Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) Vidala


Vidala
senior tag

Most látom egyébként, hogy egészen kibővült az egyes szériákon belül itthon is a kínálat. Mármint a konfigurációk közötti különbségre gondolok, mert így azért mindenki jobban megtalálhatja a magának valót.

CoVboy Forever!

(#5002) Flam válasza r3dsnake (#4998) üzenetére


Flam
aktív tag

Beregisztrálod a nevedre meg ugye megadod a termék gyártási számát. Ha vinyót cserélsz akkor sincs semmi mivel a gép gyártási számát adod meg nem pedig a windows licenszt.
Ha a használati útmutatót elolvasod, akkor le van írva benne, hogy recovery lemezeket kell létrehozni (ezt első indításkor szintén felkínálja) 3db DVD-t kiírsz és ha újra akarod telepíteni X idő után a rendszert akkor azokkal a lemezekkel megteheted.
Felrakhatsz rá más oprendszert is azzal sem ugrik szerintem a garancia, persze erre csak az illetékesek tudnának válaszolni.
Garanciális probléma esetén ahogy fentebb említettem, supportot felhívod bemondod a neved (persze ez csak a support oldalon történő regisztrálás után megy) és azonnal adat egyeztetnek és küldik a futárt.

(#5003) God_ot válasza Flam (#4997) üzenetére


God_ot
tag

ilyen hülyeségeket ne ajánljál neki!!! :Y :Y :Y

YA, YB két vadi új széria, az A az erőssebb, Intel procival, abban menni fog a 4Gb RAM, és van amiben alapból annyi van. hogy árban mi a különbség az passz, de kinézetre tök egyformák :-)

God_ot

(#5004) Flam válasza God_ot (#5003) üzenetére


Flam
aktív tag

most te mi a makkomról beszélsz?

(#5005) deakgyuri válasza Flam (#5004) üzenetére


deakgyuri
tag

Elgurult a gyógyszere... :DDD :C

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#5006) r3dsnake válasza Flam (#5002) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

köszi a részletes választ! és abban az esetben mivan, ha nincs meghajtó a gépben, vagy ha nincs üres lemezem?

(#5007) deakgyuri válasza r3dsnake (#5006) üzenetére


deakgyuri
tag

Kérj kölcsön külső meghajtót vagy ha van benne vásárolj 3 DVD lemezt.

A Recovery lemez, csak a gépen lévő partíció másolata biztonsági okokból.

Ha winchestert cserélsz, akkor valószínűleg nem fog menni a recovery, szóval akkor mindegy, hogy van RDVD vagy nincs.

Ne haragudj, de ez nekem már szőrszálhasogatásnak tűnik.

Némely Samsung notebook esetében csak a recovery szoftver van a gépen és az ügyfélnek kell létrehoznia a "Backup Image"-et.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#5008) r3dsnake válasza deakgyuri (#5007) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

de ez a recovery ugye arra jó, ha mondjuk formázom a gép vinyóját, akkor erről be tudok bootolni és újratenni a win7et? akkor ez mért ne működne vinyócsere után is?

(#5009) deakgyuri válasza r3dsnake (#5008) üzenetére


deakgyuri
tag

A lemez a partíció másolata.Arra az esetre, ha valami történne a rejtett partícióval, például a formázás.

Miért szeretnéd formázni a winchester manuálisan?
Ha a rejtett partícióról telepítesz, akkor is formázza a winchestert (Restore Complete System esetében a tejes HDD-t, A Restore C: Drive esetében pedig csak a C-t).
Ha formázod a HDD-t és a lemezekről telepítesz, akkor létrehozza a partíciót magának, szóval futottál egy plusz kört.

Arra lehet jó a lemez, ha pl.: más windowst (linuxot) akarsz telepíteni, de meghagyod az esélyt, hogy visszatérj a gyárira.

Másik winchesterrel azért nem megy, mert (elvileg) a programba van integrálva, hogy milyen típusú és méretű HDD-re települhet.Legalábbis ez a hivatalos álláspont.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#5010) r3dsnake válasza deakgyuri (#5009) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Tehát alapból, ha nem mentem ki lemezre, akkor is van egy recovery partíció a vinyón, amiről újra lehet tenni teljesen a rendszert? Azért érdekel ez a dolog, mert mindenképp váltanék ssd-re vinyóról, de nem szeretném, hogy a win7 elússzon.

(#5011) deakgyuri válasza r3dsnake (#5010) üzenetére


deakgyuri
tag

Pontosan, a recovery partíció a winchesteren van. 5-15 GB készüléktől függően.

Ha váltasz SSD-re, akkor hozd létre a lemezeket (jobb félni...)

A telepítés SSD-re valószínűleg nem fog menni. (80GB-s winyó volt egy gépben gyárilag, de garanciaidő után behalt > 250 GB winyóra már nem ment fel a recovery lemezről)

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#5012) r3dsnake válasza deakgyuri (#5011) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszönöm a válaszokat és a segítséget! Sajnos a Sony-ban totál sötétek voltak a dologhoz... Még egy utolsó kérdésem lenne. Ha meglenne az új laptop, kibontom, feltelepítem és megkérdezi ezt a lemezre kiírós dolgot. Lehet választani olyat, hogy mondjuk inkább egy pendrive-ra tolja rá a image-t egyben, és később arról telepítsek? Valamint muszáj egyből telepítés után megcsinálni ezt, vagy később is ki lehet menteni dvd-kre? Teljesen úgy viselkedne ez a több dvd-s dolog, mintha eredeti lemezről bootolnék be win7-et, csak ugye több lemezes? Bocs a sok kérdésért, de nem vásárlás után szeretnék szembesülni az esetleges problémákkal.

Jah még annyi, hogyha lecserélem a win-t mondjuk egy 64bitesre, akkor a driverek valahol külön elérhetők hozzá, ha alapból 32-es winnel adják a gépet?

Köszi mégegyszer!

(#5013) deakgyuri válasza r3dsnake (#5012) üzenetére


deakgyuri
tag

Első indításnál szokta kiírni, de azt megteheted később is amíg a partíció és a Vaio Recovery Center megvan.Némely típus engedi az USB eszközre való "kiírást" is.

A kiírt lemez nem egy "tiszta" Win7! Telepíti a Sony-s programokat és már alapban "aktiválja" a Win.-t.

Egyébként úgy mükszik, hogy 1. lemez berak > Indít > Majd kéri a 2. később a 3. lemezt.

A driverek érdekesebbek lesznek mert YB-hez csak 32bit-es driverek vannak a support oldalán.

Az YA pedig csak 64bit-es...

Szóval szerintem nem nagyon lesz átjárható a 32-64 bit.Főleg Magyarországon.

Szerintem az YA kimegy 64bit Win7, az YB meg 32bit Win7.

De ahogy a VAK is mondta: "Majd meglátjuk" :DDD

Remélem segítettem valamennyit...

[ Szerkesztve ]

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#5014) r3dsnake válasza deakgyuri (#5013) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi, nagyon sokat segítettél vele. Amúgy YB-ről lenne szó, de később tennék bele 4gb ramot, emiatt kellene a 64bites driver.

A kiírt lemez ugyanúgy bootolható, mint bármilyen más oprendszertelepítő?

(#5015) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Egy Sony VGN-FS415S-hez kéne billentyűzet. Tudtok ajánlni vmi megoldást, h hol érdemes körülnézni vagy milyen árba mozog?

Eredetileg német a billentyűzet, de a magyar is megfelelne.

Let's begin, de gozaimasu!

(#5016) agar007


agar007
csendes tag

Üdv van egy sony vaio VGN-FE11H lapim,érdemes win 7-et tenni rá,ha igen hol találok drivereket hozzá?előre is köszi

(#5017) Flam válasza agar007 (#5016) üzenetére


Flam
aktív tag

Szeretem az ilyet....Még ha évekkel ezelőttre kéne visszaolvasni pedig csak pár "oldal" nagyon maximum.

http://support.vaio.sony.eu

Ha van hozzá driver akkor itt találsz....
Az meg hogy mire teszel win7-et neked kell eldöntened. Keresőbe megtalálod a gépigényét a win7-nek, de azért bemásolom neked, hogy ezzel se kelljen bajlódnod.

If you want to run Windows 7 on your PC, here's what it takes:

*

1 gigahertz (GHz) or faster 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor
*

1 gigabyte (GB) RAM (32-bit) or 2 GB RAM (64-bit)
*

16 GB available hard disk space (32-bit) or 20 GB (64-bit)
*

DirectX 9 graphics device with WDDM 1.0 or higher driver

(#5018) Flam válasza _ak_ (#5015) üzenetére


Flam
aktív tag

Egyszerűbb és olcsóbb megoldás lematricáztatni. Amúgy meg szerintem E-bayen találsz.

(#5019) SentryGun


SentryGun
aktív tag

Sziasztok!

Az a helyzet állt elő, hogy a VAIO F-sorozatú laptopomban az optikai meghajtó helyét egy SSD optical bay veszi át egy 80 GB-os Intel SSD társaságában. Így a gyári 500 GB-os (VPC-F11M1E/H) merevlemez mellett a fenti SSD tölti majd be a rendszermeghajtó szerepét.

A kérdés a fentiek tükrében a következő: A felszabaduló 500 Gb-os vinyón van a recovery partíció (természetesen már a vásárlást követően el lettek készítve a recovery lemezek), amivel most nem tudom mitévő legyek.
Ad 1: Leformázom az egészet (telepítésnél) - hadd legyen egyben használható az egész, így viszont kilövöm a rejtett partíciót is, DE:
1) Ha megvannak a recovery lemezek, akkor jól értettem - olvasgatva a fórumban, hogy később (mivel az eredeti merevlemez nem kerül ki a gépből) teljesen visszaállítható minden (rejtett part. + Win7) a lemezekről?

Ad 2: Fennhagyom a rec. part.-t a lemezen, és csak a fennmaradó területet formázom (490 Gb). (Jól tudom, hogy a rejtett partíció nem látszik a Win lemezkezelőjén, tehát elvileg csak a telepítéskor törölhető (segédprogramok nélkül természetesen)?)
2) Ilyenkor viszont (lehet, hogy eleve buta a kérdés) nem lesz gond indításnál? Ezt úgy értem, hogy esetlegesen két Win-t fog látni (HDD-n és SSD-n)? Mert ha jól emlékszem a recovery bootolható partíció... Vagy ez a probléma áthidalható egy egyszerű BIOS boot sorrend beállítással?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#5020) Duck88


Duck88
csendes tag

Üdv!

Van egy Sony VAIO VGN-SZ5WXN/C Notebookom, aminek olyan baja van, hogy power üzemmódban csíkoz a kép, de a gépház feszítésére, illetve bizonyos helyeken való nyomására el-el múlik. Fagyni is fagy rendesen, amikor csíkozás tapasztalható. Sajnos az Nvidia grafikus mag nélkül nagyon lassú. Jelenleg darabokban hever, ugyanis kivettem az alaplapot, és láttam pár videót a grafikus chip újramelegítéséről, de érdekelne a véleményetek. Mit lehetne tenni vele?

Duck

(#5021) kirkri


kirkri
addikt

Sziasztok!

Egy céges vásárban lehetőségem volna megvásárolni egy használt VGN-FW41E/H laptopot.
Egyelőre még csak ennyit tudok róla, nem tudom, hogy mennyit volt hajtva, milyen az aksija, szóval semmit. Egyszemélyes használatban volt, szóval nem ütötte-vágta mindenki.

Így látatlanban szerintetek mennyit érhet egy ilyen laptop? A neten már megnéztem a specifikációit, azzal már tisztában vagyok.

21 éve a Prohardveren! ™

(#5022) Z86 válasza kirkri (#5021) üzenetére


Z86
őstag

Itt biztosan meg tudják saccolni: [link], de írd le a pontos paramétereit is.

(#5023) kirkri válasza Z86 (#5022) üzenetére


kirkri
addikt

Erről lenne szó.

Nem akarok most rögtön a másik topikba is írni, nehogy megkapjam, hogy miért teszem fel két helyen ugyanazt a kérdést. De hasznos volt a linked, így ha nem érkezik itt válasz, akkor ott is rákérdezek.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#5024) Z86 válasza kirkri (#5023) üzenetére


Z86
őstag

Nincs mit! :) Az a topik direkt az ilyen kérdéseknek van, csak elsőre nehéz ráakadni.

(#5025) kirkri válasza Z86 (#5024) üzenetére


kirkri
addikt

Közben mégis rákérdeztem ott is :B

21 éve a Prohardveren! ™

(#5026) GIJoe


GIJoe
addikt

Notebook vásárlás előtt állok méghozzá VIAO az a kérdés hogy angol v német billel kérjem?
Mármint nem kevesebb bill van az angolon mint a németen?
Lehet ostobaság, de köszönöm a választ! :R

(#5027) fotel válasza GIJoe (#5026) üzenetére


fotel
aktív tag

Inkább némettel. Legalább a Z és Y a helyén lesz.

(#5028) GIJoe válasza fotel (#5027) üzenetére


GIJoe
addikt

maradt az angol ... a német + 90 euro... majd vhogy keresek ráillő matricát :R

(#5029) fotel válasza GIJoe (#5028) üzenetére


fotel
aktív tag

Csak matricát ne :)

Én németet használok, meg lehet szokni, már nem is nézem, hogy melyik karakter hol van. Plusz ha van háttérvilágítás is a billentyűzetedben akkor nagyon gagyi lesz felmatricázva.

(#5030) Gengi


Gengi
senior tag

Sziasztok!

Vásárolni akarok egy Sony Vaio laptopot az új S szériából ,de lehetőségem akadt külföldről beszerzni(USA), viszont olvastam ,hogy a Sony garanciálisan elég mostoha. Mo-n csak Mo-n vásárolt cuccokat szervizelnek. De valaki írta ,hogy van olyan Sony is ahol USA notikat árulnak és szervizelnek. Úgyhogy nem értem :D. Tudna valaki segíteni ?

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#5031) God_ot válasza GIJoe (#5026) üzenetére


God_ot
tag

én a VIAOt mindenképpen mandarinnal kérném, mégis csak legyen eredeti nyelven :-)

God_ot

(#5032) God_ot válasza Gengi (#5030) üzenetére


God_ot
tag

Hali,

Ha visszaolvasol erre már válaszoltunk párszor .-)

Kontinentális garancia van. + ki lehet bőviteni x összegért 1 évig bárhová (ergó USA gépet európára) de a gari csak alkatrészekre vonatkozik.

röviden és tömören, de ha vissza olvasol lesz bővebb is.

God_ot

(#5033) God_ot válasza kirkri (#5023) üzenetére


God_ot
tag

250 - 500€ állapottól, kiegésszítőktől függően

God_ot

(#5034) God_ot válasza Duck88 (#5020) üzenetére


God_ot
tag

Hi,

Törött vagy az alaplap vagy a GPU, ha szétszedted és szemmel nem látható a törés akkor valószinűleg esélyed nincs megjavítani, melegíteni, stb. új alkatrész, csak érdemes lenne rájönni, hogy melyik a hibás. Ergó összerakni, és futtatni valami HW tesztet rajta. Esetleg, ha találsz olcsó donor cserélheted mind a kettőt és nem kell bajlódni.

God_ot

(#5035) Duck88 válasza God_ot (#5034) üzenetére


Duck88
csendes tag

Köszi a tippet én azért még bízom a reflow-ban, mert sok hasonló hibát láttam. Azt írják, hogy vagy GPU-alaplap kontakt hiba, vagy GPU-n belüli kontakt hiba.
Lényegében megy a gép, mert van egy Intel videó chip is az alaplapon, de jobb lenne a teljes teljesítmény. Esetleg érdekelne donor, de nagyon nehéz találni, mert tudtommal ezt a típust nálunk nem forgalmazták, de nem tuti.

Köszönöm még egyszer.
Üdv:

Duck

(#5036) Gengi válasza God_ot (#5032) üzenetére


Gengi
senior tag

Szia!

2 órán keresztül böngésztem és nem igazán találtam normális választ rá. De így már értem. Köszönöm szépen!

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#5037) fotel válasza Gengi (#5030) üzenetére


fotel
aktív tag

VIRS a te barátod, olyan gépet vegyél, amin van 2 év világgarancia.

(#5038) FefeeX válasza deakgyuri (#5013) üzenetére


FefeeX
veterán

Acronis Trueimage... Azt arra teszed amire akarod, 500as vinyóra is helyreállít, akár 1 terrásra is. A gyári rendszerhelyreállítókat amúgy se szeretem.
Sony-nál pedig azt olvastam, hogy a japán oldalukról le lehet tölteni a VAIO YB-hez is a 64 bites drivereket... (emellett ha tudod, mi van benn, általában a Sony-ra sincs szükséged ehhez... )
Első indításnál meg, mivel nincs a gépben CD DVD, nem írt ki semmi olyat, hogy ki tudnád írni a rendszert...

Van itt amúgy olyan, aki VAIO-s windows7-re tudott feltenni SP1-et probléma nélkül?

(#5039) thesound válasza FefeeX (#5038) üzenetére


thesound
őstag

nálam a win7 sp1 simán felment... igaz rendszeresen updateltem a win7-et...

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#5040) dropopi


dropopi
aktív tag

Sziasztok!

Véleményt kérnék hogy melyiket vegyem a kettő közül, ár-érték arányban jobb annyival az F, hogy érdemes rááldozni azt az 50 000 ft többletet?

300 000 ft

vagy

250 000 ft

Köszi!

(#5041) FefeeX válasza thesound (#5039) üzenetére


FefeeX
veterán

a teljes telepítőt letöltöttem netről (nem a win updates cuccot), és azzal már csont nélkül felment. Csak ugye 600 mega, az updates meg 70 megást töltött mindig... Akinek nem megy ezután, és a problémámba ütközik, így meg tudja majd oldani :)
YB, Windows 7 Home Premium, SP1

(#5042) littlemamba válasza FefeeX (#5038) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Nálam is felment gond nélkül az sp1. (windows updateről)

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#5043) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

sziasztok. a sony boltban az eladótól azt hallottam, hogy egyes sony vaio gépeknél a biosban az akksi alapból le van korlátozva 80%-os teljesítményre, amit unlockolni lehet, azonban én nem találtam ilyen opciót. létező dolog ez?

(#5044) fotel válasza r3dsnake (#5043) üzenetére


fotel
aktív tag

Azt nem tudom, hogy BIOS funkció-e de szándékos. A VAIO Control Center-ben tudod kiválasztani, hogy 50/80/100%-ig töltse az aksit. A 80% egy jó kompromisszum az élettartam (töltési ciklusok száma) és az üzemidő (meddig megy egy töltéssel) között.

(#5045) FefeeX válasza fotel (#5044) üzenetére


FefeeX
veterán

Nos, nem tudom, nálam már nem fut aktívan a Vaio center, de 100%ig tölt a win szerint az akksi... Ennek ellenére persze bármi lehet...

(#5046) fotel válasza FefeeX (#5045) üzenetére


fotel
aktív tag

Ha 100%-ot mutat akkor addig is tölt. Ebben biztos vagyok. Hacsak valaki meg nem cáfol :)

(#5047) deakgyuri


deakgyuri
tag

Ajánlom a következő linket LINK, főleg az alábbi bekezdést:

Az újratölthető lítiumion-akkumulátorok élettartama véges, a folyamat kémiai jellegéből adódóan: egy töltésciklust jelent, mikor az akkumulátor lemerül, tehát 100%-osan elhasználják a kapacitását. De ha félig lemerül az akkumulátor, s újratöltés után másnap ismét így tesz, akkor ez is egy töltésciklust jelent. Minden alkalommal, mikor elhasznál egy töltésciklust, kissé csökken az akkumulátor kapacitása. A notebookhoz készített Li-ion-akkumulátoroknak általában 300 teljes töltésciklus után már kevesebb mint 80%-os a kapacitásuk.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#5048) fotel válasza deakgyuri (#5047) üzenetére


fotel
aktív tag

Csak 100%-ra töltve gyorsabb az önkisülés mint 80%-on, így mindig utánatölt. 95%-ról 100%-ra.

(#5049) God_ot válasza dropopi (#5040) üzenetére


God_ot
tag

Ha az F mellett döntesz lehet érdemes várni, mert pénteken érkezik az F21 3D, ez kb. le fogja nyomni kicsit a többi árát

God_ot

(#5050) dropopi válasza God_ot (#5049) üzenetére


dropopi
aktív tag

Köszi.

Igaz, így is a korábbi árhoz képest (amit linkeltem F-et) ~60 000 ft-al olcsóbb most, ez az i5 560M-es procis, de időközben kijött az újabb változata, amit lebutítottak, abban "csak" i5 480M van, viszont drágább, így azt semmiképp nem éri meg most. Elképzelhető, hogy viszi le az árat, csak kérdés mikor...mennyi idő kell hozzá.

Inkább az F felé hajlok amúgy, gondolom nem okozhat csalódást. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.