Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

A S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl egy nyílt világú, belső nézetű, lövöldözős játék, amelyet az ukrán GSC Game World fejlesztett. A THQ megunta a fejlesztők szerencsétlenkedését és 2007 márciusában kiadta.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) Sadriel válasza Bencom ™ (#5350) üzenetére


Sadriel
tag

Kösz!

''Clear Eyes, Full Hearts, Can’t Lose!''

(#5352) Rifleman10


Rifleman10
csendes tag

A Clear Sky megjelenése óta kissé nyugodtabb ez a topik :D

(#5353) Bencom ™ válasza Rifleman10 (#5352) üzenetére


Bencom ™
őstag

Mert gondolom mindenki a másik topicba írogat.

(#5354) nike_


nike_
addikt

Hogy lehet a freedomhoz csatlakozni? Mindent megcsinálok, és mégis semlegesek :F

Ja, meg még egy kérdés: Amikor a hadiraktáraknál vagyok, Lukash ad egy küldit, hogy öljem meg a kémet, de csak akkor amikor már kihívja az ügynökét (előtte ne is lássam, csak tudjam hol van). Oké, elmegyek a tanyához, elbújok az egyik ilyen raklapos cucc mögé, lámpa lekapcs, és egyszer csak csávókám elkezd járkálni a tanyán. Várok 1 órát, egyszer csak kiírja, hogy elb*sztam a küldit, öljem meg az ÜGYNÖKÖT (akit azt se tudom hol van). Meglátott, vagy mi? :F Ezzel szarakodtam vagy 20×, egyszer csak meguntam, és most X16-nál vagyok (tudniillik rookie-ként mentem a freedomokhoz, akkor amikor az X18-ba kellett menni)

(#5355) Mosquitoo válasza nike_ (#5354) üzenetére


Mosquitoo
senior tag

A raklap bukta, a kém átlát rajta a sas szemével... :D Én azt úgy csináltam, hogy hátrasprinteltem a tanyán KÍVÜL, hátul bementem és föl a faházban a létrán a faház padlására, persze úgy, hogy ne lásson meg. Ott várakozni kell, aztán majd egyszercsak kiírja, hogy várd meg amíg előhívja a zsoldosokat , aztán hogy öld meg a kémet. (Asszem). Megölöd szépen a kémet és megvárod, amíg egy KIS IDŐ MÚLVA jön 3 zsoldos a zsoldos tábor felől és őket is meg kell ölnöd. Összeszeded a hulláktól a cuccokat és mehetsz is vissza Lukashhoz. :)

(#5356) nike_ válasza Mosquitoo (#5355) üzenetére


nike_
addikt

Pedig már sikerült megcsinálnom a raklapos megoldással, ezért volt fura :D

Na mind1, most megpróbálom így. Köszi ;) :R

(#5357) nike_


nike_
addikt

Érdekes, a Duty-nál mindig vannak küldetések, ezért ott könnyebb havernak lenni.

Viszont Duty még mindig nem vagyok :F

(#5358) emre


emre
veterán

Hát uraim, ha ma annyiszor gyújtottam volna rá ahányszor lefagyott a vas stalker közben, akkor most mehetnék cigit venni. :O :(

Nem volt 10 perc folyamatos játék, pedig semmit nem cseréltem a cuccon.
A vga drivert a végén megpróbáltam másikkal, de semmi.

Egyébként a raktáraknál voltam, érdekes módon többszöri betöltésnél más szitut dobott ki a vas.
1: bejáratnál lezúzom a katonákat, megyek a freedomnak árulkodni, majd mire elindulna a csapat, (miután beszéltem max-al) lefagy. sebaj betölt a quicksave> erre a freedomosok szétszélednek indulás helyett, és mindegyik izgatott keresésbe kezd, és eszükbe sem jut támadni, mehetek egyedül szétszedni a duty tábort.

2: elfogadom a duty melót, leszedem a freedomos mesterlövészt a toronyból, de mire visszaérek a dutys vezető is megmurdelt, a többiek meg le sem szarnak

na mind1 felteszek egy új OS-t azt meglátjuk :K

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#5359) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

emlékszik még valaki, hogy amikor vége a Stalkernek, ill a real ending elválasztó pontja van, akkor hogy is hívják a projekciót? nem lebedev volt véletlenül?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5360) Bencom ™ válasza proci985 (#5359) üzenetére


Bencom ™
őstag

nincs neve, úgy mutatkozik be hogy c-öntudat, vagy monolith? már nem is tudom, de nincs neve, és folyton többesszámban beszél, már ha arra a zöld bigyóra gondolsz...

(#5361) proci985 válasza Bencom ™ (#5360) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

arra... a CSben van egy figura, aki engemet kísértetiesen rá emlékeztet...

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5362) remington2 válasza proci985 (#5361) üzenetére


remington2
senior tag

Itt van egy videó az utolsó beszélgetésről a stalker végén.

Amit írsz, azért érdekes, mert az első talákozás óta gondolkodom néha, honnan ismerős a Lebedev név a SoC-ből :U

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#5363) Csiborbogár


Csiborbogár
őstag

Bent vagyok a Pripjaty hotelben, megszereztem a két cuccot, találtam egy katonai páncélt is. Most kiírja, hogy find the secret door, de nem találom az ajtót.
Merre keressem? :F

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#5364) remington2 válasza Csiborbogár (#5363) üzenetére


remington2
senior tag

Az nem Pripyatban lesz, hanem az erőműben, úgyhogy arrafelé :DDD

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#5365) Csiborbogár válasza remington2 (#5364) üzenetére


Csiborbogár
őstag

A betonszarkofágnál?
A felszedett doksikkal mit kell csinálni?
Nem írja, hogy bárhová is vissza kellene vinnem. :F

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#5366) Bencom ™ válasza Csiborbogár (#5365) üzenetére


Bencom ™
őstag

Öööö várj, miért is? Ja mert nem is kell? :DDD... neeem ez túl egyszerű...
Végig vitted már? Ugyanoda kell menni, minden ugyanúgy, csak nem kell bemenni a monolith-hoz, hanem meg kell keresni a titkos ajtót, és rá kell kötni a dekódert (simán kinyitás) és onnantól már túlságosan egyértelmű az egész.

(#5367) ubi91 válasza Bencom ™ (#5366) üzenetére


ubi91
tag

És az ajtó mögött le kell hentelni a Monolithokat és a "Kőtömb" belsejében szét kell lőni a villódzó kék cuccokat...

Nah... :DDD Mosquitoo vagyok... :B Csak a bátyám profilja volt bejelentkezve... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5368) Bencom ™ válasza ubi91 (#5367) üzenetére


Bencom ™
őstag

Én nem mentem be, ha bemész, akkor nem elég hogy a villódző kék cuccokat kell szétlőni, hanem megjelenik pár politergeist is. Szépen megálltam az ajtóban, és kényelmesen kiszedegettem onnan mindent, megvártam a földrengést is, nem siettem... az már a végjáték... :)

(#5369) proci985 válasza remington2 (#5362) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

igen, Lebedev ismerős. vagy ő volt a doktor, akinek a hulláját yantarban a zombik közül kellett megkeresni, vagy a c-c vezetője... és a CS igazából csak kérdéseket tett fel, újakat.

szóval ki is Lebedev, nem emlékszik senki?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5370) Bencom ™ válasza proci985 (#5369) üzenetére


Bencom ™
őstag

A hullát nem tudom hogy hívták yantarban, de biztos hogy nem Lebedev.

Itt Vasilievet írnak. De már párszor linkeltem ezt az oldalt, sok okosság van rajta, nyugodtan nézegethetitek. Továbbra is állítom, hogy nem volt ilyen nevű ember a SoC-ban.

(#5371) thenew0ne


thenew0ne
csendes tag

Aki használ modokat az tudna segíteni. Az lenne a kérésem/kérdésem, hogy mondjatok már olyan modokat SoC-hoz, ami sokkal élvezetesebbé és szebbé teszi a játékot és lehetőleg kompatibilisek legyenek egymással. :D Gondolok itt az Oblivion Lost-ra, a Weather Overhaul-ra, Sky4ce modra. Olyanok kellenének, amik nem fektetik meg egymást és a játék sokkal élvezetesebb és szebb lesz tőle. Előre is köszönöm a segítséget!

Az igazat megvallva minden előttünk van csak nem látjuk!

(#5372) Bencom ™ válasza thenew0ne (#5371) üzenetére


Bencom ™
őstag

úgy érted hogy több modot akarsz feltenni egyszerre? Akkor az nem mod, csak kiegészítő... van pl a vezethető járművek mód, de az csak az első pályára tesz néhány cuccot, van a weather mod, azt hiszem az is csak mint kidegészítő működik, viszont az OL mod, vagy az Inferno mod, vagy a Prioby sztori már szinte egy külön játék, azokhoz nem árt felpatchelni, de egyéb modot már nem tudsz hozzáadni. Az OL-t ajánlom (1.3, 2.1, 2.2, külön, nem egyszerre, mivel csak külön megy, és baromi nagy az eltérés közöttük) mert rengeteg újdonság van az alaphoz képest, a Prioby-t nem próbáltam, de sokak szerint unalmas, annyi pozitívumot olvastam vele kapcsolatban, hogy zóna élettelibb lett, van a Winter mod, szerintem az csak a sima alap játékra tehető fel, szerintem a neve egyértelművé teszi hogy mit takar. Az inferno modot csak akkor, ha legnehezebb fokozaton is túl könnyűnek találod a játékot :DDD

(#5373) thenew0ne


thenew0ne
csendes tag

Feltettem az OL 2.2-t egyenlőre tetszik, persze még hozzá tettem az Ultra Graphic beállítást, így már elég pofás. :D

Az igazat megvallva minden előttünk van csak nem látjuk!

(#5374) enerdzsájzer


enerdzsájzer
tag

Helló!!
Játszik valaki a Clear Sky-al?A kordonban vagyok, a következő feladat hogy mennyek el a szeméttelepre de sehogy sem tudok átmenni!Egyik átjárón sem sikerűl, meg a kisérök sem visznek oda.Kell még valamit csinálni hogy átengedjen?Hogyan lehet átmenni?

Ha van Clear Sky-os topic akkor bocs de nem találtam.

(#5375) proci985 válasza Bencom ™ (#5372) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

WO ill Particle Enchanted mod van OL2.2höz is.

akkor nemtom... pedig valahonnan ismerős az arc.

enerdzsájzer: [CS topik]

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5376) enerdzsájzer válasza proci985 (#5375) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Király!!Köszi!! :R

(#5377) Grifid válasza Bencom ™ (#5370) üzenetére


Grifid
aktív tag

Mintha a pda-ban az agropom tervezetben tünne fel a neve és késöbb az x-18-as laborban amikor az ajtónyitó kódot kell megkeresned a hulláknál.
Asszem' ő volt a kisérletek vezetője. (így útólag is köszi az agyégető projectet. :) )

(#5378) Bencom ™ válasza Grifid (#5377) üzenetére


Bencom ™
őstag

Továbbra sem rémlik ez a név, a már linkelt oldalon keresgélek, ott minden fennvan elméletileg, de én nem találkoztam még sehol ezzel a névvel... Mindenesetre lehet...

(#5379) proci985 válasza Grifid (#5377) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

köszi... akkor végre megvan:) emlékeztem rá, hogy valahol felmerült a neve, de nem tudtam, pontosan hol.

akkor szép lassan összeáll a kép...

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5380) Grifid válasza proci985 (#5379) üzenetére


Grifid
aktív tag

Sajnos tévedtem.
Az egy másik fazon. Csak ez miatt letöltöttem a magyarított file-okat és kicsomagoltam.
Sehol sem jön elő ez a név. Sorry. Rosszul emlékeztem. :W

(#5381) Bencom ™ válasza Grifid (#5380) üzenetére


Bencom ™
őstag

Én mondtam :DDD

(#5382) Grifid válasza Bencom ™ (#5381) üzenetére


Grifid
aktív tag

Viszont mivel a guugle a barátunk, ezt találtam:
"The Clear Sky faction is led by Professor Lebedev, who was part of the original experiment that formed the zone." :DD

Úgy hogy valahol csak összefuthattam én is a nevével, nem is tévedtem. Bi-bi! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5383) Bencom ™ válasza Grifid (#5382) üzenetére


Bencom ™
őstag

Ezt nekem is kidobta a google, ettől függetlenül az első részben nincs benne sehol a neve.

(#5384) Mosquitoo


Mosquitoo
senior tag

*** OL 1.3.3 ***

Bementem Yantarnál az X-16 lab bejáratához, ahol az a telep van körülötte. Mod nélkül hemzsegtek a zombified stalkerek már a kapunál, de most arrafelé (és bent a telepen, de még nem a labor bejáratánál) eddig egy zombit se láttam, csak 5-6 snorkot...

szerk: Bár amikor Kruglovot kisértem a mérésekre, a labor felől jött először a kint lévő 3 zombi, aztán jött még vagy 8, amit furcsálltam is... lehet, hogy kijöttek onnan és ők voltak azok, és most azért nincs ott a snorkokon kívül senki? :U

[ Szerkesztve ]

(#5385) nike_ válasza Mosquitoo (#5384) üzenetére


nike_
addikt

Lehetséges.

Én patch nélkül vittem végig 3× a játékot, nekem mindenhol voltak az X16-ban zombik :D

(#5386) Bencom ™ válasza nike_ (#5385) üzenetére


Bencom ™
őstag

Ő nem benne mondta, hanem előtte, a telepnél.

Amúgy lehet hogy tényleg kijöttek, de szvsz azoknak respawnolni kéne...

(#5387) nike_ válasza Bencom ™ (#5386) üzenetére


nike_
addikt

Ja, igen bocsi, arra értettem én is, hogy ott kint, ahogy bemész a kapun a telepre :B

(#5388) Bencom ™ válasza nike_ (#5387) üzenetére


Bencom ™
őstag

Nem tudom, melyik részen fostam legjobban az egész játékban, de az x16 maga, és a bejárati rész is egyformán esélyesek... egyszerűen rühellem... általában közvetlenül előtte szoktam elkezdeni megcsinálni a legtöbb mellékküldetést :DDD
Egyszerűen RÜHELLEM a snorkokat. A zombikat se kedvelem, de a Snork rosszabb... főleg amik lennvannak, azok erősebbek is mint a sima... hörrrr hrörrrr...

(#5389) Mosquitoo válasza Bencom ™ (#5388) üzenetére


Mosquitoo
senior tag

Na igen, X-16 végig TELJESEN sötét, éjjellátó nélkül nincs sok esély, csak azt látod amit előtted megvilágít a lámpád, és egyszercsak whorrrr, nézel erre-arra, és hopp, repül egy snork... Viszont a Stalkerruhának a zöld éjjellátójától kifolyik a szemem... De talán még mindig jobb, mint a semmi...
Ha jól sejtem, OL 1.3.3-mal tele lesz az X-16 "polgári zombikkal", amiket utálok, mert csak zabálják a lőszert... na, ellenük kiváló a shoti. És végre ellövöldözhetem az addig összegyűjtött söréteket... :DDD
Találtam egy (fejlesztett) huzagolt csövű SPAS-12-őt, közelharcra egész jó, 8 töltény fér bele és jó gyorsan tüzel. A Winchester M1300-ba csak 6 töltény fér és kicsit lassabban tüzel, viszont jóval pontosabb és erősebb, nomeg másfél kilóval könnyebb. Még vacillálok, hogy melyiket kínáljam a zombiknak/snorkokank :D És ne mondjátok, hogy ne vigyek shotit, mert úgyis vinni fogok... :DDD

(#5390) Mosquitoo válasza Mosquitoo (#5389) üzenetére


Mosquitoo
senior tag

Tényleg, vannak még a lila éjjellátós ruhák is, csak most nem akarok olyat venni 100 000-ért (főleg, hogy tudom, hogy van egy SEVA ruha Wild Territoryn egy házban, csak még nem jelent meg az a secret stash), de gondolom, hogy azzal a fajta éjjellátóval jóval többet látni. (Még nem nagyon használtam az előző végigjátszásaimban sem, mert először ugye nem tudtam, hogy van (:D), másodszor meg a Warehousestől exoban toltam végig, aminek ugye nincs éjjellátója (Nemrég rájöttem, hogy az Exoskeleton kitinvázat jelent... :D ).

(#5391) remington2 válasza Mosquitoo (#5390) üzenetére


remington2
senior tag

Ezt és ezt érdemes elolvasni. Röviden, és a játékra (és nem az élővilágra asszociálva): a skeleton szó csontvázat jelent, az endo jelentése pedig "belső", az exo pedig "külső". Az exoskeleton lényegében "külső csontváz". A "kitinváz" egy specifikus fordítás, bogaraknál a kitinvázat hívhatjuk exoskeletonnak is, bár biológia terén nem vagyok otthon.

Szerk: a SEVA suit kék éjjellátója abszolút favorit nálam, enélkül - és zöld éjjellátóval - nekiindulni nagyon nem szeretek. Akkor már inkább lámpa.

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#5392) Bencom ™ válasza remington2 (#5391) üzenetére


Bencom ™
őstag

Én sem használtam ott éjjellátót, csak lámpát, SEVA suitot pont az után ad hogy kijöttem.

Mosquitoo: én a gravival tuningolt shotit használtam a bloodsucker village-ben, sehol máshol semmilyen más shotit nem használtam, de az jó volt. Nem tudom kitől lehet megszerezni, valamelyik mester stalkertől az army warehoses-ben.

(#5393) McCoy20


McCoy20
tag

üdv

nem olvastam végig a kommenteket, de nem tudja véletlenül valaki hogy a SoC végén mikor már az erőműben vagyunk akkor az a duma (jó mély hang) amit folyton hallunk (a bugyin...) az mit jelent, mármint az egész??? (ha valaki tudja plz dobja már ide vagy küldje el privátba mert ritkán járok errefelé)

:R

(#5394) Rifleman10 válasza McCoy20 (#5393) üzenetére


Rifleman10
csendes tag

Az egyik magyarításban magyarul, oroszul és angolul is mondja felváltva.Nem emlékszem pontosan de valahogy így szól: "Tudom a kívánságod.Jöjj hozzám."

(#5395) Bencom ™ válasza McCoy20 (#5393) üzenetére


Bencom ™
őstag

(#5396) Mosquitoo válasza Bencom ™ (#5395) üzenetére


Mosquitoo
senior tag

Ez jó, köszi! :R

Amikor a legelső végigjátszásomban, föltekert hangerővel először megszólalt, hogy иди ко мнё! (igyi ka mnye), azt hittem, hogy menten berosálok... :DDD

(#5397) Bencom ™ válasza Mosquitoo (#5396) üzenetére


Bencom ™
őstag

Én egy időben kívülről is tudtam ;]

(#5398) Mosquitoo válasza Bencom ™ (#5397) üzenetére


Mosquitoo
senior tag

:Y No comment. :DD

(#5399) Mosquitoo


Mosquitoo
senior tag

Hehe apám a FarCry után rászabadult a Stalkerra... :C

(#5400) Mosquitoo


Mosquitoo
senior tag

Kinek érdemes inkább odaadni a Gyógyító Berill ruhát? Az Ökológusoknak, vagy Freedomnak? (Vagy Freedomnak nem is a Yantari ruha kell, hanem a Vörös erdei?)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.