Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

A S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl egy nyílt világú, belső nézetű, lövöldözős játék, amelyet az ukrán GSC Game World fejlesztett. A THQ megunta a fejlesztők szerencsétlenkedését és 2007 márciusában kiadta.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) Bencom ™ válasza Csiborbogár (#5199) üzenetére


Bencom ™
őstag

azzal hogy tudod hol a fegyó, semmit nem érsz, meg is kell szerezni.
A határvédelem meg akkor lesz teljesítve, ha legyilkoltál minden monolithost, odamentél a főnökhöz, ő elküld a fő főnökhöz, hogy majd ő megjutalmaz, és AKKOR van teljesítve a küldetés.

(#5202) Valiczkó1 válasza AthlonXP (#5175) üzenetére


Valiczkó1
csendes tag

köszi...de nme megy el vmiért :S...am nálam a Crysis ment mint ha muszály lenne fullon....úgyh a Clear Sky is menni fog....

(#5203) AthlonXP válasza Valiczkó1 (#5202) üzenetére


AthlonXP
őstag

Hát...ha nálad ment a Crysis rendesen, akkor ez is fog menni az biztos. :) Csak ugye nekem "nem van" vmi jó gépem és hát így valszeg nekem nem fog sokáig tartani a C.S. :( De azért meglesem, hátha 800*600-ban elindúl, 15 fps-sel ;] :DDD

(#5204) Mosquitoo válasza AthlonXP (#5203) üzenetére


Mosquitoo
senior tag

Szerintem a SoC-nak elég jól eltalálták a gépigényét, úgyhogy ha a CS-jét is legalább ilyen jól eltalálják, akkor nem lesz gond. (A Crysis gépigénye egyszerűen nevetséges(en el van b@szva))

(#5205) AthlonXP válasza Mosquitoo (#5204) üzenetére


AthlonXP
őstag

Azt mondod? Hm... Akkor talán nálam is menne szerinted? Nagyon örűlnék neki, mert már annyira vártam, csak most, hogy olvastam a tapasztalatokat az orosz verzióról, hát eléggé megviselt. :(

Am a Crysis Warhead már állítólag optamilizálva van valamelyest, mert azt olvastam az egyik PC magazinban, hogy szebb lett a grafikája, meg a törésmodellen is javítottak és még sok mást is változtattak, viszont a gépigénye már nem lesz akkora, mint a Crysisé. Nemtom, hátha igazuk van. :)

(#5206) Mosquitoo válasza AthlonXP (#5205) üzenetére


Mosquitoo
senior tag

És hát reménykedjünk, h az a CS orosz verzió csak valami kirippelt béta-verzió. :) (Ha nem az, akkor nem néztem utána eléggé :D )

A Crysis nem volt más, mint egy grafikai ámítás, nuku történettel, játéknak álcázva. Csak azért csinálták olyanra, hogy az emberek megvegyék a legújabb videókártyákat, RAM-okat, procikat... Nevetséges, hogy egy core 2 Duo 3.0 GHz-el és egy 8800 GT-vel akad... (Ez nem az én konfigom volt)

A Crysis Warhead valszeg azért optimálisabb, mert azt már játéknak szánták. :)

Másik nagy reménységem, hogy a Far Cry 2 elinduljon... :)

[ Szerkesztve ]

(#5207) Csiborbogár válasza Bencom ™ (#5201) üzenetére


Csiborbogár
őstag

A fegyó is nálam van, beszéltem a Cheffel is (köszi Mosquito :R ), de mégis rámtámadnak, mikor vinném a tábornoknak a gránátvetőt...

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#5208) AthlonXP válasza Mosquitoo (#5206) üzenetére


AthlonXP
őstag

Mindent összevetve azért nekem bejött a Crysis ( ahogy volt, kivéve a Core nevű pálya, ahol az idegen vmi belselyében kellett bolyongani, mert az útáltam, sztm semmi értelme nem volt annak a résznek ), 4x toltam végig. Egyszerűen gyönyörű ( pedig csak 800*600-ban toltam ), sokszor nem foglalkoztam a játékkal, miután végigvittem, csak bolyongtam a pályán a környezetet bámúlva, megannyi túrista módjára :D . A gépet így is ette rendesen, de hát ez 3.5 éves proci már nem ilyen gaméknak való. Egy év múlva tervezek gépújítást, így addig nem sokmindent tok csinálni a legújabb játékokkal ( de szerencsére azért még egy pár megy szépen pl. Fuel of War, COD4, Stalker, stb. ), de legalább addig is gyűjtögetem őket, így lessz mivel kipróbálni az új konfigot. ;]

(#5209) Lauda válasza Mosquitoo (#5206) üzenetére


Lauda
félisten

Miért lenne krippelt béta? Ott 22-én jelent meg hivatalosan, az van fent a neten is. :DDD Tömény szopás a vga-nak, csak próbáljátok ki. Sírni fogtok tuti. :DD

(#5210) Csiborbogár válasza Csiborbogár (#5207) üzenetére


Csiborbogár
őstag

lehet, hogy azért támadnak rám, mert a másik pályán megcsináltam egy küldetést, ahol 8 Duty-st kellett megölnöm? :F

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#5211) AthlonXP válasza Lauda (#5209) üzenetére


AthlonXP
őstag

THX! Nagyon rendes vagy.. ;]

Csiborbogár: Az lehet, ugyanis ezt nem nézi jó szemmel a többi tag. Így az ellenségükké váltál. S így a feladatnak is annyi. :U

[ Szerkesztve ]

(#5212) Csiborbogár válasza AthlonXP (#5211) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Legalább írná ki, hogy buktam a feladatot, de nem! :(((
Van még egy gondom, van egy feladat, hogy védjem a határt a szörnyek támadásától.
Megölök minden szörnyet, kutyát, és zsoldost, de a feladat akkor is elrontva szerepel. :F
Ez is egy bug lenne?

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#5213) nike_ válasza Csiborbogár (#5207) üzenetére


nike_
addikt

Beszéltél a Duty bázis bejáratánál levő őrrel?

Vagy esetleg lőttél valamikor a Duty bázison? Mert akkor onnantól kiutálnak.

(#5214) AthlonXP válasza Csiborbogár (#5212) üzenetére


AthlonXP
őstag

Hát nemtom, talán maradt még valaki vagy valami, esetleg túl lépted a feladat teljesítésére szánt időt.

(#5215) remington2


remington2
senior tag

OL 2.2

Duty-ékkal nekem is meggyűlik a bajom. Wild Territory-n vagyok, és van az elején egy nagyon jól eltalált spawn pont, ahol akár tucatnyi adagokban is jönnek "át" a szomszéd pályáról mindenféle dögök, kutyák, patkányok, miegymás. Banditák és looner/duty egységek is jönnek, így néha igazi vérfürdő van ott (és végre itt szereztem egy p90-est).
Egy alkalommal sikerült tévedésből meggránátoznom egy egységnyi örömkatonát (duty), és most eléggé durcásak velem. Nagyon szokatlan, hogy harcolva kell bejutni a bárba, és annak környéke is igazi aknamező a sok járkáló duty miatt.
Sebaj, úgyis beállok a freedomhoz, jó kis ajánlólevelem lesz :C . Kibékülhetnék velük a mod újítása miatt, de minek? :DDD

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#5216) remington2 válasza Lauda (#5209) üzenetére


remington2
senior tag

Hehe láttam a CS topikban milyen gépigényeket írnak :O

Mindenesetre ha dx9ben tudja majd hozni normális sebességgel a SoC grafját a gépemen, (max. 1280x1024-ben, de inkább 1024x768-ban) akkor elégedett leszek. Bár ez inkább elvárás, mert a gépem azért elég messze van a "gyenge" kifejezéstől.

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#5217) nike_


nike_
addikt

Most Pripjatyban járok, és a játék olyan hibaüzenettel lépett ki, hogy bugot észlelt. :DDD

Beszarás...

(#5218) redXIII


redXIII
senior tag

hali.oblivion lost mod modban (2.2-es) hogyan tudnám megnövelni a súlyhatárt?

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#5219) Csiborbogár válasza nike_ (#5213) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Nem volt rá módom, mert rögtön lőttek rám. :O
Nem lőttem a tábornok bázisán.
De már előfordult, hogy egy küldetésben meg kellett ölnöm egy kereskedő stalkert, és mindenki rám támadt. Mikor később újra arra jártam, újra barátságosak voltak. :F

Páncélról.
Szóval ha beteszek 5 követ, ami egy adott anomáliából keletkezik, és utána beállok abba az anomáliába, akkor gyógyulni fog a páncél?

[ Szerkesztve ]

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#5220) Lauda válasza redXIII (#5218) üzenetére


Lauda
félisten

Pl., vagy keress hozzá trainert.

Vagy a gamedata/config/system.ltx fájlban átírod a max_weight = -et.

[ Szerkesztve ]

(#5221) nike_ válasza Csiborbogár (#5219) üzenetére


nike_
addikt

Igen, ilyen van, hogy lelősz egyet, de utána barátok.

Nem tudom ez mi lehet, ehhez ott kéne lennem :F

(#5222) redXIII válasza Lauda (#5220) üzenetére


redXIII
senior tag

ott már átirtam,de hiába állitottam be akármennyit,ugyanúgy túlterhelödik.

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#5223) Lauda válasza redXIII (#5222) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor megy pü.

(#5224) proci985 válasza Csiborbogár (#5219) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nem, úgy nem javul. 100% fölé kell tornázni artifactból egy bizonyos sebzés elleni védelmed (páncél nem számít!) és úgy javul csak. tehát ha beállsz a burnerbe 5 fireballal, sebződik, ha ellenben fireos Batteryvel, akkor gyógyul.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5225) remington2


remington2
senior tag

Kipróbáltam az OL 2.2 transmute nevű featurejét, azaz artifactokat anomáliák segítségével "fejlesztettem". Csináltam egy Titan Kolobokból egy Diamond Kolobokot a wild territory garázsában lévő fruit punchal. Sokadjára sikerült csak úgy beledobni, hogy "elnyelje", azaz megkezdje a transmute-ot. Most egy Simbiont akarok csinálni (ugyanott), 4 féle cucc keverésével, de sehogy sem akarja őket az anomália elnyelni, csak pattognak benne.
Ez normális, vagy próbálkozni kell, vagy én bénázok? A titan kolobokot is vagy harmadjára sikerült normálisan beledobnom.

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#5226) redXIII válasza remington2 (#5225) üzenetére


redXIII
senior tag

ezzel én is próbálkoztam,de nekem meg állandóan kidobálta vmiért :(

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#5227) Mosquitoo válasza remington2 (#5225) üzenetére


Mosquitoo
senior tag

Kipróbáltad többféle anomáliával is? Vagy próbáld meg általánosabb artifaktokkal, mert szerintem a Batteryvel, meg Mamagyöngyével nem lehet, mert az csak úgy van és nem anomália hozza létre.

[ Szerkesztve ]

(#5228) Bencom ™ válasza Mosquitoo (#5227) üzenetére


Bencom ™
őstag

keress vissza rá, valaki már leírta a listákat hogy miből miben mit lehet alkotni, bár míg a receptnek nem vagy a tulajdonában, addig hiába dobálódsz, nem fog sikerülni, (még ha te magad tudod is, a játékosod nem)

(#5229) remington2 válasza Mosquitoo (#5227) üzenetére


remington2
senior tag

Megvan hozzá a recept, és megvannak az artifactok is. Titan kolobok -->diamond k. átmenet sikerült, bár azt sem tudtam elsőre beledobni.
A recept egyértelműen leírja, mi kell hozzá, szóval a mamagyöngyét nem én találtam ki :U
Majd ha kedvem lesz keresek egy másik fruit punchot, és megvizsgálom ott is. Tetszik az artifact-csinálás, bár már elég jó cuccokat találok másoknál is. Elkészíteni azért mégis különleges :R

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#5230) Bencom ™ válasza remington2 (#5229) üzenetére


Bencom ™
őstag

csak sokáig tart... lehet hogy a méretével van baj (ha nagyobban csinálod, akkor könnyebben benne marad, stb (? ) )
azt tudom hogy egy villanást kell látnod, ha jól dobtad bele.

(#5231) remington2 válasza Bencom ™ (#5230) üzenetére


remington2
senior tag

Az előbb egy urchin / burner kombinációt próbáltam, de semmi eredménye. Láttam már egyszer, hogy kell sikerülnie. Ha beledobom, el kell tűnnie, és onnantól indul az óra, majd a végén megjelenik a kész cucc, és a játék jelzi is ezt. De csak egyszer sikerült, azóta bele sem tudom dobálni.

Lehet, hogy nagyfokú szerencse is kell hozzá, hogy egyáltalán működjön? Vagy ráolvasás kellene ? :DDD

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#5232) Primőr


Primőr
aktív tag

Stalkeres képek stalkeres vidékről :))

Kísérleti telep

Úttalan út

Szellemfalu

Úta a végtelenbe

Stalker légelhárító üteg

[ Szerkesztve ]

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#5233) Mosquitoo


Mosquitoo
senior tag

Megtaláltam az első működő KAMAZ-t, Dark Valley-ben! :C És úgy repeszt, hogy csak na! :D Hiába, a 6x6 megteszi a magáét! :D

(#5234) Primőr


Primőr
aktív tag

Érdekes, hogy még mindig játszák a játékot. Mondjuk én KAMAZ-t nem láttam. Ahhoz nem kell valami patch?

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#5235) Mosquitoo válasza Primőr (#5234) üzenetére


Mosquitoo
senior tag

Oblivion Lost mod kell hozzá. Nemrég jelent meg a legújabb, 2.2-es változat és bizony sokat dob a játékon. :)

(#5236) Primőr


Primőr
aktív tag

Na de nézzétek már a képeim, miattatok csináltam!

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#5237) proci985 válasza Mosquitoo (#5233) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

és a tetején biztonságosan lehet aludni... én amiatt is szeretem;>

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5238) Mosquitoo válasza proci985 (#5237) üzenetére


Mosquitoo
senior tag

:DDD :DDD

Amelyik nem működik, annak általában a rakterében szoktam szunyókálni. ;)

Szerintetek egy gyorstüzelő Kala 400 páncéltörő golyóval, egy Shoti 200 söréttel és egy FT200 (?)(Egybeépített távcsöves, gránátvetős gépfegyver, alapjátékban Chernobylban találkozni vele) 1200 páncéltörő lőszerrel, egy Viper-5 300 páncéltörővel, egy .45-ös 200 tölténnyel elég lesz az X-18-ba? :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5239) Bencom ™ válasza Mosquitoo (#5238) üzenetére


Bencom ™
őstag

shoti felesleges, csak plusz súly, viper 5 dettó, a többi elfér.

(#5240) proci985 válasza Bencom ™ (#5239) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Kala felesleges, FT200ba elég max 500 lőszer. kell a hely a vérteknek/artifactoknak is, hogy legyen mit eladni;>

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5241) Mosquitoo válasza proci985 (#5240) üzenetére


Mosquitoo
senior tag

Van már 400 ezrem, nem adok már el semmit... :DDD :DDD Az FT200-at is 35k-ért vettem, mert úgyis annyi pízem van mint a rolyt... :DDD

(#5242) proci985 válasza Mosquitoo (#5241) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ööö OL hány? hogy a fenébe jött össze ennyi?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5243) Rifleman10 válasza Primőr (#5232) üzenetére


Rifleman10
csendes tag

Igen, mind tanulságos képek, és főleg stlakeres vidékről... :DD :DDD

(#5244) remington2 válasza proci985 (#5242) üzenetére


remington2
senior tag

Az 'új' (AMK-s? ) artifactokért elég szépen fizetnek. Szerintem onnan jött ez a kis mellékes :DDD

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#5245) Mosquitoo válasza proci985 (#5242) üzenetére


Mosquitoo
senior tag

1.3.3 és gyűjtögető életmódot folytatok. :D Amit találok a hulláknál (főleg a gépfegyvereket és artifactokat) összegyűjtöm és eladom Barban. :D Ugyan így a Secret Stashekkel is. Begyűjtöm és eladom. :D Meg persze rengeteg mellékküldetést is megcsináltam.

(#5246) Mosquitoo


Mosquitoo
senior tag

Apróbb baki: még le sem mentem az X-18-ba, Wild Territoryn még nem is jártam, de már 2x annyi a rangom, mint a többi exo-s Stalkernek... és ez még nőni fog... Ennek valahogy úgy lenne értelme, hogy pl. Pripjaty környékén kerülnék be az elsők közé...

mod: Ja.. egyébként alapjátékban úgy volt 600 000 pézem, hogy már vettem Freedomnál 2 exo-t 200 000-ért darabját... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5247) proci985 válasza Mosquitoo (#5245) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

okés, így érthető. 1.33ban még eléggé sok volt az ember pénze, és ez eléggé kiegyensúlyozatlanná is tette a játékot (30perc után FT200 és exo lazán megoldható). 2.0ban meg átestek a ló túloldalára...

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5248) remington2 válasza proci985 (#5247) üzenetére


remington2
senior tag

Nekem a 2.2 kereskedelmi rendszere nagyon bejött. Drágaság van, de legalább van a pénznek értelme, nem százezrekkel szaladgálok már az elején. Gyűjtögetéssel és idővel persze minden modban / alapjátékban nő, aki sokat mászkál és összeszedeget cuccokat, az előbb utóbb gazdag lesz. :DDD Fegyvereket, használt dolgokat viszont nem érdemes tradelni, csak a legelején, mert piszok kevés pénzt adnak érte.

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#5249) proci985 válasza remington2 (#5248) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jaja, meg a dropot is jelentősen megerősítették. 2.2 pont eléggé nehéz, végére van rendes fegyverarzenálod, ellenben 2.0ával, ahol a dolog átment survival horrorba és hardkór lőszerszámlálósdiba.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5250) Mosquitoo


Mosquitoo
senior tag

Csináltam jó sok képet a kedven mozdulatsoromról és beraktam egy .zip-be, innen lehet letölteni. Ha elég gyorsan pörgeted a képeket, mozgókép lesz. :D (Az a mozdulat, amint kipöccinti az FT200-on a gránátvető irányzékát. :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.