Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30701) mezis válasza vizimento (#30700) üzenetére


mezis
nagyúr

Leírnád a felhasználási módodat ?
LAN - WAN: elkülönített alhálózat.
LAN - LAN egyetlen alhálózat.

mezis

(#30702) vizimento válasza mezis (#30701) üzenetére


vizimento
senior tag

A felhasználási mód amit szeretnék:

Minden eszköz az AC56U-ra csatlakozzon netért, azon keresztül érje el az USB3-on lévő HDDt.

A 842ND semmit ne csináljon, csak minél gyorsabban szolgálja ki az asust, tulajdonképpen lésesítsen csatornát a rádugott 4g modem és az asus wan-ja között.

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#30703) Gubek-Einste válasza Csorbi (#30694) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; Két lehetőséged van:
1; Az Asus megy AP módban akkor így kell beállítani. Nem vagyok teljesen biztos benne de lehet, hogy van az eszközben dedikált AP mód is., ha igen akkor azt az Adminisztráció/Üzemmód menüpont alatt található.
2; LAN-WAN bekötéssel csinálod, az Asus router módban lesz és akkor más alhálózatba kell tenni az Asus-t mint amilyenben a Cisco van, ekkor az Asus WAN IP címét DMZ-be rakni a Cisco-n.
Az első előnye, hogy csak egyszeres NAT van de a saját router képességei csak limitáltan vannak kihasználva, a második esetben dupla NAT lesz de a router képességei szinte teljesen ki lesznek használva.

2; Attól függ milyen módba lesz az Asus, ha AP akkor Cisco-n, ha router akkor az Asus-on.

3; Nincsen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30704) Gubek-Einste válasza vizimento (#30702) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor a WAN portba menjen a TP-Link-ből jövő kábel, a TP-Link-ben legyen DMZ-ben az Asus WAN IP címe.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30705) ssid3956 válasza Gubek-Einste (#30693) üzenetére


ssid3956
tag

Most frissítettem firmvare-t (2013-as volt rajta..) úgyhogy most várom hogy mi lesz.. eddig ok

(#30706) Hacsa0415


Hacsa0415
kezdő

Sziasztok, adott egy Tp Link TL-wr841n router és az lenne a problémám vele, hogy megszakad napi többször is, de csak 4-15 másodpercre. Tudnátok nekem segíteni, hogy mi probléma lehet?
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#30707) ssid3956 válasza Gubek-Einste (#30693) üzenetére


ssid3956
tag

UPDATE:

Megint lefagyott... Restart volt, és most megint jó. Lehet hogy valami beállítás hiba van? Már arra is gondoltam, hogy egy bizonyos adatforgalom után kapcsol le.. A tegnapi firmvare frissítés óta leforgalmaztam kb 5GB-ot.

(#30708) ssid3956 válasza mezis (#30692) üzenetére


ssid3956
tag

A szóban forgó hálózatot a zöldes-sárgás-barnás színnel kitöltött grafikon ábrázolja :DD
Én így laikusan azt mondom, hogy nem zavarja a jelet másik hálózat, így nem az lesz a probléma :F :F

(#30709) Gubek-Einste válasza Hacsa0415 (#30706) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Reset/firmware frissítés volt már?
Kábelen és/vagy wifi-n van a szakadások?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30711) Gubek-Einste válasza ssid3956 (#30708) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó nagy itt zavar.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30712) ssid3956 válasza Gubek-Einste (#30711) üzenetére


ssid3956
tag

Igen. A firmvare a legfrisebb. Nem oldotta meg a problémát.
Csak wifin van szakadás. De nem is szakadás, hanem nem enged csatlakozni, azaz ledob. Csak újraindítással lehet újra életre kelteni. Ami azért napi1-2X elég macerás :(

(#30713) Gubek-Einste válasza ssid3956 (#30712) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi idős az eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30714) ssid3956 válasza Gubek-Einste (#30713) üzenetére


ssid3956
tag

1-2 év között. Nem tudom pontosan.

(#30715) mezis válasza ssid3956 (#30708) üzenetére


mezis
nagyúr

"Mi lehet az oka annak, hogy a wifi router (TP-Link TL-WR841N) néha ledob a hálózatról? "

Nem mi, hanem ki. Valamelyik szomszédod. Akad bőven. Mindenki gyanús, aki él. :DDD

- Faraday kalitka a szomszédok elleni árnyékolásra. (Levakarod a tapétát és csillogó alu fóliával borítasz falat,
mennyezetet, szőnyeget, ajtókat, ablakot.
- Kapcsolat UTP kábelen.
- 5GHz-es sáv
- Lakáscsere egy mindenkitől távoli tanyára.

Nincs több ötletem. :DDD

mezis

(#30716) Csorbi válasza Gubek-Einste (#30703) üzenetére


Csorbi
addikt

Köszönöm szépen! :R Még nem jött meg az Asus, de ha beüzemeltem és lesz még kérdés, jövök! ;]

(#30717) emeron válasza Szirtimorc (#30697) üzenetére


emeron
tag

Ezt újrakonfigurálás előtt (garanciában cserélt Asus router telepítése előtt) megtettem. És így is jelentkezett a hiba. :U Azt is megcsináltam, hogy az egész hálózati struktúrát alapjairól újra beállítottam, a Wi-Fi is új SSID és jelszó párost kapott.

(#30718) vizimento válasza Gubek-Einste (#30704) üzenetére


vizimento
senior tag

TP-Link-ben legyen DMZ-ben az Asus WAN IP címe

Hol/hogy tudom ezt beállítani a ROOTer-en?
Asus wan címét már kilestem.

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#30719) Gubek-Einste válasza vizimento (#30718) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ismerem ezt a firmware-t de mivel OpenWRT alapú így ott kérjél ehhez segítséget.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30720) #79335424 válasza Gubek-Einste (#30719) üzenetére


#79335424
törölt tag

Elkallódott az Asus RT-N16 -om tápja. Van valakinek tippje, hogy honnan tudnék szerezni egyet? Vagy legalább azt jó lenne tudnom, hogy milyen nevű/méretű a tápcsatlakozója. Már az összes, otthon talált csatlakozót próbáltam, de egyik sem passzol hozzá.

(#30721) Intruder2k5 válasza #79335424 (#30720) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

● Input Voltage: AC 100~240V 50/60Hz
● Output:12V 2A
● Power:24W
● DC Connector:5.5*2.1mm

Magyar beszerzés pl itt:
https://elektroexpressz.hu/spd/unas_181847/halozati-adapter-12V-3A

Külföldi pedig hegyekben áll eBay-en.

[ Szerkesztve ]

(#30722) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Segítség kellene.
Adott egy ZTE H368N és egy Asus RT-N12 D1
ZTE által sugárzott netem WiFi jelét szeretném a házban erősíteni.
Ennek mi a módja, menete?
Mit mivel s hogyan kell össze kötni? :R

Eddig jutottam kb. (azóta ki van kapcsolva az eszköz és kábeleket is kihúztam) - asszem egy full Reset is kell az eszköznek, mert valamiket állítottam rajta, de előre nem jutottam... kért valami hálózati jelszót és azt nem tudtam neki megadni... :W

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#30723) gban


gban
Közösségépítő

Korábban volt egy olyan gondom, hogy radminnal nem tudok apám gépére rálépni.
Akkor többen mondták, kifelé más lehet az IP mint a routerben.
Ezt kizártam, DIGI, szomszéd ház, nálam ugyanaz a kettő.
Most megnéztem, és valóban ez a helyzet.
Ráadásul a beállított dinamic DNS működik is, csak rosszul, a külső IP címet küldi el a noip felé.
A routerben megjelenő IP-t megadva viszont simán rá tudok lépni a gépére.
Erre van olyan megoldás aminél nem kell apámnak belépnie a routerbe hogy bediktálja a címet, hanem azt kapja a noip a külső IP helyett?
És miért működik ez így (kétféle IP), pláne úgy hogy egy házzal odébb nem így működik?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#30724) szőr Artúr válasza gban (#30723) üzenetére


szőr Artúr
tag

Csak sejtem, hogy mit szeretnél, de ha minden igaz, nálatok is a NAT-olás a probléma forrása: a külső cím valószínűleg 100.x.x.x, ami csak a digi hálózatán él, a szerverek, köztük a no-ip is mást látnak.
Megoldás: felhívni az ügyfélszolgálatot és kérni, hogy publikus címet kapjatok a NAT-olt helyett.

(#30725) gban válasza szőr Artúr (#30724) üzenetére


gban
Közösségépítő

Igen, a router által megjelenített cím 100 - zal kezdődik, míg amit pl. a whatismyip lát az 94.x.x.x
Köszönöm a tippet, ez egy sima kérés amit egy pipával elintéznek, és örökre így marad, vagy ez egy extra már amiért fizetni kell, stb.?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#30726) szőr Artúr válasza gban (#30725) üzenetére


szőr Artúr
tag

Legutóbb még ingyen volt, csak egy telefon.
De hogy meddig... előbb-utóbb szerintem fizetőssé teszik.

(#30727) #16820480


#16820480
törölt tag

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy az utóbbi pár napban az Asus RT-N18U routerem néha belassul. Elvileg nem történt semmi változás az itthoni hálózati környezetben, csak úgy elkezdte csinálni. Ilyenkor a weblapok betöltése megáll, csak gondolkozik olyan 10-20 másodpercet, aztán vagy betölti végül, vagy dob egy "nincs internetkapcsolat" üzenetet a böngésző, és akkor 1-2 próba után újra megy. Ilyenkor a webadmin felülete sem tölt be, azért gondolom, hogy a router miatt van.

Legfrissebb fw van rajta, most az előbb csináltam egy gyári visszaállítást, aztán beállítottam kézzel újra, más IP címekkel teljesen, más a Wi-Fi adatokkal, de úgy néz ki, hogy a probléma továbbra is fennáll. A FR után rögtön szuper volt minden, ment kb 2 órát, és most megint belassul folyamatosan.

A WAN felől a Digi által adott Huawei doboz van, nem tudom ez számít-e, azon én nem tudok semmit változtatni, csak bedugom a kábelt, ahogy eddig is volt.

Van esetleg valakinek ötlete, hogy mitől lehet a probléma?

(#30728) #79335424 válasza Intruder2k5 (#30721) üzenetére


#79335424
törölt tag

Wow! Ez aztán a precíz válasz! Köszönöm! :R

(#30729) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok, ide is beírom hátha tud valaki segíteni.

Nekem jelenlege WD my passport 2TB vinyyó van rajta 1 particióban. NTFS az Asus RT-N18U routerre kötve. A Routeren beállítottam a media szervert. Működik is.

Viszont itt még 2 dolog nem passzol.
Beállítottam a samba-t, hogy PC-ről is lehessen hozzá férni a vinyóhoz. A felmásolás ment is 28000KB/sec sebességgel. PC-ről vinyóra. Ez ok.
1. Viszont a Torrent letöltés nem ment. Leszedtem a torrentet filet-t és futtatam az Asus dowload masterral. Sikerült hozzá adni, de nem jött adat.

2. Ezután a pc-n futtattam az u-torrentet és az Asus -ra kötött USB vinyót adtam meg neki a file helyének. Sikerült is és elindul egyből 8000KB/sec sebességgel és pár másodperc után leesik 1-2KB/sec-re a sebesség. Kb 1 perc után megint fel ugrik a sebesség és utána hirtelen megint leesik. :F :F Egy idő után ki is fagy a u-torrent, vagy azt írja a filera: hiba: a megadott hálózatnév már nem elérhető.

Közben intézővel meg simán látom a meghajtót és tudom használni. WFT

érdekes, hogy 1 filemt le tudtam tölteni viszont a többbinél ugyan az a jelenség elején pár másodpercre jön az adat lelassul aztán jön a hibaüzenet: "megadott hálózatnév már nem elérhető"

(#30730) Gubek-Einste válasza MaxxDamage (#30722) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megoldható a kábeles összekötés a két eszköz között?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30731) Gubek-Einste válasza #16820480 (#30727) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyen verziós firmware van a router-en?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30732) #16820480 válasza Gubek-Einste (#30731) üzenetére


#16820480
törölt tag

Amivel jött, az 9.0.0.4.378_9xxx volt, azzal kezdte ezt csinálni, aztán most próbából frissítettem 9.0.0.4.380_2695-g1b222cd-re, de továbbra is néha produkálja (most éppen jó, de alig fél órája meg éppen haldoklott).

(#30733) FirstTripla


FirstTripla
tag

#Gubek-Einste
Na áttérve ebbe a fórumba, megnéztem a beállítási lehetőségét az ONT-nek de igazából olyan mintha nem lehetne ilyen üzemmódba (passthrough) átrakni, maximum a szolgáltató jelszót engedi kitörölni a wan beállításokban valamint a DHCP-t állítgatni. Hol találhatnám meg ebben (Huaweii hs8245g, 3play userként tudok csak belelépni, ami asszem korlátozott jogú)?

(#30734) MaxxDamage válasza Gubek-Einste (#30730) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Természetesen , de az gondolom csak a bekonfigolás idejére kell csak !? :F
Itt van jelenleg a ZTE-m szomszédságában és laptop is itt van (plusz itt az emeleten 8-10m -re a másik szoba ahol laptop van és iPhone 6 -ról lenne használva a WiFi net és alsó (földszinti) szobában is van laptop , meg egyéb telefonok a házban amiknek kellene a WiFi jel (lefedettség) :B :K )

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#30735) Gubek-Einste válasza FirstTripla (#30733) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A T-s topikban le van írva, hogy kell megcsinálni a PPPoE Passthrough, itt nem egy konkrét beállításként jelenik meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30736) Gubek-Einste válasza MaxxDamage (#30734) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legjobb az lenne ha a ZTE-re kábellel csatlakozna az Asus AP módba, ehhez az Adminisztráció/Üzemmód menüpontban kell átrakni az eszközt. Ennek előnye, hogy nem lesz sebesség vesztesség a használattal.
Vezeték nélküli használatnál ugyan ebben a menüpontban a repeater-t kell választani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30737) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy van nekem egy 4G mobil routerem ha én mondjuk egy tablettel hozzá csatlakozom wifin keresztül, ami nem képes csak 3G-re akkor az nekem 4G vétel lesz? Mert azt halottam hogy ha wifin keresztül csatlakozok rá akkor igen. Internetről van szó. Köszönöm

(#30738) gban válasza vadasz70 (#30737) üzenetére


gban
Közösségépítő

A 3G és 4G mobil adatkommunikásiós sebességre utalnak.
A tablet a mobil routerrel wifin kommunikál, nem mobil hálózaton, így tökmindegy hogy a tablet milyen mobil kommunikációs szabványt tud, a wifi sebessége számít.
Az meg hogy a mobil router milyen sebességgel kommunikál a mobilhálózattal, az szintén az ő képességétől függ, nem a wifin rá csatlakoztatott eszköztől.
Vagyis igen, 4G lesz a kommunikáció a router és a hálózat között, a router és a tablet között pedig a wifi tudásának megfelelő.

Postázást nem vállalok.

(#30739) Intruder2k5 válasza gban (#30723) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Telefon a DIGI-nek, kérsz publikus IPv4 címet, mert szükséged van rá távoli eléréshez, pár perc alatt ingyen és bérmentve beállítják.

(#30740) gban válasza Intruder2k5 (#30739) üzenetére


gban
Közösségépítő

Köszönöm neked is, úgy teszek majd.

Postázást nem vállalok.

(#30741) FirstTripla válasza Gubek-Einste (#30735) üzenetére


FirstTripla
tag

Oh köszi, megtaláltam, csak nem néztem eddig, hogy van ilyen külön Telekomos topic. Egyedül azt nem tudom, hogy ha dhcp-t kikapcsolom az ONT-ban majd kitrölöm a jelszót és nevet belőle, akkor oké, hogy az új router majd tud csatlakozni PPPoE kapcsolaton keresztül (mint régen az optika bekötése előtt is volt nekünk), de ekkor tudom-e majd használni a vezetékes telefont, illetve milyen IP-n fogom tudni elérni az ONT-t (akár követlen ONT-laptop esetén), ha bele akarok nézni?

(#30742) Gubek-Einste válasza FirstTripla (#30741) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tudod használni a vezetékes telefont mert az független a nettől.
Ugyan azon az IP címen éred el az admin felületet mint eddig de mivel elég le van butitva a hozzáférés így nem sok minden látszódik most sem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30743) FirstTripla válasza Gubek-Einste (#30742) üzenetére


FirstTripla
tag

Na én azt hittem, hogy a telefon függ a internettől, de akkor örülök, hogy nem. Köszönöm a segítséget. :)

(#30744) Gubek-Einste válasza FirstTripla (#30743) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Net előfizetés nélkül is lehet vezetékes telefont kérni, az más kérdés, hogy a vezetékes telefon net alapú de a net előfizetésedhez nincsen köze.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30745) vadasz70 válasza gban (#30738) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Köszönöm a kimerítő választ.

(#30746) MaxxDamage válasza Gubek-Einste (#30736) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

A legjobb az lenne ha a ZTE-re kábellel csatlakozna az Asus AP módba --->> Az pontosan mit jelent? (melyik csatlakozási helyek amikbe csatlakoztatni kell / eszközt?)

Vezeték nélküli használatnál ugyan ebben a menüpontban a repeater-t kell választani. --->> Akkor az Asus eszközt nem kell a géphez kötnöm, hanem WiFi-n csatlakoznom hozzá?

Ezek megvannak, akkor talán majd fog menni ez is "ehhez az Adminisztráció/Üzemmód menüpontban kell átrakni az eszközt. Ennek előnye, hogy nem lesz sebesség vesztesség a használattal."

:R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#30747) korcsillio


korcsillio
őstag

Üdv.
Ezt:[link] érdemes megvenni?Vagy ezt: [link]Nőni fog a wifi távolság?

[ Szerkesztve ]

(#30748) mezis válasza korcsillio (#30747) üzenetére


mezis
nagyúr

Ezek csoda antennák. Csoda lenne, ha akár csak a fele is igaz lenne a rájuk fogott nyereségnek.
Én nem vennék ilyet, talán azért, mert nem szeretem ha hülyének néznek.

mezis

(#30749) korcsillio válasza mezis (#30748) üzenetére


korcsillio
őstag

Akkor pl.ez?
[link]
Gondolom ez is kínai...

[ Szerkesztve ]

(#30750) mezis válasza korcsillio (#30749) üzenetére


mezis
nagyúr

Ugyanaz, hazai forgalmazótól. (Miért nem az eladót nyaggatod minőség tanúsítványért ? :F)

Ha biztosra akarsz menni, akkor ezek közül válogass, vagy ilyet.

(Bizonyára ezeket is Kínában gyártják, de a gyár vállalja a nevét, ezzel a paramétereket is.
Amit nem Kínában gyártanak, az hamisítvány !

[ Szerkesztve ]

mezis

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.