Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16001) spanglee001 válasza Zsigi72 (#15994) üzenetére


spanglee001
addikt

nálam is van 10 fok eltérés, de nem foglakozom vele, ez lehet a program hülye mérése is, ahűny progi annyi külön hőfokokat jeleznek, ettől független megy a gép, persze játék alatt nem lesz ekkora terhelés soha, mint az ilyen stresz tesztek alatt. nekem i7 4790k procim van, ha a kupakot leszedem és újrapasztázom sokkal jobb hőfokok lesznek, de amig nem feltétlen fontos, addig nem babrálok vele.

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#16002) Zsigi72 válasza spanglee001 (#16001) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Értem, csak még nem találkoztam ekkora eltéréssel, ezért volt furcsa a dolog.
Láttam már 5-6 meg 7-8 fokos eltéréseket, de 10-12 környékit még nem.
Bár itt nálad a képen az alap hőfokok közel egyformák és csak terhelten térnek el jobban.
Nálam az alapnál van 10 és terhelten 12 fok eltérés, de akkor ez ilyen és kész.

(#16003) CirrMee válasza Zsigi72 (#16000) üzenetére


CirrMee
addikt

A tudatlanság nem azonos azzal, mint amikor valami IQ 'fájter arroganciának nevez pár szmájlis hozzászólást...

Ha így sem ér el a tudatodig, menj a Sandy topicba, ott keresd elő a pár hsz -el ezelőtti procihúzást. Ott is kb hasonló történt, csak ott a kérdezőnek nem jutott ki az idegbajból, ezért idézem, jó poénnak vette.

Oszt' jó napot...

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#16004) Zsigi72 válasza CirrMee (#16003) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Olvastam, tényleg vicces volt, ellenben a tiéd az nem.

[ Szerkesztve ]

(#16005) rdi válasza rdi (#15992) üzenetére


rdi
veterán

köszönöm

Fej! Tor! Potroh!

(#16006) CirrMee válasza Zsigi72 (#16004) üzenetére


CirrMee
addikt

Kb mint az agresszív kismalac, majd eldöntöd... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#16007) Adebayor


Adebayor
aktív tag

üdv.

AMD-nél hogy van ez az AM3 meg FM2? Különbség? melyik újabb, stb.
ha már itt tartunk, intelnél ugyan ez? :)

köszi

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#16008) blu79 válasza Adebayor (#16007) üzenetére


blu79
addikt

üdv. AM3+: lassan kihaló foglalat. Képes fogadni az AM3 és az AM3+ processzorokat.
FM2: a legújabb foglalat az új generációs APU egységekhez.
A legerősebb AMD procik AM3+ foglalatba mennek, míg a legerősebb integrált grafika az FM2-ben található.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#16009) Adebayor válasza blu79 (#16008) üzenetére


Adebayor
aktív tag

oké köszi. akkor érdemesebb fm2-set venni például játékra? amugy fm2 meg fm2+ között valami lényeges? :)

amugy gondolom, illetve tudom, intel jobb lenne, de hát azok a fránya anyagiak... :D

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#16010) Balathruin válasza Adebayor (#16009) üzenetére


Balathruin
veterán

Még nem.
FM2+ támogatja a Kaverit és az újabbakat.
Az olcsóbb 4 magos FM2/FM2+ procik nagyon gyengék, FX szintén gyenge, de húzva javul a helyzet, cserébe jobb lap és hűtő kell a több száz wattos fogyasztás miatt.

(#16011) N@idia


N@idia
őstag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy hogyan tudom kikapcsolni az intel esetében hogy ne vegyen vissza a CPU teljesítményből :F Felhúztam 4.4-re de néha magától lekapcsol még játék alatt is 1600mhz-re és így akadozik a játék mert vissza vett a CPU a teljesítményből és a kártya kihasználtsága lecsökken. Asrock Z77 Extreme 4 alaplap és i5 2500K proci segítségeteket előre is köszi

Üdv :B

[ Szerkesztve ]

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#16012) CirrMee válasza N@idia (#16011) üzenetére


CirrMee
addikt

Valószínűleg egy megfelelő hűtővel ki tudod ezt kapcsolni. :)
Esélyes hogy túlmelegedés miatt vesz vissza a tempóból (Thermal Throttling). Aida64 stabtesztje tudja mutatni grafikusan. A teszthez használhatod ezt a stabtesztet is, de én egy LinX + Aida64 (csak) stabteszt grafikon kombót javaslok. Ha a CPU throttling kitér, meg is van a problémád.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#16013) Tim82


Tim82
nagyúr

Sziasztok!

Gyors kérdés: egy AMD Phenom II x4 905E CPU kb. milyen Intel CPU-kkal van egy súlycsoportban a teljesítményét tekintve? Jól gondolom, hogy kb. azonos órajelen járó Core 2 Quad-oknak felel meg? (Laptop-téren inkább otthon vagyok, ezért kérdezem.)

Előre is köszönöm a választ. :R

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16014) CirrMee válasza Tim82 (#16013) üzenetére


CirrMee
addikt

Szvsz azonos magszám és órajel mellett a C2Q az erősebb.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#16015) Tim82 válasza CirrMee (#16014) üzenetére


Tim82
nagyúr

:R

Amennyire hinni lehet az összehasonlítgató, benchmark-oló oldalaknak, kb. a Xeon L5420-szal van egy szinten (illetve picit alatta, gondolom, hétköznapi használatban nem vennék észre különbséget).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16016) N@idia válasza CirrMee (#16012) üzenetére


N@idia
őstag

Köszönöm a segítséget meg is nézem gyorsan ha valóban ez áll fent teszek fel vízhűtést :K

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#16017) N@idia


N@idia
őstag

Na megnéztem és CPU Throttling-nak nyoma sincs 0% volt végig CPU kihasználtság pedig 100% ment hőmérséklet is 51 fok volt! A baj ott van hogy nem a CPU hagy alább hanem a kártya. Valamiért leesik a kihasználtság 10% ra 1 percre majd vissza felugrik 99%-ra és ez így megy folyamatosan eközben az FPS igen csak ingadozik nem marad stabilan 45-60 fps között hanem leesik 15-25 közé és ez borzasztó idegesítő. Közben rá kerestem erre a kártyára a neten és nem vagyok egyedül ezzel a problémával ugyan is másoknál is jelentkezik vki azt írta vegyem fel 100% ra a kártya ventilátorát és nem lesz ingadozás ez részben segített is de még így is van hogy beesik az fps 25-re de nem olyan sűrűn jelentkezik eddig 5 percenként leesett így hogy felvettem már csak 15 percenként jelentkezik ez a hiba. A másik gond az hogy így elviselhetetlen hangja van a kártyának Gigabyte Gtx 960 G1 gaming

[ Szerkesztve ]

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#16018) Balathruin válasza N@idia (#16017) üzenetére


Balathruin
veterán

Nem fogy el a VRAM?

(#16019) N@idia válasza Balathruin (#16018) üzenetére


N@idia
őstag

Nem fogy el én is erre gyanakodtam elsőre, de nem bőven benne van ...

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#16020) Balathruin válasza N@idia (#16019) üzenetére


Balathruin
veterán

Próbáltál több drivert is, hátha azzal van a gond?

(#16021) N@idia válasza Balathruin (#16020) üzenetére


N@idia
őstag

347.88 tól a legújabbig mindet az ettől régebbieket nem engedi feltenni, mert nem támogatottak ....

[ Szerkesztve ]

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#16022) Balathruin válasza N@idia (#16021) üzenetére


Balathruin
veterán

Esetleg próbáld meg a power limitet kitolni, hátha.

(#16023) N@idia válasza Balathruin (#16022) üzenetére


N@idia
őstag

Ezt már csináltam ez segített a leginkább, de még így is jelen van a dropp, de nem olyan sűrűn jelentkezik a baj ott van hogy ettől jobban nem lehet kitolni... :(

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#16024) CirrMee válasza Balathruin (#16022) üzenetére


CirrMee
addikt

Nem volt nvidia kártyám a 9800GT óta, de van a zöld oldalon is kitolható power limit azóta?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#16025) Balathruin válasza CirrMee (#16024) üzenetére


Balathruin
veterán

Igen. Csak gondolom máshogy működik mint AMD-nél.

(#16026) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,

Corei5-650 3.2GHz 2mag,4szál [link]
Érdemes lecserélni i5-760-ra 2.8GHz 4mag, 4szál [link]?

Mindennapi használat böngészés közben mennyire jön ki a nagyobb órajelnek az előnye a plusz fizikai magokkal szemben?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#16027) Balathruin válasza Immy (#16026) üzenetére


Balathruin
veterán

Inkább cserélj platformot, jobban járnál vele.

(#16028) Immy válasza Balathruin (#16027) üzenetére


Immy
őstag

És mondjuk 8ezer forintot megér i5-650-ről i5-680-ra váltás?
[link]
+400MHz

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#16029) Balathruin válasza Immy (#16028) üzenetére


Balathruin
veterán

:N

(#16030) Immy válasza Balathruin (#16029) üzenetére


Immy
őstag

Jelenlegi konfig: Mini ITX-es alaplap, adapteres táppal, teljesen elfogadható fogyasztással.
Várjak inkább 2évet és akkor még kevesebbet kell ráköltenem az i5-680-ra? :P

[ Szerkesztve ]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#16031) Balathruin válasza Immy (#16030) üzenetére


Balathruin
veterán

:N
Azt az órajelet szerintem tuninggal is behoznád.

(#16032) Immy válasza Balathruin (#16031) üzenetére


Immy
őstag

Olyan a mini itx alaplap, amiben nincs lehetőség tuningra :(
Lenovo m90p usff [link]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#16033) Balathruin válasza Immy (#16032) üzenetére


Balathruin
veterán

Akkor hagyd a fenébe.
Amúgy minek kéne több kraft? Ha van SSD és legalább 4GB RAM akkor elégnek kell lennie az alap dolgokra.

(#16034) Immy válasza Balathruin (#16033) üzenetére


Immy
őstag

Windows 10 :DD
És gyorsabb legyen a böngészés, de aztán lehet, hogy a firefoxot kéne lecserélnem chrome-ra...

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#16035) Balathruin válasza Immy (#16034) üzenetére


Balathruin
veterán

Win10-nek miért kéne erősebb gép?

(#16036) Immy válasza Balathruin (#16035) üzenetére


Immy
őstag

Talán, hogy ne szaggasson az aknakereső :U :U :U
Most így megnézve, pontosan ugyanolyan követelményeket írnak a win10nek mint a win7-nek.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#16037) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

újonnan 40 ezerbe érdemes fx-8320-at venni?
ha igen, milyen alaplappal?
amúgy játékra lenne a gép, de inkább i5-4440? :D
de i5 3570-et tudok 45 ért, 1 év garival az is jó lenne kb. 2 évig, nem? xd

[ Szerkesztve ]

(#16038) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok! Mennyi lehet egy Intel Q6600 procinak a fogyasztása maximum,ha meg van cibálva egy kicsit! Egy haver gépébe van,és hűtőt szeretne hozzá venni,de olyat ami le is hűti ha felhúzza! Előre is köszi a segítséget! :R

(#16039) Potzee válasza Pehi (#16038) üzenetére


Potzee
addikt

Kétféle Q6600 létezik, tuning nélkül de full terhelésen 95W ill. 105W a max. fogyasztásuk. Tuninggal ez az érték szerintem max. 120-125W-ig mehet, de ehhez kell megfelelő alaplap is.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#16040) KissBéla036


KissBéla036
újonc

Sziasztok.

Ha valaki tudna segíteni akkor lenne egy kérdésem egy szerver konfig-al kapcsolatban.
Azt írja a fujitsu oldala,hogy a tx200 s3-as szerverbe való lap,max az 53xx-es xeonokat támogatja.
Most nemrég frissítettem biost,és próbaképp beletettem egy x5460-ast,és elindul vele,és fel is ismeri.
Viszont a proci 3,16ghz-es,az alaplap meg csak 3ghz-ig látja..
Indításkor pittyen az alaplap kettő rövidet,(a bele való 50xx,51xx,52xx,53xx szériával nem),de amúgy az 5460-al is elindul rendesen.
A bios logban valami cpu microcode post szöveg is van,illetve a log olvasóban olyasmi,hogy a proci frekvencia meghatározása,vagy beállítása sikertelen,de ha fix frekire állítom akkor annak kezeli amire teszem.
Futtattam cpu benchmarkot a hivatalosan bele való 5050-el,és a 5460-al,de a 5460 jóval gyorsabb.
Ez így maradhat benne,mármint a 5460,vagy nem tesz jót a gépnek??
Vagy esetleg később kék-halálozhat ez miatt??
A hűtő bírja azzal nincs gond..
Pár órát nyúztam telepítéssel,meg ilyenek,,de nem problémázott,stabilan ment..

(#16041) Alpaca


Alpaca
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy i5 3470-es CPU-t. A gondom az lenne vele, hogy nagyon hangos, Witcher 3 alatt zúg az egész gép (nem a VGA miatt, GTX 960 van benne, szinte hangja sincs). A kérdésem az lenne, hogy én ronthattam el valamit, vagy a gyári hűtés ilyen hangos alapból?

Előre is köszi a válaszokat!

(#16042) pcguru23 válasza Alpaca (#16041) üzenetére


pcguru23
aktív tag

A processzor mint olyan,hangot nem hallat!Biztos a hütődel van valami.
Amúgy igen a gyári hűtők nem arról híresek hogy jól hűtenek és halk.

[ Szerkesztve ]

(#16043) Alpaca válasza pcguru23 (#16042) üzenetére


Alpaca
csendes tag

Reggel átnéztem újból, hátha esetleg nincs benne hővezető paszta, de az is rendben volt. Nem érintkezik semmi vezetékkel sem. Jelenleg ilyen hőmérsékleten fut böngészővel a háttérben:

Ez normálisnak számít?

[ Szerkesztve ]

(#16044) kukulec


kukulec
őstag

helló, azt lehet sejteni, hogy mikor érkeznek az 5. és 6. intel generáció celeron és pentium darabjai a boltokba?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#16045) Pehi válasza Potzee (#16039) üzenetére


Pehi
senior tag

Köszönöm a segítséget!

(#16046) CirrMee válasza Alpaca (#16043) üzenetére


CirrMee
addikt

A gyári hűtő sok szempontból egy rakás sz*r. Az egyik ilyen szempont pont a zajszint.
Egyszerűen ennyit tud (főleg így a nyári hőség idején), szerezz be egy normális hűtőt (van is erre topic).

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#16047) Alpaca válasza CirrMee (#16046) üzenetére


Alpaca
csendes tag

Rendben, én is gondolkodtam azon hogy veszek egy hűtőt. Köszi a segítséget!

(#16048) Balathruin válasza KissBéla036 (#16040) üzenetére


Balathruin
veterán

Nem találja a CPU mikrokódját, de mivel működik, nem kell aggódnod.

(#16049) Fichtner


Fichtner
tag

Sziasztok!

Szerintetek megéri várni a Skylake procikra, vagy válasszak valami Haswell Refresh-t? (Lapot is kell újat vennem mindkét esetben.)

[ Szerkesztve ]

(#16050) kukulec válasza Fichtner (#16049) üzenetére


kukulec
őstag

Röviden: igen.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.