Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) jaimee


jaimee
tag

Halihó!

Először is leszögezném, hogy valószínűleg olyan kérdéseim vannak, amik elhangzottak már, ezért ha esetleg ilyet tennék föl, akkor a válasz linkje is tökéletes

Szóval tervezem egy ilyesfajta Tábla PC berendezés beruházását, és hát igen nagy választékkal szembesültem, de kicsit bajos nekem ez a kínai beszerzés, meg egyéb nyalánkságok, szóval láttam ezt a ZT-180 művésznevű készüléket, és tetszik is csak nekem a kamera hiányzik belőle, meg kicsit nagyobb akku, és a kicsit könnyebbített beszerzés, mivel ez a Hong Kong-os megoldás számomra kicsit meredek. Szó mi szó más gépek is szóbajöttek pl.: Alcor E-Pad itt egyedül a csúnya külső, és a bluetooth hiánya zavar, amúgy részemről teljesen korrekt. De például láttam ezt a gépet is [link] nem tudom valaki látta/tapogatta-e már vagy tudja ajánlani, de spec. szerint nagyon... hmm hogy úgy mondjam kelendő. Meg láttam még ezt az oldalt is: [link]. Másrészt nekem funkció szerint az egyik legfontosabb a jegyzetelés lehetséges-e ez, van-e valami korrekt androidos apk. ehhez?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

2 éves Labrador vs. SEX10MiniPro = Az okostelefon nem bizonyult elég okosnak, hogy elmeneküljön... R.I.P.

(#602) jaimee


jaimee
tag

Vagy ez ?

http://www.lightinthebox.com/Fly-Touch---10-Inch-Touchscreen-Android-2-1-Internet-Tablet---GPS_p161027.html

2 éves Labrador vs. SEX10MiniPro = Az okostelefon nem bizonyult elég okosnak, hogy elmeneküljön... R.I.P.

(#603) Menotti válasza jaimee (#601) üzenetére


Menotti
aktív tag

Az új verzióban van kamera...is és hdmi kimenet is

(#604) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

Üdv,

Beszereztem egy flytouch2 aka wowpad kínai tabletet és amikor be akarom frissíteni megakad a restart után az infotmic képernyőnél.

sokat olvastam angol oldalakon, h az sd kártyára kell rárakni a legfrissebb update.zip et majd power gomb + home bejön a bootmenü és katt az updatere

egy a bajom, SEHOL se találtam magát a fájlt. csak halott megauploados linkekbe futottam a neten.

tud vki friss update.zip-hez letöltési linket?

köszönöm!

(#605) Bargain válasza hejesírásó (#604) üzenetére


Bargain
tag

[link]

Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#606) andrew.edems válasza jaimee (#601) üzenetére


andrew.edems
csendes tag

a 7 inches-t nem igazán ajánlom jegyzetelésre mert sztem az túl kicsi hozzá, igaz még nem próbáltam ki de véleményem szerint egy 10 inchesen lehet rendesen gépelni :) egyébként nekem is csak azért kellene hogy tudjak órákon jegyzetelni, csak vmi olcsót kellene kifogni... esetleg vkinek nincs infója arról h ha rákötök egy külső billentyűzetet akkor az ékezet is kezeli-e? a másik amin gondolkoztam h ha mondjuk eu-s országból rendelek akkor elvileg nincs vám igaz?

(#607) hejesírásó válasza Bargain (#605) üzenetére


hejesírásó
senior tag

ááááhááááááá szval elsőnek megnyomom a vol - + home kombót majd csak utána!!! kapcsolom be. éééértem. futok egyet a parkban aztán be is próbálom.

(#608) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

semmi.

követve a gomb kombinációt bejön egy számláló h 5 sec múlva feláll a rendszer. de semmi választási lehetőség és tök min1 mit nyomok!

:W

(#609) siva


siva
aktív tag

Nekem már új 2.2 -em van, de a 16 GB microSD kártyámat érzékeli, de nem tudom, hogy hova mountolja, illetve a tartalma, nemjön be. A settings SD card -nál megjelenik az eszköz, és mountolja is (de hova:). Mi lehet a probléma?

(#610) gergely2005 válasza siva (#609) üzenetére


gergely2005
tag

És amúgy neked minden jó? Minden működik? Jó a kijelzője? Nem lassú?

Én is ilyet akarok venni... Köszi! :R

http://nagygergely.info

(#611) siva válasza gergely2005 (#610) üzenetére


siva
aktív tag

Nem tűnik lassúnak. Megy a market, jó a kijelző (kalibrálni kellett), néhány progi nem települ, még nem tudni miért, pl. Angry Bird se. Néhány külföldi forumon írták, hogy azzal a hibával amivel leáll a telepítés lehet külső flash hiány is, ott írták páran, hogy Scandisck microSD nem megy, csak kingsdom, másnak meg megy. Szóval van egy két gubi még ezzel a példánnyal, ami lehet egyedi is..

(#612) Menotti válasza siva (#611) üzenetére


Menotti
aktív tag

A haveromnak se ment fel az Angry Bird...meg egy csomó minden se...a marketből.Ezeket leszedte külön,felmásolta egy usb-re és onnan fel tudta telepíteni őket.

(#613) Kendi81 válasza siva (#611) üzenetére


Kendi81
csendes tag

A nem induló települő programok egy részénél (többek közt Angry Birds 2.2 Froyon) segít, ha a telepítés idejére kimountolod a microsd kártyát.

(#614) Kendi81


Kendi81
csendes tag

(#615) webcsabi


webcsabi
csendes tag

Szia!

Azt szeretném megkérdezni, hogy a ZT-180 megfelelően működik e még, illetve Flash támogatás van e hozzá.

Segítségedet előre is köszönöm

(#616) fényképész


fényképész
csendes tag

Flash támogatás az új zt-180 hoz sincsen!
Valaki segítene abban hogy vodafone mobilinternetet hogyan tudok hozzá kapcsolni?
Link is jó, vagy valami!

Nagyon köszönöm előre is!

ui:uj zt-180 2.2 rendszerem van!

(#617) motinka


motinka
tag

és itt a [flytouch3] a főbb változások az elődhöz képest:
Google Android v2.2 , 512MB DDR2, 4GB NAND Flash

az ára itt 247 $, ami hamarosan olcsóbb lesz :K

már csak a flytouch 2 re kellene az új android 2.2 verzio

[ Szerkesztve ]

MoTiNka

(#618) stoth


stoth
csendes tag

Hali,
A képernyőtök karcolódik? Használtok védőfóliát?

(#619) motinka válasza stoth (#618) üzenetére


motinka
tag

nekem még rajt van a gyári fólia, de adtak hozzá egy másikat ajándékba is :)

MoTiNka

(#620) Huszti


Huszti
csendes tag

Üdv Guruk!

A tanácsotokat szeretném kérni gépvásárlás előtt.
A fórumot olvasgatva két gép maradt nálam versenyben.
Ha csak én használnám, akkor a 10.2"-os ZT - 180 újabb
verziója a befutó a LAN csatlakozó és a támogatási háttér miatt.
Mivel azonban a gyerekeim miatt lassan sorszámot kell
kérnem, hogy az itthoni géphez jussak, számításba jöhet
még a 8"-os tablet is, ami a specifikáció szerint már flash
támogatással is rendelkezik. ( Mint megtudtam, Farmville nélkül nem élet az élet... )
Viszont ennek nincs beépített LANja, USB - RJ45 átalakítót egyik eladó sem
ad a géphez, sőt azt sem tudom, hogy kezeli-e egyáltalán ezt az eszközt.
Konkrét tipust sem találtam a Cortex vs.Samsung processzoros verzión kívül.
Aki esetleg használ ilyet, az megtenné, hogy megosztja velem a tapasztalatait?
A hazai vám mizéria miatt én az EU-n belüli vásárlást tervezem, de ha valakinek erre is van ötlete...

Előre is köszönöm: Huszti

(#621) engie3


engie3
csendes tag

Sziasztok!

Új vagyok itt, nem nagyon írtam még ide. Látom, hogy sokan érdeklődtök a Zenethink ("2") zt-180 iránt. Én most rendeltem egyet Kínából. Az eladó azt mondta, hogy van rajta Magyar nyelv is. Tudtommal ez nem egy új gép, ez csak egy felturbózott változata a zt-180-nak.

Valaki rendelt már Kínából? Mi a helyzet a vámmal? Miket és mennyit kell fizetni a behozatalért? Én csak attól félek, hogy majd vámot kell rá fizetnem, és valami nem fog stimmelni, vagy esetleg be fognak hívni valahova, amit nagyon nem szeretnék. :O Elvileg DHL-el fog jönni a csomag, a szállítást természetesen én álltam.

A gép a következőket tudja (bár lehet, hogy ezt már ti is tudjátok :DD ):

CPU: ZT-180
FSB: 1GHz
Memory: DDR 512MB
Hard driver: 4GB
OS: Android2.2
wifi
3G
Beépített kamera
Beépített sztereó hangszóró és vevő

A Flash player-t nem támogatja.

Ha megérkezik és igény lesz rá, írhatok róla tesztet. :D További szép napot. :R

(#622) stoth válasza Huszti (#620) üzenetére


stoth
csendes tag

Huszti,
A Flash támogatást ne vedd vérkomolyan. Legalábbis szerintem. Nekem egy ZT-180-m van a 2.verzió Android 2.2-vel. Alapból nem tudta a Flash-t, Marketrol a héten nem lehetett a Flash player letolteni, csak fejlesztoknek/teszteloknek. Vhogy megis sikerult mexereznem, feltelepitenem, de nem mukodott nalam, sot a bongeszo is befagyott mikor fent volt. Sztem nemhiaba beta még.

Ami a vámot illeti, tobben is irtak, h. megoldhato, hogy kisebb arat irnak a kisero papírokra...

LAN: a Zenithinknek LAN átalakítója van, nem direkt LAN bemenete, mint a flytouchnak. Mondjuk nalam muxik a LAN, csak statikus IP cimet kellet rajta beallitani, ennyi.

(#623) engie3


engie3
csendes tag

Sziasztok!

A kínai eladó azt mondta, hogy tudja úgy küldeni a csomagot, mintha ajándékba adná.

Ahogy ő mondta: "Értsd ezt úgy, mintha mi barátok lennénk, és én küldenék neked egy Tablet Pc-t ajándékba (pl:születésnapodra). Hátha így megúszod a vámot"

Szerintetek ilyen esetben kell vámot fizetni? Válaszokat előre köszönöm.

(#624) Apol77


Apol77
tag

Sziasztok.
Érdeklődnék hogy valaki használja mobilnettel?
Kipróbáltam egyet a régebbi verzióból, de a vodanet nem igazán volt hajlandó működni.

(#625) motinka válasza engie3 (#623) üzenetére


motinka
tag

160 euro összegig nem vámköteles 3. országból behozott árú, azaz átszámítva kb 43-44 e HUF ig, Tehát vélhetően a vámot nem kell kifizetni, ellenben az ÁFA-t azt kivethetik.Igaz ezt sem szokták kivetni, de ha igen akkor az Orczy téren a postán szokták ezeket intézni.
Ha az ajándékozást komolyan vennék és ráíratod,akkor sokkal kisebb összegig vámmentes az árú :( Szerintem ne aggódj, meg fogod simán kapni.

[ Szerkesztve ]

MoTiNka

(#626) danih válasza engie3 (#621) üzenetére


danih
addikt

Na én egy ilyen (képen látható) kombót szeretnék majd összehozni (pad + bill-es bőrtok), amint megjelenik egy épkézláb office androidra...

(#627) gergely2005 válasza danih (#626) üzenetére


gergely2005
tag

Na igen. Ez lenne nekem is a kérdésem, mivel én ezt jegyzetekre is használnám. Illetve fontos lenne, hogy megtudjak nyitni docx és egyéb office fájlokat. Megoldható ez androidon vagy még fejlesztés alatt áll?

Köszönöm!

http://nagygergely.info

(#628) janos1988


janos1988
addikt

Errol mi a velemenyetek?

Innen hogy lehet rendelni?

Tenyleg 1.4 kg ez a kutyu :F

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#629) Unsign válasza janos1988 (#628) üzenetére


Unsign
tag

A rendelés szerintem nem nagy durranás, csak Paypallal szabad fizetni. Aztán már csak bízni kell a postában, hogy megérkezzen egyben a cucc. Ha nem jön, akkor a Paypal dönt (általában) a vásárló javára.

Flytouch3 vs ZT 180
Paramétereiket tekintve nincs nagy különbség és árban is csak 1-2 e Ft eltérés van. Egyedül a GPS a lényegi különbség a Ft3 javára, de az meg harmadlagos szerintem egy ekkora tabletnél. Talán fontos a support amiben a ZT-180-nak van nagyobb előnye.Véleményetek szerint melyiket éri meg választani, ha a kettő közül kellene dönteni? Vagy van alternatíva ami árban tudásban közel áll ezekhez?

Itt még olcsóbb is, mint a korábban linkelt:
[link]

(#630) janos1988 válasza Unsign (#629) üzenetére


janos1988
addikt

A FlyTouch 3 tamogatja a flasht? A linkelt oldaladon azt irjak rola. Igy szerintem egyertelmu. Amugy epp, hogy a gps miatt inkabb ezt mint a Zt-t.

Nincs paypal regem, nem is bonyolitom, marad a mastercardos megoldas. A vam mennyit fog kostalni?

Erdetileg ki akartam varni a Galaxy Tab 10.1-et de hat megsem kotom le magam 2 evre a Vodanal es sporolok nem keves penzt is igy. Bar ha mar le is szurkolnek annyi penzt egy tabletert, elvarom, hogy legyen benne fm radio :DDD

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#631) fényképész válasza janos1988 (#630) üzenetére


fényképész
csendes tag

Hi!
Bocs hogy beleszólok, de én nem adnám meg a mastercardos dolgaimat egy nem tudom ki kínainak. A PAY-PAL az gari mindenre. Én azt választanám! De a kínai webáruházak 70%-a kamu! Ezen a fórumon is egypáran már beszívtak vele. Aztán meg ott van a vám meg áfa kérdése!? Ha nem is fizetsz vámot, de az áfát nem biztos hogy megúszod. Sőt!!!! Számlát be kell küldened a vámosokhoz vagy az utalási papírokat. 220 dolcsi meg már vám és Áfaköteles. Csak úgy mondom, hogy akkor a 220 dolcsis tableted 60-70 ezer magyar forintodba lesz! Megéri? Vaterán 50-60 ezer forint között tuti találsz. Plusz még van aki vállal rá egy két három hónap garit is! Mondjuk csak gyártóit amivel szerintem mindenki kitörölheti. Tehát tök mindegy honnan rendelsz gari semmi! Na ezek után gondolkodj el.Vaterán is olyantól érdemes akinek már a kezében van. Ne attól aki majd 20 nap múlva küldi!
Na ennyi! Üdv:

(#632) fényképész válasza fényképész (#631) üzenetére


fényképész
csendes tag

Még valami!
flytouch 3 egy két hete jelent meg. Szerintem is jobb mint a zt-180 már csak a GPS miatt is.
Ha csak egyszer is kell a GPS akkor legalább van. A flash támogatást is olvastam,de az majd kiderül. Én megvárnám azt az 1-2 hetet mire valaki kezébe fogja és ír valamit róla.
Türelem rózsát terem!

(#633) fényképész válasza fényképész (#632) üzenetére


fényképész
csendes tag

http://www.youtube.com/watch?v=AFTpAp1uoVU

(#634) Huszti


Huszti
csendes tag

Sziasztok!

Megnéznétek, hogy ez valóban azt tudja, mint ami a leírásban szerepel?

http://cgi.ebay.co.uk/10-2-Apad-Android-2-2-HDMI-GPS-epad-Tablet-4GB-Flash-/120696146704?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item1c1a0d0b10

Félek túl szép, hogy igaz legyen, de hátha mégis...

Köszi :)

(#635) janos1988 válasza Huszti (#634) üzenetére


janos1988
addikt

Ez ugyan az amit en linkeltem fentebb. Ha rendelsz irjal privit! Nekem is kell 1 db.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#636) gergely2005


gergely2005
tag

Flytouch 3 vagy ZT180 új verzió? Melyiket vegyem? Melyik jobb, stabilabb? Melyik kompatibilisebb?

Köszönöm!

http://nagygergely.info

(#637) Unsign


Unsign
tag

Végül egy FT3 melett döntöttem és remélem jól. Ebayen ütöttem le cca. 43e Ft-ért szállítással. Természetesen Kínából fog érkezni. Amint a kezembe került, írni fogok beszámolót. Már csak a Vám + Áfát kellene valahogy megúsznom.

(#638) janos1988 válasza Unsign (#637) üzenetére


janos1988
addikt

43-ert nagyon jo vetel volt. Varom a tesztet.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#639) fényképész válasza Unsign (#637) üzenetére


fényképész
csendes tag

Megkérdezhetem melyik oldalon ütötted le 43 000 Ft-ért?
Link vagy valami?
Köszönöm!

(#640) INMOTEP válasza Unsign (#637) üzenetére


INMOTEP
őstag

Én is kíváncsi volnék :U

[ Szerkesztve ]

(#641) Unsign válasza INMOTEP (#640) üzenetére


Unsign
tag

97 GBP +40 a szállítás
[link]

Egy hete figyelem, most került fel a Ft3, ezért is volt szerencsém. Eddig Zt-180-ra mentem, és billentyüzettel Kb 105-110 GBP-ért tartottam jó vételnek + szállítás. Ki kell fogni egy szerencsésebb napot. A Fix ár az felejtős

(#642) Zolka27


Zolka27
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy ZT180-ast. 2.1-es android van rajta. Egy gondom van vele. Ha lezár a billentyűzár, tehát elsötétedk a képernyő, akkor bármit nyomok nem jön vissza a kép. Mindig ki kell kapcsolnom és vissza. És ez így elég macerás. Pedig akitől vettem annál rendben működött.
Gondoltam frissíteni kéne 2.2-es androidra hátha az ezen is segítene. Csak nem igazán merek hozzáfogni. Valaki aki már felrakta a 2.2-őt írna pár sort, hogy minden rendben van-e vele?
Vagy ha bárkinek van egyéb tippje, hogy mi lehetne vele kezdeni azt nagyon megköszönném.

(#643) Unsign


Unsign
tag

Érdekelne valakit egy ilyen kütyü?
-----------
8" ePad aPad Android 2.2 Freescale WIFI Tablet PC 4GB

Specifications

Processor Freescale iMX515 Cortex A8 at 800 Mhz
RAM 512MB DDR2
Screen 8-Inch / 800 x 600 / LCD / single touch / resistive
Storage 4GB integrated microSDHC / up to 32GB expansion through microSDHC
A/V In integrated microphone / maybe optional camera (they reserved a place for a cam)
A/V Out 3.5mm headphone jack / integrated 0.5W stereo speakers
Network Wifi (802.11 b/g)
Connectors 30pin connector / 3.5 mm Audio jack / (USB seems to be missing/replaced with the 30-pin connector)
Sensors G-Sensor
Battery 3900mah (4hrs wifi according to Hiapad)
Extras Froyo 2.2 (supports Flash 10.1) /
Dimensions & Weight 209×161.5×14mm / 480g (others say 1.2 KG (!) with battery pack)
Video AVI, rm, rmvb, MKV, WMV, MOV, MP4, PMP, MPEG, M

(#644) janos1988 válasza Unsign (#643) üzenetére


janos1988
addikt

Kar, hogy nem 16:9-es, amugy jo cucc lehetne.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#645) Unsign válasza janos1988 (#644) üzenetére


Unsign
tag

Pedig tényleg jó vétel és kb 36e-ből kijönne.
Véletlenül nyertem egy liciten :)

(#646) janisjoplin1


janisjoplin1
tag

Ma vettem egy zt-180-at.Raktam bele egy 8 gigás micro sd-t.Felismeri meg minden .de nem tudom megtalálni rajta a zenét.vagy filmet.bármit.Ha beledugok egy pendriv-et.nem csinál semmit.Ha összekötöm a pc-vel felismeri mint külső háttértárt.Csak a 2 giga saját memóriáját tudom megnyitni.A 8 gigás kártyát nem lehet látni.Én vagyok nagyon béna..
Janis Joplin..

(#647) Unsign válasza janisjoplin1 (#646) üzenetére


Unsign
tag

Mintha valahol olvastam volna, hogy FAT32-t kell használni. NTFS-re van megformázva a kártya?

(#648) Zolka27


Zolka27
csendes tag

Van olyan aki frissítette 2.2-es androidra? Mert azt olvastam, hogy valakinek attól kicsit megbolondult a gép. Egyáltalán érdemes vele görcsölni? Ér annyit a 2.2?

(#649) Loukas válasza engie3 (#623) üzenetére


Loukas
csendes tag

Ahogy mások is írták, 160 euróig (én mondjuk 150 euróról tudtam), azaz kb. 40.000-ig vámmentes a beutaztatás, azaz a ZT-180 is az.

Én most csináltam egy "próbarendelést" egy olcsóbb, 100 dolláros tablettel, paypalon és dhl-en keresztül, és simán eljött minden plusz díj nélkül a kütyü. A kínai barátom is abban érdekelt, amiben én, szóval simán ráírták, hogy 50 dolláros "mini netbook" van a csomagban. A rendeléstől számított 2. nap a vámon volt. Akkor szólt a dhl, hogy helyzet van, küldjem a paypal-számlát, hogy tényleg 50 dollár volt cucc. Plusz írjak egy meghatalmazást, hogy ők intézik a vámot. (Ajánlott ezt az opciót választani.)

Meghatalmazás aláír, beszkennel, elküld dhl.
Paypal visszaigazoló számla-email átjavít 50 dolcsi, kinyomtat, aláír, beszkennel, elküld.
Két nap múlva tablet átvesz, boldog. Nem fizet vám, nem fizet áfa, örül.

Szóval én a ZT-180 V2-esemet már meg is rendeltem, ez egy kicsit hosszabban hajózik át (viharba kerülhetett a gálya, elképzeltem, ahogy szegények eveznek a hullámok között, hozzák a táblámat, és egy dagadt kínai üti a dobot a fejük felett, persze nemám), és elvileg ezzel is hasonló lesz az ügymenet.

[ Szerkesztve ]

(#650) Loukas válasza Loukas (#649) üzenetére


Loukas
csendes tag

...Ha mégsem, akkor a legrosszabb esetben 25% áfát kell majd fizetnem egy "csökkentett" érték után, tehát az előző rendelésem alapján a teljes ár mondjuk 10%-át. Hát annyi nekem belefér, ha mégis ki kell segítenem az államot.
Majd megírom, hogy hogy sikerült átvennem.

Meg azt is, hogy mik az első benyomásaim a gépről.

Üdv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.