Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28751) Dabug888 válasza Gubek-Einste (#28748) üzenetére


Dabug888
újonc

Szia!

Közben még egy kérdés felmerült. A router kapcsolata LAN vezetéken - RJ45 10/100.
Ez akkor lassabb mint a WIFI képessége?
Hogyha kábelen kötöm össze a számítógépet a routerrel, akkor nem is tudok olyan gyorsan másolni elméletben?
Köszi!

(#28752) norborg_


norborg_
csendes tag

üdv!
Routerrel kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem, hogy az iskolában hogy lenne a legjobb védekezni a wifi levédésével? Ha jelszó van beállítva akkor azt fel lehet törni (volt már rá példa). Gondoltam a MAC szűrésre és csak azokat a laptopokat/telefonokat adom hozzá amit használok és a wifi jelszót leveszem. Ez jó ötlet lenne szerintetek ? Vagy hogy lenne a legjobb levédenem a wifit? köszi előre is

(#28753) Intruder2k5 válasza norborg_ (#28752) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem, ez ezerszer rosszabb ötlet! Még MAC címet már az elsősök is tudnak másolni, addig WPA-t törni esetleg ötödikes kortól sikerülhet. :)

De komolyra fordítva a szót, ez egy vicc lenne, nem védelem, ahogyan a WEP titkosítás is. Mindenképpen WPA2 / AES titkosítást használjatok, jó hosszú kulccsal, amiben legyen kis és nagy betű, szám, esetleg különleges karakter is, értelmetlen "kifejezés" legyen, és legalább 10-12 karakter. Ha ez kevés lenne, akkor a SOHO eszköztártól komolyabb megoldást kell keresni.

(#28754) Gubek-Einste válasza Dabug888 (#28750) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ahogyan gondoltam az idegen hálózatok zavara miatt volt az alacsonyabb sebesség de a mostani beállítással már jobb lett a helyzet.

Megadott körülmények között a belső hálózaton folytatott kommunikáció gyorsabb lehet wifi-n keresztül mint vezetékes hálózaton ilyen esetben.
Kábeles kapcsolat esetén fix és stabil lenne a 100 Mbps mert nincsen olyan zavaró környezet mint a wifi-nél van így a teljes sebességet ki lehetne használni, a router-re kötött HDD esetén már a router hardvere fogja egyértelműen meghatározni a másolás sebességét.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28755) mkriszadmin


mkriszadmin
tag

Sziasztok!

Tp-link 1043nd v3 routerrel olyan bajom lenne, hogy ha be van kapcsolva az IPv6 akkor minden eszköznek ami tud IPv6 ot ki is osztja, viszont ilyenkor nem működik az internet rendesen. Weblapok bejönnek, de torrent nem megy, e-mail-hez csatolmányok nem töltődnek fel. Speedtest oldal se tudja ilyenkor megmérni a sebességet. Viszont ha ki van kapcsolva az IPv6 akkor megy minden rendesen. Legfrissebb gyári fw van a routeren. Diginet 1000 a net. Erre tudna valaki valami megoldást?

(#28756) kali válasza mkriszadmin (#28755) üzenetére


kali
legenda

szia,

ez nem csak és kizárólag a router hibája lehet, vannak még oldalak...stb., amik még nem teljesen okésak ipv6 esetén, a routeren inkább csak az ipv6 tűzfal konfigurálására lehet szükség.
a speedtest béta verziójára próbálj rá ipv6 címmel; link (bizonyos böngészőknél inkognitó mód kell, mert különböző bővítmények/blokkolók megakadályozzák, hogy lefusson a teszt.)

[ Szerkesztve ]

(#28757) mkriszadmin válasza kali (#28756) üzenetére


mkriszadmin
tag

Egyszerre van IPv4 es IPv6 cím. Szerintem ehhez a nem működnek dolgokhoz csak a routernek lehet köze.

(#28758) kali válasza mkriszadmin (#28757) üzenetére


kali
legenda

másmilyen (eltérő gyártós) routerekkel is adott ipv6 probléma, de akár router nélkül, direktben a munkaállomással is, nekem is volt anno olyan oldal, ami ipv6 alatt nem működött rendesen egy ideig (icloud, iphone keresése, szétesett a térkép), sok más oldal hibátlanul működött, a router problémázása esetén ez nem így lett volna.
torrentes, e-mail...stb. alkalmazások esetén ha nem maga a kliens unszimpatizál az ipv6 kapcsolattal, akkor a router esetén legfeljebb a tűzfalat kell ellenőrizni, mert ilyen tekintetben az kényesebb, mint az ipv4-nél.
vedd ki a hálózatból a routert és próbálj rá direktben a munkaállomással, kiderül majd, hogy mi a helyzet úgy az ipv6 kapcsolattal a torrent, e-mail melléklet...stb. kapcsán.

(#28759) bertalanimre


bertalanimre
tag

Helló Fórum!

Mizu? Van valamelyikőtöknek D-Link DIR-600-as B5-ös modellje? Másnak is csinál olyat, hogy egyes eszközök (pl MacBook Pro, egyes HP gépek(Win7, Win10, Fedora Linux) nem látják a WiFi-t amit broadcastol. Viszont én az olcsó kínaimmal simán látom és csatlakozok hozzá és használom. Plusz rajtam kívül még vagy 20 kliensnek nincs gondja vele. Ez meg mitől lehet?

A másik, hogy úgy olvasom, hogy az OpenWRT felmegy erre a routerre. Ezt valaki meg tudja nekem erősíteni? Esetleg egy Tomato? Annak még jobban örülnék. :) Meg igaz, ha az OpenWRT felmegy valamelyik routerre az a Tomato-t is képes futtatni?

Köszi!!!

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#28760) br4adam válasza bertalanimre (#28759) üzenetére


br4adam
aktív tag

Sziasztok! 100/100 Digi netem van, illetve egy Asus RT-N53 routerem. WiFin az átlag sebességem több eszközön is mérve 10/25 Mbps, ha kábelen mérem laptopon akkor 60/60 Mbps. Mit tudnék csinálni, hogy Wifin használható sebesség jöjjön? A Chanelek és 2,4/5Ghz váltása sem segített eddig. Előre is köszönöm.

(#28761) mezis válasza br4adam (#28760) üzenetére


mezis
nagyúr

Pl. tájékozódsz az éteredben uralkodó állapotról és nem próba/szerencse alapon váltogatod a csatornákat..

mezis

(#28762) bertalanimre válasza br4adam (#28760) üzenetére


bertalanimre
tag

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer&hl=hu

Ezzel nézd meg, hogy melyik szobában milyen WiFi jelek vannak és melyik, melyik csatornán van. De ilyen alacsony sebességnek még az is az oka lehet, hogy simán "felszippantja" a ház vagyis nem elég a jelerősség.

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#28763) minformer


minformer
csendes tag

Helló!

A DIGI letett egy Huawei HG8247H nevezetű optikai dobozt (családi házas övezet). 2 nap elteltével lett is NET, mert valami konfigurálási nyomora volt. Működik, sebesség megvan. Ám 5 egységet kellene rádugni LAN kábellel, a 4 LAN portjából viszont csak az első 3 működik. Hiába dugok az egyikre 5-ös switch-et, amit abba dugok, nem működik. Van egy Linksys WRT54G Tomato-val. Egyelőre azt sem sikerült összehozni vele (Telekommal működött, még nincs lemondva, pár hétig párhuzamosan menni fog mindkettő). Ennek a routernek az IP címe állítólag 192.168.100.1, de belelépni nem lehet. Kellene ebben bármit is állítani, ha lehúzom róla az optikát, akkor be lehet lépni netán? Hogy kellene a Linksyst bekonfigurálni, hogy működjön ezzel a Huawei cuccal? Mert ebben is van éppen WIFI, de a térereje lehet nem lesz acélos, márpedig az is kellene. Köszi a segítséget. Akár darabokban is. :)

(#28764) Intruder2k5 válasza minformer (#28763) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A rákötött gép milyen IP konfigurációt kap? IP cím, átjáró, DNS?

(#28765) minformer válasza Intruder2k5 (#28764) üzenetére


minformer
csendes tag

Ha a rákötött PC-ket kérded, azoknak fix IP cím van beállítva a hálózati adapternél, 192.168.100.xx
DNS-nek a DIGI két szervere be van írva. Az átjáró meg maga a Huawei, 192.168.100.1

(#28766) Intruder2k5 válasza minformer (#28765) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Állítsd át a Linksys-t Switch / AP módba.

http://itcafe.hu/tema/maganterulet/hsz_6-6.html#msg6

Persze a címtartomány ne a képen szereplő, hanem a 192.168.100.x legyen.

[ Szerkesztve ]

(#28767) krealon válasza bertalanimre (#28759) üzenetére


krealon
veterán

"egyes eszközök (pl MacBook Pro, egyes HP gépek(Win7, Win10, Fedora Linux) nem látják a WiFi-t amit broadcastol."

Ha a router automatikus beallitas mellett a 12-13-as csatonakat hasznalja, akkor elofordul, hogy a gyarilag amerikai beallitasu eszkozok nem erzekelik, mert max a 11-es csatornat kepesk elerni.

"Meg igaz, ha az OpenWRT felmegy valamelyik routerre az a Tomato-t is képes futtatni?"

Ez igy kategorikusan nem jelentheto ki.
Broadcom chipset-es eszkozokre szokott keszulni Tomato (DD-WRT szarmazek) firmware.
OpenWRT pedig a nyilt forraskoddal rendelkezo Atheros es Ralink chipsetes eszkozokre. Persze van atfedes, de az eleg ritka.

(#28768) minformer válasza Intruder2k5 (#28766) üzenetére


minformer
csendes tag

Köszönöm, működik. Ez egy 100/50-es DIGI, ami a mérések alapján úgy 95/50-et tud. A Linksys-en át mindez 70/50. Ennyit tud a router lefelé, vagy valami beállítással még lehet piszmogni? Azt továbbra sem értem, hogy a Huawei egyik portjára rádugva miért nem működik semmi a switch-ben (D-Link DES-1005D, 5 portos 10/100-as), ez a switch meg a Linksys simán ment. Ha működne, akár el is hagyhattam volna a Linksys routert, mert az 5 db LAN aljzatom már meglett volna.

(#28769) Gubek-Einste válasza minformer (#28768) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha AP módban 70/50 a sebesség akkor nincsen minden rendben mert ilyen kor menni kellene interfész sebességgel.
LAN beállítások között milyen lehetőségek vannak?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28770) xLt`


xLt`
tag

Sziasztok!
Adott egy tp link 1043nd router, amin nemrég lett frissítve a firmware.

1 hete körülbelül, olyan hibát produkál, hogy egyszerűen nem tud felcsatlakozni a szgép wifi-re. Router újraindítás után működik, addig amíg pl. alvóba nem kerül a gép. Utána megint csak újraindítással lehet működésre bírni.
Úgy látom elég sok embernél jelentkezik hasonló hiba. Van rá valami megoldás?

(#28771) Intruder2k5 válasza xLt` (#28770) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha elalszik a gép, azt követően már más eszközzel sem tudsz csatlakozni a WiFi-re? Ha nem a routert, hanem a gépet indítod újra, akkor sem tud csatlakozni?

(#28772) minformer válasza Gubek-Einste (#28769) üzenetére


minformer
csendes tag

A 28766-os hozzászólás szerinti beállítást csináltam meg, előtte alapra resetelt Tomato 1.28-on. Momentán máshol nem keresgéltem.

(#28773) xLt` válasza Intruder2k5 (#28771) üzenetére


xLt`
tag

Két gépet használunk wifi-ről.
Egyiken egy usb wifi stickel ami tp-link.
Illetve egy számitógépbe épitett wifi kártyával ami ugyancsak tp-link.
Telefonról fel tudok lépni a wifire gond nélkül.

(#28774) tobias40


tobias40
veterán

Dlink 890L routernél a wifi sebesség csak max 72 M/bps.Két laptopon is megnéztem és ennyi.(n-es kártya van mindkettőben)
Nem kellene ennek legalább 300-nak lennie?
Mit állítsak és hol?(ha lehet)

A routertől 4 méterre vagyunk az alsó szobában a router az emeleten de a lépcső alatt vagyok tehát még a födém is alig takar...

(#28775) kali válasza tobias40 (#28774) üzenetére


kali
legenda

a laptopokat szerelik csak 72 és 150 Mbps kapcsolati sebességre képes, 1*1:1 mimo képes modulokkal is.
jobb esetben 150-es van benne és vagy a notis wifi modul speciális beállításában, vagy pedig a router kapcsolódó opciójánál kell engedélyezni a 40 MHz működést, rosszabb esetben 72 Mbps a maximum, amire képes, olyan is van...

(#28776) mezis válasza mkriszadmin (#28755) üzenetére


mezis
nagyúr

Kapcsold ki az IPv6-ot minden olyan eszközön, amelyiket nem kell elérni a routeren kívülről (az internetről).

mezis

(#28777) tobias40 válasza kali (#28775) üzenetére


tobias40
veterán

Hol látom hogy milyen modul van a gépemben?
A routerben engedélyezve van a 40 MHz.

Sztem az előző 1041 v1 routerem-el gyorsabb volt ha jól emlékszem.. :U

Milyen progival tudok belsőhálón wifi sebességet mérni?(a router és a laptop között?)

(#28778) Gubek-Einste válasza tobias40 (#28777) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az eszközkezelőben tudod megnézni az adapter típusát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28779) Multibit válasza tobias40 (#28777) üzenetére


Multibit
veterán

Milyen progival? Pl. Windows intézővel ;) Kihúzod az UTP kábelt a laptopból (ha van) és elindítasz egy LAN-on belüli másolást. A fájl méretéből és az eltelt időből kiszámolod a wifi sebességét :)

[ Szerkesztve ]

(#28780) galaxys80 válasza Multibit (#28779) üzenetére


galaxys80
veterán

Vagy rányom a részletekre és kiírja a sebességet. ;)

(#28781) Multibit válasza galaxys80 (#28780) üzenetére


Multibit
veterán

Konkrétan minek a részleteire gondolsz?

(#28782) galaxys80 válasza Multibit (#28781) üzenetére


galaxys80
veterán

Másoláskor a megjelenő ablakban. Ott ahol írja a hátralévő időt és fájlméretet.

(#28783) Multibit válasza galaxys80 (#28782) üzenetére


Multibit
veterán

Ott csak a pillanatnyi állapotot látja. A valóságot jobban közelíti, ha többször mér átlagot ;)

(#28784) galaxys80 válasza Multibit (#28783) üzenetére


galaxys80
veterán

Az igaz. De talán viszonyításnak elég lehet. :)

(#28785) tobias40 válasza Multibit (#28779) üzenetére


tobias40
veterán

Annyi mindenre van program,gondoltam erre is csináltak egyet ami hasonlít a speedtest-re esetleg..
Dell Wireless 1704 802.11b/g/n (2.4GHz) a kártya típusa. :R

(#28786) krealon válasza tobias40 (#28785) üzenetére


krealon
veterán

"Annyi mindenre van program,gondoltam erre is csináltak egyet ami hasonlít a speedtest-re esetleg.."

Windows-on:

perfmon /res

(Eroforras figyelo) Halozat ful.

(#28787) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, ma bevezették a 100-as netet nálam, a fő lan kábel a router WAN portjába csatlakozik, mely még egyelőre a régi TP Link 740N, és van hozzá csatlakoztatva egy TP Link switch SF1008D.

Azt szeretném kérdezni, hogy tudom a routeremen kikapcsolni a wifit, ha csak a switch részét szeretném használni? Így van bekötve a notebook és az asztali gép. A beállításokban gondolom, csak nem tudom, hogyan. Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#28788) kali válasza junior11 (#28787) üzenetére


kali
legenda

szia,

belépsz az adminisztrációs felületre, ott; wireless -> wireless settings -> enable wireless router radio -> pipa ki -> save!

(#28789) junior11 válasza kali (#28788) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, kipróbáltam, de még mindig van wifim is :D Nem kell véletlenül kikapcsolni alatta a enable SSID broadcast-ot is?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#28790) junior11 válasza junior11 (#28789) üzenetére


junior11
veterán

Na az "enable wireless router radio" után nyomni kellett egy restartot, így már okés a dolog. Köszi.

Amúgy kábelen olyan 85-92mb/s jön át, de ezen a wifin legközelebb hozzá max. kb olyan 40-42mb/s 100-ból, távolabb két szobában már nagyon gyengusz a jel, úgyhogy mégis erősebb, jobb router fog kelleni.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#28791) kali válasza junior11 (#28789) üzenetére


kali
legenda

az nem, mert az csak az ssid értékét rejti, de attól még szór.
újraindítás kell a korábban írt opció után, de azt nem írtam külön, mert elvileg figyelmeztet is rá pirossal és adja a hivatkozást is hozzá.
a wifi sebesség ellenoldal függvénye is, a jelenlegi router 150 Mbps kapcsolatra képes, ha gyorsabbat veszel, akkor azt is vedd majd figyelembe, hogy az az ellenoldalak is jobbak legyenek, ellenkező esetben nem a router lesz a szűk keresztmetszet.

(#28792) junior11 válasza kali (#28791) üzenetére


junior11
veterán

Igen, jelezte pirossal, csak először nem vettem észre :D

Ami a klienseket illeti, már érdeklődtem ez ügyben a megfelelő topicban, amúgy egy Lenovo Z500-as notebook (hál. kártya 100-as, Wlan kártya Intel centrino wireless N2230 [link] ) és Xperia Z2 okostelefon, itt már van AC is. Ennyi. Későbbiekben tervezek még egy táblagépet venni vagy egy új notebook lesz, nem tudom, de már gondolom szintén AC-s wifi lesz bennük.

Eddig az Asus N18U vagy AC1200G+ ami tetszik, TP Link esetében még nem tudom, de majd meglátom még.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#28793) tunkiih


tunkiih
őstag

Sziasztok! Lecseréltem a routerem tegnap egy WR1043ND v3-ra. Tökéletesen szuperál, viszont feltünt, hogy mikor telenfonról böngészek, még ha nem is irja ki hogy nincs internetkapcsolat, fél percre-percre időnként teljesen életképtelen a net(tölt-tölt majd betölt ujra mindent, azidő alatt semmit), majd ujra jó.. esetleg valami ötlet? A quick setupot csinaltam csak meg, legfrissebb fw. :) Köszönöm! Jóval gyengébb ruter volt eddig, azon gond nélkül ment.

[ Szerkesztve ]

(#28794) Gubek-Einste válasza tunkiih (#28793) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak a telefonon van gond van más eszközön is?
Ha más eszközön is akkor kábeles vagy wifi-sen?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28795) tunkiih válasza Gubek-Einste (#28794) üzenetére


tunkiih
őstag

Ugy veszem észre, hogy csak wifin tapasztalom ezt a problémát. :D Az előző harmad ennyibe kerülő 6 éves TP Linkemen viszont nem csinált ilyet, ezért sejtem a beállítás problémát esetleg. Sajnos jelenleg csak a telefonomon tudom "tesztelni", de ilyet tuti nem csinalt eddig. modem-ruter aramtalanitas nem oldotta meg ugynézki. :D

[ Szerkesztve ]

(#28796) jasper07


jasper07
tag

Hali!

Segítséget kérnék! Hogyan kell beállítani a routert, hogy ki tudja használni a sávszélességet torrentezés közben? Ha direktbe kötöm a Digit, megy a feltöltés maxon, ha routert is használok, csak töredéke a feltöltési sebességnek! Segítségeteket előre is köszi!

(#28797) Gubek-Einste válasza jasper07 (#28796) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen router és milyen net sebesség van használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28798) mezis válasza tunkiih (#28795) üzenetére


mezis
nagyúr

Hanyas csatornán nyomul a WiFi-d ? És a szomszédoké ? (WiFi Analyzer)

mezis

(#28799) jasper07 válasza Gubek-Einste (#28797) üzenetére


jasper07
tag

Hali!
Digi 100/50 és Linksys WRT610N!

(#28800) tunkiih válasza mezis (#28798) üzenetére


tunkiih
őstag

Auto (Current channel 2)

A szomszédokét mindjárt kideritem, iOS-re nincs olyan app, laptopon megnézem hátha van hasonló W10 storeban.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.