Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) peti_s válasza Superhun (#3998) üzenetére


peti_s
addikt

A Ft nem fog erősödni, max a dollár és az euro gyengül, így hozzájuk képest "erősödik", de a svájci frankhoz képest elég esélytelenek látom.

(#4002) Superhun válasza sazabi (#4000) üzenetére


Superhun
addikt

Hát, Inteles megfelelője nem igazán van, a Pentium G széria gyengébb nála, a Core i3-2100 meg valamivel erősebb, de ez az árában is meglátszik.

(#4003) flash-


flash-
veterán

Sziasztok

Scythe Mugen 2 Rev B hűtőm van.

ez most egy i7-930 as procin van rajta
ha rá akarom tenni egy i5-2500k procira ugyanazok a kiekgészitő tartók kellenek hozzá?
sajna nem találom a leírását...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#4004) vj0c1


vj0c1
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég jelent meg a közelgő MW3 minimum gépigénye, és azt szeretném tudni, hogy a barátnőm gépében lévő AMD processzor elegendő lesz-e hozzá.
A minimum ez lenne: AMD Phenom X38750
A barátnőmé pedig ez(egy tesztprogramból írtam ki): AMD Athlon 5000 Dual-Core Socket AM3(938) 2200Mhz
Remélem nem írtam bele sok feleslegeset.
A választ köszi előre is!

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#4005) Jorus válasza vj0c1 (#4004) üzenetére


Jorus
nagyúr

A 8750 kvázi mindenben erősebb, mint az 5000.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4006) Hunork válasza flash- (#4003) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!

Én a saját hűtőmből indulok ki, a tiedé nem volt még a kezemben, de a lényeg szerintem ugyanaz lesz, ahogy képeket találtam róla. Nevezetesen, hogy másik furat kell majd a rögzítéshez. Mégpedig az 1156-os, mert az egyenlő 1155-el proci hűtő szempontjából.

MOD: hopp, mit találtam neked, ez 1155-1156 felszerelés:
[link]

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#4007) vj0c1 válasza Jorus (#4005) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Ezek szerint el sem fog indulni, vagy akadozna? Ehhez az alaplaphoz passzolna ez a fajta minimálisnak beállított processzor? Azért kérdem, mert a lap oldalán azt írja AM2-t támogat, de a barátnőm gépében AM3-as kiírású processzor van.

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#4008) Jorus válasza vj0c1 (#4007) üzenetére


Jorus
nagyúr

A minimális gépigényt úgy szokták megadni, hogy éppen eldöcög a vason, szal egy minimális igénynél gyengébb cuccal nem nagyon érdemes nekimenni. Az általad linkelt lapba belemegy a 8750-es CPU, 0301-es BIOS-tól támogatja.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4009) KockUU


KockUU
csendes tag

Hali,
Olyan gondom van, hogy egy Hyper-Threading-es processzornak miért csak 1 threadet mutat a rendszer? A BIOS-ban bekapcsolva a HT, POST-nál kifejezetten kiírja, hogy HT-Technology Enabled. :F Gépem:
Intel Pentium 650 3,4Ghz HT
MSI PM8M2-V alaplap
2 GB Kingston RAM
ASUS AH3450 512MB videókártya
Képek különféle programokból, melyik mit mutat:
Task Manager:
Nem 2 Grafikonnak kellene lennie?

Speccy:

CPU-Z:

Device Manager:
Érdekes, itt meg 2 van.

[ Szerkesztve ]

(#4010) vj0c1 válasza Jorus (#4008) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Ezzel a processzorral melyik AMD-s processzorok egyenrangúak nagyjából? Nézem az Aqua oldalát, de egyszerűen nem tudok kiigazodni a számozáson, a minimális nevében 8750 van írva, az Aquán meg 3 számjegyű típusszámok vannak.

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#4011) Jorus válasza vj0c1 (#4010) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az X3 8750 AMD. Ha a laphoz ragaszkodsz, vagy nem szeretnéd cserélni, akkor az előző postomban linkelt CPU kompatibilitási listán található CPU-k közül tudsz válogatni.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4012) sazabi válasza Superhun (#4002) üzenetére


sazabi
aktív tag

Köszönöm, ezek a sorszámozások nem egyszerűek ;)

(#4013) vj0c1 válasza Jorus (#4011) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Igen válogatnék is, csak a sorszámokból nem tudom eldönteni, melyik erősebb, melyik gyengébb, mint a minimális követelmény. Egyáltalán milyen árkategóriában lehet ez körülbelül?

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#4014) Jorus válasza vj0c1 (#4013) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az X3 8750 olyan 20k körül kapható.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4015) Zohan


Zohan
senior tag

nah szóóóva. ide irtam egy kis problémát és nem akarom fullra töltenia topicot fölös beszéddel.. aki tud segiteni ebben azt megköszöönm.

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#4016) ((UFO))


((UFO))
tag

Sziasztok elég érdekes problémám van bár lehet,hogy csak nekem tűnik annak.

Ha bekapcsolom a gépet szépen elindul gond nélkül.Elindítok egy full hds filmet először csak szaggat de 1percen belül úgy kifagy ,hogy megáll a kép és a hang.A HDD biztosan jó azt le ellenőriztem egy másik gépben.Na tehát kifagyott és újra indítanám de csak indítanám mert már biosnál kifagy vagy sokadik próbálkozás után a windows indulásnál fagy ki.A videó kártyát már kiszedtem hátha azzal van a gond de az alaplapi vgával is ugyan ezt produkálja.Elem kikap 10 perc és újra kezdődik elölről történet.

AMD Phenom X4
HD9550WCJ4BGH
gigabyte ga-m78lm
4Gb kingmax 800Mhz
400W táp
1,5 TB WD
LG DVD

Ezek vannak benne.Én a procira gyanakszom használtan vettem mindent tehát előéletéről semminek se tudok semmit.SEGÍTSETEK KÉRLEK MERT MOST ANYÁM P3ASÁRÓL KÜLDÖM EZT AZ ÜZENETET ÉS ÍGY MOST BESZÉLGETNEM IS KELL VELE..... :R :(

"Ne légy gonosz" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=((UFO))

(#4017) BogyóBP válasza ((UFO)) (#4016) üzenetére


BogyóBP
addikt

Előjáróban az a 400W os táp milyen fajta? az a cpu sztem simán felhúz 125W ot is. Én első tippre az alaplapra gyanakszom, az szokott ilyen random totál fagyást csinálni. Nekem nagyon sokszor volt már ilyen és főleg sajnos a gigabyte lapok azok amik ilyen fagyást produkálnak.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#4018) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Egy igazi láma kérdés. Adott egy CPU jelenleg egy Dual core E6500 as ami a már újszériás 45nm es technologiával készült. Ez 2.93mhz en megy alapból így a battlefield 3 gyak játszhatatlan volt. Adtam neki egy kis kakaót hogy felmenjen 3.10ghz re és 100% volt a pozitiv javulás. Ennyire fontos hogy a CPU 3GHZ es orajelen legyen minimum? Nézegettem és a legtöbb 4 magos 2,4ghz el operál akkor ott mi van? A másik pedig hogy most gondolkodom egy Sandy bridge konfigon és

Intel Dual Core G540 2.6GHz dobozos Socket 1155 processzorra esett a választásom olcsosága miatt, a jelenleginél a cpu benchmark szerint erősebb. Viszont ez is csak 2.6ghz en megy, nem lesz ebből valami hátrányom? Elméletileg erősebb de mégis gyengébb órajelen. AMD-t azért nem akarok még ATI kártya (6790 -em) ellenére sem mert egyszerüen 25 ezer alatt meg sem éri venni egyiket sem ami valamire jó lenne, ráadásul a fentebbi sandy bridge cpu erősebb is számolási teljesitményben még a 3 magos Athlon 2 X3 tól is. :F

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#4019) mitkov77 válasza ((UFO)) (#4016) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Milyen VGA van a gépben? A CPU-t mivel hűtöd.
Az a véleményem, hogy a CPU hűtése elégtelen. Vagy nem érintkezik a borda, vagy áll a ventillátor. Csak abban az esetben fagyhat a bios, ha a CPU nem megy át a teszten, és biza ott csak bináris kommunikáció van, így CPU v. a hűtése a ludas.

A táp is lehet kérdéses, de mivel bootol, ezért nem a táp a hibás a fagyásért.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#4020) mitkov77 válasza BogyóBP (#4018) üzenetére


mitkov77
aktív tag

A CPU nem lehet korlát, csak abban az esetben, ha nem tudja kihajtani a VGA-t. Mively VGA-val próbáltad? Nekem E8400, HD4890-el akadás mentes full HD-ban.

G540-et ne vegyél értelmetlen. dobj még rá pár ezrest, és i3-2300 veszel, de ha még rádobsz egy kicsit i5-2400. Mivel nemsokára jönnek az Ivy procik, így a Sandy-k ára jelentősen csökkenni fog.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#4021) vj0c1


vj0c1
aktív tag

Sziasztok újfent!

A kérdésem az lenne, hogy az MW3 minimális gépigényében említett AMD Phenom x3 8750-eshez képest, ez szerintetek mennyivel futtatja majd zökkenőmentesebben a játékot?

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#4022) vj0c1 válasza vj0c1 (#4021) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Még annyi, hogy AM3, és sAM3 foglalat között van különbség? Gondolok itt ezen az oldalon található két különböző árban lévő procira.

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#4023) mitkov77 válasza vj0c1 (#4021) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Ez teljesen vga függő. Ha a minimál 1950xt-t veszi, valamint a 256 MG ramot veszi minimális követelménynek, akkor igazából 10-20 fps.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#4024) mitkov77 válasza vj0c1 (#4022) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Socket AM3 ennyi. Cs beletették az "s"-t a foglalat elé.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#4025) vj0c1 válasza mitkov77 (#4023) üzenetére


vj0c1
aktív tag

HD 4670-e van 512DDR3 ha jól tudom.

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#4026) mitkov77 válasza vj0c1 (#4025) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Ez esetben felesleges az x4 955. Véleményem szerint így is vga limites a játék, tehát az erősebb CPU-val is vga limites maarad, természetesen magasabb felbontásban. 1280*1024-ben 5-10 fps lehet max a különbség. CPU csere helyett inkább vga cserét javasolnék HD4850. Mivel alacsony a fogyasztása, és a GTS250- szintjén van, és talán még a GTX260-al is versenyezik egy-egy játékban. Az aláírásomban találhato weboldalon meg tudod nézni az összehasosnlító tesztet a CPU, és vga-król

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#4027) vj0c1 válasza mitkov77 (#4026) üzenetére


vj0c1
aktív tag

De cpu téren AMD Athlon X2 5000 van neki, az még a minimális követelményt sem üti meg sajnos, úgyhogy inkább az, mint a vga, ha az már egyszer jó minimálisnak, mellé van 2x2 giga ram, úgyhogy szerintem így mennie kell azért valahogy.

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#4028) mitkov77 válasza vj0c1 (#4027) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Amennyiben x2-je van akkor igen érdemes lecserélni, de az x4 955 -nek nincs értelme. Persze ha árban nem sokkal drágább akkor jobb választás. De attól még vga limites lesz a legtöbb játék.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#4029) vj0c1 válasza mitkov77 (#4028) üzenetére


vj0c1
aktív tag

30 alatt tudsz másik olyan cpu-t mondani, ami jó volna ehhez az alaplaphoz? Nem tudom, hogy ehhez a játékhoz(a rendszerkövetelményt nézve) csak phenom jó-e vagy athlon is lehet. Mindenesetre, amíg nem tudunk jobb cpu ajánlatot, addig maradok ennél a 955nél.

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#4030) vj0c1 válasza vj0c1 (#4029) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Mondjuk most nézem, az se2 végződésűhöz elvileg nem is passzol a 955, csak a sima m2n68-am hez... :/

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#4031) mitkov77 válasza vj0c1 (#4029) üzenetére


mitkov77
aktív tag

955

955 black

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#4032) vj0c1 válasza mitkov77 (#4031) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Na, épp erre írom, hogy csak 945-ös számozásig kompatibilis elvileg az alaplap a phenomIIx4-el.

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#4033) vj0c1


vj0c1
aktív tag

Ezt úgy néz ki támogatná az alaplap. Nem tudom mennyire nagy a differencia teljesítményt nézve ez, meg a minimálisnak írt x3 8750 között, ezt szeretném én tudni, és nem csak játékra nézve, hanem minden másra is.

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#4034) mitkov77 válasza vj0c1 (#4033) üzenetére


mitkov77
aktív tag

CPU összehasonlító teszt

CPU - game teszt

Kb 10-15% különbség van közöttük. Játékban 10 fps az x4 javára.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#4035) vj0c1 válasza mitkov77 (#4034) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Azt nem tudom, hogy az Aquán, meg az Árgépen kívül, hol lehet még újonnan processzort találni.

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#4036) BogyóBP válasza mitkov77 (#4020) üzenetére


BogyóBP
addikt

Ott van a leirásomban, jelenleg Sapphire Radeon HD 6790 van a rendszerben. Ezt pedig egy Dual core e6500 "hajtogatja", erre kértem infokat hogy mit vegyek ami már meghajtaná. :R

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#4037) mitkov77 válasza vj0c1 (#4035) üzenetére


mitkov77
aktív tag

ipon.hu, árban verhetetlenek. :D

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#4038) mitkov77 válasza BogyóBP (#4036) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Ezt a vga-t egy i5-760 is kihajtja, de hamár fejlesztes akkor i3-2100, i5-2400 alatt ne gondolkodj. Inkább vga limites legyen valamilyen játék ming cpu limites.

[ Szerkesztve ]

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#4039) vj0c1 válasza mitkov77 (#4037) üzenetére


vj0c1
aktív tag

A gond az, hogy az iponon sem találok az alaplappal kompatibilis x4-eset, nem valami nagy a választék :/

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#4040) BogyóBP válasza mitkov77 (#4038) üzenetére


BogyóBP
addikt

De ez a CPU egy kisebb vagyon :(

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#4041) mitkov77 válasza BogyóBP (#4040) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Ez tény, de a Gxxx-nek az ég egy adta világon semmi értelme. Ez kicsit olyan celeron beütés, alacsony szegmend. Ha Exxxx szériád van, akkor vegyél egy E8400 E0 procit, az is kihajtja a vga-d, és elfogadható áron hozzá lehet jutni.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#4042) BogyóBP válasza mitkov77 (#4041) üzenetére


BogyóBP
addikt

Lehet, és az Athlon II X2 250 es? Arrol mi a véleményed?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#4043) mitkov77 válasza BogyóBP (#4042) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Egy szinten van az E6500-al.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#4044) BogyóBP válasza mitkov77 (#4043) üzenetére


BogyóBP
addikt

Akkor mondj nekem egy olyan OLCSO cput amire megérné váltani. Ne 20 felett.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#4045) mitkov77 válasza BogyóBP (#4044) üzenetére


mitkov77
aktív tag

E6500 után E8400 jó választás. 18-20k-ban megvan.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#4046) Met


Met
nagyúr

Sziasztok,

Szerintetek érdemes cserélni az E8400-et egy E8400 Quad-ra? Vagy másmilyen Quadra, csak iponban E8300 és 8400 van.

A számítási teljesítmény számít (PS, 3D Studio Max)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4047) mitkov77 válasza Met (#4046) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Q8400, de nem. Ha teljesítményt szeretnél növelni Q9xxx széria jöhet szóba csak.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#4048) peti_s válasza Met (#4046) üzenetére


peti_s
addikt

A Q8400-al is nőne a teljesítményed, a +2 mag többet számít mint a több cache.

mitkov77, az a 2*1 MB L2 cache szerinted ilyen sokat számítana? :U

(#4049) mitkov77 válasza peti_s (#4048) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Q8400 vs. Q9650

E8400 vs. Q8400

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#4050) peti_s válasza mitkov77 (#4049) üzenetére


peti_s
addikt

A Q9650-ben 2*6 MB L2 Cache van. Nem 2*3 MB mint a Q9400-ban. És az órajele is nagyobb 333 MHz-el. Ám, az E8400 vs. Q8400 tesztből totál látszik, h ami kihasználja a több magot ( egyre több ilyen van ), ott sokkal jobb a Quad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.