Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28551) sz.gery válasza Gubek-Einste (#28550) üzenetére


sz.gery
csendes tag

Világos, de a kérdés az, hogy biztos az okozza-e a szakadásokat. Hiába van valami csili-vili gyors új router, ha azzal is ledobál. Nyilván jobb lenne, ha nem 180Mb/s jönne át a 240-ből, de nem ez a fő probléma.

(#28552) Gubek-Einste válasza sz.gery (#28551) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel több eszközzel is ugyan az a jelenség és a kábeles eszközökkel is van ilyen gond így erősen valószínű, hogy a router lesz a hibás.
Első körben mindenképpen érdemes megnézni az öreg router GYIK-ot mert lehet, hogy csak ennyi a baja.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28553) sz.gery válasza Gubek-Einste (#28552) üzenetére


sz.gery
csendes tag

Ha a táp 'ingadozna' az nem ugyan azt a hatást váltaná ki, mintha elmenne az áram, vagyis resetelném a routert? A ledek nem mutatnak semmi hibát mikor elmegy valakinél a net, és attól, hogy valakinél elmegy, még másnál működik rendesen. Persze egy próbát megér, megpróbálok szerezni hozzá másik adaptert.

(#28554) mezis válasza sz.gery (#28553) üzenetére


mezis
nagyúr

A WiFi-s eszközökre ezek közül egyet-egyet, hogy lássunk is valamit...

mezis

(#28555) sz.gery válasza mezis (#28554) üzenetére


sz.gery
csendes tag

inssider van fent a gépeken, 11+7es csatornán van a routerünk, -55 és -65 közt mozognak a jelerősségek.
csatoltam egy képet is

Update: Most vettem észre, hogy kb. percenként 1-2x leesik -90-re is a jelerősség, de csak 1-1 pillanatra, utána visszatér -55 körülre.

[ Szerkesztve ]

(#28556) kali válasza Satis (#28549) üzenetére


kali
legenda

olyan kép lenne az igaz, amit sz.gery betett a #28555 hozzászólásban, azon részletesebben látható minden a segédcsatornák...stb. tekintetében is.

(#28557) Satis válasza kali (#28556) üzenetére


Satis
tag


Jelenleg minden rendben van látszólag.... Ugyan kiiktattam az említett gyanús PC-t, lehet ez oldotta meg a gondot, de meg fogom nézni változik-e valami ha újra üzembe helyezem.

(#28558) kali válasza Satis (#28557) üzenetére


kali
legenda

a pirossal jelölt részek lennének fontosak;

w

(#28559) Gubek-Einste válasza sz.gery (#28553) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A táp gyengeség elég változatos dolgokat tud mutatni kezdetben, mivel még nem teljesen döglött meg így csak egyszer-egyszer döccen meg az eszköz működése de ez idővel egyre nőni fog és a hibák is egy észrevehetőbbel lesznek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28560) megaram


megaram
tag

sziasztok!

Olyan kérdésem lenne h van egy ASUS RT N12 D1 routerem amihez vezetékesen csatlakozom, és nem valami stabil a net! Vagyis pontosabban net az állandóan van csak néha nem tölt be lapokat vagy megszakad a letöltés...

A hálózat hibának ezt írja:"A windows nem tudja automatikusan észlelni a halozat proxybeallitasait"

A routert már reseteltem, újra automatikusan beállított mindent mint régen, de mégsem jó, ugyan ezt írja hálózati hibának!
Sőt a hálókártyámat is kicseréltem, de ugyan ez a jelenség!

Ha kiiktatom a routert csak modemre csatlakozom akkor jó!

Mi lehet a gond? :F

(#28561) Satis válasza kali (#28558) üzenetére


Satis
tag

Jelenleg minden jó.... Ha elkezd rosszalkodni akkor lövök egy fotót róla!

Köszönöm az eddigi segítséget!

(#28562) Gubek-Einste válasza megaram (#28560) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Firmware-t is frissítettél?
Esetleg tehetnél rá Tomato-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28563) raymi16 válasza raymi16 (#28511) üzenetére


raymi16
tag

Annyit még hozzátennék a problémához, hogy speedtest szerint a sávszélesség megfelelő, torrent is megfelelő sebességgel képes tölteni, csak a böngészés katasztrófa! Kikapcsoltam tűzfalat is, minden letöltést, de semmi! És csak Win10en jelentkezik ez a probléma!
Lehet hülyeség, de a 2 gépnek egymással van gondja, vagy inkább a router nem tud valamit megfelelően kezelni? Bocsi hogy ismét ezzel jövök, de már a kötél idegeim is szétvannak! :F

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#28564) megaram válasza Gubek-Einste (#28562) üzenetére


megaram
tag

Igen frissítettem de ugyan ez a jelenség! :U

(#28565) Intruder2k5 válasza megaram (#28564) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A router logban nincs semmi érdemi infó? Ha nincs, akkor mehet rá a Tomato.

(#28566) megaram válasza Intruder2k5 (#28565) üzenetére


megaram
tag

Frimware frissités felkiátlójelezve volt! De ahogy rákatintottam le is frissítette! De nem jó ugyan azt írja hálózati hibának: "A windows nem tudja automatikusan észlelni a halozat proxybeallitasait"

(#28567) Gubek-Einste válasza megaram (#28566) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor menjen fel egy Tomato.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28568) Egon


Egon
nagyúr

Üdv szakik!

Adott egy Asus RT-AC56U típusú router, 200 MBit-es digis nettel. Viszonylag sok kliens van rákötve (2 asztali gép, NAS, médialejátszó, 2 laptop, 1 tablet és 3-4 okostelefon). Minden eszközzel jól működik, kivéve egy Motorola Moto G 3-as mobilt: ezzel szakadozik a net. A többi telefonnal (Lumia 930 és 520, valamint Lenovo A2010, sőt egy ezeréves Sony Xperia U-val is teszteltem) semmi gond sincs.
Első körben azt hittem, a mobil rossz. De mivel más hálózatokban nem jelentkezett a probléma, kölcsönkértem egy másik router-t (Tp-link 1034nd v2 vagy v3, nem tudom), amivel tökéletesen működik a Moto G 3 is. Így csakis arra tudok gondlni, hogy valamilyen (szoftveres vagy hardveres) kompatibilitási probléma lehet az Asus routerrel.
Kérdés: van valami ötlet, hogy miképp tudnám együttműködésre bírni a két eszközt? A routeren a legújabb gyári firmware van. Nem érzek túl nagy késztetést CFW telepítésére, de ha van rá reális esély, hogy ettől "megjavul", akkor nekiállok...
Előre is köszönöm az öteleteket!

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#28569) Gubek-Einste válasza Egon (#28568) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A használt wifi csatorna 1 és 11 közötti?
Az SSID/jelszó csak angol abc betű és számok?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28570) Egon válasza Gubek-Einste (#28569) üzenetére


Egon
nagyúr

A használt wifi csatorna 1 és 11 közötti?
Igen. Fix csatorna van beállítva: 2-től 7-ig végigmentem mindegyiken, a jelenség nem változott (12-es csatornával szerintem nem is kapcsolódna; itt más a hibajelenség, lejjebb megírom bővebben).

Az SSID/jelszó csak angol abc betű és számok?
Igen (kis- és nagybetű is van mindkettőben (jelszóban szám is), de csak az angol abc betűi szerepelnek bennük).

A hibajelenség: gyakran megszakad a wifi kapcsolat, néha nem is akar kapcsolódni: wifi ikonon felkiáltójel; ha belemegyek a wifi beállításokba, kiírja, hogy "ip cím lekérése", majd utána "csatlakoztatva, "nincs internet elérés", aztán ez megy 3x-4x, de olyan is volt, hogy "végtelen ciklusba" került, és folyamatosan újra próbált csatlakozni: ezen az se segített, hogy újraindítottam a telefont - viszont ha a router-t indítottam újra, vagy mondjuk átállítottam a csatornát másra, egy darabig megjavult a kapcsolat, de max. 24 órán belül ismét jelentkeztek a tünetek. Olyan is volt, hogy DNS hibára panaszkodott (próbáltam a Google DNS szerverét is használni, hiába).
DHCP-t használtam eredetileg, de próbáltam fix IP-t is beállítani (nem segített).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#28571) adika4444 válasza Egon (#28570) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

TP-LINK esetén van a wi-fi jelszónál olyan h Group Key Update Period, ha Asus-ban megtalálod az megfelelőjét akkor lökd le nullára/kapcsold ki, úgy talán jó lesz.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#28573) Egon válasza adika4444 (#28571) üzenetére


Egon
nagyúr

Hi!

Köszi a tippet, kipróbálom, bár kicsit szkeptikus vagyok. Ez a beállítás tudtommal arra vonatkozik, hogy milyen gyakran lehet próbálkozni kódbeírással csatlakozásnál. Nem gondolnám, hogy ez okozza a hibát, illetve látok némi biztonsági kockázatot kikapcsolás esetén.

Üdv: E

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#28574) Egon


Egon
nagyúr

Erre nincs más ötlet?

Gáz, hogy a jelek szerint nincs problémamentes router (100K-ig). A rokonoknál sok gond volt TP-Link eszközökkel (wifivel), nekem ez a 3. Asus, de mindegyikkel volt valami gond (a wl-500gp-ben hamar megdöglött az USB, aztán a táp, majd maga a router is (nem volt 5 éves), utána kifogtam egy gyári hibás N16-ot, az AC-56U meg a fentebb tárgyalt jelenséget produkálja). Tök jó, hogy - e két sokak által preferált márkát kizárva - marad a kísérletezgetés ritkán használt típusokkal (pl. Netgear, Zyxel stb.), vagy a mélyen zsebbe nyúlás (Cisco, Draytek stb.)... :W :(((

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#28575) Gyurka6 válasza Egon (#28574) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Egy MikroTik nem egy kifizethetetlen összeg, mielőtt "ismeretlen" tipussal kisérlrteznél....

Gyurka

(#28576) Egon válasza Gyurka6 (#28575) üzenetére


Egon
nagyúr

Néztem azt a márkát is, de egyrészt nem találtam dual band-osat, másrészt sokat kellene konfigolni... :B

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#28577) Gubek-Einste válasza Egon (#28576) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen hibátlan típus, mindnek van valami hátránya :(

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28578) megaram


megaram
tag

Sziasztok!

Ma vettem egy TP Link TL-WR841N routert. Olyan problémám lenne hogy sokat játszom neten (WOT) és mintha nem lenne olyan gyors a router mint az előző sokat laggol és a ping is magassab.

A router gyenge, vagy valami beállítási probléma? :U

(#28579) S4LK3R


S4LK3R
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Van egy TP-LINK Archer C7 hozzá egy Számítógép(MSI Z97 alaplap, i5 4690(4mag), 16gb corsair vengeance ram,Samsung 840,850 EVO, Windos 10 Pro) CAT6-os kábel köti össze a két eszközt.

Az 1000-es Digineten Érden [link]

Mivel lehet a probléma? :W

Válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#28580) Intruder2k5 válasza S4LK3R (#28579) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Kezdd a legegyszerűbbel! Router nélkül is ennyi?

[ Szerkesztve ]

(#28581) mrgergoke


mrgergoke
aktív tag

Sziasztok!

Mivel ERRE nem írt senki megoldást, más (külföldi) fórumot tudtok javasolni, ahol tudhatnak rá megoldást? Elég fontos lenne, mert most van egy új routerem, ami rosszabb, mint a régi...
Köszi!

https://rendeljkinait.hu/

(#28582) kali válasza mrgergoke (#28581) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem a router miatt van, a különböző wifi eszközök eltérő kapcsolati sebességet tudnak, valamelyik csak 54 Mbps, vagy 65, 72, 75, 144 Mbps és így tovább, ezek alapján a hasznos (mérhető) sebesség is arányoan változik.
annyi, hogy amelyik eszköznél lehetséges, ott a wifi modul speciális beállításaiban engedélyezni kell a 40 MHz működést, úgy duplázódhat a kapcsolat sebessége.

(#28583) S4LK3R válasza Intruder2k5 (#28580) üzenetére


S4LK3R
csendes tag

Bocsásd meg értetlenkedésemet de amikor a TP-LINK Archer C7-ből át dugom a kábelt a ZTE ZXA10 F625G modembe akkor nincs net.

Mit kéne tennem hogy netet "varázsoljak" róla ?

(#28584) Intruder2k5 válasza S4LK3R (#28583) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolom alapértelmezés szerint a TP-LINK router felelt a PPPoE kapcsolat létrehozásáért, így ezt jelen esetben a PC-n kellene beállítani.

(#28585) S4LK3R válasza Intruder2k5 (#28584) üzenetére


S4LK3R
csendes tag

Értem, a következőt találtam:[link]
Így kéne eljárnom?

[ Szerkesztve ]

(#28586) Intruder2k5 válasza S4LK3R (#28585) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ez kell neked.

(#28587) S4LK3R válasza Intruder2k5 (#28586) üzenetére


S4LK3R
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm akkor neki is ugrok! :R

(#28588) S4LK3R válasza Intruder2k5 (#28586) üzenetére


S4LK3R
csendes tag

A routert ki iktattam. A modemből közvetlenül csatlakozva a géphez rosszabb eredményt kaptam, mint router közbe iktatásával :( [link]

[ Szerkesztve ]

(#28589) kali válasza S4LK3R (#28588) üzenetére


kali
legenda

jellemzően akkor szokott ilyen lenni, amikor a munkaállomás hardveresen gyengébb a kelleténél és csak annyit tud pppoe kapcsolattal, de ha a router leveszi a kapcsolatról a pppoe terhet és dinamikus címet ad a gépnek, akkor több is átfér, amennyit a szolgáltató ad.
úgy néz ki, hogy akkor annyi lesz a szolgáltató által adott maximum, amennyit a router által elérsz, mint a másik témában említettem, vannak olyan előfizetők, illetve előfizetési területek/hálózatok, ahol a szolgáltatós hálózat vagy terheltség függvényében nem adott a diginet 1000 maximuma, hanem csak lomhább sebesség, a kapcsolódó digi témában találsz rá példákat.
annyit azért megpróbálhatsz még, hogy kérsz többször új ip címet különböző tartományokból, hátha valamelyikkel jobb lesz kicsivel, illetve rámérsz kevésbé terhelt időpontokban.

[ Szerkesztve ]

(#28590) Gubek-Einste válasza megaram (#28578) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Wifi vagy kábelen van a gond?
Milyen net sebesség mellett van használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28591) megaram válasza Gubek-Einste (#28590) üzenetére


megaram
tag

Szia. Kábelen vannak a gondok. 20M net letöltési sebességem 2.4MB/s ezzel nincs is baj. Csak ha játszom neten (world of tanks) olyan mintha laggolna néha felmegy a pingem is játék közben 100ra és 35-50 volt max a régi routeren és ott nem volt lagg. Olyan mintha lassabb lenne vezetéken mint a másik router volt.

(#28592) S4LK3R válasza kali (#28589) üzenetére


S4LK3R
csendes tag

A nap bármely részében rá mérek a net sebességére az nem változik így az marad amit írtál a szolgáltatótól kérek más ip címeket. De az ip címeket nem egy DHCP szerver dobja szét náluk?

(#28593) Gyurka6 válasza S4LK3R (#28592) üzenetére


Gyurka6
őstag

Újra kapcsolódasz/router/modem újraindítása=új ip (kb).

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#28594) Gubek-Einste válasza megaram (#28591) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi és milyen kliens eszköz csatlakozik még a játék idején a router-re?
Milyen típusú volt a korábbi eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28595) megaram válasza Gubek-Einste (#28594) üzenetére


megaram
tag

Semmi egyébb utorrent nem aktív. Még egy gép van kábelesen rácsatlakozva de az nincs bekapcsolva csak egy hónapnan 2x. Wifit ritkán használjuk, de azt is csak mobillal. Asus RT-N12D1 volt előtte.

(#28596) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok

Van egy tplink c5 routerem. A normal 2.4-es frekin 20 vag 40 mhz-re állitsam a ht mode-t? Jobb a 40 vagy hatótáv más? Szinte semmi más eifi hálózat nincs a közelben már ha ez számít. :R

[ Szerkesztve ]

(#28597) Gubek-Einste válasza megaram (#28595) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Reset-t és firmware frissítést csináljál, ha nem oldja meg akkor CFW-vel kellene próbálkozni.

#28596 bigdady
Környezettől és kliens eszköztől függ, ha van 40 MHz-t támogató kliens eszköz akkor lehet használni, ha zsúfolt a környezet akkor inkább maradjon a 20 MHz-s beállítás.
Hatótávra nincsen hatással a beállítás, csak az elérhető sebességre.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28598) bigdady válasza Gubek-Einste (#28597) üzenetére


bigdady
nagyúr

A 40 mhz egyenlő az n-es wifivel? Vagy honnan tudom hogy a 4-5 eszkozom tamogatja-e, mit keressek a leirásukban? :R Vagy ha csatlakozik akkor tamogatja es kesz? :)

[ Szerkesztve ]

(#28599) Gubek-Einste válasza bigdady (#28598) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem, 20 MHz-n is van N-es kapcsolat, csak kisebb link sebességgel.
A legtöbb N-es eszköz támogatja a 40 MHz-s működést, telefon/tablet nem mindig.
Kimondottan a 40 MHz támogatottságot nem jelölik. Link sebességből lehet tudni, hogy igen vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28600) bigdady válasza Gubek-Einste (#28599) üzenetére


bigdady
nagyúr

Értem köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.