Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13501) Ribi válasza Ratman (#13499) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nagyon nagy előrelépés szerintem nem lesz, mind2 ugyanolyan kb, csak c2dben általában több a cache, de ez eget rengető különbséget nem okoz. Esetleg valami 4 magos még csakcsak, de tényleg az a kérdés, hogy miről mire akarsz váltani és mennyiért.

(#13502) mickemoto


mickemoto
őstag

Üdv.
Képes turbo boost-nál a proci minden magja a maximum megadott frekvencián üzemelni.Például egy I7-4770-es processzor 100% terhelésen mind a négy mag 3.9GHz-en jár?

köszi.

(#13503) Ratman válasza Ribi (#13501) üzenetére


Ratman
tag

Most egy Celeron van benne, szóval remélem ahhoz képest mindenképpen jobb lesz.

(#13504) Picturemaker válasza mickemoto (#13502) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Itt egy-egy táblázat:

i5 - [link]

i7 - [link]

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13505) TaylorXIII válasza mickemoto (#13502) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Azt hiszem Z--s lapban szórozázars procinál fel tudod húzni a procit a turbó órajelére és akkor mind a 4 mag megy annyin és nem 1 vagy 2 vagy nem tudom mennyi. Azt hiszem 1. De ilyenkor mind a 4 annyin menne. Ezt valaki még múltkor írta, hogy az i5-2400 prociját Z-s lapban turbó órajelig tudja húzni azaz annyira állítani a szorzót. Ez gondolom még Haswellnél is így van.

(#13506) mickemoto


mickemoto
őstag

Köszönöm a válaszokat.
Még annyi hogy például egy i7 processzor egy H61-es chipset mellett is hozza a gyári értékeket?

(#13507) TaylorXIII válasza mickemoto (#13506) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Papíron kéne hoznia meg úgy egyébként is valószínűleg tudja. De ne vegyél H61-et főleg azért mert az ivy és nem haswell te meg 4770-t akarsz nem? Oda max H81 mehet. De szerintem vegyél egy olcsóbb Z87 lapot és akkor ezt turbó órajelre felhúzásos dolgot meg tudod lépni és elvégre számít az pár 100Mhz is nem? Ha ez nem számít akkor meg lehet H81(habár itt csak 2 DIMM van a romoknak), vagy B85 vagy H87. Én B85 H87 és Z87ból választanék inkább.

(#13508) mickemoto válasza TaylorXIII (#13507) üzenetére


mickemoto
őstag

A H81 már adott, csak cpu upgrad van tervben.I7 biztos nem lesz csak példának hoztam fel, max i5.

(#13509) TaylorXIII válasza mickemoto (#13508) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Most H81 vagy H61? Nem mind1. Most mid van?

(#13510) mickemoto válasza TaylorXIII (#13509) üzenetére


mickemoto
őstag

H81. Még annyi hogy nemsokára jönnek új 1150-es processzorok, érdemes lehet várni rájuk, hoznak valami pluszt, esetleg árban mínuszt?

(#13511) TaylorXIII válasza mickemoto (#13510) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Azt a pluszt hozzák, hogy egyik sem lesz jó az alaplapodba mivel új chipset lesz hozzájuk hiába 1150. Elég nagy plusz? Árban mínuszt talán hozhatnak a mostani haswellekre.

[ Szerkesztve ]

(#13512) mickemoto válasza TaylorXIII (#13511) üzenetére


mickemoto
őstag

Én naiv.Mégis hogy gondoltam hogy új processzorhoz nem kell új alaplap is. :Y

(#13513) TaylorXIII válasza mickemoto (#13512) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Én legalábbis többször ezt olvastam és azóta nem láttam cikket ami cáfolná vagy egyáltalán mondana valami újat. Meg hát ez intel lépés szóval teljesen hihető.

[ Szerkesztve ]

(#13514) Ribi válasza TaylorXIII (#13505) üzenetére


Ribi
nagyúr

Haswellnél már nincs meg ez a lehetőség Z-s lapban sem.
Ivynál még lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#13515) TaylorXIII válasza Ribi (#13514) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Ohh. Az kár:(

(#13516) Analdozer


Analdozer
újonc

Sziasztok! Vettem egy i7 4770-es procit ami szorzó záras... tudom nincs szükség a húzásra, de kíváncsi vagyok, hogy lehet e ezt valahogy húzni... feloldani a szorzó zárast stb... esetleg chipszet függő?

Dozer

(#13517) Zsivaagoo válasza Analdozer (#13516) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

2 hsz.-szel feljebb a válasz. Nem lehet.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#13518) Matolcsi


Matolcsi
újonc

Sziasztok!
Olyan proglémám van hogy a i7 4702mq processorom nem akar turbozni 3.2 re semilyen terhelés alatt
valaki segítség?

(#13519) Truman


Truman
senior tag

AMD esetében mi a különbség a Cool'n'Quiet és a C1E között?

Mert mást nem nagyon látok azon kívül, hogy terheletlen állapotban kapcsolgatják az órajelet.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#13520) colker


colker
tag

Sziasztok!
Most rajtam maradt egy p4 2.4ghzes gép ami netre bár tökéletes de youtube videót nem akar lejátszani.Olvastam hogy már máshogy vannak kódolva a videók és ahoz már kevés a régi proci+vga.
Az hogy letudjon játszani youtube videót mitől függ a procitól vagy vgatól?Nem fulhd a cél nyilván arra ott a tévém+külső hdd csak hogy megtudjam nézni őket.
Azon gondolkodtam hogy egy Intel Pentium Dual-Core E2180 egész olcsón beszerezhető és hozzá a lapra már pci-e vga is csatlakoztatható.Ez a proci erre a célra már megfelelő lehet?
Felteszem még a vga kérdésem is hátha itt egyen kapok arra is választ:Van egy Hd 3450-es kis kártyám ez az említett procival már képes lehet a youtube lejátszásra vagy az alaplap Intel GMA 3100 integrált vgaja?

(#13521) CirrMee válasza colker (#13520) üzenetére


CirrMee
addikt

Megfelelő driver/player esetén a GPU át tudja venni ezt a feladatot, ehhez HD 3xx0 vagy GF 8xx0 sorozatú kártyára van szükség.
A P4 miatt a GF kártyák rögtön kiesnek, mivel azokból tudtommal nincs AGP foglalatos. HD 3650 -es már létezik ehhez a csatlakozóhoz, de nekem még nem sikerült rábírnom arra, hogy ő számolja a HD videót (szerintem az AGP miatt babrált driver volt az oka).

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#13522) solfilo válasza CirrMee (#13521) üzenetére


solfilo
veterán

Youtube-nál tudtommal a HD4xxx segít elsőként. HD3xxx nem gyorsít még sajnos flasht.

Hardveres flash gyorsítás >> UVD 2-től gyorsítják a flasht.
UVD

solfilo

(#13523) gabor0012


gabor0012
tag

Helló mindekinek. Szeretném a véleményeteket kikérni. Egy olyan problémám lenne, hogy a minerd.exe 100% on pörgeti a cpu-t. Szerencsére találtam programot ami megoldja a bajt. Process hacker nevü program amivel ha terminate parancsal helyreáll a processzorhasználat. Viszont ha ujrainditom vagy kikapcsolom a gépet ez visszaáll. Használható lényegében a gép ezzel a csellel de akkor se tetszik a dolog.

Szerintetek oprendszer ujrarakás megoldja a dolgot? Én arra tippelek hogy mivel szoftveresen megoldodik a dolog egy időre nem procihiba. De azért érdekel a tapasztalatotok evvel kapcsolatba.

[ Szerkesztve ]

(#13524) CirrMee válasza gabor0012 (#13523) üzenetére


CirrMee
addikt

Próbáld meg ezzel átnyálazni, majd irtani:
https://www.malwarebytes.org/free/

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#13525) gabor0012


gabor0012
tag

Hibernáláskor sem megy 100ra csak rendszerinditásnál. Elöbb néztem.

[ Szerkesztve ]

(#13526) gabor0012


gabor0012
tag

Töröltem pár mini programot amit mostanában tettem fel (online filmnézéshez) . Hátha ezek között van ludas.

[ Szerkesztve ]

(#13527) sg22


sg22
senior tag

sziasztok!

van egy i5 2400 am. bentrol kukaztam. nem bootol. 1 mpig porog a venti aztan power off. nemlatok rajta serulest, tufleszelve meg ilyen baromsagok nemvoltak. alapon volt hasznalva bent, csak tesztelesre volt. lehet vlaamit meg ezzel kezdeni? megprobalni valamit? nemakarom kidobni a kukaba :/ esetleg intel RMA?

what should I do about this?!

(#13528) gabor0012


gabor0012
tag

Most nem csinálja pedig ujrainditottam. Ezek szerint az utoljára telepitett programoknál volt valami nem kivánatos. :)) :))

(#13529) Pttypang


Pttypang
veterán

E2180 2 ghz @ 2,66ghz váltás E6300 1,86ghz -re
Mennyire várhatok csodát?

Everybody lies.

(#13530) Kgabi56


Kgabi56
tag

Szevasztok!
Asrock g41c-gs alaplapba x5450-es processzort tettem,átalakítóval.
A gondom az,hogy a rendszer csak két magot lát.
Az msconfig is.
Mi lehet a gond processzor,alaplap?
Üdv.:Gabi

Gabi

(#13531) Picturemaker válasza Pttypang (#13529) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Crytec210: Kb. semmi különbségre ne számíts, olyan kicsi az eltérés. [link]

Kgabi56: Ahogy nézem nem is ismeri a lapod azt a procit: [link]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13532) WhiteHawk24


WhiteHawk24
tag

Üdv!
Az Intel processzoroknál a nevük végén lévő betűk mit takarnak? (Illetve a betű hiánya)
Pl.: Intel® Core™ i7-4770; i7-4770K; i7-4770S; i7-4770T; i7-4770R.
Tud valaki nekem írni vagy linkelni egy egyszerű leírást? Nem kell 10 oldalas elemzés!
Előre is köszi!

(#13533) Kgabi56 válasza Picturemaker (#13531) üzenetére


Kgabi56
tag

Üdv.!
A lap nem is ismerheti azt a procit,mivel az x5450 771-es tokozású.
Írtam,hogy átalakítóval és a cpu foglalat kis nunkájával került bele.
Az msconfigban a processzoroknál kivettem a pipát és most megy mind a 4 mag.
A cpu-z és az Aida is látja.
Üdv.:Gabi

Gabi

(#13534) bluyoo válasza WhiteHawk24 (#13532) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
A betűjel nélküli az a "sima" szorzózáras alapváltozatot jelöli.
K -szabad szorzóállítás
S -teljesítmény optimalizált alacsonyabb fogy.(TDP65W) kisebb órajel
T -teljesítmény optimalizált alacsonyabb fogy.(TDP35-45W) kisebb órajel

R- Idáig nem is halottam róla. :DDD Kicsit utánaolvasva Iris Pro 5200 grafikus maggal ellátott CPU FCBGA1364 foglalatba. Review: Intel Core i7-4770R

i7-4770-i7-4770K-i7-4770S-i7-4770T-i7-4770R

Bazinga!

(#13535) GiGaBiTeX


GiGaBiTeX
csendes tag

Sziasztok!
Gépet akartam összerakni, viszont a proci kivétele közben a hűtő alsó részéhez ami előre pasztázva van hozzáért az ujjam - csak éppen egy picit, de látszik...
Szerintetek rakjam rá így vagy szedjem le komplett a gyári pasztát és rakjam fel másikkal (Noctua NT-H1) ?
Illetve milyen módszerrel tudom a legjobban leszedni, csak "illatosított körömlakklemosó" van itthon :DDD hétfőig mást nem is tudok szerezni.

[ Szerkesztve ]

(#13536) zero666


zero666
csendes tag

a pcx oldaláról összeraktam egy gépet és most vagyok a rendelés előtt de még azért leellenőrizném ezt az összeállítást, kinek mi a véleményre róla. A gép játékhoz kéne.
Ebbe a processzorba van integrálva egy GPU és alaplapi integrált VGA is, állítólag ezzel is lehet komlyabban játszani. Kérdésem lenne, hogy ebben az összeállításban a proceszor órajelét teljesen ki lehet használni? ugyanis viszonylag magas, 3,9 GHz... Másik kérdésem, pedig ha az ember jobban meghajtja a gépet, akkor lehet, hogy ilyen órajelnél a a cpu túl fog hevülni?
És ezt a konfigot mennyire lehet a későbbiekben bővíteni? mert hallottam hogy bizonyos hardvereknél már be van határolva, hogy a gépbe milyen típusú új alkatrészeket lehet venni, ha esetleg az ember egy-két dolgot kicserélne benne a későbbiekben.

AMD A8-Series A8-6600K processzor

FSP HEXA 500W tápegység

Crucial 4GB DDR3 1600MHz CT51264BA160B memória 36 hó gar.

Gigabyte GA-F2A88XM-DS2 alaplap 36 hó gar.

Gigabyte R7 260X 1GB DDR5 OC GV-R726XOC-1GD videokártya 36 hó gar.

Kolink KBV2U08 fekete-kék billentyűzet + egér 12 hó gar.

M-Tech FM12A-BK BLUE számítógép ház 12 hó gar.

Samsung SH-224DB/BEBE fekete OEM DVD író 24 hó gar.

Toshiba 500GB 32MB SATA3 DT01ACA050 merevlemez 12 hó gar.

(#13537) Dr. Student


Dr. Student
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy valahol valami használható tesztet tudtok-e ajánlani, ahol leginkább az AMD processzorok vannak benne és nem IGP-ről szól :)

Ezzel megegyezően: 25.000 Ft körül szeretnék procit vásárolni, esetleg tudtok ajánlani valamit ?

Köszi.

Üdv.

Dr. Student

(#13538) CirrMee válasza zero666 (#13536) üzenetére


CirrMee
addikt

Az órajel csak magasnak tűnik. Az AMD procijai ebben a szegmensben azonos órajel mellett kevésbé hatékonyak a konkurencia megoldásainál, ezért az órajellel kap ellensúlyozást. Másrészt ezek a példányok bírják is ezt a tartományt bőven.

A túlhevüléses kérdést orvosolhatod egy normálisan szellőző házzal, normális (azaz marhára nem gyári) hűtővel. Rendszeres takarítás kell, és lehetőleg ne egy eldugott sarokba pakold, egy halom lom kellős közepébe.

A proci helyett meg vennék egy FX -et... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#13539) WhiteHawk24 válasza bluyoo (#13534) üzenetére


WhiteHawk24
tag

Értem!
Csak, hogy jól értem-e: a sima az alapmodell (nem tuningolható), a "K" tuningolható, az "S" keveset fogyaszt, a "T" még kevesebbet, az "R" meg jobb integrált videokártyát tartalmaz.
Van még olyan, hogy "X". Az gyárilag tuningolt, vagy jobban tuningolhatót takar?
És még találtam olyat, hogy "P". Lehet ezzel is újat mondok? :D

FCBGA1364?? :F Ez valami mini PC foglalat akar lenni? Mert a desktop processzorok között van, de mégis mobil processzorként utalnak rá.

(#13540) bluyoo válasza WhiteHawk24 (#13539) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Na mégis litániát kérsz? :DDD
P -kikapcsolt grafikus mag kicsit magasabb órajel
X - Extrém teljesítmény szabad szorzóállítás
De ahogy én tudom egyik betűjelölés sem él Haswell alatt. Szóval linkelhetsz "P"-s Ivy-t .... :P
A i7-4770R -ről is linkeltem egy cikket, abból szerintem már le lehet vonni a következtetést hogy mibe is szánták. "all-in-one 'desktop' PC" Még példát is hoztak a Gigabyte Brix Pro-t
Szóval az eredeti kérdésedből a i7-4770; i7-4770K; i7-4770S; i7-4770T ami az LGA1150-es foglaltba passzol, és a "K","S","T" betűjelölés. Ugyan ezek a betűjelölések vannak az I5-4XXX CPU-k esetében is.

Bazinga!

(#13541) WhiteHawk24 válasza bluyoo (#13540) üzenetére


WhiteHawk24
tag

Értem, köszönöm a fejtágítást! :DD

(#13542) Pttypang válasza Picturemaker (#13531) üzenetére


Pttypang
veterán

Ha megcibálom az E6300-at is, mint a zE2180-at, akkor is hasonló lesz az eredmény, mint a cibált E2180-al? o.O
[Tudom, ez már kb jóslás kategória, de azért hátha :) ]
Hamarosan tervezek váltani valami amd-s apu-s konfigra, addig pedig ezzel a kis fejlesztéssel szeretnék még egy kis ideig több életet lehelni a jelenlegi pakkba :)

Everybody lies.

(#13543) Ribi válasza Pttypang (#13542) üzenetére


Ribi
nagyúr

Értelmetlen, 2 proci szinte ugyanaz. Csak kevesebb cache, és kicsit alacsonyabb fsb. Felesleges váltani.

(#13544) Pttypang válasza Ribi (#13543) üzenetére


Pttypang
veterán

Mar megvettem, de akkor feleslegesen :W
Nem baj, 3500 nem a vilag vege ^^

Everybody lies.

(#13545) zero666 válasza CirrMee (#13538) üzenetére


zero666
csendes tag

ha egy új VGA-t vennék bele a későbbiekben, egy komolyabbat és később kicserélném a processzort, akkor így ez a konfiguráció mennyire tudja kihajtani a hardverekből a max teljesítményt
másik kérdésem: úgy tudom, hogy ha a processzorba is van integrálva APU, akkor ha később veszek egy normál VGA kártyát, akkor meg tudják osztani a teljesítményt vagyis a processzorba integrált VGA sem fog kihasználatlanul maradni. Ez tényleg így van?

(#13546) rbertkrl


rbertkrl
aktív tag

Sziasztok!!

Tegnap vettem egy Intel Pentium-Dual Core G2020 processzort, hozzá ugye pedig egy ASUS P8H61-M LE típusú lapot, hogy a 775-öt száműzzem köreimből. Eddig semmi probléma nincs tényleg!! Viszont ahogyan elkezdek játszani leáll a gép. Vagyis inkább egy idő után. Nem tudom minek köszönhető ez. Reggel játszani szerettem volna a Grid 2-vel... szépen is futott, nagyon szépen !! Semmi akadás highon 1366*768-ban, egy GTS 450 mellett. Nem laggolt. Mikor egyszercsak leállt a gép. A mellékelt képen látszódik, hogy azt vettem észre az AIDA64 segítségével, hogy a CPU maga 80-81 fokos kihasználtság mellett. Valószínűleg nem 100 %-on van a proci egyfolytában a Grid 2 alatt, de melegszik valamennyire, ez biztos. Szóval az lenne a kérdésem, hogy lehet nem is a procival van a baj? Az AIDA, lehet, hogy csal ne adjak a szavára várjak még egy kicsit míg "bejáródik" a cucc és hátha addig nem lesz baj ? Vagy tudtok más programot amivel megtudnám nézni a hőfokot? (BIOS-on kívül, azt én is tudom ;] ) Előre is köszönöm!!!

Szerk.: Láthatóan a magok 40 fok fölé nem merészkednek.

[ Szerkesztve ]

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#13547) Ribi válasza rbertkrl (#13546) üzenetére


Ribi
nagyúr

Jó lenne látni a hőfokokat játék indítástól.
Akkor látszana milyen gyorsan mennek fel.

(#13548) rbertkrl válasza Ribi (#13547) üzenetére


rbertkrl
aktív tag

Terhelés nélkül 63 fokot mutat az AIDA. Es ahogyan felmegy a kihasznaltsag, azonnal felugrik, most mar csak 76-ra. (ugyanis kicsivel tobb pasztat raktam ra, hatha az a baj) De nem tudom mitevo legyek. :/

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#13549) rbertkrl


rbertkrl
aktív tag

Itt vannak a hőmérsékletek. Átlagban 64 fokos... Viszont a BIOS pedig 30 fokot ír cakk-pakk az egészre... Nem értem.

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#13550) Ribi válasza rbertkrl (#13548) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nézd meg ezzel is.
Rendesen fel van szerelve az a hűtő?
Próbáld meg, hogy miközben megy egy kicsit a keretnél fogva megpróbálod rászorítani.
Csak vigyázz ne darálja be az ujjad.
A venti kb mennyire pörög? Borda milyen meleg kézzel?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.