Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2 Archivum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#46551) zelma válasza horseface77 (#46547) üzenetére


zelma
aktív tag

Nekem is volt Mio A701-em, nagyon komáltam, persze az S2-hez képest ma már csak egy rohadt nehéz szovjet mosógép...

Egyébként tényleg. Ha és amennyiben a szervizesek sem tudnak vele mit kezdeni, akkor nem tudják rábizonyítani, hogy buherálta, így pedig cserés, és a jótállás is marad.

Caedite eos! Novit enim Dominus qui sunt eius!

(#46552) Rotate válasza Piwi (#46548) üzenetére


Rotate
veterán

ezt én itt olvastam még régebben csak ezért mondtam :)

(#46553) zelma válasza pzstm (#46550) üzenetére


zelma
aktív tag

Nekem most is a 29.5-ös török üzemel, gond nélkül. Nincs kényszerbezárás, újraindulás, nem szaggat, szépen üzemel, tehát eszembe sem jut lecserélni.

Inkább egy, az SPB 3D-nél még jobb indító szoftverre vagyok éhes...

Caedite eos! Novit enim Dominus qui sunt eius!

(#46554) klevente


klevente
tag

Mobilodinnal 3 fájlos romokat is fel lehet tenni?

(#46555) Piwi válasza Rotate (#46552) üzenetére


Piwi
addikt

okok,én meg sajnos tapasztaltam is...:)

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#46556) adamho válasza zelma (#46553) üzenetére


adamho
tag

Mindenkitől kérdezem:
Mióta nem kapcsoltátok ki a telefonotokat?
Mert ha hetente több romfrissítést is csináltok, akkor nem lehet megtapasztalni feltétlenül, hogy van-e egy héten belül véletlen restart.
Persze nem normális dolog az újraindulgatás, de akkor is, kiváncsi lennék, hogy csak az én gépem ilyen-e?

(#46557) mogyesz válasza adamho (#46556) üzenetére


mogyesz
aktív tag

Szia!

Igaz, Én nem romolgatok, van amikor 1 hetet is megy, és nem restartol. Csak akkor indul újra, ha kikapcsolom, majd vissza. 2-3 naponta azért újraindítom - már amikor nem felejtem el :-)

(#46558) Ironing válasza mogyesz (#46557) üzenetére


Ironing
tag

Nekem már 1 hónapja megy, és egyszer sem indult újra. Stock ROM :U

(#46559) zelma válasza adamho (#46556) üzenetére


zelma
aktív tag

Én custom romot használok, és nagyon ritkán nyúlok hozzá. Cirka 1 hete lett újra indítva, azelőtt december végén, a mostani rom karácsony óta üzemel.

Újraindulást soha nem tapasztaltam. Korábban Batistát használtam és sűrűbben volt kikapcsolva, de akkor sem tapasztaltam semmi rendellenességet.

Caedite eos! Novit enim Dominus qui sunt eius!

(#46560) F-ECT$ válasza adamho (#46556) üzenetére


F-ECT$
titán

Volt itt korábban egy srác, aki talán több mint egy hónapig nem indította újra: gyári rom, nem volt semmi gondja ez alatt az idő alatt.

Dive ever, work never.

(#46561) F-ECT$ válasza Shummo (#46532) üzenetére


F-ECT$
titán

Igen, én a wipeok után szoktam még lefuttatni, utána rom install. Ezután én nem szoktam, de van aki ismét wipeol. Aztán telefon indítás, belépek a gmail accomba, tbp-ből visszahúzom a cuccokat, és tolok 1-2 restartot.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#46562) bajusz66 válasza adamho (#46501) üzenetére


bajusz66
aktív tag

A KK5-el nekem is mindig ujraindulgatott,le is takarítottam. :K
Az XWKL1-el nem volt ilyen gond. :C

[ Szerkesztve ]

XWLSS 4.1.2/I9000 XWJW5

(#46563) scapegt


scapegt
senior tag

Noh, válaszoltak Samsungék a foltos kijelzőre reagálva, idézem:

"Az Ön által leírt jelenség hibára utalhat. Javasoljuk vegye fel a kapcsolatot szerződött szerviz partnerünkkel, akik segítséget nyújtanak Önnek a hiba kivizsgálásában és javításában: http://szervizpont.samsung.hu/"

(#46564) zelma válasza scapegt (#46563) üzenetére


zelma
aktív tag

E szerint, akkor az enyém is hibás. Számomra ez nem gond, ezzel együtt tudok élni, hiszen, csak teljes sötétségben látszik sötét kijelzőnél, így pedig nem szoktam használni.

Caedite eos! Novit enim Dominus qui sunt eius!

(#46565) scapegt válasza zelma (#46564) üzenetére


scapegt
senior tag

Én sem halok bele, hogy ilyen, hisz alig lehet észrevenni, csak kíváncsi voltam, mit válaszolnak. Mondjuk az enyémnek nem olyan szépek a színei mint egy másik S2-nek ami a családban van. Az enyém fakóbb, nem olyan élethű mint a másik.

(#46566) Gergőkee válasza adamho (#46556) üzenetére


Gergőkee
aktív tag

Top az 1500 óra körüli uptime. Jelenleg valahol 600 óra körül járok. Gyári, kiessel frissített XWKI4. Nincs random reboot (se dolphin, se app2sd, de még külső sd sincs a telefonban.

Az 1500h körüli uptimeot itt többen kétkedve fogadták, most direkt utazom a screenshotra.

Szerintem ennyire stabil egy custom rom sem lehet. Nekem pedig a stabilitás a legfontosabb szempont. Ha egy üzletről azért maradnék le, mert nem csörgött ki, lefagyott, újraindult, akkor menne a levesbe.

Nekem is volt heti 1x random reboot, de az ok a nem gyári böngésző volt (dolphin, illetve a pure news widget internal browsere). Ezek törlésével minden ok.

(#46567) scapegt


scapegt
senior tag

Van egy Llama Location profiles nevű progi, ami váltogatja a profilokat. Ugyan beállítottam már a programon belül, hogy próbáljon a memóriában maradni, de szerintem az android be-bezárogatja, ugyanis feltűnt, hogy a felső sávban lévő ikonja hol balra kerül a battery circle ikonhoz képest, hol jobbra...mintha bezáródna és újra megnyílna. Ráadásul amiket beállítottam, azok is csak hellyel-közzel működnek. Pl. Fényerő 7-22h-ig 40%-ra van állítva, a maradék időben 10%-ra, és reggel nem akar átváltani magától..van amikor működik, van amikor nem. A lényeg ebből az egész "rizsából" :) hogy kell nekem ehhez egy task killer aminek megadhatom, hogy ne zárja be? Vagy hogy akadályozhatnám meg? Task killert annyira nem szeretnék feltenni...

(#46568) Szelley


Szelley
senior tag

Én általában 3-4 naponta újraindítom. megszokás...maemo közel sem volt olyan stabil hogy több napot menjen, hátha leszokok majd egyszer erről :D
scapegt:GoLauncherEX-et használok, ennek van egy GoTaskManager widgete, nagyon hasznos app! :) egyszerre 10 futó programnak az ikonját jeleníti meg, egyesével is kis lehet lőni őket, de egyszerre az összeset is be lehet zárni. ÉS! be lehet állítani hogy melyik alkalmazásokat zároljon, amit még véletlenül se hagyjon bezárni :) Ehhez persze muszáj go launcher-t használod...

[ Szerkesztve ]

(#46569) horseface77


horseface77
tag

Kezdek berágni!! Ilusion 1.7.1. [link]

"Szívritmus pihenés közben 42,megterhelés alatt 43"

(#46570) Varszegig válasza bajusz66 (#46562) üzenetére


Varszegig
veterán

sokszor leírtam már: nem a KK5 okozta az újraindulásaidat, nekem jó ideje fent van, soha nem indult újra. A KL1-nek meg szar a modemje.

(#46571) Szelley válasza Varszegig (#46570) üzenetére


Szelley
senior tag

nem hinném hogy a kk5 lenne a ludas...akárhol rákérdez az ember mit tegyen fel ha stabil romot akar, mindenki kk5-t ajánlja!

(#46572) pzstm válasza horseface77 (#46569) üzenetére


pzstm
titán

még jó hogy R2 romját használom :C

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#46573) horseface77 válasza pzstm (#46572) üzenetére


horseface77
tag

Asszem bejelentkezek nála egy linkért.....
:W

"Szívritmus pihenés közben 42,megterhelés alatt 43"

(#46574) Gergőkee válasza Szelley (#46571) üzenetére


Gergőkee
aktív tag

Én KI4-et. :)

Nincs benne csúnya glow effekt, a kk5 pedig pluszt nem nyújt.

Horseface77:

De miért kellene frissíteni, ha a régebbi illúzióval elégedett vagy? Ez ilyen kényszeres dolog, hogy ha kijön egy új verzió, akkor fel kell rakni???

Kolléga KL gyári romja az égegyadta világon nem tud többet, mint az én régi KI-m. Minek raknám hát fel?

[ Szerkesztve ]

(#46575) kali válasza Gergőkee (#46574) üzenetére


kali
legenda

csak szerinted nem nyújt... :U

(#46576) Gergőkee válasza scapegt (#46567) üzenetére


Gergőkee
aktív tag

Használj taskert, nekem tökéletes.

Bármit, de tényleg, bármit meg lehet vele csinálni.

Pl a teljesség igénye nélkül:

Ha naptárbejegyzésben foglalt a státuszom, akkor talkot átállítja foglaltra, telefont rezgőbe teszi.

Este:
-talkot foglaltra állítja
-system soundot lekapcsolja,
-alap csengőhangot kicseréli
-bt-t kikapcsolja
...

Reggel mindent visszarak eredetibe.

Hogy mikor van reggel, este, az is változóktól függ. Pl az ébresztő időpontja után fél órával van reggel. Ha nincs ébresztő, akkor délelőtt 9kor.

Az esti beállítások 22kor jönnek, ha az otthoni cellában vagyok.

Továbbá pl kocsiba beszállva pittyen, rezeg, talkot átállít driveingra. Kiszálláskor vissza.

Böngészőbe belépve elforgatást bekapcsolja (máshol nem használom)

Munkahelyen (cellainfó) minimálra rakja a fényerőt...

Lehetne sorolni, én ilyesmi profilokat használok

(#46577) Gergőkee válasza kali (#46575) üzenetére


Gergőkee
aktív tag

Akkor hallgatlak. Mi pluszt nyújt???

[ Szerkesztve ]

(#46578) Mett válasza kali (#46575) üzenetére


Mett
senior tag

túlmisztifikáljátok már a dolgokat.

(#46579) kali válasza Gergőkee (#46577) üzenetére


kali
legenda

nem baj, ha neked tetszik az a firmware verzió, és ragaszkodsz hozzá, csak ne próbáld folyamatosan mindenki által magadnak bizonygatni, hogy némely újabb nem jobb!
stabilabb, gyorsabb, kompatibilisabb, jobb az akkumulátoros üzemideje...stb!

Mett; konkrétan mit?

[ Szerkesztve ]

(#46580) Freezee


Freezee
senior tag

Sziasztok!

Eddig nem kellett, most viszont használnom kellene, hogy a videok alá feliratot rakjon. Hogyan lehet megoldani? Milyen formátum kellene neki, azon kívül hogy egyforma legyen a nevük. SRT,SUB,TXT nem nyert nem jelenik meg. Vagy állítani kell valamit?

Valamint ha az alsó állandóan látható Bár-ra kirakom a böngészőt és elmentem, ha memóriát üritek, vagy ujrainditom eltünik onnan... azt miért?

Köszi

(#46581) F-ECT$ válasza kali (#46579) üzenetére


F-ECT$
titán

Ezek eléggé nehezen mérhetőek és szubjektívek.

Stabilabb? A régi is az.
Gyorsabb? Hogy méred, vagy csak érzésre?
Kompatibilisebb? Mi nem fut a régin?
Jobb az üzemideje? Érzésre?

Nem vagyok a fejlődés ellen, de aki "leragadt" akár a KG romoknál, az sem nagyon van hátrányban a mostani romokhoz képest.

Én ettől még frissítek, mert szeretek kísérletezni, de ettől még bőven érthető, ha valaki csak pár havonta romol, amikor tényleg jön egy olyan új funkció, ami miatt érdemes.

Dive ever, work never.

(#46582) Mett válasza F-ECT$ (#46581) üzenetére


Mett
senior tag

+1

fél órával több kijelző idő miatt cwm-be nem bootolok be
azért van az usb kábel, töltő meg egyéb töltésre alkalmas dolgok, hogy ha szükséges bedugjuk, ha meg nincs kéznél cpu-t lekell venni 800mhz-re meg 1 magra. utána lesz olyan kijelző idő, hogy csak na!
én inkább a teljesítményt preferálom, az meg kernel függő

[ Szerkesztve ]

(#46583) R2D20208 válasza pzstm (#46572) üzenetére


R2D20208
addikt

Következő verzsön, csak ha FC visszajelzést kapok. Vagy akksiidő gond, vagy újabb animációk, Modem / Kernel csere stb... egyenlőre ( én ) most kellemesen használom gond nélkül.

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#46584) Freezee válasza Freezee (#46580) üzenetére


Freezee
senior tag

Érdekes ujraindítottam a telefont lefutott a media keresés ujra mappelt mindent és nini egyből mennek a feliratok. Érdekes....

(#46585) Szelley


Szelley
senior tag

jelenleg elérhető ICS-ben benne van a nexus renderében is látható task manager? nagyon hiányzik maemo alól, hogy kis ablakokban látjuk a futó alkalmazást, és külön egyesével bezárható X-re kattintva, vagy akár swype mozdulattal is...

(#46586) Sógi válasza horseface77 (#46569) üzenetére


Sógi
addikt

Ezért felesleges feltenned (?) az 1.7.1-et:
Fix QuickView
Fix Polaris Office
Updated Maps

[ Szerkesztve ]

(#46587) kali válasza F-ECT$ (#46581) üzenetére


kali
legenda

a stabilitás nem kérdés (például hosszú alvás utáni gyors ébredés, funkciók azonnali reagálása, hosszú idő után sem lassul be, ha sokáig nincs kikapcsolva/újraindítva...stb, nem indul újra), a sebesség érzésre/látványra, az akkumulátoros üzemidő azonos beállítás és feltételek melletti hosszabb kijelzőhasználattal, a komaptibilitás például wifi hálózatos médiaszolgáltatás esetén - de lehetne még sorolni...
nálam nem a kk5 fut jelenleg, nem azért védem, de szerintem nem véletlen, hogy mindenhol és mindenki azt javasolja, talán nincs is attól jobb verzió!

(#46588) F-ECT$ válasza Freezee (#46584) üzenetére


F-ECT$
titán

Van erre külön app is: Rescan Media.

Dive ever, work never.

(#46589) Rotate válasza Mett (#46582) üzenetére


Rotate
veterán

attól, hogy lejjebb veszed a CPU-t sok kijelzőidőt nem hiszem, hogy fog nyerni... eddig sem a CPU volt a fő fogyasztó...

(#46590) Mett válasza kali (#46587) üzenetére


Mett
senior tag

rosszul olvastam, bocs. kk5-re vonatkoztatva igazad van, az szuper, én azt használom, persze lp1 modemmel.

(#46589) Rotate azért baromira nem mindegy, hogy (felélesztés ill. app futatásnál vagy hosszabb oldal görgetésénél stb.) a 800-1600 tartományban ugrál e a cpu vagy alatta
ilyen hozzáállással performance 1600-on is pöröghetne állandóan

[ Szerkesztve ]

(#46591) klevente


klevente
tag

Mobilodinnal lehet 3 fájlos romot flashelni?

(#46592) Spidee válasza R2D20208 (#46583) üzenetére


Spidee
senior tag

Én is kellemesen használom! :K

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#46593) scapegt válasza Gergőkee (#46576) üzenetére


scapegt
senior tag

és ha szeretném megtartani a Llámámat? :) nekem szimpatikus program, csak valahogy meg kéne oldani ezt a "folyamatosan-a-memóriában-maradok" dolgot...biztos van rá valami megoldás.

(#46594) R2D20208 válasza Spidee (#46592) üzenetére


R2D20208
addikt

Sokat melózom. 2 napig nem sokat használtam a telt. 40 perc kijező , 15 perc hivás, 2 G , semmi wifi, tehát nyugalomban volt a teló. De ezzel elégedett vagyok igy is : KÉP 1 KÉP 2

[ Szerkesztve ]

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#46595) Rotate válasza Mett (#46590) üzenetére


Rotate
veterán

miért alapjáraton gyári rommal felmegy 1600-ig?

(#46596) Mett válasza Rotate (#46595) üzenetére


Mett
senior tag

max 1200-on a hülye is jó fogyasztást ér el :S
ill. azért van benne a cpu többlet, hogy kihasználja az ember.

[ Szerkesztve ]

(#46597) Gergőkee válasza kali (#46587) üzenetére


Gergőkee
aktív tag

KI4 - KL1 összehasonlításban az általad felsoroltak tekintetében NINCS különbség. Mondom ezt úgy, hogy az egyik kezemben az egyik, a másikban a másik.

Kg, kh romokról bőven megérte frissíteni, azok melegedtek. Utána viszont csak minimális változások jöttek. (Frissültek az android verziók, de a verziók újdonságait ki is lőtte a Samsung - lásd voice talk).

[ Szerkesztve ]

(#46598) Rotate válasza Mett (#46596) üzenetére


Rotate
veterán

akkor minek erőltetni az 1600-at? arra gondoltál már, hogy azért akad 1200-on mert szar romot használsz?

(#46599) Spidee válasza R2D20208 (#46594) üzenetére


Spidee
senior tag

Teljesen korrekt! :))

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#46600) Mett válasza Rotate (#46598) üzenetére


Mett
senior tag

én nem állítottam egy szóval se, hogy akad. az enyém minden frekin kiváló
a rom meg csak annyira jó, hogy más customjára semmi szükség

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2 Archivum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.