Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41601) KMT válasza tjsz (#41600) üzenetére


KMT
addikt

Sajnos az nem lehet tartomány, csak egy érték. De azzal sem lettem connectable... Mi lehet még? :F

(#41602) tjsz válasza KMT (#41601) üzenetére


tjsz
senior tag

Üresen is lehet hagyni? Ha igen, akkor csak a device-t kell beállítani és kész.

(#41603) KMT válasza tjsz (#41602) üzenetére


KMT
addikt

Nem lehet sajnos.

(#41604) tjsz válasza KMT (#41603) üzenetére


tjsz
senior tag

Mi is ennek a szolgáltatói router-nek a pontos típusa?

(#41605) KMT válasza tjsz (#41604) üzenetére


KMT
addikt

Technicolor CGA4336

(#41606) Soderes


Soderes
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap bekötötték nálam a Gigabites netet. Előtte hardveresen felkészültem. Mindenhol vadonatúj CAT 5e kábel, GIgabites LAN minden gépben, Gigabites router (TP-Link TL-WDR3600).
Az ONT bridge módba van, tehát kommunikál a TP-Link-el.

A probléma ott van nekem 4 eszköz van LAN-on. Evidensen a 2 TV 100 MBit-es azoknál meg van a sávszél. Nincs gond.
A gond a saját gépemnél van. Hiába próbálok bármit is 100 Mbit többet nem kapok. Se az alaplapival, se egy másik LAN kártyával. Másik port is ugyanazt az eredményt hozta és a másik kábel is.
A szolgáltató LAN-ján is 100 Mbit kapok.

Furcsa ez azért, mert a NAS-nál meg van és ugyanilyen minőségű kábelen.
Szóval most fogyott el az ötletem.
:F

A telekom hulladéka valami Technicolor FGA2233

[ Szerkesztve ]

(#41607) Multibit válasza Soderes (#41606) üzenetére


Multibit
veterán

Szinte biztos, hogy kábelhiba. Tipikus, mikor nem érintkezik minden szál és csak 100 Mbps link jön létre.

telekom hulladéka valami Technicolor FGA2233
Vegyél vissza egy kicsit! Az a “hulladék” felülmúlja a Te Tp-Link kövületedet :K

(#41608) Soderes válasza Multibit (#41607) üzenetére


Soderes
aktív tag

Szerinted gond van a bekötéssel? Nincs meg a 4 ékpár?

(#41609) tjsz válasza KMT (#41605) üzenetére


tjsz
senior tag

A szolgáltatót kell megkérni, hogy rakja bridge módba.

(#41610) Multibit válasza Soderes (#41608) üzenetére


Multibit
veterán

Nézd meg, hogy mekkora linksebesség áll be a szóban forgó portokon! Ha 100 Mbps, akkor vagy a kábellel (csatlakozóval) van gond, vagy - esetleg - a router ethernet portjával.

(#41611) Essejó válasza Soderes (#41606) üzenetére


Essejó
veterán

Az a TP hulkadék, N-es wifit tud, a Technicolor meg WIFI6 -ot, szóval messze nem hasonlítható a kettő össze.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#41612) Soderes válasza Multibit (#41610) üzenetére


Soderes
aktív tag

Az egyik porton ami NAS felé megy 220-230 MBit meg van. A többin csak 100 Mbit.

Most majd azt próbálom meg, hogy egyenesen a szolgáltató által adott zsír új kábel próbálom a gépem összekötni az egyik Telekomos LAN portba.

Essejó : AC wifi tud a TP-LInk. Ne ragadtass el magad. Korább időben csak hulladék eszközt hozott ide nekem a Telekom. Ezért ez a tapasztalom.Tény ez valamivel komolyabb.

[ Szerkesztve ]

(#41613) Essejó válasza Soderes (#41612) üzenetére


Essejó
veterán

Aha, a, b, g, n. Az ac az valahol hibádzik. link
link

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#41614) Soderes válasza Essejó (#41613) üzenetére


Soderes
aktív tag

De miért fontos ez neked, ha LAN problémáim vannak?
Nem a wifivel van gondom.
Benéztem az an mixed-et ac-ra.

(#41615) Multibit válasza Soderes (#41612) üzenetére


Multibit
veterán

AC wifi tud a TP-LInk
Igen, van olyan TP-Link, ami tud AC wifi-t, de a tied nem.

(#41616) Essejó válasza Soderes (#41614) üzenetére


Essejó
veterán

A lan problémákra meg megoldás egy kábelteszter.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#41617) Soderes válasza Multibit (#41615) üzenetére


Soderes
aktív tag

Na, szóval a kábellel van a gond.
A szolgáltatónál meg van a gigabit, a Tp-Link meg tud 230-at.
Létezik az hogy szétdobták volna 4 LAN között a gigabitet?
Elég szomorú, ha így van.

[ Szerkesztve ]

(#41618) Tompika777 válasza Soderes (#41617) üzenetére


Tompika777
senior tag

A 4db lan port elvileg mind gigabites rajta, szóval nincs "szétdobva" négyfelé

(#41619) Soderes válasza Tompika777 (#41618) üzenetére


Soderes
aktív tag

Akkor hogy lehet, hogy a Telekomos LAN-ba 900 MBit a másiknál 230. Ugyan avval a gyári kábellal?

(#41620) Multibit válasza Soderes (#41619) üzenetére


Multibit
veterán

Olyan, mintha nem lenne hwnat a TP-Linken.

(#41621) Essejó válasza Soderes (#41619) üzenetére


Essejó
veterán

Hány éves az a TP-Link?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#41622) Soderes válasza Multibit (#41620) üzenetére


Soderes
aktív tag

Az a probléma, hogy van és be is van kapcsolva.

[kép]

(#41623) Multibit válasza Soderes (#41622) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor morzsolj el egy könnycseppet a szemed sarkában és vegyél tőle érzékeny búcsút ;)

(#41624) Soderes válasza Multibit (#41623) üzenetére


Soderes
aktív tag

Hát szerintem is ez lesz. :)

Még adok neki egy Open WRT hát ha történik valami.

Csalódott vagyok ők is lementek ilyen totál gagyi szintre.
-1 vásárló.

Mercusys milyen banda? Megéri velük foglalkozni?

(#41625) Tompika777 válasza Soderes (#41624) üzenetére


Tompika777
senior tag

Biztos kell egy másik router a Technicolor mellé?
Ha igen, akkor vegyél egy AX-es Asus-t vagy TP-Link-et, ami a pénztárcádnak megfelelő

(#41626) kpityu2 válasza Soderes (#41624) üzenetére


kpityu2
őstag

A Mercusys a még gagyibb TP-Link :D Annak teszkógazdaságos almárkája.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#41627) Essejó válasza Soderes (#41624) üzenetére


Essejó
veterán

A Mercusys a TP-Link olcsósított almárkája.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#41628) Soderes válasza Tompika777 (#41625) üzenetére


Soderes
aktív tag

Azért kell, mert levehető antennája van és nekem kell kint az udvaron a Wifi és a házban is.
Ennek a szolgáltató routernek belső antennája van, ami itt nálam semmi sem ér (60 vályog fal, hosszú telek). Nekem a TP-LInk egyik antenna ki van vezetve a padlásra és így szuper a jel. Csak ezért kell.

Essejó : Akkor ott marad. E-hulladékot nem gyűjtők. :)

(#41629) Multibit válasza Soderes (#41628) üzenetére


Multibit
veterán

egyik antenna ki van vezetve a padlásra
:Y
Azt ugye tudod, hogy ez úgy sz@r, ahogy van? Lehetnek neked saját elképzeléseid a területről, de totál téves!
Az rendben, hogy szeretnél wifi-t a házban és a kertben is, de ennek nem ez a megoldása. Nem fogod ingyen megúszni. Vegyél több mesh képes routert!

(#41630) Soderes válasza Multibit (#41629) üzenetére


Soderes
aktív tag

Így is ingyen úszom meg.
Nem kell több fogyasztó a házba.

Miért problémás?
A mérési adatok mást mutatnak.

[ Szerkesztve ]

(#41631) mezis válasza Soderes (#41630) üzenetére


mezis
nagyúr

Vegyél 4 antennás WiFi routert. Levehetőset. Annak 4 fele hosszabbíthatod az antennáit! ;] :D
Amíg csak az egyik antenna van "műben", addig akár egészen jó sávszélesség is összejöhet. Amikor viszont a másik antenna is használatba kerül, lehetnek akadozások.

Miért nem jó neked a szolgáltató modemjének router üzemmódja? :F

mezis

(#41632) Gubek-Einste válasza Soderes (#41630) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minden antennának azonosnak kell lennie és azonos helyen is kell lenniük vagyis mindegyiket cserélni kellene megfelelőre vagy mindegyiken marad az eredeti antenna, okai.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41633) Soderes válasza mezis (#41631) üzenetére


Soderes
aktív tag

Mert fapad és nem sok mindent lehet benne állítani, ami nekem kell.
Ezért szoktunk venni másik routert állítani.

(#41634) mezis válasza Soderes (#41633) üzenetére


mezis
nagyúr

Évekkel ezelőtt megkérdeztem egy saját routerhez ragaszkodót, hogy mi az a sokminden, amire neki nem ad lehetőséget a szolgáltató eszköze. Azóta is várom a választ...

Mi az a "sokminden", amit nem tud a szolgáltató Technicolor FGA2233 eszköze?

mezis

(#41635) Soderes válasza Gubek-Einste (#41632) üzenetére


Soderes
aktív tag

És ki mondta, hogy nem azonosak az antennák. Azonosak.
Nem azonos helyen van. Ez igaz.
Bár hogy ha jobban belegondolsz egy térben van velem. Csak vegyél ki felülről 10 centi stukatúr nádat, fagerendát, deszkát.
Tisztában voltam a kapcsolati sebesség nem lesz valami combos. Nekem nem is kell a legnagyobb kapcsolati sebesség. Nem ez volt cél.
Olvastam már korábban hasonlót. Nem volt számomra újdonság. Tisztában vagyok vele.
A kérdés az, hogy ez teljesen bizonyított tény. Mert szerintem nem.

A használat más mutat. Több eszköz volt/van rajta. Nekem elfogadható kapcsolati sebességgel. Szakadások nincsenek. Jelerősség és hatótáv meg nőtt. Semmi jellegű probléma nem volt.

Nagyon túl gondoljátok a dolgot, az a baj. Ez egy 5db dipole antenna, nem irányított vagy Yagi. Ez egy réz drót közepén egy tekerccsel. Lemérem és egy csavarral megcsinálom a tekercset. Szerintem nem kell túl gondolni.

(#41636) Soderes válasza mezis (#41634) üzenetére


Soderes
aktív tag

Válaszolok rá neked. De a lekezelő szövegre nem vagyok vevő. Csak normális beszélgetésre. Mert kezd eldurvulni itt a diszkurzus.

Address Reservation, VPN, Port forwarding, Access Control
És a legfontosabb DNS címek nem tudod állítani.

Nekem legalábbis.

Ez az eszköz már többet nyújt.
De előzőek kalapszarok voltak. Semmit nem tudtál benne állítani.

[ Szerkesztve ]

(#41637) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

Kezdem unni, hogy időnként fogja magát a router és újraindul, ami alatt ugye nyilván net sincs, sem wifin, sem kábelen.
November óta használok egy Tenda AC10 -est, Digis net mellett. Először direktben kötöttem rá az ONT-re, majd azóta PPPoE kapcsolaton megy. A hiba ugyanúgy fennáll, naponta vagy pár naponta újraindul. ( Ilyen gondom nem volt évekig amíg csak az ONT-t használtuk.)
Arra gondoltam váltanék egy másik márkára, hátha megoldja a gondom, szerintetek ez jó lehet helyette? TP-Link Archer C64 AC1200 [link]

(#41638) Tompika777 válasza NdrewSunix (#41637) üzenetére


Tompika777
senior tag

A Tenda nem a megbízhatóság mintapéldája...
Ha váltasz, AC-s routert már ne vegyél, hanem csak AX-et.
Menj a milyen routert vegyek topikba, biztos kapsz tanácsot, de van összefoglaló az általánosan ajánlott típusokról

(#41639) NdrewSunix válasza Tompika777 (#41638) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Én bíztam benne, hogy működni fog, de azt hiszem tévedtem. :)
Köszönöm a tippeket, megkérdezem a többieket mit ajánlanak pontosan.
:R

(#41640) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Kis segítséget szeretnék kérni.

Xiaomi Mi Router 3G az alany, Breed bootloader van rajta, amikor hozzám került, Padavan futott rajta, majd az Openwrt oldalán található leírás alapján azt tettem fel, mindent a második fw partícióra.

Tegnap próbaképpen szerettem volna feltenni rá egy Image Builderrel készült Openwrt képfájlt, így az ott található leírás alapján elkészítettem a fájlokat, a breed image maker szkripttel átalakítottam a breed számára értelmezhető formátumba, és a szokásos módon feltöltöttem a breed admin felületén a második fw partícióra, restart után viszont nem indul a router.

Ezzel a képpel sárgán világít az értesítő led, ami normál esetben kék. Próbáltam ez alapján visszatérni a stock fw-hez (tehát a fejlesztői szoftvert tenni mindkét partícióra, és ezt követően az openwrt-t), de az sem indul el, ott látszólag nem történik meg maga a flashelés sem. Kipróbáltam a linken lévő leírás alapján Padavannal is, de úgy sem indul, ekkor úgy tűnik, mintha a betöltés után egyből kikapcsolna.

Mit tudok ezzel kezdeni, hogy tudnék újra életet lehelni bele? Tegnapig igazából probléma nélkül működött. Mivel nem ez a fő router otthon, nem nagy tragédia, ha kuka, de ha valahogy be lehetne indítani, el tudnánk használni. A Breed admin felületét elérem gond nélkül, a fw betöltéssel van a hiba.

Let the Zone take me if I am.

(#41641) milan07


milan07
tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyre írok-e, az a gondom, hogy online játékkal játszok, és valamikor az istennek sem akar jó lenni a pingem, rendkívüli módon laggol a játék. Például londoni szerveren az volt legutoljára, hogy 200-400ms-em volt, és robotikus módon ment a játék, és órákon keresztül így volt. De érdekes módon a többi, közeli szervereken nem volt ilyen probléma. Ez már néhány hete így van, és nem tudom, mi lehet a probléma, mert a többi, külföldi haveromnak nincs ilyen gondja. Lehet, hogy a telekomos hálózattal van a probléma? Olyan lehetséges, hogy nekem a londoni szerver nagyon szaggat, közben pedig a szerbiai haveromnak gond nélkül megy, de közben az frankfurti szerver nekem teljesen jó? Lehet a laptopommal is a probléma? Ha azzal van a gond, akkor nem kéne mindig ilyennek lennie, nem pedig csak néha?

(#41642) kpityu2 válasza milan07 (#41641) üzenetére


kpityu2
őstag

traceroute-tal nézd meg az útvonalat a szerverhez, hogy hol nő meg a ping.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#41643) Essejó válasza kpityu2 (#41642) üzenetére


Essejó
veterán

Gyanús hogy CF és Amerika felé kerül.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#41644) gjoco1


gjoco1
addikt

Sziasztok !
Lehet nem jó helyen járok , de megpróbálom hátha kapok számomra információt a gondomra . .
Elég sok éve használjuk panelben a Huawei típusú Digi által kapott routerünket . A múlt héten telefont váltottam egy időre és azt tapasztalom , hogy random a wifi letérdel .
Kapcsolgatás - újraindítás után nehezen felmászik és el is van jó ideig . Azután random le és így tovább . .
Első körben a telcsi hibájára gondoltam ( nem kizárt hogy nem a teló a hunyó ) , mert előzőleg soha nem tapasztaltunk egy eszközünknél sem . . Soha nem szakadt le egy sem , pedig egyszerre megy két tab és egy laptop + néha telefon .
A Redminél jött elő a gond . Írtama Topikjába , de már halott sajnos . Érdekelne az is , hogy esetleg típus hiba lehet ezeknél .
Mobil netnél stabil az adat .
Érdekelne a véleményetek ezekről a mért adatokról , amit egy mobil aplikációval mértem .
A legfelső a kérdéses router .

Köszi a véleményeket !

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#41645) Multibit válasza gjoco1 (#41644) üzenetére


Multibit
veterán

Először is a legfontosabb: melyik a Te hálózatod?
Ez a szolgáltatói eszköz 2.4 GHz only? Az lenne a legjobb, ha modem módba tennéd a digis cuccot és vennél egy saját routert, ami elég erős és stabil a kábeles és wifi-s eszközök ellátásához :K Használd azt, mint routert!

(#41646) gjoco1 válasza Multibit (#41645) üzenetére


gjoco1
addikt

A legfelső az enyém 2,4 GHz .
Ez a " modern mód " nekem hottentotta sajnos . :DDD
Az utóbbit értem . . .
Az bizonytalanít el a kérdésben , hogy kizárólag azóta van gondom , mióta a Redmi telót használom .
Előtte soha nem volt leakadás egy eszközömről sem .
Létezik eseteg az az opció , hogy vagy a telcsi gatter , vagy " gyengébb " a wifi jel fogadó része ? Szakszerűbben nem tudom mondani , mert ehez tök vagyok . :DDD

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#41647) mezis válasza gjoco1 (#41646) üzenetére


mezis
nagyúr

A csatornák (frekvenciák) grafikus megjelenítése könnyebben, gyorsabban értékelhető.
Keress egy kevésbé zavart csatornát, mert a Vodafone-9523 nagyon zavarhat.
Panel: 5GHz-es AP minden helyiségbe, UTP kábellel felfűzve...

mezis

(#41648) Multibit válasza gjoco1 (#41646) üzenetére


Multibit
veterán

Mivel nem írtad a digis eszköz pontos típusát, akár az is lehet, hogy ez még egy - router módban - csak 2.4 GHz-et tudó kütyü. Ezért ajánlottam, hogy tedd modem módba a Digi eszközét, így nem az nem rádiózik, azaz nem működik rajta a wifi. Manapság már önszivatás olyan wifi cuccot használni, ami csak 2.4 GHz-et tud. Ezért ajánlom egy saját, korszerű (AX) wifi-s router használatát. Nem érdemes azon agyalnod, hogy mi volt régen, mert csak az elavult szolgáltatói eszközhöz tudsz viszonyítani. A korszerű telefonodhoz használj korszerű wifi-s routert!

(#41649) gjoco1


gjoco1
addikt

Oké srácok , köszi szépen !
Kezdem érteni . . . :DDD Beljebb ásom magam az információtok birtokánan . .
Igen , ez egy régi kütyü már , de mivel eddig gond nélkül elszaladt rajta egyszerre négy eszközünk , így nem is szúrt szemet az elavultsága . .
De még mindíg motoszkál a gondolat , hogy esetleg a Redmi is lehet hunyó . Ez előtt egy újabb Note 12 telcsi sem dobta el . Ez pedig egy Note 11 pro 4G s vas .
Nem zárható ki a vas hibája sem . Már csak arra kellene rájönni hogy tudnám letesztelni , mert random a történet . . :DDD
Köszi szépen !
Futok még egy két kört . .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#41650) gjoco1 válasza mezis (#41647) üzenetére


gjoco1
addikt

Erre gondolsz ?
A DIGI v9DN a mi kütyünk . .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.