Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) k. válasza sasa134 (#599) üzenetére


k.
őstag

Egyszerüen annyi van hogy hiába tápról üzelmeltette de benne volt az aksi.Igy mindig az aksiról szedte az áramot amit természetesen abban a pillanatban ujratöltött.Igy olyan mintha állandóan ment volna az aksi.Szal szimplán aksihiba.
2.
Szerintem ugyan ugy bővithető mindennel mint a normál laptopok.A hdd az 100% a ram az 95%.

[ Szerkesztve ]

(#602) #97629952


#97629952
törölt tag

Eladó egy új állapotú,karcmentes(nem hasznaltam) Sony Vaio rádiós egér!VGN a-217m-hez hasznaltam,de elvileg mindegyikhez jo amiben van integrált rádió vevő(vgn-a szériához tuti)
Ha érdekel tudok róla képet kuldeni!
Ár:9e Ft
Tel:06202191681

[ Szerkesztve ]

(#603) Tyren válasza k. (#596) üzenetére


Tyren
aktív tag

A DVD-íróban az zavar, hogy a tálcája olyan gyenge, mintha le akarna törni. Nem tudom pontosítani, mert minden rendben van vele, de nem bízom benne. Egy low-end fusiban számítanék ilyenre.
A bill-nél a hézag szerintem a legkisebb baj. Csak elsőre volt szokatlan (meg alkatrészt nem is látni semmit). Az akksi..., na az már idegesít, ilyet nem szabadott volna. Meg a sarok lötyögése dettó.

Nem vagyok szakértő, de a VAIO notik ugyanúgy bővíthetőek mint a többi notebook. Kivéve a T/TR/TX (meg az összes 10-11 colos gépük). Arról hallottam, hogyazokba má cuccok kellenek. RAM biztosan. A TZ-ről meg a micropc-kről (UXvalahány) még nem tok semmit, de ott sem kizárt, hogy speckó cuccokat használtak.

Csepy:
Nem kötekedésből, de szerintem az SZ is prof VAIO. Nem értek hozzá annyira, de ahol én néztem ott oda sorolták.

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#604) devillike


devillike
tag

Sziasztok! Nekem még van ilyenem: VGN-FS415E és kb. 1,5év használat alatt semmi gondom nem volt vele. Most úgy néz ki, hogy az akku megadta magát. Remélem tényleg azzal lesz a gond, mert megrendeltem az újat, és ha mégsem csak az akksi... hát akkor nem tudom mit csinálok. Ez az a gép, amiről "sasa134" írt.
Ja, Sasa! Van két nyitható fedél az alján: az egyik alatt a HDD van (80GB Toshiba) a másik alatt pedig 2 RAM slot, amiből, csak az egyik foglalt. Tehát van hely a bővítésre és már utána is néztem a neten (itt:[link]), kb. 5eFt-ból kijön egy 512MB DDR2 533MHz-es.
A baj annzi lehet, hogy az everestben kiírt név alapján nehéz lesz ugyanilyet találni: Eszköz leírása
DIMM3: Elpida EBE52UD6AFSA-5C-E
Bár a boltban van lehetőség, hogy kipróbáld a RAM-ok kompatibilitását, de a legjobb megoldás két tökéletesen azonos RAM használata. Így elkerülhető a memóriák "összeakadása".
Valamiért a 667MHz-es RAM-ok olcsóbbak, mint az 533MHz-ek, tudja valaki, hogy miért, és hogy be lehet-e tenni a nagyobbat?
Köszi! Sziasztok!

[ Szerkesztve ]

jó dolog jó emberekkel üzletelni...

(#605) k. válasza Tyren (#603) üzenetére


k.
őstag

A bill minden vaionál ilyen "hézagos".Az aksi lötyögés engem egyáltálán nem zavar szal kicsit fura hogy téged igen.Pl én nem érzek semmit ha a lábamon van.Szal nem érzem hogy mozogna az aksi.
Persze hogy a nagyobb vaiok ugy bővithetők mint a többi.Hiszen sok alkatrészt nem a sony gyárt bele(pl ram modul vinyó)és mástol veszi az meg szabvány.

A prof vaiosokra:Szerintem értelmetlen a vita mert a legtöbb vaionak van prof szériája.Legyen az N vagy SZ.Szóvla nem lehet azt mondani hogy na ez prof.LEhet hogy van olyan modell ami kifejezetten az de a legtöbb gép ugyan ugy szerepel(t) a prof listán mint a többi.Csak vista business volt rajtuk és más szinük volt.

(#606) #09299528


#09299528
törölt tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy VAIO FZ240E/B -t. Annak ellenére, hogy a paraméterei nem olyan rosszak....sőt....mégsem vagyok tőle elájulva. Nem olyan gyors mint kellene, és lefagyott, mert beleraktam egy régi Nero telepítő lemezt, ami nem kompatibilis a windows vista-val.
Néha olyan sebbességgel mennek végbe a dolgok rajta mint egy 4x kisebb teljesítményű gépen. Mért van ez? Lehet, hogy csak ezzel a készülékkel van baj?
Légyszi válaszoljatok mielőbb, mert egyenlőre külföldön vagyok, a gépet is itt vettem, és ha gond van vele akkor visszaviszem.

Előre is köszi!

Ancy

(#607) xedos válasza #09299528 (#606) üzenetére


xedos
addikt

Első körben a Vistát hibáztattam volna de...
A te géped egy Core 2 Duo 2Ghz 2Giga RAM-al...
Nem tudom... mondjuk a sok hozzáadot progi ami fut az lassít kegyetlenül.
A nem Vista kompatibilis progik? -hát az lehet gáz...

(#608) k. válasza #09299528 (#606) üzenetére


k.
őstag

Próbáld meg a progit xp sp2 módban elinditani.A help and supportban lehet kiválasztani a kompatibilitási progit.Ott kiválaszotd meiket akarod futattni(végigkeres mindent 1 listából kell kiválasztani) és jóváhagyod.
Egyébként el tzudom képzelni hogy valami nem okés a gépben.Vidd vissza cseréltesd ki.Ha a következő is rossz akkor törölj le minden sonys porgit és nézdmeg ugy(Jah és oldalsáv kikapcs az nagyon fogja legföképpen bootoláskor).

(#609) fabrik


fabrik
csendes tag

udv. van egy sony vaio vgn-fs415s em. egyik pillanatrol a masikra ujraindult s azota egy fajlt hianyol a windows betoltesenel s ezert nem indul el. ha boot-cd-zek akkor a kovetkezo tortenik: bebootol a cd-rol majd hardverkiepites vizsgalata, majd cd-rom leall es fekete kepernyo es semmi. mi lehet ez ? van vkinek otlete ?

(#610) Rapid


Rapid
aktív tag

Sziasztok. Van egy kis problémám. A Sony Vaio VGN-N19VP/B gépemen újra raktam a rendszert, de az ethernet vezérlő telepítése nem sikerült. Hiába töltöttem le a Club Vaio oldalról az eredeti drivereket, nem akarja elfogadni (vagy látni?) a lan kártyát.
A letöltött cucc: zk51x86.sys

egész pontosan:

yk51x86.inf created 27-Oct-2004
;
; Marvell Yukon Ethernet Controller
;
; (C)Copyright 2002-2004 Marvell(R).
;
; All rights reserved
;
; INF File for NDIS5.1 Miniport Driver for Windows XP and Server 2003 (x86) YK51X86.sys v7.24

[Version]
Signature = "$Windows NT$"d
Class = Net
ClassGUID = {4D36E972-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
Provider = %Marvell%
CatalogFile = yk51x86.CAT
DriverVer=10/27/2004, 7.24.1.3

[Manufacturer]
%Marvell% = Marvell, NT.5.1, NT.5.2

Az eszközkezelő meg unknown device-t lát és nem karja megismerni a drivert....driver update esetén.

Érdekes, hogy a wireless meg gond nélkül települt, és most is azt használom.

(#611) k. válasza Rapid (#610) üzenetére


k.
őstag

Esetleg annyit tudok ajánlani hogy nézd meg az én modellem driverei között(N250N).Ugyan amcsi de 1 próbát megér hátha jó hozzá. :)

(#612) burikg


burikg
csendes tag

hello, tanacsot kerek

A VGN FZ11M notin szeretnek clean installt csinalni, a kovetkezo divereket lehet letolteni a sony supportrol:
Audio, Bluetooth, Camera, Chipset, Modem, Pointing, Video, WirelessLAN itt vannak install vagy setup fajlok
a tobbinel csak a zarojelben levo kiterjesztessel vannak faljok
Memory card, Network, SATA, SFEP, SonyImgF (.info, .cat, .inf, .sys, .dll, bat es .oem kiterjesztesu fajlok)
Az utility fajlok eseteben mindenhol van setup vagy install fajl. Elakadtam a telepitesnel mikor a Vista telepitest kovetoen a drivereket kezdtem installani, a chipset s a video otan a network drivert szerettem volna de nincs setup vagy install benne.
Koszonom a segitseget

(#613) Csepy válasza burikg (#612) üzenetére


Csepy
senior tag

Eszközkezelőben kell a driver frissítését kiválasztani, majd megadni a fájlok helyét és leokézni.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#614) Csepy


Csepy
senior tag

A Logout címlpján megjelent az FZ11S képgalériám. (egyelőre, mert a cikk mág mindig várat magára... munka, egyetem, szakdolgozat, stb...)

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#615) k. válasza Csepy (#614) üzenetére


k.
őstag

Hová lett a cikked?Vagy már le is szedted?Mee nem látok semmit.

(#616) xedos


xedos
addikt

Voltam a Macropolisban csak úgy...
Kerestem 13.3-as nem alaplapi VGA-s notit.
Volt Dell XPS 1330-as 2.2-es proci 2Giga RAM 160-as winyó, webcam, ujjlenyomat azonosito
Gef go 8400/128M kártya, nagykapacitású akksivalés 3 év garival: 383.000FT!!!!
Megnéztem mellette egy SONY talén C2N-et...
gyengébb, vastagabb-csúnyább, 1év garival akcióssan 394.000Ft...
Ha lenne pénzem, azt hiszem inkább a DELL-t venném.
Pedig SONY SZ650-re fájt a fogam, de egyszerűen nem éri meg azt az 5-600.000Ft-ot!

(#617) Csepy válasza k. (#615) üzenetére


Csepy
senior tag

Racecam Mondta, hogy tegyem át személyes blogbejegyzésnek és majd csak a cikk legyen címlapos írás.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#618) k. válasza xedos (#616) üzenetére


k.
őstag

Smartandmobilet néztedOtt szerintem zért jók az árak.)bár páran már megcáfoltak de akkoris :DD )

(#619) Austin F. válasza #68677632 (#594) üzenetére


Austin F.
tag

VGergo85: "Vaio tulajdonos lettem én is, de jó lenne egy kis segítség!
Nincs valakinek UX 280 ashoz való recovery disc? Nekem 390 es van, de jó lenne egy xp is a gépre... vagy ez nem megoldahtó egy másik gép recovery disc ével?"

Az UX280-ashoz nincsen recovery diszk. Egy rejtett recovery partíciója van a merevlemezen, ahonnan újra tudja húzni magát, ha bekapcsoláskor megnyomsz egy gombkombinációt, vagy ha ringyózból elindítod kézzel a jutilitit.

~ ~ ~ Rólam: https://logout.hu/blog/austin_f/index.html ~ ~ ~

(#620) k. válasza Austin F. (#619) üzenetére


k.
őstag

Ez minden vaion igy van. :)

(#621) Tyren válasza Austin F. (#619) üzenetére


Tyren
aktív tag

Megkérdezhetem, hogy mi az a gombkombináció?
Nekem egy SZ-es van, de nem említette sehol sem, hogy lehetne windows-on kívül máshoy is visszaállítani. Furcsáltam is, mert úgy az igazi, ha akkor isműködik, ha totál behalt a gép.

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#622) Tyren


Tyren
aktív tag

Azért mindig van valami ami nem működik....
Nem tudom, hogy az összes VAIO-ban van-e de nekem alapból volt rajta egy Sony VAIO Information Flow nevű progi. Namost nekem ezzel kapcsolatban lenne problémám.
Vista van a gépen, ha ez számít. Eddig minden ment rendben. Aztán most hogy komolyabb mennyiségű mp3 került a gépre, mondom beüzemelem, hogy ebben a progiban is tudjam hallgatni. Erre nem tudok vele beolvastatni bizonyos "rendszermappákat". Pl a program files-t, de a videók és a zenék sem megy (az alap, amikből a win media player is dolgozik). A bökkenő az, hogy eddig ment, mert anno a mintazenéet ki tudta olvasni. De most azokat se. Semmit.
Tud valaki segíteni? Nagyon megköszönném. Már nem tudok mit kitalálni...

[ Szerkesztve ]

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#623) k. válasza Tyren (#622) üzenetére


k.
őstag

Megpróbáltam letölteni a progit de nincs sehol :F .Nem tudsz olyan helyet ahonnan le tudnám tölteni.Hátha tudnék segiteni.

(#624) Tyren válasza k. (#623) üzenetére


Tyren
aktív tag

Bocs de nem. Nekem alapból fenn volt a gépemen. Ha a VAIO oldalán nincs, akkor nemtom, hogy honnan lehetne beszerezni. Azért kösz, hogy utánanéztél!
Engem már az őrületbe kerget, mert nem értem, hogy eddig miért volt jó, most meg miért nem, ha egyszer nem is csináltam semmit.

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#625) k. válasza Tyren (#624) üzenetére


k.
őstag

Ugy laposodik a topic.Nem tom mivel kellene feldobni.........

(#626) pdave válasza k. (#625) üzenetére


pdave
aktív tag

lapososdik? akkor itt egy f@sza kérdés :D
vagyis kettő.
az első probléma ez:
ujjlenyomatolvasónál ezt írja ki: touchchip device failed.
a második gond: hibernáláskor újraindul a gép.
típusa: vgn-sz480. ja és vacsi új :(((

remélem van vkinek vmi jó ötlete

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#627) adalbert1 válasza k. (#625) üzenetére


adalbert1
veterán

Akkor feldobom én egy kérdéssel: egyik ismerősömnek valamilyen VAIO-ja van, pontos tipusszámot most nem tudok... A lényeg, hogy bedöglött a tápkábel, és újat 33k-ért akarnának neki adni a Sony-nál... Utángyártott létezik belőle? Esetleg olcsóbban valahonnan?
Direkt rákérdeztem, hogy biztos nem az aksiról beszél, azt mondta, hogy nem, a tápkábelről.

(#628) xedos válasza adalbert1 (#627) üzenetére


xedos
addikt

Szerintem a tápegységnél tört meg a zsinórja. Keressen egy kis céget, amely foglalkozik táp javítással. Max 5K-ból megússza.

(#629) k. válasza adalbert1 (#627) üzenetére


k.
őstag

Megnéztem neked sajna mindenhol kb 33k.Egyébként a vaioba 1 aksi kb 60e.Ugyhogy nagyot is néztem volna ha ő annyiért szerezett volna.
Esetleg ajánlok 1 boltot(kb 1000000szer irtam már le)a smartandmobilet(www.smartandmobile.hu).IGaz ők is 33kért adják de korrekt cég nem vágnak át senkit.
Mod:Xedos jaja az tényleg lehet.

[ Szerkesztve ]

(#630) k. válasza pdave (#626) üzenetére


k.
őstag

Nagyon valószinű hogy a driverrel van valami problem.Frissisd sztem az megoldja.Ha meg nem akkor meghalt az ujlenyomat olvasó.
Hibernálás:Gondolom vista van rajta.Szóval ez 1 bug.azt kell csinálni hogy benyomod hogy hibernálás és nem nyulsz hozzá hagyod mig leáll akkor nem fog beinndulni.Ha hozzányulsz és érzékeli hogy megmozdult akkor nem hibernálja magát és egy idő után restartol.Nekem igy oldodott meg ez a problem.

[ Szerkesztve ]

(#631) pdave válasza k. (#630) üzenetére


pdave
aktív tag

hát xp van rajta, és akkor csinálja ezt, ha lehajtom a fedlapot. de beállítottam készenlétire,
úgy meg kékhalált dob... szal lehet memóri ahiba... biost nézegettem de ott nem volt energiagazdálkodásállító menü. azért ha van még vmi ötleted írj :) köszi

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#632) k. válasza pdave (#631) üzenetére


k.
őstag

Hát lehet hogy drivert kellene frissiteni.Tölsd le a sonytól a hozzá való drivereket és rakd föl szépen az összeset.Lehet hogy segit.De mondom probáld meg hogy szépen nyugodtan leálljon hátha akkor jó lesz.Fedelet ne hajsd le!

(#633) pdave válasza k. (#632) üzenetére


pdave
aktív tag

az a gáz, hogy ez az egyik tulaj laptopja (ahol dolgozom) és neki nem mondhatom hogy ne hajtsa le. közölte hogy neki kell vmi megoldás erre a problémára... de azért nézek hozzá vmi drivert hátha az lesz a megoldás. köszi :)

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#634) k. válasza pdave (#633) üzenetére


k.
őstag

Nem ugy .Csak addig mig leáll.Utánna ugy hajtogatja ahogy kedve van hozzá.

(#635) blueye válasza pdave (#633) üzenetére


blueye
veterán

A Vezérlőpultban milyen beállításokat használsz az Energiagazdálkodási lehetőségeknél?

(#636) adalbert1


adalbert1
veterán

Kösz xedos és k.! Azért elképesztő milyen ára van egy kábelnek... :Y
Megyek megpróbálok felhajtani valami szerelő céget...

(#637) blueye válasza adalbert1 (#636) üzenetére


blueye
veterán

Szvsz nézd meg az e-bay-en...

(#638) adalbert1 válasza blueye (#637) üzenetére


adalbert1
veterán

Lehet hogy azt kellene... Sajna németül nem beszélek, az angol vagy az amcsi ebayről (van egyáltalán angol?), meg lehet hogy ugyanott lennék pk-el, mint ha megvenném...
Viszont így hirtelen abban se vagyok biztos, hogy nem-e a noti részében van a hiba, hanem a kábelben, a csajszi csak annyit mondott, hogy rossz a kábel, de ha nem tölt simán lehet a noti oldaláról is a hiba.

(#639) pdave válasza k. (#632) üzenetére


pdave
aktív tag

kösz a gyors reagálást :R

blueeye: egyelőre memteszt fut, úgyhogy még nem tudom megnézni... de köszi

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#640) pdave


pdave
aktív tag

na közben ezt találtam:

http://esupport.sony.com/perl/news-item.pl?news_id=221&mdl=VGNSZ480

az itt felsorolt eszközök nem biztos hogy megfelelően fognak működni xp alatt, mivel ez a gép vistára van tervezve... :W :W :W

úgyhogy lehet minden próbálkozásom hiábavaló lesz :O

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#641) k.


k.
őstag

Sanos ez a baj.A sony elégedett a vistával igy nem tervez drivereket xpre.

(#642) pdave válasza k. (#641) üzenetére


pdave
aktív tag

de az a durva, hogy kiadott xp-re drivert, csak odaírta hogy nem biztos hogy működni fog. Tedd fel az xp-t, szívd meg, idegeskedj, lásd hogy mennyire nem éri meg az xp-vel szórakozni és utána vegyél vistát... :(

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#643) k. válasza pdave (#642) üzenetére


k.
őstag

Sajna ez van.A modellt vistához fejlesztették de mivelhogy oly sokan váltanak vissza xpre csináltak septibe 1 xp drivert.ÉS mivel nekik nem érdekük hogy sokan visszaváltsanak igy hagyták az egészet a .....be és igy kényszeritenek a vistára.Xp fel nem megy xp le vista fel az meg megy.

(#644) pdave válasza k. (#643) üzenetére


pdave
aktív tag

most újratelepítettük az xp-t, nincs fönn minden driver (pl wifi, lan, stb) és most hajlandó normálisan hibernálni...

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#645) k. válasza pdave (#644) üzenetére


k.
őstag

Akkor lehetett 1 progi is.De ha a driver telepités után jó akkor 1000% hogy progi volt.

(#646) siwok1


siwok1
tag

Sziasztok.
Egy olyan egyszerü kerdesem lenne hogy kell szetszedni egy vaio billenytuzetet. (Hol van a lepattintasi pont) :W ????Pentium m szerias a pontos tipust nem tudom, de egy par tanacs hogy hol kezdejem el mar segithet.
Valszotokat elore is koszi.

(#647) xedos válasza siwok1 (#646) üzenetére


xedos
addikt

Mit értesz a szétszedés alatt? A gombokat ki, vagy a teljes billentyűzetet?
Ha a teljeset, akkor azt alulról fogja néhány csavar, majd fentről még néhány köröm a F'-F12 billentyűk között. Utána van még a szalagkábel.
A gombokat meg alulról megfeszíted és lepattannak.

(#648) siwok1 válasza xedos (#647) üzenetére


siwok1
tag

Köszi ez már sokat segít így valószinü, hogy már megoldodik a probléma.

(#649) teyfel


teyfel
csendes tag

Sziasztok, egy olyan kérdésem lenne, hogy egy Sony Vaio (vagy akármilyen) notira szeretnék az usb port-hoz 2.0-ás drivert. Honnan lehet ilyent keríteni? Mert amior csatlakoztatom pl a pendrive-ot, akkor kiírja, hogy az eszköz gyorsabb működésre is képes. Csak gondolom a driver hiányzik a port-hoz. Mert 1.2-esnek ismeri fel...

Ha valaki tudna, légyszi segítseeeeen... Köszönöm.
teyfel

[ Szerkesztve ]

(#650) xedos válasza teyfel (#649) üzenetére


xedos
addikt

Kellene talán egy notebook típusszám is...
Windows XP servece Pack 2 vant fen?
Ha inteles a géped, akkor fent van a chipset driver?
Ha meg AMD-ATI-s akkor az ATI chipset driver?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.