Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13751) Rendo84 válasza Dinomano (#13749) üzenetére


Rendo84
senior tag

Nagy részt elegendő lesz hozzá. Gondolom nem full hd-ban fogod járatni, úgy pedig még inkább elég lesz a párosítás.

pelenka35: [link] ennek a topiknak a nyitójában 3 féle is található. Igazából az a probléma, hogy nincs két egyforma teszt.
Téma tudnivalók, jobb felső.

[ Szerkesztve ]

(#13752) Ueda válasza pelenka35 (#13750) üzenetére


Ueda
senior tag

http://www.cpubenchmark.net/
http://www.anandtech.com/

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#13753) gyuri86


gyuri86
tag

Sziasztok.
Adott két i7-4820k proci, mindkettő ugyan olyan konfigban van, mindkettőnél memória hibák léptek fel Memtest86 (hiren's boot cd) alatt.
Kicseréltem a procit egy 3820-ra, azzal nem voltak hibák egyik gép esetében sem. Mindkét hibás konfig vadi új.
Asrock x79 extreme 4
i7-4820k
128GB ssd
16GB (4x4 GB ram) corsair vengeance.

Széria hiba lehet!? vagy mi okozhatja a memória hibákat!? Bios update a legfrissebb.

(#13754) bicajoskema


bicajoskema
tag

sziasztok
van egy athlon x2 250 es procim egy asrock n68 vs3 ucc alaplapban.
emellett 4gb ddr3 ramom van és egy sapphire hd4850 es kártyám 512vrammal, érdemes lenni lecserélni a procit, egy használt athlon x4 re, vagy ehhez a vga hoz elég az x2 250 ?
üdv

[ Szerkesztve ]

(#13755) Rendo84 válasza bicajoskema (#13754) üzenetére


Rendo84
senior tag

Ahhoz a vga-hoz nagyjából elég, nem éri meg a cserét. :N

(#13756) bicajoskema


bicajoskema
tag

köszi

(#13757) alfiboy


alfiboy
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődnék:
Haswell prociknál csak a K jelzésüek tuningolhatók?
Ha nem akkor a K jelzés nélküliek max. mennyivel?

Előre is köszi!

...

(#13758) mekker válasza alfiboy (#13757) üzenetére


mekker
őstag

Ugye van egy alapórajel és egy szorzó.
Én úgy tudom, hogy a K-s prociknál lehet csak a szorzót szabadon tologatni, a nem K-s nál egyáltalán nem, vagy csak +1-2 szorzót. A nem K-soknál lehet még állítani az alapórajelet is, de az új Intel prociknál emelkedik az alapórajellel az alaplapon az összes busz-órajel, így azt nem nagyon szabad már húzogatni, mert károsodhat a többi hardver és a lap.
Összességében a nem K-s procikat olyan 3-4-500Mhz-et lehet biztonságosan húzni, ahogy én tudom.

Egyébként még van turbo is az Intelekben, ami tul. képpen egy gyári tuning, olvass utána, ha érdekel.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#13759) Picturemaker válasza mekker (#13758) üzenetére


Picturemaker
őstag

500MHz-et a simán???
Sajnos a K-s procin sem lehet sokkal többet. :)

A nem tuningoson talán azt be lehet állítani, hogy az összes mag a turbó órajelen fusson, esetleg plusz 100MHz az alapórajel állításával, de azzal a rendszer stabilitása egész jól megszüntethető. :)

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13760) konradl


konradl
tag

Sziasztok!

Mostanában nagyon foglalkoztat egy kérdés miszerint:

Mi a különbség egy Athlon II x2 3.4ghz és egy Phenom II x2 3.4ghz között?

Egy felhasználó aki netre használja gondolom nem veszi észre, de akkor hol a különbség?

Mennyiben befolyásolja az L3-as cache és az áram fogyasztás a teljesítményt?

A választ előre köszönöm!

Üdv.

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#13761) mekker válasza Picturemaker (#13759) üzenetére


mekker
őstag

Ne nevettess, 4,5Ghz-eken, meg felette járatják a K-sokat, és 4 Ghz az "alap" tuning, afelett már csak a hűtés szab neki határt.
Az 500 már lehet neccces - de úgy olvasgattam vannak jópáran, akik úgy járatják a gépet -, de párszázat simán rá lehet dobni.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#13762) NFree válasza mekker (#13761) üzenetére


NFree
addikt

Igen abban igazad van , hogy 4ghz az alap, de 4,4 nél megáll mindegyik egyenlőre, én még nem nagyon láttam e fölött járó hasi-t stabilan kitesztelve , van talán fórumon 2db ami bírja de a töbségnek még a 4,3 is gondot okoz, ez a széria elég szarul sikerült az intelnek, s valószinű nem véletlen.

vga

(#13763) Rendo84 válasza NFree (#13762) üzenetére


Rendo84
senior tag

4,4 Ghz fölé teljesen felesleges menni, mert ott már annyival meg nő a fogyasztásod, hogy nem is éri meg húzni, azért az 1- 2 fps-ért, vagy 1-2 másodperc-ért.

(#13764) Picturemaker válasza mekker (#13761) üzenetére


Picturemaker
őstag

Nekem van ilyen procim, tudom mi az amit lehet vele és amit nem. NFree elmondta a többit.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13765) NFree válasza Rendo84 (#13763) üzenetére


NFree
addikt

Nem a fogyasztással van bajom jelen esetben , hanem egyszerűen nem stbil 4.4ghz felett semilyen fesszel pl az enyém. 5ghz en futattam már teszteket de az is csak akkor ha jóidő van legalább 1 fok.
Melegedés gondok , és egyszerüen szar a chip nagyon kevés tuningpotenciál van benne sajos , kb ilyen az átlag, az átlag feletti meg ritka mint a fehér holló.

vga

(#13766) Geza60


Geza60
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem hozzáértőktől. Vettem egy Sandy Bridge-E alapú 8 magos 16 szálas Engineering Sample procit. Gyári kódja: Q19D
Az alaplapom MSI X79A-GD45. Végigpróbálgattam az összes biost, de nem indul. A neten keresgélve láttam, hogy sokaknál nem postol ez a processzor, viszont pl MSI X79A-GD65-ben van egy bios (1.4) amivel elindul.

A kérdésem az lenne, hogy valahogy ki lehetne-e szedni abból a megfelelő mikrokódot és beletenni az én biosomba, hátha ez megoldást jelent? Esetleg mással is meg lehetne oldani?

Bármi építő kritikát szivesen vennék!

Előre is köszönöm :R

Geza60

(#13767) Dinomano válasza Rendo84 (#13751) üzenetére


Dinomano
senior tag

Köszönöm a választ...Egy "hülye" kérdés: 450-es tápom van, nincs géphez kötve sok periféria, ami elvinné a tejesitményt. Úgy néztem, h. Athlon 30W-vel többet eszik. Gondolom a 450-es FSP tápom elég hozzá...a VGA-m is barátságos fogyasztású (HD 7750)... Ritkán van idöm játszani+Athlon tele van fogy.csökkentő feature-kel, ugyhogy gond. a villanyszámlában sem látszik meg a jobb proci... :-)))) /ugy láttam, athlon rendesen leveszi telj.-t, ha nem pörög... + max. hőmérséklete sem sokkal magasabb, mint Sempronomé jelenleg.../

/(^_^)____7=--- - - >|

(#13768) Rendo84 válasza Dinomano (#13767) üzenetére


Rendo84
senior tag

És mi lenne a kérdés? :)

(#13769) mekker válasza NFree (#13762) üzenetére


mekker
őstag

Ja, értelmezési problémám volt. Az non-K procikról általánosságban írtam, de a Haswellnél rémlik valami probléma (kupak hővezető ragasztása fos, meg nincs benne túl sok tuning). Akkor viszont fogalmam nincs.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#13770) Szkeptik


Szkeptik
tag

Sziasztok!

Azt szeretném tudni, hogy ahogy egy processzor öregszik, előfordulhat-e, hogy ugyanazon hűtőrendszer mellett egyre magasabb hőmérsékleten működik?

Egy 3 éves Athlon II 645-öm van és a hozzá kapott venti + általam külön beszerzett hűtőzselé mellett pár hónapja még 40°C-körül volt tétlenül és max 60°C-ig ment fel kemény játék alatt. Mostanra viszont ugyanazzal a kombinációval már 55°C az alaphőmérséklet és 75-ig is felmegy terhelés alatt, hiába cserélem a hűtőzselét.

GIGABYTE GA-970A-DS3P; AMD Athlon II X4 645 @ 3,1GHz; Gigabyte HD7770 1GB DDR5; 8GB Kingmax DDR3-1866MHz

(#13771) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok!

Mit jelent ez a két kifejezés E8400-as processzornál?
SLB9J
SLAPL

PC

(#13772) NFree válasza Szkeptik (#13770) üzenetére


NFree
addikt

Én hallotam már olyasmiről , hogy a kupak alatti paszta is elfáradt egy idő után, de nem tudom ez a te esetedben előfordulhat-e, kérdezd meg a procid topikjába , hátha belefutott már valaki hasonló dologba.

vga

(#13773) Picturemaker válasza Wasquez (#13771) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Más "stepping", más jelölés: [SLAPL] [SLB9J]

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13774) Dinomano válasza Rendo84 (#13768) üzenetére


Dinomano
senior tag

Végülis nem volt kérdés...A kérdés a kommentem során eltünt, ill. megválaszoltam magamnak..."Hangosan" gondolkodtam! :-)

/(^_^)____7=--- - - >|

(#13775) Dinomano válasza Dinomano (#13767) üzenetére


Dinomano
senior tag

Processzorcserémmel kapcsolatban találtam itt pár hirdetést... Ti melyik mellett tennétek le a voksot?

http://hardverapro.hu/apro/amd_phenom_ii_720_bbe_x4_20
http://hardverapro.hu/apro/amd_4_magos_proci_elado
http://hardverapro.hu/apro/amd_phenom_ii_x4_955_320ghz_kisebbet_beszamitok
http://hardverapro.hu/apro/elado_amd_phenom_ii_x4_940_am2

Utolsó jegelve van...

Dénes

/(^_^)____7=--- - - >|

(#13776) NoX válasza Dinomano (#13775) üzenetére


NoX
senior tag

Az utolsót én vettem meg :P

Egyébként az AMD Phenom II X4 955 a legerősebb ebből a felhozatalból, úgyhogy egyértelműen azt.

Processzorcsere előtt frissíts BIOS-t, és természetesen győződj meg, hogy támogatja-e az alaplapod.

(#13777) Picturemaker válasza Dinomano (#13775) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

A 955-ös.

920 és 940-el vigyázni kell, mert sok lap nem támogatja.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13778) Dinomano válasza Picturemaker (#13777) üzenetére


Dinomano
senior tag

Most nezem alaplap adatait, az a baj, h.95w-ig tamogatja AM3 socketes CPU-t...Szoval gond.hiaba teszek bele egy 125w-s cput, vagy nem megy, vagy leveszi telj.-t.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#13779) Dinomano válasza Dinomano (#13778) üzenetére


Dinomano
senior tag

Ezen infók birtokában ill. figyelembe vételével kellene talalnom vmi leginkabb megfelelö CPU-t itt.
itt s support list... Motherboard marad, azt most nem tudom cserelni, szoval picit megvagyok lőve...

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?cat=CPU&Model=N68C-S%20UCC

Esetleg egy 3magos vagy jobb 2 magos mint jelenlegi Sempron? Van ertelme/"kitolom"magam "game-ileg" low-bealitasokkal, HD-readyn 1-2 évre?/ , vagy maradjak 4 magos tervnél?

/(^_^)____7=--- - - >|

(#13780) Picturemaker válasza Dinomano (#13779) üzenetére


Picturemaker
őstag

PhII X4 925 vagy 945 (ezek 95W-osak), Athlon II X4 640 (környéke). Erősen figyelni kell az aprót, mert a most fent lévők már jegeltek.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13781) Dinomano válasza Picturemaker (#13780) üzenetére


Dinomano
senior tag

Köszönöm az infot, figyelni fogom hirdeteseket...

/(^_^)____7=--- - - >|

(#13782) Smile8822


Smile8822
senior tag

Sziasztok.
Most készülök procit venni és érdeklődnék hogy mit ajánlanátok.
1155/1156 os deszka mellé lenne keret 40k.
Köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#13783) Picturemaker válasza Smile8822 (#13782) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Most 1155 vagy 1156?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13784) Smile8822 válasza Picturemaker (#13783) üzenetére


Smile8822
senior tag

Mind1
1155 ből is jöhet és 1156 ból is ...

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#13785) Picturemaker válasza Smile8822 (#13784) üzenetére


Picturemaker
őstag

Láttam az egyik alaplapos topikban, hogy lapot is most vennél. Együtt a kettőre költenél 70-et? Ha igen, akkor miért nem 1150-ben gondolkodsz?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13786) Smile8822 válasza Picturemaker (#13785) üzenetére


Smile8822
senior tag

Igen igen lap és processzor kellene ez olyan 2. gépnek kellene de már költök 2.gépre akkor abból is valami normálisat,minden másom van itthon.
igen kb 70/80k szánnék rá.

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#13787) Picturemaker válasza Smile8822 (#13786) üzenetére


Picturemaker
őstag

1150-es foglalat:

I5-4440 + ASUS Vanguard B85=69e.

(Ennyi pénzből hanyagolnám a régebbi foglalatokat.)

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13788) Smile8822 válasza Picturemaker (#13787) üzenetére


Smile8822
senior tag

Köszi hát nagyon tetszetős ez a deszka szerintem meg is próbálkozom vele és jó áron is lenne ez a kombó.
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#13789) Picturemaker válasza Smile8822 (#13788) üzenetére


Picturemaker
őstag

Rosszul nem jársz vele. :)

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13790) Smile8822 válasza Picturemaker (#13789) üzenetére


Smile8822
senior tag

Az biztos ;)
Most néztem úgy normálisan meg és tényleg jó választás lenne,de ha hazaértem jobban meglesem :K

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#13791) Dinomano válasza NoX (#13776) üzenetére


Dinomano
senior tag

16e-ért tudnák egy Athlon II X4 640-et (jo lenne még alaplapomba...), heatpipe hűtéssel (nem orig.hűtés). Szerintetek jó ár? 2évig volt huzatva 3,6 gHz-n; tulaj elmondása szerint.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#13792) #90933760


#90933760
törölt tag

Üdv.

s775-re tudtok valami progit Win alá amivel lehet tuningolni úgy hogy visszamenjen a fesz? Mert ha elállítom alapról akkor a bios idle nem veszi már vissza, kéne valami progi amivel ez megoldható.

(#13793) Andor111


Andor111
csendes tag

Sziasztok!
X4 640 proci mekkora videokarit bír kihajtani?
Pl:
Radeon R9 270X 2GB ezt bírná?
Vagy honnét tudom megalapítani ,ezeket a dolgokat még mielőtt hülyeséget csinálnék.
Köszike!

(#13794) NFree válasza #90933760 (#13792) üzenetére


NFree
addikt

Szerintem nem fog menni, szoftveresen és egyéb módon sem, ha Autón hagyod a feszt akkor elméletileg vissza veszi,de terhelés alatt meg túlfeszel a lap, nem ajánlom. vagy ha esetleg normalra állítod, de ha kézzel be van lőve fixen akkor nem fogja visszavenni az tuti.
Azt tudnám mondani , hogy állsd be a feszt normálra , s húzd a procit amíg megy stabilan(alapfeszen) én általába ezt a módszert alaklmaztam lga 775 nél. igaz így benne marad a prociba még pár 100 mhz de vmit valamiért. :K

vga

(#13795) #90933760 válasza NFree (#13794) üzenetére


#90933760
törölt tag

Na ez az, ha alapfeszen hagyom akkor sok benne marad, ha emelem akkor ugrik az eist. Eléggé felcseszi az idle fogyasztást az idle 1.10 helyett 1.35, meg persze a magasabb idle órajel is.

Az auto az jó ötlet lehet viszont. Kipróbálom, megnézem mekkora feszt ad. Mert ha nem ad ilyen elmebeteg értékeket akkor még értelme is lehet.

(#13796) #90933760 válasza #90933760 (#13795) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem jó az auto. Az se veszi vissza a feszültséget idle, ráadásul 3.6 GHz-en már 1.4V-ot ad a procinak...
Akkor marad az alapfeszes tuning a benne maradó tartalékkal.
Esetleg szerzek egy fogyasztásmérőt megnézem egyáltalán mennyi a bukás, mert ha ilyen +10W akkor nem baj ha nem veszi vissza a feszt.

(#13797) mekker válasza Andor111 (#13793) üzenetére


mekker
őstag

Nézz utána Googlen (a 270x=7870, szóval így keress szerintem : "X4 640 7870"), tuti dob valami hasznosat.
Szerintem kicsit kevés alapból, ha alaposan meghúzod az órajelét a procinak, talán a legalsó i3-asok szintjét eléri, úgy szerintem már tűrhetően elmennének vele a játékok, de biztosan korlátozná a kártyát.
Ha nem FullHD-n játszol, (de fullhd-n is elég lehet, csak nagyobb kompromisszumokkal) akkor elviszi a 270X-szel a játékokat, de egyébként vagy vegyél kisebb karit hozzá (1-2 kategóriával kisebb teljesítményűt), vagy később egy jobb procit használtan/újonnan.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#13798) NFree válasza #90933760 (#13796) üzenetére


NFree
addikt

Nagyon sokan tuningolnak , fix fesz s órajel melett, nem sokkal eszik többet a gép fix fesznél, mivel ha nincs terhelés az áramerőség nem folyik át a cpu-n csak a minimális. A fesz csak ott van s vár a melóra ;)
Én job szeretem az energia takarékos módot, mert bőven megfelel nekem. :R

vga

(#13799) mikrosuttii


mikrosuttii
aktív tag

Sziasztok!Akadt egy kis problémám...

A helyzet az,hogy a processzorom 100%-os terheltség alatt van akkor,mikor éppen semmi komolyabb munkát nem kell végeznie.Ez még nem is zavarna annyira,ha nem lenne majd 60°C maga a processzor,játék közbe meg még kitudja,mennyi.A start.vbs fájl,ami a kereső szerint nem található,még is ott van,összefüggésbe hozható a 100%-os proci terheléssel?3 órán keresztül vírus irtóztam MSE-vel,teljes vizsgálatra állítottam,de csak egy valamiféle Bettersurf vírust talált a Win32 mappában,de ezt a vírust már korábban is,kb. 1 héttel ezelőtt megtaláltam és töröltem is.

Valakinek,valami ötlete?

Talán azt még érdemes megemlíteni,hogy tegnap előtt megállítottam a játékot,elmentem 2 percre,és arra jöttem vissza,hogy kék halált kapott a gépem.

[ Szerkesztve ]

(#13800) CirrMee válasza mikrosuttii (#13799) üzenetére


CirrMee
addikt

Valami továbbra is garázdálkodik a háttérben...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.