Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) blueye


blueye
veterán

Nem tudjátok hol lehetne (és mennyiért) magyar billentyűzetet szerezni a fenti FJ Vaio-hoz?

(#252) blueye válasza blueye (#251) üzenetére


blueye
veterán

Jól leült ez a topic.

Már tudom, hogy sehol és semennyiért, mivel nem létezik magyar billentyűzet.

(#253) Gorlancs válasza bandesz19 (#246) üzenetére


Gorlancs
csendes tag

Az uzlet arai nem csak Vaio tekitetben korrektek.
Vasaroltam naluk tobbszor, anno a PC-s multamban egy ket alkatreszt,de e jelenlegi Vaio-m is onnan van.

(#254) ferkoboy


ferkoboy
aktív tag

Hát-al nemkezdünk mondatot, és eladtam ma a VAIO-mat. Megnéztem a garipapirt, s rádöbbentem, h még 3 éves sem volt a ''kicsike''... Hiányozni fog...

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#255) marsu


marsu
addikt

Sziasztok!

Van egy 60 gigás winyó. Elvileg egy SONY VAIO gépből. Már elég régen itt porosodik, most szerettem volna beépíteni egy 20Gigás helyett egy másik nem SONY laptopba. A HDD le van kódolva BIOS-ban pass-t kér :( amit én nem tudok. Akitől a winyót vettem ő sem tudja...

Van valami megoldás?

Press any key to continue ...

(#256) marsu


marsu
addikt

Van mmég egy másik 60 gigás laptop winyó, amit a rendszer fel sem ismer :(

Erre valami ötlet?

Press any key to continue ...

(#257) bimbiri


bimbiri
tag

Sziasztok!

Notebook vásárlás előtt állok és az egyik szóba jöhető márka a Sony.
Hol tudnék egy összefoglaló írást olvasni a Sony notebook sorozatok jellemzőiről?
Nem túl nagy a keret, max 300e.
Ami fontos:
- 13-14'' kijelző méret
- 3 óra körüli üzemidő
- strapabíró kivitel
- kiterjeszthető garancia

Eddig két esélyes gépet láttam:
az egyik: [link]
a másik: [link]
Bár nem tudom mennyire strapabíróak, és a megadott 2 óra üzemidő se túl biztató, de hátha valaki felvilágosít esetleg saját tapasztalatait osztja meg velem.

Az egyik gép RB, ez mit jelent a Sonynál? Oks, hogy rebuy, de honnan? Kifutó termék, vagy csomagolás sérült, esetleg garanciában cserélt, javított? Mennyire rizikós ilyen gépet venni?

Előre is köszönöm!.

(#258) emvy válasza bimbiri (#257) üzenetére


emvy
nagyúr

Az S4-et meg ne vedd... hihetetlenul forrosodik, gagyi muanyag az egesz. Teljesen elrontott szeria, sajnos. :(

while (!sleep) sheep++;

(#259) bimbiri válasza emvy (#258) üzenetére


bimbiri
tag

Köszi, akkor az S4 ejtve. A forrósodás még hagyján, de a gagyiságtól írtózom. A legjobb lenne valami belső fém vázas modell, de szerintem az megfizethetetlen a számomra Sonyban.

[Szerkesztve]

(#260) emvy válasza bimbiri (#259) üzenetére


emvy
nagyúr

A masik tetszetos, de meg kellene tapogatni. :)

while (!sleep) sheep++;

(#261) bimbiri válasza emvy (#260) üzenetére


bimbiri
tag

Alkalom adtán meg fogom, de Pesttól 150 km-re lakom, nem csak 1 óra elugrani a szomszéd kerületbe.

(#262) blueye válasza bimbiri (#257) üzenetére


blueye
veterán

''Az egyik gép RB, ez mit jelent a Sonynál? ''

Konkrétan nem tudom, de ezt írja:
''Egyéb: UJJLENYOMAT-OLVASÓ; ÚJRACSOMAGOLT ''

Ez ált. bemutató daraboknál vagy csomagolás sérültnél szokás, nem?

(#263) viktorgy


viktorgy
csendes tag

Udv Mindenkinek!
Egy Németországban vásárolt Vaio pcv-w2-t szeretnék magyarosítani.
Nagy nehezen sikerült levadászni a legtöbb rogit ami gyárilag rajta volt, de a Giga Pocket nevü alkalmazást nem tudom sehonnan letölteni!
Volna Vkinek vmi ötlete, hogy honnan lehet ezt megszerezni?
Nem lehet ezt vhogy átmásolni a német win alol?
Vmi más progival nem lehet helyettesíteni, hogy használható legyen a TV -DVD - DVD felvevö + távirányító?

(#264) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Pár napja vettem használtan egy PCG-K315S gépet és azt vettem észre hogy alapon 74 fokos és ha komolyabban terhelem akkor 81 fok körül megy...
Intel 3.06 Ghz-es proci van benne ami nem mobil proci , tudom h kicsit ezek jobban melegszenek.Vmi nagy baj lehet? az a legrosszabb h 71körüli foknál vissza veszi a sebességet akár 214 Mhz-re ilyenkor használhatatlan annyira lassú...
Volt már hasonló problémája vkinek??Bocsi de nem olvastam végig az egész fórumot...
Ma egész nap a számtech üzleteket jártam Szombathelyen...és az a sok komoly szakember addig sem jutott h legalább a gép hátlapját levegyék és megnézzük h poros-e pl.
Nagy nehezen találtam vkit aki állítólag elvállalja holnap...
Napok óta nem tudok aludni , mert nagyon tetszik a gép és nem szeretném h vmi nagyon komoly hibája legyen.
Írtam a sony mo-i szakszervíznek és ott anyit mondtak h a 80fok az nem olyan kritikus ezeknél a tipusoknál...gondoltam ok veszek egy hátoldali notebook coolert ,de az h leszabályozza magát a proci az eleve attól van mert nagyon meleg...
Ha vkinek lenne vmi ötlete,tapasztalata légyszi írjon!
köszi...

[Szerkesztve]

(#265) zoa


zoa
tag

En ma vettem egy vaiot de van egy kis problemam.
Mivel olasz rajta minden, ezert nem tudom rendesen hasznalni a tv tuner reszet.
Szal valaki nem tud egy angol tv nezo programot adni hozza?

Kedvenc szinem a szivarvany

(#266) Remus


Remus
tag

hali
nekem is van egy sony vaio notim pcb-grv616g
ha valakinek lenne a grv tipusból noti légyszi dobjon már meg driverekkel:) főleg a sony notebook setup érdekelne
előre is köszi

Tévedni emberi dolog, a sündisznó is megmondta a súrolókefén :D

(#267) Krystal_s válasza Remus (#266) üzenetére


Krystal_s
addikt

szia
ezen az oldalon már nézted ? [link]
én is innét szedtem le a drivereket és a utility progikat. ;)

(#268) Remus válasza Krystal_s (#267) üzenetére


Remus
tag

igen néztem de az enyémhez pl nincs fent utility progik
leszedtem a grv516g -hez de ha felrakom a sony notebook setup progit nem indul el :F

lényeg az hogy olyan progi kéne ami visszavesz a proc teljesitményéből ha nem kell full :)

Tévedni emberi dolog, a sündisznó is megmondta a súrolókefén :D

(#269) Yeti910331


Yeti910331
aktív tag

Nagyon komoly kis config (most láttam a médiamárkba). Szívesen megvenném, ha lenne pénzem rá.

Kizárt dolog, mert nem tudom. :)

(#270) zoa válasza Remus (#266) üzenetére


zoa
tag

Nagyon jo az a gep nekemis az volt. De sajna elloptak...

Irj egy mailt es odaadom az eredeti drivereket mert meg megvannak anno nem dobtam ki

Kedvenc szinem a szivarvany

(#271) zoa válasza Yeti910331 (#269) üzenetére


zoa
tag

Melyik?

Kedvenc szinem a szivarvany

(#272) zoa


zoa
tag

Ugy nez ki ma veszek meg 1 VAIO-t, de ezt mar magamnak, nem a baratnonek.
[link]
Mi a velemenyetek rola?

Kedvenc szinem a szivarvany

(#273) Yeti910331 válasza zoa (#271) üzenetére


Yeti910331
aktív tag

Ez 1 asztali gép, csak most nem találom sehol.

Kizárt dolog, mert nem tudom. :)

(#274) Yeti910331 válasza Yeti910331 (#273) üzenetére


Yeti910331
aktív tag

1 képet találtam róla, ilyen háza van: [link].

Kizárt dolog, mert nem tudom. :)

(#275) Remus válasza zoa (#270) üzenetére


Remus
tag

írtam mailt

Tévedni emberi dolog, a sündisznó is megmondta a súrolókefén :D

(#276) zoa válasza Remus (#275) üzenetére


zoa
tag

en is valaszt

Kedvenc szinem a szivarvany

(#277) nKristóf válasza zoa (#276) üzenetére


nKristóf
csendes tag

Sony Vaio VGN- FS295XP laptopomat, mivel tegnap kaptam cégeset..
A gép 13 hónapos, bolti új ára 312 ezer Ft, lásd www.acomp.hu- n. Amit tud: Intel Pentium- M Centrino Sonoma Dothan processzor 1,86 Ghz, 100 GB 5400 rpm merevlemez!, 512 MB DDR- 333 RAM, DVD Dual Layer író, 15,4'' Sony X- Black wide- screen > gyönyörű a képe, nVidia Geforce Go 6200 128 MB videokártya, FireWire, WLAN, PCMCIA, kártyaolvasók, Sony extrák.

hátha valakit érdekel
215ezer pénz

20/434-2307

(#278) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

F3JM-ről van valakinek infója/tapasztalata? [link] Zöldben és kékben nagyon bejön:D

(#279) Alvin_ti4200 válasza Alvin_ti4200 (#278) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

up, amúgy FJ3M, elírtam:B

(#280) vSq86Tr


vSq86Tr
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Új vagyok itt, és rögtön egy furcsa kérdéssel nyitnék.
Egy használt sony vaio PCG-8A2M gépet ajánlottak nekem 150k -ért ám semmi értelmes infót nem találok róla. (Tán rossz helyen keresem) Bár ez szubjektív, de megér ennyit? Asszem egy Mobility Radeon 7700 c VGA van benne. (ha létezik ilyen) Kb. milyen kategóriájú game fut ezen a gépen?

Üdv.

(#281) MR!!


MR!!
aktív tag

Hali !

Sony Vaio VGN-N19VP , állítólag James Bond is ilyet használ :)

Gondoltam akkor csak nem lehet rossz , bár a film meg a főhős elég gagyi , namindegy.

Véleményeket várok róla , szerintetek se ér 350 ezer HUF-t ...


Csak bátran , lehet fikázni és dícsérni , hátha tud valaki rá valami okosat mondani.


Thank you:C

miszter

(#282) Smoothy


Smoothy
tag

Hali, nemrég szert tettem egy vaio-ra, újratettem a wint, és sajnos nem emlékszem melyik progrsm teszi lehetővé a fény és hangarő szabályzást, nem tudja valaki hogy melyik az?

(#283) Smoothy


Smoothy
tag

Sikerült, viszont olyan kérdésem lenne, hogy feltettem a vaio control center, és ott néhány opcio nem töltödik be, ez mitől lehet?

(#284) Krystal_s válasza Smoothy (#283) üzenetére


Krystal_s
addikt

nálam is néha érdekesen működnek ezek a bill kombinációk...amíg magyar xp volt a gépen akkor nem működött a fényerő és a hangerő állítása...most mióta angol xp van fent azóta megy minden kivéve az FN+F12 a hibernálás...

(#285) Krystal_s


Krystal_s
addikt

már ok

(#286) Krystal_s válasza Smoothy (#283) üzenetére


Krystal_s
addikt

szia én nem a control centert tettem fel hanem a Hotkey 7-8 , Sony Utils 1-8 és a SonyNotebookSetup 7-8 progikat...sztem a Hotkey Utility kell ahhoz h működjenek a bill kombinációk.

(#287) Klacus69


Klacus69
tag

Sziasztok!!

Eladó 1 éves Sony Vaio FS315M

Ára: 290k

15.4 WXGA X-Black kijelző (1280*800)
Intel® Pentium-M processzor 740, 1730MHz
512MB DDR2-400 RAM
80GB Serial ATA 5400rpm
Double Layer DVD+/-RW DVD író
NVIDIA GeForce Go 6400 with TurboCache supporting 128MB
Realtek ALC260 2-Channel High Definition Audio Codec 3D Surround AC 97 hangrendszer
10/100Mbit Ethernet LAN beépítve
Wireless LAN (802.11b/g) beépítve
FireWire IEEE 1394 beépítve
FaxModem V.92 beépítve
3x USB 2.0 port
1x PCMCIA kártya hely
Memory Stick Pro kártya olvasó
Windows billentyűzet
Touch Pad scroll gombbal
Külső monitor, mikrofon, fejhalgató, docking station csatlakozó
Li-Ion akkumulátor
364 mm x 25 mm x 264 mm, 2.85kg, fehér/grafit színben

(#288) Smoothy


Smoothy
tag

Hali, olyan problémám lenne hogy, a vaiom kikapcsolt állapotban csak 85-90%-ra töltődik fel az aksi, de bekapcsolás után feltölt 100%-ra, ennek így kell müködnie vegy ez probléma? :F

(#289) Smoothy válasza Krystal_s (#285) üzenetére


Smoothy
tag

Hali, hát ez érdekes, nekem a bill problémák megoldódtak a magyar WinXP telepítése után+ valamelyik utilt feltettem, az agol WinXP-t nem nagyon kedvelte a gép, egyébként a driverekhez honnan lehet hozzájutni? én ezt ismerem:http://www.vaio-link.com. Van más letöltési lehetőség is?

(#290) Krystal_s válasza Smoothy (#289) üzenetére


Krystal_s
addikt

szia
én is csak az általad írt címet ismerem...de pl az enyémhez nincs fent a vaio control center.
1-2 helyen rákerestem de nem találtam letölthető változatot...
sajnos már nincs meg a cd ami a géphez volt , de lehet h nem 1forma progikat adnak minden vaio-hoz. :U

(#291) Krystal_s


Krystal_s
addikt

hi
nem tudjátok melyik bill kombinációval lehet oldalt görgetni (mint egérnél a középső gomb funkció :) )...havernál azthiszem úgy működik h a touchpad jobb és bal gombját 1szerre lenyomja de nálam úgy nem műxik.

(#292) #49312000


#49312000
törölt tag

Sziasztok!
Most regisztráltam illetve vettem nemrég egy Sony vaio PCG-7A1M tipusú laptopot és sehogysem tudom telepíteni a hálókártyát,az ethernet vezérlöt de ami a legfontosabb lenne a videókártyát. Tudnátok segíteni hol lehet neten találni nVIDIA GeForce 6200 Turbochache videókártyához drivert találni,már rengeteg helyen kerestem és nem jók. Pl.: 93.71_forceware_winxp2k_international_whql(2).exe vagy 81.98_forceware_winxp2k_international_whql.exe vagy 71.89_win2kxp_english.exe és még mást is kipróbáltam de nincs ehez tartózó hardvare.
help me!!!
köszi.

(#293) #49312000 válasza kiskegyed (#233) üzenetére


#49312000
törölt tag

Hú,ilyen sokan vannak itt? Igazából nem az volt a teljes tipus. Sony Vaio VGN-FS295XP és megpróbáltam már annyi mindent és semmi :W Megpróbáltam amit adtál oldalt,de nemtalálom rajta a serial számot. Hol kellene lenni?

(#294) #49312000


#49312000
törölt tag

Már megvan :D Beléptem a bios-ba és ott le van írva,de viszont a levonót a gépen még mindig nem találom...na mind1 nemrég volt egy HP nx9110em, ott ha kivettem az aksit akkor lehetett látni,tudniillik oda volt beleragasztva,de itt nincs :U

[Szerkesztve]

(#295) Krystal_s válasza #49312000 (#293) üzenetére


Krystal_s
addikt

a serial szám legtöbb esetben a gép alján található ,ha nem akkor meglehet nézni biosban,everst vagy a sony notebook setup nevü programmal.

(#296) MobilosFeca


MobilosFeca
tag

Sziasztok! Most vettem egy VGN-AR21B típusú VAIO-t, és jött is az első probléma :( Német az XP és hát ez így nem jó... berakom magyar telepítőlemezt és nem érzékeli a winyót! Mit csináljak??? előre is THX :R

(#297) Krystal_s válasza MobilosFeca (#296) üzenetére


Krystal_s
addikt

szia
úgy tudom ebben a tipusban sata vinyó van és szerintem ezért nem ismeri fel , win telepítés elött felkell telepítened a sata drivereket.
Általában floppyról szokták feltenni de mivel nincs +hajtód igy vmi más bootolható eszközről kell pl pendrive ,külső hdd stb.
Enyémben még nem satás a hdd ezért többet nem tudok most mondani...
Ha nem megy akkor keress rá itt van ilyen fórum , mert sok arcnak gondja van elsőre a win telepítéssel Sata hdd-re.
Remélem tudtam segíteni. ;)

(#298) #12322048


#12322048
törölt tag

Sziasztok!

Egy hete vettem egy Sony Vaio VGN FS415E típusú masinát és van egy apró gondom vele. DOS-os felületen (a könyvelőprogramjaim ilyenek) a billentyűzeten teljesen más karaktereket ír le mint ami a billentyűn van. Windowsban rendesen megy a dolog. Tudtok segíteni abban,hogy ez a dolog rendesen működjön, vagy ezen nem lehet változtatni? Amúgy a masinával nagyon elégedett vagyok, de sajnos könyvelni sokkal jobb DOS-os programmal, mint Windows-ossal. Köszönöm szépen!

(#299) Krisszz


Krisszz
csendes tag

Sziasztok!

Notebookvásárlás előtt vagyok. Már egy ideje nézegetem a kínálatot, de sajna nem nagyon értek hozzá . Nagyon megtetszettek a SONY VAIO gépek de nem tudom melyik lenne számomra igazából a megfelelő :F .
Ezeket a Notikat néztem:

1. http://www.acomp.hu/usr_cikkek.php?cikk_id=76&session=MTY2MDYzNTA=

2. http://www.acomp.hu/usr_cikkek.php?cikk_id=86&session=MTY4MDkzODk=

3. http://www.acomp.hu/usr_cikkek.php?cikk_id=73&session=MTY2MDYzNTA=

4. http://www.acomp.hu/usr_cikkek.php?cikk_id=336&session=MTY4MDkzODk=
( Ez csak akkor jöhet szoba ha jó áron megtudom venni…)

Grafikus programokra használnám, pl.: Adobe Photoshop CS2(9.0), Macromedia,stb., és szeretnék vele játszani is pl. Need for speed Carbon –al, ha ez jól elmegy rajta akkor már nekem bőven jó. Igazából 350 ezer ft. Szánnék rá.
Melyiket ajánlanátok(esetleg a sony-k közül? Vagy ha ezek közül semelyiket, akkor melyiket?
Előre is nagyon köszönöm a segítséget. :R

(#300) MobilosFeca válasza Krystal_s (#297) üzenetére


MobilosFeca
tag

Szia Köszi a választ :R :R :R Közben odaadtam egy arcnak aki nagyon vágja a témát és ha minden igaz ma este már +lesz :) Próbáltam a pendrive-ról a drivert F6-tal felrakni, de nem engedte :F azért köszi!

Kül a gép 375k volt magyar garival... aki keres talál... ;) ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.