Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24001) hobizoli válasza AxBattler (#24000) üzenetére


hobizoli
nagyúr

[link]

több drón kell ;P

(#24002) solfilo válasza AxBattler (#24000) üzenetére


solfilo
veterán

Nekem betölt, szóval valami nálad vagy a szolgáltatódnál lesz.

mod: hopsz, nem lapoztam :B

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#24003) P41N


P41N
senior tag

Üdvözlet!

CPU-n el lehet cseszni a PCI-E Lane-t ? Sajna szikés delid után (igen, lett a pcb-n karc) egyik GPU se hajlandó PCI-E x2-nél nagyobb sebességen menni, hiába terhelem. Bele raktam egy másik CPU-t a lapba (szintén delidelt) ott megy x16-on a VGA.

[ Szerkesztve ]

(#24004) P41N válasza P41N (#24003) üzenetére


P41N
senior tag

Fixen elkúrtam a cpu-t, másik lapban is ugyanez. Nagy baj mondjuk nincs, csak a GPU teljesítménye csökkent egy kicsit :DDD

(#24005) Spec


Spec
őstag

Sziasztok!
Adott egy Intel Core i5 12500 CPU, rajta egy be quiet! Pure Rock 2 proci hűtővel.
Alap esetben semmi gond nincs velük, szépen teszik a dolgukat. Jellemzően 38-42 fok körüli a cpu alap esetben, és átlagos terhelés esetén se megy 60 fok fölé.
Viszont azt figyeltem meg, hogy ha valamit indítok, pl. egy játékot, főleg SSD-ről, vagy valami lemezművelet igényesebb manővert végzek, pl. nagyobb fileok másolása ide-oda, akkor ez hirtelen fel tud ugrani bőven 70 fok fölé is, de csak pár sec-re, aztán szépen vissza is megy.
Arra gondolok, hogy a gyors M.2 SSD által hirtelen sok adat művelet, memória művelet éri a procit, felugrik fullra a terhelés, és bekapcsol minden mag turbó órajelen, és az csinál egy ilyen spikeot a hőfok tekintetében.
Van erre valami megoldás, akár a turbo órajelek visszavétele, hogy ne legyenek ilyen hőfok tüskék, és kiegyenlítettebb legyen a dolog? Előre is köszi!

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#24006) Abrion


Abrion
senior tag

valaki linkelje be az olyan benchmarkot amin olyan CPU-kat mérnek össze ami egyértékben van de az egyik integrált vgas a másik meg nem.

(#24007) Abrion válasza Abrion (#24006) üzenetére


Abrion
senior tag

hű menyi hiba :D nem kéne félálomban írnom :D

Oké szóval, olyan CPU tesztet keresek "Benchmarkot" ami integrált és nem integrált vgaval rendelkezik, és kb ugyan annyiba kerül.

A lényeg annyi hogy ha olyan pc építenék amiben van integrált vga akkor menyivel lenne rosszabb a teljesítmény egy olyanhoz képes amiben nincs integrált vga.

(#24008) DudeHUN válasza Abrion (#24007) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Két perc google: [link]
Amúgy nincsen teljesítmény különbség a kettő között játékok alatt. Ha valami alkalmazás (pl. Adobe) tudja hasznosítani az IGP-t akkor viszont már lehet.

Gamer for Life

(#24009) hokuszpk válasza Abrion (#24007) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

maga a cputeljesitmeny nem lesz nagyon eltero, de itt azert kulon kell venni az Intelt, ahol az "F" procik ugyanazok a lapkak, mint az "F" jelzes nelkuliek, csak le van tiltva az igp ; es az AMD -t, ahol az igp -s procik kulon konstrukcio, tehat egy 5600G vs 5600X vagy 5700G vs 5700X kupakja alatt mas lapka van. Egy kivetel azert itt is van, az 5500, amit a selejtes Cezanne lapkakbol derivalnak igp letiltassal, de az orajelben is elegge vissza van skalazva.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#24010) Abrion válasza hokuszpk (#24009) üzenetére


Abrion
senior tag

ö mi? szóval mindkét fajta CPUban van gpu is? csak az F jelűben le van tiltva ezt akarod mondani?

(#24011) hokuszpk válasza Abrion (#24010) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az Intelnel igen, de az "F" azert nem feloldhato modon van letiltva, jo esellyel a lapkan levo gpu selejt.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#24012) Safranek777


Safranek777
újonc

Sziasztok!

i5 7600K procim van amivel hiba nélkül megy a gép. Most vettem egy i7 7700K-t és az a baj vele hogy első indításnál teljesen betöltött aztán pár perc után kifagyott és csak boot végtelenül. Megjelenik az ROG logó és újraindul állandóan. Ha kicsit húztam rajta, akkor már az ROG logónál és a BIOS-ban is lefagyott. Z170-es lapon van de a BIOS naprakész. Mindkét procihoz ugyanaz a BIOS verzió kell, de a 7700K mégis képtelen betölteni. Visszaraktam a 7600K-t és simán betöltött.
Ilyenkor mit lehet tenni? Vagy most hibás lett a proci?

(#24013) AxBattler válasza Safranek777 (#24012) üzenetére


AxBattler
félisten

Csere előtt csináltál UEFI-ben factory reset-et?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24014) Safranek777


Safranek777
újonc

Nem.
Vagyis csináltam olyat hogy "load optimised default" ezt kiválasztottam. Ez az?

[ Szerkesztve ]

(#24015) AxBattler válasza Safranek777 (#24014) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, jól csináltad.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24016) TeeJay


TeeJay
félisten

Proci szakikat kérdezném

Gigabyte B85M-D3H lapom van benne delidelt i7-4790K proci
netezős torrentezős gép tehát megy 24/7-ben
csökkenteném a fogyasztását, egyelőre a turbó módot kinyomtam így maximum 4GHz-en mehet minden mag és ezzel a 90wattos fogyasztásról (AIDA64 CPU+cache stress teszt) 75wattra esett vissza ami már egész jó

Hogyan tudnék még csiholni rajta? Eddig CPU-Z alapján úgy 10%-ot vesztettem 1magos teljesítményben de nem gond mert így is bőven gyors a lényeg hogy a fogyasztást csökkenteném

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#24017) CirrMee válasza TeeJay (#24016) üzenetére


CirrMee
addikt

Órajel csökkentés és alulfeszelés.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#24018) TeeJay válasza CirrMee (#24017) üzenetére


TeeJay
félisten

Órajel már csökkentve mert turbó kinyomva
maximum 4GHz-en mehet
CPU Vcore 1.047V-ra csökkentette magától a lap, jól tippelek hogy a
CPU Vcore Offset-el lehet még lentebb menni?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#24019) hobizoli válasza TeeJay (#24016) üzenetére


hobizoli
nagyúr

raksz bele egy i3-4130T-t [link]

annak 2.9GHz a max-a

net-re nem kell 4c8t CPU

több drón kell ;P

(#24020) TeeJay válasza hobizoli (#24019) üzenetére


TeeJay
félisten

Nem költök rá egy forintot sem szóval a meglévőből kell kihozni az alacsonyabb fogyasztást :D
Turbo nem kell bőven elég 4core 4GHz-en
Majd még akkor játszok a Vcore offset-el aztán meglátjuk meddig lehet levinni még a kakaót

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#24021) hobizoli válasza TeeJay (#24020) üzenetére


hobizoli
nagyúr

4790K elad
a sima 4130 meg 2500 a hardverapron [link]


kisebb fogyi + ammo a zsebbe

több drón kell ;P

(#24022) AxBattler válasza TeeJay (#24020) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem kell rá költened, szerintem még keresel is rajta szépen, ha egy aprós árussal beszámíttatod a régi i7-et... vagy simán feldobod apróra.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24023) Safranek777 válasza Safranek777 (#24012) üzenetére


Safranek777
újonc

Hogy lezárjuk a dolgot, elvittem a procit a helyi számtekboltba is és a fent említett dolgokat elsorolva ott is azt mondták, hogy nagy valószínűséggel meghalt. Bajlódtam még vele a hétvégén de hasztalan volt.

(#24024) syberia


syberia
veterán

Sziasztok!

Intel® Xeon® Processor E3-1230 v2 menne ebben az Asus alaplapban?

A támogatási lista leírása kissé kétértelmű.

https://howbad.info/

(#24025) hobizoli válasza syberia (#24024) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szerintem menne

több drón kell ;P

(#24026) F e Z o válasza syberia (#24024) üzenetére


F e Z o
veterán

Megy, megfelelő bios-szal, de dedikált vga-ra szükséged lesz, mert a xeon-ban nincs.

H2O über alles!

(#24027) syberia válasza F e Z o (#24026) üzenetére


syberia
veterán

Köszi, tudom hogy nincs benne integrált grafika.

https://howbad.info/

(#24028) Zsíró


Zsíró
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy Intel Xeon E7-8880v3 SR21X cpu, milyen alaplapban működne megfelelőel?
Válaszotokat előre is köszi.

(#24029) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Sziasztok!

TimeSpy alatt mért melegszik fel a procim kb 73 fokra ?

3,9-en megy 1,2875V mellett , és kb 1 éve volt pasztázva Mx5-el

Tesztek ( Prime ,IBT ) alatt oké , hogy ennyi vagy még több is ilyen melegben , de ez ennyire fűt ?

(#24030) MasterDeeJay válasza Zsíró (#24028) üzenetére

Mondanám azt hogy LGA2011 mert végülis az de abból volt három féle.
Az a proci konkrétan LGA 2011-1 (avagy Socket R2) ami bekötésben más mint a "sima" LGA 2011 (pl asztaliban x79 sandy/ivy) vagy LGA 2011-3 (pl asztaliban x99 haswell, broadwell)
Pontosabban C602J chipset ami kezeli 2011-1 foglalattal.

Én még nem láttam hozzá létező asztali lapot. Leginkább rack szerverekben volt 2-4-8 foglalattal, itthon igen ritkák.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#24031) Weaver


Weaver
senior tag

cseréltem cpu-t (asus b550m-K alaplap, bios legújabb) ryzen 5 3600 helyett ryzen 5 5600 került bele. minden bootoláskor ezt az üzenetet írja:

"N"-t nyomtam eddig, de amúgy nem világos mit akar. visszatükröződés miatt bocs. :DDD
mit jelent ez? mi a teendő?

(#24032) Evome


Evome
aktív tag

Sziasztok
Ha nem nézzük az árat, csak a teljesítményt / kapott tudást.. akkor melyik processzor érné meg jobban (játék) ??
11700k vagy pedig 5800x

Ahogy az interneten nézem a teszteket, bencmarkokat, körülbelül 3-5% teljesítmény eltérés van az AMD irányában. Mivel évek óta nem foglalkoztam melyik márka hogy halad a technológiai fejlődésben, nem tudom van e valamelyiknek valami hátulütője ?!

Továbbá ha nem csak a teljesítményt vesszük figyelembe, hanem azt hogy nekem a 11700k, közel 25 ezer forintal olcsóbban kiadás lenne, akkor mennyiben változik a "melyiket éri meg, megvenni 3~ év használatra?" kérdés ?

Köszönöm előre is a válaszokat :R

Humans Killing Humans Since birth of Humans

(#24033) Tomassy00 válasza Evome (#24032) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Kérdés mennyibe lenne az alaplap egyikhez és másikhoz ami tudásban megfelelne neked...
De én így reflexből a 11700K -t mondanám mivel abban van iGPU is.

(#24034) Evome válasza Tomassy00 (#24033) üzenetére


Evome
aktív tag

MSI MAG Z590 TOMAHAWK - 61 Ezer
MSI MAG B550 TOMAHAWK - 59 Ezer

Nem nagy külömbség van péznben, a hozzájuk kinézett lapokhoz.

Humans Killing Humans Since birth of Humans

(#24035) Tomassy00 válasza Evome (#24034) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Így egyértelmű a 11700K . (Szerintem)

(#24036) x64emulator


x64emulator
tag

Sziasztok!

Kicsit dilemmában vagyok, valami szinte biztos hogy elromlott és eleinte alaplap, de mostmár inkább a CPUra gyanakszom.

Specek:
CPU: i7 4770 3.5GHz
MB: Asus Z87-PRO
RAM: Corsair Vengeance DDR3 4x4GB
GPU: AMD RX570 8GB
PSU: Thermaltake London 550W

Ez is egy ilyen QCode-os 7szegmenses kijelzős alaplap és próbáltam az alapján megfejteni mi lehet.

Még július 2án történt hogy bekapcsoláskor 2mp után kikapcsolt, aztán újraindult és ez ment végtelenítve.
Az alaplap a memória inicializálása előtt végbemenő System Agent utáni PCH inicializálásakor kapcsolt le.
Ezt akkor, a GPUt fő PCI portból kiszedve, integrált GPUval sikerült megoldani, ha nem is egyből de lassan eljutottam a BIOSba, ott visszaszedtem az órajelét is 4ről, 3.5GHz-re (pedig nem hőmérséklet probléma kell legyen mert 30-65 °C között mozgott mindig).
Végül egy másik PCI lanere rakva a GPUt egy idő után működött a rendszer egészen augusztus közepéig.

Ekkor két külön reggelen is, hasonló ki-be kapcsolásokat produkált, de mindig más pillanatig jutott el az inicializálás, majd aztán kb 10. indulásra felbootolt a rendszer.

Azonban mostmár 3 napja visszatért az első probléma, 19-es QCode után leáll és újraindul, tehát a PCH inicializálás nem sikerül.

GPU ki lett szedve, BIOS USB-n frissítve lett: ekkor más hibát dobott, ami nem teljesen világos:
25, 26 után vagy 08: System Agent initialization after microcode loading,
vagy 0B: Cache initialization után kapcsolt le.
7szegmeses kijelző miatt nem egyértelmű részemről.
Volt amikor 25, 26 után 19re ugrott ami ismét a Pre memory PCH initialization
Aztán reseteltem is a BIOS-t gombelem kiszedéssel,
De az ugyanúgy visszahozta a legelső problémát.

Mivel 4. Generációnál is már a PCH vezérlő magában a CPU-ban van így tartok tőle hogy az alaplap cserétől nem leszek boldogabb :F

Köszönöm hogyha idáig elolvastad, pláne ha kaphatok szakértői veleményeket, meglátásokat! :))

(#24037) MasterDeeJay válasza x64emulator (#24036) üzenetére

CPU aránylag ritka hogy tönkremenjen viszont haswelleknél a szerverfronton az IMC szokott tönkremenni esetenként némely asus x99-es és szerverlap égetett le procikat egy bug miatt de asztaliból nem rémlik ilyesmi.
Kezdetnek proci érintkezőit valami alkoholos tisztítóval megtísztítanám, aztán ramok érintkezőit is. Bár nem biztos hogy a dologhoz kapcsolódik de azért cmos elemet is cserélnék (nem egy lapomnák okozott random hibákat). Pcie Slotokat meg kiszívatni valami erős porszívóval..
Habár az intel ezeknél a prociknál szemetett rakott a proci és IHS közé nem pedig normális pasztát igazából ez induláskor nem okozhatna ilyen gondot.
Ha nem segít akkor másik procival kipróbálni ha azzal is hozza a hibát akkor alaplap.
Amire még tudok gondolni hogy ferde a lap és az miatt hol működik hogy nem, sajnos nekem idősebb lapoknál ez gyakori hogy kiszedem a gépből és többé nem indítható el mert a hűtő elferdítette az egészet és kiszedéskor megszakadt benne valami.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#24038) darklord88


darklord88
újonc

Lenne egy problémám.Amd athlon II x3 455 proci 4. mag feloldás után minden megy rendesen nem crashelnek a dolgok.De amikor a gép alvó állapotba kerül és be akarom kapcsolni, felpörög , aztán leáll és amikor bekapcsolom visszaáll 3 magra.

(#24039) solfilo válasza darklord88 (#24038) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

Én lehet kikapcsolnám az alvási funkciót inkább.
A témának van amúgy saját topikja, ott lehet előbb lesz válasz.
AMD Core Unlock / Mag feloldása

solfilo

(#24040) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

Üdv

SR2LJ (Intel Xeon E3-1225 v5) - SR339 (Intel Core i7-7700T) csereszabatos egymással? Leginkább az LGA1151 v1 és v2 közötti különbség miatt vacilálok. Nem találok pontos infót.

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#24041) hobizoli válasza Panzermeyer (#24040) üzenetére


hobizoli
nagyúr

E3-1225v5 az "Skylake" azaz 6gen azaz 1151v1 CPU

annak a 1xx-2xx alaplapokban kene mukodnie

egy i5-6500-nak felel meg 4c4t 3.3-3.7GHz


mondjuk en egy i7-t le nem cserelnek ra... :U

több drón kell ;P

(#24042) Cane


Cane
őstag

Üdv, sziasztok!

Ma vettem egy alaplapot, ami "kicsit" használt volt. Lefényképeztem a processzor sapka alatti tüskéket és az alábbi állapotot találtam. Ez adhat okot égésre/extrém tuningra, tehát inkább visszaküldjem, vagy ez "normális" állapot? Két "pin"-t találtam ami gyanúsan nem illik a sormintába... A válaszokat előre is köszönöm! :R

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#24043) ScomComputer válasza Cane (#24042) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ez igy nem f@sza..igazítsd meg ha nem félsz tőle....én sok-sok ilyet csináltam már...de ha gondolod küld vissza,a visszahajlítással csak finoman,nehogy letörjön... :K

(#24044) Cane válasza ScomComputer (#24043) üzenetére


Cane
őstag

Azt látom, hogy szögben oké, nem kell hajlítgatni de mintha a színe sötétebb lenne azoknak a lábaknak. :F

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#24045) hobizoli válasza Cane (#24042) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nezd meg egy online doksiban, hogy az a "serult" lab mit csinal

a CPU labainak eleg nagy resze, csak a Vcc = tapfeszultseg, es a GND = fold

ha abbol egy nem jo, akkor nem fog tortenni semmi, marad eleg keresztmetszet meg


:K

több drón kell ;P

(#24046) Panzermeyer válasza hobizoli (#24041) üzenetére


Panzermeyer
tag

Köszi,

A 7700t menne a Xeon helyére :R

Fő a rezsicsökkentés ;)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#24047) hobizoli válasza Panzermeyer (#24046) üzenetére


hobizoli
nagyúr

egyebkent ha beirod a google-ba a CPU nevet, akkor az ark.intel.com.... oldalon leirnak rola mindent IS, en is ott neztem meg...

[link]

több drón kell ;P

(#24048) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Megéri lecserélni egy intel E5500-as procit vagy egy Q8400-ra vagy egy Q9300-ra?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#24049) Panzermeyer válasza hobizoli (#24047) üzenetére


Panzermeyer
tag

6-tól 9-ig ez van a socketeknél az ark.intel.com-on: FCLGA1151

Ez nyilván kevés infó. A Lake-ekkel viszont nem voltam tisztában, de köszi, hogy segítettél.

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#24050) MZsoltee válasza Pityu. (#24048) üzenetére


MZsoltee
veterán

Kérdés mire használod és mit vársz a cseretol. Nem tudom SSD van-e a gépben. Ha az nincs akkor azzal kezd a bővítést.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.