Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28501) krealon válasza Infinity70 (#28500) üzenetére


krealon
veterán

"Létezik olyan is ami igazából jelerősítő és nem felezi meg a sebességet ?"

Nem letezik.
Szemlelteto pelda:

Ha egy sima vizu toba bedobsz egy kovet, akkor a hullamok koncentrukus korok formajaban terjednek szet.
(A Wifi is hasonloan sugaroz.)

Ha az eredetitol eltero helyre egy ujabb kovet dobunk, akkor interferencia alakul ki. Lesz ahol osszedodik a ket hullam, lesz ahol kioltja egymast.

(#28502) Infinity70 válasza krealon (#28501) üzenetére


Infinity70
tag

Ilyen routerünk van [link]. Tudnál ajánlani ,valami antenna erősítőt hozzá? Mert hiába fent van a padláson csak 3-as a jelerősség . Gondolom ha fullon lenne ,5-ős jobb lenne a netünk is

[ Szerkesztve ]

Huawei P40 Pro

(#28503) Gubek-Einste válasza Infinity70 (#28502) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy sima repeater üzem módú eszköz nem lesz jó?
Miért van a padláson az eszköz?

A 3-as és 5-ös érték semmit sem mond, mutass egy inSSIDer3/Wifi Analyzer képet mert abból tényleg lehet valamit mondani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28504) Infinity70 válasza Gubek-Einste (#28503) üzenetére


Infinity70
tag

Mert itt lent a lakásba 1 -es jelerősség volt.

Insider képet tettem fel pársorral feljebb

Huawei P40 Pro

(#28505) Gubek-Einste válasza Infinity70 (#28504) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel nincsen külső antenna csatlakozója (ami van az mobilnetes) így nem lehet erősíteni az antennáján (max ha szétszeded és ráforrasztás másikat).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28506) Infinity70 válasza Gubek-Einste (#28503) üzenetére


Infinity70
tag

Első képnél ha kihúzom a repetear-t mind zöld pipa van

Miért nálam a Max Rate csak 144 ?

[ Szerkesztve ]

Huawei P40 Pro

(#28507) Gubek-Einste válasza Infinity70 (#28506) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

40 MHz-s beállítás kell a teljes sebességhez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28508) Infinity70 válasza Gubek-Einste (#28507) üzenetére


Infinity70
tag

Szia ! Akkor lehet ezért volt gyenge a netem ? Most beállítottam 20/40 Mhz-re és így 300

Huawei P40 Pro

(#28509) Gubek-Einste válasza Infinity70 (#28508) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincs kizárva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28510) Infinity70 válasza Gubek-Einste (#28509) üzenetére


Infinity70
tag

:R :DD Köszönöm.

Huawei P40 Pro

(#28511) raymi16


raymi16
tag

Sziasztok!
Nem tudom hogy valaki találkozott-e ilyesmivel, de a kövi a szitu nálam: van egy asztali PC (kábel) és egy laptop (wifi). Az internet egész addig jó, amíg egyszerre nem csatlakozik a kettő a routerhez. Na mármost tudni kell, hogy nemrég lett frissítve mind a kettő win10-re de a 7-esen ez a probléma nem állt fent.
OP vagy router (Arris) okozhatja ezt?
Köszönöm a segítséget! :R

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#28512) Gubek-Einste válasza raymi16 (#28511) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyen típusú a router?
Mi pontosan a hiba jelenség?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28513) raymi16 válasza Gubek-Einste (#28512) üzenetére


raymi16
tag

A router egy Arris TG862S! Nemtudom hogy ismeri-e valaki, én is most hallottam először róla mikor kaptam.
Jelenség: Amint a laptop csatlakozik, mind a két gépen nagyon lelassul a net, valamikor működik így is de esetek többségében inkább nem. Viszont ha csak a laptop csatlakozik és a PC nem, ugyanúgy működik a laptopon minden. Windows 7-en ez nem állt fent, működött mindenhogy.
Egyszerűsítve: 2 gép ha csatlakozik egyszerre, megadja magát a dolog. :F

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#28514) Gubek-Einste válasza raymi16 (#28513) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Melyik szolgáltató adta ezt a HGW-t?
Ha van lehetőség bridged mód használatára akkor tedd át és használjál saját router-t.
Más eszközt nem használsz? Ha igen akkor azzal mi a helyzet?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28515) raymi16 válasza Gubek-Einste (#28514) üzenetére


raymi16
tag

Most beiktattam egy saját routert, ezzel egy fokkal jobb, de még mindig szívózik, néha megy néha nem! :O
Külföldön vagyok, nem magyar a szolgáltató! :) De érdekesség, hogy tesómnál és szüleimnél nincs ilyen probléma. Megpróbálkozok majd egy Windows újratelepítéssel ha nem találok mást, hátha segít, bár nem adok annak sok esélyt.

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#28516) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Sziasztok!
Annyi lenne a problémám, hogy néha csak úgy magától megszakad a net. Ilyenkor kell a routeren (Asus RT-N12+) nyomni egy kikapcs-bekapcs gombot, aztán megjavul egy időre. Kérdeztük a Digi-t mi lehet, ő azt mondja, hogy látja a gépen a megszakadásokat, de az a mi routerünk miatt van. Ennél többet nem tud mondani, nem ért hozzá. Valaki tudja mitől lehet ez, és hogy mi erre a megoldás?

(#28517) Zsigi72


Zsigi72
aktív tag

Sziasztok!

Router konfigurálásában szeretnék segítséget kérni.
Adott egy Cisco EPC3208 modem az Invitel jóvoltából.
Jelenleg a modem közvetlenül a számítógéppel van összeköttetésben.
Szeretnénk wifit, amelyhez lenne egy Cisco Linksys E900 router. Ha jól gondolom, akkor a modem és a számítógép közé megy a router, a modem ethernet részét kötöm össze a router mondjuk 1-es portjával és a 2-es port lesz a számítógép. Egyszerű switchként funkcionálna a router, csak kellene, hogy szórja a wifit is. Itt jön a probléma, sajnos nem mozgok otthonosan a hálózatok világában, így hozzáértők segítségét kérném a beállításban. :)

[ Szerkesztve ]

(#28518) Intruder2k5 válasza Zsigi72 (#28517) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az úgy nem lesz jó. Először is áramtalaníts minden eszközt, majd egy UTP kábelt köss a modem RJ45 portja, és a Linksys router WAN portja közé. A router LAN portjaira szükség esetén mehet 4 darab vezetékes kliens. Ha összekötötted a két eszközt, akkor kapcsold vissza először a modemet, majd ha az már online, akkor a routert is. Nem tudom Invitel-nél van-e még MAC Clone-ra szükség, ha igen, akkor ezt is meg kell csinálnod a router menüjében.

(#28519) Zsigi72 válasza Intruder2k5 (#28518) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Első nekifutásra úgy próbáltam, ahogy leírtad, de nem jártam sikerrel.
Egy "állítólag" hozzáértő javasolta az általam előbb leírtakat, de akkor az első próbálkozás lesz a jó.
A routerben konkrétan mi(ke)t kell beállítanom?
Sajnos a tudásom egy PPPoE beállítással ki is merül. :B

(#28520) S@BY válasza Intruder2k5 (#28390) üzenetére


S@BY
csendes tag

Hali!

A biztonság kedvéért már megkérdezlek... ez jó lenne nekem?

https://www.mall.hu/halozati-eszkozok/asus-dsl-n10-vezetek-nelkuli-router?utm_source=criteo&utm_medium=retargeting&utm_campaign=criteo-retargeting-fb

Tudom én mi az a gőzgép, csak azt nem, hogy mi hajtja!

(#28521) Intruder2k5 válasza Zsigi72 (#28519) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha kábelneted van, már pedig a modem típusa erre utal, akkor vélhetően PPPoE kapcsolat sem kell, legfeljebb MAC Clone-ozás, de az sem biztos. Ezzel kapcsolatban biztosat ITT tudnak mondani, én nem ismerem ennyire az Invitel kábelnet szolgáltatását.

A "hozzáértő" által javasolt switch módba állítás akkor megfelelő, ha nem modemet, hanem HGW-t használsz a router előtt, ami gondoskodik a NAT-olásról. Ha viszont modem után LAN<->LAN kötöd össze az eszközöket, akkor csak az első kliens fog tudni a netre kapcsolódni, a többi már nem fog IP címet kapni.

(#28522) Zsigi72 válasza Intruder2k5 (#28521) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Köszönöm az eddigi segítséget, akkor átköltözök abba a topikba. :R

(#28523) Intruder2k5 válasza S@BY (#28520) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az igazat megvallva én sosem támogattam ezeket a modem+router kombó eszközöket, helyette inkább legyen külön modem, és egy router. ADSL modemnek a D-LINK DSL-360R T1/E és a D-LINK DSL321B (de nem a Z verzió) eszközöket ajánlom.

A linkelt oldalon nem látok Annex támogatásra utaló adatot, az ASUS oldalán ugyan fel van tüntetve, de AnnexB módot csak a DSL-N10 C1 támogat.

(#28524) LOTR


LOTR
addikt

sziasztok
kölcsön kaptam egy állítólag addig működő tplink tl wr642g routert, aminek a menüjébe nem tudok belépni
192 168 1 1 címen feljön az ablak, hogy kéri a felhasználót és a passt, ami gyárilag admin/admin, de nem enged belépni, elméletileg reseteltem is a gomb segítségével, legalábbis bekapcsolt állapotban 5mp-nél tovább tartottam benyomva

a sys ledet nem láttam még villogni/felvillanni a routeren

valami ötlet, hogy hol lehet a hiba és mi lehet a megoldása?
köszi

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#28525) Gubek-Einste válasza RyanGiggs (#28516) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Reset/firmware frissítés volt már a router-en?
Elég rossz hírű ez a router, sokaknak van vele gondjuk.

#28524 LOTR
Nyomjad tovább a reset-et.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28526) LOTR válasza Gubek-Einste (#28525) üzenetére


LOTR
addikt

próbáltam természetesen sokkal tovább is benyomva tartani, ezzel csak azt akartam mondani, hogy az 5-10mp biztosan megvolt

One Ring to rule them all

(#28527) RyanGiggs válasza Gubek-Einste (#28525) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Reset-et még nem nyomtam meg rajta, csak a power gombot.
Firmware... ez egy érdekes dolog, mert képzeld frissebb verziószámot látok a routeren mint ami az online support-on van! Ilyet se láttam még, pedig alaplapot vagy ssd-t frissítettem már anno. Akkor ha jelentkezik újra ez a probléma, nyomjak egy reset-et, hátha megjavul?

(#28528) Gubek-Einste válasza RyanGiggs (#28527) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem kell addig várni, csináld meg most, sokszor segít egy teljes újra beállítás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28529) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok volna egy gondom a wr841n v7.2 routeremmel,
légyszi segítsetek a megoldásban.

Jelenleg mac klónozás van beállítva,és wifit kéne szórnia de:
-Ha van wifin net akkor nincs pc-n(lan kábellal),de fel tudok lanon jelentkezni a routerra.

-Ha van lanon net akkor nincs wifin: ilyenkor wifin fel vagyunk csatlakozva a routerre ,fel is tudunk rá jelentkezni,de lanon érjük.

Remélem érthető voltam :U

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#28530) Bacusuz válasza Bacusuz (#28529) üzenetére


Bacusuz
őstag

Most pl van wifi meg lanon net is,de egyikről sem tudom elérni a routert

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#28531) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Van egy TP-LINK 702N típusú routerem, ez egy ilyen MicroUSB-vel táplálható masina 1 lan/wan porttal, és 150-es wi-fi-vel.

A routert kb. 2012-ben vettem, akkortájt érhetett véget a TP-LINK 5 év garanciás mókája...

Szóval az lenne a gondom a masinával, hogy nem kapcsol be.
Összedugom fali töltő, kábel, router de nem megy.
Kábel, töltő, hosszabbító, másik konektor megvolt, sőt a város több részén is próbáltam:D
Időközben előrébb is jutottam annyival, hogy akkor bekapcsol ha egy Samsung Galaxy Tab USB töltőjét dugom bele. De más kábellel nem hajlandó menni, és ezzel is csak addig ameddig felfelé feszítem.
Mi lehet vajon a baja a routernek?
javítható ez
3000 Huf körüli összegért vettem, de a manapság látható 7000 Huf-t marhára nem akarom érte kiadni, az egy picikét pofátllannak érződik...

Van valakinek valami ötlete tehát hogy ez mi, javítható-e?
Köszi!

üdv, adika4444

(#28532) Gubek-Einste válasza Bacusuz (#28529) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kicsit érthetetlen amit írtál.
Reset/firmware frissítés volt már a router-en?
Ugyan azzal az eszközzel akarsz egyszerre LAN-on és wifi-n feljelentkezni a router-re?
Az a gond, hogy vagy csak LAN-on, vagy csak wifi-n van net elérés? Vagyis egyszerre nem megy?
Melyik esetben tudod elérni a router admin felületét/tudod pingelni?

#28531 adika4444
Érdekes egy gond.
Érdemes lenne szétszedni és megnézni, hogy mi a helyzet belül.
Ha még garanciás akkor ad be a szervizbe.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28533) user12 válasza adika4444 (#28531) üzenetére


user12
őstag

Ha már úgyse garis, a helyedben szétszedném és megnézném, hogy a microusb port forrasztása nem-e fel van lazulva. Ha igen, műszerész kolléga szakszerűen vissza tudja pöttyinteni.
Nem tudom, jól értettem-e a hozzászólásodat...más tápegységgel is megnézted. Ha igen, azt ellenőrizd, hogy a gyári tápegységgel megegyező vagy annál nagyobb áramerősséget biztosít-e.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#28534) Bacusuz válasza Gubek-Einste (#28532) üzenetére


Bacusuz
őstag

Reset/firmware frissítés volt már a router-en?Igen mindkettő

Ugyan azzal az eszközzel akarsz egyszerre LAN-on és wifi-n feljelentkezni a router-re?nem,wifin tablettel,lanon pc-vel

Az a gond, hogy vagy csak LAN-on, vagy csak wifi-n van net elérés? Vagyis egyszerre nem megy?legtöbbször így van.Ha az egyiken van net a másikkal érem el a felületet.Viszont most mindkettőre ad nete,de egyikről sem tudom elérni a router felületét.

Melyik esetben tudod elérni a router admin felületét/tudod pingelni?
Ha wifin van net elérés akkor lanon,ha lanon van net elérés akkor meg wifin.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#28535) adika4444 válasza Gubek-Einste (#28532) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Köszi, a led felöli oldalt vagy az alját kell levenni? Hogy lehet szétkapni? Vékony valamivel kell alányulni?
Már sajnos nem garis...
(#28533) user12:
Köszi, meg fogom nézetni.

üdv, adika4444

(#28536) Gubek-Einste válasza adika4444 (#28535) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Még nem volt a kezem ilyen eszköz így nem tudom, hogy melyik irányból kell szét szedni.
Ezen kép alapján lenne érdemes elindulni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28537) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Van egy tplink c5 1.2-őm suste openwrt-vel. Szeretném visszarakni a gyári fw-t, de hiába tallózom be nem engedi mert nem kompatibilis. Hogyan kell akkor visszarakni a gyárit? Köszi

(#28538) mezis válasza adika4444 (#28535) üzenetére


mezis
nagyúr

Lejárt, kiélezett bank kártyával a legkíméletesebb. TP-Link-ék szeretnek "cselezni", néha pont fordítva kell feszegetni, mert a hasítékon átnyúló karmok tartják nagyon egyben a két felet.

A nyilakkal jelzett körmökhöz lehetnek átnyúló karmok.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#28539) Balynto


Balynto
csendes tag

Sziasztok ! DIGI 1000/200as netem van, gyárilag egy ZTE ZXHN F668 as modem/routert adtak amibe a net üvegszálon jön. Van egy Asus RT-AC 1200g+os routerem egy TP Link Archer T4u 1200 AC hálókártyával, ZTE-ből kábel az Asusba és az lövi a netet 2,4 ill 5 g-n. Vezetéken 540mb/ 215 megy, wifin viszont csak 140/210. A router mellett mértem, egyedüli felhasználóként, tűzfalak kilőve, gyári updatelt firmware. 5g-n mind a kártya mind a router tudja a 867et, a kapcsolatnál is 867 mb van írva. Mit gondoltok, hol lehet a gond ?

(#28540) kali válasza Balynto (#28539) üzenetére


kali
legenda

szia,

érdemes lenne kipróbálni a wifi kapcsolatot más csatornákon is, mert az is befolyásolhatja még akkor is, ha egyéb zavaró tényező (elérhető idegen hálózat...stb.) nincs.
érdemes a 36 - 48 tartományban gondolkodni és mellőzni a dfs csatornákat, mert nem minden ellenoldali eszköz kezeli (megfelelően).

(#28541) Balynto válasza kali (#28540) üzenetére


Balynto
csendes tag

Köszi a gyors választ, végigmentem a csatornákon, maradtam a 40esen 235/205 volt a legjobb mérés, a legrosszabb kb mint a fenti, mehet ez még feljebb vagy ez a normál ? A TP Link programja a státusznál egyébként a 802.11ac módot írja, de a kapcsolatnál ha rámegyek ott csak 802.11n van.

(#28542) Satis


Satis
tag

Sziasztok!

Pár napja vásároltam új routert, mivel úgy gondoltam, hogy a régi rádiója felmondta szolgálatot. Az új szerzemény egy ASUS RT-AC51U lett, de a problémám nem oldódott meg.
Mint ahogyan a mellékelt kép is mutatja (inSSIDer) a wifi jelem erős tüskékkel működik csak, mindezt úgy, hogy kb 1-2 méterre vagyok a routertől.

Channelt váltottam már jópárszor, teszteltem, hogy a környékünkön mely hálózatok zavarhatnak be, de úgy tűnik nem ez a probléma forrása. Maga az internetszolgáltatás tökéletesen működik, kábeles csatlakozással kifogástalan és stabil a kapcsolat routeren keresztül is.

Remélem tudtok mondani valamit erre a problémára :)

Előre is köszönöm segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#28543) kali válasza Satis (#28542) üzenetére


kali
legenda

szia,

jó lenne ismerni a részleteket, hogy milyen szabványú kapcsolatról van szó, milyen típusú az ellenoldal...stb., mert sok hibalehetőség van a wifi modul, annak illesztése és még más tényezők kapcsán is.

(#28544) Satis válasza kali (#28543) üzenetére


Satis
tag

Szia!

Minden részlettel szívesen szolgálok, de laikusként nem igazán értem mire/mikre gondolsz pontosan.

(#28545) kali válasza Satis (#28544) üzenetére


kali
legenda

milyen eszközzel csatlakozol a router által szórt hálózathoz?
például ha az egy notebook, akkor abban milyen wifi modul van? windows esetén, az eszközkezelőben lehet megnézni a hálózati kártyáknál.
utána már lehet majd menni tovább, hogy milyen szabványt tud...stb.

(#28546) Satis válasza kali (#28545) üzenetére


Satis
tag

3 Notebook is kapcsolódik a hálózathoz. Az egyiknek, amin jelenleg is vagyok egy Atheros AR9002WB-1NG hálókártyája van. Mind 3 notebook ugyanezt a hibát kapja, maximum pár percig tudnak szünetmentesen kapcsolódni, majd hirtelen megszűnik a kapcsolat, és pár másodperccel később újra csatlakoznak. Erős a gyanúm, hogy nem a PC-k részéről van a hiba, hiszen éveken keresztül jól működött a rendszer a korábbi routerrel, és ugyanezzekkel a PC-kkel, mígnem meghalt a régi router és nem hajlandó többé rádiós jelet kibocsátani, vagy csak nagyon gyengét. Az új router perpill még erős jelet sugároz, de a hiba mi az réginél is észlelhető volt, már itt is jelentkezett, és folyamatosan disconnectel az összes eszközön.

Egy gyanú: Van egy asztali PC is a szobában, pár méterre a router/modemtől. Ennek a PC nek lehetséges, hogy baj van a tápjával. Ez nem bocsáthat ki ebben az esetben valamiféle elektromágneses teret ami tönkretehette az előző routerünk rádió adóját, és most meg elkezdte blokkolni, rongálni az újat? A szóban forgó asztali PC-t most kiiktattam, hogy megfigyelhessem van-e bármilyen befolyása dologba. Külön érdekes dolog, hogy ebben a PC-ben volt egy Wifi-jel vevő, ami teljesen használhatatlanná vált még mielőtt a router beadta volna a kulcsot. Mintha elnyomta volna valami a jelet előle, és alig kapott pár kbps-os sebességet a hálózatról.

(#28547) kali válasza Satis (#28546) üzenetére


kali
legenda

az általad vélelmezett hibalehetőség ideiglenes kiiktatásával kiderül majd, hogy az a probléma, vagy sem.
a komolyabb hibalehetőség a (túl)telített 2.4 GHz hálózat lehet, feltehetnél egy képes arról, hogy milyen idegen hálózatok elérhetők, azok milyen csatornán és erősséggel, például ezen alkalmazással tesztelve; link

[ Szerkesztve ]

(#28548) sz.gery


sz.gery
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni, mert azt sem tudom, hol kezdjek neki a probléma megoldásának.
Adott egy UPC fiber power 240-es net, hozzá egy cisco modem. Utp-n megy tovább egy TP-Link 1043ND V1-es routerbe, onnan vissza egy pc-be, illetve wifin 2 laptop + 4 mobil. Nagyjából fél éve szenvedek a nettel, mert teljesen random eldobálja a wifit (elvileg kábelen is eldobálja). Én az egyik laptopot használom, így főleg erről tudok beszélni, de a családom elmondása alapján a többi eszközön is előfordul néha a probléma, de nem olyan gyakran, mint nálam.
Néha 1 napig semmi baja, aztán gondol egyet, és egymás után ledob 20x aztán megint jó. Általában a Windows hibakeresője ideiglenesen helyrerakja, majd 2 perc múlva megint ledob Kb. 30-ból 1x restartolni kell a routert is, modemet is. Attól, hogy az egyik laptopon elszáll a net, a másikon még működik és fordítva, de az én laptopomon gyakrabban előfordul, mint a másikon. Érdekes módon leggyakrabban azt jelzi a gépem, hogy csatlakozva vagyok, de nincs internet kapcsolat, néha azt, hogy net is van, de mégsem tölt be semmi. Ha a routert próbálom elérni vagy pingelni, az sem megy, így arra gondolok, hogy nem csak az internet száll el, hiszen attól el kéne tudnom érni a routert.

A routeren próbáltam az összes gyári firmware-rel, most openwrt van fent, mindegyikkel ugyan ez a helyzet. Laptopon is próbáltam különböző drivereket, nem javult tőle. 1 hete raktam fel win10-et teljesen 0-ról (nem ráfrissítettem), nem változott semmi. Szerintem a szoftveres részt ki lehet zárni, szerintetek is?

Egyáltalán hogy állnátok neki? Mit hogyan tudnék kizárni, hogy hibás? Van valami tesztprogram, ami folyamatosan tud menni a háttérben a többi gépen is? (hátha a laptopomnál van a gond)

Előre is köszi a segítséget, hálás lennék érte.

(#28549) Satis válasza kali (#28547) üzenetére


Satis
tag


Parancsolj.
Érdekes módon, most az esti órákban lényegesen csökkent a negatív spikeok mennyisége. Kb fél percenként egy, ez legalább a negyede mint ami napközben volt. LoveNPeace a mi hálózatunk.

(#28550) Gubek-Einste válasza sz.gery (#28548) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a router már viszonylag régi így öreg router GYIK.
Érdemes lenne esetleg elgondolkodni a router lecserélésén mivel már nem képes a teljes net sebességet átvinni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.