Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

A S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl egy nyílt világú, belső nézetű, lövöldözős játék, amelyet az ukrán GSC Game World fejlesztett. A THQ megunta a fejlesztők szerencsétlenkedését és 2007 márciusában kiadta.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5751) remington2 válasza Dr. Romano (#5747) üzenetére


remington2
senior tag

Az előzőekhez csatlakozom én is plusz egy tapasztalattal: egy magot erőltet nálam is, a másodikat alig-alig használja. 1.5.05-ös patchel. A CPU Control viszont segít rajta valamennyit.

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#5752) ZIL válasza proci985 (#5749) üzenetére


ZIL
tag

Valoban minden fegyver erositve lett (bar a tavcsovesek es a soretesek a legkevesbe), foleg a kalaknak tett jot a dolog (bar ez inkabb mert az eredetiben voltak rohelyesen lebutitva). De ha mar a vintorez is szoba kerult, igazibol soha nem keszult hozza 30-as tar, csak 10-es meg 20-as. Amugy amikor irtam mar egy ideje experten voltam. Ha kivancsi vagy a valtoztatasokra szivesen atkuldom.

Basszus tul konnyu megszerezni az uj artifact-eket...
Amugy ugy vettem eszre, hogy a ruhak es az artifact-ek vedelme nem adodik ossze, valamilyen mas kapcsolatban vannak... 100% golyoallosaggal artifactbol GOD-mos volt (az elso granatig legalabbis :Y ), de 60% ruha +50% arti nem vedett teljesen.

(#5753) ZIL válasza P2000WRC (#5734) üzenetére


ZIL
tag

En is ugy vettem eszre, hogy nemelyik kiegeszitos fegyvernek, ruhanak elegge el van tolva az amortizacioja. Iskolapeldaja ennek a kutatoallomason az x-16 kuldi utan vasarolhato csotaras ruszki geppisztoly. Kilottem vele 2 es fel tarat es volt benne 10% amort, az mar csak hab a tortan hogy 12 rugoert vettem :W , szal be is kerult egy dobozba gyorsan...
Sztem a gyanusan gyorsan romlo cuccok amortjat at fogom javitani a kala meg az UZI ertekeit alapul veve.

[ Szerkesztve ]

(#5754) P2000WRC válasza Medvelászló (#5745) üzenetére


P2000WRC
tag

Hát az elég baj, ha gránát kell. Medkit-tel meg fireball artival készültem a törp ellen, gránátokat nem szedtem össze, úgyh egy darab sincs. Minimum 500 5.45-öst beleeresztettem, de nem adta meg magát. A medkit meg hamar elfogyott. Muszáj lesz visszamennem akkor a felborult Nivához, ott eldugtam néhány repeszt tarcsiba. :D
Ez a receptes dolog érdekelne. Mert a bandita táborral szemben lévő épületben megmentettem egy muksi életét a vérszívótól, és hálából magyarázott nekem valami receptről, de mivel az angol nem erősségem, nem igazán értettem hogy mi, merre, meddig?

(#5755) remington2 válasza P2000WRC (#5754) üzenetére


remington2
senior tag

Ha a géppuska nem, a gránát megoldja a gondokat, itt legalább normálisan működik. CS-ben ez is egyedi módon lett megoldva, mert hiába robbant 1 méterre az ellenféltől, szeme se rezzent. Jó, kínai gránát volt, de akkor is :DDD

szerk: annak viszont örülök, hogy téves info volt a legyengített dragunov. Az utolsó CS végigjátszásom vége óta rákaptam a sniperkedésre, remélem, nem 5 méterről kell majd kétszer fejbelőni vele valakit . . .

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#5756) Medvelászló válasza P2000WRC (#5754) üzenetére


Medvelászló
senior tag

Skulóval ne is próbálkozz mert nyeli mint kacsa a nokedlit,nem érdemes rá pazarolni. :W Szórd meg vastagon granyóval,meglátod ízletes törp pörkölt lesz belőle.Brrrrr,már a gondolattól is kiráz a hideg ha a laborra gondolok,ott majdnem összefost@m magam.Egyébként van O.L.2.1 magyarítás,ami jó a 2.2-höz,nézd vissza a topicot,asszem Lauda elvtárs linket be 1-et,hála neki :R meglásd érdekes dolgokat lehet össze kutyulni.
Egyetlen egy problémám van a játékkal,nem lehet benne pálinkát főzni :))

(#5757) P2000WRC válasza Medvelászló (#5756) üzenetére


P2000WRC
tag

Visszamentem gránátokért. Hát a 25-ből mindössze 9 maradt, mire kipurcant. Én pont azért szeretem a laboros részt, mert az olyan befosatós. :D Jó most már sokadjára nem annyira, de először... :B

Sajnos a magyarítás nem jött be, miután telepítettem, nem volt hajlandó betölteni a játékot többé, kidobott a desktopra. :(

(#5758) ZIL


ZIL
tag

En erdekesnek talaltam hogy a szornyek tobbseget alig sebzik a fegyverek, csak a fejlovesek. Aztan atneztem a kontrollerek adatlapjat (egy kulon fajta van a freedom es duty bazis szorakoztatasara egyebkent, osszesen kb meg 4 fajta van) es ott lattam hogy a testloves 0,05-os resistel van bejegyezve. Ez azt jelenti hogy van 300 elete es ha csak testre talalsz a sebzes mindossze 5%-a hat. Emellett is kell neki legalabb 2 fejes meg az en dragimbol is (testre volt mar hogy 8-10-et is lazan felvett). Kb. ilyesmik a torpek zombik, macskak is. A snorkok es prtergheist-ek sebzodese sokkal nagyobb. Ami viszont a legerdekesebb az a bloodsucker, ha lathatatlanna valik kb 4x annyi sebzest tud felvenni es meg a fejesektol sem igazan zavartatja magat, pedig amugy messzirol (amikor meg gyanutlan :DDD ) egy jol elhelyezett fejes leviszi dragibol (legalabbis az enyembol).
Robbanas ellen viszont 0,2-nel nagyobb vedelem nem nagyon van, szal a granat es aknaveto nagyon jo lehet neha. Szoval bulldog-ot nekik ! ;]

[ Szerkesztve ]

(#5759) remington2 válasza ZIL (#5758) üzenetére


remington2
senior tag

Ne is mond . . . nemrég garbage-ben egy ilyen négykezű izé támadott meg, "muzsik, muzsiki, szudá", az éjszaka közepén, miközben sebesült voltam, és alig bírtam mozogni . . . ugráltam össze-vissza, lámpafénynél rémülten keresés + "melyik fegyver is van a slotban?" para közben végül 6 shotilőszer után megnyiffant . . . azt hittem, összecsinálom magam :DDD

szerk: a Clear Sky kicsit elpuhított, pedig azt is masteren/veteranon játszottam. Szokatlan a SoC-ban, hogy Sido azonnal a mélyvízbe dob, és rögtön a katonai doksik után hajt, agropromba. Vannak mellékküldik, de annyira lazák, hogy a főszál küldetéséhez képest semmit nem jelentenek. CS-ben a Swamp kellemes homokozó, ahonnan akár pénzzel megrakodva jöhet ki az ember, itt meg azonnal egy katonai bázis közepére kell behatolni. És az egyik katona még ajánlja is, hogy éjjel menjek, mert akkor bent vannak az épületben. Na ja, ha nappal megyek, kint járőröznek + tornyok, ha éjjel, akkor meg az épületben korzóznak ;]

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#5760) ZIL


ZIL
tag

Nagy a baj sracok, bebugzodott a karim, egyfolytaban flash-elek akarhol vagyok :F . Mintha csak valaki egy kontrollert dugott volna a hatizsakomba, es energiaitalokkal sem tudom megszuntetni :W . Bar a lovesektol nem felek, mert mar 100% az arti vedelmem, de az anomaliak lazan leolhetnek, meg szetcseszik a pancelom, szoval azert csak gaz hogy ugy generalisan nem latok loszart sem a korulottem levo dolgokbol...
Barki javaslatat orommel hallgatom.
Masik gazos dolog amit eszrevettem, hogy az eros sugarzas is rontja a pancelt. Egy sugarkitores alatt kb 10% is lecsuszhat.

[ Szerkesztve ]

(#5761) remington2 válasza ZIL (#5760) üzenetére


remington2
senior tag

Csak egy pályán csinálja, vagy mindenütt? Már nem emlékszem pontosan, hogy volt, de ugyanilyennel találkoztam army warehouses-nál, de egy idő után elmúlt. Azt hiszem néhány, a pályahatárnál sündörgő controller volt a ludas.

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#5762) ZIL válasza remington2 (#5761) üzenetére


ZIL
tag

Sajnos attol tartok nem ilyen egyszeru, igy volt az army, a bar es a garbage teruleten is. Pedig pl a garbage teruleten meg sosem lattam kontrollert. Es a hangot sem hallom hozza.

[ Szerkesztve ]

(#5763) ZIL válasza ZIL (#5762) üzenetére


ZIL
tag

Megvan mi okozta. Nem aludtam :)) . Szal erdemes lesz ra figyelni (hiaba, ellustitott a kek ejjellato :DD ).
Es van meg egy oriasi hir is: Mukodik a tulvedelem. Sikerult reprodukalnom a maximalis ruharomlasi sebesseget javitasban is (kb 3-4%/sec). Csupan 300 % anomaliavedelem kell. At is rendezem a kavicsokat, es mostmar tenyleg terminator uzemben fogok menni. ;]
Amugy kiserletkeppen az is erdekes volt amikor 4800% gyogyulassal regeneraltam magam. 70% elet kb 8sec alatt :Y . Bar ennek valos korulmenyek kozt tul sok ertelme nincs :U .

[ Szerkesztve ]

(#5764) Medvelászló válasza ZIL (#5763) üzenetére


Medvelászló
senior tag

Jesszusom,téged csak atombombával lehet leölni? :DDD :C Már sokat láttam, de terminátor üzemmódot még nem.Találj ki új nehézségi szintet,legyen például rémálom a neve:K

(#5765) ZIL válasza Medvelászló (#5764) üzenetére


ZIL
tag

Na ezt nevezem terminator modnak: http://i42.tinypic.com/2z8uqky.jpg
Ha ezek megvannak, onnantol teljesen mindegy milyen nehezsegen jatszol... :DD
Legutobbi huzasom, hogy egymas utan keseltem meg 2 merc-et, 3 banditat, 2 bloodsuckert meg egy torpet kb masfel percen belul. Csupan 1 elsosegelycsomag ment el. :K
Szoval az artifact-ek kisse tul lettek erositve, es meg csak a beszerzesuk sem kulonosen problemas. Meg nem voltam a voros erdoben a mikrosutot kikapcsolni...

A remalom nehezseget mar lelottek a Doom2-ben. :))

[ Szerkesztve ]

(#5766) Medvelászló válasza ZIL (#5765) üzenetére


Medvelászló
senior tag

Küggyé mán képet a terminátorodról mert nem tudom használni a http.........-t amit írtál.kiwi vok, én leszek a robotzsaru a köv.gémben,vagy a predator :D :)) :P
Élien május elseje

(#5767) proci985 válasza ZIL (#5765) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ahaha, 5 sphere és 3 mother o' mamas:D meg kettő a +75psi -sokradokból (controllers skalp talán?).

a 100% bulletproof feletti sebződés nem bug. a páncéltörő golyó lényege, hogy a páncél amortizálása mellett annak hatását csökkentve üt be.

és továbbra is jótanács: vigyél gépágyút CNPPbe. Pripatytól elszabadul az őrültekháza.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5768) remington2 válasza ZIL (#5765) üzenetére


remington2
senior tag

Kicsit tényleg könnyű megszerezni őket, jobbakat is, így elég könnyűvé válik, még hell fokozaton is . . . és annyi arti van, hogy jut a profnak is, így pénzből is felvet a jólét. Lehet, hogy ezt a részét (pénzverde) még a korai, sokat emlegetett 2.0-ás daráláshoz csinálták? :DDD

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#5769) ZIL válasza proci985 (#5767) üzenetére


ZIL
tag

100%-os arti vedelem mellett semmivel nem tudnak megsebezni, teljesen mindegy hogy gaussal vagy epp forgocsovessel, de akar egy tuzersegi agyuval sem. Es a poen az az egeszben, ha 100% fole megy a vedelmed akkor meg annal jobban gyogyitanak minnel erosebb a panceljukaszto/sebzo kepesseguk.

(#5770) ZIL válasza remington2 (#5768) üzenetére


ZIL
tag

Azt az osszeallitast amit a kepen linkeltem akkor meg nem probaltam ki (addig 4 golyszival 3 pondroval meg 3 perverz kristallyal :DDD mentem), csak a hulye szamertekek miatt tartottam poennak :U . Azota viszont kiprobaltam, es ez bizony rohely a kobon. ha valami bena baleset soran meg meg is serulnek vagy kart tettem a pancelomban, a kovezkezo tuzharcban, kontrollerharcban vagy epp egy harlem hordoban kipihenhettem a faradalmaim. :Y Ha valamivel hat ezzel agyon lehet utni a jatekelmenyt :W , ha nagyon bena az ember ongyilkos meg igy is lehet, de hogy az ellenseg miatt nem halsz meg az tuti.
Ugyhogy eldontottem, hogy amikor lesz egy kis idom modositom az artifact-eket (kezdetkent minden fizikai es agyi vedelmet lefelezek csokkentem a drop ratajukat). Aztan valoszinu gyartok meg nehany artifact csaladot egyedi tulajdonsagokkal, extrem bonyolult legyarthatosaggal, random drop nelkul.
Csakhogy egy kicsit visszaalljon az egyensuly....

[ Szerkesztve ]

(#5771) proci985 válasza ZIL (#5770) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nézd, átestek a ló másik oldalára, az a helyes kifejezés. hellen tényleg nem volt vészesen nehéz 2.2, de alapvetően én az idő nagyrészében pénzt spóroltam a 300ks vértre, szóval stalker suitban rohangáltam, illetve touristban. néha bőrdzsekiben, PM90el és egyéb antiterrorist fegyverekkel a kezemben.

én a psy védelmet nem venném le... ha mégis, akkor imádkoznék, hogy pripatyban/cnppben nehogy jöjjön egy blowout... 150%os psy védelem mellett (csak artifact) még nem biztos, hogy gyógyulsz, sőt... a páncélod tud amortizálódni. rólam így szakadt le egyik exo.

2.0 alatt nem estek uppolt artifactok. ott tényleg beleőszültél, mire elértél egy megfelelő felszerelést. főleg, hogy olyan 30-48 óránként volt blowout... és BAR területén csak vortex (ez csak 90%os valószínűséggel), spring, meg néha fruit punch volt. freedomnál volt burner és electro (meg mellettük mezőnyi vortex, a dutysok pedig védtek:) ), spring garbagen bar felé, ha viszont barban nem spawnolt a fruit, akkor lehetett menni rostockba az aluljáróba (electro is volt), illetve biztonságosabb helyen picit északra yantarban a doki helyétől is volt egy fix. esetleg agropom undergroundban, de ott kifelé számítani kellett rá, hogy a katonai bázist megint ki kell irtani (másik kijáratnál meg a fejedrespawnolta a banditákat), vagy dark valleyben keleten a labos épület előtt a csatornában szokott néha lenni (ha ott nem volt, akkor a tűzoltóságnál a víztartály tetején biztos volt), és ott lehetett nyugodtan aludni a Kamaz tetején. meg néha volt military warehousenél bloodsucker villageban a pincékben, de ez sem volt biztos. tetejében volt három elírás is a receptekben... kb frászt kaptam, mire minden receptre megvolt, hogy mibe kell bedobni, mert ha nem volt jó a recept, akkor lehetett végigpörgetni, hogy akkor melyik anomália is a helyes... az előbbi leírásból azt hiszem kitűnik, hogy eléggé sokat kellett mászkálnom/aludnom/irtanom a blowoutkor megjelenő jónépet, néha tökfeleslegesen.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5772) ZIL


ZIL
tag

Na mindegy, sajnos az a helyzet hogy meg messze nem kiforrott a dolog, es ez csak azert, mert hasrautesre allitottak be a dolgokat teszteles nelkul. szoval szerintem egyaltalan nem kell szegyenloskodni vele, hogy felulbiraljuk e a konfiguracios file-okat, mert jo esellyel sokkal elvezhetobb jatekhoz jutunk vegul (vegulis a donor is jo eleve). Jo pelda erre a Vintorez, megneztem a tenyleges tulajdonsagait ennek a fegyonak egy fegyverekkel foglalkozo honlapon, es bizony az eredmeny finoman szolva is meglepo volt, ez is surolja a rohely kategoriat. Ugyanis itt a Vintorez erosebb sebzessel volt bejegyezve a dragu svd-nel is. holott a valos sebzese talan ha eleri az mp5-et.
Csak nehany adat:
Ammo for rifles and machineguns
Designation (country) Cartridge bullet weigth, g. V0, m/s E0, J
.223 Remington / 5,56 NATO (USA) 5,56x45 3,56 (3,95 SS109) 1005 1798
5,45mm M74 (USSR/Russia) 5,45x39 3,25 900 1316
.30 US Carbine (USA) 7,62x33 7,1 605 1299
Kurzpatrone PP43 (Germany) 7,92x33 6,95 650 1468
7,62mm M43 (USSR/Russia) 7,62x39 7,9 710 1991
.303 British (UK) 7.7x56R 11.4 745 3164
.308 Win / 7,62 NATO (USA) 7,62x51 9,5 780-840 2890-3352
7,5mm (Swiss) 7,5x55,5 11,3 750-840 3178-3987
7,5mm (French) 7,5x54 9 820 3206
7,62mm M1908/30 (USSR/Russia) 7,62x54R 9,6-11,8 780-870 2920-4466
7,92mm Mauser M03/05 (Germany) 7,92x57 12,8 750-880 3600-4956
.30-06 Springfield (USA) 7,62x63 9,7-10,5 820-850 3261-3793
9mm SP-5, SP-6, PAB-9 (USSR / Russia) 9x39 16.2 - 17.3 280-300 660-780
.50 Browning (USA) 12,7x99 46 765-890 13460-18218
12,7mm M30/38 (USSR/Russia) 12,7x108 51 830-860 17567-18860
14,5mm M41/44 (USSR/Russia) 14,5x114 63,4 1000 31700
Sztem elgondolkodtato...
(Amugy bocs hogy ennyire osszevissza van, nem veszi figyelembe az elrendezesi szandekaim. Elso a gyato aztan a kaliber, aztan a lovedek tomege, aztan a kezdosebessege, es aztan a kezdeti energiaja. Alapvetoen az energiaja hatarozza meg a pusztito kepesseget a sebessege meg a pontossagat.)

[ Szerkesztve ]

(#5773) remington2 válasza proci985 (#5771) üzenetére


remington2
senior tag

Szívem szerint kipróbálnám az OL 2.2 "környezetét" (trader, artik, mute, pénz) az OL 2.0 kihívásaival (ömlő mutánsok, vér és szenvedés :DDD ), szerintem ez lenne a nyerő kombináció. Nehéz, küzdelmes, de nem lehetetlen. Gondolom, annyi minden változott a 2.0-2.2 váltásnál, hogy véletlenül sem lehet összehaxolni :(

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#5774) ZIL válasza proci985 (#5771) üzenetére


ZIL
tag

30k-s vert? En meg csak kozel annyiert sem lattam semmi cuccot... Hol lehet azt megvenni?
Egyebkent ha mar a vasarlasnal tartunk, van egy eleg jo modszer az olcso cuccolasra...
En beleptem a freedomba, hogy kivasaroljam az armory-juk el nem lophato reszet. Csupan 10000 rugot vesztesz a kilepesnel, de minden cucc 1/4 aron megvasarolhato.

[ Szerkesztve ]

(#5775) ZIL válasza remington2 (#5773) üzenetére


ZIL
tag

Kozel sem biztos, hogy ne lehetne a kettot kozeliteni egymashoz. En eddig ugy neztem, hogy minden lenyegesebb konfiguracios file elerheto, joforman csak a grafikai, es fizikai motoron nem tudsz valtoztatni...
Epp bongeszgetem a netet, hogy milyen fegyvereket lenne meg erdemes beleprogramozni :DD , addig is gyakorlaskent finomhangolom a mar bentlevoeket, hogy tenyleg hasonlitsanak valos onmagukra :K . Meg meg vegig is kene jatszani legalabb egyszer mielott osszeturom az egeszet. De hosszu tavon nem ussza meg az tuti... ;]

[ Szerkesztve ]

(#5776) Medvelászló válasza ZIL (#5775) üzenetére


Medvelászló
senior tag

Bár igen fogékony vagyok új dolgokra,szerintem amit te művelsz az már nagyon sz@r szagú. :W
Itt nem az istenek háborújáról van szó,csak egyszerű zsoldosról aki meg akar élni a Zónában.ill túl akarja élni a "saját"/a te/ ravaszság/a/od révén.Ne basszunk oda a játéknak 1 nagyot,ez nagyon elb@ssza a fílingetPróbálj asszimilálódni a játék által nyújtott érzelem dús,parával beszőtt világgal! :(((

(#5777) remington2 válasza Medvelászló (#5776) üzenetére


remington2
senior tag

Ilyen alapon az OL maga sem létezhetne . . .

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#5778) ZIL válasza Medvelászló (#5776) üzenetére


ZIL
tag

A zonahoz elegge jol tudok asszimilalodni ugy erzem, de ehhez a hozzaszolasodhoz mar annal kevesbbe. Es ha mar a szarszagnal tartunk, inkabb moss fogat...
Mindenki mastol bocs!

[ Szerkesztve ]

(#5779) Bencom ™ válasza Medvelászló (#5776) üzenetére


Bencom ™
őstag

Lol, épp azt írja, hogy szerinte túl könnyűre sikerült az OL 2.2, és reálisabbá, meg nehezebbé akarja tenni, te meg leordítod, hogy minek cseszi el a játékélményt? Szerintem te valamit nagyon benéztél...

Én a sima stalkerben is átírtam egy-két dolog tulajdonságát, de nem azért, hogy könnyű legyen, hanem hogy élvezetesebb...

(#5780) Medvelászló


Medvelászló
senior tag

A termosztátor mód nekem akkor sem tetszik.Szerintem nincs túl sok értelme végig menni a játékon azzal a tudattal h.senki és semmi nem gyakja le :( Kimarad belőle az izgalom,meg stb.......
ZIL-Megmostam a fogaimat májkrémmel :DDD

(#5781) ZIL válasza Bencom ™ (#5779) üzenetére


ZIL
tag

Na mindegy, szerintem kell hagyni egy kis idot szegeny Macilacinak, hogy kijozanodjon es fel tudja dolgozni ezt a boduletes mennyisegu komplex informacioaramot, amit ez a forum kepvisel :DD . Mert ugy latom, meg mindig nem beszel nyomon szegeny :W .
Es amugy igen, tegnap ugy toltam vegig az agyporzsolot meg piripocsot, hogy 90% ala nem ment az eletem, egy elsosegelycsomag sem kellett :C ....

Azt nem tudja egyebkent valaki hogyan lehet .dds es .ogf file-okat generalni? Mert ezek nelkul nem tudok egyedi kulsot csinalni a fegyvereimnek, artifact-jeimnek. Vagy hogy esetleg hol erdemes keresni ilyen infokat...

[ Szerkesztve ]

(#5782) ZIL


ZIL
tag

Hehe mit talaltam:
http://developer.nvidia.com/object/nv_texture_tools.html

[ Szerkesztve ]

(#5783) remington2 válasza Medvelászló (#5780) üzenetére


remington2
senior tag

Abban igazad van, hogy ha túl könnyű, elveszi a játékélményt. OL-ban könnyen belazul az ember, ha van valami jó cucc rajta, szuper fegyver a kezében, kismillió rubel a pénztárcában, és elég bőszen potyognak az artik, így se pénz, se extra "rpg-pontok" hiányában nem fog szenvedni. Ezt megfejeli a sokrekeszes arti(sör :DDD ) tartóval, és lőttek neki . . . hell fokozaton is.
Bár, a másik oldalról nézve, ha fejbekapnak, szerintem meghalsz így is, úgy is, mert ott egy pillanat alatt leveszi az összes életed, és azt már hiába töltené vissza az arti-készleted, bár ezt nem próbáltam még. . .
De ezek nem friss emlékek, a legutolsó végigjátszásomból emlékszem ilyen negatívumokra. Ez is csak akkor igaz, és csak a vége felé, hogy ha sokat járkálsz, meg gyűjtögetsz, azaz majdnem mindenkire, aki fanatik :R

szerk: Ennek a régi emléknek némileg ellentmond, hogy épp most értem a Bárba, és eddig igazi, kellemes szenvedés volt, agropromból alig jöttem ki ép bőrrel, a katonai bázison majdnem szétszedtek, végül BTR-rel nyomultam a határig, mert a riadóztatás után oda is pakolnak katonákat, és teljesen szétrongyolódtam. Túloldalon, Garbage-ben banditák fogadtak, átmásztam az alagút tetején, traktorra szálltam, és úgy menekültem. Még jó, hogy a banditák nem kezdtek kergetni.
Most a bárban pihenek :D

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#5784) ZIL válasza remington2 (#5783) üzenetére


ZIL
tag

"Sajnos" azt lehet mondani, hogy meg a fejlovesek sot akar a teljes eleteromet meghalado egyszeri sebzesek sem artanak, ugyanis az arany nem fugg a pillanatnyi dozistol, ha 100% folotti golyoallosagod van artifactbol (ez nagyon fontos, mert a ruha es az artifactek vedelme nem adodik ossze), akkor minnel jobban lonek annal jobban gyogyulsz es javul a pancelod. Probald ki, meglatod mennyire rohelyes az oszkep amikor 6 gepfegyveresre rarontasz kessel mikozben meg sniperrel is oszt egy, es nemhogy sebzodnel, hanem regeneralodsz kozben. Ez a baj ezzel a rendszerrel, hogy cheat nelkul is lehet halhatatlan az ember, raadasul meg csak nem is nehez megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#5785) Bencom ™ válasza remington2 (#5783) üzenetére


Bencom ™
őstag

Nyehhehe, én első végigjátszásnál jártam így sima SoC-ban, alig volt némi lőszerem, és abban ugyebár nincsenek vezethető autók, szóval szívtam rendesen. Azt csináltam, hogy mivel már csak pisztolyba volt töltényem, nagy nehezen levadásztam egy embert, odaszaladtam, felszedtem a fegyvert, betáraztam, azzal leszedtem a másik katonát, odamentem, megint felszedtem a fegyvert, megint lelőttem egy másikat, és így szépen egyesével, hát életem nem sok maradt a végére, de csak túléltem, és akkor nagyot mentettem, töltényem továbbra sem volt, átmegyek a szeméttelepre, erre ott van vagy 30 bandita, és mindez még medium fokozaton volt, azt hittem eldobom az agyam... már nem is emlékszem, hogyan éltem túl, de végül is továbbmentem... hát igen, az alapjátékot nem űbereli semmi... kár hogy elszállt az a rohadt VGA, most nem kevés kedvem lenne egy kicsit Stalkerezni...

(#5786) emre


emre
veterán

Az igazi Exoskeleton ha érdekel valakit :C
exo_1
exo_2
exo_3
exo_4

Most volt a Discovery-n

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#5787) pervajakróv


pervajakróv
csendes tag

Zajtalan VIPER + Mesterlövész Trs 301 + SEVA ruha most éppen ezekkel nyomulok, RED FOREST- ben vagyok, itt majd lehet SVU- t felvenni az orvlövészektől.
Fenti kombináció kiváló közepes távolságra és közelharcban, jöhetnek a vérfarkasok, mutáns kutyák, zombik, vadkanok ez az átalakított VIPER- nek csupán egy közepes sorozat és nagyon gyors az újratárazása.

(#5788) Bencom ™ válasza pervajakróv (#5787) üzenetére


Bencom ™
őstag

A hangtompítósra gondolsz? Az jó kis fegyó, de én egyszer megszereztem a pisztolygolyót használó verziót is, na abba aztán volt lőszerem szarásig, ráadásul a pisztolygolyó baromi könnyű is... A vasúti alagútban van a szeméttelepnél, amiben olyan rengeteg anomália van, és látszólag lehetetlen bejutni, de valójában két csavarral át lehet rajta szaladni...
Az alagút agropromi végénél pedig rengeteg jófajta artifact van (többségük anomáliákban lebeg, ki lehet belőlük lőni, vagy akár csavarral is kihajítani). Kicsit veszélyes, de érdemes értük bemenni.

(#5789) ZIL válasza pervajakróv (#5787) üzenetére


ZIL
tag

Ha mar az mp5-ot szereted, akkor tudok neked 2 helyet hol vehetsz fel mp7-et. Imadni fogod. Az is 9x19-es para loszert hasznal (valosagban ilyen verzio mondjuk nem letezik :U ), es lehet ra tompitot is tenni (bar en nelkule jobban szeretem). Az egyik a garbage eszaki oldalan a romos epulet a duty-sok mellett, ott van fent az emelet maradvanyain, a masik a wild territory kezdeti reszenel, ahol az anomaliakkal teli garazs van, az elott a teherauto platojan. Amugy meg a red forestben vagy a buszmegalohoz kozeli teherauto platojan, vagy az agyporzsolo melletti epuletek egyikeben van egy nehezgeppuska. Az is fincsi darab :DD .

(#5790) ZIL


ZIL
tag

Vegigtoltam a jatekot, de se a lombikbebi szakosztallyal, se a foellennel nem talalkoztam, es raadasul meg csak azt sem tudom hogy kell visszajonni piripocsba. Segitsetek legyszi! :O

(#5791) Bencom ™ válasza ZIL (#5789) üzenetére


Bencom ™
őstag

Azok csak OL-ben vannak (az mp7 is meg a nehézgéppuska) a főellen pedig egy magas gyárkémény mellett lesz, a lombikbébiket nem tudom kikre érted, de a hologram termében van talán öt politergeist, ha bemész (ha nem mész be, kívülről is ki lehet őket lőni és akkor nem támadnak rád).

(#5792) ZIL válasza Bencom ™ (#5791) üzenetére


ZIL
tag

A lombikbebiket a konzorciumra ertem, akiket az soc-ben meg kellett olni (vagy csatlakozni hozzajuk). A hologram termet kitakaritottam, es aztan vegigugraltam a teleportokon is, mig a vegen kozvetlen elem eleportalt le 6 ellent. Aztan az ott levo teleport meg kidobott a hatso udvar kozepere, ahol semmi kulonos nem volt, csak tiplizni kellett, mert jott a kitores. A foellen hogy nez ki?

(#5793) Bencom ™ válasza ZIL (#5792) üzenetére


Bencom ™
őstag

Egy nagy controller. Valszeg azért nem volt a végső videó, merthogy végtelenítve van a játékmenet.

(#5794) ZIL válasza Bencom ™ (#5793) üzenetére


ZIL
tag

Az udvaron kiirtott apraja kozt volt egy kontroller is, de hogy nagy volt azt nem mondanam. Nekem teljesen hetkoznapi egyednek tunt. :U

(#5795) proci985 válasza ZIL (#5794) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

valaha ő volt a sebezhetetlen controller, akit csak anomália tudott megölni... de változtak az idők, ő pedig újból egy fejlövés dragunovval:DDD

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5796) ZIL válasza proci985 (#5795) üzenetére


ZIL
tag

Lehet tenyleg az volt az. Kar erte, pedig rakeszultem a csakora az elbeszeleseitek utan...
Volt nalam SVD, Bulldog 40 aknaval, meg vagy 30 granat. Ehelyett sima geppityuval lottem le meg a teleportok kozul, hogy ne zizegtesse mar a kepet mikozben a monolitokat olom.

(#5797) remington2 válasza ZIL (#5796) üzenetére


remington2
senior tag

Feleslegesen vittél annyi cuccot, mert hagyományos fegyver nem sebezte, csak anomália. Kár, hogy kivették, akkoriban még lehetett "aktiválni" az artit, anomáliákat csinálva.

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#5798) proci985 válasza ZIL (#5796) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hm, 2.0ában még bőven kevés lett volna oda annyi lőszer, bár ott más miatt:DDD kicsit könnyebb lett a vége, de ez nem is baj.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5799) NI8


NI8
csendes tag

Jó reggelt ! :R

Újra kezdtem az SOC-t OL 2.2 moddal, nagyon átjött, nagyon tetszik. DE.
Tudom illetlenség, de szeretnék egy picit csalni. Valaki nem tudja, hogy lehetne
átírni a megszerzett pénzösszeget az inventory-mban. Egyszeri "juttatásról",
"Stalker 13-ik havi"-ról :D lenne szó, ígérem.

Az OL 2.2 m-hoz feltettem a Trader mod-ot és az öreg Sidorovich-nál annyi jóféle
dolg lenne amiből szeretnék vásárolni, hogy csak NA !

Be kell valljam :B a vihető súly összegét már megemeltem + 5 kg-val :Y , így
egy-két aprósággal többet vihetek :C .
A pénzösszeget viszont nem találom (vmelyik .ltx fájl lehet :F )
Megpróbáltam a suit-ok árát is átírni, egy-kettőnél nagyjából sikerült :C (160E Ru helyett
16E Ru lett-ezért is sok feladatot kell megcsinálni :K ) de jobban örülnék egy egyszeri
juttatásnak, jól bevásárolnék és folytatnám tovább a barangolást.

Szóval erre gondoltam :B .

MÁS ! :U

Miért van az,hogy csak antirad-artifact-al tudom a sugárzásomat szinten tartani , különben egyből kipurcanok ? Hogyis értem ezt: mondjuk a Bar-ban, mindenemet beraktam a ládába (ruha,fegyver,lőszer, összes artifact,pokróc stb.) egyszál gatyában állok ott és elkezd emelkedni a sugárzásom.
Hiába iszom Vodkát, adok magamnak antirad-drogot,Tudós Elsősegélycsomagot semmi nem mulasztja el. Pedig a Bar egy sugármentes övezet, nem?
Ja, és ha közben a fal mellé állok vér spriccel a falra belőlem, pedig nem is jelzi, h. véreznék. Illetve kint csak sántítva tudok futni. Kötszer, vérzés csillapító fact, alvás nem használ.
Ez vmi bug lenne ? :F Vagy csak nekem jutott ez az egyedi sajátosság ?

Megköszönném :R :R ha vki segítene, mert így hiába a megszerzett pénz ha állva meghalok. :W

Na, ez elég hosszúra sikeredett, elnézést :B
További sugárzásmentes szép napot ! :R

A kisunokám úgy programozza azt a gépet. Csakúgy dőlnek a szörnyek !

(#5800) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Sziasztok!

Csak szeretném megtudni, hogy jó e az alábbi telepítési sorrend:

- Alapjáték
- 1.0005 patch
- 1.0006 patch
- magyarítás
- OL 2.2 (itt állítólag valamit át kell írni ha jól tudom :F )
- OL 2.2 magyarítás (ha jól tudom van hozzá)

A játék eredeti; a választ előre is köszi.:)

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.