Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41451) [-HERO-] válasza krealon (#41448) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Koszonom!
En is erre jutottam igy mar landolt is az Alzanal.
:R

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#41452) Doky586 válasza krealon (#41449) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

a DFS okozhat problémát.
Semmilyen problémát nem okoz.

(#41453) nyesteb válasza nyesteb (#41429) üzenetére


nyesteb
tag

Sziasztok!

Erre valakinek ötlete?
Voltunk azóta bent a Yettelnél, elsőre resetet nyomtak rajta (akkor is mondtam, hogy ne akarjon ezzel megetetni, de nem volt hajlandó hibajegyet felvenni a srác), majd rá egy hétre hosszas viták árán sikerült hibajegyig eljutni, de nem működött a hibakezelő rendszer, ezért utólag írták meg a jegyet, amire persze nem a pontos leírás került. Ezért 2 hét "tesztelés" után visszakaptuk és persze nem találtak hibát a készülékben.
A wifi hiba a kérdés egyedül, a mobilnet most nem érdekel, cseréltünk sim-et, talán azzal majd megoldódik, de a wifi miért akadhat le? Naponta többször is csinálja, de csak 1-2 hét használat után. Resetelve megint 1-2 és akad. Tuti ez így nem normális működés...

Köszi!

(#41454) mezis válasza nyesteb (#41453) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Azt próbáltad már, hogy nem reset-eled, de naponta Off/On ? (Pl. éjszaka pihenteted.)

mezis

(#41455) nyesteb válasza mezis (#41454) üzenetére


nyesteb
tag

Szia!

Ezt nem, de úgy gondoltam, hogy egy routernek nem kell alvás azért... Sok routerrel volt már dolgom, egy ideig ez volt az állásom is, de ott sem tartottunk nekik szünetet...

Rajta van a kamerarendszer is, így nem szeretném sokáig kihagyásra kényszeríteni, de ha van éjszakai reboot rajta (nem néztem még), akkor megoldás is lehet. Ha működik...

(#41456) Multibit válasza nyesteb (#41455) üzenetére


Multibit
veterán

+1
Folyamatosan megy a routerem (7/24). Nincs gond vele.

(#41457) nyesteb válasza Multibit (#41456) üzenetére


nyesteb
tag

Ez is a normális működése szerintem.
Remélem egyszer ez is úgy fog.. :)

(#41458) hdtomi


hdtomi
senior tag

Sziasztok! Ha nem is járok jó helyen, remélem tudtok tanácsot adni, vagy átirányítani a megfelelő helyre, köszönöm! Vidanetes vagyok és egy Arris TG2482-es kábelmodemet adtak. A telefonra már nincs szükségünk, emiatt lemondtam azt a szolgáltatást. Azóta folyamatosan villog a Tel1 és Tel2 LED. A modem webes felületén néztem, de szerintem nem lehet kikapcsolni, letiltani a dolgot, újraindítás nem segít.
Van erre megoldás, csak én nem találom?

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#41459) mezis válasza hdtomi (#41458) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! Ha újraindítás után is villogna, ÜFSZ vagy [link]

mezis

(#41460) hdtomi válasza mezis (#41459) üzenetére


hdtomi
senior tag

Villog újraindítás után is, így az utóbbi opcióval megoldottam, aztán lehet jövő héten rácsörgök az ügyfélszolgálatra. Köszönöm, a választ!

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#41461) BB9000 válasza hdtomi (#41458) üzenetére


BB9000
senior tag

+1 a fekete szigszalagra

[ Szerkesztve ]

(#41462) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy TUF-Ax3000 V2 és egy RT-Ax82U mesh hálózatba kötve lanon keresztül, digis optikai net, konkrétan a rendszer 30 percenként eldobja a kapcsolatot, utána szépen visszamegy a hálózatra, már mindent kipróbáltam volt teljes reset, minden újra belett állítva, és most már ötletem sincs no-ip-t használok, a naplóban talán ezután az esemény után áll főldbe a dolog: "Disassoc 64:90:C1:A2:5B:9C, status: 0, reason: Disassociated because sending station is leaving (or has left) BSS (8), rssi:0
Dec 25 19:15:02 wlceventd: wlceventd_proc_event(662): eth5: Disassoc 64:90:C1:A2:5B:9C, status: 0, reason: Disassociated because sending station is leaving (or has left) BSS (8), rssi:0"

(#41463) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!

Voda előfizetés. Van 2 Asus RT-AC66U B1 router AiMesh módban.
Mostanság azt vettem észre, akár Wifivel, akár vezetékesen, pár másodperc várakozás után töltődnek be a lapok, van amikor 3 msp, esetleg 8 msp de van hogy időtúllépést ír ki. Frissítek és utána be szokott töltődni. Játékok alatt is melyhez kell net, elején, sokáig szokott az is várni.
Ránéztem tegnap este a routerre, be is léptem, de ott is sokáig tekert, belépés, az az enter után nem jött be jó sokáig a router főoldala. Kikapcsoltam fizikailag, majd be. (Node-t leválasztottam, úgy hogy csak kikapcsoltam, hátha ez a gond és ne legyen ez egy hátráltató pont). Utána be tudtam lépni pillanatok alatt a routerbe. Az oldalak is azonnal betöltődtek, játékok alatt is azonnal megjelent a lehetőség a multihoz.
Viszont ma délelőtt mobilon a wifis elérés esetén újfent megjelent az időtúllépés, átkapcsoltam mobilnetre ott pillanatok alatt bejött az oldal. Most délután PC-n is és Mobilon is egyelőre jóknak tűnnek.
Mi lehet a gond?

(#41464) mezis válasza xrvman (#41463) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Bármi.

De hátha csak túl sokan vagytok a légtérben: [link] . Vagy NetSpot.

mezis

(#41465) xrvman válasza mezis (#41464) üzenetére


xrvman
őstag

Vezetékesen is hibázhat, mert elsősorban itt vettem észre. A PC, LAN kábellel van összekötve a routerrel.

(#41466) Multibit válasza xrvman (#41463) üzenetére


Multibit
veterán

Ránéztem tegnap este a routerre, be is léptem, de ott is sokáig tekert, belépés, az az enter után nem jött be jó sokáig a router főoldala.
Mindezt úgy, hogy kábelről, a routert LAN IP címmel elérve?

(#41467) tircs


tircs
újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni Digi FTTH hálózat esetén saját router cseréjével kapcsolatban!

Nekem jelenleg egy DIGItől kapott DIGI FTTH receiver és egy Huawei HG8121H router van felszerelve DIGINET 1000 előfizetéssel! Sajnos nem a legjobb a wifi a lakásban, illetve vannak 5GHz-et is ismerő eszközeim, ezért szeretnék egy TP-Link Archer AX73 routert csatlakoztatni és azon keresztül elosztani az 1000Mbit sebességet!
A kérdésem az lenne, hogy hová tudom kötni a TP-Link routert? Azon nincs optikai bemenet, ezért az FFTH receivert nem tudom közvetlenül csatlakoztatni, azon ugyanis nincs UTP kimenet! Esetleg kérjek a DIGItől másik eszközt?

(#41468) mezis válasza tircs (#41467) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

DIGI FTTH receiver pontos típusa ?

Valószínű, hogy a Huawei HG8121H LAN portjához tudod csatlakoztatni.
Ekkor kevesebb gondod lesz egy esetleges reklamációnál. A szolgáltató csak a saját eszközének kimenetéig fogadja a reklamációt. Az meg rendben szokott lenni. :K

mezis

(#41469) xrvman válasza Multibit (#41466) üzenetére


xrvman
őstag

igen igen. Kézzel kikapcs, majd bekapcs és utána jó lett, s ekkor az oldalak is hamar töltődnek. ... egy darabig.
Jött egy frissítés, nekem most jelezte, ez valami loggal kapcsolatos hibát orvosol. Lehet túl sokat loggolt? Majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#41470) tircs válasza mezis (#41468) üzenetére


tircs
újonc

Üdv Kedves Mezis!

Az FFT reciver típusa Luster TBN100B.
Tehát akkor a huawei router gigabites LAN portjára kötöm majd a saját routerem és kérem a huawei router bridge módba kapcsolását, majd beállítom a TP-link routeren a PPPoe kapcsolatot ugye?
:)

(#41471) mezis válasza tircs (#41470) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, lehet bridge-t kérni, de én azt sem javaslom.
A saját WiFi router meg elégedjen meg a switch üzemmóddal, amit vagy felismer, vagy kézi munkával kell beállítani: [link]

mezis

(#41472) MadMancs válasza mezis (#41471) üzenetére


MadMancs
veterán

Pont hogy jól írta. Saját router esetén erősen ajánlott ONT bridge módba kapcsolása.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#41473) mezis válasza MadMancs (#41472) üzenetére


mezis
nagyúr

- Saját router hátránya: Ha probléma van a szolgáltatással, az vagy a router WAN portján már észlelhető vagy csak a LAN portjain. Mit mond a szolgáltató: Náluk minden rendben, saját router a hibás, a WAN portjával együtt. És akkor kérhető vissza router üzemmódba,......

- Saját router előnye: ? :F

mezis

(#41474) Gubek-Einste válasza mezis (#41473) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

- Saját router előnye: ? :F
- Teljes kontroll a belső hálózat felett
- Nem vagy lekorlátozva a szolgáltatói eszköz képességeire

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41475) MadMancs válasza mezis (#41473) üzenetére


MadMancs
veterán

Ahogy Topikgazda úr is írta + stabilabb hálózat, privát tér, stb.

Miért is kellene egy routert redegradálni switch-nek? Akkor az ember switchet vesz. Arról nem beszélve hogy szolgáltatói ONT tudása a béka feneke alatt van ,épp arra jó hogy legyen internet. Ha hiba van 2 kattintás digi ügyfélkapuban visszaállítani ONT-ot router üzemmódban és csekkol I hogy a hiba úgy is fent áll, ha igen, mehet vissza modem módban. Digi látni fogja hogy egyik módban se ok (tapasztalat). Ez nem Voda hogy ConnectBox az isten és csak akkor vesznek fel hiba jegyet ha az intéz mindent.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#41476) psyho85


psyho85
aktív tag

Sziasztok!

Egyfelől: BUÉK! :)

Ámde: adott egy D-Link DIR-853. Kábeles net nélküli helyszínen biztosította a netet 4G usb model segítségével. Egy idő után elkezdte eldobálni a netet (kb. 5 napotna, előtte egy évig hibátlanul ment), újraindytás után üzemelt szépen. Egy ilyen újraindítás után viszont elérhetetlenné vált a GUI, reset, firmaware frissítés, és teljes elérhettlenség. Ez eddig nem én voltam, kapott info.

Amit én látok: failsafe start megy, de bármelyik gyári firmware-t teszem fel rá, ugyan elvileg felteszi, újraindul, de restart után elérhetetlen, nem oszt ip-t, putty-n át a telnet és ssh nem megy. A failsafe továbbra is megy, de ebben az üzemmódban nem elérhető telnet/ssh, connection refused.

Érdemes megpróbálni alternatív firmware-t a failsafe-en át, vagy soros porton mókolni?

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#41477) krealon válasza psyho85 (#41476) üzenetére


krealon
veterán

"adott egy D-Link DIR-853. Kábeles net nélküli helyszínen biztosította a netet 4G usb model segítségével. Egy idő után elkezdte eldobálni a netet (kb. 5 napotna, előtte egy évig hibátlanul ment), újraindytás után üzemelt szépen. Egy ilyen újraindítás után viszont elérhetetlenné vált a GUI, reset, firmaware frissítés, és teljes elérhettlenség."

Nekem egy Linksys router mutatott hasonló tüneteket, ott a tápegység gyengélkedett és a sok nyúzás után már nem is sikerült éltet lehelni bele. :-( Tippem szerint a flash memória nem bírhatta a jelentős feszültség ingadozást.

(#41478) tjsz


tjsz
senior tag

Sziasztok!

Adva van egy Asus N18U, rajta FreshTomato firmware, 3 VLAN, 1. VLAN-hoz wifi1 hálózat van rendelve, 3. VLAN-hoz pedig a wifi2. Wifi1 és Wifi2 ugyanúgy van beállítva, ugyanaz a titkosítás (WPA2 AES), DHCP mind3 VLAN-on belül, nincs semmi különös beállítva. Mégis: wifi1-hez nem tud csatlakozni a laptopom, wifi2-höz meg igen.

Mivel ugyanazon laptopról van szó, ezért - gondolom - win driver hiba nem lehet (akkor hogy csatlakozna wifi2-höz?)

Beállítás előtt Win10-ben direkt "elfelejtetem" a wifi1 és wifi2 beállításait, tehát be kell gépelnem újra a wifi-s jelszavakat.

Mivel más eszközök (pl. mobilok) tudnak csatlakozni mind2 wifi-hez. ezért router gond sem lehet - elvileg (nincs wifi filter sem).

Mi a szösz lehet a gond?

(#41479) mezis válasza tjsz (#41478) üzenetére


mezis
nagyúr

Laposodon "Hálózat alaphelyzetbe állítása" volt?

mezis

(#41480) tjsz válasza mezis (#41479) üzenetére


tjsz
senior tag

volt

(#41481) psyho85 válasza krealon (#41477) üzenetére


psyho85
aktív tag

Igen, közben cseréltem egy púpos kondit a tápban... akkor ennek valszeg béke poraira. :( (Anno a Wl-500gp túlélte, hogy a táp szűrőkondija megmakkant, aztán a reouter nyákján lévő is. Mindkettőt csere, openwrt, memóriát felszabadít, brickeltem (bemásolt kódban O volt 0 helyett), chip lábát földelni, megint ment... végül nem ment rá semmi, ami rajta volt ddwrt és kész, megmakacsolta magát, meg bugokat is produkált... halálba lett mókolva.)

Köszi a gyors választ! :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#41482) mezis válasza tjsz (#41480) üzenetére


mezis
nagyúr

"...wifi1-hez nem tud csatlakozni a laptopom..."

Megjelenik a választható AP-k között a wifi1 ?

mezis

(#41483) tjsz válasza mezis (#41482) üzenetére


tjsz
senior tag

igen, amikor rákattintok, akkor kéri a wifi1-es jelszót, aztán sokat várakozik és közli, hogy nem tud csatlakozni

(#41484) mezis válasza tjsz (#41483) üzenetére


mezis
nagyúr

A légkör tiszta, térerő rendben ? [link] vagy NetSpot

mezis

(#41485) tjsz válasza mezis (#41484) üzenetére


tjsz
senior tag

Térerő okés, ugyanazon router által szolgáltatott wifi2-höz hibátlanul csatlakozik.

(#41486) mezis válasza tjsz (#41485) üzenetére


mezis
nagyúr

Próba egy Live Linux-al.

wifi1 és wifi2 BSSID-je különböző?

mezis

(#41487) tjsz válasza mezis (#41486) üzenetére


tjsz
senior tag

Igen, különböző

(#41488) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!
digi ftth 1000 melle vettem egy ax53u-t.

igy kell bekotnom hogy mukodjon es a digi ugyfelkapun bridge-be rakni?

Koszi

Plusz switch nélkül a másik lehetóség, hogy az ONT egyik
LAN portjára kötöd a saját routered WAN portját és
dinamikus (vagy statikus, haérted mit csinálsz) IP-t állítasz
be a saját routered WAN csatlakozásának. Ekkor a saját
routered nem lehet 192.168.1.1 IP címü, ezért állitsd át például 192.168.2.1-re

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#41489) xrvman válasza xrvman (#41469) üzenetére


xrvman
őstag

Megvolt minden, reset is, NVRAM törlés is, és mégis jelentkezik a hiba.
Bármely oldalt megnyitok, eleinte teker vagy 7 msp és hirtelen betöltődik, vagy időtúllépés, és újra próbálkozás után azonnal betöltődik. Játékok alatt is van ez a késlekedés.
Router oldalára be tudok lépni IP-vel router asus commal is.
Vezetékesen vannak jelen a hibák.

(#41490) tjsz válasza mezis (#41486) üzenetére


tjsz
senior tag

A gépemen használtam/használom a netsetman nevü segédprogramot, a wifi-s hálózati kártyára DHCP volt beállítva. Próbaképpen beállítottam a netsetman-ban hogy a wifi-s kártya NE dhcp-n keresztül kérjen IP-t, hanem fix IP-vel menjen és ekkor látta a wifi-n keresztül a net-et és a teljes hálózatot. Ezek után visszaállítottam a netsetman-ban, hogy dhcp-n keresztül kérjen IP-t és ettől a pillanattól kezdve már az is működött. Ki érti ezt? :F

(#41491) mezis válasza tjsz (#41490) üzenetére


mezis
nagyúr

Tán még a netsetman sem érti.
Kell neked ez a segédprogram? :F

mezis

(#41492) tjsz válasza mezis (#41491) üzenetére


tjsz
senior tag

Sajnos kell.

(#41493) mezis válasza tjsz (#41492) üzenetére


mezis
nagyúr

A neteset... fix IP címet tud kezelni?

mezis

(#41494) TODI1111 válasza adamssss (#41488) üzenetére


TODI1111
addikt

(#41495) Multibit válasza tjsz (#41492) üzenetére


Multibit
veterán

Hmm… A kell a nélkülözhetetlen szinonimája ;)

(#41496) tjsz válasza mezis (#41493) üzenetére


tjsz
senior tag

Igen, tud

(#41497) mezis válasza tjsz (#41496) üzenetére


mezis
nagyúr

Akkor meg van a megoldás?

mezis

(#41498) krealon válasza tjsz (#41490) üzenetére


krealon
veterán

"Próbaképpen beállítottam a netsetman-ban hogy a wifi-s kártya NE dhcp-n keresztül kérjen IP-t, hanem fix IP-vel menjen és ekkor látta a wifi-n keresztül a net-et és a teljes hálózatot. Ezek után visszaállítottam a netsetman-ban, hogy dhcp-n keresztül kérjen IP-t és ettől a pillanattól kezdve már az is működött. Ki érti ezt?"

Akkor már csak az a kérdés, hogy DHCP-n keresztül milyen IPv4 beállításokat kapott a hálózati kártya és ez miben különbözik a fixen beállított értéktől.

Ha az IPv4 cím 169.254. kezdetű, akkor nem érkezik érvényes DHCP offer (ajánlat) a DHCP szervertől, ami lehet például attól, hogy a hálózat egyik eszközén be van állítva a véletlenszerű MAC Address használata és a viszonylag hosszú DHCP bérlrti idő miatt, elfogytak a kiosztható IPv4 címek.
Ezen az segíthet, hogy mondjuk 5 percre csökkented a DHCP Lease time-ot (DHCP bérleti idő) a DHCP szerver beállításai között.

(#41499) tjsz válasza mezis (#41497) üzenetére


tjsz
senior tag

Igen, 41490-ben le is írtam: egyszer kellett netsetman-ben beállítani a DHCP-ről fix IP-re, utána fix IP-ről DHCP-re és azóta okés. SZóval: nem a router volt a ludas, hanem a win10.

Köszönöm a tippeket!

[ Szerkesztve ]

(#41500) mezis válasza tjsz (#41499) üzenetére


mezis
nagyúr

A Win-ek szoktak ám frissítgetni, akár akarod, akár nem!

mezis

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.