Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) Tonyo válasza oszy (#2999) üzenetére


Tonyo
őstag

:R

(#3002) oszy válasza Tonyo (#3001) üzenetére


oszy
veterán

nagyon szívesen! :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3003) fotel válasza Tonyo (#2998) üzenetére


fotel
aktív tag

21:9-ben veszik fel, ha 16:9-en adják ki akkor levágnak a széléből... én inkább nézném a fekete csíkot.

(#3004) oszy


oszy
veterán

hű, de kiürült a fórum...

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3005) Sidius válasza fotel (#3003) üzenetére


Sidius
tag

igen, de amik keringenek itt vegyesen, pl vegyuk a 21:9-et az 1920 széles fixen és nem pedig 1080 magas fixen (miközben 1080p-ről beszélünk), így ha levágsz akkor nyúlik a kép, ha nem vágsz le, akkor meg nincs kihasználva a képernyőméret, úgyhogy kinek hogy tetszik alapján mindig kompromisszumokat kell kötni, de ezzel együtt vissza is szívom a "hulladék"-szót, mert tényleg kinek mi a fontos.

(#3006) Sidius válasza oszy (#3000) üzenetére


Sidius
tag

Ha netről nem megy az "eredetileg telepítve"-ből, akkor próbáld meg feltelepíteni a recoverydvd-ről.

(#3007) fotel válasza Sidius (#3005) üzenetére


fotel
aktív tag

Igen, a magassága csökken, tehát ha 16:9-re akarod szabni akkor a szélességből kell veszítened. Azaz megcsonkatják az 1920-at majd ezt újra felnagyítják 1920-ra, ha ezt otthon csinálja valaki akkor hiába tölti ki ak épernyőt romlik a minősége. Csak akkor jó ha a transfernél, amikor a HD anyagot megcsinálják az eredeti nyersanyagot vágják 1920x1080-ra, azaz 16:9-re.

(#3008) oszy válasza Sidius (#3006) üzenetére


oszy
veterán

Megcsinálnám én, ha lenne olyan. De nincs. Elrontott 6 dvd-t a recovery készítése közben és legyalulatam mindent.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3009) zandrs válasza Tonyo (#2962) üzenetére


zandrs
csendes tag

Hátt...
néztem ezt a sípolást.... :W
szerintem mindenki vigye vissza, ez selejt-széria....
ha szétszedik-összerakják jól újra, akkor ingyenszervíz + bocsánatkérés, ha nem tudnak vele mit kezdeni akkor konstriktciós hiba... és nem eladható.
semmi baj a SONYval, soha nem mondtam hogy ez a legolcsóbb, de megéri az árát..
egy VAIO névbe-árba-minősségbe ez nem fér bele
szerintem
:(

(#3010) Emarton


Emarton
csendes tag

Sziasztok !

Most vettem egy hete egy Sony Vaio p11z fehér laptopot. A bajom az, hogy az eredeti vista home premium (sp1 van rajta) nagyon lassú, sok idő kell ahhoz is, hogy a rendszer felálljon. Feltettem már rá az sp2-t is. Tudtam, hogy a z 1.33 processzor nem lesz a leggyorsabb, de azért ez egy kicsit gáz. Jobba menne XP-vel vagy windows 7-el ? Ha felrakok egy másik op rendszert, akkor elvész a garanciám ?

Segítségeteket előre is köszönöm !

(#3011) Cyrin válasza Emarton (#3010) üzenetére


Cyrin
addikt

halálos párosítás az 1.33-as proci és a vista.
XP

(#3012) Emarton válasza Cyrin (#3011) üzenetére


Emarton
csendes tag

windows 7 ? azzal menne ? gyorsabb, mint a vista nem ?

(#3013) Cyrin válasza Emarton (#3012) üzenetére


Cyrin
addikt

próbáld ki, az is jobb, vagy egy ubuntu...

(#3014) oszy


oszy
veterán

Az XP-vel csak gyorsabb lenne. Nem veszik el a garanciád! Miért is veszne? :) Én sem az az OS-t használom amit adtak, mert a recovery dvd-ket elrontotta a gépem (vagyis nem írta ki) és így másikat kellett rá tennem! :( Nem örülök, de ez van.
A Vista amúgy is egy halott ügy... sztem.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3015) Emarton válasza Cyrin (#3013) üzenetére


Emarton
csendes tag

nem fog elveszni a garanciám ha felteszek egy másik op rendszert ?

(#3016) Emarton


Emarton
csendes tag

De ha baja lenne, de ne adja az ég és beviszem hiszen garanciás, akkor nem lesz az gáz, hogy nekem vistával adták el és mondjuk win 7 vagy XP van rajta ?

(#3017) Emarton


Emarton
csendes tag

marad a Windows 7 starter azt úgy is netbookokhoz adták ki ! :DD

(#3018) littlemamba válasza Emarton (#3017) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Majd írd meg az eredményét, hogy gyorsabb lett-e, illetve ha igen, akkor mennyivel :)

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#3019) Tonyo válasza zandrs (#3009) üzenetére


Tonyo
őstag

Még csak most vetted észre? Mióta van meg a sony-d?

(#3020) marilllyo


marilllyo
veterán

Sziasztok!

Sony Vaio EB1E1E típusú laptopról érdeklődnék akinek van róla véleménye!
Szerintetek 150.000 FT Jó ár egy ÚJ ilyen típusú laptopért?

Köszi!

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#3021) Tonyo válasza marilllyo (#3020) üzenetére


Tonyo
őstag

Neked is azt tudom csak mondani, hogy remek kis gép, nem melegszik, egész csendes, de azzal együtt kell élni, hogy ha lehúzod töltőről akkor magas hangon sípolni/ciripelni fog.

(#3022) marilllyo


marilllyo
veterán

Aham...!

Az árról mi a véleményed? Nemtom most mennyiért mozog ez a laptop!
150.000 ért kínálják nekem újan garisan!

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#3023) 90Quiet válasza Tonyo (#3021) üzenetére


90Quiet
tag

Nagyon tetszenek a Vaio-k, és valszeg ebbe is fogok beruházni.
De most komolyan srácok :F
Megveszek egy prémium márkás laptopot, és ha aksiról üzemeltetem, akkor sípol meg ciripel? Ezeket a gyárban nem vették észre? Ez a gond mégis miből fakadhat? Elég lehangoló, mert ma fogdostam meg egyet a Saturn-ban és remek kis számítógépek ezek. Semmilyen megoldás nincsen a problémára? :U

[ Szerkesztve ]

A lexikális tudás hiánya gondolkodásra sarkall...

(#3024) oszy válasza 90Quiet (#3023) üzenetére


oszy
veterán

Nekem a VPCEB1J8E/WI nem ciripel :)

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3025) oszy válasza marilllyo (#3020) üzenetére


oszy
veterán

Ha csak 1-2 hónapos, akkor megéri. 189.900.- körül van az új.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3026) marilllyo


marilllyo
veterán

Meg akkor itt is megkérdezném, hogy itt olvasgatom ezeket a driver meg win 7 meg mittomén milyen reinstallokat hogy célszerű a recoveryt használni mert nincs driver stb..na de akkor olyat nem is tudok megoldani hogy ubuntut mellényomjam a win-nek? Vagy tiszta formázás mondjuk osztott vinyóval? Mert szeretem ha több partíció van...

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#3027) oszy


oszy
veterán

érdekes ez a több partíciós dolog egyébként. én is szeretem ha 3 partíció van a gépemen. C,D,E. Na már most a gyári telepítésnél ezt nem lehet választani csak utána a C tömörítést. De akkor meg nagyon kevés helyet tud csak csinálni. :(

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3028) Sidius válasza marilllyo (#3026) üzenetére


Sidius
tag

hogyne lehetne már megoldani (mindent meg lehet oldani :P) nekem eredeti install: C,D meghajto + linux ext3 swap stb. Olyan nagy ügyet csinaltok ebből. Partition magic, partition resize, create new partition, jelöld ki a méretét, apply.

(#3029) Sidius válasza Tonyo (#3021) üzenetére


Sidius
tag

Magas hangon énekelnek nem? :D szal helyesbítve magas frekvencián!

De amugy utána nézett már valaki, hogy mi ez egyáltalán, vagy egy levél sonynak vagy valami, mert már megoldás kéne, vagy magyarázat, nem népszámlálás!

[ Szerkesztve ]

(#3030) Tonyo válasza Sidius (#3029) üzenetére


Tonyo
őstag

haha, ott a paont... ;] ha azt veszed a magas frekvencia is egy hang.. :D

(#3031) littlemamba válasza 90Quiet (#3023) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Már többen leírtuk, hogy nem ciripel mindegyik, nálam FW szériás van, amióta itt folyton ez a téma, azóta kiemelten fülelek, de semmi.
Egyébként szerintem nem lenne elfogadható. De mivel én olyan gépet kaptam, amilyet szerettem volna, így én egyetlen rossz szót sem tudnék mondani a SONY-ra mert, csupa-csupa jó személyes tapasztalatom van 9 hónap alatt, napi 14 órás használat mellett.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#3032) Eduscho válasza littlemamba (#3031) üzenetére


Eduscho
csendes tag

Nem bagatelizálom a ciripelést, biztos valós és bosszantó, pláne, ha a szerviz csak hümmög és érdemben semmit se tud tenni. Persze a fórumokban csak a zűrökről olvashatsz, a minden OK-t nem írják be.
Nekem is FW-m van. Egy rossz szavam se lehet rá. (Ja, de a fényes képernyő).
Mégis bosszant a trend, hogy gagyisodik a világ: VAIO-k, autók, minden.
A termékfejlesztés a "legyen olcsóbb" felé megy.
A másik pofátlanság a magyar választék és ÁR-ak helyzete.
Értitek ugye.

(#3033) marilllyo


marilllyo
veterán

http://support.vaio.sony.eu/computing/vaio/downloads/preinstalled/index.aspx?l=hu_HU&m=VPCEB1E1E_WI

Ezekből akkor lehetőségem van minden eszközt belőlni új telepítés esetén ugye?!

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#3034) littlemamba válasza Eduscho (#3032) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Az árakról és a gagyisodásról teljesen megegyezik a véleményünk,. Sajnos.
De bízom benne, hogy a vaiok-nál z csak egy átmeneti rossz széria ez az EB. Amikor bejött a széria ez volt az egyik bestbuy lapos. Lehet hogy ez az oka. Ami persze gáz, de általában jóval drágábbak a VAIO-k. Ha jók, akkor megéri kicsit többet letenni az asztalra érte, ahogy nekem is megérte. De persze nem sírnék bánatomban ha olcsóbbak lennének... De nagyjából érthető azhiszem amit írni szeretnék.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#3035) littlemamba válasza marilllyo (#3033) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Mire gondolsz pontosan?
Telepítés után érdemes a supportra ellátogatni és leszedni mindent, ami kell. Azért van ott.
Vagy nem ez a kérdés?

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#3036) marilllyo


marilllyo
veterán

Nem! A kérdés az, hogy ha saját win 7 et szeretnék feltelepíteni akkor minden szükséges drivert megtalálok majd a masinához? Mert ahogy itt a fórumba is más forumokon is sokan írják hogy ehhez ahhoz nincs driver csak recovery-zni lehet amit mondjuk nehezen akarok elhinni...mert mivan ha pl crc-s lesz az egyik recovery dvd akkor azért nehogymár kuka:D! Szóval ha új saját win7 et telepítenék rá akkor minden megtalálható hozzá ugye?Vga,audio,webcam stb..

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#3037) Beetlejuice válasza littlemamba (#3034) üzenetére


Beetlejuice
tag

A Sony rohadt veszteseges volt ezzel a premium filozofiaval. Most kezdenek valtani, es a budget gepeiket mar nem is Japanban fogjak tervezni sem. Ezert az EB szeria alacsony ara. Mostantol csak a premium uzleti gepek lesznek japan fejlesztesuek, a tobbire csak megy a matrica. :)

Egyebkent ami az EB-t illeti, nekem ez a sokadik notim, es tokeletesen muzsikal, minden elvarasnak megfeleloen. Massziv, gepelni nagyszeruen lehet rajta, a kijelzo szuper (bar en a premium display-est vettem), es nem ciripel, nem melegszik. Nem olyan szexi, mint a regi Sony gepeim voltak, de teszi a dolgat rendesen. Ha ma kene notit vennem akkor valszeg az Acer TimelineX szeriaban gondolkodnek ebben az arfekvesben.

Ami a kis Sony P-t illeti... XP-t kell ra tenni es hasit az rendesen....

(#3038) Kbali


Kbali
nagyúr

Ezt olvastátok már? NEm tudom, van-e olyan, aki érintett:
Félmillió laptopot kénytelen visszahívni a Sony

Ciripelés témára: ha már veszi valaki a fáradtságot, hogy elmegy egy fukarba, mm-be,akkor húzza le a hálóról a gépet és halgassa meg maga - egész nap mennek, állandóan tápról, meleg (és nem túl hangos) a környezet is, ha sípol, biztos meghallani. Én a TV háttérzaját is hallottam anno, most már süketülök :)

[ Szerkesztve ]

(#3039) koxkids


koxkids
őstag

Írtam az előbb a Sonynak a ciripeléssel kapcsolatban, és kíváncsian várom a válaszukat ! :((

Nálatok nem tudom jelentkezik-e a probléma, de ha hifit kötök a hangkártyára, és a tápegység rá van dugva a notira, akkor búg a hangfal :F :F
Neten utána járva, állítólag föld hurok probléma, és megnézve a hálózati adaptert nincsen rajta földfurok leválasztás.. (kis fekete henger). Ezt is megemlítettem a levélbe.
Kíváncsi leszek a reakciókra..

Amúgy ha 1 hónap után visszaviszem a notit, akkor mit tudnak vele kezdeni ?
Csak garancia ? Csere / pénz visszafizetés nem várható ugye ?

Mert nem ezt vártam a Sonytól :( :(

(#3040) Eduscho válasza Beetlejuice (#3037) üzenetére


Eduscho
csendes tag

A általad írt EB-nél a Premium Display pontosan melyik?
Sonystyle oldalon is csak ezt a kettőt találom
39.4 cm (15.5") VAIO Display (1366 x 768 pixels)
39.4 cm (15.5") VAIO Display Plus HD1080 (1920 x 1080 pixels)

Premium Display-t csak a top F (X) szériában találtam,
VAIO Display Premium HD1080 (1920 x 1080 pixels)
Itthon is megnéztem, enyhén matt, és qrva drága.
De EB-hez hogy rendelhető?

Milyen a WEBcam? Az FW-mben 1280x1024 (SXGA) van és szuper.
Már ezen is spórolnak?

[ Szerkesztve ]

(#3041) littlemamba válasza marilllyo (#3036) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Hűha erre nem tudok neked válaszolni, mert eddig én csak recoveryvel telepítettem újra több alkalommal. Szóval nincs saját tapasztalatom arról, hogy a support elég-e vagy sem. DE itt korábban valaki linkelt olyan driverekre, amiket a recovery lemezéből nyert ki EB szériára. Ami arra utal, hogy a support kevés. Keress rá, kb 2 hete volt ez témán, max 3.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#3042) koxkids válasza koxkids (#3039) üzenetére


koxkids
őstag

Érkezett válasz !

Tisztelt Kovács Bálint Úr!

Köszönjük levelét!

Az első problémájával kapcsolatban miszerint a készüléke sípoló hangot ad, a problémát továbbítottam a hardver-technikai részlegre, ahol mindenképp meg fogják válaszolni a probléma okát és megoldását, ez igénybevehet néhány napot, a válasszal mindenképpen keresni fogjuk Önt.

A második probléma a hangfalak "gerjedése" a földhurok miatt.A készülékhez csak az azonos típusú töltő érhető el rendszerünkben, ami szintén nem rendelkezik ilyen funkcióval.

A google-ben a "földhurok" szóra keresve az első találat elég jó információkat az a problémával és annak elhárításával kapcsolatban.

Ha egyéb kérdése van, forduljon hozzánk bizalommal az alábbi telefonszámon vagy válasz emailben:

Tel.: 06 1 777 91 51

Üdvözlettel,

Deák György

Sony VAIO Link Support Team

[ Szerkesztve ]

(#3043) Tonyo válasza koxkids (#3042) üzenetére


Tonyo
őstag

Semmit nem fognak mondani a sípolásra. Külföldi forumon írták, hogy felvették a sonyval a kapcsolatot és azt írták vissza, hogy ez nem hiba. :U

(#3044) littlemamba válasza Beetlejuice (#3037) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Ez bizony rossz hír, de így már igencsak érthető az ár/érték javulás...bár mint írtam korábban én minőség párti vagyok nagyon. De nagyon. Sony pedig nálam szerelem lett. :K

Megnéztem az Acer TimelineX-t, de első blikkre nekem nem jön be (már láttam élőben is azthiszem), igaz lehet hogy főként a az Acer negatív sztereotípiám miatt. Sony billentyű gagyibbnak tűnik nekem sokkal. De ez részletkérdés. Nem ástam bele mélyen magam az Acerek világába. (még)

@koxkids: Azért majd jelezd azt is hogy mit sütöttek ki...most már én is kíváncsi vagyok.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#3045) koxkids válasza Tonyo (#3043) üzenetére


koxkids
őstag

Pfff..
Nem hiba.. de igen is nagy hiba :Y
Szóval tényleg semmit nem tudunk tenni ? :(

(#3046) Tonyo válasza koxkids (#3045) üzenetére


Tonyo
őstag

Tudom, h nagy hiba..De állítólag nem csak a sony-k sípolnak. Hallottam már k52 es asusról is. Abban is i3as proci volt.

(#3047) Beetlejuice válasza Eduscho (#3040) üzenetére


Beetlejuice
tag

Nekem a masodik van. VAIO Display Plus HD. Azert is irtam kis betuvel, mert itt most csak azt akarta jelenteni, hogy a 'jobbik' display. Ez fenyes, es hozza a tobbi Sony kijelzom szintjet.

Ha a webcam-et tolem kerdezted akkor a valaszom az, hogy eleg gyengusz, de a celnak tokeletesen megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#3048) k. válasza Beetlejuice (#3037) üzenetére


k.
őstag

Veszteségesnek nem mondannám, inkább ugy, hogy nem tudtak eleget eladni belőlük, ahhoz hogy nagyobb piaci részesedésük legyen.Hiába volt haszon. Ergo kellenek az olcsobb darabok. Azért kiváncsi vagyok az új low budget vaiokra, remélem nem hoznak szégyent a névre.

(#3049) koxkids válasza Tonyo (#3046) üzenetére


koxkids
őstag

Szóval az i3 a baj ? :F

Később talán rájönnek, és orvosolják !
Nagyon elkeserít ez a helyzet :O

Legszívesebben visszavinném, de sokat nem érek el vele.

[ Szerkesztve ]

(#3050) Tonyo válasza koxkids (#3049) üzenetére


Tonyo
őstag

Valaki ezt állítja igen, hogy az intel speedstep technológia átka, valaki azt, hogy a rossz tranzisztorok okozzák. Tény, hogy van olyan i3as lapos amin nem cicereg. Innentől mindenki vonja le a megfelelő konzekvenciákat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.