Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13301) LyonnaisFan1 válasza CirrMee (#13300) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Erősen gondolkodok rajta. Hogy az 1.20 kerüljön vissza.

Akkor rendesen ment minden, még a FullHD-s youtube videókat is kiröhögte a CPU és gond nélkül lejátszotta.
Most meg sok már neki, és fel is pörög egyből 100%ra. Aminek eredménye, hogy a videó akadni kezd.

[ Szerkesztve ]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#13302) CirrMee válasza LyonnaisFan1 (#13301) üzenetére


CirrMee
addikt

Akkor ez legyen az első - visszapakolni azt, amivel még ment.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#13303) Picturemaker válasza LyonnaisFan1 (#13301) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

BIOS hogy azonosítja a procit?

Az msconfig/rendszerindítás/speciális beállítások/processzormagok száma részt nézd meg.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13304) LyonnaisFan1 válasza CirrMee (#13302) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Ha lehet. Ahogy írtad is.

Nem tudom visszafelé működne-e a dolog (2.00 -> 1.20) :F

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#13305) TaylorXIII válasza LyonnaisFan1 (#13304) üzenetére


TaylorXIII
őstag

msconfig eredmény mikor várható?

[ Szerkesztve ]

(#13306) LyonnaisFan1 válasza TaylorXIII (#13305) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

[link]

Picturemaker:

A BIOS ezt írja ki a "főoldalra"

[link]

Az msconfig pedig a legfelső linken van.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#13307) TaylorXIII válasza LyonnaisFan1 (#13306) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Néztem kézikönyvét alaplapodnak de nincs BIOS-ban elvileg ilyen, hogy active cores vagy bármi ilyesmi. Ami eléggé érdekes. Mi van ha nem pipálod be msconfigba a processzormagok számát és alkalmazod és újraindítod ezek után a gépet? Próbáltad már?

(#13308) LyonnaisFan1 válasza TaylorXIII (#13307) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Kiszedtem a pipát! Újraindítottam a gépet, és láss csodát megvan a két mag. :))

A CPU-Z, AIDA64, Speecy hármas egyöntetűen jelzik a két mag meglétét.
Ehhh! :D

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#13309) TaylorXIII válasza LyonnaisFan1 (#13308) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Na, akkor király, hogy megoldódott a problémád:)

(#13310) LyonnaisFan1 válasza TaylorXIII (#13309) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Hála istennek. Egy tetves bepipálás okozta az egészet. Döbbenetes. :DDD

Ez felér egy Devecseringgel.

[link]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#13311) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Hali!
I3 4130 tènleg sokkal gyorsabb ès jobb 15-20%-kal mint a i3 3220? Csak mert hosszú távon jobb lenne 1150es lapot venni mert a Haswell ujabb mint a Ivy bridge.. jol tudom?

Mert ha jobb az i3 4130 akkor inkább azt veszem mint a 3220 mivel egy árba vannak..

(#13312) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok,

ha az athlon II X3 440-s procim adatlapján az szerepel, hogy max 73 fok, az a maghőre vagy a kupakra vonatkozik?

A kettő között 15 fokos eltérést mutat a lap...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#13313) lacko0123


lacko0123
tag

Miért csinálja ezt a számítógépem?

Van egy AsRock 775i65PE alaplapom egy Pentium D945-ös procival. Gyárilag 1.4-es BIOS verzióval. Beraktam a procit, aminek 1.7-es BIOS kell, kiszedtem az elemet, így elindult, de egymás után nem tudom 2x elindítani, csak ha kiszedem az elemet újra, mi lehet a baja és mit tegyek?

(#13314) cashback válasza lacko0123 (#13313) üzenetére


cashback
őstag

Frissíts bios-t arra amire kell.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#13315) EnterR


EnterR
veterán

Üdv.

Melyik programmal tudom játék közben monitoroztatni a CPU hőmérsékletet?

PSN ID: marquuard

(#13316) BeerBier válasza EnterR (#13315) üzenetére


BeerBier
senior tag

AIDA64

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#13317) EnterR válasza BeerBier (#13316) üzenetére


EnterR
veterán

Beállítom az OSD-t, de játéknál nem aktív.

PSN ID: marquuard

(#13318) CirrMee válasza EnterR (#13317) üzenetére


CirrMee
addikt

Nem jól tetted fel a kérdést. A kérdésnek úgy kellett volna szólni, hogy "nem a háttérben, hanem OSD módban a képernyőre írja ki az értékeket"... :) (az Aida64 valóban mér, igaz a háttérben)

Az Aida64 -en kívül szükség van az Afterburner -re.
Afterburner beüzemelése után az Aida64 -ben lépj be a beállítások közé, majd Hardverfigyelés/Külső alkalmazások. Itt bepipa a "Szenzor értékek Rivatuner OSD Server -re irása", szükség esetén "Címkék megjelenítése". Ezután válaszd ki a számodra érdekes funkciókat a listából, majd hajrá. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#13319) EnterR válasza CirrMee (#13318) üzenetére


EnterR
veterán

Köszönöm, ez bevált.

PSN ID: marquuard

(#13320) Ratman


Ratman
tag

Sziasztok!

Lehet hogy láma lesz a kérdés :F

Szeretnék processzort cserélni egy alaplapban nem nem akarom fixen beépíteni pasztázással, hűtővel, stb. az alaplapon (hátha mégsem lesz jó, és vissza kell tenni a régit)

Szóval csak az lenne a kérdésem, hogy remélem egy proci hűtés nélkül annyi idő alatt nem megy tönkre, hogy csak bekapcsolom a gépet, hogy elindul-e a bootolás, és utána pár másodperc múlva ki is kapcsolom?

(#13321) cashback válasza Ratman (#13320) üzenetére


cashback
őstag

A pasztát le lehet törölni... az égést, amit a hűtés nélküli futtatás okoz: Nem.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#13322) NFree válasza Ratman (#13320) üzenetére


NFree
addikt

Hát mégha paszta nélkül is de, tegyél rá valamien hűtőt, ha van benne hővédelem, úgy is lekapcsol de akkor meg mi értelme, ennyit megérdemel szegény. nem hiszem el hogy a 4 db pöcköt olyan nehéz lenne lenyomni meg kipatintani. de kapcsoltam már be intel procit hűtő nélkül, de nem ajánlom. Nem biztos , hogy baja lessz, de ha netán igen akkor már késő bánat.

vga

(#13323) CirrMee válasza NFree (#13322) üzenetére


CirrMee
addikt

Remélem valami jó régi, első generációs socket 462 -es Athlon -t akar kipróbálni (hozzá tartozó hővédelem nélküli alaplappal) hűtő nélkül... :DDD

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#13324) NFree válasza CirrMee (#13323) üzenetére


NFree
addikt

Hát reméljük, hogy nem az említett prociról van szó. ;)

vga

(#13325) Zsivaagoo válasza Ratman (#13320) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Így gyártják a füstszagú elektronikai hulladékokat... :K

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#13326) Ratman


Ratman
tag

Ok, köszi, leszűrtem a lényeget :K

[ Szerkesztve ]

(#13327) Picturemaker válasza CirrMee (#13323) üzenetére


Picturemaker
őstag

Csak a kiszökő füstöt kell felfogni egy zacskóba, majd visszatuszkolni a kupak alá, mert mint tudjuk a proci füsttel meg, ha kijön belőle akkor nem megy. :DDD

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13328) piadex2


piadex2
senior tag

sziasztok!

normális az, hogy egy 2.4-es northwood mellett 144p esetén is akadozik a youtube?
kösz.

p.

ps: vagy lehet, hogy a gyenge integrált VGA az igazi ok?

[ Szerkesztve ]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#13329) Picturemaker válasza piadex2 (#13328) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Nézd meg a processzorhasználatot videólejátszás alatt és nélkül is.

Mennyi ramot adsz a VGA-nak?

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13330) Beast007


Beast007
aktív tag

Sziasztok!
Remélem jó helyre írok.
Lenne egy kis problémám...
Adva van egy asus m2n sli deluxe Am2-es lap, amibe ma beleraktam egy phenom II x4 925-ös procit.
A baj az , hogy egyel előbbi bios van a lapon mint ami hivatalosan támogatná ezt a processzort. Amint áram alá helyezem a gépet elindul, de se kép, se beviteli eszközök nincsenek. Úgy tudtam , hogy bios-ig el kellene engednie és onnan upgradelhetném a biost. Legyetek szívesek segíteni ha tudtok, előre is köszönöm a segítséget.

(#13331) Picturemaker válasza Beast007 (#13330) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

A régi procit vissza kell tenni a BIOS frissítés idejére.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13332) Beast007 válasza Picturemaker (#13331) üzenetére


Beast007
aktív tag

Szia!

Köszi a gyors választ! :R :R
Áhh ettől féltem az már kollégámnál van.... de remélem vissza tudja hozni.

(#13333) Picturemaker válasza Beast007 (#13332) üzenetére


Picturemaker
őstag

Sajnos nincs más mód. Sok sikert.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13334) Beast007 válasza Picturemaker (#13333) üzenetére


Beast007
aktív tag

Értem. Már szóltam kollégámnak holnapra visszahozza. :)
Még egyszer köszönöm. :R

(#13335) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Összeraktam ma egy gépet.

A proci egy INTEL Pentium G3420 3.20GHz 1150 BOX az alaplap egy GIGABYTE GA-H81M-DS2V.
A cpu gyári ventije meg sem moccan. Pl hiába csinálok cpu terhelést.
Most vagy ennyire jó ez a cpu, vagy talán túl sok hűtőpasztát nyomtam rá. :B

(#13336) Zsivaagoo válasza cekkk (#13335) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Tápmadzagja a CPU FAN csatira van dugva? Ha igen és a venti nem moccan bekapcsoláskor sem, akkor az a venti rossz.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#13337) cekkk válasza Zsivaagoo (#13336) üzenetére


cekkk
veterán

Arra van dugva. Akkor sem moccan meg :(

Akkor küldjem vissza az egész procit meg ventit? Most vettem az ipontol. Ma hozták ki. :W

(#13338) Zsivaagoo válasza Beast007 (#13330) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Én nem próbálkoznék béta BIOS-sal egy AM2-es lapon, hogy AM3-as Phenom II X4-et gyötörjek bele. :N
Legolcsóbb, csumpi Asrock 760G csipes AM3+-os lapot kell megvenni 10-11K-ért, és abban biztosan működni fog.

Ha AM2+-os lenne az az Asus, akkor BIOS frissítés után tuti menne a Phenom II X4-gyel.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#13339) Zsivaagoo válasza cekkk (#13337) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Még BIOS-ban (UEFI-ben) lehet kódorogni egyet, hátha csak beállítási anomália.
Mondjuk egy "Load BIOS defaults"-ra nyomnék egy OK-t és újra indítanám.
De gyanús nekem az a venti.

-------------

Én nem küldeném vissza. Vennék egy Intel hűtőt az első boltban olcsón.

------------
Alaplapos tocsikban rákérdeznék még, hogy az a Giga lap produkált-e már valakinek ilyesmit. [fejvakarás]

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#13340) cekkk válasza Zsivaagoo (#13339) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi! :R

(#13341) mhif


mhif
senior tag

Sziasztok,

véleményetek szerint egy ilyen CPU támogatási lista ellenére, a jelölt alaplap működni fog egy G1610 vagy egy G440-nel?

CPU support: http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=4462

Köszi!

(#13342) Beast007 válasza Zsivaagoo (#13338) üzenetére


Beast007
aktív tag

Egy próbát megér szerintem, föleg hogy már ugyis megvettem a procit. Nem csak béta bios támogatja az x4-et elméletileg de lehet neked van igazad. nem áll szándékomban annyit költeni erre a konfigra hogy beleférne egy alaplap + ram csere is. Akkor inkább hagyom. :N

(#13343) MiklosSaS válasza mhif (#13341) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Siman.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#13344) mhif válasza MiklosSaS (#13343) üzenetére


mhif
senior tag

Kicsit bővebben? :U
mindkettő CPU-t kezelné biztosan?

(#13345) MiklosSaS válasza mhif (#13344) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az alaplapod az 7-es szeria. Az elso processzor az ivy alapu celeron a masodik az sandy. A te alaplapod ivy-hez keszult de visszafele is kompatibilis tehat tamogatja a sandy- is.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#13346) mhif válasza MiklosSaS (#13345) üzenetére


mhif
senior tag

Köszi a megerősítést, nekem is ez volt a gondolatmenetem :R

(#13347) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

ŰDV!

Valaki tud olyan minialkalmazást (Gadget) küldeni, amivel lehet figyelni a processzor hőmérsékletét, és kiírja a mag(ok) terheltségét is?

Van a CoreTemp program, ami príma is lenne, de az Avast úgy gondolja, hogy ne töltsem le, és mindig visít letöltéskor, hogy trójai vírusos. Így a CT kilőve.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#13348) rocketry23 válasza LyonnaisFan1 (#13347) üzenetére


rocketry23
tag

Jobban jársz ha az avastot törlöd...

(#13349) Zsivaagoo válasza rocketry23 (#13348) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Építő jellegű hsz. volt.
Köszönjük Emese, menjen vissza a TSZCSébe répát kapálni! :K

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#13350) Picturemaker válasza LyonnaisFan1 (#13347) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Több helyről is próbáltad letölteni?
Így már jártam én is valamelyik kis tesztprogramnál (lehet pont a CoreTemp-nél). Másik helyről viszont lejött és nem kiabál rá az Avast.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.