pixelhiba, gyönyörű a képe a TFT-nek.

Egyébként megpróbáltam kideríteni hogy mikori darab, nem sok sikerrel. Annyit tudok hogy a rendszer bios és a video bios is 2001-es (a legelső Mobility Radeon van benne), de a proci valószínűleg újabb. Mindenesetre a vaio-linken van hozzá support.

Szóval van abban valami hogy ez a fórum azért nem pörög mert nincs a gépekkel baj. Persze, használódnak, ebbe is kellett új vinyó, a külsején látszik hogy nem kíméltem, de hiába birkózott meg -20 fokkal februárban vagy utazott egy csomagtartóba gyömöszölve Horvátországba és vissza, vagy ment 5 hetes uptime-ot, eddig kitart :R

[Szerkesztve]

(#348) Tyren


Tyren
aktív tag

Hello!
Nagyon tetszik a VAIO SZ szériás notesze, de nekem fontos lenne rá a magyar kiosztású billentyűzet. Meg lehet ezt valahogy oldani?
Előre is köszönöm a válaszokat!
(F*ne nagy pangás van itt srácok!)

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#349) xedos válasza Tyren (#348) üzenetére


xedos
addikt

Acomp-ban kollégám notiját szitázták...
Egyszerűbb a billentyűzet matrica.

(#350) perempe válasza JulWCZar (#347) üzenetére


perempe
addikt

Akkor mennyibe kerülhetett?

* Brahms: 4. szimfónia *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.